De geruchten over Duitschland. 3: Dagblad voor de Provincie Zeeland ramma. EERSTE BLAD Het Overheidsgezag. Totaal der vermogens met f4.6 milliard gedaald. Belangrijkste Nieuws PTT ZATERDAG 12 FEBR. 1938 52e JAARGANG - No. 114 Vlugger met Mijnhardtjes". locaaltrein uit Ath jden. illijk nagegaan, of ohien personen be- verp van een aan- doch dit blijkt niet is evenwel een be- in gewoonlijk voor waarden vervoert, diamant uit Am- l wordt, dat de da- itst hadden. Ver werden in dezen AARDAPPELEN. 'dappelen, in som- el het „zwart" ge- iogst van het afge- tillende plaatsen in |ijn opgetreden, dan 'al geweest is. Van- .ntenziektenkundige acht, de aandacht op te vestigen, dat jf grootendeels kan Idoor het toedienen de gevallen, waar- „blauw" verwacht [bemesting in geen fmtrent het „blauw" intenziektenkundige jen en de bij dien tenaren, alsmede de linbouwconsulenten. [n ook advies inge- de aan te wenden te gebruiken hoe- ebruari 1938. 1875 en 415.5 M. ).20 v.m. en 7.30 lorgenw. 10.20 Uitz. Jnubedr. 12.001.45 ■je. 2.15 Piano. 2.45 1. 3.30 Resid.-orkest. 150 Verv. conc. 5.4-0 el. 6.30 Westfr. uitz. Bijbelvertellingen, [sr. 8.03 Ber. ANP., IRA-Orkest, m.m.v. I. 9.15 „En nu f. 10.40 Gram. 10.50 jenir-Orkest, m.m.v. iten. 11.35—12.00 boi.5 M. KRO-Uitz. lGram. 11.30 Godsd. Iten. 12.15 De KRO- |n gram. 2.00 Voor 3.00 Kinderuurtje, gram. 5.30 Gram. ftjes. 6.15 Gram. 6.20 i Gram. 7.00 Berich- van schilderijen", herflitsen. 8.00 Ber. Gev. prgor. 10.30 Gev. progr. 10.30 Impraatje. 10.55 De lolist. 11.30—12.00 M. BBC-orkest. 12.50 kO Gram. 4.40 Gram. j)5 BBG-Orkest. 8.20 100 2de acte opera }gel. 34 M. 12.50 Kleinorkest. lorkest. 3.50 Gents |t en solist. 6.35 5ang. 8.20 Gabaret est en solist. 10.50 -12.20 Gram. i. 12.50 Orkest. 1.50 bnservat.-ork. en so- 5.35 Orkest. 6.35 lö Gram. 8.20 Orkest. |0.30 Salonorkest en 3ram. JNDER, 1571 M. 19.50 Cello en piano, ■WEERBERICHT, ■avond van 12 Febr.: Irachtige, later afne- wind, gedeeltelijk he rnemende bewolking, ude nacht, later iets rimidaag 3 uur. Je® Uitgave: N. V. Uitgevers - Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Goei Postrekening 44455 Telefoon 11 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J, J, F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Abonnementsprijs f2.50 per kwa'isal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Viissingen f 0.20 Losse nummers 5 ceat Advertentiën 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting Dit nummer bestaat uit 2 bladen. aiddag 3 u.: 760. bor fietsen: Wanneer in artikel 2 van het Program van Beginselen der Antirevolutionaire partij gezegd wordt, dat zij alleen in God de bron vindt van het souvereine gezag, dan wordt daarmee een punt van diep ingrijpende beteekenis aan de orde ge steld. Hier komt al dadelijk aan het licht de groote tegenstelling die heel het staat kundige leven beheerscht. De opvatting omtrent den grond en den oorsprong van het gezag maakt scheiding tusschen hen die op het anti-revolutio naire standpunt staan en hen die de vrij zinnige levensbeschouwing deelen. Hier moet positie worden gekozen. Het gaat om de vraag: menschelijke of goddelijke, aardsohe of hemelsohe souve- reiniteit. Er wordt en wijl mogen dat met groote dankbaarheid constateeren in dezen tijd ook in vrijzinnige kringen vaak op zeer waardeerende wijze gesproken over de beteekenis van den godsdienst ook voor het staatkundige leven. Er is meer dan vroeger de erkenning dat de christelijke grondslagen van ons volks leven gehandhaafd behooren te worden. Maar daarmee is de scheidslijn tus schen rechts en links, de anti-these, niet verdwenen. Wanneer de vraag aan de orde gesteld wordt, waar de bron van het gezag der Overheid