LEN. CJES EE E DE ZEEUW De les voor Nederland. ilburg TWEEDE BLAD TANTE AILIE d!l ier I, Goes - Telel. 415. op De Nederlandsch-Belgische betrekkingen. Uit de Provincie Wat er deze week voorviel I 32 ct. p. ons 24 ct. p. ons ver oor- ke wijze is, luxe in. Tel. 287. Inboedel, dit Blad FEUILLETON 'a Lichtstraal bij KINKHOEST Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma f Uw uitsluitend Ilast van gescheurde U bij Fa. GEBR. en U houdt Uw c. VAN DISSEL de Erven van den IA ALEN e.a. op 31 maart 1938, I verkoopen: §1/2 uur te Rilland' café „Het Wapen en Rllland-Batk! IZEN, w.o. Woon- luis, erven, tuinen, en bouwterreinen, len. threven in notitien, Ivrage verkrijgbaar Itore van den b° hadere inlichtinge men. uur te Bath. D Buffet, Lessenaar, len, Klokken, Spie s, Canapé, Bedd [ren, Bascule en ge kei, Glas- en Aard lerk, Keukengene ling, Ladders, be Ire Tegels, B**} Ttwaren, Brandh eenig Zilverwerk Jp de» uur. VAN ZATERDAG 19 MAART 1938, Nr 144. Mr Dr T. J. Verschuur, de voorzitter van de R. K. Staatspartij, heeft de Rot terdam een politieke rede gehouden. Bij de bespreking van de gebeurtenis sen van den laatsten tijd op internationaal gebied, kwam hij tot de vraag, welke 1 e s daarin ligt voor andere landen, ook voor ons land. En het antwoord luidde: De les voor Nederland is deze, dat indien nog niet alle recht ontkend wordt, toch wel het geweld, de naak te, kille macht van het zwaard een brutale rol speelt. Wee het volk, dat alleen maar recht 'heeft, en niet de macht bezit om zijn recht te handhaven. Laat ons begrijpen, dat schier geen offer te groot kan zijn, om het eenigemid- del tot handhaving van ons recht te smeden. Zeker, wij hebben de les al eenigszins verstaan. Maar wel héél laat. Wij zijn verre achter in onze uitrusting. Gij zijt ontzet bij de offers, die wij aan den god Mars brengen. Reken eens even: van de 883 millioen van onze begrooting voor 1938 besteden wij 152 millioen aan de fensie. Van Engeland zijn de laatste cij fers voor 1938 15.000 millioen gulden. Als wij wel een tiende deel mogen doen van wat Engeland doet, dan zouden wij in 1938 moeten uitgeven 1500 millioen. Doch neen, niet 1500 millioen gulden geven wij uit, doch slechts een tiende deel daarvan. Óver grenzen wordt niet gepraat, zegt Mussolini, die worden verdedigd. Zoo ook zeggen wij:: Over ons onafhankelijk volksbestaan wordt met niemand GEPRAAT, dat wordt VERDEDIGD, als het, w a t God verhoede, aoodig wordt. Ts dat ons aller opvatting ik zonder slechts Mussent en Moskou uit—dan aal men ook het middel daartoe, een flink modern uitgerust leger met alle hulpdiensten, wil len betalen. Zoo is het. De Regeering is genoodzaakt 'het volk nieuwe lasten op te leggen, offers te vra gen. Offers van persoonlijken en van finan- oieelen aard. Laat uit de wijze, waarop deze offers worden gebracht blijken, dat de Regeering bij het volbrengen van haar verantwoor delijke taak op. den steun van het geheele volk kan rekenen. