DË ZEEUW De welstand der bevolking. TWEEDE BLAD TANTE AILIE Uit de. Provincie MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. Rittem. De Goöp.. Boerenleenbank hield Donderdagavond haar jaarvergadering De rekening gaf in ontvangsten en uitga ven een eindbedrag van f 114.421,72. Nederlandsche arbeiders naar België en Duitschland, FEUILLETON een groot aantal melkknechten, paarden knechten, en andere geplaatst. De resul taten waren over het algemeen zeer gun stig. "Wel zijn hier ep daar enkele mis lukkingen geconstateerd. Het is echter niet denkbaar, dat bemiddeling op zoo groote schaal voor 100 pet. zou kunnen slagen. De door de arbeiders gespaarde bedragen varieerden sterk. Sommigen stuurden niets over. Dit waren er ech ter slechts weinigen. D'an volgt een groep die slechts kleine bedragen spaarden, en een groote groep die groote tot zeer groote bedragen aan spaargeld naar da familie overmaakten. Sommigen spaar den bedragen van 850 tot 440 gulden in pl.m. Va jaar. Dit zijn dan wel zeer goede en spaarzame arbeiders en het was dan ook niet voor allen mogelijk het zoo ver te brengen. Velen vonden den afstand van de woonplaats naar Mecklenburg en Mid- den-Duitschland te groot, terwijl ook be zwaren werden geopperd tegen bet ver strekken van naturaliën, waarvan de kookvrouw dan de kost moest klaar ma ken voor de arbeiders. Wel konden wij reeds vorig jaar bereiken, dat in vele ge vallen volle kost werd verstrekt, doch bet was zeker beter geweest wanneer dit al gemeen zoo geregeld was geweest. Deze bezwaren zijn thans vervallen. Er kunnen in Rhijnland en Westphalen 2000 seizoenarbeiders worden geplaatst Allen krijgen volle kost en vrij reizen van de Nederlandsche-Duitsche grens tot bp den werkgever en, na een vol sei- zoen, terug tot aan de grens. Van het bespaarde loon zal 85 pet. naar Nederland mogen worden overge maakt tegen den Berlijnscben koers, dat is momenteel 72 cent per mark. Voorts bestaat er gelegenheid voor ge huwde arbeiders om hun vrouw mee te nemen, benevens aankomende werk krachten, zoodat bet inkomen veel hoo- ger zal zijn dan wanneer de man alleen gaat. Ook de bemiddeling van landarbei dersgezinnen moet de aandacht hebben. Vcoral gezinnen met medewerkende kinderen hebben een zeer goed bestaan en gelegenheid om belangrijke bedragen te sparen. Voorts kunnen een onbeperkt aantal melkknechten worden geplaatst op aan- vangsloonen van 4050 Mrk. per maand met kost en inwoning. Wanneer zij meer dan 12 koeien kunnen melken kan meer verdiend worden zelfs tot 70 Mrk en in weinige gevallen tot 80 a 90 Mrk. per maand. Paardenknechten en knechten voor ge mengd bedrijf worden ook volop bemid deld. E'r zal echter meer aanbod moeten komen om aan de'2000 aanvragen voor Rhijnland en Westphalen te kunnen vol doen. Een goede maatregel. Er waren reeds tegenover verschillende stra ten die op kaden enz. uitloopen, paaltjes aan den waterwant geplaatst als waar schuwing voor 'het gevaar van er in te rijden of te loopen. Thans is dit ook ge beurd op den Molenberg tegenover de Augustijnenstraat. Door het éénrichtings verkeer in de Langeviele wordt veel ge fietst door Vlasmarkt, Schuttershofistraat, Augustijnenstraat en langs Molenberg naar de Langeviele binnenbrug. i De fusie bezegeld. Naar wij vernemen zullen ter bezegeling van de fusie tusschen Uit het VolkVoor het Volk en de Oranjevereeniging, in de Woensdag te houden bestuursvergadering de 'hoeren