gezocht moet worden, dan loo- pen dadelijk de meeningen uiteen. Dan openbaart zich de tegenstelling. De een zoekt de grondslag van het overheidsgezag in den volkswil, de ander in de wet. Er zijn er die de volkssouve- reiniteit prediken en er zijn anderen die aanhagers zijn van de leer der staatssoe vereiniteit. Schijnbaar is hier een diepgaand verschil. Maar de overeen stemming is grooter dan het oppervlak kig schijnt, omdat er bij alle verschil toch is een diepere eenheid. In beide stelsels toch ligt de grond van het gezag bijl den m e n s c h. Het gezag is volgens deze leer overgegaan van den enkelen mensch op de vele menschen, die dan óf zelf hun souvereine rechten uitoefenen, óf hun rechten aan anderen overdragen. Er is wat dit betreft velerlei sohakeering. Maar het begin en het einde is altijd de in zichzelf souvereine mensen. Op deze wijze wordt de staat losge maakt van elke boven haar staande auto riteit en de deur geopend voor allerlei willekeur. Immers als de grond en de oorsprong van het gezag bij1 den mensch ligt, dan is het ook aan den mensch om dat gezag meer of minder te begrenzen. Tegen deze revolutionaire leer, die lijnrecht in strijd is met wat Gods Woord ons leert, keert zich de Anti-revolutio naire partij. Zij belijdt in haar Program van Be ginselen, dat zij alleen in God de bron vindt van het souvereine gezag. Zij eikent, dat de Overheid Gods dienaresse is, en dat deze daaraan baar gezag ontleent. Zoo leert het ons Gods Woord. Er is geen macht dan van God, en de machten die er zijn, die zijin van God geordineerd. Door Mij, zegt God de Heere, regeeren de koningen en stellen de vor sten gerechtigheid. Het gaat hier over een zaak van in grijpende beteekenis. Als wij onderdanen van een Overheid zijn en haar gezag zullen eerbiedigen, dan moeten wij weten aan wie zij: haar £®ag ontleent. Wij eeren den Commissaris der Ko ningin als de hoogste magistraat in ons gewest, wiji buigen ons voor zijn gezag, maar wijl doen het alleen, als hij ook werkelijk door H. M. de Koningin met a' gezag bekleed is. Wanneer hij zich We?'1ren dienaar van onze Vorstin. Wpl erkennen den Burgemeester als ooid der gemeente. Maar ook al weer neen als hij: een opdracht heeft, als t) zelf begint met het boven hem staan- e gezag te erkennen, als bijl een Konink- 'Hke aanstelling bezit. s dat niet het geval, dan mogen wij ssohien hukken voor zijin macht, voor j geweld, maar zijn gezag wordt H ?r °fs erkend. Voor gezagsaanma- "g/ng bukken wij niet. e Eransche revolutie, voorzoover dit han Sen geesteEjke beweging was, vindt tro °orsPron.g in de beschouwing om- uent het gezag. moo0! 011gel00f bad zich van de harten mester gemaalkt. God de Heere werd Gp0T1m«* Zijn Opperhoogheid erkend, enn Wer<* leuze- En met ijzeren meester"nvoei^0eSt daarUit "ge0D klet overtuigende kracht wiji komen daarop nader terug is door Groen van Prinsterer het nauwe, onlosmake lijke verband tussohen ongeloof en revo lutie aangetoond. Daarom, wie de revolutie in haar ve lerlei openbaringen met vrucht wil be strijden, moet beginnen met de souve reine rechten van God, de Bron van alle gezag te erkennen. Wie dat weigert moge in staat zijln korter of langer tijd de re volutie te beteugelen of remmend op te treden, principieel staat hij zwak. Hij heeft geen wapen in den strijd te gen hen die het gezag van de Overheid zoeken te ondermijnen en evenmin tegen hen die de dictatuur aanprijzen. Sterk daarentegen staat hiji, die erkent, dat waarachtig gezag alleen afdaalt van God, den oorsprong van alle gezag. Hij stelt het gezag onaantastbaar hoog: want het is van God. Maar hij wijst ook af alle dictatuur, omdat het op den mensch gelegde gezag altijd relatief