bestaan. Alles eigenbelang. Gemengd Nieuws. Onderwijs. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten. begroet met in- d door Minister aatregelen Minister op het macht te toonen ïg van hetgeen r niet vergeefsch geledingen be- worden gebracht nationale be- q onze macht is. e geruststellende er geen onmid- onderstreepte hij Engelschen pre- i onzekerheid en elddeel is toege- nd hiermede, de sn niet mogen behoort zeer ze- e genomen maat- is defensiestelsel is gezet, is het 3el göloopen. De eoordeelde grens- thans nog be- hts in betrekke- minister noemde „onder de hui den dag langer |t ten aanzien van internationalen jekdeelen. Want, zwakke stee" in >lle werd onder- iord geacht hier- voorzien, in af- taire organisatie, [dig oordeelde. Lchten niet langer |ok consequenties [van onze verdere re nu nog niet (neïling evenwel ook deze zonder aanvaard. Even- niet „op-zien- de Regeering om en financieele Jtregel liever niet Ie „hoogste helan- Jeding zijn, zullen een deugd moe- te in rustige pa ling der dingen Ir zal daarbij uit |l instemmen met ideel en daarmee armageddon ge roepen gehouden, bn komen om deel Izing van de com- Tien, die zal heb- I de wijziging van Ite. om de commis- stellen: 1 Chr.- k Liere (lib.), 1 In vereen., 1 groep l. 1 R.-K. en 1 roep-Van Liere, 1 llieden-vereen. WALCHEREN. Is b od e 1 Een in- file berichtte ons ret eerst in 1938 Ird. |pp erbr andmeester |rn. Hendrikse, in S. Lievense, die |ankt. vechtpartij- Ihier in het café luder en een be- p., met elkaar aan [iet café, tamelijk Ji sterken drank, It den caféhouder Ig. Beide mannen lerecht, waar v. d. Ibij de haren en In strot vast had. In den caféhouder live op twee plaat- let slachtoffer ook p. Tegen v. d. B- naakt. Kerk. lam (vac.-Rose^ [te Noordhorn. Te en, E. Faraber, fken. vijk Chr. W. 1 ildemarkt, A. oorn. benten. M. Heijkoop te te Barneveld. en intrede. V. van GriethuU- Lopikerkapel, fstigd door Ds be met een pr®dl us van Griethui In predikatie o ird Ds van Griet' I door ouder len kerkeraad, Naar aanleiding van de annexatie van. Oostenrijk door Duitschland maakte het „Fr D agb 1." o.m. de volgende op merkingen: Er is veel verontwaardiging over de wijze, waarop Duitschland Oostenrijk heeft overmand. Zou er niet evenveel reden zijn, om jtich te ergeren aan de politiek van de groote mogendheden, die Oostenrijk heb ben gesticht als zelfstandige staat, uit eigenbelang; die het politiek en finan cieel onder curateele hebben gesteld, uit eigenbelang; die het zijn nationale dy nastie hebben onthouden, uit eigenbe lang; die het tegen Duitschland hebben gesteund, nit eigenbelang; die het nu met of zonder protest opofferen, uit eigenbelang? door Ds D'e Haan, van Scherpenissq, namens den Ring. Bij de intrede waren o.a. aanwezig Ds v. d. Heuvel van Poort vliet, namens den Ring, Ds Batelaan van Stavenisse, als consulent, alsmede het col lege van B. en W. en vele anderen. In beide diensten was bet schoone kerkgebouw overvol. De gevangenhouding van tl s N i e m 11 e r. Het Zwitsersch Christelijk Persbureau te Zurich deelt mede, dat de Zwitsersche Protestantsche Volksbond in een schrijven aan excellen tie minister prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine verzocht beeft, om in zijn qua- liteit van president van het Protestant sche Wereldverbond, van welken bond ge noemde volksbond lid is, een stap te wil doen om de Duitsche regeering te doen weten, dat de verdere gevangenhouding van dr Martin Niemöller de Christenen m alle landen ontroert. Roos plan verijdeld. