DE ZEEUW De Hooge Raad der Nederlanden. TWEEDE BLAD TANTE Al LI E Het massa-proces in Rusland. OVERVETTE" Rinsa Uit de Provincie Stand der werkloosheid. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. Kapelle. De A.-R. Kiesvereen. Ka- pelle-Biezelingo kwam onder voorzitter schap van den heer A, Slabhekoorn in jaarvergadering bijeen. FEUILLETON heeft beëindigd zullen we vermoedelijk 1944 schrijven. De stand der werkloosheid in het District der districts-arbeidsbeurs te Mid delburg was per 28 Febr, 1938 als volgt. Middelburg 884, Vlissingen 596, Aag- tekerke 12, Arnemuiden 210, Baarland 52, Biggekerke 27, Borssele 76, Brou wershaven 60; Bruinisse 165, Burgb 5, Colijnsplaat 90, Domburg 65, Driewegen 32, Dreischor 21, Duivendijke Eiker-, see 14, Ellemeet 16, Ellewoutsdijk 20, Goes 226, 's Gravenpolder 30, Grijpskerke 9, Haamstede 's H. Abtskerke 6, 's II. Arenldskerke 127, 'sHeerenhoek 101, H'pinkenszand 67, Hoedekenskerke 84, Ierseke 142, Kapelle 66, Kats 33, Katten- dijke 19, Kerkwerve 26, Kloetinge 42, Kortgene 57, Koudekerke 82, Krabben- dijke 79, Kruiningen 119, Meliskerke 17, Nieuwerkerk 86, Nieuwland 34, Nisse 10, Noordgouwe 35, Noordwelle 14, Ooster- land 123, Oostkapelle 35, Oudelando 38, Ouwerkerk 55, Ovezand 87, Renesse 3, Rilland-Bath 70, Ritthem 12, Schore 22, Serooskerke W. 4-0, Serooskerke S 4, St. Laurens 20, Soeburg 156, Vere 16, Vrou wenpolder 29, Waarde 40, Wemeldinge 67, Westkapelle 176,Wissenkerke 141, Wolfaartsdijk 71, Zieriksee 271, Zonne- mere 10, Zoutelande 22. Totaal stonden per 28 Eebr, 1938 5350 personen als werkzoekenden ingeschre ven. Vreemdelingenverkeer. De vereeniging voor vreemdelingenver keer hield Maandagavond haar jaarver gadering onder leiding van den vice- voorzitter den heer G. J. de Jonge. Deze deed mededeeling dat de voorzitter, de heer H. J. W. van Raalte zich niet meer herkiesbaar stelde. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Metz Jr„ bleek dat geduren de 1937 gemiddeld een toename van 25 pet viel waar te nemen, wat betreft het vreemdelingenverblij'f in de hotels. Van 1 Juni tot en met 14 Sept. 1937 hebben in totaal 4931 logeergasten in de hotels vertoefd, tegen 3896 in 1936, een toename dus van 1035. De verwachtingen voor het komende seizoen zijn goed. liet aantal leden der vereeniging be draagt 122. Het bestuur ziet gaarne verwezenlijkt zijn oud denkbeeld: contact der V.V.V.'s op Walcheren, als logische eenheid. Het verslag spreekt verder teleurstelling uit over het groote aantal geboden en ver boden, die den vacantieganger hinderen. Volgens het verslag van den penning meester is er een voordeelig saldo van f 104 (vorig jaar f 40). De ivice-voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bestuur tot voorzitter had gekozen den heer J. L. Verhagen. In de plaats van den heer Van Raalte, werd tot lid van het bestuur gekozen de heer C. A. Bikker. De heer Van Raalte werd be noemd tot eere-lid. Verschillende wen- schen werden naar voren gebracht en be sproken, o.a. verkeersquaesties, verlich ting en verfraaiing van den boulevard, de hooge tarieven der Zeebaden etc. Ver schillende kwesties zullen met de bevoeg de autoriteiten besproken worden. (M. C.) GOES. De afdeeling Algemeene Leden van den Kring West-Zuid-Beveland der Z. L. M. vergaderde gisteren in de Prins van Oranje, voor de eerste maal onder voor zitterschap van den heer Jb. Klompe te Wolfaartsdijk. De voorz. memoreerde dat de oogst in 1937 kwalitatief en kwantitatief tegenviel en betreurde verder de opheffing van een afzonderlijk Ministerie van Landbouw. Naar aanleiding van een schrijven van het Kringbestuuir van West-Zuid-Beve land wordt op voorstel van het bestuur besloten voor f 100 deel te nemen in het garantiefonds der a.s. tentoonstelling te Goes, hetgeen op voorstel van