Glanze Castor Kamgs Merinc Met Vlamm< Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Kunst en Wetenschap Rechtszaken. Finantiëele Berichten. Telegrammen MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Diefstal. groot aantal slach het bombardem barcelon m Verplaatsing. Met ingang van 1 April a.s. wordt de Rijksveldwachter A. Dey, verplaatst van Kolijnsplaat naar Middelburg. Besmettelijke ziekten. In de week van 6 tot en met 12 Maart kwamen in onze provincie 8 gevallen van roodvonk voor, waarvan één in ieder der gemeenten Borsele, St. Jansteen, Ter- neuzen, Oud-Vosmeer, Rilland-Bath en Zieriksee en twee te Vrouwenpolder (in één gezin). Cursus Middenstandsdiploma. Gaarne verwijzen wij naar de adverten tie elders in dit blad, van de Vereen, voor Handelsonderwijs alhier, betreffende den cursus voor het Middenstandsdiploma. De Vestigingswet-kleinbedrijf, stelt zooals gebleken is, zeer bepaalde eisehen, ook op het gebied van de algemeene han delskennis, aan degenen die zich als hoofd van een kleinbedrijf willen vesti gen. Zoowel de Handels-dag-, als de Handelsavondschool, zijn de normale op leidingsscholen voor de toekomstige mid denstanders. Op die inrichtingen zullen die veranderingen in de leerstof worden aangebracht, die noodig mochten blijken, om de leerlingen een volledige opleiding voor het Mildenstandsdiploma te geven. Maar er is een groote groep van vol wassenen, die op dergelijke scholen niet meer thuis behooren, en die toch het be doelde diploma noodig zullen hebben. Voor die personen wordt, voor één keer, een speciale cursus gegeven. Op grond van de kosten, zal een herhaling daar van niet mogelijk zijn, en daarom wordt ieder die in de toekomst mogelijkerwijze aan de eisdhen van de Vestigingswet zal hebben te voldoen, met 'klem aangeraden, van deze geboden gelegenheid gebruik te maken. De cursus zal zoodanig gegeven worden, dat ook personen uit de dorpen van Walcheren in staat zijtn ze te volgen. In den ouderdom van 89 jaar is he den overleden de heer M, A. Quist. De overledene was een der eerste leerlingen van de Chr. school Westwal (voorheen Wijngaardstraat). Het 75-jarig 'bestaan dezer school kon hij met nog twee ande ren als de eerste leerlingen der school meevieren. De beer Quist, die tot het laatst toe helder van geest was, kon nog menige herinnering uit dien tijd ophalen. Kloetinge. Gemeenteraad. Don derdagavond vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van Burgemeester Zan- dee. Aanwezig alle leden, één vacature. De volgende stukken waren o.m. inge komen: a. een verslag over 1937 van de Vereen, tot uitzending van kinderen naar va- cantiekolonies en herstellingsoorden, waaruit o.a. bleek, dat 6 kinderen uit deze gemeente met goed resultaat wer den uitgezonden; b. een dankbetuiging van de familie Eversdijk voor de betoonde deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van wijlen hun vader weth. M. Eversdijk; c. een verzoek van den heer A. M. Peman—-Kakebeeke om de breedte van den weg voorkomende op een bouwplan, en loopende van den Patijnweg naar den Heernisseweg (welke op een breedte van 25 M. is geprojecteerd) te verminderen. (Het betreft hier een reeds geruimen tijd geleden vastgesteld bouwplan in de om geving van den Heernisseweg, dat nog niet ten uitvoer is gebracht; dus niet het bouwplan, dat in de vorige vergade ring werd vastgesteld.) Na eenige discussie werd besloten om hierover advies te vragen aan den ont werper van bedoeld plan. Besloten werd een verzekering van ge meentegelden aan te gaan bij de fraude risico onderlinge voor gemeenten tot een bedrag van f7000, t.w. f5000 gemeente geld en f2000 van het Armbestuur. Dhr Straub merkte daarbij op, dat z.i. de