DE ZEEUW Commissie inzake vaccinatie. ABDIJSIROOP TWEEDE BLAD TANTE AILIE Plaatsnamen-probleem. Uit de Provincie. Wat er deze week voorviel Gemengd Nieuws. Rechtszaken Waarom hoest Ge zoo? AKKER's verstèrkte MIDDELBURG. VAN ZATERDAG 12 FEBR. 1938, Nr 114. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Het jaar 1938 belooft voor mijn vrien den in de bouwbedrijven betrokken, een uiterst gunstig jaar te worden. Met die vrienden in de bouwbedrijven betrokken, bedoel ik niet alleen de timmerlieden, metselaars, schilders, electricians, mon teurs, stoffeerders, fitters, installateurs, maar ook de architecten, opzichters, steenfabrikanten, ijMrconstructeurs, hout- bandelaren, enz. enz. Voorts heb i'k het oog zoowel op de werkgevers als de werk nemers in die bedrijven en beperk ik mij tot Middelburgsohe toestanden. Ik ben n.l. aan 't cijferen geslagen wat er in de naaste toekomst zooal te bouwen valt ten onzent. De uitbreiding der kazernee ring, plus de bouw van een nieuwe mi litaire school op het' Molenwater, een werk van IV2 ton. Dan hangt al geruimen tijd een uitbreiding van de ambachts school boven het plannenvuurtje. Wan neer dat gaargestoomd is zal er ook wel een „goudtonnengerecht" van klaar ge- maalkt worden. Vervolgens zullen binnen kort de eerste palen geslagen worden voor bet P,Z.E,M.-kantoor, allicht ook een karweitje van een paar ton. Welnu, ga ik nu optellen, dan kom ik al rond het half millioen, of daar boven. Dan heb ik de woningbouw aan de Hendrikstraat en de overige grootere en kleinere particuliere bouwseltjes nog buiten beschouwing ge laten. l'egenover die groote bouwwerken lijkt dat gering, maar zij1 zijn evenwel niet te versmaden. Al met al een gewel dige opleving in onze locale bouwnijver heid. Zooals men te Vlissingen verheugd is als „De Schelde" weer een groote boot krijgt, zoo zijn wij het, nu we door deze werkzaamheden een reëele stadsverbete ring van blijivenden aard verkrijgen. Onze stad twee groote gebouwen rijker. Beide beteekenen een winst voor onze stad. Zoowel het behoud van de kantoor gelegenheid van een overheidsbedrijf als de P.Z.E.M. als de vestiging van een schoolgebouw ten dienste van ons leger, zijn zaken, die sterk in het belang van onze stadsgemeenschap zijn. Behalve deze mooie nieuwbouwpers- pectieven is er dezer dagen een vèrbouw- en restauratieplan voor den dag geko men, waaraan een onsympathiek kantje zit. D'oor de plannen tot onteigening van hotel „De Abdijl" wordt een particulier getroffen, n.l. de eigenaar-beheerder van het hotel, als deze plannen inderdaad verwerkelijkt worden. Bovendien is het de vraag of het wel een voordeel zal blijL ken te zijln, als het hoekje met gepaste levendigheid van aankomende, vertrek kende en verblijvende hotelgasten, een aantrekkelijkheid van het voorname, rus- rige plein, geheel verdwijnen zal. Na- I>OItI>ltluCHT FEU ILL ETO N door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 6.) 01 Hadden vader en zoon langen tijd in den intiemen kring van het huiselijke le ven met elkaar omgegaan, dan zou Angus onmiddellijk naar Londen zijn vertrok ken zonder eerst te schrijven of toestem ming te vragen. Maar gedurende zestien jaar hadden ze elkaar misschien twee of driemaal gezien tijdens korte bezoeken, die Angus aan zijn vader gebracht had; en ofschoon ze veel van elkander hied- den, bestond er geen vertrouwelijkheid usaehen hen en Angus was hang opdrin gerig te schijnen. "Weer werd zijn verzoek erug gewezen en op even losse, vage gronden als te voren. Londen was geen Plaats voor familiebegroetingen of zaken- esprekingen. Binnen heel korten tijd zouden ze op Northlands zijn. Het zou eel beter zijn te wachten tot ze daar weu- ren. En toch scheen het, dat ze in Lon- huis hadden gehuurd en dat de ocuge schikkingen waren getroffen om n seizoen in