den heer L. Kranenburg wordt uitgebreid met het beschikbaarstellen van een zilveren me daille (de bestemming daarvan over te laten aan het Kringbestuur). De rekening van den Penningmeester wordt vastgesteld in ontvang op f 1655,97, in uitgaaf op f 1239.1972, dus met een batig saldo van f 416,77^. De begrooting voor 1938 wordt vastge steld in ontvang en uitgaaf op f205,50, waaronder is begrepen een bedrag van f 20 als subsidie aan de rundveekeurin gen op West-Zuid-Beveland onder door het Bestuur te stellen voorwaarden. De aftredende bestuursleden J. J. Mol en J. M. Slegt worden bij acclamatie her kozen. Voorzitter en secretaris werden even eens bij acclamatie voor 1938 weer aange wezen als lid en plaatsvervangend lid van het Kringbestuur en alle bestuursleden als afgevaardigden naar de vergaderin gen der Z.L.M. in 1938. Bij de rondvraag wordt nog gesproken over denaturatie van erwten, de wensche- lijkheid van een richtprijs voor bruine boonen en den steun aan het bewerken van vlas, waarop de aandacht der be voegde instanties zal worden gevestigd. Hierna geeft de voorzitter het woord aan den heer J. A. Groenewege te St. Maartensdijk, die sprak over het onder werp „Een en ander over werkgevers organisatie Nadat eenige uit de vergadering ge stelde vragen door den spreker zijn be antwoord, spreekt de voorzitter hartelij- ken dank uit voor de behandeling van dit actueel onderwerp en hoopt dat het door do rede uitgestrooide zaad voorspoedig mag opgroeien. Hierna sluiting, De vergadering werd bijgewoond door het op één lid na voltallige bestuur en 15 leden, de lezing bovendien door meer dere werkgevers in den landbouw uit an dere afdeolingen op Zuid-Beveland, Krabbendijko, In de op Vrijdagavond te houden raadsvergadering zullen de navolgende punten worden behandeld: Voorstel van B. en W. om over te gaan tot algeheele aflossing van verschillende leeningen en tot het sluiten, van een nieuwe geldleening, groot f80612, aflos baar In 15 jaar. Vaststelling verordening op de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting, dienst 1038/39. Vaststelling van een verordening als bedoeld ln art. 105 van het besluit be-, volkingsboekhouding. Wijziging gemeentebegrooting 1937/38. Uit het jaarverslag van den secr. bleek dat de vereen. 40 leden, telt, dat enkele onderwerpen door de leden waren behan deld en dat samen met de Arja was ver gaderd, waarbij één der Arjaleden Dt Kuyper besprak. De penningmeester deelde mee dat het batig slot f 13,51 bedroeg. De aftredende bestuursleden Jn. Bal kenende en P. M. Keim werden herkozen. Als leden van de commissie uit de in gezetenen in verband met de grenswijzi ging werden aangewezen A. Slabbekoorn en P. M. Keim. De voorz. bracht verslag nit van de ge houden vergadering van de Centrale Goes. Het thans in Rusland gevoerde massa proces, dat geëindigd is met de veroor deeling van alle aangeklaagden, die op drie na zijn of worden doodgeschoten, plaatst ons voor onbegrepen raadselen. Daar stonden en het was niet voor de eerste maal een aantal mannen terecht, die jarenlang tot de eersten van de Sovjet-republiek gerekend werden. Leidende figuren in de binnen- en bui- tenlandsche politiek. En nu stonden ze daar voor de recht bank beschuldigd van de schrikkelijkste misdaden. En dat niet alleen, maar de meeste aangeklaagden bekenden ook grif dat de beschuldigingen juist waren, dat zij zich hadden schuldig gemaakt aan landverraad, moord en doodslag.. Aanvankelijk werd gedacht, dat men hier, tot op zekere hoogte althans, met een schijnproces te doen had en dat de gevangenen met de middelen die de Ge- poe maar al te goed kent volkomen „murw" waren gemaakt. Daarop wijst bet feit, dat sommigen zich zelf beschul digden van misdaden, waarvan het vast staat dat ze niet, althans niet op