Beperking vestiging industrieele bedrijven. WEEK-ABONNEMENTEN De Crisis-Hypotheek- aflossingswet. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw Radioprogramma. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Het tegengaan in het algemeen belang van ongewenschte gevolgen van uitbreiding en vestiging van bedrijven. Aan de Memorie van Antwoord van den Minister van Economische Zaken aan de Tweede Kamer betreffende de regeling inzake het beperken van de vestiging van bedrijven, waarin eenige tak van nijver heid wordt uitgeoefend is het volgende ontleend: De minister is van meening, dat de in grijpende veranderingen in de structuur van 'het economische leven het noodza kelijk hebben gemaakt, dat de overheid onder de huidige omstandigheden haar taak op ruimer wijze opvat dan in vroe gere perioden gerechtvaardigd was. De opvatting, dat aanvaarding van het aan het ontwerp ten grondslag liggende beginsel tot 'n noodlottige beperking van de vrijheid van onder nemers zal leiden, berust op een mis vatting, welke slechts kan voortvloeien uit een gedachtengang, welke geen enkele beperking van vrijheid op dit terrein toe laat. Dit is niet de meening van de regee ring. De vrees, dat dit ontwerp zal wor den dienstbaar gemaakt teneinde te ge raken tot een meer algemeen stelsel van gesloten be- d r ij v e n, is volstrekt ongemotiveerd. Met de voorgestelde regeling wordt slechts één doel gediend en wel het tegen gaan in het algemeen belang van onge- wenschte gevolgen van uitbreiding en ves tiging van 'bedrijven. Dat toepassing van de wet controle op de prijzen en eventueel minimum-prijszet ting tot noodzakelijk gevolg zal kunnen hebben, kan de minister niet inzien. Als voornaamste jbezwaar tegen het ingediende ontwerp is aangevoerd, dat het criterium, waaraan een maatregel tot beperking van de vestiging en uitbreiding van bedrijven moet voldoen, n.l. dat hij in het „economisch landsbelang" moet zijn, te vaag is en dat „objectieve crite ria" ontbreken. De minister komt hieraan tegemoet door de bevoegdheid te begrenzen tot be paalde groepen van gevallen. Als eerste groep, waarvoor de regeering de bevoegdheid noodig zal hebben, zou de minister willen noemen die gevallen, waarbij de noodzakelijkheid zich voor doet om ongewensohte uitbreiding van teu tak van nijverheid te voorkomen oi tegen te gaan, tengevolge van het bestaan eener ondernemers-overeenkomst, welke voor den betrokken bedrijfstak van over wegende beteekenis moot worden geacht. De tweede groep houdt verband met de omstandigheid, dat herhaaldelijk is ge bleken, dat door de overheid getroffen maatregelen op contingenteeringsgebied indirect leiden tot een ongewenschte uit breiding van de capaciteit in bepaalde bedrijfstakken. Als derde groep hebben den Minister voor oogen gestaan de gevallen, waarin de overheid in verband met de door haar gevolgde industrialisatiepolitiek de vesti ging van bepaalde bedrijven hier te lan de voorstaat en bevordert en waarin moet worden voorkomen, dat deze bevordering er toe leidt, dat hier reeds aanstonds ver scheidene bedrijven ontstaan met een ca paciteit, welke het binnenlandsche ver bruik belangrijk overtreft. De Minister meent, dat voor een wijzi ging van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937, ertoe strekkend daarin alsnog het behoefte-element op te nemen, voorshands geen aanleiding bestaat. De tegen het begrip „uitbreiding van de capaciteit van een bedrijf" aangevoer de bezwaren kan de minister wel als juist erkennen, waarom een gewijzigde redac tie wordt voorgesteld. meer op den grondslag van de inkom stenbelasting. Het verzoek van dhr J. J. Traas om vergoeding voor zijn zoon die de u.l.o.-school bezoekt, wordt volgens art. 13 L.O.