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft vijf personen gearresteerd, onder wie een bekend Rotterdamsch advocaat, die bet plan hadden opgevat een groot aantal valscbe waarde-papieren in circulatie te brengen en die zich bovendien aan knoeierijen hebben schuldig gemaakt o.a. aan het in onderpand geven van gestolen effecten. De zaak is uitgekomen, doordat een drukker in het Westelijk stadsdeel, tot wien men zich had gewend om de waar depapieren te laten vervaardigen, van den opzet de politie in kennis had ge steld. De drukker had eenige weken gele den bezoek gekregen van een 32-jarigen kellner, die hem had gevraagd, of hij Amerikaansohe aandeelen wilde drukken, welke in Amerika en Canada zouden wor den verkocht. Een maand later vervoegde hij zich wederom bij den drukker en thans zeide hij, dat men van plan ver anderd was. Hij zou 15.000 gulden krij gen, wanneer hij honderd recepissen van de laatste staatsleening van honderd gul den en honderd van duizend gulden wil de drukken. De drukker verzocht zijn cliënt 's avonds terug te komen. Hij stel de de politie van een en ander op de hoogte. Een rechercheur stelde zich verdekt in het kantoor op om de besprekingen af te luisteren. De drukker kreeg de opdracht (Donderdagavond j.l.) en nog dienzelfden nacht heeft de politie den kellner van zijn bed gelicht. Men vroeg hem, wie hem de recepissen, welke nagemaakt moesten worden, had verstrekt en na allerlei verhalen te heb ben opgedischt, bekende hij ten slotte dat een advocaat en procureur de opdracht gever was. Het verbaal kwam de politie onwaar schijnlijk voor, maar toch beeft men den advocaat op bet politiebureau ontboden en inderdaad bekende hij1 de recepissen te hebben verstrekt, evenwel niet met de be doeling deze opi groote schaal in omloop te laten brengen. Uit het verdere onderzoek bleek, dat de kellner vroeger caféhouder was geweest en dat de advocaat verscheidene malen als raadsman voor hem was opgetreden. De kellner stond weer in contact met ver scheidene personen, die zeer ongunstig bekend staan. Na de arrestatie van den kellner en den advocaat kon de politie direct opheldering brengen in een inbraak welke verleden jaar in een pand aan den Beukelsweg is gepleegd ten huize van een familie, waarbij voor een bedrag van f 1700 aan effecten werd gestolen. Een 23-jarige kantoorbediende had verkeering met de dochter des huizes. Het was een jongen van goede Rotter- damsche familie en de vader van het meisje had er geen enkel bezwaar tegen gehad hem de sleutel van het huis af te staan. Verscheidene malen had de man een geldkistje in de lessenaar van zijn a.s. schoonvader zien staan. Op een goe den dag had hij den sleutel aan een 26- jarigen analist gegeven, die, toen de fa milie de stad in was, de kist heeft ge stolen. Deze werd in bewaring gegeven bij een ol-jarigen caféhouder. Het was moeilijk de waardepapieren te verzilveren, aange zien bij alle banken de nummers waren bekend gemaakt. Tenslotte heeft men. den zooeven ge noemden kellner in den arm genomen. Deze had een plan bedacht, dat men in derdaad ook tot uitvoering heeft kunnen brengen. De kellner had n.l. vroeger za ken gedaan met een bierbrouwerijl in Bra bant die nog een bedrag van f 700 van bem had te vorderen. Hij deelde de direc- ie van dei brouwerij mede een nieuwe f.a* te willen openen. Daartoe zou hij tl/00 aan effecten in onderpand geven, wanneer hij f 700 contant in handen kreeg. Hij heeft de advocaat van een en ander op de hoogte gebracht en hoewel deze wist, dat de stukken van diefstal afkomstig waren is de acte te zijnen kan tore gepasseerd. Bij het opmaken van het contract werd de bepaling gemaakt, dat de directie van de brouwerij het on derpand ten kantore van een bank moest deponeer en en dat deze enveloppe pas over een