Uit de Provincie Kerknieuws Gemengd Nieuws. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. Schore. Bevolking over Februari. Ver trokken: P. J. Sebrechts en echtgenoote, arbeider, naar Kruiningen; J. P. van Oevelen en gezin, arbeider, naar Hal steren. WALCHEREN men sedert October 1937 reeds veertig vliegers in opleiding heeft. Dit aantal moet evenwel nog belangrijk opgevoerd worden en de minister hoopte, dat ons volk zijn steun aan het fonds niet zal onthouden. Vervolgens richtte de minister zich tot de achttien sportvliegers, die het brevet hadden verworven, en prees het voortref felijk werk van de Nationale Luchtvaart- school Trouw aan vaderland en Vorsten huis moet het parool zijn en ieder heeft tot taak mede te werken aan de verdedi ging van het vaderland! (Applaus.) De minister reikte hierna de brevetten M. aan de geslaagden uit. Namens de geslaagden dankte de heer De Kok eveneens den minister voor zijn hooge belangstelling. Tot besluit van dezen geslaagden mid dag, welke door het schitterendste voor jaarsweer begunstigd werd, voerden de gebrevetteerden demonstraties in de lucht uit, in escadrilleverband en afzonderlijk. VERLAGING VAN ACCIJNZEN OP BIER EN GEDISTILLEERD. Adres van de Haagsche Kamer van Koophandel. De Kamer vein Koophandel voor 's-Gra- venhage heeft een adres gezonden aan den minister van Financiën, waarin er op wordt gewezen, dat reeds op 15 Maart 1937 de Kamer in samenwerking met 29 andere Kamers van Koophandel zich telegrafisch tot den ambtsvoorganger van den minister heeft gewend met het verzoek, op korten termijn over te gaan tot verlaging van den accijns op bier en gedistilleerd. In dit telegram werd er op gewezen, dat de toestanden, welke door den abnormaal hoogen accijns in het le ven zijn geroepen, allerwegen het inzicht hebben gevestigd, dat slechts verminde ring van accijns daaraan paal en perk kan stellen en dat, wanneer de regeering hiermede zou tallmen, de illegale handel waarschijnlijk met nog grooter vrijmoe digheid dan voorheen zal optreden, tot ernstige schade van het bedrijfsleven, het algemeen belang en tenslotte van den fiscus zelve. Bedoelde 30 Kamers van Koophandel spraken het vertrouwen uit, dat nog vóór den aanvang van het zomerseizoen de bijzonder moeilijke omstandigheden, waaronder het hotel-, café- en restau rantbedrijf, alsmede het vreemdelingen verkeer werken door verlaging van ac cijns zouden worden verlicht. Tot teleurstelling van alle belangheb benden werd aan dit verzoek in het af geloopen' jaar geen gevolg gegeven. In verband met de toezegging van den minister echter, dat het nemen van een beslissing door de regeering omtrent het vraagstuk van verlaging van de accijn zen op gedistilleerd en bier spoedig tege moet kan worden gezien, verzocht de Kamer den minister in het belang van het zeer groote aantal hierbij betrokken bedrijven, om het tot-stand-komen dezer bereids in het uitzicht gesteld accijnsver laging zooveel mogelijk te bevorderen, nog vóór den aanvang van 't aanstaande zomerseizoen. MUSEUM VOOR ZUID- EN NOORD- BEVELAND TE GOES. Zaterdag had te Goes de jaarlijksche vergadering van de vereeniging „Museum voor Zuid- en Noord-Beveland" onder voorzitterschap van den heer Joh. Pilaar plaats. De heeren Joh. Pilaar en F. G. C. Rothuizen werden als bestuursleden her kozen. De rekening van ontvangsten en uit gaven werd onder dankbetuiging aan den penningmeester, den heer J. M. van Bommel van Vloten, goedgekeurd. De