-wet 1920 ingewilligd ingaan de 1 Jan. 1938. De minderheid van B. en W. stelt voor om het door het ambtenarengerecht ge wezen vonnis van 6 Sept. 1937 uit te voe ren wat betreft de vernietiging van het raadsbesluit van 2 Dec. 1936 en dhr J. A, Hoogvliet te herstellen in zijn ambt en voorts aan J. A. Hoogvliet de hem toe gekende schadevergoeding groot f 100 uit te betalen. De voorz. zegt, dat de f 100 reeds zijn uitbetaald. Wat het in zijn ambt herstel len betreft, daar gevoelt de voorz. niets voor. Spr. heeft inlichtingen ingewonnen bij Burg. Mes van Heinkenszand en leest uit dit schrijven voor, wat hij zelf ook wel heeft geweten, dat het niet verplich tend is om Hoogvliet in zijn ambt te herstellen. Mevr. Steketee zegt, dat artt. 47 en 104 der ambtenarenwet een geheel anderen kijlk op deze zaak geven dan de voorz. zegt. Ook wijist spr. er op, dat de voorz. steeds nog in zijn correspondentie met Hoogvliet dezen noemt „gem.-opzichter" te Baarland. Zij kan niet begrijpen hoe zulks mogelijk is, als hij niet in zijn ambt hersteld is. Dhr Traas vraagt waarom hier ook bij'- gevoegd wordt het voorstel van betaling van f 100. Mevr. Steketee zegt: voor bijlagen voor mandaat van uitbetaling. Weth. de Vriend zegt, dat de raad hier niet voor kan stemmen, daar hij anders in strijd 'komt met art. 4. Dhr Mol vraagt of de uitspraak van het ambtenarengerecht bindend is, waarop de voorz. bevestigend antwoordt. Daar uit volgt, aldus dhr Traas, dat dhr Hoog vliet thans gem.-opzichter is, wat door den voorz. wordt toegestemd. Dhr de Vriend zegt, dat dhr Hoogvliet thans in theorie gem.-opzichter is, maar in de practijk niet, want hij krijgt geen opdrachten meer van den Burgemeester. Bij de rondvraag spreekt dhr Mol over de sloot biji Ruisaard. De voorz. zegt ver betering toe. De voorz. spreekt over het afkoopen van persoonlijke diensten, als b.v. bij de brandweer. Mevr. Steketee zag gaarne dat de voor zitter terugnam zijn gezegde dat spreek ster naar den minister geschreven had, daar zij dat nog nooit gedaan heeft. De voorz. bedankt hiervoor. Mevr. Steketee zal den Minister hier mee in kennis stellen. Daarna sluiting. Borsele. Oranjefeest. Vrijdag is hier Oranjefeest gevierd, 's Morgens 8 u. klonk muziek vanaf den toren. Daarna heette de vice-voorzitter van de Oranje- vereeniging den eere-voorzitter burge meester Bax, namens de Oranjevereeni- ging hartelijk welkom. Het bestuur van de O'ranje-vereeniging heeft alles in het werk gesteld om het feest zoo goed mo gelijk te doen slagen. Burgem. Bax voldeed gaarne aan het verzoek dit feest te openen. Als er reden is om feest te vieren, dan is het zeker nu wel en onze gemeente zal geen uit zondering maken. In het Huis van Oranje ziet spr. het symbool van onze vrijheid, doch ook dat onzer saamhoorigheid. We kunnen ge rust zeggen dat ons volk een bevoorrecht volk is. Ondanks min of meer groote ver schilpunten, schaart ons volk zich in overgroote meerderheid eendrachtig om den den troon van onze Oranjevorstin en haar Huis. Hierna hief de muziek het Wilhelmus aan. De morgen werd besteed aan de school kinderen. Ook werden volksspelen ge houden met vooraf een prachtigen op tocht. 's Avonds voor den fakkeloptocht bracht de muziek nog een serenade aan haar werkend lid dhr de Keizer, die zijn öOsten verjaardag vierde. 