jaar mocht worden geopend. Men hoopte n.l. de schuld binnen dien tijd nog af te lossen en zoodoende te voorko men dat de herkomst der effecten bekend zou worden. De zaak van den kellner ging evenwel zeer slecht en toen het tijdstip naderde waarop de enveloppe geopend zou wor den, stelde hij1 zich weer met den advo caat in verbinding en het plan werd ge smeed valsche aandeelen en recepissen te laten drukken. Men zou pogen een ge deelte van deze valsche documenten voor de gestolen effecten te verwisselen en de brouwerij weer te bewegen een bedrag in contanten af te staan. De rest zou wor den gezonden naar Amerika en Canada. De kantoorbediende was reeds voor dit doel naar de Canadeesche hoofdstad ver trokken en hij was daar in contact ge komen met een meisje wier vader er nog al goed voorzat. De analist, die in het piand aan den Beukelsweg de kist had ge stolen, zond uit Nederland brieven naar den kantoorbediende met briefhoofden van notarissen en advocaten, alles om den vader van het meisje om den tuin te leiden. Onder andere werd medege deeld, dat den Nederlandschen jongen ook nog een groote erfenis te wachten stond. Dé vader van het Canadeesche meisje verstrekte den man geld om naar Nederland te reizen en hier werd de af spraak gemaakt, dat hiji f 50.000 valsche recepissen mede naar Canada zou nemen, een gedeelte zou aan den vader van het meisje worden verkocht en de rest zou in circulatie worden gebracht. Nog voor de plannen ten uitvoer kon den worden gebracht werden de vijf man nen, onder wien de advocaat en procu reur, die allen bij deze zaak betrokken zijn, door de politie gearresteerd. Riaads elajeh lig e verdwij ning. In den vroegen morgen van den lsten Februari stapte de heer V., ver tegenwoordiger, wonende te Eindhoven, op genoemde plaats in den trein, ten einde zich voor zaken naar Rotterdam te begeven. Hij nam plaats in een ledige coupé (een zoogenaamde kopcoupé) en werd tussc'ben Tilburg en Gilze-Rijen door den conducteur gecontroleerd, waarbij opge merkt werd, dat hij zic'h alleen in be doelde coupé bevond. Bij aankomst van den trein te Dor drecht, werd door een wagenmeester op gemerkt, dat een coupéd'eur openstond van bedoelden trein -aan de tegenoverge stelde zijde van bet perron. Deze begaf zich onmiddellijk in de coupé, waarin zich niemand bevond, doch wel zag hij op de zitbank een actetasc'h liggen terwijl in het bagage-net een hoed leg en er een jas in de coupé hing, welke voorwerpen later als eigendommen van den heer V. werden herkend. Verder viel hem. op, dat de iverbin- dingsdeur van de coupé met de andere compartimenten, aan de binnenzijde was afgesloten. Zoodra de wagenmeester deze ontdek king had gedaan, riep1 hij den 'hoofd-con- ducteur om van zijn vondst melding te maken. Op datzelfde moment kwam een reizi ger van de voorzijde van het rijtuig, die daar vermoedelijk was uitgestapt naar den wagenmeester en zeide, zonder dat hem iets was gevraagd, dat hij bij de Moerdijkbrug een klap en een schreeuw had gehoord. Die reiziger deed erg ze nuwachtig en verwijderde zic'h naar den uitgang van het station. Denkende aan een ongeval heeft het personeel van het istation D'ordrecht on middellijk de lijn en Moerdijkbrug ge schouwd, terwijl ook de politie te Dor drecht en de marechaussee te Moerdijk een uitgebreid onderzoek 'heeft ingesteld, waarbij echter niets werd gevonden. Er werd 'dan ook aan een ongeval ge dacht totdat eenige dagen later een foto van den vermiste aan den wagenmeester werd vertoond, die daarin stellig den reiziger meende te herkennen, die hem had medegedeeld een schreeuw en een klap te hebben gehoord. Door de politie is opsporing van dezen onbekenden reizi ger verzocht, doc'h deze heeft zich nim mer aangemeld. 