is, begrensd, door den Rechter over iederen drager van het gezag. Officieele tegenspraak. De leider der persafdeeling, de heer A. I. Berndt, heeft gisteren de correspon denten der buitenlandsche bladen te Ber lijn bijleen geroepen om inlichtingen te ge ven over de alarmeerende geruchten, die in de buitenlandsche bladen over Duitsch land de ronde gedaan hebben. Berndt noemde deze berichten een gro teske gruwelcampagne van de ergste soort, welke volgens zijn informaties van Joodsch-Poolsche zijde afkomstig is. De berichten zijn van het begin tot het einde gelogen. Er zijn nergens onlusten in Duitschland geweest. Nergens kazer nes door de S.S. bezet. De kroonprins was met zijn echtgenoote in Berlijn, en is in tusschen alweer in Italië voor zijn jaar- lijksche wintersportreis, waarvoor hij weken geleden kamers had besproken en waarvan hij over drie weken naar Duitschland zal terugkeeren. De kroon prins is ook niet over de grens „ge vlucht", maar had ongelukkigerwijze aan de grens zijn pas vergeten mede te nemen, is natuurlijk toch doorgelaten en de pas is hem intusschen nagezonden. Het ontslag van de officieren is een normaal verschijnsel geweest. Het gaat uitsluitend om heeren van hoogeren leef tijd, die gepensionneerd zijn, omdat zij de leeftijdsgrens zoo goed als bereikt had den. Onjuist is ook, dat enkele Duitsche grenzen gesloten zijn, met uitzondering van een deel der Duitsch-Belgische, die wegens geschillen over het doorlaten van vrachtauto's wellicht tijdelijk voor die voertuigen op Belgisch verlangen geslo ten zijn. Ten slotte herinnerde spreker nog aan het gerucht, dat officieren de grens over zouden zijin gevlucht. Het gaat hier om vijf luitenants, die vergunning hadden gekregen in het buitenland de skisport te beoefenen. Wat het ontslag van von Blomberg en von Fritsch betreft, inderdaad zijn uitsluitend gezondheidsredenen het mo tief. Een Reuterbericht meldt: In nationaal-socialistische kringen ver wacht men niet, dat het in Duitschland tot een opstand of tot onlusten komen zal. Toegegeven wordt echter, dat er eenige weerspannigheid heerscht onder de oude legerofficieren, in het bijzonder in gebie den als Pommeren en Oost-Pruisen, waar deze militairen voortkomen uit families, die zijn grootgebracht in de tradities van het oude leger. Uit verschillende gegevens kan dan ook worden afgeleid, dat nog meer officieren, die niet sympathiseeren met het nieuwe regime, eerlang uit het leger verwijderd zullen worden. Generaal Werner von Fritsch, de vroe gere opperbevelhebber van het D'uitscbe leger en dertien andere generaals worden, naar de „Daily Express" weet te melden, op bevel van Heinrich Himmler door de Gestapo bewaakt. Den officieren, allen leiders van de Potsdamsche monarchistische groep, is verzocht, hun woning zoo min mogelijk te verlaten. Dit staat gelijk met kwartier arrest. Het is onmogelijk hen op te bellen, hun post wordt geopend, en alle brieven, wel ke zij cshrijven worden onderzocht. Een agentschap van de Gestapo is in het huis van iederen officier geposteerd, terwijl andere leden van de Gestapo bui ten op straat patrouilleeren. Terwijl volgens lage schattingen het aantal officieren, dat uit het leger is ver wijderd, 150 bedraagt, wordt anderzijds verklaard, dat bijna 2000 officieren, van den rang van kapitein af tot die van ge- neraal-majoor toe, op non-actief zullen worden gesteld. Duit.