Indische bsgrooting voor 1938. Uit de Provincie. /LISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Rheumafiek? laat" U toch wrijven akkers Kloosferbalsem TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Kerknieuws. Onderwijs. i m Helpen beter en sneller. hoofdredacteur van „Patrimonium" over „In het belang van de volkswelvaart" en bevat voorts artikelen van de heeren G. Baas Kzn., lid der Tweede Kamer en wethouder van Amsterdam, R. Hagoort te Utrecht, lid ivan het verbondsbestuur van Patrimonium, J. Wind, secretaris van den Ned. Ghr. Textielarbeidersbond „Unitas" en P. Spek te Zeist, lid van het hoofdbestuur van den Bond van Chr. Be lastingambtenaren, terwijl de gewone ru brieken niet ontbreken. Tusschen den tekst zijn uitspraken opgenomen van Ds A. S. Talma, Dr A. Kuyper en Minis ter Dr J. R. Slotemaker de Bruine. Het blad wordt verspreid onder de hoofdbesturen van bij het Ghr. Nat. Vak verbond aangesloten organisaties, onder al de afdeelingen van het Ned. Werk liedenverbond Patrimonium en al de Ghr. Besturenbonden in den lande. STOOMVAART-MIJ „ZEELAND". Wijziging in de leiding. In verband met de benoeming van den heer G. J. Bensink tot lid van de directie van Wm H. Müller Go. N. V. te Rot terdam zal 'hij binnenkort de dagelijksohe leiding van de Stoomvaart-Mij. Zeeland neerleggen, aldus de N. R. Crt. In zijn plaats is als bedrijfsleider benoemd de heer K. G. Bron, thans chef van het ree- derijbedrijif van Wm H. Müller Co. N. V. te Rotterdam. Ook de inspecteur van den uitvoerenden dienst, de heer A. C. H. Guyok, verlaat Vlissingen daar hij te Rot terdam den heer Bron als chef van de reederij afdeeling zal vervangen. Vandaag is tot inspecteur van den uit voerenden dienst benoemd de heer B. J. Dijikdrenth, gezagvoerder van het stoom schip Oranje-Nassau en bevorderd tot ka- ütein de heer J. Nonhebei, eerste officier aan boord van het s.s. Prinses Juliana. „Luchtgevaar en be schermingsmiddelen daar- t e g e n". Over dit onderwerp sprak gisteravond voor de afd. Vlissingen der Vereeniging voor Luchtbescherming" de luit. ter zee le klasse, dhr W. H. van Zadelhoff. De waarnemende voorzitter, dhr Mat- zinger, opende de druk bezochte bijeen komst. Het doel der vereeniging is aller minst de bevordering van het militairis me, zooals wel eens wordt beweerd. Het doel is, zooals bij het Roode Kruis, te trachten wonden te heelen waar deze zijn geslagen. De medewerking der geheele bevolking is noodzakelijk. Waar zijn de schuilplaat sen in Vlisingen? vraagt spr. Ze zijn ner gens nog te vinden. De rijksoverheid laat deze materie over aan het particulier ini tiatief. Doch dit is niet de juiste weg, meent spr. De bevolking moet in dit op zicht pressie uitoefenen op de vertegen woordigende lichamen. Het vraagstuk is zeer urgent. Hierna verkreeg luit. Van Zadel hof f het woord. Bestaat er nu werkelijk gasgevaar? vraagt Spr. Hij beantwoordt deze vraag bevestigend. Conferenties om den gasoorlog te ver bieden faalden. Met absolute zekerheid kan worden vastgesteld, dat in den nieu wen West-Europeeschen oorlog bet gas gevaar een groote rol zal spelen. Spr. wees vervolgens op de gevolgen van 'n gasaanval. Deze zijn in één woord ontzettend te noemen. Leger en vloot kunnen de bevolking daartegen onmoge lijk beschermen. Spr, zette uitvoerig uiteen, hoe men zich tegen een gasaanval kan beschermen Men staat tegen dit gevaar niet machte loos. Binnenkort zullen ook in Vlissingen cursussen worden geopend om de bevol king voor te lichten hoe te handelen in oorlogsgevaar. Spr. wekte op tot toetre ding tot de Vereen, voor Luchtbescher ming; minimum-contributie per jaar 25 cent. Bovendien werden ter vergadering door matrozen van het wachtschip demonstra ties gegeven met gasmaskers. Deze gas maskers van de nieuwste constructie ge ven luchttoevoer voor circa 35 uur. (Be burgerbevolkingmaskers 25 uur). Als men bedenkt, dat gasvergiftigingsdampen on geveer een half uur blijven hangen, dan beseft men hoe goed men met deze mas kers een gasaanval