Licht in donkere dagen, Geestelijke zorg In de werkkampen. V. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Politieberichten. VLISSINGEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Openbare Verkoopinp en Verpachtingen Radioprogramma. (Door J. Schipper, Secretaris van de Centrale voor Werkloozenzorg.) De lichamelijke welstand van de werk kampbewoners is van groote beteekenis. Ook de arbeid, die er verricht wordt, heeft waarde voor lichaam en geest. Maar van nog grooter waardij is de geestelijke atmosfeer in de werkkampen van de Centrale voor Werkloozenzorg. Terwijl ook de algemeene verstande lijke ontwikkeling en de verhooging hunner belangstelling voor sociale en economische vraagstukken moet worden bevorderd. Hoe is nu deze geestelijke atmosfeer en wat wordt er gedaan om onze jonge mannen in de dingen van het geeste lijke, het godsdienstige leven te betrek ken? Daar is allereerst bij de maaltijden het gebed, het gezang en de lezing uit de Heilige Schrift. Een kleine commissie stelt voor elke kampperiode de leesstof vast, waarbij verband gelegd wordt met de tijden, waarin het kampwerk plaats heeft. In de weken, die we thans weer doormaken is de lezing van Gods Woord gericht op het lijden en sterven van on zen lieven Zaligmaker, onzen Heere Je zus Christus. De weg naar het kruis wordt gevolgd. Op een enkele uitzondering na mogen we zeggen, dat er groote eerbied is bij het lezen der Heilige Schrift. Het komt een enkele maal voor dat er jongens ko men die, vervreemd geraakt van de Kerk, het Evangelie weer opnieuw hooren en het verhaal met klimmende belangstel ling volgen. Soms gebeurt het ook, dat zij die aan de lezing uit den Bijbel ge woon geraakt zijn, alleen de klank hoo ren, maar voor wie het verhaal niet meer leeft en die de persoon van den Heiland niet meer zien. De liederen die gezongen worden passen in het kader van het evangeliewoord. Dan worden des avonds de gewone huiselijke godsdienstoefeningen gehou den, waarin de kampcommandant of een der tentchefs voorgaat en het Schriftge deelte op korte duidelijke wijze wordt verklaard en toegepast. Eindelijk wordt in elk kamp een bij belcursus gehouden. Meestal is de com mandant de leider. Een enkele maal een tentchef, die er aanleg voor heeft. Ook is het wel gebeurd, dat een der kamp moeders dit deel van den arbeid voor haar rekening nam. De jongens worden niet verplicht aan dezen bijbelcursus deel te nemen. Maar het is verheugend dat er geen kampperiode voorbijgaat zonder dat zulk een cursus wordt gehou den, en dat voor deze cursussen bijna al tijd de meeste belangstelling bestaat. Een der kampcommandanten schrijft daarover in het rapport van de tiende kampperiode: „Gemiddeld dertig jongens namen aan den bijbelcursus deel. Wij behandelen op eenvoudige, getuigende wijze de Godsopenbaring; niet te dogma tisch, doch zoo dat de belangstellende luisteraars een denkbeeld konden krij gen van Gods plan met de Schepping en schepselen. Het was ontroerend een groote stadsmuzikant, specialist in jasz- muziek met open mond te zien luisteren naar de uiteenzetting en hun belangstel lende vragen te hooren doen". Een van de kampcommandanten week van den regel af en stelde den bijbelcur sus verplichtend. Het resultaat vermeldt hij m't de volgende sobere woorden: „De proef heeft ons buitengewoon goed vol daan, ook al worden er niet zooveel vra gen gesteld. Het voordeel is dat alle jon gens er aan deelnamen". Naast huishoudelijke godsdienstoefe ningen en bijbelcursussen mogen we ook melding maken van allerlei lezingen, die in de kampen worden gehouden. Bijzon dere vermelding verdienen de spreek beurten, die in de kampen gehouden zijn door allerlei personen die een werkzaam aandeel hebben in den arbeid der in- en uitwendige zending en die door de lei ding en de