DE ZEEUW TWEEDE BLAD tante AILIE Brandstichting een voort woekerend kwaad. Uit de Provincie. VAN VRIJDAG 25 FEBR. 1938, Nr 125. Vijftla procent der branden opzettelijk gesticht Woensdag kwam te Arnhem de tech nische kring 'der Kon, Ned. Brandweer- vereeniging in algemeene vergadering bijeen. Dr L. M. v. d. Berg, apotheker 'van het Algem. Prov. Stads- en Academisch Zie kenhuis te Groningen heeft een voor dracht met lichtbeelden gehouden over het verschijnsel en de bestrijding van de opzettelijke brandstichtingen. Volgens spr. kan men als zeker aanne men, dat minstens 50 pet. der 'branden hun oorzaak hebben in brandstichting. In 1920 'hadden er in de gemeente Gronin gen op iedere 10.000 inwoners 7 brand stichtingen plaats en dit steeg tot 16 ge vallen in 1936. In München daarentegen bedroeg dit percentage in 1930 slechts 2.2, terwijl in andere buitenlandsche ste den soms 30 gevallen voorkwamen. In ons land is het aantal brandstichtingen de laatste jaren schrikbarend gestegen. Brandstichtersscholen zijn in Nederland nog niet bekend, maar adressen waar ad viezen verstrekt worden om met het ver langde gevolg brand te stichten zijn ook hier te lande aan te wijzen. Met verschillende proeven demon streerde de inleider de uitwerkingen van verschillende zelfontbrandende mengsels en stoffen. Volgens spr.'s overtuiging is het meer dan tijd, dat er hier te lande een cen traal archief worde geopend, waarin ver schillende gegevens betreffende branden verzameld kunnen worden om aldus be hoorlijk materiaal ter 'beschikking te heb ben voor de bestrijding van de brand stichting. VERBOND CHR. MEISJES- VEREEN IGINGEN. Op Woensdag 23 Februari 1938 her dacht de ring Noord-Beveland van het Verbond van Chr. Meisjesvereenigingen zijn 10-jarig bestaan. De avond werd te Kamperland gëhou- den. Aanwezig waren ongeveer 100 meis jes van de vereenigingen Kamperland, Kolijnsplaat en Kortgene. Allereerst was een samenkomst belegd in de Herv. Kerk waar ook vele belangstellenden van hun medeleven getuigden. De presidente, Me vrouw Tonsbeek van Kamperland, opende de samenkomist met een hartelijk wel kom toe te roepen aan alle aanwezigen, inzonderheid Mevr. Boersma van Kloe- tinge. Vooraf was door een koortje een lied gezongen. Na het openingswoord en de liturgie kreeg Mevr. Boersma het woord en sprak zij over „Mogelijkheden' Spr. zette duidelijk uiteen het groote ver schil tusschen zelfverloochening en zelf handhaving. In een ring moeten we, net als in het familieleven, elkaar liefhebben, elkaar waardeeren, doch critiek, opbou wende oritiek, behoeft niet achterwege te blijven. Daarna zong de vereeniging van Kort gene, geschaard om een Bijbel met bran dende kaars, een lied „Het Oude Boek". De secretaresse. Mevr. Bons van Kolijns plaat, gaf een duidelijk overzicht van de afgeloopen 10 jaar. Na gemeenschappelijk zingen van Ge zang 96) sloot de presidente de kerkelijke bijeenkomst. 't Tweede deel van den avond werd doorgebracht in een school lokaal, dat daarvoor welwillend was af gestaan, Hot verslag van de penningmeesteresse wacht een batig saldo van f 10.97. Deze feuilleton door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) -o- i;Nu tante Ailie, u moet er niet boos over worden. Ik wil heelemaal niet on eerbiedig zijln of zooiets, maar ik kan het t er niet van zien een kind op de fou» van zijn vader te wijzen en i k kan ook niet inzien, dat het goed zou zijn." „Het is heel waar, wat je daar zegt. naar je,moet niet vergeten, Nannie, dat met a's een f°ut van je vader be- i-,0UW' maar meer als een ongeluk, een lichamelijke zwakte." at ,het dan ook moge zijn, ik wil er vol Van hooren"> 'hield Nannie >,0°k niet, als er, in verband hiermee een speciale plicht was opgelegd? nuister eens naar me, Nannie. Als we tno r0nfe vrienden dat willen zijjn, waar- hpn 0rLS k'esfemd heeft, moeten we doel Z0,<?.