kan doorstaan. Verder werden lichtgevende borden vertoond, welke b.v. in schuilplaatsen kunnen worden gebruikt. Tijdens de pauze kon door het publiek een kleine tentoonstelling worden bezich tigd van voorwerpen, welke betrekking hadden op de bescherming tegen luchtge vaar. Deze tentoonstelling ondervond zeer groote belangstelling. Na de pauze werden enkele films ver toond, o.a. over een aanval van een vij andelijk vliegtuig op een onbeschermde stad, Op suggestieve wijze zag men de ver schrikkingen van een luchtaanval. Diefstal bij demarine. Dezer dagen is een belangrijke diefstal gepleegd aan boord van Hr. Ms. Wachtschip „Noord-brabant" alhier. Uit de hut van een der officieren is een bedrag van circa (300 gestolen. Onmiddellijk heeft men de politie gewaarschuwd, die een ernstig onderzoek instelde, hetgeen tot op heden geen resultaat moet hebben opgeleverd. Het onderzoek wordt echter des te krach tiger voortgezet, omdat het n.l. niet de eerste maal moet zijn, dat er aan boord van het wachtschip diefstal is gepleegd. De collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week f51,80 Dammen. Uitslag van den damwedstrijd tus schen Domburg en Aagtekerke: W. TrielierA. Willemse O2; C. Pro voostD. Trieller 11; D. JongepierL. Trielier 02; D. TriellerP. de Visser 02; W. TriellerF. Krijger 02; P. v. DullemenC. Jobse O2; J. de Pag- terC. Blaas 11; J. v. KleunenG. Jongepier 02; P. DierxD. Huygense 20; S. MinderhoudJ. Maljers 02; A. TriellerA. Verhage 02; J. Trieller P. Bimmel 02; P. de KamL. Bak ker 02; J. RoozendaalG. Wattel 20; Ghr. MaasMaljaars 20. Aagtekerke won met 228. Uitslag van den damwedstrijd voor de 2e klasse, afd 2 A van den Z. D. B. tusschen Middelburg nSoeburg II W. LouwerseM. BaJkker 20; B. VerburgM. Pluijmers 11; M. Domisse 'F. v. Eenenaam O2; S. TraasJ. Jagt 11; J. FreekenhorstP. Walra ven 11; J. BliekJ. Koek 02; J. v. GemertJ. Jacquet 11; G. de Blaeij B. v. Eenennaam 20; H. OvertveldH. Roelse 11; A. WalravenA. de Pagter 02. Totaal 911 voor Soeburg. Kapelle. De afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond kwam onder voor zitterschap van den heer M. Abrahamse in jaarvergadering bijeen. De secr.-penningm., de heer J. M. Veer- hoek, deed verslag over den toestand der afdeeling, welke met 4 nieuwe leden ver meerderde. Aftredende functionarissen werden her kozen. Waarde. Dinsdagavond hield het Zang koor „Oefening kweekt Kunst" haar jaar vergadering in de Melksalon. Het was een gezellige en druk bezochte avond. Het programma werd afgewisseld door zang van het koor, samenspraken, e.d. lerseke. Door de politie werd aange houden en in verzekerde bewaring gesteld zekere B. wegens overtreding art. 251 bis Burgerlijk Wetboek. 's Gravenpolder. Alhier is bij het ge meentebestuur bericht ontvangen van Ged. Staten, dat de Openbare School behou den blijft. St Laurens. Maandag werd alhier de jaarvergadering van de geitenfokvereeni- ging gehouden onder voorzitterschap van dhr N. Tramper. Uit de jaarverslagen bleek, dat het aantal leden thans 33 be draagt; de ontvangsten over 1937 bedroe gen f 125,41, de uitgaven f 98,85, De af tredende bestuursleden N. Tramper en J. Corbijn werden herkozen. G. Geerse werd aangewezen voor het afslachten der lam meren, terwijl de vergoeding voor den bokhouder werd vastgesteld op f 70 per jaar. De contributie werd bepaald op 75 cent en het dekgeld op 60 cent. Vrouwenpolder. Maandag' hield de te Gapinge gevestigde Geitenfokver. „Ons Belang" onder voorzitterschap van dhr P. de Bue haar jaarvergadering, welke wegens het 20-jarig bestaan der vereen, een eenigszins feestelijk karakter droeg. Aanwezig waren 16 leden. De voorzit ter wees in zijn openingswoord op het feit, dat het afgeloopen jaar een gunstig jaar. voor de vereen, genoemd kan wor den. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat 't ledental stationnair blijft en het vereenigingsleven gezond genoemd kan worden, terwijl uit dat van den pen- ningm. bleek, dat de vereen, er ook fi nancieel gunstig voorstaat, over het af geloopen jaar is ontvangen ruim f 98, uit gegeven ruim f 91, zoodat de rekening een goed slot aanwijst van ruim f 7. De aftredende bestuursleden M. Hoogerheijde en H. Wondergem werden herkozen, ter wijl besloten werd de contributie voor 1938 onveranderd te handhaven. i Gisterenavond vergaderde al hier de Vereen, van Oudleerlingen van Land- en Tuinbouwcursussen (Samen werking). Door dhr J. Louwerse werd een inleiding gegeven over „Is de aardappel teelt nog rendabel?" Dhr Mesu behandelde het onderwerp „De rentabiliteit der melkveehouderij". Westkapelle. De Commissaris der Ko ningin heeft voor deze gemeente als des kundig adviseur 'in zake verleening van de vogelwetvergunning aangewezen, den heer K. Minderhoud Jz. In het verslag van de ver gadering der Z. L. M. is abusief gemeld: de aankoopsom van kunstmeststoffen e.a. bedroeg f 128,50. Dit moet zijn f 3779,88 en het saldo bedroeg f 128,50. Grijpskcrke. Maandagavond hield de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond een Propagandavergadering in het Ver gaderlokaal. Voorz. dhr A. van Sluis. Dhr A. Vingerling te Goes sprak over: „De beteekenis van Chr. organisatie voor den arbeidenden stand en ons volk". Allereerst is er een belangrijke beteeke nis voor het gezin, door het practische werk der organisatie inzake loonactie's en werkloosheidsverzorging ter verbete ring van de levensomstandigheden. Doch ook voor het bedrijf heeft orga nisatie zeer groote beteekenis, vooral in dezen tijd van economischen nood, om dat steeds meer blijkt, dat alleen door meerdere en versterkte organisatie ge tracht zal kunnen worden de economi sche positie van het bedrijf te verbeteren. De nog steeds bestaande te groote ver schillen tusschen stad en platteland zul len alleen tot vermindering kunnen ge bracht, als alle bedrijfsgenooten tezamen als een eenheid daaraan werken. Meer dere bedrijfsorganisatie is een eerste ver- eischte. Ten laatste wijst spr. op de beteekenis der Chr. organisatie voor ons volksleven, doordat steeds is gebleken, dat de Chr. organisatie een sterk bewarend element bezit, wat vooral tot uiting komt in dagen van groote beroering en spanning. Enkele gestelde vragen werden beant woord. Kolijnsplaat. Dinsdagavond hield de vereen. Het Groene Kruis een algemeene vergadering onder leiding van den vice- voorzitter A. de Pree. De rekening van den penningmeester luidde als volgt; A. Magazijnfonds: Beginsaldo per 1 Ja nuari 1937 f 1723,20. Bijgeschreven rente f 45,49. Bezit f 1768,69. B. Het Groene Kruis: Beginsaldo 1 Ja nuari 1937 f 1226,17V2. Totaal ontvangen f 1766,05. Totaal uitgaven f 1637,46. Be zit f 1354,76l/ï. C. Tuberculosebestrijding: Schuld per 1 Januari 1937 f 582,091/2. Totale uitga ven f 925,17. Totaal ontvangen f 883,64. Schuld f 623,62Vs. De aftredende bestuursleden, dhrn A. de Pree en M. de Bruyne werden als zoo danig herkozen. Na een kwartier pauze werd de verga dering gehouden van de afdeeling Zie- kenhui&verpleging onder leiding van den voorzitter, Dr Maas. De rekening van den penningmeester luidde als volgt: Beginsaldo per 1 Jan. 1937 f 1991,40. Ontvangen f 3345,80. Uitgaven f 3169,19. Bezit per 31 December 1937 f 2168,01. Aangenomen werd het voorstel van het bestuur om over 1937 alsnog uit te keeren aan 25 leden een totaal bedrag van f 1687,78 en om over 1937 inplaats van 40 ligdagen maximaal 60 dagen te ver goeden. Besloten werd op de reserve te plaatsen f 300. In 9V2 jaar is hier aan 141 patiënten voor 2454 bijdragen uitbetaald een bedrag van f 6088 en bovendien nog voor vergoe ding van verdere kosten f 8895. In 1928 werd de vereeniging opgericht met 479 verzekerden en thans zijn er 1509 verze kerden lid. Laat U niet kwellen door rheumalische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- tigen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels door! Tolen. Maandagmorgen is men in deze gemeente weer begonnen met de werfo- loozen te plaatsen bij het uitbaggeren der vest. D'aar het werk in de mosselloodsen sterk