kampdeelnemers zeer zijn gewaardeerd. In de winterperiode 1936 1937 werden 37 van dit soort spreek beurten vervuld. Het zou interessant zijn de titels van al deze onderwerpen op te sommen. Maar daarvoor leent zich een krantenartikel niet, zoodat we een greep doen uit deze serie interessante onder werpen. Zoo werd daar gesproken over: de Zending onder de Ghineezen te Rot terdam; een groote stadsdominé vertelde over zijn werk in de achterbuurten van de hoofdstad des lands; het rassenvraag stuk werd behandeld; het werk van de middernachtzending werd besproken, en van den zegen verhaalt die zij versprei den mocht. Andere onderwerpen waren: „Het Joodsche Volk en het Christen dom"; „Van strijden en lijden van de koppensnellers"; „Geestelijke honger in het Hemelsche rijk". De ervaring van al onze commandan ten was dat dit soort lezingen de bijzon dere belangstelling had van vrijwel alle jongens. Daarom werden deze lezingen ook weer gehouden in de winterperiode 19371938. De „Centrale" is zeer er kentelijk voor de medewerking die van deze zijde werd getoond. Een ander soort, lezingen is het vol gende: „Het sexueele vraagstuk" of „D'e omgang van jongens en meisjes". Meer malen is over dit onderwerp gespro ken door personen, die gave en tact be zaten dit moeilijke onderwerp op zoo danige wijze te behandelen, dat onze jongens een „houvast" in hun leven kre gen, de zinnen niet werden geprikkeld en een tegenweer ontvingen in den strijd tegen booze lusten. Hoogtepunten in het kampleven was de viering van het Kerstfeest, den Goe den Vrijdag, het Paaschfeest, de Hemel vaart en het Pinksterfeest. Hoewel we geen namen noemden, mogen we op dit gebied één uitzondering maken. De oud- zendeling Bout, de geestelijk-veizorger in de werkverschaffing, heeft op het ge bied van de verzorging van dé gedach tenis-avonden van christelijke feestda gen bijzondere diensten bewezen. Die door jongens en leiders zeer werden ge waardeerd en waarvan de heer Bout zelf heel veel blijdschap heeft ondervonden. Tenslotte mogen we onder dit hoofd nog vermelden de zoogenaamde „vraag- avonden". Elke werkkamp heeft een z.g. vragenbus. D'aarin worden wonderlijke vragen, gesteld door onbekend gebleven vragers, gevonden. Meestal liggen deze vragen op godsdienstig gebied. Aan een der predikanten in de buurt van het werkkamp, die zich voor onze jongens interesseeren, wordt dan gevraagd dié vragen te komen beantwoorden. Vrijwel altoos zijn dat geslaagde avon den, ook al worden alle vragen niet op gelost. Sommige jongens verwonderen er zich over, dat dominees niet alle vra gen kunnen oplossen. Zij meenen dat de levensvragen evenzoo goed opgelost kun nen worden als een legplaat in elkaar gezet; als je maar volhoudt en slim ge noeg bent. Maar menigmaal heeft de vraag-avond het resultaat gehad, dat menige jongen tot zich zelf inkeerde en zijn hart openlegde voor Hem, Die alle levensvragen oplost op Zijn tijd en Zijn wijze. Ook dan worden de knieën gebo gen vanwege de verslagenheid des har ten en God om uitredding gesmeekt. Dan was er blijdschap in den hemel bij de en gelen Gods. Spr. eindigde met er op te wijzen, dat er veel critiek uitgeoefend wordt op het Christendom, en vaak zeer terecht. Hij wil het feilen van Rome en het protestan tisme niet verdoezelen. Gemeenschappe lijk en persoonlijk moeten wij' onze schuld aan God belijden. Dammen. Uitslag van den gisteren gespeelden damwedstrijd tusschen Wemeldinge II en Goes D.I.D. II: G. NieuwenhuizeW. de Jonge 11; J. v. WeeleG. Schrier 20; Joh. Schip perH. Weezepoel 02; C. Vleugel Jac. Rouw 02, W. GijsselB. Nonne- kens 02, A. JeremiassePh. Fokke 0 2, W. v. OostenG. Proos 20, M. SchouwenaarJ. Schipper 11, F. AdriaanseA. Harinck 02, J. Hooge- stegerJ. Stokman 02. Off. uitslag 6—14. Voor het kampioenschap van Zee land van den Z.D.B. speelden Zaterdag de volgende heeren: Groep A: J. Modderkreeke te Nieuw- dorpJ. Strooband te Middelburg 02. Groep B: A. Kotvis te ZuidzandeA. Willemse te Aagtekerke 20, D. Trielier te DomburgJoh. de Smit te IJzendij'ke 11; W. Cijsouw te VlissingenF. Fleurbaay te Vlissingen 11. Kloetinge. De candidaatstelling voor de verkiezing van 7 leden van de Com missie uit de ingezetenen (de z.g. dub bele raad), wier oordeel zal worden ge vraagd over het voorstel inzake grens wijziging tussc'hen Goes en Kloetinge is bepaald op 28 Maart a.s. 