27 jaar is hij lid van de muziekvereeniging. Na den fakkeloptocht bleef men nog lang gezellig bijeen. Het dorp was mooi versierd. Biggekerke. De vereeniging tot exploi tatie van de weegbrug „Ons Belang" hield haar jaarvergadering. Door den secretaris dhr J. Lampert werd het jaar verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat ongeveer 800.000 kg. is gewogen. D'e totale ontvangsten waren f 164.84, de uitgaven f 118.67, alzoo een goed slot van f 46.17. Besloten werd het goed slot op nieuwe rekening te boeken. Domburg. Vrijdagavond werd een feestavond gehouden door de gezamen lijke Herv. Jeugdvereenigingen. Het ge heel stond onder leiding van Ds F. G. H. Nicolai. D'e talrijke aanwezigen konden uit de jaarverslagen vernemen, dat alle vier de jeugdvereenigingen steeds in ledental vooruitgaan. De avond werd gevuld met opstellen, zang en tableaux. Door de groote meisjesvereeniging werd opgevoerd „D'e grootste schat" en door de jongemannenvereeniging „Het Gewe ten", twee symbolische spelen, waar mede veel succes werd geoogst. Rittem. De bibliotheek hield Zater dagavond haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat in 't afgeloopen jaar ruim 1700 boeken wer den uitgereikt. De catalogus telt thans 920 nummers. De rekening en verant woording sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden S. van den Broëke, F. J. Gornelis en B. J. de Meij werden als zoodanig herkozen. D'aar de voorz. Ds G. de Ru door zijn a.s. vertrek naar Almen voor het laatst de vergadering leidde, dankte de vice-voor zitter hem namens de vereeniging voor 't geen hij voor de bibliotheek heeft ge daan. Colijnsplaat. Vrijdag kwam de Chr.- Hist. kiesvereen. in jaarvergadering bij een. Ds Bons opende de vergadering, waarna hij] een inleidend woord sprak naar aanleiding van Psalm 146 en in het bijlzonder aan den burgemeester van Kortgene, den heer A. A. Schuit, een har telijk welkom toeriep. Notulen werden ge lezen, jaarverslagen van secr. en pen- ningm. goedgekeurd, waaruit duidelijk het op peil blijven van het verenigings leven bleek. Bij' acclamatie werden de af tredende bestuursleden, dhrn J. Schip pers en A. Schuit, herkozen, terwijl in de plaats van den heer C. J. Kole tot be stuurslid gekozen werd de heer P. Janse, raadslid. Burgemeester Schuit hield hierop een referaat over werkloozenzorg, werkverschaffing en steunverleening, waarop een breedvoerige en aangename discussie ontstond. Vrijdagavond hield de Chr. muziek- vereen. „Soli Deo Gloria", een gewone jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr M. G. Karman. De secretaris P. van Gilst, bracht ver slagen uit. De penningm. deelde mede dat de kas een batig slot heeft. Als bestuursleden werden herkozen P. van Gilst, J. B. van Gilst en C. Holle- stelle. Dhr Joh. Broekhoven werd benoemd als bode. Door enkele leden werd een voordracht ten beste gegeven. Kortgene. Dammen. In de Stads- wijnkelder werd Vrijdagavond een simul- taanwedstrijd gespeeld door den Zeeuw- sohen damkampioen, dhr "W. Boogaard uit Middelburg tegen 10 spelers van de damclub Kortgene, 11 spelers van Kam perland en 5 spelers van de club Wissen- kerke. Totaal 20 spelers. De uitslag van Kortgene is: G. W. van Damme 0; Z. Salomé Jr 0; Corn. Markus- se 0; S. Saaman 0; J. v. Strien 11; W. J. Koster 2; A. v. Hee 2; O1. Scherp 11; J. Vogelaar 0; J. v. d. Linde 11. Van Kamperland: J. Nelisse 0; Th. Koole 0; W. J. G. Zwemer 0; H. M. Bey- thel 11; P. Koole 2; D. de Haze 0; B. Dorleyn 2; A. de Bruine 0; P. Verburg 14; Jac. de Smit 0; J. Zwemer 2. Van Wissenkerke: A. Filius 2; J. Schrier 0; Dobbelaar 11; M. Markusse 2 en Hage 0. Dhr Boogaard heeft 13 partijen gewon nen, 7 verloren en 6 remise. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. DE GOUD- EN ZILVERSCHAT VAN DE „LUTINE". Nieuwe ernstige pogingen van de Billiton de „Lutine" te lichten. Naar gemeld wordt heeft de Gemeen schappelijke Mijnbouwmaatschappij Billi ton het plan in studie genomen om met haar tinbaggermolen „Karimata", die op het oogenblik in aanbouw is op de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk (electri- scbe installatie van Heemaf) den goud en zilverschat uit bet wrak van de „Lu tine" op te balen. EVenals de „Doejoeng", die verleden jaar naar Indië gesleept is, is de „Kari mata" een molen, die bestemd is om voor de kust van Billiton in zee te baggeren. Zijn