J. M. Harthoorn en J. J. Kerkmeijer, die door de Oranjevereeni ging daartoe zijn aangewezen, ais be stuursleden van Uit het VolkVoor het Volk worden geïnstalleerd. Ook hier is een commissie gevormd, die tot taak heeft de belangen van den arbeid der Middernaohtzending te behar tigen. In deze oommissie hebben zitting ge nomen: Ds D. J. Vo'ssers, voorz.; Mevr. van Beveren-Smouter, «eor.esse; Mevr. Schout-Goote, Penningm.esse; Mevr, de Jonge-Kwant, Mevr. Dr Wolter-Razen, Ds G. Smeeni. De leden van deze commissie stellen zich beschikbaar om de helpende hand te bieden aan de ongehuwde moeder en haar kind, en, in het algemeen die personen, waarmede zij op het terrein van den ar beid in aanraking komen, met raad en daad terzijde te staan. Dammen. De stand luidt thans in afd. A en afd. B als volgt: Afd. A: J. Strooband, Middelburg gesp. 4, gew. 8, rem. 1, verl. 0, punten, 7; M. de Jonge, Kloetinge resp. 4, 8, 1, 0, 7; M. v. d. Parel, Kruiningen resp. 4, i, 8, 0, 5; J. A. v. Dixhoorn, Zaamslag resp. 3, 0, 2, 1, 2'; A. Deürloo, Nieuwdorp resp. 5, 1, 3, 1, 5; J. Modderkreeke, Nieuw dorp resp. 5, 0, 2, 3, 2,; W. Lente, Middel burg resp. 5, 0, 2, 3, 2. Afd. B: A. Kotvis, Zuidzande gesp. 5, gew. 3, rem. 2, verl. 0, punten 8; Joh. de Smet, IJzendijke resp. 5, 2, 3, 0, 7; W. Qijsouw, Vlissingen resp. 4, 2, 1, 1, 5; D. Trielier, Domburg resp. 5, 1, 4, 0, 6; A. Willemse, Aagtekerke resp. 5, 1, 2, 2, 4; F. Fleurbaay, Vlissingen resp. 5,' 0, 3, 2, 3; A. v. Bloppoel, Vlissingen resp. 5, 1, 0, 4, 2. Vlissingen I ongeslagen damkam- 'kioen in de le kl. afd. I A van den Z. D. B. met den volgenden eindstand: Vlissingen I gesp. 6, gew. 3, rem. 3, verl. 0, punten 9, bordpunten 6456; Souburg I resp. 6, 3, 1, 2, 7, 6258; Mid delburg I resp. 6, 1, 3, 2, 5, 5862; Aag tekerke I resp. 6, 0, 3, 3, 3, 5664. Bicgekerke. Onder groote belangstel ling hielden de Chr. Meisjesvereeniging en de Jeugdclub Woensdagavond een ge combineerd jaarfeest. Wegens ongesteld heid van de presidente, Mevr. de Ru, had Ds de Ru de leiding. Uit de jaarverslagen bleek, dat de beide vereenigingen een goed vereenigingsjaar hadden en met goed resultaat haar arbeid mochten ver richten. De avond werd gevuld met zang en spel. O.- en W.-Soeburg. Gisteravond hield de afdeeling van' de Nederlandsche ver een. voor luchtbescherming een openbare vergadering. De voorzitter, Burgemeester Stemerding, opende de goed bezochte ver gadering en heette in 't bijzonder welkom den heer W. H. Zadelhoff, Luitenant ter Zee 1ste klasse. I Nadat het Wilhelmus door de Muziek- vereen. „Vlijt en Volharding" was ge speeld, sprak de heer Zadelhoff over: „Hoe beschermen wij ons tegen gas- gevaar?" Spr. zet in den breede uiteen welk machtig wapen het gas is, maar ook hoe wij ons met geringe middelen hiertegen kunnen wapenen. Door het de- monstreeren van een aantal gasmaskers werd een duidelijk beeld gegeven van dit verdedigingsmiddel. Ook werd een en ander meegedeeld van een schuilplaats en van bordjes met lichtverf. In de pauze werd druk gebruik gemaakt van het bezichtigen der tentoongestelde verdedi gingsmiddelen. Hierna werd vertoond een film over gasbescherming. Dhr Zadelhoff wekte nog op lid te worden dezer vereeniging. Velen hebben zich opgegeven als lid. Woensdagavond hield de Transport- colonne van het Nederlandsche Roode Kruis haar eerste openbare uitvoering en propagandavergadering. De voorzitter, de heer Leenhouts, heette in 't bizonder welkom Luit.