r De strijd in China. Doodvonnissen voltrokken. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Uit de Provincie Ons nationale bestaan. Alles eige Kerknieuws Gemengd I ZUID-BEVELAND. over een groot front wijken voor hun tegenstanders. De Fransche regeering maakt zich voornamelijk hezorgd. over de aanwezig heid van Duitsche en Italiaansche ele menten in de rangen van Franco's leger. Deze situatie, zoo heet het, legt de Fran sche regeering den plicht op, de aan gelegenheid ernstig onder het oog te zien, niet enkel van een diplomatiek standpunt doch eveneens met het oog op Frankrijk» nationale verdediging. D'e Fransche regeering heeft intus- scben oorlogsschepen naar Barcelona ge zonden, om er eventueel de bescherming van Fransche staatsburgers op zich te nemen en zoo noodig deze landslieden te evacueeren. Beide partijen in het offenstief. Aan het Loenghai-spoor-front hebben de Ghineezen een tegenoffensief ingezet. Het is nog niet mogelijk Sen omvang van dit offensief vast te stellen, doch wel staat vast, dat de Chineezen op ver scheidene plaatsen de Gele Rivier over gestoken zijn en op hun weg naar het noorden de Japansche stellingen bij ver rassing hebben aangevallen. Japansche vliegtuigen hebben gister morgen een hevigen luchtaanval op Kanton uitgevoerd. Zij vlogen zoo hoog, dat zij onzichtbaar waren en lieten een dertigtal zware bommen vallen. Het aantal slachtoffers moet zeer groot zijn. Het lang verwachte offensief van de Japanners in Zuid-China schijnt nu elk oogenblik te zullen beginnen. Volgens Ghineesche berichten zijn vier Japansche kruisers en vier torpedoboo ten voor Swatan en negen Japansche oorlogsschepen voor Amoy verschenen. Vier Japansche divisies zouden reeds op Formosa gereed staan voor een aan val. Uit Moskou wordt gemeld: Boecharin, Rykov, Jagoda en de vijftien andere ter dood veroordeelden van het jongste pro ces te Moskou zijn gisteren doodge schoten. BRITSCH SCHIP IN HET KANAAL VERGAAN. De Belgische mailboot „Prins Albert" heeft in het Kanaal 18 mannen en een vrouw uit het water gered, die afkom stig zijn van het Engelsche vrachtschip „Helena Margareta", dat in den mist door een onbekend gebleven Duitsch schip was aangevaren. De kapitein en zeven man van de „Helena Margareta" zijn aan boord ge bleven van het schip, dat naar Dover is gesleept. Het was van Rotterdam op weg naar Alexandrië. DE BRUGINSTORTING BIJ HASSELT Het onderzoek inzake de ineenstorting van de metalen brug over het Albert- kanaal te Hasselt schijnt tot de conclu sie te hebben geleid, aat het ongeluk te wijten was aan een defect in het mate riaal en meer in het bijzonder aan slecht soldeersel. D'e schade bedraagt drie a vier millioen francs. CANADA ZAL IN GEVAL VAN OORLOG ENGELAND STEUNEN. Echter niet in die mate als in 1914. De Britsche regeering heeft de Cana- deesche regeering tot in bijzonderheden ingelicht over den gespannen toestand in Europa. Ofschoon het Ganadeesche parlement moet beslissen over alle militaire aange legenheden en over alle kwesties van oor log of vrede is het vrijwel zeker, dat Ca nada, ingeval van een oorlog Engeland zal steunen. Weliswaar is in officieele kringen hieromtrent tot nu toe nog geen enkele verklaring afgelegd, doch in de bladen komt deze opvatting tot uiting. De pers is echter van meening, dat de steun van Canada aan Engeland, in geval van een oorlog, niet meer zoo groot mag zijn als dit in 1914 het geval geweest is. De „Montreal Star" b.v. schrijft, dat het zich moet beperken tot het zenden van piloten en technici. D'e meeste bladen achten het zeer twijfelachtig of Canada troepen zou leve ren voor de verdediging van de Donau-landen, inge