DE ZEEUW ABDIJSIROOP TWEEDE BLAD De N. S. B. en het proces Niemöller. De C. B.T. B. tante ailie Uit de Provincie Wat er deze week voorviel feuilleton Uw kind zal morgen niet meer hoesten AKKER's verstèrkte MIDDELBURG. VAN ZATERDAG 12 MAART 1938, Nr 138. Naar aanleiding van het in Duitsch- land tegen Ds Niemöller gevoerde proces, schrijft „Patrimonium": „Het is droevig te bemerken, dat de Hollandsche Nationaal-Socialisten hun Duitsche leermeesters weer alle eer geven; dat de N.S.B. bij deze gelegenheid weer heeft getoond slechts Duitsch Nationaal- Socialistisch te kunnen denken. Niet al leen wordt de afschuwelijke behandeling, die den moedigen predikant moet onder gaan, in bescherming genomen, doch de N.S.B. ontziet zich niet om hem te be lasteren en neer te halen, „Volk en Vaderland" had den euvelen moed te schrijven: „Is hier werkelijk de vrijheid van het evangelie in geding? Wij gelooven er niets van. Onder „evangelie" hebben wij iets anders te verstaan. Waarachtig Christelijk zou geweest zijn, dat Niemöl ler op zulke punten van uitermate ge ringe geestelijke beteekenis had toege geven en had gewacht op den dag, dat het evangelie zélve werkelijk in het ge ding zou zijn gekomen. Maar deze dag zou natuurlijk nooit zijn gekomen. Daar om is het conflict op deze wijze uit gelokt. Mooi is dat niet. Christelijk in den waarachtigen zin des woords is het ook niet." En verder: „Belangrijk is het proces echter in geen enkel opzicht. Hier is „het evangelie" niet in het geding. Het betreft hier al leen een lastige dommee, die met een groep partijgangers opzettelijk een bot sing zocht, die naar Christelijken maat staf gemeten onnoodig en onnuttig was. Het is buitengewoon belachelijk, voor een dergelijk geval, zooals in Londen en elders gebeurt, bidstonden te houden." Een lastige dominee, die niet Christe lijk handelt, volgens de N.S.B. Dat het hier over het allergrootste goed gaat, de vrijheid der kerk, schijnt de N.S.B. niet te beseffen. Beter gezegd, niet te willen beseffen, want deze partij wil dit niet erkennen, omdat ook haar beginsel is, dat de godsdienst en de vrij heid der kerk, onderworpen moeten zijn aan den Nationaal-Socialistischen Staat." Bij de onlangs in diverse bladen ge voerde discussie over de samenstelling van de Pachtbureaux is een argument genoemd, dat belangrijk genoeg is, er nader bij stil te staan. Het is dit, dat volgens de voorstan ders van de „algemeene" of „neutrale" organisaties, de Christelijke Boeren- en door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 26) _0_ „Maar hij had niet zoo'n wreed gebruik )an zijn recht hoeven te maken, want het is wreed. Achteraf wilde ik, dat ik niet toegestemd," hield hij vol, zich zelf steeds tot grooter ontevredenheid opwin dend Weet u wel, tante Ailie, dat Nannie wel ik weet niet hoeveel kleine zorgen en moeilijkheden kan hebben, die baar ter neerdrukken en die toch niet ernstig ge noeg zijn om u >trecht te geven mij t0 laten roepen. Ik kan de gedachte gewoon met verdragen haar te moeten verlaten, zoodat ze alleen alles zal moeten dragen." „Kom nu, jongen, wees redelijk," zei tante Ailie op vriendelijtken toon. „Als i6 ?c™,d.ie voorwaarde al niet gesteld nad, had je immers toch niet iederen keer over kunnen komen, als Nannie's pinkje een beetje pijn deed of als de kinderen h wf warei1' Daar zou ie geen recht toe nebben; ten eerste zou je je oom er door öenadeelen, die toch zooveel voor je vaagt, je zou je eigen belangen er door alen en het zou Nannie's wachttijd Tuindersbond zich, gezien zijn ledental, óók in Zeeland, bescheiden op den ach tergrond behoorde te houden. Zelfs is het de Regeering eenigszins kwalijk geno men dat zij den C.B.T.B. in verschillende opzichten als van gelijken rechte be schouwde. Op de cijfers die hieromtrent gegeven zijn,gaan wij niet nader