Ongeloof en Revolutie. Dagblad voor de Provincie Zeeland EERSTE BLAD De strijd in China. De strijd in Spanje. ZATERDAG 19 FEBR. 1938 52e JAARGANG - No. 120 Oostenrijk onder den duim van Hitier. Prins Bernhard naar Duitschland. Belangrijkste Nieuws iri 1938. m 415,5 M. 8.55 RO. 5.30 VARA. |/RO. 9.30 Gram, 9.40 Maatschappij", gram. 11.00 Es- ,ten. 12.00 Het S Aeolian-orkest Causerie: „Wat 5esche Gewesten 2.00 Boekbespr. solisten. 4.45 resprekken met 3 kinderen. 6.30 Bgin". 6.40 Wij- erv. Kerkd. 8.00 a. 8.20 Omroep- liojournaal. 9.10 10.00 Cabaret- rna: Piano. 11.30 L 8.30 KRO. 9.30 iCRV, 7.45—11.00 0 Geref. Kerkd. pi.), 12.15 KRO- pr.). 2.00 Godsd. Gram. 4.05 Cau- van onze troe- i" (gropn.). 4.30 v. muz. (gr. pi.), a afl. Orgel. 7.50 rijs en -examen 8.10 Ber. ANP, RO-orkest, KRO- [iram. 9.45 KRO- hree". 10.30 Ber. 12.45 BBC-Har- 1.50 Sextet. 3.20 4.40 Gram. 5.40 wartet en solis- Kwintet. M. 322 M.: 9.25 am. 11.20 Kwar- 1.30 Kleinorkest. 35 Cabaretprogr. ram. 6.50 Gram, eorkest en solis- rmans orkest. Orgel. 10.50 Pia- ram. 11.25 Verv. n 12.10 Marceau Gram. 12.50, 1.30, 3.10 Gram. 3.20 l. 7.35 Gram. 8.20 3ra. 11.00 Gram. >tro'kken kunnen m dit onderzoek ht. oor Zeeland Aan het Dag. uring voorgelegd m den voorzitter >or Zeeland bui- tan den Minister In dit schrijven ■zocht sanctie te ingsplannen voor .ributie van con- md buiten Wal- 'loot 'hieraan zijn L. rijven in den igevolge een des- .en in een vorige j.M. bij de Direc- leerpolder inlich- ike van het feit, van boerderijen schts 5 personen ilaatst. Daarente- enkele andere iden buiten Zee van heeft de Di- cgermeer in een dat wanneer ge- tage van de can- ,ijn, Zeeland ver provincies geens- Ligingen t. Besloten aan 'het adres en stich- de Landar- vincie Groningen heeft verzonden verlaging te van de gelden, ngevolge de land- irleend. van )rdt ÏERBERICHT. ig iet avond van 18 ,0. wind, licht af geen neer vriespunt des N.'i ;chter. iddag 3 uur: Uitgave: N. V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Goes Postrekening 44455 Telefoon 11 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. FANOY, Lange Burg 40. Telefoon 28 Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA AbonnementaprFs 9per SttotSesS Weekabonnementen voor Mtö&fèerg Goes en Vlirslngen 0,20 Losse nummers 9 cent Advertentiën 30 cent per rege! Ingezonden mededeeiingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdag* en Vrijdags 19.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting Dit nummer bestaat uit 2 bladen. dag 3 uur: 773. fietsen: In een vorig artikel werd betoogd, dat wie de revolutie in haar velerlei openba ringen wil bestrijden, moet beginnen met de souvereine rechten van God, de Bron van alle gezag, te erkennen. En er werd daarbij aan herinnerd, hoe reeds door Groen van Prinsterer het nauwe verband tuaschen ongeloof en revolutie in 't licht was gesteld. Met al haar verscheidenheid, zoowel van theoretische en practistfhe richtingen en gedaanten aldus Groen in zijn „Voorlezingen" is de revolutie gevolg, toepassing', ontplooiing van het ongeloof Door theoretisch en practicaal ongeloof werd de philo&ophie en de revolutie der 18e eeuw gevormd. Een geheele reeks van dwaalbegrippen en gruwelen moest vol gen, toen eenmaal het ongeloof den bo ventoon had. Groen wijst dan verder, ter versterking van zijn betoog, op het karakter der acht tiende eeuw. Ook die eeuw had veel goeds. Vergelij kenderwijs was er zelfs veel waardoor zij zich gunstig onderscheidde. Er was een pogen om zich op te heffen uit het slijk. Aan <le bekrompenheid en baatzucht en dorheid, door welke de voorafgaande jaren zich kenmerkten, werd een einde gemaakt. Zij had geen ongelijk naar verbetering te staan. Er was