^ls ze werkelijk zijn. Ik be- fouten dat we alt^d naar 111111 eens f10®1®11 speuren, waardoor we wel shm meenen te vinden, dat n;et be- moedwinaa:ij e,enmin ii; het Seed, om llig de oogen te sl 'en oor dat- gezellige avond werd afgewisseld door voordrachten en samenzang. Ten «lotte zegde de Pres. Mevr. Boers ma hartelijk dank voor haar lezing en overhandigde haar, namens den ring een boek. Na het zingen van den Avondzang sloot de presidente de samenkomst met dankgebed. EEN A.N.W.B.-AVOND. Wanneer men van den Toeristenbond spreekt of hoort spreken, dan verbindt men daaraan onwillekeurig de gedachte aan een der meest volkomen organisaties in het land. Eb kunnen geen maatregelen, op welk toeristisch gebied ook, worden overwo gen of de A.N.W. B. heeft er mee de hand in. De wegwijzers, de richtingsborden, de plaatsnaamborden, de waarschuwings borden, de paddenstoelen, de reisgidsen en kaarten, de actie voor verbetering van wegen, voor bruggen, voor opheffing van tollen en verkeersbelemmeringen, voor wijziging van hinderlijke verkeers- voorschriften, voor natuurbescherming, voor verkeersveiligheid enz. enz., dat al les behoort tot het A.N.W.B. werk en is voor alle weggebruikers en alle toeristen van evenveel beteekenis. En toch is er nog meer propaganda noodig. Daarom worden overal in den lande lezingen gehouden met filmver- tooningen betrekking hebbende op de on derscheidene Bondsdiensten en tentoon stellingen der verschillende Bondsuitga- ven. Zooals uit de advertentie in dit num mer blijkt, zal een dergelijke tentoonstel ling, lezing en filmvertooning gehouden worden op 1 Maart in gebouw „Obadja" te Kapelle. Werd in de voorafgaande jaren een algemeene propaganda-film vertoond, thans wordt gedraaid de geluidsfilm „De Veilige Weg", de eenige Nederlandsche klankfilm over verkeersveiligheid. LUCHTBESCHERMING. Het ligt in het voornemen van den Commissaris der Koningin, om met de burgemeesters en hoofden van den lucht beschermingsdienst in de verschillende onderdeelen van Zeeland een mondelinge bespreking te houden onder zijn leiding, waarbij de Inspecteur voor de bescher ming der bevolking tegen luchtaanvallen zal tegenwoordig zijn. Doel is een bespre king inzake samenstelling van gemeente lijke luchtbeschermingsplannen, terwijl de Inspecteur zich zijnerzijds bereid heeft verklaard, gelegenheid te geven tot het stellen van vragen inzake die plannen, alsmede omtrent de luchtbescherming in het algemeen. Deze bespreking zal plaats vinden in den loop der maand Maart, roep. te Goes, Middelburg, Oostburg, Zieriksee en Ter- neuzen. District Walcheren Ned. Chr. Landarbeidersbond. Woensdagavond werd in het Mil. Te huis te Middelburg een vergadering ge houden van het District Walcheren van den Ned. Chr. Landarbeidersbond met de besturen der afdeelingen, in welke ver gadering door dhr A. Vingerling, te Gots, is gesproken over „De Werkloozenzorg". O.a. werd gewezen op het theoretische gedeelte waarbij aandacht werd