in. Van verschil lende kanten werd de opmerking ge maakt, dat de gebruikte cijfers betref fende de ledentallen van de diverse or ganisaties, geen duidelijk beeld geven van de werkelijke verhoudingen. Wij laten dit echter rusten. Ook al zouden de verstrekte cijfers niet in alle opzichten juist zijn, dan blijft toch het feit, dat de G.B.T.B. een betrek kelijk klein aantal leden heeft en dat een vrij belangrijk percentage van onze Christelijke boeren en tuinders niet bij de C.B.T.B. is aangesloten, De zaak is dus deze, dat onze C.B.T.B. wordt beschuldigd van onbescheidenheid en van veeleischendheid, omdat tal van Christelijke boeren en tuinders er nog niet toe kwamen zich naar eigen begin sel te organiseeren. Velen van deze vrienden zullen den laatsfen tijd meermalen een onbehaaglijk gevoel hebben gehad. Hun lidmaatschap aan een „algemeene" organisatie wordt toch gebruikt om de organisatie op Christelijken grondslag te bestrijden. Hun ontrouw op dit gebied is oorzaak dat in de vrijzinnige pers de rechtmatige verlangens van den C.B.T.B. op scherpe wijze worden bestreden. Zoo dragen zij tot op zekere hoogte onbedoeld, voor de vrijzinnige pers ma teriaal aan om daarmede de organisatie onder eigen banier te bekampen. Er zijn teekenen die er op wijzen dat er een kentering begint te komen. Blijkt dit juist te zijn, dan zullen, zooals wij van den aanvang af 'hadden gehoopt, de aanvallen op den C.B.T.B. een geheel andere uitwerking hebben, dan de be doeling was. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Toen ik mijn vorlgen brief zat te schrijven in de stil geworden buiskamer in de avonduren, werd mijn aandacht ge trokken door het doordringend geluid van vliegtuigmotoren boven onze stad. Het was een prachtig stille avond. Ik dacht aan een extra-dienst van een groot verkeersvliegtuig. Het geluid verdween, doch kwam even daarna weer terug. Weer over de staid gecirkeld en weer weg. En daarna bleef dat spelletje maar aanhouden. Het was een wreed verscheuren der heerlijke stilte van een schitterende lente-avond. Dat was- geen verkeersvlieger, doch een militair oefenaar. Zoo dacht ik. D'e krant van den volgenden dag bevestigde dat „Defensie-oëfeningen". En sindsdien moest ik herhaaldelijk denken aan dat irriteerende geronk boven onze hoofden. Ik dacht zoo, nü kunnen we nog mop peren over dat motorgedaver boven onze hoofden. In den grond van de zaak zijn we allemaal anti-lawaaiers. Daarom be streden we met succes 'bet straat-lawaai. Maar als de tijd voor ons nu eens aan breekt dat we bij -het hooren van dat luehtlawaai niet mopperen, maar sid deren en haastig moeten wegkruipen. Nu zijn het nog oefeningen, die ons hoog stens spoedig vervelen, maar wijst er dat niet op dat we straks, juist omdat we ons nu zoo- licht in slaap laten sussen, door het werkelijke gevaar zullen worden overvallen? Het gevaar uit de lucht bedreigt ons, daarom luchtbescherming. We praten wat over bomvrije en gasvrije- .schuilkelders. Maar meer als praten is het nog niet. Totdat het gevaar er is en onze voor bereidingen onvoldoende bleken. We leven in den tijd -der frappante tegenstellingen. We bouwen lichte, zon nige woningen zonder kelders, terwijl we straks waarschijnlijk heel veel1 en heel goed kelders noodig hebben. In vorige eeuwen bouwde men zeer solide wonin gen met groote keldergewelven, die in onzen tijd Van blikgroenten en in papier verpakte brandstoffen buiten gebruik worden gesteld. In groote oude gebouwen wordt bij ver bouw zelfs prachtige kelderruimte met eerder langer dan korter maken." De hem eigen openhartigheid en zijn rechtvaardigheidsgevoel deden Angus tenslotte lachen over zijn onredelijk ge klaag. „Misschien," gaf hij toe, „zou Nannie's vinger ook wel zonder mijn hulp genezen. Maar toch, tante Ailie, u zult me toe moe ten geven, dat oom Richard