-chlands gansche propaganda-ap- paraat is in beweging gezet, om alle ge ruchten tegen te spreken, die over de bin- nenlandsche situatie in het Derde Rijk in omloop zijn. Het blijkt, dat generaal von Fritsch, wegens zijn geschokten gezondheidstoe stand, niet in staat is, regelmatig op zijn bureau te verschijnen. D'r Otto Dietrich, de perschef van het rijk, zeide, dat een volksstemming, waar over men in het buitenland in verband met de gebeurtenissen van 4 Februari spreekt, niet wordt overwogen. In d° straten van Berlijn zijn geen bui tenlandsche couranten, met uitzondering van Italiaansche, te krijgen; alle werden zij geconfisceerd en bijna alle, vóórdat zij de verkoopers bereikten. Intusschen kan ter kenschetsing van de opgewonden stemming, die in aan Duitschland grenzende landen heerschte, nog gemeld worden, dat uit Poolsche grensdorpen gerapporteerd werd, dat ge weervuur gehoord werd aan de Poolsch- Duitsche grens. Het te Warschau verschijnende blad „Nova Pravda" wist mede te deelen, dat de „buiten functie stelling van de pro- Russische rijksweerofficieren (dat zijn zij, die vriendschappelijk gezind zijn jegens het Russische roode leger) in uitvoe ring is". Ook te Weenen was de opgewonden- beid groot. Het eenige positieve feit, dat uit de giensgeruchten te puren valt, schijnt te zijn, dat België zijn grenswachten heeft verdubbeld, en dat er langs de Oostenrijk- sche grens zeer druk gepatrouilleerd woidt, hetgeen op zichzelf niets veront rustends hoeft te hebben. Von Papen, de Duitsche gezant te Wee nen, is naar Berchtesgaden vertrokken, naar hij met Hitier zal confereeren. DE GEBEURTENISSEN IN ROEMENIE Proclamatie van den koning Een der eerste daden van de nieuwe Roemeensche regeering was uitbreiding van den staat van beleg tot het geheele land. D'e nieuwe Roemeensche regeering kon digt zich aan als een regeering van na tionale concentratie, die het land zal besturen zonder de 'hulp van het parle ment. De verkiezingen worden voor onbepaal- den tijd uitgesteld. De regeering bestaat uit leden van de liberale partij en van verschillende recht- sche partijen. Zeven vroegere eerste mi nisters hebben zitting in bet kabinet. De val van bet kabinet-Goga is tegelij kertijd door de moeilijkheden, die het op binnenlandsch politiek terrein ontmoette en door de reacties, die zijn buiten- landsch optreden bij een groot deel der Roemeensche meening wekten, veroor zaakt. Naar Reuter seint, maken de Joodsche bladen, die onder 'het kabinet Goga wer den opgeheven, zich gereed, om ten spoe digste weer te verschijnen. In 'het geheele land vieren de Joden den val van de regeering Goga. De koning heeft een proclamatie tot het Roemeensche volk gericht, waarin hij zegt, dat de propaganda bij verschillende verkiezingen onrust in leven en ziel van de natie heeft gebracht. Het gevolg daarvan was een geest, die het bestaan van het volk ondermijnt. De duurzame belangen van het vader land moeten beschermd worden. Daarom heb ik een regeering van verantwoorde lijke mannen gevormd, die bezield zijn met de grootste vaderlandsliefde en vrij staan van alle partij-actie. Deze mannen zullen de beschikking hebben over voldoenden tijd, om uitslui tend voor het welzijn van het vaderland te werken. D'eze regeering zal het staatsbestuur aan politieke invloeden onttrekken. Zij zal veranderingen in de grondwet brengen, die beantwoorden aan de nieuwe behoef ten en aan de verlangens van de natie. Ik ben vastbesloten dezen nieuwen weg te betreden in de overtuiging, dat daarop het heil van het vaderland ligt. In het buitenland, vooral te Rome en te Warschau, heeft 'het bericht van het plotselinge aftreden van het kabinet Goga levendige verrassing gewekt. De Roemeensche Maden wijten den val van Goga aan Israëlietische beurs- manoeuvres, die deze des-oriëD teering van den Roemeenschen koers hebben be gunstigd. In Frankrijk lijkt de val van Goga op luchting te hebben gebracht. Statistische gegevens over vermogensbelasting 19361937. In de eerste aflevering