lW A Het Echtscheidingsvraagstuk ABDIJSIROOP „OVERVETTE" rinso speciaal voor de wasmachine Uit de Provincie DE ZEEUW van Zaterdag 19 Febr. 1938 - Tweede blad. Niet: „Wat wij vinden", maar: „Wat eischt Gods wet". Uw tilultend 32 ct. p. ons 24 ct. p. ons [OTTERDAM boereninspan FEUILLETON TANTE Al LIE Hebt Gij hel telkens op de luchtpijpen? AKKER's verstèrkte fat er deze week voorviel VAN DIJKE te FEBRUARI 1938, 91/2 uur, op de door Mejuffrouw —zeevaart te iren verzoeke om liek verkoop en: 1de uit: Lis: Zeemvos Mer- [ïvos Merrie, 4 jaar Zwarte Ruin 2 |ngst 1 jaar, Vos- OORNVEE, als: 5 Jveejarige Vaarzen, Ir, 1 tweejarige Os, Kl, 1 eenjarige Stier, Tirzen, benevens 2 ïaap, 1 Zeug met (et Varken. PHEELEN ifERSINSPAN, ens (waaronder 1 Bag), Driewielskar, Iiachine, Hooihark, leks- en 1 Balans- Iker, 2 Kettingeg- J Eggen in soorten, Ichhouwer), Wind- h, Bascule met ge- I, Ros met 2 tus- J, Handzaaimachi- |achine, 2 Koebak- Stalkettingen, 7 Puntdraad, Klaver- L, Rieken, een par- Jndhout, Harnasse- |en mestput, Melk- Ontroomer (Me en Teeltuin, For ten verder ten ver aangeboden, lop van het beesti- juur begonnen. is te bezichtigen J verkoop. lor fietsen. Geen In de rede waarmede deze week de Minister van Justitie, Mr Goseling zijn begrooting verdedigde is ook aandacht geschonken aan gemaakte opmerkingen over het vraagstuk der echtscheiding. In het belang der zaak laten wij enkele gedeelten uit deze rede hier volgen. Be Minister stelde zich op het stand punt: ten le. dat aan de onwaarachtige practij'k die mogelijk is geworden sinds het arrest van 1883 en die tot steeds ver der afglijden voert een einde moet komen, en ten 2e, dat er dit in tegenstelling met wat van vrijzinnige zijde gevraagd was geen uitbreiding van echtschei dingsgronden in het B. W. moet komen. Tegenover dit streven tot bevestiging van de Christelijke grondslagen onzer samenleving was aangevoerd, dat de Staat zedelijke plichten niet k a n en ook niet mag afdwingen. Naar aanleiding 'hiervan merkte de Mi nister op: Natuurlijk mag de Staat niet alle zede lijke plichten tot rechtsplichten maken. Hij zou er ook niet in slagen, ais hij dat zou probeeren. Maar hij moet wei degelijk zijn rechtsregelingen houwen op de zede lijke plichten van de mensc'hen onderling. Maar dan niet en dat is de meening van het Kabinet 1 op het drijfzand van „w ij vinden", maar op dezen grondslag: wat eischt Gods Wet? Br Golijn, dat is u gebleken, denkt daarover niet anders dan ik. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Baar wandel ik van de week met een heele goeie kennis in de richting van de tegenwoordig zoo veel besproken Abdijge bouwen en ik stel hem de vraag: En. wat denk jij er nu van? Waarvan? Nou zeg, dat hoef je toch eigenlijk niet meer te vragen. Waar wordt nu de laat ste dagen nog anders over gesproken, dan over de Abdij en nog eens de Abdij. In de scheersalons, op de straat, om de bitter tafel, op de theekransjes (heusch, dat heb ik van een oude tante), in al de pauze's van de 1001 vereenigingis-vergaderingen, in den familiekring, in tram en trein, in winkels, op kantoren, en in de groote ver zamelingen op de laatste momenten der schafturen, overal hcor je de Abdij-aan gelegenheden behandelen. Och ja, zegt hij, dat is voor een paar dagen en dan is de publieke belangstelling voor die zaak weer tot nul gereduceerd. Be strijd wordt dan verder door eenige personen uitgevochten, want ik hoor, dat eenige met den belanghebbende sympathi- seerende personen ernstig willen protes teeren. Al wandelend waren we op het Abdij plein aangekomen. Hij bleek van de histo rie dezer beroemde gebouwen meer af te weten dan ik. Terwijl hij diepe halen aan zijn pas ontstoken geurige Karei I deed, wees hij op de Gouverneurswoning en zei: Wist jij, dat Karei V daar ook al gelo geerd had? Neen? Bat dacht ik wel. We weten van deze dingen in het algemeen veel te weinig. Het zou nu een goede ge legenheid zijn om er eens een en ander van op te halen. Natuurlijk was ik dat met hem eens. Ja, zeg ik, als je zoo'n gebouwencomplex bezit van meer dan acht eeuwen oud; hoe moesten die steenen spreken. Dat hij toen onbedaarlijk moest la chen, verwonderde me sterk. Nou, zeg ik, de Abdij hier dateert toch van 1100. 