Tandarts Piet BI Maandag GEEN spre each enkenhuis Uit de Provincie 'n leuk cadeautje In vijf minuten tijd bent U de pijnen kwijt. Dit vlugge resultaat geven de hartvormige cachets, genaamd „Mijnhardtjes" bij hoofdpijn, kiespijn, enz. 12 st. 50 ct. Proefdoosje 10 ct Kerknieuws MIDDELBURG Predikbeurt! Onderwijs BOVENTALLIGE ONDERWIJZERS VOOR RIJKSREKENING. Bij de behandeling van de onderwijs- begrooting in de Tweede Kamer deed de minister van Onderwijs mededeeling van zijn voornemen om, nu voor het oogen- bliik een wijziging van de leerlingensohaal voor de lagere scholen niet mogelijk is, in de moeilijkste gevallen een extra-on derwijzer voor rijksrekening toe te staan, met toepassing van het tweede lid van artikel 56 der L.O.-wet. Nu de uitvoerbaarheid van dit plan uit een door de schoolinspectie ingesteld summier onderzoek is gebleken, zullen de beslissingen voor de scholen, die zich met een aanvraag tot den minister wen den, niet lang meer behoeven uit te Mij ven. ONDERWIJS EN KABINETS- PQLITIEK. De leerlingensohaal. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de begrooting van O. K. en W. ontleenen wij: Verschillende leden waren van meening dat de aangelegenheid van de leerlingen sohaal als zeer urgent moet worden be schouwd. De minister heeft in de Tweede Ka mer geweigerd aan de te dezer zake ge uite wenschen tegemoet te komen, zulks met een beroep op het kabinet. Hieruit mag dus, zoo stelden het deze leden, wor den afgeleid, dat niet het onderwijsbe- lang leidraad was maar de kabinetspo- litiek. Gevraagd werd, welke de juiste be- teekenis is van het beroep van den mi nister oipi het kabinet. Beteekent het al leen, dat er geen gelden beschikbaar zijn voor de verbetering der leerlingensohaal? Hoe dan echter te verklaren, zoo vervolg den de hier aan 'het woord zijnde leden, dat andere ministers, met name de minis ters van sociale zaken, van economische zaken en van koloniën, voor wat de fi nanciën betreft, geen vergeefsCh beroep op het kabinet hebben gedaan? Tegenover vele leden, die het zouden toejuichen, wanneer, ingeval de rijksmid delen een uitbreiding van sociale maatre gelen zouden mogelijk maken, de keuze dan allereerst zou vallen op een wijziging van de leerlingensohaal in gunstigen zin, verklaarden tenslotte andere leden, die keuze liever te zien bepaald op een ver zorging van de ouden van dagen. HET SPELLING-VRAAGSTUK. Aan de onzekerheid dient een einde te komen. Vele leden van de Eerste Kamer wa ren blijkens het afdeelingsverslag over de begrooting van O1., K. en W. van oor deel, dat aan de onzekerheid een einde moet komen en wel door een tijdelijken maatregel, welke op korten termijn het voortwoekeren van het kwaad beteugelt en zoo de gelegenheid schept tot een be zonnen legeling, welke de hooge goede ren van orde, tucht, nauwkeurigheid, eerbied voor het wezen onzer schrijftaal, volledig beschermt en handhaaft Onder verwijzing mede naar de toe zegging gedaan aan de Tweede Kamer, dat na het overleg met België de regee ring onverwijld haar verdere houding zou bepalen, werd den minister nog ge vraagd, te willen mededeelen, hoe nu precies de stand van zaken is. CHRISTELIJKE BAKKERSPATROONS Dinsdag a.s. zal blijkens een adverten tie in dit nummer in een te Goes te hou den vergadering een poging worden ge daan om te komen tot organisatie van de Christelijke bakkerspatroons in Zee land. Wij hebben juist den laatsten tijd her haaldelijk gepoogd in het licht te stellen, dat ook de Christelijke patroons zich naar eigen beginsel hebben te organiseeren. Dit geldt ook voor de bakkerspatroons. Nu nemen wij aan, dat lang niet alle bakkerspatroons daarvan overtuigd zijn. Natuurlijk is dat geen reden om deze ver gadering niet te bezoeken. Juist zij,, die bezwaren hebben, doen