Licht én donkere dagen, De martela Rechtszaken. Radioprogramma. EE RST Os Niemölle concentra WALCHEREN. Werk maakt ons sterk. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. V R IJ D A G 52e JAAR Verder is het 'postkantoor met ingang van dien datum voor de busrechthouders geopend 's morgens om 8.30 uur, echter uitsluitend voor het afhalen van hun correspondentie. Voor de overige zaken blijft de opening gehandhaafd op 9 uur. Driewegen. Een debat-avond. Gisteravond werd vanwege den Ghr. Landarbeidersbond hier een openbare vergadering gehouden, waarin de heer Vingerling uit Goes sprak over: „Waarom Ghr. Vakorganisatie". Spreker zette uiteen de beteekenis van vakorganisatie in het algemeen, en van Ghr. vakorganisatie in het bijzonder, en ging breedvoerig in op het verschil in principe tusschen de Chr. en de soc. vak beweging. De vergadering, die zoo ongeveer door de geheele afd. van den soc. bond be zocht werd, heeft met gespannen aan dacht hiernaar geluisterd. Bij de bespreking, waarvoor zich twee sociaal-democraten opgaven, hield iemand die daarvoor uit 's-Heer Arendskerke ge komen was, een breed betoog van per soonlijken aard, zichzelf verheerlijkende, waarop de heer Vingerling natuurlijk niet inging. De andere vroeg waarom de 'heer V. gedurig sprak over den Soc. Landar'b. Bond, waarop de heer V. uit het Vak blad van die organisatie, enkele stukjes voorlas, get.: „Wij stemmen rood", en „de S.D.A.P." en een uitspraak van den heer Hilgenga, dat zijn organisatie „op anti-kapitalistisch en socialistisch stand punt" stond. Tegenover een andere opmerking, dat de Soc. Bond het meeste doet, stelde de heer V. dat in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, Tolen en Schouwen-Duiveland, waar de Soc. Bond de meeste leden heeft, de loonen het laagst en de werkloozenzorg het slechtst is. Daar is ook het langst en het meest zonder contracten en met uit spraken van verplichte arbiters gewerkt moeten worden. Ook werd de naam Kats nog genoemd, waar de Soc. Bond met 24 cent per uur accoord ging, kort nadat de afspraak van 25 cent gemaajkt was. Tijdens de bespreking waren de roode heeren nogal rumoerig en verlieten te gen het einde de vergadering, waarna ze op gebruikelijke wijze werd beëindigd. Het was een goede avond Koudekerke. Plan van uitbrei ding. B. en W. bieden den Raad het in ontwerp vastgestelde plan van uitbrei ding ter definitieve afhandeling aan. Met alle door de meerderheid van den raad (Door J. Schipper, Secretaris van de Centrale voor Werkloozenzorg.) IV. Het groote probleem der werkloosheid is het ontbreken van het normale werk. En toch was de opzet der Centrale voor Werkloozenzorg werkkampen te stichten. Dat lijkt op het eerste gezicht een tegen strijdigheid. Maar bij nadere beschou wing blijkt wel, daWhier van een con tra-dictie geen sprake was. Want het normale werk, waarvoor loon wordt ver diend, is er niet. Terwijl er toch nog in voldoende hoeveelheid arbeid te ver richten valt. Echter met het groote ver schil, dat op deze wijze niet in het levens onderhoud van den werkende kon wor den voorzien. Die arbeid werd in verschillende deelen van het land gevonden. Hier was een landgoed, vallende onder de natuurschoonwet, maar dat door geld gebrek grootelij ks was verwaarloosd en het natuurschoon daardoor dreigde te loor te gaan. Bovendien nam het brand gevaar door het vele doode hout sterk toe. Er werd nog wel hout gekapt, maar de aanplant werd niet verzorgd. Daar vond de „Centrale" dus een werkobject. Op een andere plaats waren er z.g. natuurreservaten, die bijna geheel ver waarloosd werden, omdat geld