die wijze gepleegd kunnen zijn. Aan den anderen kant zijn er aanwij zingen, dat de beschuldigingen althans wat de hoofdzaak betreft juist zijn, Daaruit volgt dan onvermijdelijk, dat Sovjet-Rusland jarenlang beheerscht is door, en dat Stalin zich jarenlang heeft bediend van de medewerking van een verzameling schurken, die voor de gru welijkste misdaden niet terugdeinzen. Maar ook, dat er in Rusland een ont bindingsproces gaande is waarvan de gevolgen zoowel voor dit land zelf als voor de buitenwereld, niet zijn te over zien. Het ziet er wel donker uit in de we reld, waar onder de hoogstgeplaatsten misdaad en woordbreuk aan de orde van den dag zijn. Gelukkig, dat wij liet weten, dat God regeert, en dat alleen Zijn raad zal be staan. Gevonden: een kunstgebit en een belastingplaatje; terug te bekomen bij den veldwachter. (Belangeloos bericht.) Ierseke. Door de bemanning van de YE. 56, firma Gebr. Padmos, alhier, is de eerste rog aangebracht. Dit is voor deze soort visch vroeg. De eerste netten voor de rogvangst zullen pas 1 April a.s. Worden uitgezet. Maandagmiddag is bij mevr. de wed. Sauer in den bijkeuken een schoorsteen brand uitgebroken, die ernstige vormen aannam doordat de teer in den schoor steen een geweldige hitte afgaf en het dak vlam deed vatten. De generaal-brand- meester, dhr M. J. Goemans, die juist in de nabijheid was, wist de uitslaande I vlammen te dooven en zoo erger te voor- i komen. De nieuwe, overvette Rlnso Is Inderdaad „een wonder in de wasmachine" Eén pak Rlnso op" 40 liter water geeft een ongelofelijke hoeveelheid sop. En een sop met zeer bijzondere hoedanigheden. Zo volmaakt reinigend, dat Uw wasgoed een ongekende helderheid krijgt. Boven dien werkt het prachtige, overvette Rinso sop veel sneller dan ge wone zeeppoeders. En het sop kan, na het witte goed, nog uitstekend dienen om het gekleurde goed in te wassen. De nieuwe Rinso is werkelijk een wonder van doelmatigheid en zuinigheid. En niet alleen in elke wasmachine maar ook ln elke tobbel De prijs is slechts 12 j ct en bovendien een bon voor geschenken. SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE VAN WOENSDAG 16 MAART 1938, Nr 141. HET HONDERDJARIG BESTAAN. Op 1 Juni a.s. zal de Hooge Raad der Nederlanden, kortweg Hooge Raad ge noemd, honderd jaren bestaan. Zooals men weet is de Hooge Raad ons hoogste rechtscollege, dat zich bijna in hoofdzaak met de cassatierechtspraak bezig houdt. Een vorm van cassatie wordt voor het eerst gevonden in de staatsregeling van 1801, die in art. 93 bepaalt, dat het „na tionaal gerechtshof" speciaal toezicht heeft over de gerechtshoven en recht banken, Het kan, zoo gaat het artikel voort, derhalve vonnissen en handelingen voor zoover deze met de wetten aan gaande de administratie van de justitie en den vorm van rechtspleging strijdig zijn, schorsen en vernietigen. Hier had men dus oen beperkten vorm van cassatie. De cassatie, zooals die nu wordt toegepast, is pas neergelegd in de Grondwet van 1815, Op 10 April 1938 verscheen een besluit van Koning Wil lem I, houdende bepaling van het tijdstip waarop de invoering der nieuwe Neder- landsehe wetgeving en de instelling van den Hoogen Raad der Nederlanden zou plaats hebben. Dit tijdstip was, „met den klokslag van middernacht tusschen 30 September en 1 October van dit jaar" (1838). Het College was echter op 1 Juni reeds in functie getreden. In dat tus schen tijdvak hield het zich echter uitslui tend bozig met het ontwerpen van veror deningen, reglementen e.d. De minister van Justitie, Mr C. F. van Maanen, heeft den Raad geïnstalleerd. Het college was allerongelukkigst ge huisvest en wel in een hoek van het Bin nenhof, Na jarenlange hardnekkige klachten kwam in 1861 het gebouw op het Plein tot stand, dat pas in 1864 m gebruik kon worden