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Als je zelf niet erg critisch aangelegd bent schrik je soms plotseling op als iemand op een ongezouten manier aan 't doorslaan is. Vooral als die zeker iemand dan nog een geestverwant in den engeren zin van 't woord is en je er dus niet direct heelemaal op ingesteld bent om zoo'n offensief te beantwoorden. Zoo werd ik kort geleden overrompeld, overstroomd zou ik haast zeggen door een langdurige douche onverkwikkelijk koud water, in den vorm van harde cri- tiek op verschijnselen in 't Christelijke gemeenschapsleven. Ik ben haast rillend afgetrokken en nu veilig opgeborgen ga ik eens heerlijke tegencritiek geven, want tot het afdruk ken van deze regelen heb ik geen repliek of dupliek te wachten. Laat ik je eerst vertellen wat ik moest aanhooren. Het was maar een dooie boel bij „ons". De kiesver. beteekende niet veel meer. Kon evengoed verdwijnen. De kiesvereen. zijn niet meer dan verkiezingsapparaatjes die in werking worden gesteld tegen een of andere verkiezing. En zijn dan eigen- door Catharine D. Bell. (Vrij. naar bet Engelsch.) 31.) -o- Esther kleurde. Nannie was te veel van haar vriendin vervuld om tante Ailie's sarcasme of Esthers ergernis erover, op te merken. „En hoe zag ze er uit?" vroeg ze. „Ik heb haar gezicht niet gezien. Ze zat met haar rug naar de paarden en keek aan den anderen kant van het rijtuig naar buiten, waarschijnlijk om over de ,e^ve^s zee 1® zien. Je weet, ze was altijd dol op dat uitzicht op zee, hetzelfde, dat jij hebt van uit bet raam van je slaapkamer." „Hoe kun je er dan zeker van zijn, dat het Maude was?" vroeg Nannie, bang voor een teleurstelling. „O, het kan niemand anders zijn ge weest. Het was heelemaal haar figuur, de manier, waarop zij zitten kan; en nie mand anders zou het hoofd zoo kunnen houden. Bovendien, wie zou het andera kunnen zijn? Lady Clare zou niet op het achterbankje van het rijtuig van haar vader zitten, terwijl ze er zelf een op na lijk nog grootendeels overbodig. Met de eigen „pers" was het niet veel beter. Eigenlijk ook overbodig. De krant is er voor objectief nieuws in woord en beeld. De rest was overbodig. De „eigen" pers maakt op de advertentiepagina zelfs wel reclame voor meer biergebruik en de neutrale omroep en het neutrale boek of tijdschrift, enz. Allemaal teekenen van verval of in ieder geval van verzwak king of verflauwing der grenzen. En nu ga ik je eens lekketjes van re pliek dienen, waarde broeder, want ik ben tot de ontdekking gekomen, na een zeer nauwgezet onderzoek, dat ge d'r heerlijk naast zijt, en dat niet alleen, maar ik begrijp zelfs niet, dat ge zoo hard van stapel zijt geloopen en niet eerst de hand in eigen boezem hebt ge stoken. Want wat die kiesver. betreft, daar is dezen winter wel gewerkt en een paar maal mooi vergaderd. Leerzaam en nood zakelijk. Bovendien zal over 2 weken nog een vergadering met een A.-R. Kamerlid als spreker worden uitgeschreven. Verder heeft de propagandaclub als onderafd. van de kiesver. ook niet stil gezeten. Het is mij gebleken, dat de hee- ren propagandisten er op uit zijn gegaan en nog gaan en reeds tientallen abonné's op „Nederland Waakzaam" zijn verzameld en nog meerdere giften voor dat doel zijn geïncasseerd en er reeds veel huis- bezoekwerk voor de Christelijke pers en de A.-R. partij is verricht en nieuwe leden werden ingeschreven. Dat het in deze propagandaclub geen „dooie" boel is, dat bewijzen deze resul taten. Maar dat gij het een „dooie" boel vindt, ligt niet aan dat andere, maar aan uzelf, want met al die critiek hebt ge zelf nog geen vinger uitgestoken om iets van dat werk te doen. En dat vind ik nu eigen lijk het toppunt van onbeschaamdheid. En ik begin heusch te gelooven, dat ge- zelf de koers een beetje kwijt raakt. Zoo vernam ik, dat ge totaal verslaafd zijt als passagier in den Bonten Dinsdag- avondtrein en aan nog