-Kolonel J. de Waal, Mr R. M. Dusseldorp, Burgemees ter van Goes, Kringcommissaris; de bei de doktoren en Burgemeester Stemerding. Alsnu werd op uitstekende wijze getoond de werkwijze van het Roode Kruis, door het opvoeren van „Gesprek tusschen drie boeren en een arbeidsongeval". Voorts werden door de dames een aantal heeren op verschillende wijze verbonden, het welk werd nagezien door den heer J. de Waal en dokter Huisman. Alsnu hield de heer J. de Waal een inleiding over „Het Roode Kruis". Door mej. de Boer werden op zeer ver dienstelijke wijze een tweetal zangnum mers ten beste gegeven. Ook werd een blijspel gegeven „De Bonte Kakatoe". Het Lyra Trio luisterde dezen avond op door muziek. Burgemeester Stemerding sprak het slotwoord en wekte op tot toetreding. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze zoo zeer geslaagde avond ge sloten. Domburg. Op de ledenvergadering van de vereen, tot instandhouding van de Chr. School van Maandag j.l. was de wensch geuit dat in het bestuur leden zouden zitting hebben die tevens ouders waren van schoolgaande kinderen, hetgeen voor dien niet het geval was. Tegen Donderdagavond was wederom een ledenvergadering belegd, waarin het bestuur mededeelde dat het en bloo wilde aftreden om aan dezen wensch tegemoet te komen, met dien verstande dat de hee ren J. de Visser Sz. en P. Louws zich niet meer herkiesbaar stelden. Zulks geschiedde mede om aan perso nen uit andere kerkgenootschappen een bestuursplaats af te staan. Gaarne zag het aftredende bestuur dat het nieuwe bestuur zal bestaan uit vier Hervormden, twee Gereformeerden en één Oud-Gere formeerde, terwijl het thans uitsluitend uit Hervormden bestond. Dit voorstel werd aangenomen m.a.s. Gekozen werden daarna als bestuursle den: Ds F. G. H. Nicolaï, Mr F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerke, mevr. G. A. M. v. Voorthuij'zenv. Stein Gal- lenifels, Jac. de Pagter Wz., Ds J. E!. Vis ser, W. de Buck, H. Bimmel. St Laurens. Woensdagavond hield de Ghr. Meisjesvereen. „Dient elkander door de Liefde" in 't vergaderlokaal een feest avond ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. In haar openingswoord gaf de voorzitster, Mej. M. Bommeljé-Wisse, eon kort overzicht van de geschiedenis der vereeniging. Veel heeft de vereen, in den ioop der jaren voor de minder bedeelden mogen doen. Uit het verslag van de penningmeeste res bleek, dat het kassaldo f 16,29 bedroeg Inplaats van het verslag van de secre taresse werd dit achtereenvolgens door alle meisjes op interessante wijze uitge bracht, waardoor een aardig overzicht werd verkregen van hetgeen in de afge- loopen 20 jaren was beleefd Verschillen de samenspraken en tableaux werden ver toond. Felicitatie® werden uitgebrach' door het Gemeentebestuur, den Kerke- raad der Herv. Kerk, de Ghr. Jong. ver een. Immanuël, welke een prachtig vaan del aanbood, de Herv. Knapenvereen., do Geref. Meisjesvereen. „Wees een Zegen" de Vrouwenvereen. en de Ring Walcheren van Meisjesvereen. In de pauzes werden ververschingen verstrekt. Het aantal leden is met één toegenomen en bedraagt thans 91. Er zijn 199 spaar boekjes in omloop. Het aftredend bestuurslid, dhr H. M. v. d. Putte, werd herkozen, evenals dhr J. Breel als lid van den Raad van Toe zicht. De rentevoet werd als volgt vastgesteld: voor spaargelden van leden 2.5 pet., van niet-leden 2.25 pet. Van voorschotten en loopende