geschon ken aan de groote beteekenis der werk- loozenkas; de steunregeling, de werkver schaffing, de rouleerweken, basisloonen en vaststelling tarieven en de moreele zorg zooals die geschiedt door cursussen, kampen en in ontspanningslokalen. Verder wees spr. op verschillende be palingen meer het practische werk be treffende zooals de B-steun, extra B- steun, z.g. spaarregeling, de verstrekking van goedkoope levensmiddelen, aftrek van de genoten inkomsten wegens z.g. manco- gelden, voor minder- en meerderjarige kinderen, aftrek wegens eigen bezit en voor land in eigen gebruik, enz. Van de gelegenheid tot gedachtenwils- séling werd 'door verschillende der aan wijzigen druk gebruik gemaakt. Jeugdavond in de Nieuwe Kerk te Middelburg. De ringen Walcheren van het Nederl. Verbond van Chr. Jonge Vrouwen-ver- gene, wat ons richtsnoer kan zijn voor onze handelingen. Je moet wel beseffen, dat je vader elke inspanning sohuwt, on derhevig is aan buien van neerslachtig heid en zich zonder den minsten weer stand zich overgeeft aan melancholie en droefgeestigheid. Het is dwaas, ja ver keerd te zeggen of te denken, dat je het niet weet. Je respect voor je vader zal er te dieper, te standvastiger zij'n, als het op waarheid gegrond is, op wat hij wer kelijk is, niet op waarheid gegrond is, op wat hij werkelijk is, niet op wt je je ver beeldt, dat hij is." „Dat klinkt in theorie nu wel heel mooi maar als we nu de praktijk eens nemen, wat voor goeds kan er uit voortspruiten, als ik er steeds aan denk, dat die arme vader zoo weinig geneigd is, tot werk of zaken doen of dat hij zoo zwalk is?" „Nu Nannie, nu moet je niet zoo dwaas of eigenzinnig willen zdjh, want een van de twee is op het oogenblik het geval. Ik heb toch niet gezegd, dat je er voortdu rend aan moest denken, ik heb alleen be weerd, dat je de feiten niet mocht loo chenen, opdat je je eigen plichten goed en duidelijk voor oogen zou kunnen zien. „Maar je wilt niet zien, wat ik nu be doel. Het is een genoegen voor je, je va der te helpen en hem alle moeite en last te besparen". „Dat is het zeker", riep ze uit. „En zoo behoort het ook te zijn. Maar eenigingen en van het Ned. Jongelings verbond hadden een gecombineerde sa menkomst belegd, die goed bezocht was en onder leiding stond van den heer J. Schipper. Deze opende met gebed en Schriftlezing en uitte den wensch, dat er van dezen avond een zegen zal uitgaan. Mevr. C. E. J. Tonsbeek-ten Cate sprak over: Blijdschap. Deze past echt bij meis jes. Het is te verwonderen, dat ze zoo weinig gevonden wordt. Er is blijdschap, waarover de Bijbel ook spreekt, over de voorbijgaande dingen van dit leven. Het is vaak moeilijk blijde te zijn met de blij den en onszelf daarbij geheel weg te cijferen. Het hoogst is echter de eeuwige blijd schap, waarmede God ons troost als Hij ons weeklagen verkeert in blijdschap. Deze vreugde is vrucht des 'Geestes, Zij werd door de eerste 'Christengemeente ge kend en wij gevoelen ze bij het Avond maal. Zij is niet afhankelijk van de moei lijke omstandigheden in ons leven en maakt, dat de Bijbel geen streng wetboek is. Met de vrede Gods in ons hart wordt alles in ons leven Gods 'bestel. Spr. illus treerde 'haar rede met tal van beelden uit den Bijbel, de literatuur en het leven. Dr G. P. van Itterson, 2e voorzitter van het N. J. V., sprak over: De gees telijke nood van ons geslacht. Door alle eeuwen heen, zeide spr., was er