financieele toestand der vereeniging is onveranderd gebleven. De afdeeiing „Oudheden" werd belang rijk uitgebreid doordien mejuffrouw G. J. Rembges overleden te Goes, bij testa mentaire beschikking eene belangrijke collectie oud-porcelein, antieke meubelen en andere voorwerpen aan het Museum heeft vermaakt. Den heeren Wessels en Va'hlenkamp werd door den voorzitter dank gebracht voor de werkzaamheden, welke zij als conservators in het afgeloopen jaar in het belang van het Museum hebben ver richt. Hulde werd gebracht aan de vereeni ging „Hendrick de Keyzer" voor de wij ze, waarop de zoo lang gewenschte res tauratie van den gevel van het Gothische Huis, waarin het museum gevestigd is, uitgevoerd is, waardoor Goes een zeer bezienswaardig monument rijker is ge worden, dat zeer de aandacht trekt van de inwoners en dat voor vreemdelingen alleen reeds een bezoek aan Goes waard is. De heer H. van der Veen sloot zich bij de hulde door den voorzitter aan „Hen drick de Keyzer" gebracht gaarne aan en meende volkomen gerechtigd te zijn, om als tolk van de Goesenaren, uiting te geven aan de groote voldoening, welke de restauratie in de stad verwekt heeft. De voorzitter 'hoopt dat velen na den gevel bewonderd te hebben, het Gothische Huis zullen binnentreden, om de daar aanwezige verzamelingen op Oud-heid- kundig en Natuurlijk-historisch gebied te bezichtigen. Het bezoek kon toch veel grooter zijn. Besloten werd opnieuw propaganda te gaan voeren, teneinde meer leden te ver krijgen, daar een beter overzichtelijke in deeling van het museum zeer gewenscht is, waarvoor versterking van de kas noodzakelijk is. DE MOSSELHANDEL IN BELGIë. In antwoord op een vraag betreffende den invoer en handel van mosselen in België, heeft de Belgische minister van Financiën het volgende geantwoord:' „De in den Braakman gevischte mosselen mogen, in de hoedanigheid van voortbrengselen van 's lands visscherij, zoowel bij dag als bij nacht en zonder aangifte ingevoerd worden, voor zoover zij in het land worden gebracht door den visscher zelf (Belg of Nederlander) of door diens personeel. De aldus ingevoer de mosselen zijn eveneens vrijgesteld van de betaling van de overdrachtstaks en van de voorlegging der vergunning, voor zien bij' koninklijk besluit van 27 October 1936. Verder is het onjuist als zou, in den Braakman, thans mosselvangst noch mosselkweek meer bestaan. Luidens in lichtingen uit officieele bron, zijn ver schillende mosselperceelen in den Braak man zoowel door Belgische als door Ne- derlandsche visschers gepacht en de daar van gevischte mosselen worden voor het grootste gedeelte over Boeschoute in Bel gië ingevoerd." De minister besluit, dat de thans gel dende reglementeering niet anders toe gepast kan worden dan gedaan wordt. Maggi's filmvoorstellingen. De bekende fabriek van Maggi's voe dingsmiddelen heeft dezer dagen op ver schillende plaatsen in Zeeland filmvoor stellingen gehouden, betrekking hebbende op haar bedrijf. De geluidsfilm is getiteld „Vruchtbare bodem, nijvere handen". Die nijvere han den zagen wij eerst bezig op den akker te midden van het mooie Hollandsche landschap. Het land werd bewerkt en het zaad aan den schoot der aarde toever trouwd. Het ruischende graan, de weelde van groenten- en aardappelvelden, waren natuuropnamen, die het oog boeiden. Het binnenhalen van den oogst is een vreug de voor oud en jong. Na een kijkje bij de tomatenteelt in het Westland, gingen wij naar