voor on derhoud ontbrak. Enkele jaren van on voldoende bearbeiding hadden getoond hoe snel langs natuurlijken weg ont stane meertjes konden vervenen, de vogel kolonies verdwenen en het „oerbosch" snel voortwoekerde en de duinkonijn het verdere verwoestende werk voortzette. Ook hier een dankbaar object voor een werkkamp. Een derde object werd gevonden in de bosschen van een kleine gemeente, waar de aanplant moest worden verzorgd, maar door gebrek aan geld niets kon worden gedaan voor verfraaiing dezer bosschen. Een mooie vijver werd gegraven, rijwiel paden werden aangelegd, terwijl de laan waaraan het kamp gelegen was, des win ters onbegaanbaar, noodig om verbete ring riep. Op een negental plaatsen in ons land werd soortgelijk werk gevonden, waar van vaststond, dat dit werk niet aan de vrije markt werd onttrokken en ook niet in werkverschaffing kon worden uitge voerd. Bij de aanvaarding van deze werk- objecten werd bedongen, dat de opdracht gever de kosten voor leiding en mate riaal zou dragen, zoodat op deze wijze scheiding werd gemaakt tusschen het kamp en het werk. Waardoor eeniger- mate de verhouding in het vrije bedrijfs leven ontstond. Het resultaat van deze werkmethode heeft steeds goed voldaan. Er kwamen natuurlijk wel eens kleine moeilijkheden voor, maar die werden heel gemakkelijk in der minne geschikt. Een enkele maal ontbrak het wel eens aan voldoende lei ding, waardoor de verantwoordelijke taak werd verlegd. Geldgebrek was daarvan vrijwel altoos de oorzaak. Wat zeggen de kampleiders van het werk in hun rapporten? Bij het antwoord dat gegeven wordt, moet er op gelet wor den, dat de jongens, die in de kampen komen, allerlei soort beroepen hebben beoefend en meestal vreemd stonden tegenover dit soort werk. Daarom schrijft een der kampcommandanten: „Toch als we zien hoe of de jongens hun werk doen en volhouden, ondanks het meestal eentoonige werk, b.v. zand kruien, of grond omspitten, met stronken en groote boomwortels, waarvan het zicht bare resultaat alleen bestaat hierin, dat de bovenlaag was losser is geworden, dan hebben we respect voor onze jongens, die bereid zijn dit ongewone werk te verrichten. Een deskundige op boschbouw- gfctied weet dan, dat hier na een vijftal jaren dennenboompjes groeien van en kele decimeters hoog, maar de jongens beseffen nooit ten volle de beteekenis van hun werk in dit geval. Zoo kunnen we gerust zeggen, dat er nog werklust in zit en daarom weten we, dat de leuze: „Jong Holland snakt naar Werk" niet alleen een leuze is, maar door de jongens in toepassing gebracht wordt. Al moeten we dat „snakken" natuurlijk met eenige reserve nemen. Nog beter begrepen de timmerlieden dit, die in het kamp aan het werk waren en op een vrijen middag liever aan het werk bleven dan mee gingen fietsen, omdat ze met zooveel animo hun werk deden. Ze waren aan het werk bij den bouw van ons leslokaal." Een andere kampleider geeft het vol gende beeld van het werk, dat verricht werd: „De werkprestaties waren vooral in het begin buitengewoon goed. De technische leiding stond er eerst dan ook verbaasd over. Door sommige groepen werd bijna de 100 der normale werkprestatie ge leverd. Heel jammer was het, dat door den aanhoudenden regen het werk ieder oogenblik onderbroken moest worden, waardoor tenslotte een verslapping in het werk optrad. Tegen het einde van het kamp was dat wel het sterkste merk baar; gelukkig werd de prestatie de laat ste week weer aanmerkelijk beter, zoo dat ze vlugger met het werk klaar waren dan de technische leiding oorspronkelijk gedacht had. De meeste deelnemers wa ren wel opgewassen