van het maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek worden de voornaamste cijfers betreffende de vermogensbelasting over het belastingjaar 19361937 gepubli ceerd. Uit deze cijfers blijkt, dat zich hierbij groote schommelingen voordoen. Zoo wer den over het belastingjaar 19201921 159.449 natuurlijke personen aangeslagen voor een gezamenlijk vermogen van f 13.589 millioen. Tot 19231924 volgde hierop een teruggang met f 1.407 milli oen en daarop tot 19291930 wederom een stijging met f 3.483 millioen. Daarop is wederom een vermindering gevolgd van f4.191 millioen tot 1933/1934. Na een kleine stijging van f 129 millioen tot 1934/1935 is hierop wederom een daling gevolgd van f 532 millioen tot 1936/1937. Over laatstgenoemd jaar werden 174.284 personen aangeslagen voor een gezamen lijk vermogen van f 11.071 millioen. Over het jaar 1936/1937 bezat 48 pet. der aangeslagenen voor vermogens bene den f 30.000 te zamen 16 pet van het to taal vermogen en droeg 10 pet. bij tot de totaal-opbrengst der vermogensbelasting in hoofdsom. Daarentegen bezat 0.36 pet. der aangeslagenen voor vermogens van f 1 millioen en hooger 12 pet. der geza menlijke vermogens en betaalde 13 pet. in de totaalopbrengst der belasting in de hoofdsom. Het aantal millionnairs be droeg over 1936/1937 625. Het gemiddelde vermogen per aange slagene blijkt na een daling van f 85.000 over 1920/1921 tot f 74.000 over 1924/'25, over de volgende jaren weer regelmatig te zijn gestegen tot f 81.000 over 1928/'29 en 1929/1930, om daarna weer te dalen tot f64.000 over 1934/1935 en 1936/1937 en f 63.000 over 1935/1936. Het gemiddel de over 1936/1937 blijft hierdoor nog f21.000 beneden het hoogste cijfer over de voorgaande jaren (1920/1921), doch is f 1.000 hooger dan het laagste dezer cijfers (1935/1936). De militaire censuur 'heeft drastische maatregelen genomen en het beetje vrij heid, dat eerst aan de pers nog was ge laten, haar ontnomen. Zij heeft den cou ranten geraden, zich te beperken tot de publicatie van officieele communiqué'®. Joodsche kringen zijn van meening, dat het nieuwe kabinet niet fundamenteel de antisemietische maatregelen van Goga zal voortzetten, maar dat het meer clementie zal toonen bij bet toepassen van de de creten. WERELDANGST VOOR GASAAN VALLEN. Een groote vraag naar sponzen. De visschers aan de Dalmatische kust verheugen zich in een tijdelijken wel vaart, die zij grootendeels danken aan den angst ivan de wereld voor gasaan vallen. De visschers, die over geheel Dalma- tië bekend staan om hun diepzeeduiken, bepalen zich tot het naar boven brengen van sponzen, een moeilijk en gevaarlijk werk. Lange jaren heeft 'hun bedrijf nagenoeg stilgelegen door de felle concurrentie van rubbersponzen, wel'ke 'het hun bijna on mogelijk maakten de natuursponzen te verkoopen. Thans echter, nu over de geheele we reld beschermende maatregelen tegen gasaanvallen worden genomen, zijn deze sponzen dringend noodig bij de vervaar diging van gasmaskers. Uit verschillende landen zijn agenten gekomen om groote orders te plaatsen. ENGELAND EN ITALIË. Scherp artikel tegen Eden. „Bloedvlekken". Roberto Farinacci, oud-secretaris van de fascistische partij en lid van den groo- ten fascistisc'hen raad, wijdt in het Ita- liaansch blad, „de „Regime Fascista" een scherp artikel aan de betrekkingen tus- sc'hen Italië en Engeland, dat des te merkwaardiger is, nu den laatsten tijd steeds drukker over een toenadering tus schen Rome en Londen werd gesproken. Hoe kan er een verandering komen, zoo vraagt Farinacci zich af, in de ver houding tusschen beide landen, zoolang Engeland geleid wordt door Eden, die zoowel in zijn spreken als in zijn geheele houding, een