overvloedig reden van misnoegen over de richting der Overheid en de verbastering van den staatsvorm; overvloedig reden om belangrijke her vormingen in naam van rechtsgevoel en menschelijkheid te verlangen. Maar het beginsel waarvan men daarbij uitging: souvereiniteit van den mensch, onafhankelijkheid van de sou vereiniteit Gods, was radicaal valsch. En het gevolg? Een gulden eeuw ver wachtte men, een ijzeren kwam. Er was in godsdienst, zedelijkheid en staatsrecht, niet vooruitgang, maar ach teruitgang. Ten onrechte werd de voort schrijding der verlichting geroemd. Er was een overvloed van vuurwerk en fakkellicht, maar aan zonnelicht gebrek. Om den noodlottigen invloed dezer eeuw te schatten, zegt Groen verder, houde men in het oog, dat zij zelfs het goede tot kwaad gemaakt heeft. Hij bedoelt daar mee de denkbeelden van recht, vrijheid verdraagzaamheid, menschelijkheid, zede lijkheid, waarin, gelijk Satan als een En gel des lichts, die eeuw aanvankelijk zich gehuld heeft. Vruchten, niet op eigen ak ker, op Ghristelijken bodem geteeld. De rijke erfenis, die Gods Woord bevat, is in de macht der wijsbegeerte gevallen en onder haar beheer teniet gegaan. Geen wonder, zegt Groen. Men wilde de gevolgtrekkingen behouden, terwijl men de beginselen verwierp, gelijk men rekent op genot der wateren, wier bron men ge stopt heeft, of op schaduw der hoornen, na het afsnijden van den wortel. De achttiende eeuw toont hoe veel, maar ook hoe weinig het menschelijk ver nuft, aan zichzelf overgelaten vermag. Schijnbare vooruitgang werd door we zenlijk verderf gevolgd; op de ruimste schaal bevestiging in omgekeerden zin der belofte; Alle dingen zullen toegewor pen worden dengene, die eerst 't Konink rijk Gods en zijne gerechtigheid zoekt. Voorts wordt in 'het licht gesteld hoe het beginsel der gehuldigde wijsbegeerte: de souvereiniteit der Rede tot uitkomst had: God-verzaking en materialisme. De Rede, oppermachtig verklaard, werd toetssteen der waarheid. Zoo werd in den Bijbel, met een bloot menschelijke keur steen, het Godswaardige Godswoord ge zocht en de Heilige Schrift met het merk van menschelijk goedvinden geijkt. Zoo loopt de oppermaöht der Rede uit op on godisterij'; er is geen rustpunt, zoolang zij niet den afgrond heeft bereikt. Het behoeft eigenlijk geen betoog, dat dergelijke leerstellingen van invloed moes- ILen moeten zijn op het staatsrecht. Men predikt de souvereiniteit van den menschelijiken wil, de vrijheid van denken en van handelen, de onbedorvenheid der rede van den mensch, die uit zichzelf goed is. Paaruit volgt, dat de oorsprong van net kwaad dat men ontmoet, ligt in de o r m e n, en dat in wijziging der vormen m omverwerping van al wat de vrijheid elemmert, het middel ligt van herstel en volmaking. En zoo js £e w V0Qr revoiutje gebaand. «Wanneer de souvereiniteit Gods ver alt, wanneer zij verloochend, of, wat na genoeg op hetzelfde neerkomt, omdat haar hk niet van deze wereld is, naar den Hemel wordt gebannen, waar b 1 ij f t dan de oorsprong van het ge z a g, van het recht, van elke heilige en plichtmatige betrekking in den Staat, in de maatschappij, in den huiselijken kring? Welke grond blijft er voor het on derscheid van rang en stand? Welke reden is er, waarom ik gehoor zaam en een ander mij gebiedt de een behoeftig is en de ander rijk? Gewoonte sleur, misbruik, onrecht, verdrukking. Er is tusschen de mensohen, ondanks alle maatschappelijke verscheidenheden, geen wezenlijk verschil. Neem God weg en de stelling wordt on betwistbaar: de menschen zijn in revolu tionairen zin vrij en gelijk. Staat en maat schappij vallen uiteen; er is een beginsel van ontbinding, dat niet ophoudt, eer de verdeeling op geïsoleerde menscheu