tegen de vermoeie nissen van het tamelijk zware grond werk, dat hier verricht moest worden. Vooral het staan in den natten grond en het veelvuldig voorkomen van natte voeten maakt, dat er veel gevraagd wordt van de jongens." Met de leuze: „Jong Holland snakt naar Werk" wordt wel eens een beetje gespot. Maar uit het bovenstaande blijkt toch wel, dat onze jongens kranige kerels zijn, die van volhouden weten en graag werken. De huisvesting behoefde in verschillen de kampen nogal verbetering om het zoo geriefelijk mogelijk te maken en er aller lei cursussen te kunnen houden. Terwijl ook allerlei andere karweitjes moesten worden opgenapt. Een der rapporten ver meldt dienaangaande het volgende: „Er is In ons kamp veel te bouwen en te veranderen, o.a. W.C.'s verplaatsen, fietsenloods bouwen, waschhok dicht maken, loopplanken leggen, cursuslokaal bouwen, commandantswoning verbeteren (enz.). In het begin van het kamp vlotte het niet erg, omdat we maar één timmer man onder de deelnemers hadden. Met twee cheffen en een deelnemer kon or dus begonnen worden om de fiet- j senloods te bouwen. Ook de weersom- standigheden werkten tegen (regen en sneeuw), zoodat we niet verder konden komen dan de onderste hintlaag leggen, die onder de sneeuw kwam te liggen. Een tiental dagen lag dit werk geheel stil. Intusschen riepen wij een zevental timmerlieden op van vorige kampen, waarvan er twee konden komen. De an deren berichtten ons dat ze werk hadden gevonden. Later kregen wij' er nog een timmerman bij, zoodat we met 6 men- schen het werk konden voortzetten. In de tweede helft van het kamp vlotte dit werk heter, zoodat in enkele weken de fietsenloods opgebouwd werd. Voorwaar een mooie prestatie van deze 6 men- schen. Niet altijd valt er te prijzen. Het komt ook voor dat er een jongen is, die geen liefde voor de natuur heeft. Zoo moest er een deelnemer worden weggestuurd die, in verregaand vandalisme, een jonge aanplant tijdens het werk vernield had. Wij mogen ons gelukkig prijzen voor de medewerking die we op dit gebied mochten ondervinden. De opzichters ver stonden de jongens. Zij begrepen wat werkloosheid beteekende. Eén der kamp rapporten over dit onderwerp hande lend eindigt aldus: „Naar onze overtuiging is de goede gang van zaken op het werk van groote beteekenis geweest voor het geestelijk en cultureel werk onder de jongens en is de goede kampgeest er in sterke mater door bevorderd." Jong Holland snakt naar werk Want „werk maakt ons sterk!" kenbaar gemaakte wenschen is rekening gehouden. Ook hebben B. en W. op een drietal in gekomen bezwaarschriften een uitvoerige toelichting gogeven. Ten aanzien van het bezwaarschrift van den heer jhr. H. A. van Doorn, merken zij op, dat dit is ingekomen op 31 Jan. 1938, op een datum dus waarop het ont- werp-plan enz. niet meer ter inzage lag, zoodat het niet ontvankelijk moet worden verklaard. Ten aanzien van het bezwaarschrift van dhr J. Dl Groenenberg te Koude kerke wordt overwogen dat dit gericht is tegen het feit, dat de bebouwing ten op zichte van zijn gronden zoodanig gepro jecteerd is, dat uitbreiding van zijn be drijf, zoo dit in de toekomst noodig of gewenscht mocht worden geacht, onmo gelijk wordt gemaakt; dat zijn bedrijf niet anders dan in de richting van de trambaan kan worden uitgebreid; dat aan zijn bezwaar kan worden tege moet gekomen door de bocht van den weg, geprojecteerd vanaf de trambaan-Slob- berduinsche voetpad naar den Bigge- 'kerkschen weg ongeveer 5 M. meer noor delijk te laten beginnen. Ten aanzien van het bezwaarschrift van den heer P. Dekker Hzn., wordt overwogen, dat