val than seen oorlog moobt uitbreken. DE BRITSCH-IERSCHE BESPREKIN GEN LEVEREN GEEN RESULTAAT OP Naar Reuter verneemt, hebben de Britsoh-Iersche besprekingen geen resul taat opgeleverd. Het is mogelijk, dat zij later in het jaar hervat zullen worden. ENGELSCH SCHIP TE TARRAGONA GEBOMBARDEERD. Bij. het bombardement van het Britsche s.s. „Stanwell" in de haven van Tarra gona is een stoker gedood, terwijl vier an dere leden der bemanning ernstig werden gewond, O'ok de niet-inmengingswaarne- mer, de Deensche kapt. Madsen, werd ge wond. Br is twee maal operatief ingegre pen, doch men vreest voor zijn leven. Vier maal hebben vliegtuigen van de opstandelingen gistermorgen de haven van Tarragona gebombardeerd. De „Stanwell" is getroffen door twee bommen, die door het dek heensloegen. Het schip had de Britsche vlag in top. Naar gemeld wordt is de stad Tarra gona eveneens het doelwit geweest van een bombardement. Er werden toen 40 personen gedood en 100 gewond. MUSSOLINI VOOR DE MICROFOON. Mussolini zal vanmiddag om 5 uur in de Italiaansche Kamer het woord voeren. Zijn redevoering zal door alle Italiaan sche en door tal van buitenlandsche zen ders worden uitgezonden. BELGISCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee docden. Gisteren heeft zich bij het kamp van Beverlo een vliegongeluk voorgedaan. Een escadrille van het eerste regiment nam deel aan schietoefeningen in het kamp van Beverlo, toen, door nog on bekende oorzaak, een der toestellen op het vliegveld neerkwam en in brand ge raakte. D'e beide officieren, die zich aan boord van het toestel bevonden, zijn le vend verbrand. HITLER'S BEZOEK AAN ROME VERVROEGD. De reis van Hitier naar Italië zal in verband met de jongste gebeurtenissen in Oostenrijk worden vervroegd. Waarschijnlijk arriveert de Führer reeds op 3 Mei in plaats van den 12den van die maand in de Italiaansche hoofd stad. ITALIë HEEFT DE GROOTSTE DUIK BOOT VLOOT. De onderstaatssecretaris van marine heeft in de Italiaansche Kamer mede gedeeld, dat de Italiaansche vloot in 1941 ongeveer 700.000 ton zal bedragen, doch dat het mogelijk is, dat hieraan nog uit breiding zal worden gegeven. Italië bezit de grootste duik- bootvloot der geheele wereld. Zijn bouwcapaciteit op het ge bied der onderzeebooten heeft pog niet haar maximum be reikt. Japanners moeten leeren sparen. Ten einde het sparen in Japan te be vorderen wil het dept. van financiën een bureau stichten dat dit aanmoedigt. Ook zal gewerkt worden om het opne men van nieuwe leeningen door het Ja pansche publiek te vergemakkelijken. Voor de propaganda ter bevordering van het sparen zal een millioen jen worden uit gegeven. Die propaganda zal worden ge voerd ook op scholen en in fabrieken. DE EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdagavond 22 Maart half ne gen. Aan de orde zal dan zijn herstem ming over de begrooting van Sociale Zaken 1938. Hierna zullen nieuwe af- deelingen worden getrokken. De afdee- lingen zullen dan bijeenkomen tot het kiezen van voorzitters en onder-voorzit ters. Na heropening der vergadering wordt mededeeling gedaan van het be sluit der centrale afdeeling. De voorzitter is voornemens, aan de te benoemen centrale afdeeling voor te stellen, onmiddellijk na de openbare ver gadering een aantal wetsontwerpen in de afdeelingen te doen onderzoeken, onder meer de wetsontwerpen: Vestigingswet Kleinbedrijf, nieuwe bepalingen omtrent ruilverkaveling en wijziging inzake de evenredige vrachtverdeeling in de bin nenscheepvaart. EXTRA K.L.M.