eenige soortgelijke genoegens. Ja zelfs vernam ik, dat ge er ook toe gekomen zijt om na lederen Zondagmorgendienst de postambtenaren achter het loket „Postafhalon op Zondag" ten eigen genoegen Zondagsarbeid te laten verrichten. Ik vind dat allemaal wel heel sterk en heel verkeerd en die critiek onbillijk en ongepast. En dient ge uzelf zeer spoedig te herzien. Wat ge bij anderen afkeurt, moet go zelf niet doen. En den levenskring, waarin ge u beweegt, zou meer gebaat zijn met uw Christelijke daden, dan met uw onchristelijke critiek. Ik kan er heusch niet bij, dat niet wei nigen, die krachtens hun beginsel voor Zondagsrust moeten ijveren en die op sommige momenten ook inderdaad ach ter het vaandel loopen van een politieke partij, die bevordering van Zondagsrust in het program heeft staan, het zelf in hun particulier leven niet in toepassing brengen en het Postpersoneel onnoodigen Zondagsarbeid laten verrichten. Ik kan er maar niet bij, dat zoovelen met hun ongepaste critiek op de Christe lijke pers en den Christelijken omroep en het Christelijk vereenigingsleven, zelf weigeren iets ten gunste en voordeele er van te verrichten. Menschen met een te veel aan critiek en een te weinig aan waardeering wor den op den duur onaangenaam. Niet al leen voor zichzelf maar ook voor anderen. Brengen schade toe aan velerlei nuttige actie en verlammen vaak die actie. Ge zonde, opbouwende critiek kunnen we bij ons werk wel missen. Maar die komt in den regel ook alleen van de menschen, die zelf hard meewerken. Toen ik kort geleden iemand uitnoo- digde om actief deel te nemen aan het werk in de kiesver. en propagandaclub, kreeg ik ten antwoord: Ik bemoei me niet met de politiek. Daarop heb ik ge zegd, dat het te wenschen bleef, dat ook in de naaste toekomst de politiek zich niet met hem zou bemoeien, want dan zou zijn rustig leventje wel uit zijn. We hebben op het breede arbeidsveld van ons Christelijk vereenigingsleven werkende mannen en vrouwen noodig. Critiseerend baliekluivers hebben we al spoedig te veel. Een flinke dosis arbeidslust toege- wenscht door STENTOR. kan houden." „Nu, ik hoop, dat ze het was. Wat zal ik blij zijn haar weer te zien!" zei Nannie. „Vindt u bet ook niet fijn, tante Ailie?" „Zeer zeker, meiske. Het zien van haar lief gezichtje zal mijn hart goed doen." „Lief! O, tante Ailie, Maude is veel meer dan lief." „Ik vind dat ze veel van' een koningin heeft", zei Elsther beslist. „Wat weten jij of ik van koninginnen?" zei tante Ailie. „Maar dat is waar, het meisje heeft iets statigs over zich. En Esther, als je met alle geweld iemand na wilt doen, waarom neem je haar dan niet tot voorbeeld inplaats van die water-en- melk goedheid van mevrouw Grey?" Weer kleurde Esther diep. Ze wist wel, dat ze zoo nul en dan trachtte haar luid ruchtigheid en voortvarendheid te tem peren door de langzaam-trage manieren van Nannie's vroegere vriendin Caroline Barton, nu mevrouw Grey, na te bootsen. Zooals zoovele schrandere, opmerkzame meisjes, wier opvoeding nog niet voltooid is, was Esther zich bijl vlagen pijnlijk be wust van baar eigen gebreken en dan trachtte ze zich te beteren, nu eens op deze manier, dan op die, maar niets wondde meer haar trots dan te merken of te weten, dat anderen haar weinig suc cesvolle pogingen zagen. Ze verdroeg het J sarcasme van tante Ailie echter gelaten. Opmerkingen in de Belgische Kamer. Mr Van Gauwelaert heeft in de