af stuit, op eenlingen, op ondeelbaren. op i n d i v i d u 's: een revolutie-term waar in haar alverwoestend karakter naief is uitgedrukt". Duidelijk is op deze wijze de oorzaak van het revolutionaire kwaad aangewe zen. En tegelijkertijd de weg tot genezing. Waarachtige verbetering is alleen mo gelijk door de erkenning van de opper hoogheid, de volstrekte souvereiniteii van God, den Schepper van hemel en aarde, en door terugkeer tot Zijn Woord en Wet. D'oor God den Heere te erkennen als de eeuwige Bron van alle gezag is hoi mo gelijk maar zóó ook alleen! om zoowel 'het gezag van de Overheid hoog te houden als de vrijheid van de onder danen te waarborgen. Een officieele Oostenrijksche mededeeling verwacht. In verhand met de onrust in Oosten rijk naar aanleiding van de tallooze ge ruchten, wordt ieder oogenblik een offi cieele mededeeling van de regeering te Weenen verwacht, welke de verklaring zal behelzen, dat de reeds verstrekte of ficieele uiteenzetting van het met Duitschland getroffen accoord het eind punt zijn van Oostenrijks concessies aan Duitschland en dat de geruchten over een „tweede étappe" op fantasie berusten. (In Duitsch land denkt men hierover wel anders. Red.) Te bevoegder plaatse wordt ook tegen gesproken, dat Seyss Inquart naar Ber lijn zou zijn gegaan, om er onderhande lingen te voeren van algemeenen aard. Hij had slechts tot taak, de technische bijzonderheden en maatregelen te be spreken ten aanzien van de noodige af scheiding van de Oostenrijksche nazis van hun Duitsche collega's. Categorisch wordt de mogelijkheid van een tolunie, de invoering eener gemeen schappelijke munt, de uitbreiding van den invloed der nationale oppositie in het ministerie ontkend. Intusschen heeft alvast de Duitsche gezant Von Papen zich tegenover de Ang'riff over den toestand uitgelaten. Nu de moeilijkheden voorbij zijn, gaat het er om, het proces der assimilatie te vergemakkelijken finnen het Duitsche gebied, dat bet lot ons heeft doen behou den. Wij1 moeten daartoe den weg effenen. De Oostenrijksche minister van bin- nenlandsche zaken Feyss Inquart is weer naar Weenen vertrokken. In Stiermarken heerscht onder de mo narchisten groote verontwaardiging. Sommigen beschuldigen er Schuseh- nigg zelfs van, dat hij hen „openlijk ver raden" heeft. Onder de mijnwerkers en de verdere arbeidersbevolking neemt de onrust toe. Het schijnt, dat de stemming in an dere provincies vrijwel met die in Stier marken overeenkomt. De vrijlating van politieke gevangenen is thans in geheel Oostenrijk in vollen gang. Te Weenen werd gisteren ongeveer de helft der politieke gevangenen ia vrij heid gesteld, o.m. dr Tavs. De anderen zouden vandaag worden vrijgelaten Dr von Rintelen zal zich naar Graz hege ven. Het concentratie kamp te Woellersdorf staat reeds leeg. D'e Fransche gezant heeft Schuschnigg in kennis gesteld van den stap, door den Franschen ambassadeur te Berlijn on dernomen, waarbij! de Fransche regeering mededeelde, dat zij belang stelde in do handhaving van Oostenrijlk's onafhanke lijkheid als wezenlijk onderdeel van dc- 1 Europeesche orde. Grand! met Eden bij Chamberlain. De Italiaansche ambassadeur te Lon den Grandi, heeft een bezoek gebracht aan Chamberlain. Even te voren had Eden zich eveneens naar Downing Street begeven. Het gesprek van Grandi met Chamber lain duurde lang. Naar men meent te weten, liep het on derhoud hoofdzakelijk over den toestand in Oostenrijk en de Engelsch-Italiaansche betrekkingen in het algemeen. Vanmiddag zal de Britsche minister raad bijeenkomen ter bespreking van in ternationale aangelegenheden. Kort nadat de besprekingen tusschen Chamberlain, Eden en Grandi waren ge ëindigd, heeft de Fransche ambassadeur