-DIENSTEN UIT WEENEN. Groote toevloed van passagiers. In verband met de gebeurtenissen in O'ostenrijk, waardoor velen, ook als zij niet daartoe gedwongen zijn, er de voor keur aan geven het land te verlaten, zijn ook de vliegdiensten van Weenen naar het buitenland zeer druk bezet. Gedurende den winter vliegt de K.L.M. zooals men weet éénmaal per dag in beide richtingen een dienst Amsterdam PraagWeenen, de z.g. „Blauwe D'onau Express". In de laatste dagen heeft men dezen dienst eenige malen in beide richtingen moeten verdubbelen om aan alle aanvragen om passage te vol doen. Daartoe beschikte men gisteren te Praag over een extra machine, terwijl tevens een dubbele dienst werd gevlogen. Dientengevolge zullen vandaag zelfs drie K.L.M.-vliegtuigen den dienst Weenen Amsterdam vliegen. Het eerste wordt te gen half twee op Schiphol verwacht, het tweede om 15.05, normaal volgens dienstregeling, en het derde in den loop van den namiddag of den avond, aange zien het uit Weenen vertrekt, zoodra voldoende passagiers aanwezig zijn. PASSAGIER UIT EEN VLIEGTUIG GEZET. Maatregel van K.L.M.-g;ezagvoerder tegen overtreder van het rookverbod. Het K.L.M.-vliegtuig „PH-AKJ", het D'ouglas-vliegtuig dat in aansluiting op den dienst Malmö-Amsterdam gister middag tegen vier uur uit Amsterdam naar Parijs vertrok, heeft te Brussel een niet in de dienstregeling opgenomen tus- schenlanding gemaakt. Het was zoowel een veiligheids- als een disciplinaire maatregel van gezag voerder Von Weyrother, die daarmee heeft getoond, dat hij1 aan boord van zijn vliegtuig geen onregelmatigheden duldt. Doör de merkwaardige luchtstroomin- gen, die in de kajuit van een verkeers vliegtuig tijdens de vlucht optreden, be merkte men voor in de cabine, dat in het vliegtuig gerookt werd. Het bleek, dat een der passagiers zich naar het toilet achter in de kajuit had begeven en daar in het verborgene een sigaret had opgestoken, geen acht slaande op de voorschriften, die het rooken aan boord van Nederlandsche vliegtuigen streng verbieden, en geen rekening houdende met de veiligheid van zijn medepassa giers. De rookende passagier zag zich tegen zijn verwachting in en tot zijn groote eeriassing betrapt en moest zijn sigaret natuurlijk wegwerpen. Maar Von Weyro ther meende, dat tegen een zoo onverant woordelijke overtreding van de regle menten maatregelen genomen moesten worden en weigerde met dezen passagier de vlucht voort te zetten. Het toestel maakte een tusschenlan- ding op het Brusselsche vliegveld Hae- rtn, waar de passagier uit het vliegtuig werd gezet en rapport werd uitgebracht aan de Belgische luchtvaart-autoritei- ten, die den onverantwoordelijken lucht reiziger een verhoor afnamen, terwijl het K.L.M.-vliegtuig met geringe vertra ging zijn tocht voortzette. UITBREIDING VAN HET AANTAL CAPITULANTEN. Verhooging van het zakgeld. De minister van defensie brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor een aantal dienstplichtige sergeanten en fouriers van het wapen der infanterie, van de lichtingen 1934, 1935, 1936 en 1937 (geboren na 31 December 1913) alsnog de gelegenheid wordt openge steld om in werkelijken dienst te komen op voorwaarden van het Capitulanten- reglement, teneinde na gebleken ge schiktheid als capitulant te worden aan genomen. Tevens heeft de minister bepaald, 4at zoowel voor de thans dienende als voor de aan te nemen capitulanten het zak geld met ingang van 26 Maart wordt verhoogd tot f 5 per week voor de eerste drie jaren en daarna tot f 7 per week. Dienstplichtige onderofficieren der in fanterie, die niet genegen zijn om als capitulant te dienen, doch wel gedurende eenigen tijd vrijwillig in werkelijken dienst willen komen of blijven, zulks op de voorwaarden betreffende belooning, enz., welke gelden voor capitulanten, kunnen