premie (f7,50 voor de eerste f2000 en daarna f7 per f1000), veel te hoog was, en dat men bij particulieren veel goed- kooper terecht zou kunnen, hetgeen weth. van Liere deed opmerken, dat het hier een onderlinge verzekering is, en dat het niet uitgesloten is, dat de, pre mies t.z.t. verlaagd zullen worden. De voorz. lichtte een en ander nog nader toe. Vervolgens werd z.h.st. besloten de ver huring van een gedeelte der veldwachters woning aan de afd. Kloetinge van het Groene Kruis, met 1 jaar te verlengen ad f75. Tenslotte werd de geloofsbrief van den heer A. C. Lankester onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating be sloten werd. De vergadering ging daarna over in besloten zitting. '8 Heer Arendskerke. In den nacht van Woensdag op Donderdag is alhier door de Rijkeveldwacht een persoon aan gehouden die wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement een be keuring opliep. Hij wensohte echter zijn naam niet te noemen, waarna hij voor den burgemeester werd geleid. Tenslotte is hij in het arrestantenlokaal ingeslo ten, totdat men wist wie hij was. lerseke. Woensdagavond kwam de korf- balvereen. „Volharding" in jaarvergade ring bijeen, onder voorzitterschap van dhr J. A. Stohibelaar. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden herkozen de dar mea D. Vermast en W„ de Leeuw en ge kozen dhr G. Vermast, terwijl tot voor zitter werd' gekozen dhr M. Vlaming. In de 12-tal commissie werd herkozen dhr J. A. Stohibelaar en gekozen de dames G. Vermast en W. da Leeuw. Tot aanvoerder werd gekozen dhr J. A. Stobbelaar. Aan het bestuur der Z. K. B. ia verzocht het 12-tai, dat voor het a.s. seizoen in de le klasse is ingedeeld, onder te brengen in de 2e klasse. De 95-jarige wed. Staal, verpleegde in het huis voor ouden van dagen, had het ongeluk baar arm te breken. Bij Kon. Besluit van 5 Maart 1938 is besloten tot schorsing tot 1 Jan. 1939 van het besluit van den Raad der gemeen te lerseke van 21 Deo. 1937, strekkende tot vaststelling van een reglement op de vrijheid van woord en geschrift. M. a. w. het raadsbesluit, dat o.a. verbood het aan brengen van een verkiezingsbiljet voor het raam van een huis (zonder verkregen toestemming van den burgemeester) is door Ged. Staten niet goedgekeurd, maar door deze voorgedragen aan de Kroon ter vernietiging. Kapelle. Door het fanfarekorps „Ons Genoegen" werd aan zijn vaandeldrager, den heer A. C. Reijerse, in verband met zijn 60sten jaardag een serenade gebracht. De w.n. voorz. van het korps, de heer M. Glas, feliciteerde hem en bood een blijvend aandenken aan. Kruiningen. Donderdagavond hield Overste Bierman alhier een lezing met lichtbeelden over de luchtbescherming. Nadat nog enkele vragen werden beant woord, gaven alle aanwezige dames en heeren (42) zich op als lid der vereen, voor luchtbescherming. Wemeldinge. Gisteravond had onder voorzitterschap van den Burgemeester een vergadering plaats, in verband met de samenstelling van de commissie krach tens art. 158 der Gem. wet (de grenswij ziging). Hierin worden aangewezen 2 vertegenwoordigers van de vrijzinnige kiezers, 2 A.-R., 1 S.D.A.P., 1 lijst-Domini- cus en 1 Chr.-Hist., terwijl de Candida ten- lijst zal worden aangevuld met een can- didaat van elke der vorenvermelde groe pen als reserve. Arnemuiden. Ingaande 20 Maart is dhr J. L. Leujes overgeplaatst van het station N.S. te Meppel als blokwachter naar het station N.S. alhier. Kortgene. Weer een grafkelder gevonden. O'p de weide, waar het vroegere dorp Emelisse heeft gestaan, is Donderdag weer een grafkelder voor den dag gekomen. Dit is nu de vierde. Het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen uit Middelburg is met de vondst weer in kennis gesteld. Stavenisse. Alhier is op den leeftijd van bijna tachtig jaar overleden de heer J. W. H. F. Buijze. Wijlen dhr Buijze is ruim 40 jaren onderwijzer geweest aan de openbare lagere school alhier. Ook in 'verschillende corporaties bekleedde hij een vooraanstaande plaats. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Watergang, J. P. van Roy en te Witmarsum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Maassluis, C. Smits te Slie- dreoht. Ds K. Oussoren, pred. bij' de Geref. Kerk te Broek onder Akkerwo-ude, voorheen te Baarland (19041909), hoopt op Zaterdag 2 April zijn 70sten verjaar dag te vieren. Ouderlingen-conferentie. De jaarlijksche conferentie van ouder lingen der Geref. Kerken zal dit jaar te Vlissingen worden gehouden op Woens dag 27 April. In de morgenvergadering hoopt de heer A. Schout te Vlissingen te referee- ren over: ,,D'e ouderling en zijn ambte lijke arbeid". In de middagvergadering spreekt D'.V. Ds G. Veenbof van Haarlem over „Het ambt der geloovigen". Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school te Herkingen (School Geref. Gem.) de heer K. de Jager te Krabbendijke. Felle brand te Beesd. Een felle brand heeft gisteravond drie boerderijen, gelegen te Beesd (Betuwe) geheel in de asch gelegd. Door onbekende oorzaak is het vuur in de boerderij van den landbouwer F. Tucker ontstaan; in 'korten tijd stond alles in lichter laaie, waarna de vlammen die door den kracbtigen wind werden aangewakkerd, oversloegen op de aan grenzende boerderij: van den landbouwer H. v. d. Horst. Ook hier viel tegen de vlammenzee niets te beginnen. Het woe dende element wierp zich vervolgens op de boerderij van de wed. Van Buuren, welk complex eveneens verloren ging. Van de inboedels kon niets noemens waardigs worden gered. Het vee, dat in de stallen stond, kon evenwel tijdig wor den los gemaakt en in veiligheid worden gebracht. De brandweer van Beesd was spoedig met al het beschikbare materiaal ter plaatse. Aangezien aan blusschen niet te denken viel, bepaalde zij zich tot bet nat houden der omliggende perceel en. Inder daad mocht het haar gelukken verdere uitbreiding van bet vuur te voorkomen. Bosohbrand. Door onbekende oorzaak is een hevige brand uitgebroken in de uitgestrekte dennenbosscben, toebe- hoorende aan den heer A. Reynen te Wanroy (N.-Br.) Aangewakkerd door den .krachtigen wind, breidde bet vuur zich met zulk een snelheid uit, dat blusschen groote be zwaren opleverde. Een honderdtal dorpelingen, onder lei ding van den boschwaohter van het Staatsboschbeheer, nam het blusschings- werk ter hand, hetgeen door de hevige rookontwikkeling ten zeerste bemoeilijkt werd. Men slaagde er ten slotte in het vuur meester te worden en uitbreiding te voor komen. Meer dan zes h.a. dennenbosch zijn ge heel verloren gegaan. Door een glazen dak ge vallen. Gistermiddag is een 35-jarige monteur van de P.T.T., die op den zolder van het hoofdpostkantoor te Utrecht bezig was met den aanleg van een lichtleiding, in een lichtkoker boven een glazen dak gevallen. Hjj vergiste zich in een deur en stapte daardoor in de ledige ruimte. Door het glazen raam heen kwam hij op den grond terecht. Per auto van den G.G.D. is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij; kort na aankomst is overleden. Jongen gedood. Te Dor drecht is de twaalfjarige F. van een met 'kalkzandsteen geladen vrachtauto ge vallen, waarop bijl tersluiks was geklom men. De jongen kwam met het hoofd onder het rechterac'hterwiel van de auto terecht en was op slag dood. 