Belgische Kamer het woord gevoerd over de Nederlandsch-Belgische betrekkingen. Spr, blijft voorstander van een algemeene regeling van de vraagstukken, die nog hangende zijn tussehen de beide landen. Van fragmentaire oplossingen verwacht hij niet veel. Na de verwerping van het verdrag in 1926 heeft men in Nederland gemeend, dat België tot concessies bereid was. Dit is niet gebeurd. Mr van Gauwelaert denkt, dat de idee- en in Nederland sedertdien een evolutie hebben doorgemaakt. De tijd werkt voor België. De Belgische regeering moet haar politiek van steunverleening aan de ha ven- en de Rijnscheepvaart voortzetten zoolang het evenwicht niet hersteld is. Het is een compensatiepolitiek met kunst matige middelen. Spr. vertrouwt dat men dit in Neder land ten slotte zal begrijpen en dat Ne derland en België zullen samenwerken om de oeconomische toenadering op een ste- vigen grondslag te vestigen. Alle ongezon de concurrentie tussehen Rotterdam en Antwerpen moet verdwijnen. De verkeers problemen moeten worden geregeld juist alsof de beide landen deel uitmaken van één ^staatkundig geheel. Mr van Cauwelaert was zeer slecht te §preken over de benoeming van den Bel gischen gezant in Den Haag. Voor de Vla mingen is het een kwestie van eergevoel in Nederland door iemand vertegenwoor digd te zijn, die de Nederlandsche taal volkomen beheerscht. Het is gewenscht, dat de Bielgische diplomaten de verschil lende talen kennen. In ieder geval zouden zij' de twee landstalen Nederlandsoh en Fransch goed machtig moeten zijn. leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Klnkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker'» Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geer dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bij s AKKER'S M hoe gr1 Ihoe yrooterflesch i i voordeel igsf» Oudheidkundige vondst op Noord-Beveland. D'e heer J. J. W. Klop, notaris te Kortgene, schrijft aan het „Hbld." over de oudheidkundige vondst op Noord-Be veland: De sarkophaag, lang 2.70 m.. breed 1.35 m„ hoog 0.80 m., bevond zich in het voormalige klooster van het vroeger be staande dorp Emelisse en bleek bet ge beente te bevatten van een vrouwelijk persoon. Stukken van de kist en van de scharnieren daarvan waren nog aanwe zig. Sieraden werden niet gevonden. Bij de overstrooming eind 13e eeuw blijkt het water duchtig' te hebben huisgehou den, het graf was geheel met ingeslibde aarde gevuld. Op ongeveer lVa meter Ondanks haar kleur zei ze glimlachend: „Wel,, tante Ailie, Caroline Grey's ma nieren daargelaten, geloof ik toch niet, dat Maude Shelburne's houding me erg goed zou staan, zooals ik op het oogenblik ben tenminste." Tante Aiiie had er plezier in, dat ze de opmerking zoo geduldig verdroeg en knikte haar eens vriendelijk toe. „Het beste is om je zelf te zijn, kindje," zei ze. „Misschien vinden we Esther Col- ville op het oogenblik nog niet volmaakt. Maar toch hebben we haar liever zooals ze zelf is, dan half zich zelf en half iemand anders." „Maar Nannie," zei Esther, „ben je niet blij, dat Maude na al dat uitstel juist nu gekomen is? Je kunt nu zooveel meer met haar samen zijn, nu de jongens va- cantie hebben en je niet op hun werk hoeft te letten." „Ik Weet het nog zoo net niet," zei Nannie lachend. „Ik geloof heusch wel eens, dat ik nog het meest den tijd. heb, als ze voor het grootste deel van den dag veilig op school zitten." „O, maar je weet