zich eveneens met een daartoe strekkend verzoek rechtstreeks wenden tot hun regimentscommandant. Gegadigden voor opkomst in werkelij ken dienst als boven omschreven, moe ten zich ten spoedigste rechtstreeks wenden tot hun regimentscommandant. WIJZIGING IN DE CONSUMPTIE- MELK REGELING. Streven naar een gemiddelde van f 1.30 voor het bedrag van Leeuwarder noteering plus bijslag,. Naar wordt gemeld ligt het in de be doeling van den minister van oeconomi- sche zaken, onder handhaving van het tegenwoordige systeem van steunver- leening, met ingang van 17 Maart, den bijslag op boter voor het voorjaar en zo mertijdvak zoodanig te bepalen, dat de Leeuwarder noteering plus bijslag on geveer f 1.30 zal bedragen. Dit bedrag dient zoodanig te worden opgevat, dat dit het gemiddelde verte genwoordigt van hetgeen de minister zich voorstelt te bereiken. De werkelijke prijs kan wekelijksche schommelingen vertoonen, omdat het in de bedoeling ligt, niet meer wijzigingen in het bedrag van den bijslag aan te brengen, dan voor het bereiken van een gemiddelde en het voorkomen van prijsexcessen noodig is. REDUCTIE OP AUTOBUSTARIEVEN. De secretaris van den Ned. Bond van Autobusdienstondernemers meldt ons: D'e opheffing van een groot aantal stations en halte-plaatsen der Neder landsche spoorwegen op 15 Mei a.s. heeft tengevolge gehad, dat van verschil lende kanten druk op de directie der Ned. Spoorwegen is uitgeoefend ter ver laging van de tarieven voor de alge- meene abonnementskaarten. D'e directie der Nederlandsche Spoor wegen was hiertoe niet bereid, omdat zij uitging van de gedachte, dat met 15 Mei a.s. niet minder, maar meer service aan treinreizigers wordt gegeven, welke tot uiting komt in het grootere aantal trein- kilometers, dat zal worden afgelegd, de snellere verbindingen enz. Hiermede waren echter de houders van algemeene abonnementskaarten, die vroeger bepaalde stations per trein kon den bereiken, doch nu bovendien van de autobus moeten gebruik maken, niet ge baat. De inspecteur-generaal van het ver keer, ir Van Marle, heeft toen het be stuur van den Ned. Bond van Autobus ondernemers uitgenoodigd tot een be spreking over de vraag, of er voor deze reizigers iets kon worden gedaan en of de bond bereid was in het bevestigend geval een regeling te ontwerpen en zijn leden te adviseeren die regeling toe te passen. Naar nu wordt medegedeeld, is er een regeling door genoemd hoofdbestuur aan den inspecteur-generaal voorgelegd, welke hierop neerkomt, dat houders van algemeene .spoorwegabonnementskaarten tegen sterk gereduceerde tarieven van de autobussen kunnen gebruik maken. Het autobustarief voor deze reizigers zal één cent per km bedragen met een minimum van 10 km, terwijl steeds de tarieven op waarts op veelvouden van 5 km zullen worden afgerond, voor 6 km wordt dus 10 km berekend, voor 17 km 20 km enz. Deze regeling komt hierop neer, dat vrijwel 50 pet. reductie zal worden ge noten, in sommige gevallen zelfs meer. LIDMAATSCHAP DER N.S.B. VOOR INDiSCHE AMBTENAREN. Minister ziet geen aanleiding voor een verbod. De minister van Koloniën heeft ten vervolge op de beantwoording van vra gen van het Eerste Kamerlid Bruineman, naar aanleiding van uitlatingen, gedaan tijdens de in December 1.1. te Batavia gehouden groote wapenschouw der N.S.B. nog het volgende medegedeeld: Voor de beantwoording van de vraag of de conclusie mag worden getrokken, dat de hierbedoelde zeer afkeurenswaar dige uitlatingen van den sedert afgetre den Indischen algemeen organisatieleider, het in zijn partij in Nederlandsch-Indië heerschende sentiment jegens het wettig gezag weergeven, beschikt de minister niet over