baggerdiepte, die grooter is dan die van de „Doejoeng", is 30 m, en zijn af metingen 75 X 23 m. Deze molen is ge heel geconstrueerd op zeevaardigheid en voor het baggeren naar tinerts op groote diepte in zee. Dit is de reden, dat de lei ding van de Gemeenschappelijke Mijn- bouw-Mij. Billiton zich voorstelt om met de „Karimata", voordat deze naar zijn eigenlijke bestemming op Billiton gesleept wordt, een poging te doen het wrak van de „Lutine" te lichten. De molen is zóó sterk geconstrueerd en van een dergelijke j groote capaciteit, dat er behoudens on voorziene omstandigheden naar het inzicht van de deskundigen een goede kans is om de „Lutine" in betrekkelijk korten tijd naar boven te halen. Een belangrijke overweging is geweest, dat in verband met de quotavermindering volgens het internationale restrictieplan de behoefte aan nieuw ontginningsmate riaal op Billiton niet meer zoo dringend is als eenigen tijd geleden. Zonder be zwaar zal de „Karimata" dan ook eeni gen tijd later dan aanvankelijk gedacht was op Billiton in productie kunnen gaan Aangezien de maatschappij 'n gemengd bedrijf is heeft de leiding den Minister van Koloniën over dit plan geraadpleegd. Het tijdstip voor de werkzaamheden wordt zoodanig gekozen, dat men onder de gunstigste weersomstandigheden kan baggeren, en dat tevens de gunstige tijd voor bet sleepen naar Indië niet verloopt. Vermoedelijk zullen de werkzaamheden in Juni a.s. aanvangen. Natuurlijk is aan de voorbereiding be langrijk werk verbonden en moet nog ze kerheid verkregen worden omtrent een aantal factoren, waarvan zal afhangen of het plan tot uitvoering kan komen. Ri sico's van eenige beteekenis kunnen uiter aard niet genomen. Zooals men weet, is de „Lutine" een Engelsch oorlogsschip, in 1799 ter hoogte van Terschelling met man en muis ver gaan. Volgens de gegevens zou zij een goud- en zilverschat bergen ter waarde van omstreeks f 15 millioen. Door her haalde bergingspogingen, waaronder de meest recente die met den bergingstoren van den heer Beckers, van 19331936, is de ligging van het wrak nauwkeurig bekend. Deensche klompjes voor een Nederlandsche Prinses. Denemarken exporteert, zooals wellicht niet algemeen bekend is, klompen naar Nederland, het land van de klompen. Zoo levert een fabriek in Svejbaek jaar lijks 10.000 klompen aan een enkele fir ma. Deels om de relatie aan te houden, deels ook omdat de 74-jarige leider van de fabriek op denzelfden dag jarig is als dien waarop Prinses Beatrix gebo ren werd, beeft, naar de „Nationalti- dende" meldt, de fabriek een paar heele mooie klompjes laten maken met den naam van de Prinses er op en deze als geschenk doen aanbieden. Twee Duiische vliegtuigen bij Heerenveen geland. Zaterdagmorgen zijn te Nieuweschoot bij Heerenveen twee Duitsche militaire jachtvliegtuigen, beboorend tot een es kader van drie, gedaald. Volgens mede- deeling van beide inzittende Duitsche vliegerofficieren waren zij te D'ortmund opgestegen voor een rondvlucht. Zij ver- In een mededeeling van de afdeeling gerechtelijke- en armenzorgstatistiek van het Centraal Beureau voor de Sta tistiek zijn ter aanvulling van reeds vroeger gepubliceerde gegevens betref fende de toepassing van de crisis-hypo- theekaflossingswet cijfers opgenomen over het vierde kwartaal van 1937. Dit stelt in staat tevens de toepassing der wet in het jaar 1937 na te gaan en de cijfers van dit jaar te vergelijken met die van 1936. Zooals bekend schept deze wet voor den hypothecairen debiteur, die aan be paalde verplichtingen heeft voldaan, de mogelijkheid van den rechter uitstel te verkrijgen voor de terugbetaling van de hoofdsom, tot waarborg waarvan hypo theek is bedongen, of wijziging in zijn verplichting tot tusschentijdsche aflos sing. D'aardoor kan voorkomen worden, dat de schuldenaar door