rekening 4 pet. Gemeenteraad. Woens dagmiddag vergaderde de raad voltal lig. De voorzitter spreekt in deze eerste vergadering van het nieuwe jaar een nieuwjaarsrede uit, waarin hij o.m. opmerkt, dat de werkloosheid in de ge meente zeer gering mag worden genoemd en dat de toestand der financiën goed is. Niettegenstaande groote uitgaven moes ten worden gedaan ten behoeve van de brandweer, is het toch gelukt de begroo ting sluitend te houden, zoodat de kos ten geheel uit den gewonen dienst kon den worden bestreden. Gedep1. Staten hebben hun beslissing omtrent de begrooting 1938 verdaagd. Uit het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim bleek, dat deze commissie in het afgeloopen jaar geen enkele maal heeft moeten vergaderen. VAN VRIJDAG 18 MAART 1838, Nr 143. Dinsdag werd te Roosendaal een ver gadering gehouden, uitgeschreven door den Rijksdienst der Werkloosheidsverze kering en Arbeidsbemiddeling, waarin de werkgelegenheid voor Nederlandsche ar beiders in naburige landen werd bespro ken, De bijeenkomst stond onder leiding van den beer Th. van Lier, referendaris bij het departement van sociale zaken. Dé heer Van Lier besprak achtereen volgens de werkgelegenheid in Frank rijk, België en Duitschland. D'e mogelijkheid bestaat dat eerlang weer landarbeiders in Frankrijk kunnen worden geplaatst. Daarover zijn bespre kingen loopende; in de eerste plaats ko men voor plaatsing in aanmerking mel kers-veeverzorgers. In België was het vorig jaar een groo te werkgelegenheid in mijnen, ijzer- en staalfabrieken, voor grondwerkers bij pu blieke werken en voor bouwvakarbei ders Thans is er in de streek van Luik we derom werkgelegenheid in de mijnen en bouwvakken. Aan den stuwdam te Eupen waar vorig jaar 600 Nederlandsche ar beiders werkten, zijn nu weer 200 arbei ders uit Zuid-Limburg werkzaam. Eb zijn thans weer teekenen van her- nieuwe opleving. D'e werkloosheid loopt de laatste weken weer flink terug. Als het zoo doorgaat wordt binnenkort weer een greotere vraag naar arbeidskrachten verwacht. Wat Duitschland betreft, waar voor den oorlog pl.m. 130.000 Nederlanders werkten was voor eenige jaren het aan tal Nederlandsche arbeiders teruggeloo- pen tot nog geen 20.000, waarvan de fcelft geen werk had. Thans zijn er weer plm. 25000 Nederl. arbeiders, die allen werk hebben. Uit Nederland zijn pl.m. 4500 Nederl. arbeiders door de organen der openbare arbeidsbemiddeling in Duitschland ge plaatst, waarvan ongeveer 1500 veen arbeiders, pl.m. 2000 landarbeiders en boerenknechts en de rest bouwvakarbei ders en arbeiders in andere beroepen. Er hebben zich geen moeilijkheden voorge daan. Zoo deze zich mochten voordoen, staan de Duitsche Arbeitsamten en even- tieel de Nederl. Arbeidsbeurs te Ober- hausen de arbeiders met, raad en daad bij. De arbeiders behoeven niet deel te ne men aan organisaties en worden niet be lemmerd in het vervullen hunner gods dienstplichten. Zij kunnen maatschappe lijk daar leven als bij ons te lande, alleen mogen zij zich niet inlaten met de poli tiek. Dit jaar kunnen er weer een groot aantal Nederlandsche arbeiders in Duitschland werk vinden, in de eerste plaats in den landbouw en in de veen derijen. Waarschijnlijk ook weer in de bouwvakken. Behalve een groot aantal melkers en melkersgezinnen kunnen er pl.m. 2000 boerenknechten worden geplaatst en bijna 2000 seizoenarbeiders in den landbouw. Uit D'renthe en Groningen hoopt men 1500 