genomen. Men was met dit gebouw al dadelijk niet ingeno men. Op dezelfde plaats wordt thans een zoo goed als nieuw gebouw opgetrokken. In afwachting daarvan is het college thans gehuisvest in een gebouw op het Plein 1813. Zooals reeds gezegd, houdt de Hooge Raad zich in hoofdzaak bezig met de cassatierechtspraak. Er gaat bijna geen dag voorbij; of er valt een of andere be slissing, die principieel voor de juris prudentie van belang is. De taak van het Openbaar Ministerie bij den Hoogen Raad is totaal verschil lend van die, bij de lagere rechtscolleges. De procureur-generaal is namelijk in het algemeen niet belast met de vervolging van strabare feiten en de tenuitvoerleg ging van vonnissen, maar alleen met de handhaving der wetten. Zijn taak is; voorlichting, wettelijk van den Hoogen Raad, terwijl hij practisch medewerkt aan de rechtsvorming. Slechts in enkele gevallen treedt het parket zelfstandig op, zooals bij cas satie in het belang der wet, herzieningen en vervolging van hooge ambtenaren. Ten slotte heeft de procureur-generaal 'het toezicht op de rechterlijke macht in het algemeen. Hoewel het, zooals uit het bovenstaan de blijkt, op 1 Juni a.s. honderd jaar geleden zal zijn, dat de tegenwoordige Hooge Raad geïnstalleerd werd, zat, zoo als eveneens gebleken is, de cassatie in den huidigen vorm pas op 1 October van dit jaar een eeuw bestaan. De Hooge Raad zal dan ook aan den datum van 1 Juni geen bijzondere aandacht schen ken, maar de herdenking concentreeren op 30 September en 1 October. Er doet zich namelijk de gelukkige omstandig heid voor, dat vermoedelijk 'het gereed komen van het nieuwe gebouw op het Plein samenvalt met het Eeuwfeest der cassatierechtspraak. Het ligt in de be doeling, wanneer zich geen bijzondere omstandigheden voordoen, de overdracht van het nieuwe gebouw op 30 Septem- door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 29) <o Haar moeder had haar al vroeg ge- serd zich nooit door loomheid of doffe lustelooze droefgeestigheid mee te laten slepen, maar te trachten de grondoorzaak ervan op te sporen. Kon die oorzaak ver wijderd worden, dan moest men ook doen, wat men kon om hem te verwijde ren; zoo niet, dan moest men al zijn best doen om het geduldig en flink te dragen, dn het onderhavige geval kon het zelf onderzoek tot schaamte en berouw bren gen. Bitter verweet ze zichzelf haar on- ankbaarheid. God bad baar een koste- t) e gave geschonken in haar liefde voor ngus en zij had er een voorwendsel in gezocht om de dagelijksche plichten, die !J haar had opgelegd te veronachtza men. Ze had Esther verteld, dat haar iet de haar heele natuur gezuiverd en ester had gemaakt, haar beter in staat tta-u gesteld om anderen lief te hebben, meer geschikt had gemaakt om jegens her op plechtige wijze te doen plaats hebben. De herdenkingsplechtigheid van 1 October zal- dan gewijd zijn aan de in werkingtreding der nieuwe Nederland- isohe wetgeving. DE AUTOMATISEERING VAN DE TELEFOON IN ZEELAND. De automatische telefoon verschijnt thans ook eenigermate in het zicht van de bewoners van onze provincie, meldt het „Hbld." In Goes komt het omvang rijke gebouw, dat in de naaste toekomst Zealand's hoofdcentrale zal bevatten, in Mei gereed, en ook in Terneuzen vordert de bouw van de centrale naar wenscb. Ten behoeve der automatiseering is de provincie verdeeld in de sectoren Goes (omvattende Noord- en Zuid-Beveland, met uitzondering van Kruiningen en om geving van Kruiningen) Kruiningen, Middelburg (geheel Walcheren bestrij kend) Zieriksee, Hulst, Terneuzen, IJzendijke en Oostburg. Het eiland To- lon valt onder Breda. De hoofdcentrale wordt geplaatst in den sector Goes, die eerst gereed wordt gemaakt. Onmiddellijk daarna is de sec tor Middelburg aan de beurt. Op de Be- velanden en op Walcheren