goed aanwezig te zijn, teneinde de argumenten die zij voor hun standpunt meenen te kunnen aanvoe ren, te toetsen. Bedoelde vergadering wordt gehouden in de melksalon Bustraan. MIDDELBURG. Geen verdere vervolging. In Februari werd in de kas van den kan toorbediende der P.T.T. op het postkan toor te Middelburg, E. J. P., een tekort van f275 vastgesteld. De politie werd daarin gemengd, waarna P. werd aan gehouden, doch den volgenden dag weder op vrije voeten gesteld. Ook de justitie heeft de zaak onderzocht, maar hem buiten vervolging gesteld, daar niet ge bleken is, dat er van eenige fraude sprake zou zijn. P. is reeds enkele weken weder in dienst op het kantoor. Ook voor schor sing bleken geen termen aanwezig. Gisteravond ongeveer 0 uur had op den hoek van den Singel en de Meidoorn laan een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van Van Gend Loos en een motorbakfiets, bestuurd door een zoon van den bakker de la Vienne. De jongen had het richtingssein van de auto niet ge zien. Hij kwam te vallen en is met een gebroken been naar het Gasthuis over gebracht Deze week werd de eerste eindles ge houden van den 2-jarigen Tuinbouw- wintercursus. Door Ir B. Bosma, Rijks-Tuinbouwcon- sulent, werd aan de volgende leerlingen een diploma uitgereikt: A. de Boks, W. Besuijen, J. de Keuning, A. den Hollan der, J. B. Koole, J. de Visser, P. Abra- hamse, C. Sturm, J. Koster. Namens de cursisten sprak C. Sturm woorden vein dank tot de onderwijzers, de heeren J. Weeda, A. de Jager en M. Wattel. GOES. Donderdagavond hield de ring Goes en Omstreken der Chr. Meisjesvereen. en J. V. groepen haar ringvergadering. We gens ziekte van de presidente mevr. v. d. Waav. Hoeken opende de vice-pres. mevr. Drost del Campo van 'sH. Abts- kerke met de Liturgie en hield daarna een korte bijbelbespreking over Matth. 26 vers 56. Daarna volgden de verslagen van secr. en penningm. Nu volgde een samen spraak van de vereen, 's H. Arendskerke. Na de pauze werd de Union-film Lichten de Bakens vertoond. zo'n kop en schotel. En de prijs vanaf £0.50 tot £1.90 ■aan ZUID-BEVELAND. Dammen. De uitslag van den gespeelden competitie wedstrijd in de 2de klasse Afd. B. Z.-B. van den Z.D.B., luidt als volgt: Goes IIKruiningen II: niet opgeko menJ. v. d. Parel 02*; niet opgekomen J. Koster 02*; J. Mangeniet opge komen *20; niet opgekomenE. de Bel 02*; J. de JongeJ. v. Wattem 2—0; niet opgekomen—M. Dek 0—2*; H. Stein- meier—M. de Back 11; A. Romijnse niet opgekomen *20; J. LegersteeM. Blok 0—2; A. EversdijkJ. de Bel 0—2. Off. uitslag 7—13. Krabbendijke IIWemeldinge I: M. v. HekkenC. de Schipper 0—2; C. Nieuwen- huizeC. Hoogesteger 0—2; P. de Kok G. Nieuwenhuize 11; C. de Hamer—N. Felius 20; W. HoogestegerE. Gijzel 0—2; Jac. Kok—M. Mieras 11; J. Lin- denbergE. Moorman 20; J. Hollestelle A. v. d. Singel 02; L. ZuidwegG. v. Oosten 0—2; A. HollestelleChr. de Zeeuw 1—1. OH. uitslag 7—13. WALCHEREN. O.- en W.-Soeburg. Gemeente raad. Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Benoeming onderwijzer aan de open bare school. De voordracht van B. en W. luidde: 1. J. de Voogd te Borsele, 2. L. P. Pieterse te Kattendijke, 3. A. B. Hol ster te Middelburg. Dhr J. de Voogd werd met alg. st. benoemd. Wijziging van de begrooting 1937. Dhr Jansen (S.D.A.P.) bespreekt naar aanlei ding van deze wijziging de kosten licht en verwarming der school. Volgens B. en W. is de oorzaak gelegen in verhooging der kolenprijizen. Deze zijn dus nog al duur. Hij begrijpt niet hoe dit zoo hoog komt, zegge f 123, Voorts bespreekt hij nog de post klompen 'Voor' schoolkinderen. Hij begrijpt niet dat er rekeningen over 1936 nog in 1938 moeten worden betaald. De voorzitter kan niet op alles ant woord geven, daar veel is geschied vóór zijn tijd als burgemeester. Spr. gelooft