die stad door te brengen, ko'K ^uortdurend uitstellen en die onze- j waren meer dan Angus kon ver- d sen> meer dan hij en Nannie meen- 6 m°g0a vergen; en na nog wat ge- tuuirlijBc is hier pro en contra te pleiten. De een zal een nog rustiger Abdijplein prefereeren en een ander in de toch al rustige sfeer eenige levendigheid willen behouden. Hoe het zijl, er is tegen de Rijksplan nen al verzet gerezen. Vreemdelingenver keer zal zeggen, wijl kunnen 's zomers absoluut geen hotelruimte missen, want nu zijln er al momenten van tekort. De ge organiseerde middenstanders zullen het voor hun collega-middenstander gaan op nemen en aanvoeren, zoolang er nog an dere oplossingsmogelijkheden zijn mag iemand toch zoo maar niet uit zijn be drijf gestooten worden. Stedelijke schoonheids- en oudheids- deskundigen en onkundigen zullen straks in woord en geschrift partij' gaan kiezen en wij, en zoo heel velen met ons die geen belangrijker rol kregen toegewezen dan belangstellend toekijker, zullen met waar schijnlijk afnemende spanning de komen de krachtmetingen gadeslaan, want de partijen zijn zoo erg ongelijk. Aan de eene kant de machtigste der reuzen, aan de an dere kant de geringste der dwergen. In zoo'n kamp is de afloop niet moeilijk te voorspellen. Het lichtpuntje in deze geschiedenis is dat dit alles noodig is om het ruimte- tekort van het Rijk te overwinnen. D'oor dit ruimtetekort is er dus straks weer nieuwbouw noodig. Wie die nieuwbouw dan ook zal moeten verrichten. En voor die nieuwbouw zijn mijn vrienden in de bouwbedrijven zeer gevoelig en erkente lijk. En hier kan ik gevoeglijk eindigen, als zijnde weer bij1 't punt van uitgang terecht gekomen. Een vriendengroet van STENTOR. IN NADERE OVERWEGING GENOMEN. Tegen de wijziging van de spelling van sommige aardrijkskundige namen zijn, zooals men weet, van verschillende zijden, door colleges van Gedeputeerde Staten en gemeentebesturen, bezwaren ingebracht biji de regeering, deels van staatsrechtelij ken, deels ook van taalitorhisschen aard. Naar gemeld wordt, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken in de hier door ontstane moeilijkheden bij de uit voering van bet besluit van den minister raad aanleiding gevonden om bet vraag stuk in nadere overweging te nemen. Ten departemente worden de aangevoerde be zwaren thans onderzocht. KNOEIERIJ MET VLEESCH TE 'S HEERENHOEK. De marechaussee uit Hansweert heeft Dinsdag j.l. een onderzoek ingesteld bij een zekeren G. G., café-houder en nood- slachter te 's-Heerenhoek. G. had verle den week een paard geslacht, dat z.g. voorwaardelijk was goedgekeurd.. Een voorwaardelijke goedkeuring houdt in, dat het vleesch slechts in het klein (in stukken niet zwaarder dan 3 kg.) en dan nog onder toezicht in verschen toe stand mag worden verkocht. De mare chaussee ontdekte nu, dat G. het vleesch gezouten had en dat het zich niet bevond op de door B. en W. van 's-Heerenhoek voor den verkoop aangewezen plaats. Een groote hoeveelheid, meer dan 100 kg, is in beslag genomen en voor onder zoek door den keuringsdienst naar Mid delburg opgezonden. G. had dus in elk geval reeds tegen de voorschriften gezon digd, door pekelvleesch van het voor waardelijk goedgekeurde dier te maken. 'De marechaussee strekte haar onder zoek echter nog verder uit; n.l. naar een paard, dat in Januari was afgekeurd en onder toezicht had moeten worden begra ven. Op aanwijzing van G. ging ze gra ven in een kleine weide even buiten bet dorp. D'aar werd inderdaad een cadaver gevonden. Maar alleen beenderen en wat vellen. Vleesch zat er niet meer op. Daar het de marechaussee zeer onwaarschijn lijk voorkwam, dat het afgekeurde dier reeds in een maand tijds tot op de been- wacht te hebben vertrok hij zonder meer naar Londen, besloten het ergste onder de oogen te zien, eindelijk