1128 verbeterde bij. Maar meen nu niet, dat er nog een muurtje, of torentje, of raampje van de 12e eeuw te zien is. Van het eerste, het allereerste is letterlijk niets De nieuwe, overvette Rinso, het grote succes in de wasmachine, reinigt het vuilste goed als bij toverslag. Rinso maakt het goed helder wit en werkt bovendien veel vlugger en zuiniger dan gewone zeep poeders. Ook voor het wassen in de tobbe is Rinso het aange wezen wasmiddel. Rinso behoeft niet te worden aangemaakt en heeft een ongewoon hoog vetgehalte, waardoor het zo volmaakt reinigende Rinso sop meerdere malen achtereen kan worden gebruikt. Zodoende wast U met één pakje voor slechts 12 U ct. In anderhalf uur een volledige gezinswas voor 5 personen prachtig helder wit. Rinso wasdag is de ideale wasdag. R26-0309 door Catharine B. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) U) _o- „Wel, na het boterham eten zijn ze een poos hier met hun lessen bezig ge weest en juffrouw Gracie ging onmiddel lijk naar bed, toen ik bet haar zei, als een lief meisje, wat ze trouwens ook is. Jongeheer Edmond was den heelen avond tot het tijd werd voor het avond gebed bezig met die vreemde figuren van er? ze bedoelde meetkundige vraag stukken; en juffrouw Esther en de jon gens waren heel stil en zoet aan het spelen." "I n was die arme vader heelemaal alleen?" vroeg Nannie. Ze zat zwijgend, wat droevig in het J11^ te staren. Haar eigen woorden j den haar pijnlijk aangedaan. Als zij rouwde en met Angus wegging, moest a „die arme vader" niet altijd alleen bven? De andere kinderen waren nog jong om 'hem ook maar eenigszins tot r°ost en tot steun te zijn. De oudste was een jongen; en Nannie wist, dat hij te veel op zijn vader geleek, wat diens ge slotenheid en karakter betrof, om haar plaats met succes in te nemen. Eh bo vendien, wat moest er van de kinderen worden? Hier zou Edmund nog minder de taak van zijn zuster kunnen overne men en Esther, die een vlug en gevoelig meisje was, doch opvliegend van aard en tamelijk zelf-ingenomen ze was ook pas veertien zou zelf nog menig jaar leiding behoeven, voor zij' er aan denken mocht, dit voor anderen op zich te nemen. Nannie zag in haar verbeel ding de gansche 'harmonie van het ge zin verstoord; haar vader aan zich zelf overgelaten, lijdend en gedrukt, zonder iemand om hem op te wekken en bezig te houden, of om hem de woelige Archie en Johnie van bet lijf te houden. Ed mund zou in zijn eenzelvigheid op- gToeien en straks, ongeschikt voor de samenleving, de wereld ingaan; terwijl Esther, eigenzinnig en driftig als ze was, met de jongens en met Margaret zou twisten, de jongste uit het nest, de verwende Gracie, niet te vergeten, voor wie ze een voortdurende bedreiging zou zijn op haar toch al zoo moeilijk humeur. Dit alles haalde zij zich voor den geest en het hart zonk haar in de schoenen bij Of ik zal slagen om door de beraamde voorziening als een zwakke menschelijke poging iets bij te dragen tot betere nako ming van Gods Wet, ook op dit terrein des levens, de Kamer zal bet moeten af wachten en ik zal bet ook moeten afwach ten. Maar dat is geen reden om werkeloos toe te zien. De Regeering