'Op 5 Februari 1938, dus 5 dagen later werd te Numansdorp stroomafwaarts van de Moerdijkbrug, in het Hollandsch Diep een colbertjas uit het water gevisebt, waarin zich het spoorwegabonnement van den vermiste V. bevond. Deze jas vertoonde in den rug een groote scheur, terwijl de mouwen binnenste buiten wa ren gekeerd. Verder is tot beden niets meer van den vermisten V. vernomen. Door de politie zijn nasporingen zoowel in binnen- als buitenland verricht. Ondertusschen blijft bet een onoplos baar raadsel. Is de heer V. werkelijk ver dronken? Of 'heeft hiji slechts dezen ischijn op zich willen laden? Dat hij op de Moerdijkbrug van uit den rijdenden trein in het water gesprongen zou zijn, moet practisch uitgesloten geacht worden, het geen van betedkenis is in verband met bovenvermelde verklaring van den wa genmeester. Heeft hij zich te Dordrecht uit den trein verwijderd? Hoe kan de bin nendeur van de coupé dan gesloten zijn? Ondertusschen wordt door de politie en de familie van alles gedacht, doch nie mand heeft tot heden het raadsel kunnen oplossen. HET TRANSATLANTISCHE LUCHT VERKEER MET ZUID-AMERIKA. De Dornier-vliegbooten. Op 3 Febr. 1934 is het eerste postvlieg tuig van den regelmatigen dienst van de Deutsche Luft Hansa voor een vliegtocht naar Zuid-Amerika vertrokken. Sedert dien datum zijn er vier jaren verloopen, waarin de Dornier-vliegbooten van de Deutsche Luft Hansa eerst eenmaal per veertien dagen, sedert het midden van 1934 wekelijks, den Zuidelijken Atlanti- schen Oceaan tusschen Bathurst (Afrika) en Natal (Birazilië) in beide richtingen eenige honderden malen zijn overgevlo gen. De aanvankelijk veertiendaagsche lucht postdienst werd in October 1934 in een wekelijkschen veranderd, nadat door de indienststelling van de z.g. 10-tons-Dor- nier-Wal-vliegbooten en het gebruik van het tweede katapultschip Schwabeuland, de mogelijkheid om den Zuidelijken At- 'lantisckenl Oceaan zonder tusschenlan- ding over te steken aanwezig was. De luchtpostdienst EuropaRio de Janeiro werd van vijf dagen tot 3 dag of 85 uur gereduceerd voornamelijk doordat de postvliegbooten zoowel dag en nacht doorvlogen. De versnelde dienst bestaat sedert 30 Maart 1935. In Juli 1935 heeft de Deutsche Luft Hansa met de Air France, welke lucht vaartmaatschappij eveneens een lucjjt- postlijn op Zuid-Amerika exploiteert, maar twee jaar later dan de Duitsche onderneming daarmee is aangevangen, een overeenkomst betreffende de dienst regeling jgetroffen. Door het verzetten van den vertrekdag van de Duitsche post- vliegboot van Zondag op Donderdag werd vermeden dat twee vliegtuigen van beide maatschappijen gelijktijdig onderweg zijn. D'eze samenwerking bracht twee verbin dingen per week in beide richtingen tot stand. Bovendien werd samenwerking met den meteorologischen dienst verkre gen en gemeenschappelijke veiligheids maatregelen getroffen, waardoor 't post vervoer aanzienlijk steeg. In het voorjaar van 1937 werden door de Deutsche Luft Hansa op dit traject Dornier-vliegbooten van het type Do 18 in gebruik genomen, welke met haar bei de Junkers-ruwoliemotoren een grootere kruissnelheid en verkorting van den vliegtijd tot stand brachten, zoodat thans een luchtpostbrief van Frankfort a. d. Main naar Natal in slechts 35 uur wordt vervoerd. De beteekenis van 'deze luchtpostlijn komt het beste tot uiting in de vervoer- cijfers. In 1933 werden 10 proefvluchten ondernomen, waarbij 30.500 km. boven den Zuidelijken Atlantischen Oceaan zijn afgelegd. In 1934 toen het luchtpostver- keer een aanvang had genomen zijn 47 vluchten gedaan en in 