zeker te weten wat hij te wachten had. Van die reis was hij nu zoo juist weergekeerd. Nannie en hij hadden in den laatsten tijd heel wat over hun vooruitzichten ge sproken, hadden elkander voorgehouden op het ergste voorbereid te zijn en hadden naar ze meenden er volkomen in berust, dat hun huwelijk niet zoo gauw zou kun nen plaats hebben als ze wel gehoopt had den en dat, zelfs als ze eenmaal getrouwd waren, ze zich niet, zooals ze eerst ge dacht hadden, in weelde en overvloed zouden kunnen baden, maar dat hun een leven wachtte van hard werken, zorg en zuinigheid, ja, wie weet, misschien zelfs van ontbering. Maar toch, in het diepst van hun hart hadden ze nog gehoopt en hoe moedig ze het ook droegen, de zeker heid, dat hun sombere voorgevoelens maar al te veel waarheid bevatten, was een schok voor beiden, een schok, die ze nu nog nauwelijks begrepen of voelden. „En het is dus mislukt?" zoo opperde tante Ailie het gesprek weer, toen ze alle drie bij het vuur zaten. „Het is me mislukt om goed nieuws voor u mee te brengen", antwoordde An gus met een glimlach, die heel wat bit terheid uitdrukte. „Maar ik ben er vol ledig in geslaagd er me van te overuitgen, dat ik niets te verwachten 'heb dan wat ik voor mezelf kan krijgen; dat het mijn Bij Kon, Besluit van 26 Januari 1938 is ingesteld een staatscommissie aan welke is opgedragen te onderzoeken le. of het wenschelijk is de bestaande bepalingen betreffende den vaccinatie plicht, waarvan de werking is opge schort, weder in werking te doen tre den en zoo deze vraag ontkennend wordt beantwoord; 2e. of 'het wenschelijk is deze bepaling te doen vervallen zonder dat tot eenige nieuwe regeling van de vaccinatie wordt overgegaan dan wel, 3e. of het wenschelijk is ten aanzien van de vaccinatie een nieuwe regeling te treffen en zoo ja, op welke wijze. Tot voorzitter van deze staatscommis sie is benoemd Prof. Mr C. P. M. Romme, Minister van Sociale Zaken. Neem toch de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop, het middel dat op bijna wonderbaarlijke wijze Uw hoest bedwingt. Akker's Abdij siroop werkt snel en krachtig bij hoesten, bij kou op de luchtpijpen, bij beginnende en chronische bronchitis en helpt heerlijk bij borstbenauwdheid en asthma-aanvallen. De uitsluitend van plantaardigen aard zijnde werkzame bestanddeelen uit oude geneeskruiden welke Abdijsiroop een wereld-vermaardheid heb ben bezorgd, werden in de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop nog uitgebreid door de toevoeging van de hoest-bedwingende stof „codeïne", die moet beschouwd worden als het krachtigste mid del ter verdrijving van den hoest en van slijm. De plantaardige extracten, ln Abdijsiroop ver werkt, werken als balsem op de ontstoken slijm vliezen van Uw borst en keel, die daardoor worden geheeld en versterkt. Om zijn gelukkige samen stelling noemt men terecht de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop,,'s Werelds béste Hoest-slroop". Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeellger het gebruik. deren na verteerd zou zijn, werd de justi tie te Middelburg gewaarschuwd. Zoo kwamen voor een nader onderzoek o.a. de ambtenaar van het O. M. bij bet kanton gerecht te Middelburg, de inspecteur van de volksgezondheid, dhr Steehouwer en het hoofd van den keuringsdienst Wal cheren, naar 's-Heerenhoek. Men vermoedt, dat G. het vleesch van het in Januari afgekeurde paard in strijd met de wet is gaan verkoopen en dat hij inplaats van het geheele dier alleen 'het cadaver heeft begraven. Hoe hij dat heeft klaar gespeeld wordt nader onderzocht. (Midd. Crt.) Vercenlglng voor Zlekenhulsverplegilng. Het ledental der vereeniging voor zié- kenhuisverpleging op Zuid- en Noord- Beveland steeg in 1937 van 34.222 tot 36.052, alzoo een toename van 1830. Het aantal opnamen in een