dit gericht is tegen het feit, dat aan den weg, geprojecteerd van af de z.g. Baarsjessprink op 't Zand naar den Breeweg voor het grootste gedeelte slechts bebouwing aan één zijde wordt toegestaan; dat daardoor minder cultuurgrond tot bouwgrond gepromoveerd kan worden dan wanneer bebouwing aan twee zijden werd toegestaan; dat de onderhavige straat tot de rand wegen moet worden gerekend; dat het gewenscht moet worden geacht dergelijke wegen slechts aan de binnen zijde te bebouwen; dat inwilliging van het bezwaarschrift dan ook afbreuk doet aan de waarde van het uitbreidingsplan. Nieuwe openbare lagere school. Hierbij geeft de burgemeester persoon lijk een toelichting, waaraan wij ont- 1 oenen: Na de behandeling van de veelbespro ken onderwijskwestie in uw vergadering van 14 December 1937 is mij wel geble ken, dat de weinige animo, welke de schoolbesturen aan den dag legden om tot een gefixeerd bedrag per leerling te komen, althans bij verschillende school bestuursleden mede zijn oorzaak vond in het feit, dat alsdan de onderwijsvergoe- dingen alle wettelijken grondslag zouden missen. Ik ben begonnen met een onderhoud aan te vragen bij den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs.Uiteraard blijft deze geheel buiten de gerezen kwestie als zoo danig, maar wel deelde hij mijl mede, dat de toestand waarin de openbare school zich bevindt, onhoudbaar moet worden geacht, en dat daarin zoo spoedig als de financieele positie der gemeente dit zou toelaten, verandering moet worden gebracht. Ik deelde daarop mede, dat de finan cieele positie der gemeente dit niet alleen wettigt maar zelfs, gezien het stadium waarin deze kwestie gekomen is, ge wenscht maakt. Blijkens mondelinge mededeelingen van den Bouwkundig Inspecteur zullen de bouwkosten eener school, de aankoop van grond en de aanleg van een speelplaats inbegrepen, een totaalbedrag van f 12.000 niet overschrijden. Bij de exploitatie eener nieuwe school zal het gemiddeld bedrag per leerling en per jaar een som van f 10 niet overschrij den. Het aantal leerlingen der bijzondere scholen is te stellen op 360. Reeds het eerste jaar wordt dus een voordeel be haald van 360 X 4 ruim f 1440 f900 f540. Ik heb mij de vraag gesteld of het ge motiveerd mag worden geacht een school gebouw dat plm. 70 jaar oud is en in een toestand verkeert, welke blijkens het Rijks schooltoezicht onverantwoord is langer intact te houden. Met beslistheid geef ik op die vraag een ontkennend antwoord. Daar komt nog iets bij!: wanneer de openbare school niet vernieuwd wordt, loopt de gemeente gevaar, zij' het mogelijk in verre toekomst, meer dan één nieuwe school te moeten stichten, want b.v. de scholen op 't Zand zijn. ook niet nieuw meer en wanneer men 25 jaar verder is, zal ongetwijfeld de vernieuwing daarvan een vasteren vorm gaan aannemen. Kortgene. Woensdagavond vergader de de vereeniging „Landbouwbelang" onder voorzitterschap van den heer J. G. v. d. Linde. De geleverde kunstmest stoffen over 1937 bedroegen in totaal 437.865 kg. tegen 489.855 kg. in 1936. D'e inkomsten over 1937 bedroegen f 18.400.41, de uitgaven f 18.351.38. Sal do f49.03. Terneuzen. Een afscheid. Na al hier ruim 6 jaar werkzaam te zijn ge weest als hoofd der Inspectie der Direc te Belastingen, nam de her J. A. S t r u ij k, in verband met zijn over plaatsing naar Goes, afscheid van zijn personeel. Hiertoe verzamelde zich het personeel, na afloop der kantooruren, in een der lokalen van de Inspectie en werd na mens hen den heer Struijk een foto van het gezamenlijk personeel en het kan toorgebouw aangeboden. Wederzijds werden