de veilingen. In ruime mate levert de vruchtbare bo dem de grondstoffen voor de Maggi's pro ducten. In het tweede deel arriveerden wij te Amsterdam voor het bezichtigen van het uitgebreide gebouwencomplex der Mag gi's fabrieken, waar een paar honderd mensohen een bestaan vinden. De moderne machines zijn een wonder van techniek; aan de eene zijde gaan de grondstoffen de machine in en deze too- vert aan de andere zijde de producten verpakt te voorschijn, waar rappe han den gereed staan om voor de verdere verpakking en expeditie zorg te dragen. Geen enkel product wordt onverpakt met de handen aangeraakt, terwijl het personeel een strenge hygiënische voor schriften gebonden is. Tusschen de bedrijven gaven eenige da- mens een uiteenzetting van de kwaliteit, de voordeelen, de bereiding en de moge lijkheden van de Maggi's producten, ter wijl de bezoekers in de gelegenheid wer den gesteld met een en ander kennis te maken. Een Engelsche bom gevonden in een tuin. In een der tuinen aan een z.g. „Fran- sche pad" te Wissenkerke heeft men een eigenaardige en misschien gevaarlijke vondst gedaan. Er werd n.l. een bom ge vonden, welke het model had van een torpedo. Het projectiel is Va m. lang en 15 c.m. dik. In 'het midden is de bom dikker dan op de beide einden. D'e kleur is licht groen. Boven de bom zijn 3 cy- linder-vleugeltjes bevestigd. De burgemeester heeft de bom in beslag genomen en de marine te Vlissingen met de vondst in kennis gesteld. Deze heeft het ding weggehaald. De bom bleek van Engelschen oorsprong te zijn. Hoe de bom in één der tuinen gekomen is, is een raadsel. Bond van afdeelingen van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding in Zeeland. Zaterdagmiddag had in het Militair Tehuis te Middelburg, onder voorzitter schap van den heer G. M. Feij: de voor jaarsvergadering van bovengenoemden Bond plaats. Uit het verslag van den sec retaris bleek, dat de Bond thans 171 le den telt. De penningmeester gewaagde van een klein batig slot. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken werd eenigen tijd van gedachten ge wisseld over het samenwerken met an dere organisaties. Ten slotte werd beslo ten dit punt op de a.s. Bondsvergadering nader ter sprake te brengen. De aftredende bestuursleden werden herkozen. De vergadering herkoos dhr Feij tot voorzitter. Tot afgevaardigde naar de te Breda te houden Bondsver gadering benoemde de vergadering ds M. Vreugdenhil te Meliskerke. Ten slotte sprak ds Vreugdenhil een kort opwekkend woord. De rijksweg Bergen op ZoomVlissingen Van de nog ontbrekende schakel in den rijksweg Bergen op ZoomVlissingen, te weten de aan de nieuwe brug over het Zuid-Bevelandsche kanaal bij Vlake aan sluitende wegvakken, zal op 23 Maart de verharding van het gedeelte dat aansluit aan de omlegging om Kruiningen tot ten Zluiden van Biezelinge worden aanbe steed. D'e verharding zal in hoofdzaak uit cemientbeton ter dikte van 0.18 M. met 0.05 M. dikke zandverzwaringen bestaan, terwijl de beide vrijliggenide rijwielpa den een 0.10 M. dik betondek verkrijgen. Aangezien het wegvak Biezelinge Goes niet gelijktijdig met het thans aanbestede gedeelte gereed zal kunnen zijn, wordt een aansluiting gemaakt van den nieuwen weg met den Kanaalweg zoodat het ver keer voorloopig nog niet van de nieuwe brug gebruik zal kunnen maken, doch daar onder door den Kanaalweg moei volgen. Dammen. Te Goes speelden Zaterdag voor het kampioenschap van Zeeland dammen, onderstaande