's Heer Arendskerke. Voor de betrek king van gemeentewerkman hebben zich 30 sollicitanten aangemeld. Hansweert. De heer A. de Jong, mare chaussee op de brigade alhier, wordt met ingang van 28 Maart a.s. overgeplaatst naar Koewacht. 0. en W. Soeburg. Gisteravond sprak alhier voor de Chr. Hist. Kiesvereen. de heer J. Weitkamp, 'lid van de Tweede Kamer, over het onderwerp: „De Chr. Hist, en de landbouw". Spr. behandelde achtereenvolgens de ordeningswet der bedrijven, de pachtwet en de arbeidstoe standen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt. Kamperland. Weer een bom ge vonden. Aan 'het strand van den Anna Frisopolder bij de duinen van Swenne is een bom gevonden. Deze was plm. 30 cm. iang, terwijl de doorsnee 12 c.m. be droeg. Het projectiel was van een blin kende stalen constructie vervaardigd. Zeer waarschijnlijk is het een Hol- landsche oefenbom. De Kamperlandsche bom is op het gemeentehuis te Wissen- kerke gebracht, waar zij voorloopig opge borgen is. Kortgene. Klap van een paard. De ongehuwde landbouwersknecht A. A. alhier was Maandagmiddag met een tuig paarden op het land van den landbouwer P. Priester. Toen A. een voorwerp op de kar van een anderen knecht geladen had, draaide hij wat dicht rond zijn paard. Het dier schrok en gaf A een klap tegen het been, hetwelk brak. A. werd naar één der ziekenhuizen te Goes vervoerd door Dr Gelderman van Kortgene. Cclijnsplaat. Gisteren vierde het echt paar B. BastiaanseGrijspeere zijn 60- jarig huwelijksfeest. De belangstelling, die de oudjes van alle zijden ontvingen was zeer groot. Des avonds bracht het Chr. Muziekkorps „S. D. G." hun een serenade. Tulen. Vorgie week was de verzending van mosselen voor het binnen- en buiten land weer aanmerkelijk 'hooger. Verzon den werden 3814 ton of 38400 kg. mos selen. De botvisschers, welke vorige week voor 'het eerst in dit jaar zijn uitgevaren, hebben nog niet veel succes gehad. De besomming was zoo gering, dat de kos ten niet konden worden gedekt. beleid voerde zoowel van de Foderatie als van den Algemeenen Bond, Hij heeft gedurende tien jaren zich een groot be drag aan geld wederrechtelijk toegeëigend. Voorzoover het onderzoek heeft uitge maakt, overschrijdt dit bedrag reeds de f 30.000. Was er kascontrole van de Algemeene, dan topnde hij de gelden (saldo) van de Federatie, bij kas-controle van de Fede ratie toonde 'hij hetzelfde geld. S. genoot een zeer groot -vertrouwen van zijn mede- bestuu'rderen. De man zag de laatste we ken geen uitkomst -meer en heeft eigener beweging een en ander medegedeeld aan zijn medebestuursleden. Geheime radio-zenders. Al eenige weken zocht de politie te De venter naar een geheimen radiozender, die onder den naam „Avondster" des Zaterdagsnachts uitzendingen deed. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een politiegroep tezamen met ambtena ren van de P.T.T. een inval gedaan in een woning aan de Oosterstraat te De venter, waar men een vrij groot gezel schap aantrof om een groot zend-appa- raat, dat in volle werking was. Als be drijvers van de uitzendingen zijn aange houden de twee gebroeders K. te Deven ter. Het apparaat voor de uitzending is in beslag genomen. 