Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Radioprogramma. Jaarboek voor de Nederl. Hervormde Kerk. Wij ontvingen de 22ste jaargang van het Jaarboek voor de Ned. Herv. Kerk, onder redactie van Dr H. G. Briët te Utreoht. bit Jaarboek bevat wel zoo ongeveer alles, wat voor een meelevend lid van de Ned. Herv. Kerk van belang kan zijn. be kalender bevat al dadelijk de aandui ding van voor het kerkelijk leven belang rijke data. Dan volgt een breed over zicht van de samenstelling en het bestuur van de Ned. Herv. Kerk. Verreweg het grootste deel van dit handboek is in be slag genomen door een lijst van de ge meenten met de namen der predikanten^ het zielenaantal enz. Hierbij is tevens oP'- genomen de samenstelling van de Pro vinciale, Glassikale en Ringbesturen. Voorts is opgenomen een lijst van emeriti- en ontslagen predikanten en beroepbare candidaten. Onder de levensberichten van in 1937 overleden predikanten, waarvan tevens foto's zijn opgenomen, zagen we een vier tal die een of meer gemeenten in Zeeland dienden, n.l. Ds K. Engelsma van Ier- seke, Dte H. L. A. Feikes, voorheen te Arnemuiden en te Golijnsplaat, Ds G. Koenekamp vroeger te Biggekerke, Ds J. F. Th. v. d. Linde, vroeger te Wissen- kerke en Ds J. W. Swaan, voorheen te Domburg. Vermelding verdient voorts nog een breed Jaaroverzicht, samengesteld door Ds E. van Meer te Utrecht. Uitgeefster is de N.V. Nauta Co., Drukkerij te Zutphen. VEREEN. VAN CHR. ONDERWIJZERS Belangrijke agenda. Het Hoofdbestuur van de Vereeniging van Christelijke Onderwijzeres en Onder wijzeressen in Nederland denkt op Don derdag 21 April a.s. te Utrecht met de afgevaardigden der Afdeelingen de z.g. voorvergadering te houden. De agenda is belangrijk. Onder andere wordt er ge handeld over moeilijkheden bij de be noeming van jonge leerkrachten. Ter tafel komt een voorstel, om deze aan vaste regelen te binden, en wel zoo, dat voor- loopig alleen benoembaar zijn zij, die ge slaagd zijn vóór 1934; in 1940 die vóór 1936 geslaagd zijn; in 1941 die vóór 1938 zijn geslaagd, enz. Op die wijze is er kans, dat oudere candidaten niet gepas seerd worden. Een andere afdeeling stelt voor, dat de regeering een som beschik baar stellen zal voor hen, die als kwee- keling met acte een klas gedeeltelijk voor eigen rekening 'hebben en nog geen vast salaris genieten. Haar kind vermoord. Bij een geneesheer te Eindhoven, vervoegde zich in November van het vorig jaar, eenigen tijd na haar bevalling, een vrouw, die zijn bijstand inriep. D'e dok ter informeerde, tevens naar het kind, doch het bleek hem weldra, dat dit er niet meer was. Een misdrijf vermoeden de, gaf hij hiervan kennis aan de poli tie, waarhij bleek, dat de vrouw kort na de geboorte haar kind had vermoord en het lijkje achter in den tuin van haar woning had begraven. Het bleek, dat het hier de 37-jarige echtgenoote betrof van Van S. te Oss. De toestand van de vrouw maakte het noodzakelijk, dat zij aanstonds in een ziekenhuis werd opgenomen, doch nu zij daaruit ontslagen kon worden, heeft de politie haar in hechtenis genomen. Van een locomotief gesla gen. Donderdagmiddag was de heer B., wonende te Berkel en Rodenrijs bezig met het rangeeren van een goederen trein op het emplacement Rodenrijs. Geen rekening houdend met de groo- tere breedte van de Jumbo-locomotief, waarop hij stond, stak de man, als ge woonlijk bij dit werk zijn hoofd buiten de cabine en kwam daardoor in aanra king met een der ijzeren lichtmasten. D'e getroffene sloeg van de machine af en bleef zwaar gewond liggen. De on middellijk ontboden geneesheer consta teerde een ernstige schedelfractuur. Het slachtoffer is aan de bekomen verwon dingen overleden. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Bedrieger bedrogen. Een zakenman is dezer dagen de dupe ge worden van een merkwaardigen diefstal, gepleegd in den internationalen snel trein BerlijnAmsterdam. Hoewel de diefstal eerst in ons land ontdekt werd, is de mogelijkheid groot, dat hij reeds in Duitschland gepleegd is. In een guttapercha waschzakje had hij op listige wijze een bedrag van f 3500 verstopt, teneinde dit aan de deviezen- controle te onttrekken. D'e bankbiljetten had hij te dien einde opgerold en ver pakt, alsof het een shaving-stick was. Op deze wijze leek ontdekking welhaast uitgesloten. Ten overvloede was het waschzakje in het nachtkastje in den slaapwagen, waarmee hij naar de hoofd stad reisde gelegd. Kort na het passeeren van de grens, toen de zakenman zich al verheugde over de uitnemend geslaagde truc, wilde hij de kostbare „sbaving-stick" bij zich steken, doeh wie schetst zijn verbazing en teleurstelling, toen deze verdwenen bleek te zijn. Aan een der groote stations waar schuwde hij den stationschef, die op zijn beurt de Amsterdamsche politie van den diefstal verwittigde. Aan het Centraal Station aldaar werd de trein door eenige rechercheurs opgewacht, die de mederei zigers van den zakenman verzochten hen te volgen. In het posthuis van het Cen traal Station werden zij gefouilleerd, doch dit leverde geen enkel resultaat op. Ook een onderzoek in den betrokken coupé van den trein bleef vruchteloos. Uitgebreide smokkelhan del op Java ontdekt. De politie te Soerabaja is op het spoor gekomen van een wijdvertakte smokkelorganisatie. Op verschillende plaatsen in de stad zijn reeds huiszoekingen gedaan. Deze smok kelorganisatie legde zich voornamelijk toe op het ontduiken van de contingen- teering-maatregelen en smokkelde ma nufacturen, aan deze maatregelen on derworpen, op clandestiene wijze binnen. D'e smokkelhandel is blijkbaar opgericht door een Arabier te Soerabaja en heeft vertakkingen over de geheele Noordkust van Java. Een groote partij manufactu ren, afkomstig uit Singapore, is reeds in beslag genomen. Gisteren zijn te Gris- seesee drie leden van deze bende gear resteerd. Het totaal aantal aangehoude nen, onder wie Arabieren, Chineezen en Inheemschen, bedraagt thans tien. Ver dere arrestaties kunnen nog worden te gemoet gezien. (Aneta.) Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig Rechtbank te Middelburg. Zitting van 11 Maart 1938. Poging taf oplichting. H. J. J. v. d. V., landbouwer, 64 jaar, te Koewacht, had zich te verantwoorden wegens poging tot oplichting. Op 16 De cember 1.1. werd door de kommiezen on der de gemeente Kapellebrug een bruine overjas in beslag genomen, welke de zoon van verdachte droeg, en wel op grond dat de belastingambtenaren aannamen, dat men die jas frauduleus Nederland tracht te in te brengen. Op 21 December d.a.v. vervoegde zich verdachte bij den ontvanger der directe belastingen te Kapellebrug, deze 'een kwi tantie toonende, ten bedrage van f 30, waaruit zou moeten blijken, dat die in beslag genomen jas in October 1937 bij zekeren Warrens te Terneuzen was ge kocht en dus op 16 December 1937 die jas niet uit België kon zijn ingevoerd. Verdachte verzocht genoemden ontvanger hem op grond van die kwitantie de jas terug te geven. Genoemde ontvanger ver trouwde de zaak niet en nam de politie in den arm. Uit het door deze ingestelde onderzoek kwam vast te staan, dat ver dachte in October 1.1. wel een jas bij Warrens had gekocht, doch dat dit een andere jas was dan die, welke door de belastingambtenaren werd aangeslagen. Verdachte was niet verschenen. De Of ficier van Justitie eischte 1 mnd gev. str. voorw. en een geldboete van f 75 of drie mnd. hechtenis. DE ORGANISATIE DER GEREF. KERKEN IN NEDERLAND. Uitstel door het overlijden van Mr van Lier. Gisteren zou de procureur-generaal bij den Hoogen Raad conclusie nemen in de procedure tusschen de classis 's-Herto- genbosch van de Gereformeerde Kerken in Nederland en de Geref. Kerk te Eind hoven, waarbij het gaat om een uitspraak te verkrijgen over de vraag of in de or ganisatie der Gereformeerde kerken in Nederland, behalve de plaatselijke ker ken zelf, andere rechtspersonen