wil een weldoor dacht voorstel doen. Laat ik mogen eindigen 1 want dit geeft toch weer de overtuiging van het Kabinet ook in dit vraagstuk met een karakteristiek te geven van de ware Christelijke opvatting van het huwelijk. Men vindt dit treffend in den Paulusbrief aan de Ephesiërs. Paulus vergelijkt de verhouding tusschen man en vrouw met die tusschen Christus en de Kerk en dan zegt hij: „Gij mannen, hebt uw vrouwen lief, gelijk ook Christus de Kerk heeft liefgehad en Zichzelven voor haar heeft overgegeven, opdat Hij haar zoude hei ligen". Dat lijkt wel mystiek, niet waar? Maar het is, zooals hij1 Paulus alles ge zond en krachtig is, gezonde mystiek en hij heeft het zelf toegegeven door te zeg gen: „Dit geheim is groot, ik zeg het met opzicht tot Christus en de Kerk". Mogen ook zij, die dit misschien niet ten volle verstaan, de heilzame werking van deze gedachte ondervinden. Niets an ders drijft de Regeering bij dit streven dan dit te bereiken voor ons volk. meer over. En kijk nu maar eens rond. Dat daar, aan die kant, met die kruis ramen, dat is in een heel andere eeuw gebouwd, dan die vleugel bijvoorbeeld. Ik begon met meer interesse de ramen j te bekijken en de gevels in het algemeen. I Daar had ik nooit zoo op gelet. Zoo ston- j den we voor het hotel. Hoe gek is hier die raamindeeling, merkte ik op. Niks gek, antwoordde hij. Let maar eens op de naaste omgeving. Wat hebben ze in later jaren gedaan? Eenvoudig de ge- i vel wat naar boven gewerkt en een nieuwe serie ramen ingevoegd, waarschijnlijk om meer hotelkamers te krijgen. Ze hebben toen natuurlijk de heele voorgevel be hoorlijk dik ondergekalkt. Daar is een tijd geweest dat men dat geweldig mooi vond. En tegenwoordig heeft men er meer werk dagen voor over om de kalk er weer af te halen, dan het destijds werkuren heeft ge kost om ze er op te brengen. Napoleon schijnt het plan te hebben ge had, hier deze geheele vleugel, wat nu het hotel is, tot den grond toe af te bre ken. Gelukkig is daar niets van gekomen. neem dan bfj het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hét aangewezen middel is. Abdijsiroop ls een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen, verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm vliezen van Uw ademhallngs-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoe3t-bedwlngende stof: codeïnewelke snel Uw verkoudheid doet „rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprlk- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en Jong ,,'a Werelds béste Hoest-siroop' tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Flacon 90 ct., f 1.50, f2.40, f4 20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeligerhet gebruik. Ik dacht er aan hoe wonderlijk deze geweldige met monumentale gebouwen is omgesprongen. Kijk maar eens naar de kerk te Veere. En toch hebben we aan Napoleon ook nog iets goeds te danken, orakelde mijn vriend verder. Daar, en hij wees weer naar de ambtswoning van den Commis saris der Koningin, plaatste1 hij de eerste Gouverneur en sindsdien heeft dat zijn bestemming behouden. En hier, zoo wees hij op het hotel, is altijd de plaats geweest, waar men logeer gasten herbergde en waar eten en drin ken werd klaargemaakt. In den glorietijd der republiek werd hier het grove brood gebakken voor de Kanunniken en 't mach tige bier gebrouwen, waarmede zij het wegspoelden. Alleen begrijp ik niet goed, waarom zij de eetzaal juist aan de an dere zijde van dit gebouwencomplex had den. De tegenwoordige gymnastiekzaal met ingang op de Groenmarkt was de vroegere eetzaal der kloosterlingen. Hoe het zij, het is altijd voor een soortgelijk doel gebruikt. Vroeger had het de naam van: Logement der