a 2000 veenarbeiders te plaatsen. De minister van sociale zaken heeft in een circulaire de aandacht van de ge meentebesturen gevestigd op deze werk gelegenheid en verzoekt dat de gemeen tebesturen en de organen der openbare arbeidsbemiddeling actief zullen mede werken om deze werkgelegenheid te be nutten. Hierna gaf de heer Van Lier het woord aan den heer M e 1 s e, ambtenaar bij den Rijksdienst voor de Zuidelijke Pro vinciën. Uit de Zuidelijke provinciën werden in 1937 bijna 800 seizoenarbeiders naar Duitschland bemiddeld. Tevens werden door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 30) Want nu begonnen we af te dalen in de breede vallei, waarin Birken Lee ge legen is. Eén mooie, kronkelende rivier, niet breed, maar diep en met stroom en schuim genoeg om zelfs mij te behagen; breede strooken vrutehtbare klei langs de oevers; daar achter de heuvels in de verte, een hooge grijs, en verweerd, die karakter geeft aan het heele landschap; het steile, met gras begroeide heuveltje, waarop het lange, grijze huis staat, dat eens het huis van mijn Nannie zijn za] en daarachter het donkerder, maar tot neg toe helaas schadelijk verwaarloosde sparrenbosch dat zijn de meest opmer kelijke dingen van de bezitting. De ber kenvallei, waarover jij' zoo veel gefanta seerd hebt, is van het hnis uit niet te zien. Het kan een heel mooi plekje wor den, als het zonlicht en de frissche lucht eens tot op den grond hebben kunnen doordringen. Maar op het oogeniblik staan de boomen zoo dicht en verward mor elkaar, dat zelfs de lawaaierige, -'uiige Shaggie (de rivier) zich nauwe- bks 'kan doen hooren. Het oude huis zag er donker en som ber uit, toen we er tegen half zes aan kwamen. Juffrouw Kerr was er om ons te ontvangen en te verwelkomen. Juist een vrouw die een man als Kerr verdient. Een goede, ware vrouw, zooals tante Ailie zou zeggen, uetjes gekleed, helder en, hoe zal ik het zeggen, gezellig gezet, maar toch vlug genoeg, over het geheel genomen een prettig, vertrouwenswaar- dig iemand. Ze was van Wester Bank gekomen om thee voor me te zetten en nu bleef ze om> de honneurs waar te ne men, zoo vriendelijk, van zelf sprekend deed ze dat, of ze mij' mijn heele leven gekend had. Ik geloof dat ik je al verteld heb, dat zij een echtpaar voor me in dienst hebben genomen. De man zal voor mijn paard zorgen, als ik er een heb. En verder is hij! zoo'n soort Manusje van alles. Op het oogenblik is hiji hard bezig een stuk land om te spitten, dat hij en ik hebben uitge zocht voor den tuin van mijn aanstaande vrouw. Ziji zorgt voor het huishouden en de twee zeer welgedane koeien, die juf frouw Kerr me bezorgd heeft. We maken boter, beste Nanni, heerlijke, goud-gele boter, verzeker ik je, al is bet reeds No vember. Wat de kosten daarvan betreft zul je dus geen reden hebben om je aan het 'koekjesbakken te onttrekken, reken daar maar op. Mijn beide bedienden zijn rustige, or delijke mensohen en ik kan je wel vertel len, dat ik me zeer ernstig en gewichtig voel als het hoofd van zoo'n huishouding. Nb, een heel gezellig maal bestaande uit brood met boter, spek, eieren, kond vleesch en ham en na een niet minder ge zellig gesprek met mijn beide gasten over mijn plannen, stonden ze op om naar huis te gaan en als een goed gastheer heb ik hen een eindje vergezeld. Toen ik terug kwam stond ik voor de 'kwestie, hoe 't moest met het avondgebed ik alléén met die twee vreemdelingen. Je