wel een beetje een tiran is om zoo'n voorwaarde te stellen." „Neen, dat geef ik heelemaal niet toe," antwoordde ze. „Het spijt me voor jullie, kinderen; maar ik wil niet dat jullie mijn broer van zoo iets beschuldigt. Ik ken zijn geschiedenis en jullie niet. Ik kan me indenken, dat hiji met zijn plan jullie bei der welzijn tracht te bevorderen. De arme man! als bij en zijn vrouw twee jaar ge scheiden hadden moeten leven, voor ze trouwden, zelfs een jaar was al voldoen de geweest, dan waren de zaken waar schijnlijk heel anders geloopen!" „Zijn vrouw!" riepen Nannie en Angus tegelijkertijd uit. „Is oom Richard dan gehuwd geweest?" „Gehuwd! Dat is hij nog, voor zoover ik weet, ofschoon hij zijn vrouw's gelaat in geen veertig jaar aanschouwd heeft. Het is een droeve geschiedenis en ik denk dat hij daaraan dacht, toen hij die voor waarde stelde, kinderen." „Kende u haar voor ze getrouwd was?" steenslag, puin en afval opgevuld en on bruikbaar gemaakt. Dat gebeurt zelfs bij min of meer officieele gebouwen, zooals bij ons 'Gasthuis aan het Noordplein. Groote kelderruimten zijn daar met puin >en steenslag gevuld, Gesteld, dat er mo menteel nog geen geld voor disponibel was, om althans in onze stad op een zeer gunstig punt en bovendien in het be lang aan de zieken een schuilplaats ge heel naar de eischen van den modernen verschrikkelijkien oorlogstijd in gereed heid te brengen, men had toch althans de mogelijkheid, om ter plaatse daartoe te geraken, moeten laten. Het had boven dien een voorbeeld -geweest. Want bij de luchtbescherming zal het particulier initiatief gestimuleerd moeten worden, Huizen met groote solide kelderruimte zullen zonder veel kosten kunnen worden omgebouwd tot schuilplaatsen in tijden van oorlogsgevaar. De tijd dat de 'Over heid groote publieke schuilplaatsen voor de geheele bevolking in gereedheid zal hebben, ligt wellicht nog mijlenver van ons af. En particulieren, die op 'dit ter rein voor zichzelf voorzieningen kunnen treffen, dienen daarmee het eigen belang en het algemeen belang. Het oorlogsgevaar dreigt. Daaraan werden we -dezer -dagen herinnerd, toon de lange reeks 'der belastingsverhoogin- gen van de laatste jaren werd aangevuld met nieuwe ontwerpen, speciaal gemaakt om de verhoogde defensie-uitgaven moge lijk te maken. Daaraan worden we herin nerd als we door de Koningsstraat wan delen en de uitbreiding der kazerne in oogemschouw nemen. En elke 'dag vertelt de krant ons van nieuwe spanningen en conflicten. En een avondoefening van de militaire -luchtvloot roept in ons wakker de verschrikkingen van den modernen oorlog die wij slechts uit woorden en beelden kennen, doch Ghineezen en Span jaarden aan den -lijve ondervinden. Dat wij' evenwel ijveren voor een per fectioneering onzer weermacht en niet temin nog sterker ijveren voor den vrede js een tegenstelling, die wij uit de H. Schrift a'ls een juiste gedragslijn weten, dat n.l. hij -dien den vrede wenscht zich ten oorlog bereidt. Groetend, STENTOR. als U het vandaag nog de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmattende hoestbuien tot staan komen en de benauwende slijm loskomen., Akker'a Abdijsiroop, thans nog versterkt en nog geneeskrachtiger gemaakt, door toevoeging van de hoest-bedwingende stof codeïne, werkt als een balsem op de borst, keel en Iongen. Ze bevat een 20-tal kruiden, zooals de Aconiet en de Dro- sera, die ook door de geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste stoffen ter bestrijding van de ademhalings-stoornissen. Elke lepel Abdijsiroop werkt verrassend snel op de ademhalings-organen, lost de slijm op, stopt den hoest, neemt de benauwdheid weg en ge neest de rauwe ontstoken plekken der slijmvliezen. ,,'s Werelds béste Hoest-siroop", zoo noemt men: Flacon 90 ct„ f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Dammen. Simutaan-séance. Gister