drie Steden. Der drie steden, zeg ik, dat is zeker Middelburg, Vlissingen en Goes. Neen, zegt hij, met die drie steden wer den bedoeld: Tolen, Reimerswaal en Goes. Daar, in den hoek, heet immers nog de Toolsche Kamer. Daar zetelde het lid der Staten van Tolen. En die logeerde na tuurlijk in het Logement der 3 steden. O, nu snap ik, waarom zooveel Sta tenleden als vanzelf naar 't Abdijhotel worden getrokken en dan vaak alleen nog maar om te koffietafelen. Dat is vanwege die 'historische trekpleister. Goed begrepen, zegt hij, en daarom is het ook zoo goed te begrijpen dat er een adresbeweging is ontstaan om dit te laten den twijfel, die in haar oprees, of zij, in deze omstandigheden wel aan een 'hu welijk mocht denken, aangenomen, dat Angus in de gelegenheid zou zijn, zich een „home" te stichten. Margaret zag de veranderde uitdruk king van haar gelaat en deed haar best, haar gedachten in andere banen te leiden. „Kom, wees nu eens braaf, en eet wat, juffrouw Nannie", zeide ze, wijzend op een blad, waarop een stapel biscuits met melk verleidelijk waren uitgestald. Nannie had echter geen eetlust; werk tuigelijk, om de oude dienstmaagd een genoegen te doen, gebruikte zij een klei nigheid, onderwijl haar droevig gepeins voortzettend. Tot heden had zij zich nimmer bezwaard gevoeld, om haar vader en haar broertjes en zusjes te verlaten. Zij en Angus had den zich altijd voorgesteld, om in de nabijheid van Grange Law te gaan wonen. Ze hadden voor hun toekomstig verblijf al een schilderachtige, oude boeren woning op het oog gehad, geen kwart mijl van het ouderlijk huis verwijderd; op deze wijze meende Nannie altijd bij de hand te zijn om moeilijke kwesties op te lossen, haar vader te verplegen of hem gezelschap te houden in zijn neer slachtige buien. Nu stond de zaak echter zoo het is, en daarom is het goed, dat ook de Raad er zich mee bemoeit en dat men in Den Haag is wezen praten over deze zaak. Hoe zou dat afgeloopen zijn? Nog eventjes geduld, man. Als steeds je STENTOR. WALCHEREN. Vere. Met ingang van 1 Maart a.B. wordt het hulp-P.T.T.-kantoor alhier ver vangen door een post, telegraaf- en tele foonstation. Meliskerke. Gemeenteraad. Na opening met gebed, biedt de voorzitter zijn beste wenschen voor 1938 aan, welke woorden namens den raad door weth. Ja'kobsen worden beantwoord. Verder deelde de voorzitter mee een gelükwensch verzonden te hebben naar Soestdijk bij de geboorte van Prinses Beatrix, waar op een dankbetuiging is ontvangen. Herkozen werd als lid van het Burg. Armbestuur met alg. stemmen dhr E. de Korte Jz. Aan de Bewaarschool werd een voor schot toegezegd groot f 498. Uitvoering wegsverharding Molenweg enz. B. en W. hebben in opdracht van den Raad een plan laten maken met on- kostenberekening en stellen voor dit werk op te dragen aan de firma Geldof te Serooskerke. Ingekomen is een verzoek van de heeren L. W. Krijger en L. de Wolf, om ook de bestrating te mogen uitvoe ren. B. en W. zijn van meening, dat aan deskundigen dat werk alleen mag opge dragen worden en ontraden daarom het verzoek in te willigen. Bedoeld is de werkloozen bij de uitvoering te laten werken. Het voorstel van B.' en W. ontmoet bij den Raad ernstige bezwaren. Verwacht wordt dat 'Geldof te laat zal beginnen en dat er te veel loon aan niet-ingezetenen ten goede komen zal. Na ruim een uur praten werd het voor stel van B. en W. verworpen, tegen stem den de heeren Dekker, de Buck, Huis man, Francke en de Visser. Het verzoek ivan Krijger c.s. werd ook afgewezen, alleen de Visser voor. Het werk in eigen beheer uitvoeren, durfden B. en W. niet voor hun reke ning nemen. Ook zou dat administratieve bezwaren hebben, zoodat eindelijk aange nomen