heeren, Afd. A M. de Jonge, KloetingeW. Lente, Middelburg 20; A. Deurloo, Nieuw- dorp, M. v. d. Parel, Kruiningen 11. Uitslag wedstrijd tusschen Nieuw- dorp I en Soeburg II M. BakkerA. Deurloo 02; M. Pluij- mersJoh. Modderkreke 02; van EenenaamA. Beukema 02; M. d. Ru Joh. Blankenburgh 02; J. JagtJ. Huissoon O2; J. C. WalravenA. Blankenburgh 20; J. KoekJ. Rottier 02; F. DixhoornP. Brasser 11; A. v. SorgeM. C. Geschiere 20; P. Otter- looP. Deurloo 20. Totaal uitslag 7 13 in het voordeel van Nieuwdorp. Het fort Rammekens gesloten. Vanaf 1 April tot 30 Juni zal het fort Rammekens te Rittem voor het publiek gesloten zijn. Om de watervogels in den broedtijd te beschermen wordt deze maatregel geno men. Mevrouw Middelkoo p— Van der Meijf. Een zeer groote droefheid heerscht op het gesticht „Kin- derzorg" door het overlijden van mevr. MiddelkoopVan der Meij, die Zaterdag middag zeer onverwacht aan haar echt genoot, den directeur der stichting, maar ook aan deze zelve als directrice is ont vallen. Meviouw Middelkoop, die den leeftijd van 62 jaar heeft mogen bereiken, heeft haar echtgenoot gedurende de lange reeks van jaren, die zij samen aan het hoofd der stichting stonden, met al haar krach ten terzijde gestaan en stond bij' personeel en kinderen als een zorgzame moeder over het groote gezin bekend. Het bestuur het bleek nog uit de woorden van den voorzitter en uit het jaarverslag op de jaarvergadering op 28 Febr. had ook groote waardeering voor den arbeid van de thans ontslapene. De deelneming in breede kringen is dan ook groot. De ter aarde bestelling van het stof felijk overschot is bepaald op Woensdag a.s., vertrek van de stichting te twee uur. Vooraf zal in de gymnastiekzaal een rouwdienst plaats hebben. De put dempen voor het kalf verdronken is. Op den Dam heeft men thans de meeste toe gangen tot trapjes, die het dok ingaan, afgesloten met een plank of wel er een hekje voor geplaatst. Dit is echter nog nagelaten bij het trapje het dichtst bij1 de Nieuwe Brug tegenover het Oost- Indisch Huis. Voor hen die des avonds wat dicht bij' den dokmuur loopen of wel komende uit de richting Brakstraat over de oude bestrating hun weg nemen om spoedig bij de brug te zijn, is het trapgat door de schaduw van den wegwijzer zeer moeilijk te zien en het gevaar dat men er in zal vallen zeker niet denkbeeldig. Laat men ook hier een hek plaatsen voor dat ongelukken zijn voorgekomen. Kloetinge. Vrijdagavond hield de Oran- jevereeniging haar tweede jaarvergade ring. Voorzitter de heer J. Q. G. Lens hoek. Uit de jaarverslagén bleek, dat da veieeniging thans 220 leden telt en dal in het afgeloopen jaar twee keer opge wekt is feest gevierd n.l. op 7 Januari en op 29 Juni. De inkomsten bedroegen f 575; de uit gaven f 524; batig slot f 51. Tot bestuurslid werden herkozen de heeren R. Buitenhuis en A. J. v. d. Lin de. Het bodeloon voor 1938 werd be paald op f 15. Getracht zal worden in Septembei e.k. ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin een feest te organiseeren. Hansweert. Vrijdagavond had alhier een bijeenkomst plaats, samengeroepen door den Burgemeester, waarin Overste Bierman heeft gesproken over de lucht bescherming, en speciaal over de zelf bescherming by eventueele luchtaanval len. Deze lezing, die maar matig was be zocht, werd afgewisseld door 'het verton nen van eenige lantaarnplaatjes. Na af loop dankte de Burgemeester overste Bierman hartelyk voor zyn duidelyke uiteenzetting en werd er een afdeeiing opgericht van de Nederlandsche vereeni ging tot luchtbescherming. Hiervoor ga ven zich 32 personen op. De bedoeling is om het aantal leden uit te breiden. De bergingswerkzaamheden aan het wrak van de zeeboot SRGJ vorderen goed. Reeds zijn een paar ruimen geheel ledig gemaakt. Op den wal ligt reeds ruim 1000 ton Pyriet opgeslagen. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Februari. Ingekomen: O. A. Reitisma en ec'htgen. te Yerseke. VertrokkenJ. M. Bouwman naar Dordrecht; L. A. Paardekooper-'Overman, naar 's-Gravenpolder; J. Dieleman naar Bergen op Zoom; J. J. Vogel naar Apel doorn; H. W. P. Vogels, naar Eindhoven; J. A. J. Vogels naar Eindhoven; W. Spijk naar Yerseke. Borsele. Zaterdagavond werd een alg. vergadering gehouden van de Goöp. Boe renleenbank alhier. Er bleek een winst gemaakt ta zijn van f 607.70. Deze werd gevoegd bij de reserve. By het lezen van liet jaarverslag werd gememoreerd, dat de vereeniging dit jaar 20 jaar bestaat. De vergadering vond goed, dat aan ieder lid ter vergadering aanwezig f0.50 werd vergoed ter tegemoetkoming van te ma ken onkosten. Tot bestuurslid werd ge kozen dhr W. Mol. Tot lid van den raad van toezicht dhr M. de Regt Jozz. De rente van voorschotten bedraagt 4 pet. Spaargelden voor leden 2.88 pet., voor niet-leden 2.76 pet. lerseke. Vrijdagmiddag had in de kachel in de huiskamer van den heer Poortvliet Sr. een ontploffing plaats, die tot >er in den omtrek werd gehoord. De deur van de kachel vloog door de kamer en de schoorsteen werd boven 't dak ver woest. Alles 'liep evenwel zonder per soonlijke ongelukken af. Vrydagavond hield de Geref. Meis- jesvereeniging „Bidt en Werkt" haar 10e jaarvergadering in de school Kakeldans. De heer A. Koppe leidde de feestverga- dering. De jaarverslagen getuigden van opgewekt vereenigingsleven. Mej. Mïna van Stee behandelde het onderwerp „Gi deon". Afgevaardigden 'van verschillende vereenigingen gaven iets ten beste. Oesterverzending Februari 1938 Nederland 159.681, België 677.716, Duitschland 151.703, Engeland 326.450, Frankrijk 500, andere landen '(Noorwe gen, Zweden etc.) 47.550, totaal 1.363.600 (Februari 1937 1.425.578). 's-Gravempolder. Op 28 Febr. j.l. werd door dhr K. Kribbe, oud 86 jaar, aan Z. K. H. Prins Bernhard gezonden een pakket inhoudende vier kleine stoeltjes benevens een tafeltje voor Prinses Beatrix. Op Zaterdag 5 Maart mocht dhr Kribbe van den adjudant van IZ..K. H. een be richt ontvangen voor de aardige sur prise voor de kleine Prinses met de mededeeling dat Z. K. H. het heel aardig vond van een man van 86 jaar zoo'n cadeautje dat hy zelf had gemaakt te ontvangen. Vrijdagavond hield de vereeniging voor Geref. onderwijs haar ouderavond. Dhr Slotboom wees de ouders op hun roeping om de kinderen onderwijs te ge ven volgens Gods Woord. In de pauze werd het werk der kinderen bezichtigd. Dhr Nijsse hield een opvoedkundige in leiding, waarin hy vooral uiteenzette dat kinderen niet verwend mogen worden. De burgemeester sprak van zijn tevreden heid uit over het werk der kinderen, waarna dhr Slotboom met dankzegging sloot. Kwadendamme. Ter aanleiding van ons bericht betreffende de aanrijding op den onbewaakten overweg aan het Lan- geweegje, melden wij nog, dat naast de kar liepen de eigenaar W. Langemaire en de heer J v. 