dat ingebruikneming van het 5e schoollo kaal zeer zeker de kosten der kolen heeft omhoog gebracht. Weth. Suurmond (A.R.) deelt, wat de klompen-kwestie betreft, mede dat nu op de begrooting 1938 hiervoor is begroot f 100, gezien de ervaringen in 1936 en '37. Dhr Jansen (S.D.A.P.) merkt nog op dat 't vijfde schoollokaal toch ook aan an dere vereenigingen werd afgestaan. Ge contracteerd werd dat licht en vuur door de betrokkenen moest worden vergoed. Dhr de Priester (S.D.A.P.) zag toch gaarne dat de raad een specificatie kreeg. De voorz. zegt dit toe. Vaststelling der verordening tot hef fing van een recht wegens het hebben van draden voor radio-ontvangst en -dis tributie. B. en W. stellen voor deze aan te nemen zooals vorig jaar met een otpu brengst van f 843,45. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) komt er te gen op, dat hier, terwijl er sprake is van een heffing van 30 cent per strekken de meter, gesproten wordt van een matige winst. Bet is moeilijk vast te stellen wat een matige winst is, en hij kan dat niet omdat er geen rekening der kosten bekend is. Volgens hem is hier sprake van een hooge belastingdruk op een bedrijf. D'hr van Soelen (G.H.) zegt, dat B. en W. op den financieelen toestand der ge meente wijzen. D'eze is niet gunstig, dus nog maar voor een jaartje deze verorde ning aangenomen. Maar, zoo vraagt spr., is er dan nog wel sprake van een matige winst? Dhr de Priester (S.D.A.P.) gelooft dat en W. nu voorstellen om dezen boom te koopen voor f 0,25, daar hij toch geheel gratis door de Oranjevereeniging wordt aangeboden. Een schenking moet volgens de wet notarieel worden vastgelegd. Dit brengt kosten mee. Z.h.st. aangenomen. Rondvraag. Dhr de Priester (S.D. A.P.) vraagt: is er iets gebeurd inzaike het straatwerk. Hij beeft hooren mom pelen over onderhandsche aanbesteding. Is dit zoo, en is er dan gerekend met het arbeidscontract. De voorzitter: Zeer juist. Er is onder hands aanbesteed het straatwerk voor 1938; drie aannemers zijn ontboden, en aan den laagsten inschrijver is het ge gund. Met het arbeidscontract is geen re kening gehouden. Verder zegt dhr de Priester dat hij geconstateerd heeft dat menschen 45 weken in de werkverschaffing hebben ge werkt en daar een goed weekloon ver dienden. Plotseling zijn zij naar een an der werk gezonden en verdienen daar f 3f 4 per week minder. Hij vraagt den voorzitter hiernaar een ernstig onderzoek in te stellen. De voorzitter: Ook bij B. en W. zijln dergelijke geruchten binnen gekomen. Er is dadelijk een onderzoek ingesteld. Dit is nog niet afgeloopen. Ei: zal een oplossing worden gevonden ten gunste van de be trokkenen. Dhr Jansen (S.D.A.P.) wilde gaarne inlichtingen omtrent bet plaatsen van het verkeersbord Burgstraat „sluiting voor alle verkeer". De voorzitter verwondert zich er over dat dhr Jansen dit punt bespreekt, nade- maal het vorige bord ook was „verboden voor alle verkeer". Die weg is al 27 jaar afgesloten geweest, wederrechtelijk. De gemeente mag die weg niet afsluiten. Ook dit bord heeft geen rechtskracht en zal daar ook weer weg gaan. Dhr Goedbloed (V.D.) vraagt aan het Prov. 'bestuur te vragen de scheidingen der trottoirs wit te maken. De voorzitter: Hieraan zal voldaan worded. Oostkapelle. In de vergadering van de A.R.J.A. sprak dhr J. de Kam over de Koloniale Politiek. Spr. besprak den oorsprong van onze Koloniën en de fou ten die er in het begin gemaakt zijn in onze koloniale politiek, maar ook het keerpunt daarin dank zij den arbeid van Keuchenius, Groen en Kuyper. Het politiek overzicht werd geleverd door den secretaris. NOORD-BEVELAND. Kortgene. Donderdagavond werd al hier de eindles gehouden van den twee- Wolfaartsdijk. Donderdagavond hield het Groene Kruis een algemeene verga dering. Voorzitter Dr Vos. Uit het ver slag bleek, dat het ledental 612 bedraagt. Door de commissie voor ziékenvoeding werden 770 liter melk en 62 eieren ver strekt tot een totaalbedrag van f73.64. E'en 25-tal gezinnen heeft hiervan geno ten. Door zuster De Bel zijn dit jaar 4285 bezoeken afgelegd, 232 bezoeken golden uitsluitend de Mnderhygiëne en t.b.c.