gegevens. In verband met het vorenstaande en met het oog op de mededeeling, welke is vervat in het slot van de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer omtrent de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting voor 1938, wordt voorhands geen aanlei ding aanwezig geacht, het lidmaatschap der N.S.B. voor landsdienaren in Neder landsch-Indië te verbieden. Uit den aard der zaak wordt bij voortduring scherp toegezien op de onvoorwaardelijke loyau- teit der landsdienaren aan het wettig gezag. DE NIEUWE HAL VAN DE JAARBEURS. Door Prins Bernhard geopend. Gisteren is de nieuwe hal van de Jaar beurs welke in het bijzonder is bestemd voor de machine-industrie, door Prins Bernhard geopend. Nadat hij door den president van het jaarbeursbestuur, D'r F. H. Fentener, van Vlissingen, was begroet hield Prins Bern hard als Koninklijke commissaris der jaarbeurs een rede, waarin hij het bestuur geluk wenschte met deze aanwinst, welke geheel uit eigen middelen gefinancierd is kunnen worden. Dat deze hal in gebruik wordt genomen tijdens een voorjaarsbeurs, g rooter van omvang dan eenige voorafgaande, ver heugt mij in hooge mate, omdat ik in den ongebroken ondernemingsgeest van indu strie en handel, waarvan de bloei der Jaarbeurs getuigt, een der zekerste belof ten zie voor den hernieuwden bloei van de welvaart van ons land. Het zal mijn ernstig streven zijn aan de plannen tot nog verdere uitbreiding van het complex Jaarbeursgebouwen mijn volle medewer king te verleenen en ik ben bereid, met den Raad van Beheer, wiens vast vertrou wen in een betere toekomst ik deel, de moeilijkheden onder de oogen te zien, wel ke de verwezenlijking van deze voorne mens ongetwijfeld met zich zullen bren gen. Het is mij een treffende gedachte, dat de eerste steen van het gebouw, waarin wij ons thans bevinden, gelegd is door Prinses Juliana. Het heeft voor mij een bijzondere bekoring, dat de nieuwe hal, wtlke door mijn hand thans geopend zal worden, in gebruik gesteld is in het jaar, waarop door Gods zegen ons een dochter werd geschonken. Mede uit naam van Prinses Juliana geef ik aan den Raad van Beheer gaarne onze toestemming, aan de nieuwe Jaar beurshal den naam van ons geliefd kind te verhinden. Met den wensch, dat deze nieuwe hal tot in lengte van dagen getuigenis moge afleggen van den bloei van het Neder landsche Jaarbeurs-instituut, verklaar ik de Beatrix-hal der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs voor geopend. Na deze rede speelde een strijkje het Wilhelmus. De Prins begaf zich vervolgens, verge zeld door Dr Fentener van Vlissingen door de parterre-afdeelingen der drie ge bouwen en de verbindingshal naar den ingang van de nieuwe jaarbeurshal, waar hij een met bloemen versierde afsluiting doorsneed. D'e Commissaris der Koningin be zoekt Woensdag 23 Maart a.s. de ge meenten Wolphaartsdijk, Schore, Krabbendijke en Waarde. Damkampioenschap voor Zeeland. Te IJzendij'ke werd tusschen de vol gende heeren gespeeld om het kampioen schap van Zeeland in afd. B. De uitslag was: F. Fleurbaay, VlissingenA. Kot- vis te Zuidzande 0—2, Joh. de Smet te IJzendijke—A. Blokpoel te Vlissingen 2—0. Kloetinge. Door het bestuur van de Coop; Boerenleenbank alhier is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer M. Eversdijk, benoemd tot kassier de heer C. Zandee Azn, burge meester. Gisteravond werd onder leiding van burgemeester Zandee een vergadering „Het Vaderland" begroet met in stemming de gisteravond door Minister Colijn aangekondigde maatregelen „Het beroep van den Minister op het geheele vaderland om kracht te toonen door rustige aanvaarding van hetgeen noodzakelijk