een onredelijke terugvordering van de geldleening ern stig wordt benadeeld. In totaal werden in het vierde kwar taal van 1937 bij de kantongerechten slechts 32 verzoekschriften ingediend te gen 63 in de overeenkomstige periode in 1936. Voor het geheele jaar 1937 be droeg bet aantal 147 of minder dan de helft van bet aantal in 1936 (323). Bij 19 van de 62 kantongerechten werd in 1937 geen enkele zaak aanhangig ge maakt. In 1937 werden 14 verzoekschriften inzake vexatoire beslagen ingediend, 14 verzoekschriften werden afgedaan, waarvan 9 door inwilliging van het ver zoek. klaarden verdwaald te zijn en moesten wegens benzinegebrek een noodlanding maken. De vliegers zijn door de marechaussee te Heerenveen naar de kazerne overge- biacht, in afwachting van de beslissing van hoogere autoriteiten. Het is bijna onbegrijpelijk, hoe het eene vliegtuig, dat neergestreken is op een stuk land van nog geen zestig meter lang, omge ven door hooge boomwallen, zonder averij aan den grond is gekomen en nog wel met den wind mee. Een derde vlieg tuig, dat nog eenmaal boven de gedaalde toestellen rondcirkelde, is in Oostelijke richting verdwenen. Nader wordt gemeld, dat het derde vliegtuig te Hemrik (gem. Opsterland) is gedaald. Ook de bestuurder van dit toestel, een korporaal-vlieger, gaf als re den van zijn landing op benzinegebrek. Hij is in afwachting van een nadere be slissing naar Beetsterzwaag overgebracht. Autobotsing met ern stige gevolgen. Gisteravond zijn op het kruispunt RijkswegHilvers-um- sche weg te Laren twee personenauto's tegen elkaar gebotst welke resp. werden bestuurd door de heeren A. v. d. B. uit Hilversum en A. G. de B. te Krimpen a. d. IJsel. Doordat eerstgenoemde geen voorrang verleende, werd zijn wagen in de flank aangereden en omver geworpen. De echt- genoote van den beer v. d. B. werd ern stig gewond. Na door dokter Holtman te zijn behandeld, werd zij naar het dia conessen ziekenhuis te Hilversum over gebracht. Een dochtertje van het echt paar kreeg lichte verwondingen aan het hoofd. De bestuurder bleef ongedeerd. Ook de inzittenden van de andere auto kregen geen letsel. Beie wagens, die zwaar beschadigd warden, zijn door de politie in beslag genomen. Aanvaring op de Noord zee. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn op de Noordzee, enkele mijlen van het lichtschip Maas, bet Italiaansche stoomschip San Guiseppe, dat van Am sterdam op weg was naar Freeport en het Deensche stoomschip England, dat op weg was van Dantzig naar Antwerpen, met elkaar in botsing gekomen. De San Guiseppe is met een zwaar beschadigden voorsteven opgestoomd naar Rotterdam, waar het schip zal worden gerepareerd. De England heeft de reis voortgezet. Of dit schip schade heeft gekregen is niet bekend. Film en werkelijkheid. Tij^ dens een bioscoopvoorstelling te Charles^ ton (West-Virginië) werd een der toe schouwers tijdens een drama in bet wil de westen zoo opgewonden, dat hij een revolver trok en schoten loste op den misdadiger op het doek, waarbij ech ter een 14-jarig meisje zeer ernstig ver wond werd. Direct ging bet licht in de zaal op en werd een ambulance gehaald om het meisje, dat in het achterhoofd getroffen was, naar het ziekenhuis te vervoeren. Den dader beeft men nog niet kunnen opsporen. Inbreker gepakt. In de af geloopen week is ten huize van zekeren J. V. te Hemrik (Fr.) ingebroken, waar bij 35 bankbiljetten van tien gulden wer den ontvreemd. Gisteren is de dader, een boerenknecht uit Wijnjeterp, gear resteerd. Het geld werd, op een klein bedrag na, nog in 's mans bezit gevon den. Meisje loopt ernstige brandwonden op. Bij het wasschen van het haar in haar woning in de G. J. Mulderstraat te Rotterdam heeft de 27-jarige T. de Regt gisteren vrij ern stige brandwonden opgeloopen, doordat de petroleum-aether, waarvan