ziekenhuis was 1044 tegen 910 in 1936. Do strijd om „Hotel de Abdij". Het lid van den Raad der gemeente Middelburg, dhr A. Jeronimus 'heeft be treffende ihet onteigeningsplan van de perceelen, plaatselijk bekend in het Ka daster Sectie B 649 en 1968, den Raad dezer gemeente het volgende voorstel ge daan: „D'e Raad besluit B. en W. uit te noo- digen te bevoegder plaatse bezwaar te maken tegen de onteigening van de per ceelen Kadastraal békend gem. Middel burg, Sectie B 649 en 1968. Tex toelichting schrijft dhr Jeronimus daarbij: „Zonder onzerzijds te willen vooruitloopen op een degelijke bespreking met praeadvies van B. en W. komt het mij gewenscht voor dat anderzijds niet plicht is zoo spoedig mogelijk te vergeten dat ik geboren was voor een andere erfe nis buiten die vermogens van lichaam en geest, waarmee God me begiftigd heeft". „Stil mijn jongen", zei tante Ailie, „je moet nooit, in welk geval ook, bezijden de waarheid gaan. Het is misschien waar, dat je voorloopig op je eigen krachten zult moeten vertrouwen om je brood te verdienen en als het niet om Nannie was zou ik het niet zoo heel erg te betreuren vinden". „En als het nu niet om Nannie was zou ik er me ook niets van aan trekken", viel hij in de reden, zijn heldere oogen stra lend van kracht en energie. „Ik heb al tijd gemeend, dat ik het prettig zou vin den mijn eigen brood te verdienen. Ik geloof, dat het me best lukken zou en ik zou het heusc'h wel eens willen probee- ren". „Maar wat je toekomst betreft, en je erfenis", vervolgde mevrouw Fleming, „je weet, dat Northlands een waardevolle be zitting is en jij bent het eenige kind van je vader". „Dat is waar, tante Ailie, maar u weet, dat 'het geen onvervreemdbaar erfgoed is en als u gezien had wat i'k gezien heb, dan zou u ook zoo denken als ik, dat we dankbaar mogen zijn, als het vaders be zit blijft, zoolang als bij leeft". „Ja jongen, als het zóó gesteld is!" zei ze droevig. „Het is zoo," antwoordde hij| met een De A.-R. partij hield deze week haar Centralen Convent te Utrecht, waarin werd beraadslaagd over het actueele, maar moeilijke ordeningsvraagstuk. Te recht werd er op gewezen, dat de A.-R. partij en de Chr. sociale beweging steeds gestreefd hebben naar bedrijfsorganisatie en positie hebben gekozen tegen 't indivi dualisme der liberalen en de staatsorde- ning van boven af der socialisten en fas cisten. In de oude, beproefde lijn wil men met voorzichtigheid voorwaarts, Overigens viel. er in den politieken hoek niet veel te beleven. De Eerste Kamer behandelde de begrooting van Financiën, waarbij Minister de Wilde een boeiende, door vrijwel alle bladen geprezen rede hield. Daarin moest hij erkennen, dat inderdaad aan ons belastingstelsel wel het een en ander mankeert, maar tevens, dat het nu niet de geschikte tijd is om dit te herzien. Zoo rustig als het Gode zij dank in ons eigen land is, zoo geladen is de at mosfeer in Duitschland, al moet de Duit sche bevolking, koste wat kost, hiervan onkundig worden gelaten. Het is uiterst moeilijk, juist omdat het Duitschland betreft, waar vrijwel nie mand ongehinderd de waarheid mag en durft zeggen, te weten te komen wat er nu precies gaande is. Vooral in militaire kringen schijnt het te broeien. Geen won der. Hier heeft Hitier, al of niet onder pressie van zekere kringen, krachtig in gegrepen. Voor de buitenwereld is en blijft ver borgen, wat zich precies achter de scher men heeft afgespeeld. Wellicht zal Hitier in de rijksdagzitting op Zondag 20 Fe bruari a.s. eenig licht op de crisis en haar voorgeschiedenis werpen. Maar de j volle waarheid zullen we voorloopig wel niet te hooren krijgen. I De indruk dien de „reorganisatie" van de Duitsche legerleiding maakt, is die van een onderdrukte putsch. Wat er werkelijk klaar gemaakt werd, zal wel een geheim