't Westeinde. Er hing een dikke mist, zoodat geen van beiden den locaaltrein bemerkte. Juist halverwege het lemoen werd de kar gegrepen. Op 't laatste nippertje waren beide personen achteruit gesprongen. Het paard werd door den trein vreeselijk ver minkt, en moest afgemaakt worden. Ook de kar was deerlyk gehavend. De eige naar is niet verzekerd. Volgens beide begeleiders en een paar menschen, die toevallig in de buurt wa ren, heeft de conducteur geen signaal gegeven, terwyl de laatste beweert van wel. De politie heeft de zaak in onder zoek. Vrydagavond j.l. had alhier in de R.-K. Jongensschool in te genwoordigheid van den heer J. C. Droogendijk, rykslandbouwleeraar en den Burgemeester, de eindles plaats van den tweejarigen landbouwcursus, uitgaande van den L.T.B. Na afloop werd door den heer Droo- gendyk met een toepasselijke rede aan alle 16 deelnemers het diploma uitge reikt. Nog werd het woord gevoerd door den Burgemeester en den voorzitter der L.T.B.-afdeeling, den heer Marts. Steyn te Hoedekenskerke, die er allen op we zen, dat de geslaagden het gelieerde goed moesten onderhouden en in de praktyk toepassen. Een der leerlingen, M. Alle- mekinders, bedankte de beide onderwy- zers, de 'heeren F. J. de Boo en L. Ver- beem voor het gegeven onderricht en bood hen namens zijne medeleerlingen een aandenken aan, waarvoor de heer De Boo in zyn slotwoord dank zegde. Heinkenszand. De landbouwer F. Die leman, alhier, had het ongeluk een zoo- danigen trap van een paard te krijgen, dat zyn been werd afgeslagen. Na voor loopig te zyn verbonden is hy naar het ziekenhuis te Goes overgebracht ter ver dere behandeling. Kapelle. Loop der bevolking. Ingeko men: H. Slings van Dinteloord naar Bie zelinge B 78a; Ca. R. Smallegange, van 's-Gravenpolder naar Biezelinge D' 187; Pa. W. Gaanderse van Nieuwerkerk naar Kapelle B 9; Ja. Faasse, van Wissen- kerke naar Biezelinge E 19; G. de Bruin en echtg., van Kruiningen naar Kapelle A 347; Tha. L. Voorham en kind, van Wassenaar naar Biezelinge B 89; Ja. Westerweele, van 's-Heerenhoek naar Kapelle A 194. Vertrokken: M. Eversdijk, van Kapelle naar Wemeldinge, Kanaalweg C 14; Je. L. J. Koeman, van Kapelle naar Kloe tinge, Lewestraat A 206; W. G. de Beer en gezin, van Kapelle naar Kruiningen, B. Ellenbaasstraat B 87; Me. A. Egge- been, van Kapelle naar Amersfoort, Em- malaan 8; Ma. Walhout, van Kapelle naar Borsele, Westsingel 90; J. van Oos ten, van Kapelle naar Kloetinge, Opril A 122. Vere. Vrydag j.l. werd door de afd. Z. L. M. onder voorzitterschap van dhr J. Lamport de jaarvergadering gehouden. De voorzitter memoreerde de minder goede bedrijfsresultaten in het landbouw- bedyf ten gevolge van de ongunstige weersgesteldheid alsmede de schadelyke gevolgen van 't mond- en klauwzeer in het veehoudersbedryf. Medegedeeld werd dat op het gedaan verzoek om een 2e postbestelling voor een deel der gemeente ten deele gunstu is beschikt. Toch bleek n en niet voldaan te zijn. De voorzitter zeide toe, dat het bestuur ter bevoegde plaatse alsnog ver betering zal vragen. Uit het jaarverslag van den secretaris pennnigmeester bleek, dat van de Coöp Eiland Walcheren was aangekocht voor een bedrag van f 5687.15. De totale ont vangsten bedroegen f 6144.48V2, de uit gaven f6113.09, batig saldo f31.39V2. Voor de bestryding van schadelyk ge vogelte werd uitbetaald f 20.86. Het le dental bleef stationair. By de rondvraag werd er verwonde ring over uitgesproken, dat een boeren- organisatie blykbaar de verhoogde aard appelteeltheffing voorstaat. Aangezien men tegenwoordig zeer nauw toeziet op het schoonmaken der sprinken en men den opzichter bijna niet kan bevredigen, werd met alg. stemmen besloten, een verzoek te richten tot het bestuur van den Polder Walcheren, om in 't vervolg de sprinken en de water leidingen op kosten van den Polder en door zyn personeel te doen schoonmaken Biggekerke. Onder leiding van dhr P Janse kwam Zaterdagavond de ziekenkas „Draagt Elkanders Lasten" in jaarver gadering bijeen. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat het ledental met 6 verminderde en thans 26 bedraagt. De inkomsten waren f 433.05, de uitgaven f 224.37, batig saldo f 208.68; 5 ziektegevallen kwamen voor, met in totaal 219 ziektedagen. Hiervoor is aan ziektegeld uitgekeerd f 181.68. Het totaal- bezit der kas is thans f 2489.65. Aagtekerke. Vry dagavond werd in de Diaconieschool de jaarlyksche feestavond gehouden door de gezamenlyke Herv J eugdvereenigingen. Het geheel stond onder leiding van Ti- J. G. Panhuise. De talryk aanwezL'«n konden genieten van de uitvoering van een uitgebreid programma, bestaande uit zang, fluitnummers, voordrachten enz. Arnemuiden. Onder leiding van dhr f J. Wijkhuis vergaderde de Chr. Werk- lliedenvereeniging. Het voorstel van het bestuur om zes weken 50 procent uit :e keeren in het derde jaar van dezelfie ziekte, werd op een na, met algemene stemmen aangenomen. Korfbal. Vlissingen. Zaterdagmiddag spet Madjou I van 'hier een korfbalweds'riji tegen Zeelandia I uit Hansweert. Mad verloor dezen strijd met 31, waard r Zeelandia kampioen werd van de le kl. Zeeuwsche Korfbalbond. De heer J. Fontyne, commissars van politie alhier, is benoemd tot com missaris van Rijkspolitie, wat hem de bevoegdheid geeft ook buiten de gemeen te handelend op te treden. Geref. Kerken. Beroepen te IJmuiden, A. S. Timmer te Bedum. Aangenomen naar Wagenborgen, B Timmer te Hyken. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Genemuiden, W. C. La- main te Rotterdam-Zuid. Emeritaat. Naar wy vernemen beeft D s G. v a n D y k A z., de nestor van de Ned. Herv. predikanten te Breda, te gen 1 April a.s. eervol emeritaat aange vraagd. D's van Dyk diende de gemeenten te Losdorp, Spannum, Lissé en Breda. Naar wy vernemen heeft Ds R. van Rt-enen, pred. by de Geref. Kerk te Sleeuwijk, by de classis Almkerk zijn eme- ritaatsaanvrage ingediend. Ds van Reenen diende de kerken te Tzummarum, Rei!' sum, Wons, Putten en Almkerk. GROOTE BRAND TE DELFT. Vijf panden in de asch gelegd- Een hevige brand, die Zaterdagnacht in de Peperstraat te Delft uitbrak, heef! vyf panden in de asch gelegd. Het was precies vyf minuten over nat twaalf Zaterdagavond, toen voorbijga' gers opschrikten door het rinkelen van glas. Het bleek, dat de lingeriezaak ,3- Goedkoope Huis", gevestigd in de L-" denverdieping van pand Peperstraat in brand stond. De voorbijgangers zagen, hoe de ruit in stukken knapte en op zelfde oogenblik zagen zij de vlam®') met kracht naar buiten slaan. Sleek» enkele tellen later barstten de ramen de boven den winkel gelegen opslagrunn te, die niet minder dan vier verdieping hoog is, van de muziekinstrumenten)'^ del Hees Co. Bijna gelijktijdig de vlammen over naar den uurwerkwm van den heer K. Vos, Peperstraat - vensters bezweken en in een ommpz-'- stond het woonhuis boven den winkel lichter laaie. Aan 'beide zijden (3,, straat greep het vuur snel om zich en weldra brandden ook het pand y straat 6, waarin de schoenenzaak -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2