Italië vijandige gezindheid toont. Engeland heeft ail eens getracht, Ber lijn van Rome te scheiden en nu dit niet gelukt is, zoekt het toenadering tot Italië, om Berlijn ongerust te maken. De schrijver stelt verder de vraag, hoe Binnenland. Inkomens en vermogens gedurende de laatste zes jaar. Buitenland. Duitsche tegenspraak van de geruchten. De gebeurtenissen in Roemenië. De verhouding EngelandItalië. Roosevelt vreest oorlogsgevaar. Ja dit is zeker, dat zij een gevatte koude en allerlei pijnen niet alleen vlugger, maar ook veel grondiger en meer blijvend ge nezen en verdrijven. Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en zijn verkrijgbaar bij Apothekers en Dro gisten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpak- king 2 st. 10 ct. (Adv.) men de Italiaansche politiek dig Japan gunstig gezind is, kan verzoenen met dis van Engeland, welke ühina gunstig ge zind is. En dan het Spaansche vraagstuk: laten wij niet vergeten, aldus Farinacci, dat duizenden van onze legionnairen daar ginds gevallen zijn onder de slagen van mannen, die door het Russisch- Fransch-Britsc'he Mok naar Spanje wer den gezonden. Bloedvlekken scheiden op het oogenMik heider opvattingen en doel einden. Wij 'hebben genoeg van dat soort geklets. Ja, inderdaad bloedvlekken. Wij den ken aan Abessynië. ROOSEVELT OVER HET OORLOGS GEVAAR. De Engelsche schrijver H. G. Wells heeft een onderhoud gehad met presi dent Roosevelt, waarin tot uiting kwam, dat de president van oordeel is, dat hij in 1940 in zijn functie opgevolgd dient te worden door een jongeren man en wel door „iemand, die heter toegerust is om oorlogsgevaar te bezweren". „Wij waren 'het eens", aldus Wells, „dat het gevaar van een oorlogscrisis over de geheele wereld zijn hoogte/punt zou bereiken tusschen 1939 en 1940 en Roosevelt meende, dat er tegen dien tijd een jeugdiger persoon moest zijn, die sneller en beter is toegerust om zonder dralen een oorlogsgevaar in het Witte Huis te keeren". Tekort op de Fransche begrooting van acht milliard. Naar in den senaat door den minister ivan financiën erkend werd, zal het te kort op de Fransche begroeting voor '37 niet zooals geraamd vier milliard, doch acht milliard bedragen. De militaire diensttijd in Oostenrijk verlengd. In de officieele „Wiener Zeitung" is een verordening van Schuschnigg gepu bliceerd, welke den verplichten militai ren diensttijd in Oostenrijk met zes maan den verlengt en het tijdstip der indienst treding met een jaar vervroegt. Zoowel voor den gewapenden als voor den ongewapenden dienst wordt de diensttijd gebracht van één jaar op 18 maanden en de leeftijd voor indiensttre ding wordt bepaald op 20 inplaats van 21 jaar. OE WERKGELEGENHEID IN DE METAALNIJVERHEID. Commissie van onderzoek naar mogelijke verruiming ingesteld. Op 'het departement van sociale zaken heeft gisteren op tverzoek van de werk- commissie tot bestrijding van de werk loosheid een bespreking plaats gehad met de werkgevers- en de werknemers organisaties in de metaalnijverheid. D'e bedoeling van deze conferentie was, te komen tot instelling van een commis sie, aan welke zal worden opgedragen het instellen van een onderzoek naar de vraag, wel'ke mogelijkheden in de me taalnijverheid aanwezig zijn om te ko men tot verruiming van de werkgelegen heid. De conferentie heeft ertoe geleid, dat een commissie in het leven is geroepen, wel'ke zeer binnenkort haar werkzaam heden zal aanvangen. Burgemeesters. Met ingang van 1 Maart benoemd tot burgemeester der gemeente Avenhorn, Mr E. J. Diepeveen, oud-burgemeester van de sedert opgeheven gemeenten Wilsum, Grafhorst en IJsselmuiden. r j

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 1