113.817 km. afge legd. Er werden 20.000 poststukken ge middeld per vlucht vervoerd. In 1935 be droegen deze getallen resp. 80.227.589 en 40.000; in 1936: 76.225.852, 50.000; in 1937: 104.317.200, 65.000. In totaal zijn derhalve 317 vluchten uitgevoerd, waar bij 914.958 km. boven den Oceaan is af gelegd en meer dan 15.000.000 luchtport- brieven zijn vervoerd. Vereeniging „Zeevaartschool" te Vlissingen. Wij ontvingen bmet verslag van de „De Ruyterschool" over het jaar 1937. Daar aan ontleenen wij: De tweejarige cursus voor stuurmans leerling telde in den aanvang van het jaar 15 leerlingen in de laagste en 11 in de hoogste klasse. Het Rijkseindexamen werd in Juni en Juli gehouden ten overstaan van gedele geerden van de Centrale Commissie. Aan 8 leerlingen kon het getuigschrift B. S. worden uitgereikt en aan 3 het getuig schrift A. S. Van de 14 leerlingen der laagste klasse, die aan het examen deelnamen, konden na afgelegd overgangsexamen 11 worden bevorderd tot de hoogste klasse. Niet bevorderd werden 3 leerlingen. De cursus begon in September met 24 leerlingen in de laagste en 11 in de hoog ste klasse. Met het Instructievaartuig „Prinses .Juliana", van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, werd door de leerlingen van het eerste cursusjaar onder leiding van den leeraar J. A. Jasperse van 17 tot en met 22 Mei een oefentocht ge maakt en door de leerlingen van het tweede cursusjaar, onder leiding van den leeraar J. F. Gugelot, van 10 tot en met 15 Mei. Stuurliedencursussen. Het aantal leer lingen op 1 Januari en 31 December be droeg resp. 20 en 18 in de verschillende afdeelingen. Het geheele jaar door bleef het getal leerlingen vrijwel gelijk. Tweejarige cursus voor Ma chinistleerling K. P. M. Op 1 Ja nuari bedroeg het aantal leerlingen in de eerste klasse 24 met vooropleiding A.B.S. en 6 met vooropleiding H.B.S. Deze leerlingen namen allen deel aan het overgangsexamen. 26 leerlingen konden worden bevorderd, terwijjl 4 leerlingen werden afgewezen. In de tweede klasse bedroeg het aantal leerlingen op 1 Januari 28. Zij namen allen deel aan het eindexamen. Aan 19 leerlingen kon het getuigschrift B.M. en aan 9 het getuigschrift A.M. worden uit gereikt. Met Mei werden 47 leerlingen met voor opleiding A.B.S. gezonden en met Sep tember 30 leerlingen met vooropleiding H.B.S. of Mulo B. Op 31 December waren in totaal 108 leerlingen aanwezig, van wie 77 in de eerste klassen en 31 in de tweede klasse. Tweejarige cursus voor Ma chinistleerling. Dit jaar voor het eerst konden ook particuliere leeilingen tot den cursus worden toegelaten, nadat de moeilijkheid van het ontbreken van een eigen werkplaats met medewerking van de Directie der Koninklijke Paket- vaart Maatschappij was opgelost door do praktische lessen te doen plaats vinden in haar werkplaatsen. Met ingang van 1 September werden 25 leerlingen met vooropleiding H.B.S. of Mulo B toegelaten. Machinistencursussen. Op 1 Januari bedroeg het aantal leerlingen in de verschillende afdeelingen in totaal 29. Gedurende het jaar kwamen er evenveel leerlingen bij als er vertrokken, zoodat het aantal leerlingen op 31 December eveneens 29 bedroeg. Cursussen Radio-telegrafist. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Jan. en 31 December resp. 18 en 20. Tengevolge van de aangegane overeen komst met de Nederlandsche Telegraaf Maatschappij „Radio-Holland" bestaat aan de school de gelegenheid om voor ge noemde Maatschappij opgeleid te worden voor Radio-telegrafist. Winteravondcursussen. Aan het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Amsterdam werden weder localiteit en leermiddelen ter beschikking gesteld tot het houden van cursussen voor binnen schippers, motordrijvers en visschers. Schoolbezoek. De school werd in totaal bezocht door 345 leerlingen t.w.: in de' stuurlieden-afdeelingen 89, in de machinisten-afdeelingen 224, in de radio cursussen 32. Het grootste getal leerlingen, dat tege lijkertijd de school bezocht, was 240. Aan de examens namen in totaal deel 121 candidaten waarvan 102 slaagden. Aan het einde des jaars bleven hun studiën vervolgen: 52 leerlingen in de stuurlieden-afdeelingen, 162 leerlingen in de machinisten-afdeelingen en 20 leerlin gen in de radiocursussen. Behalve de reeds vermelde oefentocht met het instructievaartuig „Prinses Ju liana" hadden meerdere excursies plaats, n.l.: 40 naar de bedrijven van de N.V. Koninklijke Mij „De Schelde en 1 naar het Nederlandsch Loodswezen. 's-Heer Arendskerke. Gemeente raad. Hedenmorgen vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. Vastgesteld wordt de drie-jaarlijksche afrekening over de jaren 1934, 1935 en 1936, ver goeding, bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor 'de Bijzondere Lagere School te Nieuwdorp op f 3077.39. Vervolgens komt aan de orde de be noeming van een gemeente-arbeider in algemeenen dienst. De voorzitter deelt mede, dat 30 sollicitaties zijn ingekomen en tot op heden nog geen ontheffing is verkregen van 'het benoemen van een werkman buiten 'het capitulantenregle- ment 1935 om, zoodat B. en W. voorstel len de benoeming tijdelijk te doen ge schieden. Dhr P'hilipse onthield zich van mede stemmen op grond van artikel 52 der gemeentewet. Uit de gehouden stemming bleek, dat op d'hr L. Bakker 3 en op dhr M. Wis- kerke Gzn, 7 stemmen waren uitgebracht, zoodat dhr M. Wiskerke Czn. met meer derheid van stemmen is benoemd. Tenslotte komt aan de orde een wijzi ging der gemeentefoegrooting, dienstjaar 1938, o.a. in verband met eenige herstel lingen aan de woning bewoond door het hoofd der O.L. school te 's-Heer Arends kerke, en 'dienstjaar 1937, welke m.a.s. wordt vastgesteld. Hierna sluiting. Prijzen der spoorwegabonnem enten eerste klas verlaagd. Naar wij vernemen worden de prijzen der algemeene abonnementskaarten le klas der Ned. Spoorwegen met ingang van 1 Mei 1938 verlaagd tot f 75 voor de eerste maand en f 50 voor elke aanslui tende maand. Met geldigheid in D-treinen zonder betaling van toeslag f 5 meer. De prijs van de achtdaagsche abonne menten le 'klas wordt verlaagd tot f25. Deze verlaging is een gevolg van de omstandigheid, dat bet aantal treinen met le klas wagons ingaand 15 Mei a.s. sterk wordt beperkt. Arbeidsconflict. DEN HAAG. In het gebouw van den Radioraad heeft de Rijksbemiddelaar, Mr Verschuur, een bespreking gehad met de partijen, 'betrokken bij 'het dreigend con flict in het aigarenmakersbedrijf. De con ferentie leverde geen direct resultaat op. Mr Verschuur zet zijn bemiddelingspogin gen voort. Smokkelarij. KERKRA'DE. Gisteravond hebben de rijksambtenaren een smokkelauto aange houden, bestuurd door den chauffeur S. uit Vaals. In den wagen bevonden zich meer dan 400 paar zijden kousen, die frauduleus uit Duitschland waren inge voerd. Auto en goederen werden in be slag genomen. De chauffeur weigerde zijn lastgever te noemen. Doodelijk ongeval. DEN BOSCH. Vanmorgen is op het veemarktterrein alhier een 35-jarige man door een tractor overreden. Deze ging den ongelukkige over het hoofd, zoodat de man op slag dood was. De toestand in Barcelona zou normaal zijn. LONDEN. Dé Spaansche ambassade te Londen spreekt met beslistheid de ge ruchten tegen, volgens welke op het oogenblik te Barcelona een onrustige en paniekachtige stemming heenscht. De toestand daar is normaal. De