avond werd te Kortgeue voor de leden 'der plaatselijke 'damclub een si- mültaan-s'ance gegeven door den beer J. A. van D'ixhoorn te Zaamslag. Niet min der dan 31 personen namen aan deze séance deel, terwijl talrijke belangstel lenden tegenwoordig waren. Na de ge- vroeg Nannie met echt vrouwelijke nieuwsgierigheid naar liefdesgeschiede nissen. „Ja, ze was mijn vriendin. Hiji kwam op zekeren zomer naar Northland om na een zware ziekte weer een beetje op te knappen en toen ontmoette hij1 baar. Zij was een wees, het arme kind, en woon de bij een oom en tante in, die niet al te vriendelijk voor baar waren. Ze kwamen in East Bank wonen en daar bun huis zoo dicht bij' het onze was, brachten ze ons natuurlijk een bezoek. Ze scheen zich erg tot me aangetrokken te voelen, of schoon ik drie of vier jaar ouder was dan zijl Ze kwam graag bijl ons binnen- loopen, waar ze meer vriendelijkheid ont ving dan thuis en ik vond het prettig baar te verwennen en te vertroetelen, of ze nog een klein kindje was, misschien omdat ze zoo op me gesteld scheen en zoo aanhankelijk was. Ze was toen een lief meisje eenvoudig, bescheiden en gracieus, zijn lief verpleegstertje, zooals Richard baar noemde. Geen wonder, dat bij van baar hield. Hij was erg zwak en had heel wat verzorging en verpleging noodig en hiji vond het zoo prettig als ze hem hielp met boeken en bloemen en vruchten, hem voorlas; voor hem zong, en hem gezelschap hield. Hij was zoo ge voelig van karakter, toen, ofschoon je het nu niet meer aan hem zou zeggen; en bij biuikelijke begroeting ving de simultaan- speler zijn rondwandeling langs de di verse bonden aan. Na ruim 5 uur spelen boekte de beer Van Dixhoorn het volgende resultaat16 gewonnen, 8 remise en 7 verloren, 'het geen neerkomth op 65 procent van het totaal' aantal der te behalen punten, wat gezien het aantal deelnemers een goede prestatie genoemd kan worden. De gemiddelde duur eener partij be droeg circa 10 minuten. De heeren C. van Damme en C. Holle- stelle te Kortene; Z. Zwemer, Th. Kole, W. Kole, P. Kole en J. Nelisse te Kam perland wisten hun partij te winnen, ter wijl de heeren J, van Strien, Z. C, Sa- lomé en >S. Saaman te Kortgene, A. den Hertog te Kolijnsplaat, Jac, Zwemer en H. Eeckei te Kamperland en H. Schrier en Abr. Marcussie te Wissenkerke, re mise behaalden. Het te Hulst gevonden kindje. Zooals wij- hebben gemeld is in een cou pé van den trein, welke uit St. Nicolaas (België) te Hulst aankwam een kindje gevonden. Het A.N.P. meldt nu, dat het een meisje is van ten hoogste twee weken oud. Door de zorg van het spoorwegper soneel is het kindje naar het r.-k. zieken huis te Hulst overgebracht. Het A.N.P. verneemt nader, dat het de gewoonte is, dat reizigers, die bij' de douane goederen hebben aan te geven, den trein verlaten en zich naar de visi tatielokalen begeven. In dien tijd komt een der commiezen de compartementen oontroleeren om zich er van te vergewis sen, dat er niemand in den trein is ach tergebleven. Gistermiddag zag de commies, die deze controle uitoefende, een kindje op een der banken liggen. Hij was zeer verwonderd over deze onvoorzichtigheid en besloot een oogje in het zeil te houden. Toen de visitatie afgeloopen was en alle reizigers weer hun plaatsen in den trein hadden ingenomen, bleek de moeder van de baby niet teruggekomen te zijn. Het vermoeden rees toen, dat men met een vondeling te doen had. Een der reizigers herinnerde zich een jonge vrouw mete en kindje in St. Nico laas in een der wachtzalen te hebben gezien. Gevecht van mosselvisschers. Sommige eigenaren van mosselpercee- len aan de Zuidkunst van Schouwen heb ben een wacht aangesteld, die ervoor moet zorgen dat niet wordt gevischt op perceelen, welke tot de combinatie be- booren. Over deze kwestie bestaat al ge- ruimen