werd met de stem van de wet houders tegen, om het werk te trachten aan te besteden aan de heeren Harpe en Jakobsen, met de bepaling dat personen uit de werkverschaffing en diverse kleine boeren er bij in dienst genomen worden, alles onder leiding van een technisch op zichter, door den raad aan te wijzen. Het werk moet dan spoedig worden begonnen in 't belang der werkloosheids- zorg. In verband met dit werk werd nog 850 vierk. meter grond gekocht voor 23 cent per vierk. meter aan den Koperenheul- weg. Rondvraag. De heer Dekker vraagt in lichtingen over de gebroken motorbrand spuit. Deze is reeds in reparatie. Getracht zal worden verdere breuken te voorko men, en bij eventueele 'brand zal tijdig de hulp worden ingeroepen van naburige gemeenten. Sluiting met dankgebed. i Onder leiding van Ds Vreugdenhil als voorzitter van het Oranjecomité, is Donderdagavond een Chr. Oranjevereeni- ging opgericht. De vergadering was goed bezocht. Alle aanwezigen traden toe. Het 'bestuur werd als volgt samenge steld: C. Davidse, voorzitter; J. Koene, secretaris; S. van Keulen, penningmees ter; W. de Buck, algem. adjunct; Ds W. J. J. Bakker, Jan Riemens Jr. en L. Melse. Ds Vreugdenhil, die niet voor een be stuursfunctie in aanmerking wilde ko men, werd benoemd tot eere-voorzitter. Getracht zal worden door propaganda het ledental op te voeren. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. St. Annaland. De gemeenteraad heeft aan den autobusondernemer C. v. d. anders. Want aangenomen, dat een hu welijk mogelijk zou zijn, dan toch zou de werkkring van haar echtgenoot hen hoogstwaarschijnlijk naar Londen of Edinburgh voeren, waar zij voor haar familie niet van het minste nut kon zijn. Onder deze omstandigheden scheen het haar plicht, het huwelijk uit te stellen, althans zoo lang, tot Esther oud "genoeg zou zijn, haar taak over te nemen. Margaret, die in spanning het meisje had gadegeslagen, legde zacht haar hand op haar knie en zeide: „En zou dat goed zijn, juffrouw Nan nie?" De aangesprokene schrok op uit haar gepeins. De woorden van de oude vrouw schenen een antwoord op haar eigen vrees. Maar toen zij opkeek, zag zij, aan het gelaat van de spreekster, dat het hier een vraag gold geen bevestiging. „Wat zou goed zijn?" vroeg ze vrien delijk. „U en mijnheer Angus zijn toch niet van plan het huwelijk op te geven, beste? Ik zie het aan uw gelaat." „Er zal vooreerst stellig niets van ko men, Margaret", zeide Nannie. Om je de waarheid te zeggen, de gedachte aan mijn huwelijk bezwaart mij den laatsten tijd De eerste maand van 1938 had wel een opbrengst aan rijksmiddelen, dia f 3 mil- lioen kooger was dan ia Januari 1937, maar die toch f 2 miüioen beneden de raming bleef. Dankbaar zal onze Minister van Financiën dus wellicht zijn, maar toch niet voldaan. Twee andere Ministers, de Excellenties Goseling en Van Dijk hadden deze week hun begrooting in den Senaat te verde digen. De eerste heeft daarbij, evenals in de Tweede Kamer, o.a. bij het punt echt scheiding, niet geschroomd kloek voor zijn beginselen uit te komen. En de laat ste dwong respect ai voor de krachtige wijze, waarop hij de uitbreiding der de fensie-middelen bepleitte. Een daad van een vierden Minister, den bewindsman van Buitenlandsche Zaken, kunnen we minder bewonderen. Niettegen staande onlangs in de Eerste Kamer een hoogstaand debat hierover is" gevoerd, waarbij verschillende waardevolle opmer kingen zijn gemaakt, is hij er toch toe overgegaan de regeering van Italië over Ethiopië wel niet de jure, maar dan toch de facto te erkennen. "Wie het verloop van de overrompeling van het zwakke Abes- synië door het land'hongerige Italië nog niet is vergeten, zal het zeker