-bestrij'ding. Het consultatie-bureau voor zuigelingen werd door 37 moeders bezocht. 225 maal werd een artikel uit gegeven. De rekening van 'het 'Groene Kruis sloot met een inkomst en uitgaaf van f 975.42, waaronder een saldo van f211.78, die der wijkverpleging met in komst en uitgaaf op f2130.60, saldo f 63.88, die der t.b.c.-bestrijding met een inkomst en uitgaaf van f 68936, waar onder een tekort van f 5.53, die van het uitzendfonds met f 602.53, batig saldo f 489.35. De diverse 'begrootingen werden vast gesteld. Als bestuurslid van het 'Groene Kruis werd herkozen .de beer L. Overbeeke en gekozenl in de vacature van Bleijswijfc en Snoodijfc (beiden vertrokken) de hee ren S. A. N. van Oeveren en W. A. van Wijck. Ellewoudsdijk. Gemeenteraad. Donderdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig dhr Goetheer. Besloten werd een nieuwe kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f5000 tegen een rente van y2 In de verordening op de heffing van secretarieleges werden eenige wijzigingen aangebracht in ver band met het verstrekken van inlichtin gen uit het Bevolkingsregister. Verder werd besloten aan de verwaar- borgsregeling van de vereeniging „Fraude risico-onderlinge van gemeenten" deel te nemen en een bedrag van f3000 aan ge meentegelden te verzekeren. Met het destructiebedrijf „Hecro" te Overschie zal een overeenkomst gesloten worden tot het onhruikbaarmaken van vleesch en vleeschwaren in een Destruc tor. lerseke. De Coöperatieve Boerenleen bank hield haar 32ste jaarvergadering, onder leiding van den heer Joos Schip per Dzn. Uit alles sprak een sterke voor uitgang in het afgeloopen jaar. De omzet bedroeg f 453825,34. De winst bedroeg f 1226,53. Het ledental steeg met 5 en staat thans op 159. Vrijdagmiddag werd door Not. van Dijke van Kruiningen getracht een oester- loods, idem put en idem perceel te ver- koopen. Hoogste bieder was voor alles gecombineerd de heer Ph. Bom Lzn, voor f6600,—. Het werd niet gegund. Enkele jaren geleden was dit complex zeker f30.000 waard en leverde het een goed bestaan op. de raad toch nog niet zoo doordrongen is van den financieelen nood der gemeen te, want toen indertijd de kermis ter sprake kwam, werd deze afgestemd zon der overweging der opbrengst. Dhr v. d. Putte '(A.R.) zegt: Als men dit bedrag eens omrekent per aansluiting dan is dit 5 cent per week. Men 'kan dus niet spreken van een hooge belastingdruk op een bedrijf. De voorzitter: De uitdrukking „matige winst" is niet van B. en W. maar van de wet. Dat B. en W. spreken van een matige winst ligt hierin, dat de begroo ting van vorig jaar door de Kroon is goedgekeurd. Wil men nu een tegenreke- ning daar tegen over? De gemeente boet hiér veel bij in. Denk slechts aan ont siering der gemeente door de draden. Nu wil men verlaging dezer heffing. Spr. zou hier ernstig tegen willen waarschuwen, daar dit zou wezen een cadeautje voor de distributie-maatschappij. Spir. zou er huiverig voor zijn, gezien de finan ciën der gemeente. Als wij kunnen gaan verlagen zijn er nog wel nuttiger dingen dan dit. Dhr v. Soelen (G.H.) vraagt aan dhr de Priester hoe hij er toe komt er de kermis bij te halen. Als bet om het be ginsel gaat, komen de financiën op den achtergrond. Hierna wordt de verordening aange nomen. Bloiiiwvero r dening. (B. en W. stellen voor een rentevergoeding te ge ven van 2 pet. per jaar indien niet spoe dig aan bestrating kan worden voldaan. Dhr