is, zal zeker niet vergeefsch zijn. Ons volk in al zijn geledingen be seft, dat offers moeten worden gebracht tot verzekering van ons nationale be staan, zoo veel slechts in onze macht is. Hoewel de minister de geruststellende mededeeling deed, dat er geen onmid dellijk oorlogsgevaar is, onderstreepte hij de zienswijze van den Engelschen pre mier, dat het gevoel van onzekerheid en onveiligheid in ons werelddeel is toege nomen en dat, in verband hiermede, de noodzakelijke voorzorgen niet mogen worden veronachtzaamd. Tot deze voorzorgen behoort zeer ze ker in de eerste plaats de genomen maat regel. Want hoewel ons defensiestelsel sinds 1936 op de helling is gezet, is het nog geenszins van stapel geloopen. De algemeen noodzakelijk geoordeelde grens- beveiliging is onder de thans nog be staande organisatie slechts in betrekke lijke mate een feit. De minister noemde dit een toestand, welke „onder de hui dige omstandigheden geen dag langer bestendigd" mag worden. Deze erkenning spreekt ten aanzien van de ontwikkeling van den internationalen toestand sinds 1936 boekdeelen. Want, ofschoon toen reeds de „zwakke stee" in ons legersysteem ten volle werd onder kend, werd het 'verantwoord geacht hier in slechts voorloopig te voorzien, in af wachting van de militaire organisatie, welke de Regeering noodig oordeelde. Thanis acht zij dit wachten niet langer verantwoord. Of dit ook consequenties heeft voor het tempo van onze verdere herwapening, kunnen we nu nog niet overzien. Mocht versnelling evenwel noodzakelijk zijn, dan zal ook deze zonder verwijl moeten worden aanvaard. Even eens in dit opzicht mag niet „op-zien- komen" worden gespeeld. Wij: 'verstaan het, dat de Regeering om allerlei organisatorische en financieele overwegingen den maatregel 'liever niet had willen nemen. Nu de „hoogste belan gen van het land" in geding zijn, zullen we van den nood echter een deugd moe ten maken en zullen we in rustige pa raatheid de ontwikkeling der dingen moeten afwachten. Ieder zal daarbij uit het diepst van zijn ziel instemmen met de bede, dat ons werelddeel en daarmee ons land voor een nieuw armageddon ge spaard moge blijven I van de verschillende groepen gehouden, die in aanmerking zouden komen om deel te nemen aan de verkiezing van de com missie uit de ingezetenen, die zal heb ben te adviseeren over de wijziging van de grenzen der gemeente. Overeengekomen werd om de commis sie als volgt samen te stellen: 1 Chr.- Hist., 1 groep-W. N. v. Liere (lib. 1 A.-R., 1 neutr. werklieden vereen., 1 groep J. Oele Az. (vrijz.-dem.), 1 R.-K. en 1 Stk. Geref. Reserve: 2 C.-H., 1 groep-Van Liere, 1 A.-R. en 1 neutr. werklieden-vereen. WALCHEREN. Een voorjaarsbode! Een in gezetene van Oostkapelle berichtte ons gisteren, dat hij voor het eerst in 1938 de koekoek heeft gehoord. Westkapelle. Tot opperbrandmeester is benoemd de heer Adrn. Hendrikse, in I de plaats van den heer S. Lievense, die als zoodanig heeft bedankt. Soeburg. Bloedige vechtpartij Zaterdagavond zijn alhier in het café „Dorpzicht", de caféhouder en een be- I zoeker, zekere J. v. d. B., met elkaar aan het vechten geraakt. De bezoeker kwam het café, tamelp onder den invloed van sterken drank, binnen. Hij maakte het den caféhouder en diens vrouw lastig. Beide mannen kwamen op den vloer terecht, waar v. d. B. zijn tegenstander bij de haren en met zijn tanden bij den strot vast had. Eenige bezoekers hebben den caféhouder moeten bevrijden. Behalve op twee plaat sen in den hals, was het slachtoffer ook aan een been verwond. Tegen v. d. B. 1 is proces-verbaal opgemaakt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam (vac.