zij ge bruik maakte, in brand vloog. Per auto van den geneeskundigen dienst is zij overgebracht naar het ziekenhuis waar zij moest worden opgenomen. Val van een fiets. De wielrij der W, uit Schipluiden raakte te Delft met zijn voorwiel den trottoirband, met het gevolg, dat hij kwam te vallen en met zijn hoofd tegen de straat sloeg. De wielrijder liep een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding op. De politie vervoerde hem naar het St. Hippolytus- ziekenhuis. Voetballer breekt een been. Tijdens een gisteren te Delft ge speelden wedstrijd kwam de 40-jarige voetballer B. in botsing met een anderen speler, tengevolge waarvan hij een been breuk bekwam. De politie vervoerde hem per auto naar het gasthuis, waar hij ter verpleging is opgenomen. Oneerlijke kassier. De arr. rechtbank te Breda wees vonnis in de zaak contra den 37-jarigen A. J. W. S., voorheen kassier te Tolen, thans wo nende te Bergen op Zoom, die in de ja ren 1934, 1935 en 1936, als beheerder van het bijkantoor Tolen der N.V. Amster- damsche Bank, ongeveer f2000 heeft verduisterd. S., tegen wien voor zijn malversaties zes maanden gevangenisstraf was ge vorderd, kreeg een veroordeeling tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. HOOGE PRIJZEN VOOR BIGGEN EN GEMESTE VARKENS. Er worden tegenwoordig in Zeeuwsch- Vlaanderen zeer hooge prijzen voor jonge biggen besteed. De prijzen varieeren van f 20>25 en voor zeer goede exemplaren wordt zelfs nog meer betaald. Ten gevol ge van deze hooge prijzen is het houden van varkens voor „eigen slacht" in deze streek al veel afgenomen bij de landarbei ders. Voor zware eigen-gemeste slachtvar- kens worden echter ook weer hooge prij zen besteed. Dinsdag 22 Februari. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Jonny Kroon's Ensemble. 11.00 Huisb. wenken. 11.30 Verv. conc. 1.00 Het Omroeporkest. 1.45 Gram. 2.00 Verv. conc. 2.45 Kniples. 3.45 Gram. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Gram. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Mu- sette-ensemble en soliste. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP, Meded., Gram. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.20 Gram. 10.30 Scbaakles. 11.00 Ber. ANP, Georg. Frank's orkest. 11.3512.00 A. Spezia- letti's Ital. orkest. HILVFRSUM II, 301.5 M. KRO-Uitz. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melod. en solist. (Om 1.00 Gram.). 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.05 Gram. 5.00 KRO-Orkest. (Om 5.45 Felicit.-bez.). 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Lekenapostolaat". 7.35 Sport- halfuur. 8.00 Ber. ANP, Meded, 8.15 KRO-Symphonie-orkest en solist. (9.00 9.15 Gram.). 10.00 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Juan Marcu en zijn Roe- meensch orkest. 11.0012.00 Gram. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.45 Orgel. 12.05 Het Norbert Wethmar Trio. 1.05 Gram. 1.502.20 Het Vario-Trio. 4.35 Gram. 4.50 Kwin tet en solisten. 5.20 Orkest. 6.45 BBC- Midland-orkest. 10.00 Orgel. 11.05 Strijkkwartet. 11.25 Orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.502.20 Gram. 5.20, 6.50 en 7.20 Orkest. 8.20 Opera „Annt-Marie". 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkest. Gram. 5.20 Orgel. 6.35 Gram. 8.20 Opera „Les dragons de Villars". 10.5011.20 Gram. D'EUTSCHLANDiSENDFR, 1571 M. 6.30 Orkest m.m.v. solisten. (Om 7.20 Declamatie). 8.35 Zang en piano. 9.50 Altviool en piano. 10.2011.20 Kerm- bach's orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Febr.: Zwakke tot matige N.O. tot N.W. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, wei nig of geen regen, iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u. Licht op voor fietsen: Dinsdag 5 u. 45 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6