bestaan, welke vraag thans uitgevochten wordt ten aanzien van de classis 's-Herto-genbosch. Bij de behandeling dezer zaak heeft als advocaat-generaal gefungeerd Mr S. van Lier, die intusschen is overleden. De president deelde mede, dat nu de zaak opnieuw moet worden bepleit, tenzij de partijen verklaren, dat zij op een her nieuwde 'behandeling geen prijs stellen. Nadat dit laatste namens partijen was verklaard, werd aan den fungeerend ad vocaat-generaal, Mr K. Kirberger, voor diens conclusie een uitstel van 14 dagen verleend. AFD. ZEELAND VAN DE NED. PQMOLOGISCHE VEREENIGING Deze afdeeling vergaderde gistermid dag in de Prins van Oranje te Goes onder voorzitterschap van den heer H. A. Han- ken. D'eze sprak zijn blijdschap uit over de groote opkomst. Het afgeloopen jaar was voor de fruittelers niet zoo schitte rend als 1936. Spr. uit zijn beste wen- schen voor 1938. De Z. L. M. vraagt een bijdrage voor de a.s. tentoonstelling te Gom Ir Bosma deelt mede, dat de afd. tuinbouw in hoofd zaak zal bestaan uit het geven van voor lichting. De tijd, waarin de tentoonstel ling valt, is niet geschikt voor het expo- seeren van tuinbouwproducten. Besloten wordt f 10 te geven. De rekening der vereeniging geeft aan: Ontvangsten f 1289,38, uitgaven f 1145,44, batig saldo f 143,94 (vorig jaar f 497,46). De uitgaven zijn dit jaar zeer hoog, door dat de deelname aan de tentoonstelling te Amsterdam ruim f 800 kostte (f 588 net to). Voor de keuring waren de ontvang sten f 1469,04, uitgaven f 1999,70, alzoo een nadeelig saldo van f530,66 (vorig jaar f 211,95). Als echter alles za! zijn afgewikkeld, zal er wel een batig saldo zijn. Aan het verslag van den secretaris, den heer J. Q. G. Lenshoek, ontleenen wij, dat enkele vergaderingen, 2 fruitteeltdagen, enkele cursussen en een excursie zijn ge houden. De deelname aan de tentoonstel ling te Amsterdam had goede resultaten. Toch is gebleken, dat de Zeeuwen zich moeten inspannen om hun voorsprong op fruitteeltgebied te behouden. Veel is weer aan het keuringwerk gedaan. Een groote hoeveelheid bestrijdingsmiddelen is collec tief betrokken. De secretaris dringt aan om nog meer aan gezamenlijken aankoop te doen. Het aantal leden bedroeg per 1 Jan. 1938: 152. De heer v. d. Linde wil de afwijkin gen in de bestrijdingsmiddelen meer be kend meiken. Enkele heeren ontraden dit. Men kan persoonlijk den secretaris om inlichtingen vragen. De voorzitter zegt toe, dat het Bestuur met kracht voor de belangen van de le den zal waken. De secretaris merkt op, dat nog niet voor alle middelen een norm is vast gesteld. De heer Pfaff dringt er met kracht op aan, alles via de Pom. Vereen, te bestel len. De vaststelling van de excursie wordt aan het Bestuur overgelaten. De heer A. v. d. Have wordt herkozen als Bestuurlid. Rondvraag. Naar aanleiding van een gemaakte opmerking, betoogt Ir Bos ma de wenschelijkheid, dat de fruitkwee- kers door middel van een eigen radio zender ingelicht worden omtrent aanwe zigheid van insecten, noodige bespuiting, veilingprijzen enz. D'e heer A. v. d. Have stelt voor, de leden steeds zoo spoedig mogelijk in te lichten door middel van circulaires met medewerking van de veiling. Dit wordt aangenomen. Hierna houdt de heer Duvekot zijn rede, waarvan wij gisteren verslag gaven. De heer G. P. V o g e 1 a a r S r merkt op, dat de kwaliteit er sinds 1932 niet op vooruitgegaan is. Alles wordt gericht op da le kwaliteitsveiling. Van elite-veiling en eenmalige verpakking 'hoort men wei nig meer. "We moeten ons vooral richten op de kwaliteitsverbetering. Volgens Spr. is men in andere streken meer vooruit gegaan dan hier. Als we zóó doorgaan, staan we over drie of vier jaar niet meer aan de spits. De heer v. d. Have zegt, dat het te schadelijk is uit het le kwaliteit fruit het elite fruit te halen. Er wordt nog te slecht gespoten. We moeten wel streven naar meer elite-fruit. Dan zal de toestand over enkele jaren wel