'Kinderen stookten een vuürtje. Gisteren is brand uitgebro ken in de boerderij van den heer E. Kroon staande onder de gemeente Tienhoven. Als oorzaak van hot uitbreken van den brand kan worden aangenomen, dat en kele kinderen aan het spelen zijn geweest met lucifers. De kinderen waren achter een hooiberg gegaan en hebben aldaar een vuurtje, gestookt. Het kurkdroge hooi vatte spoedig vlam en in een minimum van tijd stond de hooiberg in lichterlaaie. Door den sterken wind greep het vuur snel om zich heen en een tweede hooiberg vatte: eveneens vlam. D© vrouw van den veehouder was op het tijdstip, dat de brand uitbrak, alleen thuis en toen ze be merkte, dat ook de veestallen door het vuur werden aangepakt, snelde zij de stal len in. Zij had de tegenwoordigheid van geest een mes te grijpen en het op stal DE OPGRAVINGEN ONDER KOLIJNSPLAAT. Dr Gelderman van Kort gene heeft een schedel uit het 13de eeuwsche graf opgedol ven. Dr Burgersdijk (x) te Middelburg, conservator van het Zeeuwsch Genootschap voor K en W., toont zijn be langstelling. staande vee van de touwen, waarmede de dieren waren vastgebonden, te bevrijden. Twee koeien konden niet worden gered en kwamen in de vlammen om. De brand weer verscheen spoedig ter plaatse, even als de te hulp geroepen vrijwillige brand weer van Maarssen. De boerderij brandde echter geheel uit. Verzekering dekt de schade. Houtwolfabriek te Schie dam uitgebrand. Een korte, maar zeer felle uitslaande brand is gisternacht om 2 uur uitgebroken in een pand aan de Buitenhavenweg te Schiedam, waarin gevestigd is een houtwolfabriek. In een oogwenk stond 't complex in lichte laaie. Hoewel de Schiedamsehe brandweer met alle beschikbare materiaal uitrukte, kon men niet voorkomen, dat het gebouw totaal uitbrandde. Een en ander ging zeer snel in zijn werk. Eenige machinerieën zijn verloren gegaan, zoomede een groote partij houtwol. Het complex had een op pervlakte van 30 bij 7 m. Er werkte acht man personeel. De eigenaar van de fabriek is de heer J. J. den Boer. De inventaris van de fabriek was voor een bedrag van f 10.000 verzekerd, doch het bedrag der schade wordt op ongeveer f30.000 geschat; de inventaris van de veterfabriek, welke eveneens verloren ging wordt op f 10.000 geschat. De brand te Waalwijk. In verband met den brand, welke gisteren heeft gewoed in de chroomlederfabriek D'e Amstel, te Waalwijk, waarbij de ge- heele fabriek is vernield, kan nog wor den gemeld, dat de schade wordt geschat op omstreeks twee millioen gulden. Vereen, voor Instrumentale muziek te Middelburg. Soliste: Riele Queling, Viool. Het was gisteravond een Beethoven- avond. De Instrumentale had alleen com posities van dezen grooten toonkunste naar op baar programma. Voor de pauze: Ouverture voor „Die Geschöpfe des Pro metheus" en de Tweede Symphonie, daarna bet vioolconcert. Beethoven wordt wel genoemd: de grondlegger der moderne muziek. Hij bracht voor het éérst uitgesproken sub jectieve muziek. Niet langer is de schoon heid primair, de toondichter wil zijn er varingen, zijn eigen ontroering, blijd schap of smart, sterker tot uiting bren gen. Zoo bracht Beethoven de muziek verder en werd een componist, die eigen wegen kiezen ging. Voor de spelers wordt het daardoor niet gemakkelijker. Muziek van Beetho ven is niet om zoo even van het blad te spelen; ze moet doorvoeld, begrepen wor den. Zoover moest Garo zijn strijkers bren gen. En het moet gezegd: de Instrumen tale heeft zich uitstekend geweerd, en veel te genieten gegeven. Beethoven weet altijd in het orkest veel kleur aan te bren gen. Een woord van lof ook voor de blazers, die daarin een belangrijk aan deel hadden. Prachtig was het tweede deel van de symphonie, het zangerige Larghetto. Na de pauze werd het vioolconcert ten gehoore gebracht. Soliste was Riele Que ling. Wat wordt in dit concert toch een vir