zal de auto matische telefoon vermoedelijk in den loop van 1940 in gebruik kunnen wor den genomen. Vervolgens komen de sec toren Kruiningen en Terneuzen aan de beurt. Welke volgorde daarna zal wor den betracht, staat thans nog niet vast. Op Walcheren en op de Bevelanden ia de grond, waarop de eind-centrales zul len verrijzen reeds aangekocht. Het ge- heele gebied is zoodanig ingedeeld, dat elke eind-centrale een gebied van onge ler 127s K.M2. bestrijkt. Daartoe moes ten verschillende dorpen tot één net worden vereenigd. Bij deze vereeniging is zooveel mogelijk rekening gehouden met de economische belangen der streek, on met de reeds bij de telefoon aange slotenen, doch het is niet steeds moge lijk geweest de grenzen der verschillen de gemeenten zelf strikt aan te houden. Bijzondere eischen aan de automati- seering stellen de door water gescheiden gedeelten der provincie, en dit geldt spe ciaal de verbinding met Zeeuwsch- Vlaanderen. In den loop der jaren is n.l. meermalen gebleken, dat telefoonka bels in de Westerschelde zeer kwetsbaar zijn. Herhaaldelijk ontstond beschadi ging doordat schepen bij mist voor an ker gingen op de plaats waar de kabel lag. Daar een verbinding over land al leen via België tot stand zou kunnen komen hetgeen niet wenschelijk wordt geacht zullen zeer bijzondere maat- ïegelen getroffen moeten worden, ten einde de automatische telefoon-verbin ding tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland, door middel van een tweetal, van elkaar verwijderde kabels door de Schelde, te verzekeren. Boven dien zal men er zorg voor dragen, dat bij eventueele verbreking van de ver binding met overig Nederland, de tele fonische gemeenschap tusschen de ge meenten in Zeeuwsch-Vlaanderen on derling behouden blijft. Ook Noord-Beveland en Schouwen- Duiveland zullen door middel van kabels onder water met de hoofdcentrale ver bonden worden, doch omdat in de Zand- kreek en in de Oosterschelde schepen zoo goed als niet voor anker gaan, le veren deze verbindingen niet de moei lijkheden op, die de verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen tot een technisch probleem verheffen. Tot de voorbereiding der automati seering behoort ook bet vervangen van de bovengrondsche telefoon-routen door kabel-routen. Behalve de uitloopers naar geïsoleerde hofsteden, zijn thans nage noeg alle netten in de Middengroep ver- kabeld. Gedurende dit werk is het gan- scbe kabelnet aan een zeer grondige re visie onderworpen, en als gevolg daar van beantwoordt bet nu aan de hoogste eischen. Er komt dus schot in de automati seering van de telefoon in Zeeland. Maar voordat de bewoners van Walcheren en van de Bevelanden aan de telefoon-schijf kunnen draaien, zal het toch wel 1940 worden, en voordat de laatste plaatse lijke telefoniste in Zeeland haar taak iedereen haar plicht te doen. Zoo wilde God ook, dat liefde zou werken en zij, zij was er zelfzuchtig on ontevreden door geworden. E'n wie was zij' dat ze zelf wilde vaststellen, wat bet beste voor haar was? Was het niet Zijn wil, dat haar geest en hart eiken dag van haar leven beter zouden worden? Bitter beschaamd bad zij den Heer haar te vergeven en haar de oogen te openen, dat ze duidelijk het werk zou zien, dat Hij haar te doen had gegeven en haar kracht te schenken en te han delen in Zijn Geest. Zoo'n gebed blijft nooit onverhoord. Met nieuwen moed en opgewektheid be gaf ze zich aan baar plicht. Fh nog voor iemand tijd had gehad om eenige verandering in haar op te merken, was ze weer de vroolijke, leidende geest in buis, naar wie allen om hulp of troost opzagen, op wie allen steunden in zorg of moeilijkheden, groot of klein en die de belofte vervuld zag, dat die bevoch tigt, ook zelf een vroegen regen zal wor den. Ze had meer dan gewoonlijk te