nood, Onze tijd kenmerkt zich door den crisis nood. Achter de materieele nooden van werkloosheid en overproductie schuilt de geestelijke nood. In de vorige eeuw bloei de de wetenschap en werden vele ontdek kingen gedaan. Doch menigeen verloor daardoor het geloof in God en Zijn wijs beleid. Onze tijd is te vergelijken bij het eind der Middeleeuwen, toen nieuwe we relden zich openden, ook in het rijk der gedachten. Midden in dezen verwarden tijd gaf God mannen als Maarten Luther, die op den Rijksdag te "Worms zijn ge loof beleed. Zoo moeten wij trouw blijven aan de banier van het Kruis, van Chris tus onzen Koning. Jezus helpt en zal dwars door de moeilijkheden heen uit al len nood uitkomst geven. Dan komt er blijdschap in Hem. De Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer" van 't Zand zorgde voor goeden zang van C'hr. liederen. De heer J. Schipper bracht dank aan allen, die medegewerkt hadden tot het slagen van dezen avond, in 't 'bijzonder aan 'den heer W. IJsel, die zich zeer veel moeite getroostte voor de voorbereiding. Spr. eindigde daarna met dankgebed. 4 De oestercultuur. Men is te Tolen bij de verschillende oesterkweekers met bet geheele personeel bezig van de pannen, die vorig jaar op de banken zijn uitgezet voor het oesterbroed en daarna in den winter zijn opgeborgen in de vloeiputten voor den verderen groei van het broed, de kleine oesters af te steken. In de putten van de firma Baaij, waar wij een en ander in oogenschouw namen, was het personeel bezig de dui zenden pannen schoon te wasschen van het ebbeslik, waarna ze per kruiwagen in de loodsen werden gebracht, waar de klei ne oesters, enkele nauwelijks zichtbaar en weer anderen een paar cm middellijn, één voor één met de kalk van de pannen wor den gestoken, waarna ze later weer voor- loopig in de putten en bij zachter weer, straks op de banken op de buitenpercee- len worden uitgezaaid. De kwaliteit leek over het algemeen zeer gezond, doch de kwantiteit kon beter; wij zagen pannen met 60 stuks, doch ook weer anderen met bijna geen zaad er op, het gemiddelde wordt gerekend op ruim 20 stuks. De prijs van dit broed is goed, daar f 5,50 per 1000 stuks wordt besteed. Aangehouden. Door de Justitie te Middelburg is aan gehouden zekere J. B., arbeider, wonen de te Waarde, als verdacht van diefstal van een hoeveelheid uien te Waarde en Ierseke gepleegd in 1938. MIDDELBURG. Vereeniging tot behartiging van de belangen van Slechthoorenden. Donderdagavond hield de afd. Middel burg van de Vereen, tot behartiging van slechthoorenden haar jaarvergadering onder voorzitterschap van Mevr. Troll- Nannie, je moet niet vergeten, dat bespa ring van moeite en last nooit bet belang rijkste kan zij'n voor iemand, of hij' jong of oud is, ziek of gezond. Gods wil te doen op de plaats, die God ons gegeven heeft, moet ons aller grootste wensch zijin. Je vader heeft een opdracht gekregen van God als hoofd van zijn gezin. Het is het beste voor hem, voor jou, voor jullie al lemaal, dat hij en niet jij die opdracht volvoert." „Daar is wel iets van aan", zeize na denkend. „Neem nu bijlvoorbeeld de jongens", vervolgde mevrouw Fleming, „is het niet het beste voor hen en ook voor hem, dat hij weet, wat ze doen en wat ze behoor den te doen, waar ze goed en waar ze verkeerd handelen, waarin ze zwak en waarin ze sterk zijn?" „O, dat heb ik al zoo vaak gevoeld", riep Nannie uit. „Maar wat kan ik ei