tuositeit vereischt; welk een hooge eisdhen gesteld. De compositie is een schoon mu zikaal geheel, waarvan de solist zich tel kens weer los maakt en er hoven uit komt. Riele Queling gaf blijk een prachtige technische beheersching te bezitten en gaf een spel met opvatting. Wel gaf het instrument in de snelle passages niet zoo veel toon maar in de langzame tempi, wat een mild en be koorlijk geluid. Als hoorder weet men niet, waar men zich het meest over ver wonderen moet, over het groote gemak waarmede de duhbelgrepen enz. gespeeld worden, dan wel over het vast geheugen, dat alles even gaaf en vlot weer geeft. Het was een groot en verdiend succes, dat de violiste behaalde. Niet alleen wer den hloemen aangeboden, maar veel ap plaus beloonde bet superieure spel. De soliste liet Caro en zijn strijkers daarin deelen. Ein terecht. Over het algemeen, een enkele uitzondering daargelaten, was er een goede verhouding en kon de viool solo boven de begeleiding uitkomen. Voor de Instrumentale een goeden avond. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak 18 Maart 1938. Overtreding Motor- en Rijwielwet: W. de K., 43 jaar, landbouwer te 's-Heer Arendskerke. Vernietiging vonnis appel. Ontslag van reohtvervolging. P. S., 37 jaar, vrachtrijder te Bigge- kerke, vernietiging vonnis waarvan hoo- ger beroep en veroordeeling tot f 10 b. of 5 d. h. Overtreding Hinderwet: P. B., 51 jaar, smid te Koudekerke. Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep en veroordeeling tot een geldboete van f 7.50 of 5 d. h. Overtreding Warenwet: D. F. D., 59 j., melkveehouder te Terneuzen. Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep met uit zondering van de straf en veroordeeling tot een geldboete van f 125 of 20 d. h. Voor het Kantongerecht te Terneuzen, werd verdachte destijds veroordeeld tot een geldboete van f 250 of 30 d. h. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 Maart 1938. C. W. v. d. M., houtbewerker, 29 jaar, te Zieriksee, thans in voorarrest te Mid delburg, heeft op 4 Pebr. 1.1. te Kloetinge een fiets ontvreemd ten nadeele van J. P. de Meester aldaar. Verd. ondervraagd, erkende de feiten Eisch: 6 mnd. gev. straf, waarvan twee mnd. onvoorw. en 4 mnd. voorw. met drie jaar proeft, en bijzondere voorwaarden De verdediger van verdachte, Mr W. K. H. Dieleman verzocht een korte onvoor waardelijke straf. Aanrijding te Middelburg. M. v. d. J., chauffeur, 22 jaar, te St Annaland, reed op 9 December 1937 met zijn vrachtauto op de Rouaansche kade te Middelburg, bij den hoek Dwars- kaai-Rouaanschekaai op bet voor hem linksche gedeelte van de Rouaanschekaai waar hij was gaan rijden om een groen- tenwagen te passeeren, zekere Cornelia Kerkhove aan, die daar op een fiets reed met achterop dat rijwiel een kind. De wielrijdster en het kind kwamen te vallen en liepen beiden een hersenschud ding op. Verd. was verschenen en erkende het ten laste gelegde feit. Het ongeval is te wijten aan de groote 'haast die v»rd. had, Eisch: 1 mnd hechtenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr TV. K. H. Dieleman, was van oordeel, dat hier sprake is van een gewone verkeers- fout. Hij mist bovendien in de dagvaar ding, dat het letsel aan de schuld van ver dachte is te wijten. De schuld van den verdachte is trouwens wel gering. Pleiter vraagt een geringe geldboete, zoo noodig een voorw. hechtenisstraf. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 412-3 418 Ned. Ind. Handelsbank 121 120 Philips 277 277-Vi Unilever 143 143 A. K. U. 38Vs 38^-9 Amsterd. Rubber 198%-9 200 Kon. Olie 336 338 %-9 L'eli Mij. 29F/2 291 Scheepv. Unie 11214-3 1141» Kon. Boot 121-14 121-Vï 3 pet. Nederland 1938 995/e lOO'/'s 3 pet. Nederland 1937 96% 97!i U. S. Steel 388/ie 38 Anaconda 23Ve 23 U. S. Leather 37/s 3'/i Bethlehem Steel 40% 41 Adj. Gh. Milwaukee 2V2 Cities Service .lVs l'/s Intern. Nickel 36% 36 Shell Union 97/s 9K Ktnnecott 265/s 27-'/i Radio 47/a 47/s Car Foundry 15% 15 Tidewater löVs 10''u Midcont. Gil 12% 12Vs General Motors 25 25 Am, Enka 24 24 Am. Water Works 66/e 6K Republic Steel 126/e 123/i Continental Oil 20% 20'/s De beurs was kalm met weinig zaken, maar de stemming was niet ongunstig. Doordat er voor de betere aandeelen eenige vraag ontstond, konden de koer- j sen middenbeurs nog wat oploopen. HVA, die gisteren flauw waren, konden 6 pet. verbeteren, ook Kon. Olie liepen een paar punten op. In Tabakken en Rubbers ging bijna niets om, Scheepvaartaandeelen goed prijshoudend. D'e koersen der Amerikaansche shares waren heel weinig veranderd. Er gin? iets om in Staalwaarden. D'e beleggings- markt was beter gestemd. Obligaties Ne derland 1938 waren weer boven pari. Ook de 3 pet. Nederland 1937 waren cir ca 1 pet. hooger. De beurs bleef in alle afdeelingen aan den vasten kant. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Maart, 2.30 u. Berlijn 72.5572.65. Londen 8.97V28.98. Parijs 5.525.56. Brussel 30.4130.46. New-Tork 1.80%—.1.81%. Leeningen, die niet doorgaan. De uitgifte van de 3 pet. 25-jarige con- versieloening, groot f 2.955.000 tegen koers van 991/2 pet. der gemeente Apel doorn zal niet plaats vinden. Ook de aangekondigde inschrijving f 9.825.000 3 pot. obligatiën, f 1.396.WJ 2V2 pet. 1jarige obli. en f 2.279.00! 2V2 610-jarige obl. ten laste der tï meente Hilversum, zal niet plaats Een laffe overval. LEEUWARDEN. In 'den nacht Dinsdag op Woensdag vervoegde een man bij een bejaarde weduwe Leeuwarden, met de mededeeling, da van de politie kwam. Hij zeide, dat politie met bet oog op gevaar voor overval het noodig had geoordeeld. de vrouw haar geld in bewaring £af weduwe geloofde dit enhaalde e® drag van ongeveer f 150 te voorschip dat oogenblik greep de man haar M - keel en omrukte haar bet geld, W er Heden nam de H Zich onzen geliefdi Vader, Behuwd- vader, Broeder en den Heer LEIN GESCHIE in den ouderdom van Uit aller naam Wed. L. GESC1 DINGE Koudekerke, 'tZand 17 Maart 1938. Geen bezoek Heden overleed te na een langdurig lijd beste Zwager, de He W. J. HUIJSS op den leeftijd van Leiden: Wed. S. E. DE J' V Den Haag: J. H. J. BARTEL! A. C. BARTËLSI W Goes: I. WESSEL. J. L. WESSEL VAN G Goes: P. WESSEL. 18 Maart 1938. Algemeene kennisgi Heden overleed oi liefde Echtgenoot, Behuwd-broeder en C Heer MARINUS ABRAHAM in den ouderdom var 89 jaar. L. M. QUIST—WOl Goes, 18 Maart 1938. letters moest op alle gevels au Waar Gedézalf gebruikt wordt r>» a met llkdooi By Apoth. en Drogisten k 45 Met ingang van heder onze geachte cliëntèle wegen en Omstreken mei de WAGENMAKERIJ El DERSZAAK van wijlen m heo overgenomen. Namens de familie dan] het genoten vertrouwen, hetzelfde vertrouwen te i nieten. Minzaam aanbevelend, vOZs. Driewegen (Z.-B.) hij verdween. In diezelfi werd hij aangehouden deel van het gestolen ge nen huize in -de bedstee De Britsch-ltaliaansc besprekingi LONDEN. De Finan uit de meest bevoegde br hebben, -dat op alle punt ming is bereikt bij de 1 sehe Irandelsbesprekingieij pact is tot stand gekomi wordt, dat het spoedig teekend. BARCELONA. Het Landsverdediging meldt v front: D'e hevigheid vai van den vijand noodzaakt™ ten en Algorisa te ontruim van Alganiz naar Morel woede gevechten plaats vijandelijke aanvallen we geslagen. Gisteravond is Barcelo hombardeerd. Hierbij <«1 personen gedood, schatting zijn bij de gister 600 'personen Wond. we: Vol luch gedo<

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2