te Londen, Corbin, een bezoek gebracht aan Eden, om hem het standpunt, van de Fransche regeering ten aanzien van enn- traal-Europa uiteen te zetten. D1 e Fransche regeering is van meening, dat het een groote fout zou zijn, zoowel van Engeland als van Frankrijk, een nega tieve houding ten aanzien van deze zaak aan te ne men. CHINEESCHE SUCCESSEN. Japansche troepen dreigen op alle fronten in moeilijkheden te raken. Het Chineesche blad „Ta Koen Pau" is van meening, dat de werkelijke oorlog tusschen China en Japan eerst thans is begonnen. Volgens 'het blad zijn de Chineesche troepen krachtiger opgetre den aan den benedenloop van de Jang Tse, aan de Hwai, in het Noorden van Anhwei, in Sjangtoeng en in Tsje'kiang. Langs den spoorweg TientsinPoekau ontmoeten de Japansche troepen zulken tegenstand, dat zij aanzienlijke troepen machten moeten verzamelen. Ook elders bieden de Chinee-zen 'krach- tigen tegenstand. De „Peking and 'Tientsin Times" schrijft, dat in het Noorden van China de toestand gespannen is. De Japanners zorgen nog slechts voor het' bewaren van de orde en rust in de nauwe „corridors" langs het plateau van Sjansi, doch een groot gebied wordt aan zijn lot overge laten. De Chineesche ongeregelde 'benden vallen hier voortdurend de Japansche transporten aan. Het blad noemt den toestand in China erger dan den toestand in Rusland tij dens de 'October-revolutie en den grooten hongersnood. Volgens een door het Japansche hoofd kwartier gepubliceerde mededeeling, wor den versche Japansche troepen naar China gezonden, „om den nieuwen toe stand het hoofd te bieden." Het aantal en bestemming worden ech ter geheim gehouden. Zeven-en-twintig Japansche vliegtui gen, die een aanval op Hankau wilden doen, zijn door 30 Chineesche jagers aangevallen. Tien Japansche jachttoestel- len en een bommenwerper werden neer geschoten, terwijl vier Chineesche vlieg tuigen verloren gingen. Op het vliegveld kwamen eenige Ja pansche bommen terecht, die echter geen schade aanrichtten. De Chineesche regeering is voornemens haar luchtmacht te handhaven op vijf honderd vliegtuigen. De helft hiervan zal geleverd worden door de Sovjet-Unie en de andere helf door Europa en de Ver- eenigde Staten. Succes der opstandelingen. Aan het front van Teruel zijn de troe pen van Franco weer opgerukt, nadat het weer beter is geworden. Zij zijn de Al- fambra overgestoken en hebben de regee- ringstroepen aangevallen in hun stellin gen. De regeeringstroepen moesten terug trekken onder zware verliezen. In den middag waren de rechtsche troepen onge veer vijf kilometer opgerukt. Het leger van generaal Davila is er in geslaagd, nog verder 90 vierkante kilo meter te bezetten, een zeer moeliijk werk, daar een deel ervan al klimmend moest worden veroverd. Niettemin duurde deze operatie, dank zij de schitterende onder steuning door artillerie en luchtmacht, slechts iets meer dan 3 uur. Een colonne stak de Alfambra ten Oos ten over en, nadat over den bergpas was geklommen, bezette deze colonne Cuevas Labrada. HITLER'S BEZOEK AAN ROME. D'e voorbereidende werkzaamheden en plannen voor het bezoe'k van Hitier aan Rome, Napels en Florence zijn nage noeg voltooid. In Rome zal een geheel nieuwe verlichting worden aangelegd. VOOR PARTICULIERE DOELEINDEN. Prinses heeft Haar bezigheden hervat. Naar de „Telegr." verneemt ligt het in de bedoeling van Z.K.H. Prins Bern hard binnenkort een reis naar Duitsch land te ondernemen. De geneesheeren van den Prins hebben zich met dit denk beeld geheel accoord verklaard; Z.K.H. is volkomen genezen en de voorgenomen buitenlandsche reis staat dan ook in het geheel niet in verband met 's Prinsen gezondheid. Be reden er voor is van zui ver particulieren