hartelijke woorden gewisseld, waaruit duidelijk naar voren kwam de groote waardeering en dank voor de prettige samenwerking en de zeer goede verstandhouding, die er on der de leiding van den heer Struijk be stond, Met leedwezen ziet men hier den heer Struijk vertrekken. Hij nam actief deel aan het openbare leven. ANDERHALF MILLIOEN BLOEMBOLLEN NAAR AMERIKA. Voor verfraaiing der wereldtentoonstelling. Op de wereldtentoonstelling, die in 1939 te New York gehouden wordt, zullen Hol- landsc'he bloembollen hun pracht ten toon spreiden. Want de openingsdatum, 30 April 1939, is bij uitstek geschikt om de tentoonstellingsterreinen te versieren met bloeiende bolgewassen en de reclame-com missie van de Nederlandsche Bond van Bloembollenhandelaars, die de onderhan delingen daarvoor gevoerd heeft met de tentoonstellingscommissie, heeft dan ook het benoodigde bollenmateriaal toegezegd. Het zijn geen halve maatregelen, die er genomen worden om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Maar ook hier waren groote moeilijkheden te overwin nen, in het bijzonder wat de bodemge steldheid betrof. De uitgestrekte terreinen, waar deze tentoonstelling t'hans reeds opgebouwd wordt, is voor een belangrijk gedeelte een voormalig moeras, dat met afvalproduc ten van een gasfabriek is geplempt. Dat is nu juist niet de ideale grond waarop bloembollen tot bloei plegen te komen. Dus werden er onderhandelingen aange knoopt om deze moeilijkheid op te lossen. Want het doel, het maken van reclame voor het Nederlandsche product zou door een slechte bodemgesteldheid ernstig beu lemmerd worden. De Amerikaansche tentoonstellingslei ding heeft er nu in toegestemd het ter rein zoodanig te doen bewerken, dat 'het voor beplanting geschikt zal zijn en zij heeft de kosten hiervan voor haar reke ning genomen, evenals het planten zelf. Daartegenover zal de reclame-commis sie van den Ned. Bond van Bloembollen handelaren de benoodigde hoeveelheid Nederlandsche bollen ter 'beschikking stel len, hetgeen dan ook de noodige bekend heid zal krijgen. D'e beplanting zal geschieden volgens de plannen van den Amerikaansc'hen tuinarchitect en volgens kleurenschema's, die in New York zijn opgemaakt. Het ter rein omvat zeer groote pleinen en boule vards, waaraan de voornaamste gebou wen van de Amerikaansche deelnemen- den zoowel als van de deelnemenden der andere werelddeelen en van Europeesche landen gebouwd worden. Niet minder dan anderhalf millioen Nederlandsche bloembollen zullen op de terreinen worden geplant. Hiervan zijn twee derde deel tulpen en het overige zal bestaan uit hyacinthen, narcissen en ver schillende soorten z.g. bijgoed. De tulpen zullen hoofdzakelijk bestaan uit laatbloei- ende, langstelige gewassen, dit in verband met den openingsdatum der expositie. Aan deze reclame is natuurlijk niet al leen veel moeite, maar zijn ook belang rijke kosten verbonden. Het bloembollen- vak, dat een zeer belangrijk deel der kos ten draagt, zal echter ook aan de regee ring om een subsidie verzoeken, omdat deze reclame toch een algemeen Neder- landsoh belang beoogt. Het blo-embollenvak vertrouwt, dat de wijze waarop het op de aanstaande we reldtentoonstelling reclame gaat maken, de volle instemming zal hebben van de betreffende instanties. Want dan alleen zal het mogelijk zijn, dat de Amerikaan sche tentoonstellingsleiding zijn toezeg ging gestand kan doen, dat alleen Neder landsche bloembollen bij de opening voor een fleurige en kleurige omlijsting zullen zorgen, tiekking tot den omvang van haar werkzaamheid van afhangen in welke mate de door belanghebbenden zelf