moet me niet dwaas vinden. Vergeet niet, dat ik nooit eerder aan het hoofd van een huis houden heb gestaan. En te beginnen met twee vreemden, zoo kort nadat ik ze voor bet eerst ontmoet had, schrikte me toch wel een beetje af. Ik was al half besloten, dat ik het maar tot den volgenden avond uit zou! stellen. Maar toen bedacht ik, dat het oude huis ook jou woning zou worden en ik voelde, dat het van het eer ste oogenblik af aan geheiligd moest wor den door gebed. Daarom vertelde ik Liz zie, wat ik wenschte en die riep haar man. Ik denk, dat ze aan het gebruik gewoon zijn geweest, want ze kwamen binnen ernstig en stil, alsof zij! en ik eiken avond van ons leven met hetzelfde doel tezamen waren gekomen. Dit eerste gebed was als een band tusschen ons; en toen ze mij verlaten hadden, 'kwam mijn Nannie's blijmoedige geest binnen, zette zich aan mijn zijde en we hadden een heerlijk gesprek samen op dien eersten avond aan onzen eigen haard. O, liefste Nannie, je wee-t niet, hoe vaak jij om en bij me bent en de donkere ka mers en gangen lichter voor me maakt. Het is waar, wat tante Ailie zei, er is een zegen in, dat tijdelijk gescheiden zijn. Ik voel, dat onze liefde er mooier en beter door wordt. Mijn geest beeft meer ge meenschap met de jouwe, Nannie, dan als ik je woorden kan hooren, hoe graag ik het op het oogenblik ook zou willen. Wij zouden waarschijnlijk niet in staat zdjln geweest ons zelf die beproeving op te leg gen. Maar waar God ze gezonden heeft, moeten we erkennen, dat er een groote zegen voor ons in steekt; een zegen, die we duidelijk genoeg zien om ons bereid willig te maken het kwade met het goede te nemien, of liever het leed met den troost." Zoo dacht Nannie er ook over. En daarmee was, zooals tante Ailie zei, het eerste leed van het afscheid geleden. HOOFDSTUK VIII. M a d e. Op den middag voor Kerstmis was Nannie bij1 mevrouw Fleming om baar den uitslag van eenige boodschappen mee te deelen, die ze in het dorp gedaan had, Cijfers over inkomens en vermogens. Betreffende de inkomsten- en vermo gensbelasting over het jaar 19361937 werden in de tweede aflevering van het maandschrift van het centraal bureau voor de statistiek, behalve een aantal ge gevens voor alle gemeenten te zamen, te vens overeenkomstige gegevens opgeno men voor de 45 gemeenten boven de 20.000 inwoners en voor de provinciën Deze gegevens hebben betrekking op bet aantal aangeslagenen, het bedrag der in komsten en dat der vermogens, het be drag der belasting in hoofdsom en het gemiddelde inkomen en vermogen per aangeslagene. Tevens zijn voor deze ge meenten en voor de provinciën oijfers opgenomen, welke de onderlinge verhou ding der aangeslagenen in enkele inko mens- en vermogensgroepen aangeven. De groote verschillen tusschen den welstand der bevolking blijken wel hier uit, dat in Bussum 35.02 pet. en in Korkrade 66.77 pet. van alle aangesla genen in de inkomstenbelasting een in komen hadden van f 800f 1400, terwijl in Haarlemmermeer 0.30 pet. en in Bus sum 4.40 pet. van hen een inkomen had den van f 10.000 en hooger. Van de zes gemeenten boven 100.000 inwoners is het bedrag der inkomens het grootst in Amsterdam, daarentegen /is het bedrag der vermogens het grootst in 's Gravenhage. Van deze groep is in laatstgenoemde gemeente ook het ge middeld inkomen en vermogen per aan geslagene het hoogst. Hoogere cijfers voor het gemiddeld in komen worden nog aangetroffen in