niet," riep Esther uit, „dat ik ootk niets te doen zal hebben en ik kan dus op de jongens letten. Ik ben best in staat om voor ze te zorgen; ik krijg er ook trouwens wel zoo langzamer hand den leeftijd voor. En bet zal me echt plezier doen, als je zoo nu: en dan We beleven ontzaglijk bewogen en bui tengewoon belangrijke dagen. Er zouden over. de overrompelende Duitsche machtsgroep in Oostenrijk en de gevolgen daarvan, alsmede over de groote gevaren hieruit voor de toekomst voort vloeiend, enkele kolommen te vullen zijn. In strijd met de beweringen, van de Duitsche pers en van iemand als Göring, dat bet niet in de bedoeling van Düitsch land lag om Oostenrijk te annex eeren en dat Düitschland zich niet wilde mengen in de toestanden van een ander land, heeft de afgeloopen week ons doen zien, dat Oostenrijk niets, maar dan ook niéts meer te vertellen 'heeft en dat alles door de Ber- lijnsche heeren wordt gedicteerd en ge regeld. Voor de „reorganisatie" worden Duitschers aangewezen. Dnitsche troepen bewaken (op verzoek!) Oostenrijk. Het slotbedrijf zal op 10 April, bij de zoogenaamd vrije en geheime volksstem ming worden gespeeld. Maar intusschen doet men, alsof de Anschluss reeds een feit is. B'e concentratiekampen beginnen zich te vullen, de Joden worden gekweld, het aantal zelfmoorden stijgt en jongelui, die 14 dagen geleden nog winkelbediende, slagersjongen of werklooze waren, loopen nu met den hakenkruisband om den arm en terroriseeren hen, die niet tot de Nazi's behooren. Het is geen wonder, dat zij, die de 'kans schoon zien, de vlucht nemen. Gesteld al, dat de meerderheid van het Oostenrijksche volk nu nog de „hereeni- ging" met Düitschland wilde en durfde verwerpen, wat zou daarvan terecht ko men, nu de Duitsche Nazi's een-twee-drie alle belangrijke militaire, politieke en poli- tioneele posities hebben bezet? Het Oos tenrijksche volk is geknecht. Hitier heeft van de vriendschap met Italië handig gebruik gemaakt, om in een situatie van verwarring in Europa zijn slag te slaan. De redevoering, die Mussolini deze week over de 'Oostenrijksche gebeurtenis sen hield, was mak en tam en bracht wei nig nieuws. Alles was met Düitschland koek en ei, alsof er op Italiaansch gebied (in Zuid-T'irol) ook niet een vrij groot aantal Duitschers woont, die Hitier vroe ger wilde „bevrijden", alsof er niet een tijd geweest is, dut Mussolini er op stond dat Oostenrijk zelfstandig bleef. En Engeland? De premier Chamberlain 'heeft zich uitgesloofd om wel „een zeer ernstige", maar toch ook uiterst voorzich tige rede te houden. Hij is1 een slimme di plomaat, die zich niet licht verpraat en volstaat met 't besluit tot versterking der Engelsche weermacht. Hitier heeft wol geweten, dat Engeland en Frankrijk zouden volstaan met een papieren protest. Vooral in Frankrijk met zijn wankelend, enkele dagen nieuw ka binet, staat alles op losse scjhroavea, Hitiers overhaast vertrek uit Weenen naar Berlijn is wel in staat de ernstige bezorgdheid over den internationalen toe stand nog te vergrooten. "We denken aan Tsjecho-Slo'wakjje, dat nu zeer kwetsbaar is geworden, maar een verdrag heeft met Rusland en Frankrijk. De Dnitsche bladen gaan reeds eischen stellen ten aanzien van deze kwestie, En men weet; zoo iets gebeurt altijd op commando. In sommige politieke kringen te Berlijn wordt bet vermoeden geuit, dat er tus sehen Berlijn, Warschau en Boedapest een afspraak zou zijn