blijven. Hitier heeft niet slechts von Blomberg tot aftreden genoopt, maar ock generaal Von Fritsch, tot dusverre opperbevelheb ber van het leger, den vertegenwoordiger van den ouden Pruisischen officiersgeest, ontslagen en tegelijk met hem veertien generaals van den ouden stempel op wachtgeld geplaatst. Hij heeft persoonlijk het rechtstreek- sche opperbevel over de gezamenlijke weermacht op zich genomen, De legerleiding is thans ten voile in handen der nationaal-socialistische par tij gelegd en de weinig sympathieke Goe- ring zal ook hier wel de eerste viool gaan spelen. Het was geen geheim, dat in het Duit sche officierscorps sterke sympathieën leven voor politieke toenadering tot Sov jet-Rusland en nauwe samenwerking met het Russische leger. Er bestaan ln het Duitsche leger sympathieën voor China, welks leger door Duitsche officieren Is opgeleid, eveneens bedenkingen tegen het samengaan van Duitschland met Japan ten koste van de sympathieën van En geland. Het nu gebeurde geeft aanleiding tot de onderstelling, dat de Duitsche politiek voortaan nog meer zal zijn pro-Italiaansch en pro-Japansch. Het proces tegen Ds Niemöller trekt ook zeer de aandacht van de buiten wereld. D'e Duitschers zelf mogen ook hiervan natuurlijk niets vernemen. De Duitsche pers moet op commando ook hierover zwijgen. Ds Niemöller is een moedig strijder voor Christus en het belijdende Christen dom: Hij lijdt vervolging om Christus' wille. Overal in en buiten Duitschland wordt voor hem gebeden. Is het te ver wonderen, dat het Duitsche dwangsysteem hem vreest? Maar geheimhouding kan niet baten. Men krijgt door al het bovenstaande wel een „verheven" indruk van het Nazi systeem. Overal wantrouwen en achter docht. Men pocht op wat men deed, op de 99 stemmen enz. Maar toch blijkt het fundament voos te zijn. Geen wonder. Elke deugdelijke grondslag ontbreekt. Al leen dwingelandij en terreur kunnen den boel bij elkaar houden. Voor hoelang? mij gewenscht voor dat anderzijds niets meer de gelegenheid zou hebben zijn ge voelen tijdig uitvoerig kenbaar te maken. De bedoeling is dus slechts voorloopig een conservatoiren maatregel analoog het geval, bedoeld in art. 200 Gemeentewet. „Zou het prae-advies en een Raadsver gadering waarschijnlijk zijn voor het ver strijken van den termijn in de onteige ningswet genoemd, dan ware het voorge stelde besluit overbodig. Uit de derde verdieping gevallen. In de De "Wiltstraat te Arn hem had Donderdagmorgen een ernstig ongeval plaats. De 72-jarige verzekerings agent B., die zich te ver uit het raam boog, verloor zijn evenwicht en viel van de derde verdieping op straat. Een voor bijganger, de groentenhandelaar B, die het ongeluk zag gebeuren, riep oogenblik- kelijk geneeskundige hulp in. D'e zwaar gewonde man werd naar het ziekenhuis vervoerd, 's Middags is hij aan zijn won den bezweken. Woonwagen omgewaaid. Bij een hagelbui met felle windstooten is een door Renkum rijdende woonwagen omvergeworpen. Van de zich in het voer tuig bevindende personen werden twee kinderen gewond. Zij zijn in het zieken huis te Arnhem opgenomen. De inboedel is geheel vernield; de wa gen is ernstig beschadigd. B'rugknecht in het wa ter gewaaid en verdron ken. Gisternacht is de 46-jarige brug- knecht v. V. vermoedelijk door een storm vlaag van de spoorbrug over de Oude Maas te Dordrecht geslingerd en ver dronken. v. V. was gehuwd en vader van vier kinderen. 'Tragisch ©inde van een boerenbruiloft. 