aard. Dat de gezondheid van Z.K.H niets te wenschen overlaat kan ook blijken uit het feit, dat de artsen hem hebben toe gestaan weer zelf te chauffeeren, een verlof waarvan de Prins Donderdag, toen hij de .Amersfoortsche rijschool be zocht, reeds gebruik heeft gemaakt, 's Prinsen artsen hebben hem evenwel ontraden vóór Mei a.s. te gaan paard rijden. Prinses Juliana heeft Donderdag voor het eerst sedert de geboorte van Prinses Beatrix Haar gewone dagelijksche leven in het paleis Soestdijk hervat. Tet dus ver placht H.K.H. een deel van den dag te rusten; daarvoor bestaat echter thans Diet meer de noodzakelijkheid. Ook met de kleine Prinses Beatrix gaat alles naar wensch. Bovendien wordt een nieuwe toegang aan gelegd tot den weg door het antieke Rome, waardoor de Führer waarschijn lijk zijn intocht zal houden. Te Rome zal de Führer als gast van den koning in het Quirinaal zijn intrek nemen. Na een bezoek aan Napels zal hij bij zijn terugkeer te Rome hoogstwaar schijnlijk als eeregast van den duce zijn intrek nemen in een der historische pa leizen ivan Rome. Ter eere van den Führer staat een groote militaire parade te Rome op het programma. Voorts zal Hitler in de ge legenheid worden gesteld, demonstraties van de verschillende deelen der Italiaan- sche weermacht in de omgeving van Rome bij te wonen. Te Napels zal o.a. een groote vloot- parade worden gehouden. HITLER OPENT DE AUTOMOBIEL TENTOONSTELLING TE BERLIJN. Gistermorgen is te Berlijn de interna tionale automobieltentoonstelling in aan wezigheid van Hitler en van talrijke autoriteiten van staat, leger en partij geopend. Hitier hield daarbij een rede. De strijd tegen de werkloosheid in Duitschland kan als geëindigd worden beschouwd, aldus de Führer. Daarvoor ie in de plaats gekomen de strijd om de arbeidskracht; het ontbreekt het Duitsche ivolk op het oogenblik aan geschoolde ar beiders. Duitschland is thans in een tweede pe riode van economische ontwikkeling. In de eerste was het taak alle Duitschers in te schakelen in het productieproces, in de tweede periode zal het de taak zijn zoo veel mogelijk gebruik te maken van de 'prestatie en van de verbetering van de productiemethode om arbeidskracht te sparen, welke noodig is voor grootere productie. De Duitsche automobielindustrie heeft een bijzondere taak. De volkswagen zal een geweldige versterking van de Duit sche motorisatie met zich brengen, zonder 4 van invloed te zijn op de reeds aanwezige productie, omdat het geweldigen menig ten koopers met geringe inkomsten de mogelijkheid opent zich een auto aan te schaffen. HET VLOOTVERDRAG TE LONDEN. Tot opheffing besloten 7 Naar de Washington Times meldt, zou den de Vereenigde Staten, Engeland en Frankrijk besloten 'hebben, de bepalingen van het Londensche vlootverdrag volko men op te heffen, zoodat elk land voor taan in het opstellen van zijn vlootbouw- plannen volkomen vrij zal zijn. Slechts de verplichting tot wederkeerige vertrou welijke inlichting omtrent de vlootbouw- plannen zal gehandhaafd 'blijven. Te Londen spreekt men dit bericht uit drukkelijk tegen. NOG STEEDS ONRUST IN PALESTINA. Op verscheidene plaatsen in Palestina zijn weer bijzondere bepalingen voor het verkeer op straat afgekondigd. Honderden verdachten zijn in hech tenis genomen. Aan de grens van Jorda nië zijn speciale voorzorgsmaatregelen getroffen. Er kan een hervatting van systema- sche aanvallen op Joodsche kolonies en landbouwondernemingen worden gecon stateerd. Binnenland. Defensiebegrooting en wijziging der Dienstplichtwet aangenomen. Medische keuring van onderwijzers. Buitenland. Krachtige actie der Chineezen. Succes der Spaansche opstandelingen. Wordt het Londensche vlootverdrag op gezegd? Nog