gemaakt. Volgens die afspraak zou Düitschland alle gebie den in Tsjecho-Slowakije, door Duitschers bevolkt, terug krijgen, terwijl Hongarije de „Hongaarsche deelen" der republiek van Benes aan zich zou zien toegewezen. Polen zou eveneen® een veer moeten laten vallen door het afstaan van door Duitschers bevolkte gewesten, maar bet zou daarvoor schadeloos gesteld worden, door toewijzing van grondgebied ten koste van Litauen. Polen heeft zelfs reed® een ultimatum aan Litauen gezonden. Engeland doet al wat het kan om een vreedzame bijlegging van 'dit geschil te bevorderen, maar of het lukken zal is, terwijl wij dit schrijven, de vraag. Bedenkelijk is, dat de Poolsche Minister Beek dezer dagen op bezoek bij de Duitsche heeren geweest is. Rusland schijnt plannen te maken om zijn Litauschen bondgenoot te hulp te snellen. Er heerscht dus onrust in alle hoeken van Europa. Overal is angst en wantrou wen. Toezeggingen en beloften hebben geen waarde meer. Is Düitschland voornemens' zijn plannen in sneller tempo uit te voeren, dan aan vankelijk de bedoeling was? De positie in Midden-Europa is' in jaren niet zoo hachelijk geweest als op het oogenblik. Overal breidt men uit re actie zijn bewapening uit. Ook Minister Colijn gewaagde in zijn radio-reide van Dinsdagavond van die toe nemende onzekerheid en onveiligheid. Ge lukkig beluisterden we er ook in die kalme vastberadenheid, die Dr Golijn eigen is. De regeering moet met den ernst van don toestand rekening houden en heeft daar om besloten „de jongens van lichting 1938" niet op 25 Maart naar huis te*la ten gaan, maar deze afgerichte soldaten in hoofdzaak voor 'de grensbewaking te benutten. Ongetwijfeld voor velen een of fer en een teleurstelling, Maar onze regeo- ring móet in deze gespannen dagen vóór alles rekening houden met de belangen van land en volk. Ieder weldenkend va derlander zal de Oostenrijksche les wel verstaan hebben! van de sarkophaag werd nog een deel van de gangvloer gevonden, bestaande uit kleine groen geglazuurde tegels van rood aardewerk, de afmetingen der te gels waren ongeveer 6V2 X centime ter. O'ok zijn enkele tegel+jes met bruin glazuursel gevonden. Resten van Jacoba- kannetjes vindt men er veelvuldig, ter wijl ook een uit natuursteen gehouwen vijzel (gebroken) werd gevonden. Op en kele plaatsen vindt men gebeente opge stapeld liggen alsof bet een gemeen schappelijk graf betrof. Bij de gevonden gebitten valt het op dat de tanden en kiezen plat afgesleten zijn, zoodat het tandbeen er door komt. Over het alge meen zijn de tanden prachtig gaaf en doen zij vermoeden dat bijzonder harde voeding werd gebruikt. Het geschil GoesOosteinde. Naar men aan de Middelb. Courant meldt, is de arbitrale uitspraak afgeko men inzake het geschil tussehen de ge meenten Goes en die van het z.g. „Oost- einde" (Kruiningen, Hansweert en Krabbendijke)Goes heeft de gasfabriek van Oosteinde intertijd overgenomen. Er rees een geschil over de kosten van en kele aangelegenheden, te weten: le. Het omleggen van een leiding door den Zouteweg. Te dezer aanzien is Goes in het gelijk gesteld. 