aan doen, als vader zegt, dat bij niet in staat is, er naar te kijken? Ik kan hem toch niet zeggen, dat bet zijh plicht is? Het staat niet aan mij, hem een lesje te willen geven." „Neen, zeer zeker niet. Maar Nannie, zie je niet, dat er één ding is, dat je wei doen kan? In plaats van hem voortdu rend de zorgen te besparen over de kin deren, zou je hem toch wel eens kunnen verzoeken, ter wille van jou hier en daar eens naar te kijken? In plaats van alle Hoek, die Middelburg reed» metterwoon heeft verlaten. De jaarverslagen van de secretaresse, Mej. Bok en van de penningmeesteresse, Mevr. Unger, met een goed saldo van f998,691/», werden goedgekeurd. Mej. A. C. Bok en dhr F. Hollebrandse werden als bestuursleden herkozen en gekozen in de plaats van dhr E. Neuge- bauer, die zich niet meer herkiesbaar stel de, dhr W. F. van Hofstede. De voorzitster deelde mede, dat men er in geslaagd is Mr M. G. W. van der Veur bereid te vinden baar taai met ingang van bet nieuwe winterseizoen over te ne men tot dan zal Mevr. Van Deinse het presidium waarnemen. Nadat dhrn P. en J. Luteijn, viool en pianonummers ten beste hadden gege ven, heeft de afd. bij' monde van Mevr. Van Deinse hartelijk afscheid genomen van Mevr. Troll onder aanbieding van een „dienstknecht" of rijdende thee- en dientafel. De dames van de naaikrans boden bij monde van Mevr. Desson een tweetal fraaie kleedjes voor het nieuwe meubel stuk aan. Een vlugge redding. Gistermiddag geraakte een ongeveer 12- jarige jongen in de Kade bij de Konings- brug. Een voorbijganger bad spoedig de reddingshaak, die aan die brug 'hangt te pakken en slaagde er in den drenkeling op het droge te brengen. R ijksgebo uwend I enst. Tot schrijfster eerste klasse ten bureele van den districtsbouwkundige van den Rijksgebouwendienst alhier is benoemd Mej. S. Smit alhier. Eind goed, al goed. Ook de laatste dag van de tentoonstel ling in huize „De Abdij" is het bezoek goed geweest. Te wachten is, dat men in de gelegenheid zal zijn dit jaar ook de vereenigingen, die altijd iets krijgen eens extra te bedenken. Het Abdij-Hotel-adres. Naar wij vernemen is er op het rekest aan den minister van Financiën tegen de onteigening van het bekende hotel de Abdij, 'dat aldaar is neergelegd, vrij druk geteekend. Ongeveer driehonderd voor aanstaande burgers zijn uit eigen bewe ging naar „de Abdij" gekomen om hun 'handteekening te plaatsen. Ook een paar Amerikaansche touristen, gasten van bet hotel, stonden er op hun naam te plaatsen. De gelegenheid tot onderteekening wordt Maandag a.s. gesloten. WALCHEREN. Biggekerke. Woensdagavond werd on der leiding van den directeur dhr L. Si- monse Lz. Sr. de jaarvergadering gehou den van de Boerenleenbank. De uitkomst kan bevredigend genoemd worden, de omzet vermeerderde. Herkozen werden het bestuurslid dhr M. Houterman, het ■lid van den raad van toezicht dhr C. Polderman en de beide plaatsvervangen de bestuursleden de heeren W. de Regt en D. Coppoolse. De rente voor gestorte gelden is weer verlaagd, in verband met de rente welke door de C.-Bank wordt uitgekeerd. Koudekerks. Woensdagavond hielden de Knapenvereeniging „Timotheus" en de Meisjes vereeniging „Blandina" een ge combineerde jaarvergadering, onder lei ding van de heeren J. Potappel en J. G. Ruitenbeek. Opstellen werden geleverd over Bijbel- sche, Vaderlandsche en Kerkgeschiede nis. Voorts samenspraken. Verschillende organisaties brachten fe licitaties over. Aan Ds Heij, die tal van jaren leider was van de Knapenvereeni ging en nu ontslag nam, werden blijken van waardeering overhandigd. Ds Heij dankt hiervoor en sprak een opwekkend woord tot trouw bezoek en medewerking. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Begrafenis M. Evers- d ij k. Onder groote belangstelling is gis teren ter aarde besteld het stoffelijk over schot van M. Eversdijk. Namens 'de gemeente voerde Burge meester Zandee het woord, den moeilijkheden en last, die hem zouden ontstemmen,, voor hem verborgen te hou den, zou je ze hem immers voor kannen leggen en zijn hulp en raad er over in- roepen?" „Dat zou mogelijk zijta. Maar tante, u moest eens weten, hoeveel prettiger het is zelf de zorgen op te nemen, dan ze hem op de sohouders te schuiven." „En wat zegt u van Esther? Dat is een andere moeilijkheid, die me op het oogen blik zwaar drukt." „Ik zou je de raad willen geven wend je tot ge vader en laat hij je zeggen, hoe te handelen. Hij moet weten, aan welke gevaren en verleidingen ze is blootge steld. Al die dingen hadden hem allang eerder voorgelegd moeten worden. Ik heb het altijd heel prettig gevonden ,dat je je hart bij mij kwam uitstorten en ik heb je graag raad gegeven; maar ik had eer der moeten beseffen, dat ik je naar je vader moet moeten sturen." „Maar tante Ailie, mag ik nooit meer met mijn moeilijkheden 'bij.u komen? Dat zou ik niet prettig vinden." „Ik ook niet, mijn meiske. Ik vind het prettig te weten, wat je doet, hoe de zaken loopen, of je met moeilijkheden te kampen hebt, of dat alles je naar den zin gaat. Bovendien zullen er zich ge noeg kleinigheden voordoen, waarmee je je vader nu niet direct lastig 'kunt vallen. Ik heb natuurlijk niet bedoeld, dat je overleden wethouder «chetsende al» een persoon, welke in zijn zeer werkzaam leven op verschillend gebied, zijn krach ten ontplooide en die als wethouder en loco-burgemeester, gedurende 25 jaar toonde een eigen meening te hebben, die bij niet gemakkelij"k liet varen. Hij bracht namens allen den overledene dank voor de bewezen diensten en verzekerde diens kinderen dat de naam van hun vader steeds met eere zal worden herdacht. De heer J. Q. C. Lenshoek, voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur, bracht namens dit college dank voor de volle toewijding en groote trouw waar mede gedurende S3 jaar het werk als armbestuurslid was verricht, Door plaat selijke bekendheid en helderheid van in zicht in zaken heeft de overledene ook op dit gebied veel kunnen doen. De heer Q. Trimpe te Goes, voor zitter en Directeur van de Coöp. Boeren leenbank te Kloetinge, waarvan de over ledene nu 25 jaar geleden een der mede oprichters was en gedurende 21 jaar kas sier, bracht dank voor het vele werk in deze functie gepresteerd. Zijn eerlijkheid en trouw waren boven alles verheven. Nadat Ds H. Boersma nog troostwoor den had gesproken naar aanleiding van Openbaring 21, vers 1 tot 7 dankte een zoon voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. Oudetande. Gisterenavond vergaderde de afd. van het Groene Kruis. De in komsten bedroegen met saldo vorig boek jaar f 664,91, de uitgaven f 454,33, goed slot f210,58. De verkoop Emmabloem bracht op f 12.65. Kapelle. De vereeniging Chr. Bewaar school „Samuël", kwam in algemeene ledenvergadering bijeen onder voorzitter schap van Ds A. Scheele. 