betreuren, dat Nederland, het land van recht en vrij heid, deze overweldiging als feit heeft erkend. Als we spreken van overweldiging en overrompeling, dan denken we ook aan hetgeen deze week met Oostenrijk is ge beurd. Hitier moet morgen een rede uitspre ken. En dan moet hij natuurlijk van suc cessen kunnen gewagen. Binnenslands zijn die successen thans moeilijk aan te wijzen. D'e economische toestand is niet bepaald rooskleurig. De interne verhou dingen (we donken aan hot gebeurde met de weermacht) zijn ook zoo schitte rend niet. Hier kan alleen uiterste dwang de boel bij elkaar houden. D'an maar den blik over de grenzen geslagen. De Oostenryksche Bondskan selier moest naar Berchtesgaden komen, om daar in presentie van enktle gene raals (teekenendl) de eischen van Hitier te komen aanhooren. Eerst was alles niet zoo duidelijk en scheen het, dat Schusohnigg kloek had stand gehouden, maar de feiten, die do laatste dagen aan het licht gekomen zijn, spreken wel een andere taal. Het blijkt nu wel dat Hitier zijn droom, dat zijn geboor teland ook een gouw van het Derde Rijk moet worden, wil verwezenlijken. Men zal het morgen hooren daveren I En wie zal durven beweren, dat Hitier nu genoeg 'heeft? Straks komen de Sudeten-Duitschers in Tsjecho-Slowakije, Poolsch Oppbr-Silezië, D'eensch Sleeswijk-Holstein, Belgisch Eupen-Malmédy, Fransch Elzas-Lotha- ringen en de Zwitsersche en N e d e r- 1 a n d s c h e „grens-Duitschers" aan de beurt. De grondgedachte van bet natio- naal-socialisme is nu eenmaal de volko men politieke eenheid van het Germaan- scbe ras. Ziet men nu, in welke ernstige tijden, vol van dreiging, we leven? Eén man, door machtswellust gedreven, voortge stuwd door een kring van trawanten, kan een hoogst ernstige bedreiging van den vrede worden. Het Oostenrijksche bolwerk is tegen den drang der nazi's gevallen. De vraag, die nu blijft is: „Wie volgt?" Men vraagt zich ook af: wat zullen Engeland en Frankrijk doen? Hierover valt nog weinig te zeggen. Uit >dü houding van de Engelsche re geering valt nog niet met zekerheid af te leiden, welk concreet standpunt zij tegen over den politieken druk, door Berlijn op Weenen toegepast, aanneemt. We dienen hier nog even af te wachten. Klundert een subsidie van f 300 per jaar verleend, daar het anders onmogelijk was de buslijn langer te exploiteeren. Besloten is twee leeningen aan te gaan een van f 7500 voor de uitvoering van de havenwerken en een van f 3600 ivoor de bestratingen. De eerste aflosbaar in 15 jaar, de tweede in 10 jaar, beide rentende ten hoogste 3 pet. meer dan iets anders. Hoe kan ik alles hier achterlaten? Daarentegen, kan ik Angus, terwille van de mijnen, laten wachten?" „Nu juffrouw Nannie, als ik u was zou ik mezelf er niet te veel mee kwellen", antwoordde Margaret bemoedigend. „Uw goede mama placht altijd te zeggen, dat, waar iedere plicht ons van God wordt opgelegd, we niet bang behoeven te zijn, dat de eene plicht den andere in den weg zal staan." „Juist, juist", zeide Nannie van harte, een zucht loozend, alsof men haar van een zwaren last had bevrijd. „En voor het oogenblik belet niets me, om nog een beetje bij Papa en de kinderen te blij ven." ,,'tls toch jammer, juffrouw.." „O, daar moét je je niets van aantrek ken, Margaret, antwoordde Nannie opge wekt, terwille van de oude vrouw. Zoo erg is het niet. Meneer Angus zal zich nu een bestaan moeten verschaffen in- plaats dat we ons leven in ledigheid door brengen. En hij (en ze zeide het met eenigen trots over haar verloofde) is daar wel toe in staat. Je weet het Maigaret, het huis dat men zelf gebouwd heeft, is altijd bet dierbaarst." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5