2e. Het omleggen van een zinker door het kanaal. Te dezen aanzien is de com binatie 'Oosteinde in het gelijk gesteld. eens een heelen dag met Maude samen kunt zijn." „D'at is aardig van je, Esther," zei tante Ailie. „Ontlast jij Nannie maar zoo veel, als je kunt, er blijft nog genoeg voor haar over. Eh het wordt heusch tijld, dat jijt een beetje een hulp voor haar wordt. God heeft je een goed verstand en door- zichtsvermogen geschonken. Zorg, dat je er een nuttig gebruik van maakt." Esther stak, haar neusje in den wind en voelde zich heel gelukkig en belangrijk. Nannie zei niets, maar in haar hart twij felde ze er aan, of Esther haar wel zoo heel veel zou kunnen helpen, met de jon gens tenminste. Ze was te beslist, te op permachtig en daar ze slechts zestien maanden ouder was dan Johnnie, was hij' alles behalve geneigd zich te bukken on der haar autoriteit, waarvan ze maar al te graag gebruik maakte. Misschien be greep tante Ailie Nannie's stilzwijgen, want na een korte overweging zei ze, toen de meisjes weggingen: „Eh Nannie, ik had graag, dat alle kinderen morgen den dag bij mijt door brachten. Jij en je vader, als hij komen wil, kunnen hen 's avonds komen halen, intijds om de schoolkinderen te zien, voor ze weggaan. Maar Esther, Gracie en de jongens moeten niet te laat komen, dan eten we vroeg en daarna kunnen ze Suzan en Simon helpen den boom klaar te ma- Se. De koteten der directie. Te dezen aanzien zijn beide partijen gedeeltelijk in het gelijk gesteld, wat hierop schijnt neer te komen, dat -ze deze kosten geza menlijk moeten dragen. De verplaatsing van den Assistent der Directe Belastingen enz., C. Dagevos, van Nieuwveen naar Borsele is uitge steld tot 1 Juli 1938. 1 Benoemd met ingang van 1 April a.s. tot referendaris der Posterijen, Te legrafie en Telefonie de referendaris 2e klasse A. A. Beerens te Amsterdam, te lefoonkantoor, voordien werkzaam op het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Middelburg. GOES. 1 Voor de teraardebestelling van de beide slachtoffers van het verkeersonge val te Kloetinge bestond zeer groote be langstelling. Met toestemming van den inspecteur 'der werkverschaffing, Ir Marlkvoort '(die met enkele ambtenaren aanwezig was) konden de Goesche werk- loozen deze droeve plechtigheid bijwonen. Eerst werd het stoffelijk overschot van den heer A. Stroosnijder, later dat van den heer P. Rijn ter aarde besteld. Beide malen voerde de heer v. d. Meulen, hoofdbestuurder van den modernen transportarbeidersbond het woord. Spr. zei o.m., dat door de nagelaten betrek kingen geen haat tegen den chauffeur, die het ongeluk heeft veroorzaakt, wordt ken en de prentjes neer te leggen voor de kinderen." Nannie wilde tegenwerpingen maken, daar ze vreesde, dat de kinderen te druik zouden zijn voor haar oude vriendin. Maar tante Ailie was koppig en alle te genstand maakte haar hoos. En met de belofte, dat de kinderen even na twaalf zouden komen, verlieten de meisjes haar. Zonder veel te spreken wandelden ze naar huis. Esther was ongewoon naden kend. Waarover ze had loopen peinzen, bleek pas aan het eind van de wandeling, want juist, toen ze hun eigen tuin weer betraden, riep ze uit: „Ik kan het niet helpen, Nannie, maar ailes wel beschouwd wilde ik toch maar, dat Angus Edgar Shelburne was." „Maar ik niet," antwoordde Nannie lachend; „ik mag hem duizend maal lie ver, zooals hij is." „O, dat wil ik wel gelooven. Maar Shelburne Priory is zoo mooi. Ik zou zoo graag willen dat jij het kreeg." „Eln ik zou liever Angus hebben zon der eenige bezitting, dan Edgar Shelburne al had hijl twintig Shelburne Priories." „Twintig! O Nannie, dan kon je er ons ieder een geven; wat zou dat heerlijk zijn!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5