Bus sum (f 3243), Hilversum (f 2636) en Zeist (f2661), alsmede voor het gemid deld vermogen in Almelo (f97.000), En schede (f 109.000), Rheden (f 96.000). Worden alle 1063 gemeenten in het onderzoek betrokken, dan blijkt in 3 ge meenten het gemiddeld inkomen bene den f 1250 en het gemiddeld vermogen beneden f20.000 te zijn, terwijl in 2 ge meenten het gemiddeld vermogen min stens f200.000 bedragen. Het verzoek van de Geitenfokvereeni ging om een subsidie in verband met de keuring van geiten, wordt toegestaan tot een bedrag van f 2.50. In de Algemeene Politieverordening werd een nieuw artJkel opgenomen be treffende het grasgewas op voetpaden, waarvan de gebruikers hinder ondervin den. D'e heer Lobbezoo, die sinds 1 Juni 1934 huurder is van de woning met bij- be'hoorenden winkel en erf, deel uitma kende van het gemeente Slachthuis, had een verzoek tot huurverlaging ingediend. Nadat verschillende sprekers aan het woord waren geweest, stelde de heer Osté voor 'de slachthuisreehten aanmerkelijk te verlagen. Dit voorstel werd echter niet gesteund. B. en W. wilden dien heer Lob bezoo wel eenigszins tegemoet komen en stelden voor hem een tegemoetkoming van f 0.50 per week te te kennen, welk voorstel de raad met 5 tegen 2 stem men aannam. Tegen de heeren Osté en Louwerse. De 'Raad 'besloot op zijn beslnit, ge nomen in de vorige vergadering, om over te gaan tot aansluiting bij. de Fraude risico-Onderlinge van gemeenten, terug te komen en deze verzekering alsnog te sluiten bij de Incasso-Bank, aangezien deze verzekering meer voordeelen biedt en geen verplicht accountantsonderzoek voorschrijft. B. en W. deelden mede, dat besprekin gen waren gevoerd met het Destructiebe drijf Overschie, de N.V. Gekro. Deze deelde echter mede, dat nog besprekin gen hangende waren met Gedeputeerde Staten van Zeeland. Aangezien de burgemeester voornemens is binnenkort in het huwelijk te treden, heeft hij" zich met een verzoek om uit woning tot H. M. de Koningin gericht. Zulks in verband met de omstandigheid dat in deze gemeente geen geschikte wo ningen beschikbaar zijn. Dit verzoek werd door den Min. van Binnenlandsehe Za ken via Ged. Staten aan den Raad om advies gezonden. toen Eisther opgewonden de kamer kwam binnenstormen. „Nannie, Nannie," riep ze, „wie denk je, dat er gekomen zijn? Eindelijk en ten lange leste zijn de Shelburnes dan toch werkelijk gearriveerd." O, Esther, west je dat zeker?" vroeg deze, te zeer van vreugde vervuld, om aanmerking te maken op Esthers luid ruchtig binnentreden en haar onbeleefd heid jegens tante Ailie, zooals ze in ©en ander geval waarschijnlijk gedaan zou hebben. „Hoe weet je het? Wie heeft het je verteld?" „Niemand heeft het me verteld. Ik heb het zelf gezien. Juist, toen ik de deur opendeed om hier binnen te gaan, hoorde ik het geluid van paardengetrappel en wielgerij en ik wachtte een oogenblik om te zien, wat er aankwam. E'ven later schoot het rijtuig van de Shelburnes voorbij en mevrouw ShelbUrne, de admi raal en Maude zaten er in." „Zag Maude je. Herkende ze je?" „Ze zou me in geen geval herkend heb ben, vermoed ik zoo," antwoordde Esther, zich in haar volle lengte oprichtend. „Ik ben zoo'n stuk gegroeid, sinds ze me bet laatst zag. Denk toch eens, Nannie, dat is nu al meer dan twee jaar geleden. Ik was toen nog maar een kind." „E'n nu ben je een vrouw," zei tante Ailie droogjes. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5