'Zondagochtend precies om elf uur heeft de geheime zender „De nachtegaal" zijn geluid weer doen hooren, doch thans voor slechts enkele oogenblikken. Deviezensmokkelarij. Opsporingsambtenaren van den Duit- sohen douanedienst hebben langs de grens in Limburg een deviezensmokkelarij op groote schaal ontdekt. Reeds zijn verschillende arrestaties verricht. Uit het onderzoek is gebleken, dat deze smokkelaffaire geleid werd van Amsterdam en Berlijn uit. Door tussdhen- personen, die in de grensstreek woonach tig zijn, werden chauffeurs van taxi- en export-ondernemingen, -die geregeld de grens passeeren, omgekocht om belang rijke geldsbedragen Nederland binnen te smokkelen. Wanneer een autobestuurder tot medewerking bereid was, werd hem een bepaalde plek aangewezen, waar hij een Duitscher kon ontmoeten die met zijn kapitaal graag naar Nederland wilde. De Chauffeur behoefde niets anders te doen, dan het geld, dat de onbekende bij zich had, in zijn eigen zak te steken en het tot over de grens mee te nemen. Bij het grenskantoor ondervond hij met zijn auto, waarmee hij dagelijks passeerde geen moeilijkheden. Intusschen gebruikte de onbekende een land- of boschweg om ongezien op Nederlandsch gebied te ko men. Op een van tevoren afgesproken plaats, gewoonlijk onmiddellijk over de grens, ontmoetten zij elkander weer. De chauffeur had dan zijn taak vol bracht en na het overgeven van het kapi taal, waarvan hij de waarde niet kende, kreeg hij een belooning, welke in den regel 1CX>400 mark bedroeg. Een Duitscher uit Dusseldorp, die ook op deze wijze naar Nederland wilde ko men en daartoe zijn kapitaal had opge nomen en zijn -eigendommen had verkocht werd door de Duitsche politie gearres teerd op het moment, dat h'ij in Kalden- kirchen de grens wilde passeeren, ook de chauffeur van een taxi-onderneming, P. N. uit Venlo, die als tusschenpersoon dienst zou doen, is gearresteerd. Het ka pitaal dat zij over de grens wilden smok kelen, bedroeg 100.000 mark. Bennek ommer steekt Spanjaard met een mes. Gister middag is tusschen een achttal van de te Bennekom geïnterneerde Spanjaarden en vier Bennekommers een ernstige woordenwisseling ontstaan, die tenslotte in een hevige vechtpartij ontaardde en zoo heftig werd, dat een der Bennekom mers zijn mes trok en een Spanjaard in den rug stak. Het handgemeen zou ont staan zijn doordat een der Spanjaarden den Franco-groet bracht. Vermoedelijk zouden de gevolgen veel ernstiger zijn ge weest, ware het niet, dat toevallig een colonne militairen passeerde. D'e hierbij be'hoorende officieren dreven de vechten den met de blanke sabel uiteen. „de Ghr. Burgerschool", Singelstraat, voor vakonderwijs ulo f2291.26; l.o. f 280; voor gewoon onderwijs resp. f 1993 en f2730.58. De Ver. voor Geref. Onder wijs voor de U.l.o. Nieuwe Haven f 23-60 voor vakonderwijs nihil voor gewoon on derwijs, l.o. Heerengracht en Gravenstr. f 560 voor vakonderwijs en f 2771.66 voor gewoon onderwijs; Ned. Herv. school Zuidsingel l.o. f 280 en f 2202.03; R.K. school Wal l.o. f280 en f2846.58; Ver. tot het verstrekken van l.o. op Geref. Grondslag Verwerijstraat f280 en f 1059.84. Het tweede voorstel op dit gebied, be helst de vaststelling van het gemiddeld bedrag dat in 1937 per leerling is uit gegeven aan belooning voor vakonder wijzers. B. en W. stellen aan de hand van cijfers voor dit te bepalen op f4.61 voor het l.o. en f 22.97 voor het u.l.o. Br werd een onderzee- er gezegend. Voor de Luth. Werk- liedenvereen. „Maarten Luther" sprak gisteravond ds F. G. Nolte, Luth. pred. in de Luth. Kerk over bovenstaand on derwerp. D's Nolte begon zijn rede met op te merken, dat hij niet voornemens is tegen Rome te ageeren. Er is te veel wat ons geloof met Rome verbindt. Toch zullen er misschien wel zijn, die door spr.'s woorden somwijlen pijnlijk getroffen wor den, doch dat 'kan nu eenmaal niet an ders. Wanneer spr. over de zegening van een onderzeeër spreken zal, wil hijl dat in eenigszins wijder verband doen. De R.