verbeteren. De heer Duvekot heeft 'helaas bij sommige kweekers een tegenzin tegen .de elfte-veiling geconstateerd. Ook in het buitenland doet men alle moeite om ons voorbij te streven. We zullen ons best moeten doen. Tweede spreker was de heer S. R. P h a f f, ambtenaar van den Planten- ziektenkundigen dienst, over: „Kasten van ziektebestrijding per kfl fruit". Door een drietal groepen van personen, aldus spr., wordt de fruitteelt beoefend, n.l. de beroepsfruitkweekers, de landbou- wer-boomgaardbezitters en de boom- gaardbekitters waarvoor de boomgaard uitsluitend een beleggibgsobject is. De eerstgenoemde groep zal de ziektebestrij ding en de andere cultuurzorgen zooveel mogelijk onder eigen toezicht uitvoeren, terwijl de beide andere groepen deze werkzaamheden veelal aan derden op dragen. Aan deze laatste manier zijn vele nadoelen verbonden. Wordt een bespui ting te vroeg of te laat uitgevoerd dan 'hebben beiden hun doel gemist, terwijl de gemaakte onkosten de totale kosten drukken. Op de bedrijven waar de eige naar zelf beroep'sfruitkweeker is, worden vele moeilijkheden voorkomen. D'oor goe de machines en goed materiaal is men daar in staat de noodige bespuitingen op het juiste moment en onder de meest gunstige omstandigheden uit te voeren. Naast de weersomstandigheden heeft men ook rekening te houden met de kwa liteit der te gebruiken bestrijdingsmid delen. De aanschaffingskosten van een goed bestrijdingsmiddel kunnen soms hooger zijn, dan van een product, het geen slechts aan minimum eischen vol doet. D'oor de Voorlichtingsdienst wordt steeds meer en meer de waarde der be strijdingsmiddelen nagegaan. De meer dere kosten voor een goed middel zullen de prijs van het goede fruit gewoonlijk niet ten nadeele beïnvloeden. Wil mien de kosten van ziektebestrijding nagaan dan dient men zooveel mogelijk gegevens te verzamelen, zooais aankoop bestrij dingsmiddelen, arbeid'sloonen, afschrij ving en onderhoud sproeimachine enz. Tegenover 'deze uitgaven stelt men de totale 'hoeveelheid geoogst fruit onder verdeeld in elite, le kwaliteit en afwij kend product, Deze laatste sorteering 'dient op ieder bedrijf jaarlijks kleiner te worden. Uit de verzamelde gegevens om den kostprijs van ziektebestrijding per kg. fruit te berekenen, bleek dat men met verschillende omstandigheden dient re kening te houden, zooals gebruikte 'hoe veelheden sproeimiddelen, merk sproei machine, aantal bespuitingen, wijze van beplanten, ouderdom der hoornen en de opbrengst per ha. Deze opbrengsten va rieerden op verschillende bedrijven van 4100 tot 13000 kg. per ha. De prijzen der bestrijdingsmiddelen bij deze kost prijsberekeningen zijn ontleend aan de prijzen door de Pom. Ver. afd. Zeeland betaald in 1937 bij gezamenlijke aankoop. Het resultaat der gemaakte berekeningen over de kosten der ziektebestrijding per 100 kg. fruit, luidt als volgt: Op een be drijf met een opbrengst van 13000 kg. per ba. f 1.10 per 100 kg. 11000 - 1.77 100 8200 - 1.60 100 7700 - 1.89 100 7400 - 2.10 100 7200 - 1.45 100 4100 - 1.52 100 Met uitzondering van het eerstgenoem de bedrijf, varieeren de kosten dus van lVs tot 2 cent per kg. Wil men deze kos ten verlagen door minder bespuitingen, dan zal het resultaat omgekeerd even redig zijn aan de verwachtingen. Men moet het goed doen en anders nalaten. Door het goed te doen bereikt men ook dat op de veilingen steeds meer elite en le kwaliteits fruit zal worden aange voerd. De hoeveelheid afwijkend fruit moet steeds een kleiner plaats gaan in nemen. Door de aankoop van goede be strijdingsmiddelen die iets duurder zijn worden de kosten per kg. fruit niet noe menswaard verhoogd, maar mogelijk eer der verlaagd, doordat men alleen van een goed bestrijdingsmiddel, mits goed toe gepast, 'bet beste resultaat kan verwach ten. De kwaliteit van het Zeeuwsche fruit kan en moet omhoog. Vruchtdunnen. De heer A. de Jager te N.