tijd wrijving tusschen enkele mos selvisschers. Dezer dagen vertrokken eenige schippers uit Zieriksee per auto naar den zeedijk, waar ze tusschen Pik- gat en Flaauwers, den onbezoldigden rijksveldwachter de J. aangetroffen, met wien zij oneenigheid kregen. Eén hunner W. K. S., vloog op den wachter af. Deze, zijn leven bedreigd achtend, loste eenige revolverschoten, welke S. in het scheen- en dijbeen troffen. D'e rijksveldwacht te Zieriksee werd gewaarschuwd, maar toen deze ter plaatse versoheen, waren de mannen verdwenen. Zij hadden den ge wonde in de auto meegenomen en naar dr Boogerd vervoerd, die de kogel uit het scheenbeen verwijderde. Het andere pro jectiel zit nog in het dijbeen. De majoor der rijksveldwacht heeft den gewonde nadat hem de geneeskundige hulp was verleend, een verhoor afgeno men en van het gebeurde proces-verhaal opgemaakt. Regeling grondgebruik in verband met demping deel D o 'k h a v e n. In verband met de uitgevoerde demping van een deel der Dokhaven is een toegangsweg gemaakt naar de Nieuwpoortstaat en in bedoelden weg de nieuwe rioleering gelegd ten be hoeve van de perceelen langs den Kin derdijk. Als gevolg van een en ander zijn van de 56 M2 gemeentegrond achter de woning Kinderdijk P 77 (oud), welke tegen f 8.40 's jaars werden verhuurd aan A. Kos ter, 30 M2 afgenomen, terwijl aan de zijde van de Nieuwpoortstaat 10 M2 zijn toege voegd. Voorts zijn van de 50 M2 gemeente was altijd vol. plannen en uitvindingen en steeds vol vuur om ze ten uitvoer te bren gen. Ik was een jaar jaar ouder dan hij en trachtte wel eens hem binnen de per ken te houden. Maar zij deed niets liever dan hem in alles zijn zin geven. En dat kleine, aanhankelijke ding vond het pret tig, dat die groote, sterke man afhanke lijk van haar was en dankbaar voor alles, wat ze voor hem deed. Ik weet niet, wan neer ze eigenlijk ontdekten, dat ze van elkaar bielden. Ze was altijd bij ons en al sipioedig, veel te spoedig, meende ik, bemerkte ik, dat ze van elkaar hielden. Hij gaf haar zijn heele, groote, sterke hart en zij, arm schepseltje, wat kon ze hem anders sohenken dan een warme toege negenheid en een groote dankbaarheid? Niemand maakte bezwaar tegen bet huwelijk. Het speet baar oom en tante heelemaal niet baar kwijlt te zijn. Mijn vader en moeder bielden veel van het meisje en bet beviel hun best, dat Richard een vrouw zou hebben om zijn eenzaam huis in Edinburgh een beetje op te vroo- lij'ken. Ze bad wat geld. Richard begon zelfs toen al naam te maken als rechtsge leerde. Dus trouwden ze en vertrokken om zich samen zoo goed mogelijk door het leven te slaan. Zelfs toen al voelde ik me een beetje ongerust over hen, hoewel ik zelf niet wist waarom. Hadden ze bun leventje D'e Tweede Kamer is weer enkele we ken in vergadering bijeen geweest. Werd vorige week de Indische begrooting afge daan, deze week werden de ruilverkave- lings- en de bedrijfsvergunningenwet aangenomen. Ook werd, evenals eenigen tijd gele den in de Eerste Kamer, minister Pa- tijn geïnterpelleerd over zijn houding in de ItaliaanschAbessynsche kwestie. Wel werd geen motie ingediend, maar scherp was toch de critiek, die deze minis ter van enkele Kamerleden te hooren kreeg. Dat deze Exc. juist van de zijde van de N.S.B, groote lof werd toege zwaaid, deed wel eigenaardig aan. Reeds meermalen hebben wij uiting ge geven aan onze spijt en bevreemding, dat de Nederlandsebo regeering tot de erkenning de facto van de verovering van Abessynië door Italië is overgegaan. Zooals te voorzien was, werd dezer dagen een belastingverhooging aange kondigd, teneinde de sterk gestegen uit gaven voor de defensie te kunnen finan cieren. Tien opcenten meer op de inkom stenbelasting en 7 op de dividend- en tantièmebelasting zullen geheven moe ten worden. Aangenaam is deze boodschap niet voor de