in te stellen paohtburoaux belanghebbende verpachters en pachters mot botrokking tot pachtaangelegenheden tot elkander zullen weten te brengen. VOORBEREIDING VAN DE INVOERING DER PACHTWET. Benoeming van pachtkamers. Naar wij vernemen zijn weldra te ver wachten de benoemingen door de Konin gin, op voordracht van den minister van Justitie, van de leden der pachtkamers, in te stellen volgens de in den loop van dit jaar in te voeren Pachtwet. Aan ieder kantongerecht wordt een pachtkamer gevormd, bestaande uit een kantonrechter en twee leden, deskundi gen in pachtzaken. Zoowel met de be langen van de pachters als van de ver pachters zal bij het doen der benoemin gen rekening worden gehouden. Naast de beide leden zullen twee of meer plaatsvervangers worden benoemd. De minister van Justitie heeft omtrent de te benoemen personen het advies ge vraagd van de colleges van Gedeputeer de Staten. Een groot aantal sollicitanten heeft zich aangemeld, doch het ligt in de bedoeling van den minister zich als regel te bepalen tot personen, wonende binnen het gebied van het kantonge recht. Ook zullen bekleeders van som mige ambten niet voor benoeming in aanmerking komen. De leden en plaats vervangende leden zullen vergoeding van reis- en verblijfkosten genieten, be nevens een nog nader door de Konin gin te bepalen vergoeding. Vermoedelijk zal deze bestaan in een vacatiegeld voor iedere zitting, omdat nog niet valt te overzien welken omvang de werkzaam heden zullen aannemen. De pachtkamers zullen rechtspreken in pachtzaken, maar veel zal er met be- Het doodelijk ongeluk op den Veerschen weg. In den avond van 2 Augustus van het vorig jaar heeft de 34-jarige winkelier K. M. te Middelburg met een gehuur de auto met zoo groote snelheid gere den, dat hij in een bocht zijn stuur kwijt raakte en tegen een boom reed. M. werd bewusteloos uit de auto gehaald en zijn vriend H. W., die naast hem zat, was zóó zwaar gewond, dat hij ter plaatse is overleden. De Middelburgsche rechtbank heeft hem wegens het veroorzaken van dood door schuld tot een gevangenisstraf van vier maanden veroordeeld met een jaar ontzegging van de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen. In hooger beroep vorderde de procu reur-generaal 'bij het Gerechtshof te Den Haag verhooging van deze straf tot het maximum: negen maanden gevangenis straf, dezelfde straf, welke de officier van justitie te Middelburg had gerequi- reerd. Het hof wees gisteren arrest en bracht de opgelegde istraf terug tot vier maan den hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar Vrijdag 4 Maart 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 Vl'RO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00-12.00 VARA. 8.00 Gram. 8.05 S'portrep. 8.20 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram. 11.10 Verv. deel. 11.30 Orgelspel 12.00 Omroepork (gr.pl.). 12.30 Renova- kwintet. 1.30 Gram. 2.00 Declamatie 2 30 AVRO-ork. en solisten. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 De Ramblers 6.00 Amat. uitz. 6.30 Polit. radio-journ. 6.45 Gram. 6.50 NVV-uitz. 7.20 Gram. 7.25 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie „Lezen in den Bijbel". 8.00 Zang en piano. 8.30 Liter, causerie. 9.00 VARA- orkest en soliste. 10.00 „Fantasia" m.m.v solisten. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avomlw. 11.00 Piano. 11.30 Jazzmuz. (gr. pi.). 11.55—12.00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. Algem. Progr., verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Bijb causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- Melod., solist en Gram. 2.00 Gram. 3.15 KRO-Kameronk. 