-Kath. kerk is de kerk van de Sacramenten, die den geloovige begelei den van de wieg tot het graf. Hiermee hangt samen de eerbied voor den priester. Zooals men weet, heeft de Roomsche kerk behalve de Sacramenten, ook nog de sacramentaliën, de kleine sacramenten. De sacramentaliën zijn door de kerk inge steld, de Sacramenten door Christus zelf. De protestanten verwerpen deze sacra mentaliën en dus ook de zegening van allerlei voorwerpen. Niet een levenloos ding als een auto behoeft zegen, doch wel de bestuurder, die Gods zegen eiken dag noodig heeft. Spr. wil niet ontkennen het genie van den mensch in de constructie van de duikboot, maar men mocht wel wenschen, dat dit genie voor betere doeleinden was aangewend. In vele gevallen moet bij het gebruiken in oorlogstijd van een onderzeeër het Christendom op moratorium worden ge steld. Om de moorddadige werking van dit gevaarlijk wapen stuit het spr. tegen de borst, dat de Roomsche kerk een onder zeeër zegent. Dit strekt de kerk niet tot eer en moediger zou het z.ijn als de kerk hierover haar veto uitsprak. Het vraagstuk van oorlog en vrede is zeer ingewikkeld en niet in enkele uren tot klaarheid te brengen, doch spr. meent dat de houding der R.-Kath. kerk ten opzichte van dit vraagstuk zeer dubbelzin nig is. Ten bewijze hiervan herinnert spr. aan den rooftocht der Italianen in Abessy- nië. De Roomsche kerk heeft hiertegen niet geprotesteerd, doch integendeel de zen oorlog toegejuicht. Hiertegenover steekt gunstig af, het protest van den Wereldbond van kerken. Zulk een houding van de Roomsche kerk doet groote schade aan het Chris tendom. Terneuzen. Zooa'ls wij reeds meldden, is het Fransche s.s. „Bangkok" op de Westenschelde ter hoogte van de Marga- rethapolder voorbij Terneuzen omhoog gevaren en blijven zitten. Het duurde tot 5 uur in -den namid dag, eer men er bij 'hoog water in slaag de om het schip met 13 sleepbooten vlot te brengen, waarna het de reis naar Ant werpen kon voortzetten. Meisje door een trein ge dood. Gistermiddag om 12.05 uur is het vijftienjarig dochtertje van den ar beider Kostwinder uit Sappemeer op een ohbewaakten overweg aldaar door een trein naar Groningen gegrepen en op slag gedood. Het meisje bracht eten naar haar vader, die daar in de werkverschaf fing is. 30.000 gulden verduisterd. Zaterdagmiddag is te Amsterdam gear resteerd een bestuurslid van -den Algem. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden, zekeren S., die het financieel Middelburg. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie: Mantelband, hee ren glacé handschoen, sleuteltje, 'hondje. En vervolgens bij particulieren Bos sleutels, F. Boon, Pott.singel 28; Sleutel, Gem. veldwachter, St. Laurens; Kinder- handschoen, J. Goudswaard, Segeerssin- gel 124; Paar kinderwanten, De Lange, Veerscheweg 129; Paar regenpijpen, A. Jobse, Serooskerke A 143; Dameshand schoen, C. Krijger, Oude Kerkstraat 21; Wollen handschoen, A. Verduin, Bellink- straat 21; Damesport. met inh., A. van Sorge, Nieuwistraat 12; Roepduifje, A. M. Brabers, Spanjaardstraat 16; Gevloch ten Riem, E. Lambermont, Dam 4; Glas met rand auto lantaarn, L. Maas, Oude Vliss, weg E 44; Band van jurk, J. de Witte, Kanaalweg; IJzeren ketting, veld wachter, N. en St. Joosland;' Port. met inh. bonnen, W. Jansen, Seisweg 181; Jongenscape, van Gent, St. Pieterstraat 16; Port. met inh., Koejemans, Augus tijnenstraat 23; Ketting met 2 sleutels, M. Pattenier, L. St. Pieterstraat 9; Muts, Neufelglise, K. Geere 27; Etui inh. pas ser, Brevet, Veerschesingel 172; Porte- monnaie, J. Spruit, Bellinkstraat 20; Jongenspet, D'. van Nooj, Park v. Nieu- wenhove 2; ïtoode ceintuur, F. J. Flo'hil, Bellinkstraat 18; Dameshorloge, Corne- lisse, Veerschesingel 264; Belastingmerk, J. A. van Sevenler, Puttendamscheweg, Dordrecht; Lederen broekriem, J. Won- dergem, Bellinkstraat 22; lantaarn met rood. gleis, Jacobus, Am. Voetpad 1; Da mes glacé handschoen, A. Koppejan, i Pottenmarkt 10; Zakmesje, van Leeuwen, I Dam 10, Mrt. 9 Wilhelminapolder, Paarden, de Kok. 10 Middelburg, Bouwland, Batten. I 10 Kwadendamme, Bouwland en Boom gaard, v. Dissel. 