de Priester (S.D.A.P.) kan zich geheel met het voorstel vereenigen, maar vraagt wie als belanghebbende wordt be doeld. Het kan zijn dat de woningen worden verkocht, dus van belanghebben de veranderen. Dhr v. Soelen (C.H.) zou er voorstan der van zijn deze rente te betalen aan den bewoner, die er het ongerief van heeft gehad. Dhr v. d. Putte (A.R.) gelooft dat als wij ons daar in gaan verdiepen, wij ons be geven op particulier terrein. De voorzitter gelooft dat de raad het dieper zoekt dan noodig is. Deze zaak is toob zoo eenvoudig mogelijk. Iemand stort f 100, dus het spreekt van zelf dat deze toch reoht heeft op de rente. De be doeling van B. en W. is om rente te be talen aan den man die bet geld stort. Dhr de Priester (S.D.A.P.) gelooft dat het toch van belang is om moeilijkbeden te voorkomen, bet woord „belanghebben de" nader te omschrijven. De voorzitter zegt, het woord belang hebbende te schrappen en hiervoor in de plaats te stellen, aan den storter, of bij verkoop aan den rechthebbende. Dit wordt aangenomen. Ook de verordening. Tot lid van de Streekplan-commissie Wordt de burgemeester benoemd. Aankoop Beatrixboom. De voorzitter verklaart hoe het komt dat B. jarigen tuinhouwcursus. Gediplomeerd werden de heeren: J. P. en P. M. Bou- wense, A. Schrier, Kortgene, J. B. en I. J. v. Gilst, K. Karman en C. Klooster man, Kolijnsplaat; E. P. Priester en H. M. de Vos, Kats; L. C. de Oude en Abr. Heystek, Geersdijk; J. de Nooyer, A. J. de Looff en M. v. d. Maas, Wissenkerke. D'e Rijkstuinbouwconsulent, burgemees ter Schuit van Kortgene, alsmede de heer J. S. de Regt uit Kats, voorzitter van den kring „Noord-Beveland" van de Z. L. M., voerden het woord. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De West Zeeuwsch Vlamingen niet per autobus naar de Jaarbeurs. Del directie van de Nt.V. Stoomtram Maatschappij BreskensMaldeghem had tegen Vrijdag een autobusreis van Bres kens via Schoondijke, Oostburg, Aarden burg, Gent, Antwerpen, Breda naar Utrecht georganiseerd om de zakenlieden uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen gele genheid te geven een bezoek aan de jaar beurs te brengen. Donderdag ontving zij echter naar aan leiding van haar aanvrage van 15 Maart om een toerwagenritvergunning van den Rijksinspecteur van het verkeer, district Zeeland, te Middelburg, de mededeeling, dat bij die vergunning niet zou verleenen omdat: le deze reis geen toeristisch doel heeft; 2e de directie met deze reis aan het algemeen reizigersvervoer wenscht deel te nemen op een dag dat druk reizigersver voer te verwachten was. De directie heeft onmiddellijk van haar recht gebruik gemaakt om bij den Minis ter van Waterstaat in beroep te gaan van die weigering. Zij meende tegen deze beslissing ern stig te moeten protesteeren, aangezien de belangen van de bewoners van Westelijk Zeeuwsdh-Vlaanderen worden aangetast. Als bezwaren noemt de directie in haar schrijven: le Ten einde van de reismogelijkheid, door den Inspecteur te Middelburg ver plicht, gebruik te maken, moeten de pas sagiers 's morgens op de Prov. boot, wel ke om 6,55 u. van Breskens vertrekt, aan wezig zijn, terwijl uit Utrecht vertrokken moet worden om 16.59 u. teneinde de laatste boot uit Vlissingen te kunnen ba len. Aangezien beide booten heel weinig passagiers vervoeren, worden hierop geen regelmatige autobus- of tramdiensten in W. Z.-Vlaanderen ingelegd. Een bewoner van Oostburg, Sluis, Aardenburg eto., wo nende 10 tot 20 km van Breskens, kan practisoh van beide 'booten geen gebruik maken, tenzij tegen hooge kosten. De in specteur vond dat niet erg. De Maat schappij kon een bus of bussen naar Breskens laten rijden. De kosten en de mogelijkheid werden geheel in het mid den gelaten. Het kardinale punt, dat een passagier, welke naar Utrecht wil en te Aardenburg enz. woont, van geen regel matige verbinding gebruik kan maken, werd niet onder het oog gezien. 