steeds onrust In Palestina. Moderne stoffen voor Mantels, Complets en Japonnen. HET STOFFENHUIS. Op modegebied toonaangevend. (Adv.) De kolonies Ataroth en Neveyaakov, ten noorden van Jeruzalem, Bensheim, in de vla'kte van Tel Aviv, Aintaroth in de vlakte van Galilea, zijn met geweervuur bestookt. Ook zijn telefoonverbindingen verbroken. HEVIGE SNEEUWSTORMEN IN TSJECHO-SLOWAKIJE. De afgeloopen twee dagen is Tsjecho- Slowakije door sneeuwstormen geteisterd. In het Noord-Oosten des lands is het ver keer gestremd. Verscheidene auto's zijn in de sneeuw blijven steken, terwijl de sneltrein naar Tratenau alleen door ster ke sneeuwploegen kon worden bevrijd. Verscheidene telegraaf- en telefoonver bindingen zijn vernield en talrijke hotels in het gebergte zijn van de buitenwereld afgesneden. Een groot aantal skiërs wordt vermist en hulpcolonnes zijn vertrokken, om hen te zoeken. De straten van Praag zijn zeer glad en verscheiden personen hebben armen of beenen gebroken bij valpartijen. SOVJET-GEZANT NAAR ITALIë GEVLUCHT. De vlucht van den voormaligen Sov- jet-Russischen zaakgelastigde te Boeka rest, Fjodor Boetenko, naar Rome blijkt in officieele kringen te Moskou een groote beroering te hebben veroorzaakt. Woensdagnamiddag heeft de chef van de geheime Russische staatspolitie, Nikolai Jeshof, persoonlijk een streng onderzoek op het departement van Litwinoff geleid. Terwijl de volkscommissaris in zijn bureau werd opgesloten, dreven tachtig agenten van de Gepoe achttien hooge ambtenaren van het volkscommissariaat van buitenlandsche zaken, allen vrienden van Boetenko, in een zaal bijeen en brach ten de arrestanten vervolgens door een ondergrondschen gang naar het hoofd kwartier van de geheime staatspolitie. Woensdagavond werd Maxim Litwinoff, wiens positie als hopeloos wordt be schouwd, daar Boetenko zijn protégé was, door Stalin op het Kremlin ontboden. Van hetgeen daar tusschen beide mannen ver handeld is, is echter niets uitgelekt. In een onderhoud met den Romeinschen correspondent van de „Voelkischer Beo- bachter" verklaarde de uitgeweken Rus sische diplomaat nog, dat hij Italië als toevluchtsoord had gekozen, wijl dit land een van de weinige landen is, waar hij zich beveiligd kan voelen tegen zijn bolsjewistische belagers. De toestanden in de Russische diplomatie noemde Boe tenko eenvoudig onhoudbaar. Alle ver- tegenwoordiers van de Sovjet-Unie in het buitenland worden door de Gepoe nage gaan. De voornaamste Sovjet-diplomaten zooals Karachan, Joerenef, Bernin en Krestinsky heeft men met vele anderen in den kerker geworpen en na een schan delijk proces neergeschoten. Met betrekking tot Litwinoff verklaarde Boetenko: „Deze is een zuiver symbolische figuur. Men behoudt hem alleen, omdat men nu eenmaal geen ander heeft". Op de vraag, of Litwinoff niet eens van een verblijf te Genève kon profitee red om zich uit de voeten te maken, ant woordde Boetenko, dat zoo iets beslist niet uitgesloten was. Het ligt voor de hand, dat handlangers van Stalin zullen trachten Boetenko zelfs in Italië nog te pakken te krijgen. Hij moest zelfs gisteren reeds naar een rusti ger plaats (die geheim gehouden is) ver huizen. Korte Berichten. Blijkens de geboortestatistiek over 1937 is bet aantal levend geborenen in Italië vergeleken bij 1936 aanzienlijk vooruitgegaan. Het gemiddelde voor de diverse provincies varieerde in 1937 tusschen 12.6 en 38.6 per duizend tegen 12.1 en 32.6 in 1936. Het algemeen ge middelde was 22.9 tegen 22.3 een jaar te voren. Een Italiaansch watervliegtuig is bij een dalingsmanoeuvre te Brindisi tegen de kade gebotst. Vier leden der bemanning zijn aan hun verwondingen bezweken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 1