dóen in die eerste maanden, nadat Angus af scheid genomen had. Behalve haar da- gelijkschen, langen brief aan hem, was tante Ailie meer verlangend dan ooit, dat de een die haar nog achtergebleven was, haar vaak zou komen bezoeken. En daar kapitein Golville beslist had, dat Esther met Kerstmis de school zou ver laten, had Nannie de handen vol om te zorgen, dat alle extra werk voor dien tijd klaar was, dat ze Esther zooveel mogelijk van haar tijd zou kunnen geven. Nannie had altijd het gevoel, dat de scheiding voor Angus veel zwaarder te dragen was dan voor haar, en misschien was het goed, dat ze zoo zou voelen. Maar het was niet heelemaal waar. Mannen voelen die dingen niet zoo diep als vrouwen; en ofschoon het onder vreemden zijn, zijn lot misschien nog zwaarder kon maken, maakten de nieuw heid van zijn positie, zijn bezigheden en plannen het voor hem veel gemakkelijker dan voor Nannie. Hij hoefde niet, zooals zij terug te keeren tot oude bekende be zigheden en daardoor hoefde hij ook niet te vechten tegen dat zeer natuurlijk gevoel van tegenzin, dat haar zooveel strijd had gekost. Voor hem was alles nieuw, geheel en al nieuw, zooals hij haar een paar dagen na zijn aankomst schreef; geheel verschillend van alles, wat hij tot nog toe gezien had. „Je vraagt me de bezitting te beschrij ven", las ze iu zijn eersten brief. „Ik ben van plan er een schilderij' voor je van te maken, maar ik weet niet, wanneer ik er den tijd voor zal vinden. Moeilijk te schilderen, is het nog moeilijker te be schrijven, daar er niets opvallends, niets schilderachtigs aan is, het is alleen maar eenzaam en wild, ik kan het je zoo per brief eigenlijk niet goed duidelijk maken en toch is het zoo prettig er naar te kij ken, en rond te dwalen. De heele land streek is zoo verschillend van wat we gewoon zijn. Ik heb je, geloof ik, al ver teld, dat mijnbeer Kerr me in A., waar ik de reiskoets moest verlaten, met de dogcart af kwam halen. "We hadden een lange, inspannende rit, den eenen stei- len heuvel na den anderen, tot je je ver wonderd begon te vragen, of je ooit den top zou bereiken en of er zelfs wel een top zou bestaan. Kerr had een uitstekend paard, juist zoo eentje, als ik graag zou hebben om jou naar de kerk te rijden. Sterk mooi, zonder eenige fout, voor zoover ik zien kon, een breede borst, en een mooie, vriendelijke kop. Hij hield er geen noodelooze dwaze streken op na, maar had toch geest genoeg om zijn werk flink te doen, wat het ook zijn mocht I en zijn meester te behagen, wat het ook mocht kosten. De heuvels zijn opmerkelijk om hun schoonheid, niet wild genoeg om grootsch te zijn, niet vruchtbaar genoeg om mooi te zijn, gewoon en onbelangrijk, behalve, waar hier en daar ravijnen zichtbaar wa ren, die glimpjes van iets mooiers en meer opwindends te zien gaven. Na een poosje kwamen we in een geheel nieuwe omgeving van kleine, ronde heuveltjes, die aan alle kanten in de vreemdste ver warring als rondgestrooid lagen. Je moet me niet onromantisch vinden, maar ik moest onwillekeurig denken, boe geo logen wel eens beweren, dat onze wereld eens een kokende massa is geweest en toen stelde ik me een potje kokende soep voor, waarin blazen van denzelfden vorm en grootte naar de oppervlakte stijgen. Eü zulke blazen leken me deze heuveltjes, die daar eeuwen geleden waren achter gebleven, als herinnering aan de vloei bare aardkorst. Daar ze met gras be groeid zijn en zoo verward dooreen staan, kan ik me voorstellen, dat ze op een mooien, zonnigen dag er aardig, ja zelfs schilderachtig uitzien. Maar het was al schemer, toen wijl er tusschendoor reden en sinds dien heb ik nog geen tijd gehad i om den heuvel te beklimmen om ze weer te zien en hun bekoorlijkheden te ont dekken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5