-Roscam Abbing), J. K. Lofvers te Noordhoni. 'e ZandeweerEppenhuizen, E. Faraber, cand. te Zwolle. Geref. Kerken. Beroepen te Naaldwijk Chr. IV. Teeuwen te Heerde. Aangenomen naar Oldemarkt, A. Schaafsma, cand. te Hoorn. Geref. Gemeenten. Tweetal te Rijssen, M. Heijkoop te Utrecht en J. Fraanje te Barneveld- Naar aanleiding van Oostenrijk door I het „Fr Dagbl." o.i merkingen: Er is veel verontv wijze, waarop Duit beeft overmand. Zou er niet evenve /ich te ergeren aan groote mogendheden, ben gesticht als zelfs eigenbelang; die bet cieel onder curateele eigenbelang; die het nastie hebben ontho lang; die het tegen I gesteund, uit eigenbei met of zonder pro eigenbelang? door Dö D'e Haan, namens den Ring. Bij o.a. aanwezig Ds v. d. vliet, namens den Rinf Stavenisse, als consule lege van B. en W. en In beide diensten kerkgebouw overvol. De gevanger d s N i e m 11 e r. Christelijk Persbureai mede, dat de Zwitsers; Volksbond in een schr: tie minister prof. dr de Bruïne verzocht hee liteit van president va sche Wereldverbond, v; noemde volksbond lid i doen om de Dhitsche weten, dat de verdere van dr Martin Niemö in alle landen ontroert i B e. v e s t i g i n g en i n t e 1 Zondag j.l. werd D's W. van Griet sen, overgekomen van LopikerkapP St. Annaland bevestigd door l)s Batelaan van Stavenisse met een Pre katie over Ezecb. 3:17. Des middags deed D's van Griet-^ sen zijn intrede met een predikatie c Ff. 2:20—22. Na de prediking werd Ds van huijsen toegesproken door on Griet' ,derM Overbeeke namens den kerkeraai Boos plan i Centrale Recherche te vijf personen gearrestee bekend Rotterdamsch plan hadden opgevat valscbe waarde-papiere brengen en die zich knoeierijen hebben schi aan het in onderpand j effecten. De zaak is uitgekoi drukker in het Westel wien men zich had geu depapieren te laten v den opzet de politie ii steld. De drukker bad e den bezoek gekregen vi kellner, die hem had g Amerikaansche aandeel' welke in Amerika en Ga den verkocht. Een maar hij zich wederom bij thans zeide hij, dat m< anderd was. Hij zou 1! gen, wanneer hij honde de laatste staatsleening den en honderd van du de drukken. De druk! cliënt 's avonds terug te de de politie van een hoogte. Een rechercheur steld bet 'kantoor op om de b luisteren. De drukker k (Donderdagavond j.l.) ei nacht heeft de politie zijn bed gelicht. Men vroeg hem, wie h welke nagemaakt moesl verstrekt en na allerlei ben opgedischt, bekende een advocaat en procuri gever was. H'et verbaal kwam dr schijnlijk voor, maar toe advocaat op het politie en inderdaad bekende hi, hebben verstrekt, evenwe doeling deze op groote 4 te laten brengen. Uit bet verdere onderz kellner vroeger caféhoui en dat de advocaat ver als raadsman voor hem De kellner stond weer in scheidene personen, di bekend staan. Na de ar kellner en den advocaa direct opheldering breng; welke verleden jaar in e; Beukelsweg is gepleegd t< familie, waarbij voor i f 1700 aan effecten werd Een 23-jarige kanto verkeering met de doel Het was een jongen va damsche familie en de meisje had er geen enke gehad hem de sleutel va staan. Verscheidene mal een geldkistje in de les a.s. schoonvader zien sta uen dag had hiji den slei jarigen analist gegeven, milie de stad in was, d stolen. Deze werd in bewaring ai-jarigen caféhouder. H de waardepapieren te vei zien bij alle banken de bekend gemaakt. Tenslotte heeft men de noemden kellner in den Deze bad een plan bedac aerdaad ook tot uitvoeriri brengen. De kellner had «en gedaan met een bierbi nant die nog een bedrag nem bad te vorderen. Hij tie van de brouwerij me te wülen openen. I 1'00 aan effecten, in oi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2