- e n S t. Jooaland sprak hierna over „Vrucht dunnen". Vruchtdunnen is het wegnemen van overtollige vruchten kort na den bloei. Naast bemesting, snoei, ziektebestrijding enz. is het een middel om de kwaliteit te verbeteren. Er wordt nog te weinig aandacht aan besteed. Ook in grootere bedrijven is het technisch uit te voeren, mits men er zich op instelt, en het be schouwt als een noodzakelijk werk. De voordeelen zijn direct en indirect. Di rect I. doordat de vruchten beter uit groeien en in een hoogere prijsklasse komen, II. het percentage kwaliteits- fruit wordt verhoogd, doordat de afwij kende verwijderd worden. Een indirect voordeel is, de betere groeiomstandigheden voor den boom, doordat uitputting voorkomen wordt. Daardoor wordt geregelder opbrengst v rkregen. D'e directe voordeelen zijn echter hoofdzaak. D'e kwantiteit wordt meestal iets minder, doch dit weegt lang niet op tegen de groote kwaliteitsverbete ring. Zeer vroeg dunnen geeft risico met het oog op latere rui; de beste tijd is na de rui. Sommige proeven wijzen op opbrengstvermeerdering bij zeer vroeg dunnen, andere weer niet. Het best ge beurt het met de handen; met de schaar gaat het te langzaam. Hoe sterk gedund moet worden hangt af van de groeikracht van den boom of tak. De kos ten schommelen tusschen 0.2 en 0.5 cent per kg.geoogst fruit; deze worden groo- tendeels of geheel gecompenseerd door het vluggere verwerken van gedund fruit bij plukken, sorteeren en verpak ken. Rubber op het aanrecht. j Talrijk zijn de klachten van huisvrou wen over het breken van borden, kopjes, i glazen en al wat daarvoor in aanmer king komt bij den afwasch. Het is dan ook maar al te waar, dat op een aan- I recht van marmer, graniet of zink heel gemakkelijk iets kapot valt als het wordt omgestooten of als men het uit de gladde, glibberige zeephanden laat vallen. Wie er toe in de gelegenheid is, kan het aanrecht met rubber laten bekleeden. Dit gaat bet gemakkelijkst als de onder grond van bout is, daar de rubberlaag daarop kan worden vastgespijkerd. Een zinken aanrecht heeft meestal zoo'n hou ten ondergrond, waarop iedere timmer man een rubberbedekking kan bevesti gen. Is het aanrecht van steen of gra niet, dan verdient 'het aanbeveling den rand van bet aanrecht te bekleeden met een aparten rubberneus. Op een aanrecht van graniet of marmer moet de rubber- bedekking verder worden vastgeplakt. Zoo'n rubberlaag is onverslijtbaar, is gemakkelijk schoon te houden enzal de kans op brtken aanmerkelijk vermin deren 1 Voor de keuken. Uienscbotel: Schil en kook 1 kg. aardappels, snijd deze aan schijven. Maak 1 pond uien schoon en smoor ze in vet of boter. Ze behoeven niet knap pend of goudgeel te zijn. Roer er wat peper en aroma door. Neem nu een vuur vaste schotel, welke men met wat boter besmeert. D'oe er een laag aardappels1 in, daarop een laag uien en rasp bier over heen een laagje kaas. Strooi er wat pa neermeel over, leg bier en daar een stuk je boter en laat er in de oven een korstje op komen. Zuurkool pastei (4 personen) Resten gestoofde zuurkool, 1 Maggi's Bouillonblokje, Vs L. kokend water, wat gekookt spek, ham of worst, pl.m. 10 ge kookte aardappelen, 1 kopje'melk. Leg beneden in een schaal de resten gestoofde zuurkool. Los bet Maggi's Bouillonblokje op in een achtste L. ko kend water en giet dit op de zuurkool, leg hierop de in plakjes gesneden spek, worst of ham. Maak de aardappelen fijn, vermeng ze met kokende melk en leg deze purée in een laag op de zuurkool. Zet bot schaaltje pl.m. 20 minuten in de oven. Napolitaine. 8 sinaasappelen, 2 citroenen, 4 dl. bessensap, 2 ons suiker en 14 dl. water. De schil van 3 citroe nen een uur zachtjes laten trekken in het water, de suiker erin oplossen, het sap der uitgeperste vruchten en de bes sensap toevoegen, alles zeven door een dikken flanellen doek. Den drank in glaasjes opdienen, verdund met water of spuitwater. Feestcake. 