36 gasten in de vlammen omgekomen. rustigen, mannelij'ken ernst, die hem goed afging. „Ik heb getracht de zaak eerlijk en rustig onder de oogen te zien. Ik weet, dat onze bezitting goed is, en dat we, als de Schotsche grondeigenaren, die we zijn, onze plaats onder de rijksten van het land kunnen innemen; maar ons inkomen is niet berekend op bet groote stadsleven in Londen en dat is de eisch, die er nu aan gesteld wordt." „Ach, ach, is het zoo gesteld? Dat is jammer, dat is heel jammer." „Eln de statie, die zij voeren moet bin nen enkele jaren een fortuin als het onze uitputten; ja, al was het twee maal zoo groot." „Arme P'hilipl Dan heeft hij wel een verfcwistehde vrouw meegebracht om de plaats van je moeder in te nemen," zei tante Ailie op droeven toon. Anguls kreunde, als werd hij gestoken door die woorden. „De plaats van mijn moeder?" riep hij hartstochtelijk uit; „die kan ze nooit ver vullen. Tante Ailie, u heeft me altij'd ge zegd, dat mijn moeder de grootste aard- sche zegen was voor mijn vader; deze vrouw is. „De echtgenoote van je vader," viel ze hem ernstig in de rede. Hij trachtte zijln drift te beheerschen en wachtte een oogenblik voor hij weer sprak. „Het is waar, tante Ailie," zei hij op zachten toon van onderdrukte bitterheid, I In 't dorp Sretnica hij Mostar in Bosnië zijn 36 personen bij een brand om bet leven gekomen. De brand ontstond tijdens een bruiloft in een boerenwoning, waar ongeveer 100 gasten bijeen waren, die door een paniek werden aangegrepen. Binnen korten tijd was het houten huis, dat van een stroo- dak was voorzien, volkomen in de asoh gelegd. Onder de 36 slachtoffers bevinden zich ook de bruidegom en zijn ouders, D'e bruid werd zwaar gewond. Men vermoedt dat een afgewezen minnaar het vuur heeft aangestoken. Zestien koeien gedood. In de Vlaamsche gemeente Stegen was 'bij den landbouwer E. Wins een draad der electrische leiding onklaar geraakt en gevallen op de kettingen, waarmee een zestiental koeien aan 'hun kribbe beves tigd waren. De zestien 'koeien werden op den slag gedood. Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. C. M., 37 jaar, koopman te K r u i n i n- g e n, reed op 23 November 1.1. onder de gemeente K a p e 11 e met zijn auto op den Postweg, uit de richting Kapalle naar de Postbrug. Zijn snelheid bedroeg ongeveer 80 km per uur. Die snelheid was ter plaatse te groot en hij heeft niet voldoen de uitgekeken en opgelet, waardoor hij niet tijdig gezien heeft dat zich in die zelfde richting als hij reed, voor hem drie wielrij'dsters reden op een rijwielpad rechts van den weg. Daardoor kwam het dat, ofschoon er voldoende ruimte was om te passeeren, verdachtes voertuig op die wielrijdsters is gereden, waardoor deze zijln gevallen en alle drie zoodanig licha melijk letsel hebben bekomen, n.l. her senschudding, beenfractuur, hoofd- en schaafwonden, dat die verwondingen als zwaar lichamelijk letsel moeten worden aangemerkt. „ze heet zijn echtgenoote, maar ze ver vult niet de plaats van een echtgenoote." „Als de vrouw van je vader haar plich ten verzaakt, is dat dan niet een reden te meer, dat zijn zoon de zijne zou vervul len?" vroeg ze. „Ik weet, dat u gelijk heeft," antwoord de hij wat kalmer, „maar 0, tante, als u met me mee was geweest, dan zou u wel wat van me door de vingers zien! Ik kan u niet zeggen, wat het voor me was mijn vader zoo veranderd, zoo verlaagd te zien door zijn gevoelens voor die vrouw. Hem te zien, die zoo goed was, zoo be scheiden voor zichzelf, zoo vrijgevig voor anderen, die niet wist wat buitensporig heid beteekende, tenzij er een lijdend me- demensch gered kon worden, een waar achtig genie geholpen of beloond kon worden; en nu te zien 'hoe hij er zic'h met hart en ziel aan wijdt om haar dwaze grillen te voldoen, geen hooger doel schijnt te kennen dan zijln ontvangkamer de mooiste te doen zijn in Londen, de rijkste équipage te bezitten.Wel, de overda digheden in dat huis, de kleinigheden 'die hun apartementen overvol maken, zouden een jaar geluk en vrijheid kunnen 'geven aan eenige zijner kunstvrienden, die hij vroeger zoo ruim van geld voor zag." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5