4.00 Gram. 4.15 KRO- ork. 5.05 De KRO-Melod. en solist. 6.00 Land- en tuinb.causerie. 6.20 Gram. 6.30 Berichten. 6.45 Inleiding volgende uitz. 6.55 Uit Weenen: Weens Symphonie-or- kest, Wiener Singakademie, Onderwij zerskoor en solisten. 9.20 Gram. 9.30 Causerie „Het levenswerk van F. v. Zep pelin". 9.50 KBO-ork. 10.30 Ber. ANP 10.40 Lily Mathé en haar Zigeunerina- penorkest. 11.1012.00 Gram. DROITWIQH. 1500 M. 11.40—11.50 Piano. 12.10 Orgel. 12. Sydney Kyte en zijn Band. 1.352.20 Piano-kwartet. 4.20 Gram. 5.20 Zan?, 5.40 Het Aeolion-ork. en soliste. 6.45 Or gel. 7.05 BBG-Harmonie-ork. en solr-' 7.50 Orgel. 8.20 en 10.10 BBC-ork., BBC- Mannenkoor en solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork 1.502,20 Gram. 5.20 en 6.20 Salonort 6.55 Uit Weenen: Zie progr. Hilversum H. Hierna: Gram. 9.50 en 10.30 Ork 10.50—11.20 Gram. 484 M. 12.20 Gram. 12.50 Salonoit I.30 Cabaret-progr. 1.50—2.20, 5.20, Ö/.'1 en 6.35 Gram. 6.50 Piano. 7.35 Gram. 8.20 Symphonie-ork en solist. DiEIUTSGHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Orkestconcert. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.50 Gello en piano. 10.2 - 11.20 Poolsche muziek (gr.opn.). TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 Maart. Meest matige W. tot Z. wind, aanvan kelijk helder tot licht bewolkt, later wel licht toenemende bewolking, droog weet weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Uitgave: N. „Luctor et Er het I Bureaux Lang Postrekening 44 Bijkantoor M 1 d J. J. F A N O Y, Directeur - Hoof De met zooveel uitspraak van de over Ds Niemölle plaats gehad. Ov daat, die gedureni zijn leven beschik] vaderland, maar di krijgsknecht van de, werd het schu Het proces is ir En de motivee mocht niet in het gelezen. Dit alles wegens langen van den St. Wanneer men Hitier en Goering den indruk, dat wrikbaar vast staat systeem dat de eeu muur van ijzer én onmogelijk maken als het ware uitge Maar.als d. recht staat omdat God stelt hoven het dan is men zoo be zorgvuldig gesloten vonnis gemotiveerd schiedt dat in 'het En als de rechte dat de „schuld" voorarrest geboet i ilur opnieuw inj men is, dat hij tocl Gods Woord zal la Zoo worden de in Duitschland dooi En zoo belijden wereld overwinnen Woord 'Gods, dat houdt en nooit een Het thans in proces is van groo In de eerste p'la, hier voor oogen zie socialisme staat dienst. Maar dan ook or lijk blijkt hoe de van Christus en de Woord, in hun hart Woord. Alleen, men maak gissing. Men kan predikar sluiten in gevangeni kampen en maatreg het spreken voor maken. Maar men kan n binden. Want dat Woord „En wij' vermog Waarheid." Stand van gistermiddag 3 u.: T78. Licht op voor fietsen: Vrijdag 6 u. 8 min. Ook Ds Niemöller dat men in Duitschl als men zijn straf ziin dan nog machten lijke macht geen vat dat iemand zijn vrijh standen om jaloersoh Het Duitsche Nieu meldde gisteren >,De predikant in verzekerde bewar omdat over het z opwinding bij de daarom betoogi wachten waren Men geeft dus rnöller in zijn eigen bewaring werd gesti uiten Duitschland looft. Nader meldt D regel moest word tijdens zijn proces gegeven, dat hij agitatie voort te Het was dei Niemöller zich we klacht op den hals zelfde vergrijpen, °ordeeld is Een geva_Q a e n dus, zonder naar feit gebleken Ds Niemöller detachement G de Berlijnsche nekende besten. In officieele lacoii Mar ril zacht bev ;ingen gewee den I gestel: N. n dui 'het - zettei derhalve weldr zo waa gevangennemin - di heeft, Gestapo, •—wie politie- bestemming v <n kring(

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6