2 ons fijne tarwebloem, 1%. ons gr. suiker, het sap en de gerasp te schil van een grooten sinaasappel, een theelepel bakpoeder, 3 eieren en 50 gr. geconfijte oranjesnippers. Men roert de heele eieren, dus dooiers en wit tezamen, met de suiker glad (on geveer 15 minuten), voegt daarbij de bloem, die eerst met het bakpoeder is vermengd, daarna het sinaasappelsap, de geraspte schil en de gehakte snippers. Het aldus verkregen deeg brengt men over in een flink met boter besmeerden cake-vorm, waarna men de cake bakt in een matig-warmen oven. Dit bakproces duurt een half uur a drie kwartier. Nuttige wenken. Losgeraakte spijkers in een g'ekalkte of gepleisterde muur zet men weer vast door om de spijkers een klein propje watten te draaien, deze daarna in een slap gipsmengseltje te doopen en dan direct in de gaatjes in den muur te drukken. Vergulde lijsten van schilderijen kan men schoon maken met een sponsje, gedoopt in wijnazijn, waarmee men het verguldsel voorzichtig, zonder te wrijven, afneemt. De azijn 5 minuten laten in drogen en vervolgens met een sponsje met schoon water verwijderen. Badkuipen worden weer als nieuw indien ze schoongemaakt worden met een mengsel van petroleum en zout, daarna met een borstel en zeep behan delen en uitspoelen. Een schrale huid en springende handen kan men voorkomen door de handen in te wrijven met glycerine, waarin enkele druppels citroensap zijn gemengd. Maandag 14 Maart 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. Aig. Progr., verzorgd door de VARA. 10.00 10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 De clamatie. 10.40 Piano. 11.10 Verv. ded. 11.30 Orgel. 12.00 Gram. 12.30 VARA- Oikest. 1.151.45 Gram. 2.00 Residen- tie-ork. m.m.v. soliste (gr.opn.). 2.50 De clamatie. 3.20 Verv. conc. (gr.opn.). 4.00 Gram. 4.30 Voor de kinderen. 5.05 Grain. 5.30 VARA-Orkest. 6.30 Muzik. causerie (met gr.pl.). 7.00 Causerie over de a.». Jaaibeurs. 7.10 Natuurhist. lezing. 7.30 Zang en Piano. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP. 8.10 Gram. 8.30 Het Es- meralda-Septet en solisten. 9.00 Gram. 9 30 De Ramblers. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Vrouwenkoor „Vox Jubilans" m.m.v. in- ,-trumentale solisten en declamatie. 10.45 Vrouwonk. „Vox Jubilans". 11.0012.00 Giam. HILVERSUM H. 301.5 M. NCRV.-Uitz. 8.00 Scbriftl., medit., gew. muz. (gr.pl-)- 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenscben. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Ghr. Lec tuur. 11.30 Gram. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 AU Round-Sextet. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gram. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gram. 3.45 Bij bellezing. 4.454.55 Gram. 5.00 dito. 5.15 Kinderuur. 6.15 Gram. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Verv. vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber., sportn. 8.15 Orgel. 9.00 NCRV.-Ork.9.30 „D'e beteekenis van het Ghr. beginsel voor het staatk. en maat,'chap, leven", causerie. 10.15 Ber. ANP. 10.20 Verv. NCRV-Ork. m.m.v. so liste. 10.4511. Gymn.les). 11.30 Gram. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.20<11.50 Orgel. 12.05 Gram. 12.45 Orgel. 1.20 Gram. 1.50—2.20 Zigeuner orkest. 3.20—3.50 Orkest. 4.20 Orgel- 4.50 Gram. 5.20 Zang bij de piano. 5.40 Hot Gershom Parkington Kwintet. 6.40 Gram. 9.55 Zang. 10.20 BBC- Theater orkest m.m.v. soliste. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1-30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Sa lonorkest en solist. 6.50 en 7.20 Gr^m' 8.20 Kleinorkest en solist. Om 9.05 De clamatie. 4.84 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 1.50—2.20 Gram. 5.20 en 6.00 Or kest. 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 en 9.00 Or kest. 10.30 Gram. 10.50—11.20 Orkest. DEUTSCHLAND'SENDER. 1571 6.30 Kamerkoor, orkesten en solisten- 8.20 Berl. Philharm. orkest. 10.20— 11.20 De Bremer Stadtmusikanten m-®1 v. solisten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6