2e. Uit Utrecht dient vertrokken te worden om 16.59. De jaarbeurs sluit om 17 uur, dus de bezoekers hebben geen tijd iets te eten en dienen naar den trein te gaan, aangezien anders de boot, ver trekkende om 21 uur uit Vlissingen niet gebaald kan worden. Daar het meestal kleine zakenmenschen zijn, die medegaan, wenschen deze passagiers, welke niet el- ken dag in een groote stad komen, Utrecht enkele uren te bezichtigen. Dat is nu absoluut uitgesloten. 3e. Dat de spoorwegen ook in geen en kel opzicht zorgen voor de passagiers uit Westelijk Z.-Vlaanderen. Vrijdag 18 Maart vertrekt een goedkoope trein uit Vlissingen naar Utrecht om 7.10 u. dus de eerste Prov. boot uit Breskens is dan nog niet te Vlissingen aangekomen, ter wijl de trein te Vlissingen om 21.50 u. terug is, alzoo 50 minuten te laat voor de laatste boot. 4e. Worden op deze wijze de zakenmen schen gedreven naar de Brusselsche beurs en wordt de oriënteering op België steeds intenser. Ook na telefonische uitlegging zoowel aan de Rijksverkeersinspectie te Middel burg als te 's Gravenhage mocht de di rectie er niet in slagen de eenmaal vast gestelde negatieve beslissing te doen wij zigen. Zij verzoekt daarom den Minister deze zaak te willen doen onderzoeken en haar, indien mogelijk, alsnog toestemming te willen verleenen deze tocht Maandag 21 Maart te doen doorgaan. Oostburg. De gemeenteraad heeft be sloten het gasbedrijf te verkoopen aan den heer Metz, directeur van bet gemeen telijk gasbedrijf te Sappemeer. De heer Metz neemt het geheele personeel over met alle schulden die nog op het bedrijf, dat in 1914 ivoor de gemeenten Oostburg en Zuidzande gestioht werd, rusten, met gratis straatverlichting. TOLEN EN ST. FILIPSLAND Tol en. Vrijdagmorgen ontstond een be gin van brand aan bet kapitale heeren huis, eigendom van den bouwondernemer Bal, Hoogstraat alhier. Eenige schilders, welke bezig waren de antieke goot af te branden, zagen plotse ling een groote steekvlam van tusschen de zinke goot-bekleeding oplaaien. Direct werd door hen brandalarm gemaakt. D< vrijwillige brandweer was in een oogen- blik present. Maar de brand kon met em mers water worden gebluscht. Vrijdagmiddag werd alhier de eer ste algemeene vergadering gehouden van de Vereen, voor Zieken- huisverpleging voor Tolen en St Filipsland. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, Dr Duihker, mede, dat gebleken i3, dat velen nog niet goed hebben begrepen, welke vergoedingen worden uitgekeer. De opziet der vereeniging is, zooveel mo gelijk te vergoeden, doch niet boven een bedrag van f 50 voor operatiekosten en f2 verplegingskosten per dag. Wil men in een hoogere klas of zijn de operatie kosten hooger, dan moet dit door de leckn zelf worden betaald. Rekening en verantwoording door den secretaris-penningmeester, de heer W. de Korte, volgde. De ontvangsten zijn totaal f 8202,49'k Winst over 1937 f 1003,86, waarvan 1000 gld. is gestort in het reservefonds. Bij d6 ontvangsten is gerekend een bedrag van f 1482,56'/» als ontvangst over de maan den October tot 31 December 1936, in welke maanden geen operatiekosten enz. volgens reglement werden vergoed. Zoo dat er feitelijk een verlies is van f 1482,56Va min f 1003,86 is f 478,70'/». Uit het jaarverslag stippen we aan, dat de vereeniging telt 3150 betalende leden, aangeslotenen 5311 over 1290 gezinnen. Het bestuur werd hierna herkozen en gekozen in de plaats van burgemeester Hanssens van St Annaland, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, Dr van Es. De begrooting voor 1938 wordt vastgesteld op een ontv. en uitg. van f 7755, waarvan f 500 voor reservefonds en een verlies van f 360,14. Bij de rondvraag werd opgemerkt, dat alleen op advies van de behandelende dok ter, tenminste indien men daar eenigen tijd onder behandeling is geweest, zoodat deze beschouwd kan worden als zijnde huisarts, onverschillig in welke plaats deze woont, vergoeding zal worden uitge keerd. Acute gevallen worden apart be oordeeld. Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Leusen, A. A. van Ruler te Kubaard. Aangenomen naar Mastenbroek, J. H. Kuypers te Wanswerd. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Groningen, W. Kremer te Leeuwarden en J. Tamminga te Harder wijk. Beroepen te Noordeloos, M. W. Nieu wenhuize te Franeker. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leiden, R. Kok te Veenen- daal en J. Vreugdenhil te Kampen Qgp/estéüjlu Organisatie van „Patrimonium" JAARVERGADERING Vrij Kaart 1938, 's avonds 8 uui Militair Tehuis te Middelb Spreker: Da J. W. TUND van Vrouwenpolder. Onc| Valsche Tegenstellingen". Alle leden hartelijk welkl ZiekenRuisverpleflJng St-I I^den, komt ter vergaderini dag a.s., 'sav. ha li acht, „Bloemendaal". Het Ondergeteekende waarsciJ genen, die geruchten vers] dat hij zou knoeien met zij daar hij anders genoodzaj zijn hen wegens laster aan] gen. Door deskundig ondeJ Wageningen is gebleken, I meel aan alle eischen void] schriftelijk rapport ligt wenscht voor een ieder ter J. GROENENBERG, M Kom B De Notaris J. L. VAN DER te Middelburgs, is voorneml OP WOENSDAG 30 MAAq 's middags 2 uur, in café te Ritthem, publiek te ver] Perceel I. EEN HOFST bestaande uit huis, schuij bouwland en sprink te aan den Ritthemschen wejj 86 A 90 c.A. (2 Gem. 64 R. Perceel II. 56 A. 50 c.A. I 132 r.) BOUWLAND te O.- Sctburg, aan den Ritthemschl Verpacht aan dhr A. Lq te Ritthem tot 1 November Bezichtiging gebouwen 29] van 1012 en van 24 uuj Maart van 1012 uur. Verdere inlichtingen verkij ten kantore van den Nota Noordstraat 63. zal zich herinneren, dat kerkbestuur ds Lammerini geleden wegens zijn gedra sioneel heeft geschorst ei bet provinciaal kerkbestu maanden ziekteverlof he waartoe het rapport van ters en een derden geneed leiding gegeven had. Zondag 20 Maart Ned. Herv. Kerl Goes, m ds Steinz, avj Vere (Jeugddienst). L Wissenkerke, vm. ds Tonsil de Jager. Hansweert, vm. ds Baal Plaggemars. Krabbendijke vm.?, nm. ds Emeritaat Ds L. J. J. Lam me r i n k. Naar gemeld wordt heeft Da L. J. J. Lammerink, Herv. predikant te Delft, tegen 1 Juli bij het provinciaal kerkbestuur emeritaat aangevraagd, we gens voortdurende ongesteldheid. Men Soeburg. Benoemd tot aan de o.l. school, de heer te Borsele. Te Leiden is geslaagd raai examen rechten de7 Doorn te Koudekerk©. GEEN BEWERK INGSPRq VLAS VOOR OOGSTj Minister vreest geen be| vergrooting, van getal landarbeiders. Op de vragen van den bi betreffende de intrekking va kingspremie voor vlas beeft van Economische Zaken geantwoord. Het is juist, dat de mini beeft voor den oogst 1938 kingspremie voor vlas in uit] len. Het intrekken van deze premie heeft plaats gehad u de overweging, dat de vlast begrip van de bewerking, b worden geacht. De minister vatting, als zou bet niet v| een bewerkingspremie een: vergrooting van bet getal landarbeiders en daardoor van de financieele lasten tal gemeenten ten gevolge deelen. Hij verwacht, dat der bewerkingspremie niet zM gen, dat meer onbewerkt vla] cie Friesland zal verlaten toe bet geval is geweest, alt zoodanigen omvang, dat dit gelegenheid der arbeiders e nenden invloed zal uitoef ene] De minister is niet van n mede in verband met 'hetge werd opgemerkt, de arbeid moderne leest geschoeide waj rijen bemoeilijkt zal worden. De huidige toestand is val dat de minister niet overwea oogst 1938 alsnog een beweij too te staan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2