10 Nisse, Boereninspan, Jonkers. 11 N.- en S. Joosland, bouwland, Bat ten. 11 Golijnsplaat, Inspan, Heijboor. 15 Goes, Woon-winkelhuis, v. Dissel. 15 Oostkapelle, inboedel, v. d. Harst. 16 Meliskerke, Bouw- en Weil., Loeff. 16 Krabbendijke, Winkelpand met Woonhuis enz., v. Dissel. 18 Vrouwepolder, inboedel, v. d. Harst. 30 Kapelle, Bouwland, Boomgaard, Weiland, Huis, Kram en Jonkers. 23 Driewegen, Woonhuis, v. Werkum. 23 Kapelle, Boerininspan, Kram en Jonkers. 24 Kamperland, Bouwland, v. Dissel. 25 's Gravenpolder, Woonhuis en Bouw land, v. Dissel. April. 12 Serooskerke, Inspan, v. d. Harst. 22 Oostkapelle, Inspan, Blaupot. Wissenkerke, Inspan, Heijboer. Woensdag 9 Maart 1938. HILVERSUM I. 1875 M. en 4.15 M. VARA-Uitz. 10.0010.20 v.m. VPRO., 6.30—7.00 RVU., 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Wenken voor de keu ken. 10.00 Morgenw. 10.20 Uitz. voor Arb. in de Continubedr. 11.30 Uitz. voor de werkloozen. 12.00 Gram. 12.30 VARA- Oikest. 1.151.45 Gram. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kin deren. 5.30 Gram. 5.45 Cabaret-progr. 6.00 De Ramblers. 6.30 „Van het weten en begrijpen naar het handelen", causerie. 7.00 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP., VARA-Vai'ia. 8.15 Het Esmeralda- Septet en solisten. 9.00 Radiotoonoel. 10.00 Ber. ANP. 10.05 VARA-Orkest. 11.00 Gram. 11.15 Oigel. 11.45—12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-üitz 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheep vaart. 8.00 Schriftl., medit., gew. mnz. (gr.pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Zang. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gram. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars 3.00 Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes". 4.00 Gram. 4.10 Piano. 4.40 Kinderuurtje. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinbouw- praatje. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 en 7.45 Reportage's 8.00 Ber. ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 ütr. Sted. Ork. 8.40 Gram. 9.05 „Onze huis dieren als opvoeders", causerie. 9.35 Verv. conc. 10.10 Ber. ANP. 10.15 Dam- praatje. 10.30 Gram. .10.45 Gymn.les 11.00—12.00 Gram. Hierna: Schriftl. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Gram. 12.05 BBC-Nor- tbern-orkest m.m.v. solist. 1.352.20 Or kest. 3.20 Concort voor de scholen. 3,50 Gram. 4.20 Vesper. 5.10 Gram. 7.20 De Band Waggoners en soli&ten. 8.20 BBC- Symphonie-orkest. 9.40 Verv. conc. 11.20 Orkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 1.50'2.20 Gram. 5.20 Orkest. 6.50 Gram. 7.20 Piano. 8.20 Orkest m.m.v soliste. 10.30 Zang en harmonica. 10.50 11.20 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Loi- seau-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram 6 35 Orkest. 7.35 Gram. 8.20 Operette „Viktoria und ihr Husar". 10.45—11-20 Orkest. DEUTSCHLANDSEND'ER. 1571 M. 7.35 Militair orkest. 8.20 Rijkszending „Anruf und Verkündung der Toten' 8.40 Gram. 9.50 Klarinet en piano. 10.20 11.20 Orkest en solisten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, Verwachting tot den avond van 9 Maart' In het N. meest matige, in het t zwakke tot matige Z.W. tot Z. wind' ochtendmist vooral in het Z., later op klarend droog weer, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Woensdag 6 u. 16 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6