70 leerlingen bezoeken de school, Door 102 leden wordt f 119 bijgedragen, Het kassaldo voor 1937 bedroeg f7. Herkozen werden de aftredende 'be stuursleden, Ds A. Scheele en J. van Wingen, voorzitter en vice-voorzitter. Schors. Bij den manufacturier P. brak dezer dagen brand uit in een partij goe deren, welke daardoor gedeeltelijk werd vernield. De oorzaak is onbekend. Ver zekering dékt de schade. N OORD-BEVELAND. Kolijnsplaat. Gemeenteraad. Woensdagmiddag vergaderde de Raad. Alle leden waren aanwezig. De burge meester spreekt de gebruikelijke Nieuw jaarsrede uit en wijst op de heugelijke gebeurtenissen in ons Vorstenhuis. Deze rede werd door dhr de Pree beantwoord. Ingekomen is een dankbetuiging van het Prinselijk paar voor de aangeboden telegrafische gelukwenschen; voorts een verzoek van de Buurtvereenigingen om f 100 beschikbaar te stellen voor het ge houden schoolfeest. Tevens gaat hierbij een overzicht van verder gemaakte on kosten zijnde f 40. Het voorstel van B. en W. is het te houden op f 100. De hee ren Hartog en de Pree vinden het bil lijk dat de muziekgezelschappen iets krij gen. Zij stellen daarom voor f 140 uit te trekken. Dhr van Dis wijst op het ge zegde van den voorzitter in zijn openings woord, dat men niet roekeloos met het geld moet omspringen. Weth. Dees zegt dat alleen i>s besloten een schoolfeest te houden. Wat dan bovendien plaats heeft is niet voor de gemeente. Het voorstel wordt verworpen met 4 tegen 3 st., tegen de heeren Dees, van Dis, Contant en Janse. Het voorstel van B. en W. om f 100 te schenken, wordt aangenomen met 6 tegen 1 st., tegen dhr de Pree. Verder is ingekomen een verzoek van D. van Gilst e.a. om -de ingang der open bare lagere school weder te verplaatsen naar de voorzijde, gezien de vele hinder die de omwonenden hiervan ondervinden. Dhr de Pree zegt dat het schoolplein na de schooltijden kan worden afgeslo ten. Hij heeft nooit gezien, dat er is avonds veel kinderen spelen. Hij is ook tegen het verzoek om een schutting, daar dit weer geld kost. Dhr Contant zegt dat met twee maten wordt gemeten. Als er kosten gemaakt Ininnen worden voor menschen, die met oen auto de Voorstraat in willen vliegen, hem allerlei wissewasjes zou plagen. Het grootste deel er van kun je best zelf be slissen ze zijn geheel jou zaak." „En daarom is het dan ook maar het beste ze heelemaal voor me zelf te hou den en er niemand mee te plagen," zei Annie, opstaand om haar hoed op te zetten. „En het is je wel toevertrouwd, nijver bijtje, dat je bent. Maar Nannie," en ze legde een hand op den arm van 'het meisje om haar nog even terug te hou den, „nog een woordje voor je weg gaat. En dat moet je in gedachten houden zoo wel nu als later, als zuster, als dochter en als vrouw. Ik weet, Nannie, dat jij nooit je lasten een ander op de schou ders zult scnuiven, dat je nooit met 'je handen over elkaar zult zitten, terwijl an dere menschen jou werk doen. Maar ik ben er nog niet zoo zeker van, dat je niet vaak in de verleiding zult komen meer voor anderen te doen, dan je moest. Ver geet niet, dat God een zegen verborgen beeft in ieder stuk werk, dat Hij' ons te doen geeft, in elke 'beproeving, die Hij ons te dragen geeft en je hebt niet het recht iemand dien zegen te onthouden door hem het werk uit handen te nemen, dat God hem had opgedragen, of het leed van hem af te nemen, dat God hem wilde doen ondergaan." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5