Olympische spelen. CAIRO. Het internationaal Olympisch comité 'heeft in zijn vergadering te Cairo besloten de 12e Olympische spelen in Ja pan te doen plaats hebben en wel te Tokio in de periode van 21 September tot 6 Oc tober 1940. ZELFMOORDEN. WEENEN. Majoor Fey, de oprichter en leider van de Heimwehr, heeft met zijn echtgenoote en zoon zelfmoord gepleegd. Hij was in 1933 Minister van Openbare Veiligheid geworden; tot Juli 1934 be kleedde hij de functie van vice-Bonds- kanselier. In het tijdperk van 19341935 bezette hij de posten van Minister van Buitenlandsche Zaken en Commissaris voor Economische aangelegenheden. Omtrent de omstandigheden waaronder de familie Fey zich van het leven heeft beroofd, is, behalve dat zij van revolvers heeft gebruik gemaakt, niets bekend. PARIJS. Uit Weenen wordt gemeld, dat Dr Kuhlwald, de Joodsche economist, die financiëel raadsman is geweest van alle Oostenrijksche Bondskanseliers, dood in zijn woning is gevonden. De Tiroolsche groot-industriëel Jen- bacher, eigenaar der Jenbacher staal fabrieken, heeft zich door zijn dochter laten dooden, die het wapen vervolgens op zichzelf richtte. Ook schijnt de 60-jarige professor Bayer uit Innsbruck zich door middel van ver gif van het leven te hebben beroofd, na eerst zijn dochter te hebben vergiftigd. DE CONCENTRATIEKAMPEN BEGINNEN ZICH TE VULLEN. De concentratiekampen, die Dollfuss in Oostenrijk voor de Nazi's heeft in gesteld, beginnen zich te vullen. Vele vooraanstaande Oostenrijkers kunnen het land niet meer verlaten, daar de grenzen sedert Zaterdag voor hen gesloten zijn. DE FRANSCH-SPAANSCHE GRENS GESLOTEN. PERPIGNAN. De grens is aan de Spaansche zijde hermetisch gesloten. GOES. Geboren: Guiljam Pieter Johan nes, z.v. Aarnoud Schouwenaar en Dina Francina Cornelia Bruel. Overleden: Aarnout Stroosnijder 34 j., echtg. van Aagje Aalst. Van 714 Maart. WESTKAPELLE, Bevallen: M. Bras ser geb. Slabber, d. (M. G.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 431 418/19 Ned. Ind. Handelsbank 135 132 Philips 291 277 Unilever 148% 144 A. K. U. 40% 38Vj Amsterd. Rubber 207 207% Kon. Olie 343% 337 Deli Mij. 302/3 291/2 Scheepvaart Unie 115% 113V2 Kon. Boot 125% 121% 3 pet. Nederland 1938 100% 100 3 pet. Nederland 1937 997/s 98% U. S. Steel S9V8 396/e Anaconda 23% 24Ve U. S. Leather 3% 8"/« Bethlehem Steel 41% 427/'s Adj. Gh. Milwaukee 29/i» 2s/s Cities Service la/ie l'/i» Intern. Nickel 36% 37Vs Shell Union 10% 10% Kennecott 27V2 28Vi« Radio 4Vs 5 Car Foundry I6V2 16% Tidewater 109/i» 10% Midcont. Oil 125/s 13 General Motors 25V2 26% Am. Eüka 26 25 Am. Water Works 7 7 Republic Steel 12% 13Vs Continental Oil 20% 21 De beurs was flauw voor de locale fondsen; het schijnt dat er ruilingen plaats vinden in Amerikanen, omdat men meent dat bij verwikkelingen in Europa het bezit van Amerikaansche waarden veiliger is. Unilevers en AKU's waren aangeboden in verband met de groote be langen dezer concerns in Duitschland. O'ok Philips en EDVA op resp 277 en 419 pet. hadden van aanbod te lijden, evenals D'eli Batavia Tabak en Senembah, die cir ca 8 pet. lager waren. Kon. Petroleum en Amsterdam Rub bers hielden zich aanvankelijk goed, evenals de Scheepvaart-afdeeling, doch later liepen de koersen terug en kwamen eerstgenoemden op 336% pet. Amerikanen waren booger, vooral Staal- en Koperwaarden. De Beleggingsmarkt was algemeen la ger; de vraag is zeer gering, terwijl er tamelijk veel aanbod bestond. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Maart, 2.30 u. Berlijn 72.60—72.70. louden 9.009.01. Parijs 5.485.52. Brussel 30.4130.45. New-York 1.80l/2-1.81%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3