belastingbetalers, maar als we zien naar een land als Frankrijk hebben we toch veel reden 'tot dankbaarheid. Het is daar reeds weer tot een kabinetscrisis gekomen. Het kabinet vroeg volmachten, teneinde eenigen tijd rustig, ongehinderd door het parlement, te kunnen arbeiden. Niet minder dan 15 miljard was direct noodig voor de defensie. Deze moest de regeering zien te vinden. Maar zie, de Kamer weigerde de gevraagde volmacht te verleenen, reden waarom het kabinet zijn ontslag nam. De toestand is er weer buitengewoon verward en de oplossing is nog niet in 't zicht. Buitengewoon verward. Dit geldt zeker ook in niet geringe mate van Oostenrijk. D'e spanning is daar ongekend groot, 't Is nu wel aan bet licht gekomen, dat het zoogenaamde accoord, te Berchtesgaden tusschen Hitier en Schuschnigg getrof fen, door eerstgenoemde is opgelegd. Het bracht allerminst ontspanning. Inte gendeel, de politieke hartstochten zijn we der tot het kookpunt gestegen. Schusch nigg bedankt er voor, onder pressie van Berlijn den nationaal-socialisten in Oos- tenrijd de baas te laten spelen. Hij besloot morgen het Oostenrijksche volk een uitspraak te laten doen over zijn vrij! voortbestaan. Dit was een streep door de rekening van de Nazi's, die over enkele weken een grooten Anscbluss-dag wilden op touw zetten. Van Duitsche zijde zag men in deze volksstemming een aantasting van het „acööord" van Berchtesgaden. En Hitier bemoeide zich zelfs zóó met het doen en laten van zijn buren (z'n ware aard kwam duidelijk aan den dag), dat hiji een ultimatum heeft gesteld. Die volksstem ming mócht niet doorgaan. En om aan z'n woorden kracht bijl te zetten, werden reeds troepen naar de Oostenrijksche grens ge dirigeerd. De grens werd gesloten. Het is wel ongehoord. De laatste berichten zijn wel sensatio neel. Hitler zou in een ultimatum, dat gisteravond om half acht afliep, het af treden van Schuschnigg hebben geëischt. Werd hieraan niet voldaan, dan zouden de Duitsche troepen Oostenrijk binnen rukken. Schuschnigg heeft voor deze machts daad gebukt en aldus berust in bet brute onrecht. Hij is afgetreden. We beleven wel sensationeele dagen. Hitier durft blijkbaar alles aan en trekt zich van andere regeeringen niets aan. Hij heeft zich blijkbaar in bet hoofd ge zet O'ostenrijk te annexeeren. Om dit doel te bereiken is elk middel geoorloofd. grond tegen f 5 per jaar in erfpacht bij' H. F. Mink 20 M2 gelegen achter bet perceel Korendijk P 46 (oud) afgenomen, terwijl daarentegen 21 M2 zijn toegevoegd. B. en W. stellen voor de huur voor A. Koster te verminderen tot f 5,40 en de erfpachts- canon voor H. F. Mink te verboogen tot f5,10. van spel en scherts voort kunnen zetten, dan zou alles wel goed zijta. gegaan, maar ik voelde, dat ze niet voorbereid waren op de plichten en de dagelijksche zorgen van het huwelijksleven. Men beweert, dat onberaden huwelijken zelden gelukkig uitkomen. Zij stonden er al heel ongunstig voor, want ze waren niet gelijk in de lief de, die ze schonken, Hij bad zichzelf aan haar gegeven, omdat hij baar liefhad met een liefde, zoo diep, zoo waar, zoo warm als een man maar aan een vrouw kan geven. Zij nam hem f God vergeve baar, ze wist niet wat ze deed zij! nam al die onuitsprekelijke rijkdom van liefde aan zonder er de waarde van te kennen; ze nam hem tot man, omdat ze hem liever mocht dan iemand anders, omdat ze iemand wilde hebben, die altijd vriende lijk voor baar, die nog zoo weinig vrien delijkheid in baar leven bad ondervon den, zon zijn, en omdat bij zoo'n knap gezicht had, zoo verstandig was en zoo goed. Ze mocht hem liever dan iemand anders, dien ze kende, maar ze kon hem niet het duizendste deel geven van wat bij haar gaf. Het was niet in baar het aan iemand te geven, wel bet allerminst aan hem. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5