vermindert, komen er weer meer werkloozen. Door het bestuur der Nuts-spaar- bank alhier is voor de kinderen, die in dezelfde week zijn geboren als prinses Beatrix, een spaarbankboekje met een in lage van f 10 beschikbaar gesteld. In die week zijn hier drie kinderen geboren. Maandagavond kwam de A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" in jaarvergadering bijeen. Voorzitter de heer v. Oostende. Na jaarverslagen door dien secretaris en penningmeester ivolgt 'be- stuurs.verkiezing. Van het bestuur dat enhloc was afgetreden, werden direct herkozen ,de heeren M. v. Oostende, A. Roggeband en H. Jansen. Na verschil lende stemmingen worden gekozen de heeren Wagenaar en Haayer. De heer Dijkslag wilde niet meer in aanmerking komen. Besloten werd, weer te werken met „Nederland Waakzaam". Mr v. d. Hoeven sloot de vergadering met dank gebed. Vere. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Raad voltallig. De voorz. hield een Nieuwjaarsrede. Daarin werd gememoreerd, dat Vere voor noodlijdend heid bleef bewaard. Voorzichtig zullen we verder onzen weg moeten gaan; dat er maar o zoo weinig noodig is om een groote ramp over onze oude geliefde veste te halen, bleek in den nacht van 3 op 4 Januari, toen een begin van brand in ons oude mooie stadhuis woedde. Ge lukkig is ons kostbaar bezit, de kroon van Vere, gespaard gebleven. Dhr Wouters, als oudste raadslid, be antwoordde deze rede. De voorz. deelt mede, dat met de ge boorte van het Prinsesje gelukwenschen zijn gezonden aan de Koninklijke Fami lie. Een dankbetuiging van Prins Bern- hard is ontvangen. Aan den Ned, Klokken- en Orgelraad is om advies gevraagd over het carillon, maar daar de opgaaf van de herstellings kosten niet laag is, meenden B. en W, daar nog mee te moeten wachten. Aldus besloten. Ged. Staten hebben het besluit tot be houd der 0. 1. school goedgekeurd. Het Bestuur der Chr. school bericht, dat het gemiddeld aantal leerlingen bedroeg 9014. Ged. Staten hebben de goedkeuring van de begrooting 1938 verdaagd. Ingekomen is begrooting Keuringsdienst van Waren te Goes. B. en W. merkten op, dat daar nog een leening loopt van 5% wat ze te hoog vonden. Ook waren er enkele leden, die de salarissen van de ambtenaren aan den hoogen kant vonden. Hierop zal worden gewezen. De Minister van O., K. en W. wil de oude stoelen uit het Stadhuis, die zijn opge borgen, niet aan particulieren doen ver- koopen. Nadere voorstellen worden inge wacht. De Chr. school ontvangt toestem ming om z.g.n. verstelbare banken, die iets duurder zijn, aan te koopen. Het be stuur staat de oude banken kosteloos aan de gemeente af. Ingekomen is een schrijven van J. M. Haringman inzake het delven der sloot bij het Singeltje, grenzend aan zijn boom gaard. Na breede besprekingen werd be sloten ten hoogste f 30 hiervoor te vo- teeren onder nader te stellen voorwaar den. Aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk werden de oude stoelen uit de voor bereidingsschool overgedaan voor f 5. Ingekomen was een verzoek van enkele kleine boeren om ook in de steunregeling te kunnen deelen. De voorz. heeft alles nauwkeurig onderzocht. Na een lange be spreking werd wel gevoeld, dat zulks voor enkele kleine boeren noodig was, maar voor Vere is het te zwaar om te dragen. De weg wordt opengesteld om bij de werkverschaffing te kunnen komen. Voorschot bijz. lagere school wordt be paald op f 629. Ingekomen was een verzoek van dhr Wondergem te Vrouwepolder, om een strookje land te koopen bij het Smids wegje; werd toegestaan. De voorz. vraagt om telefonische aansluiting van zijn woning. Dit wordt toegestaan met 6 tegen 1 stem. Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Dronrijp, K. Wy- benga te Winsum-Baard. Bedankt voor Haaften, J. G. v. Ieperen te Bennekom. Geref. Kerken. Bedankt voor Dinteloord, 0. van Noort te Schoonrewoerd. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Ede, G. Wisse te Amster dam. Te Zutphen, M. W. Nieuwenhuijze te Franeker. Hulppredikers. Tot hulppre diker bij de Ned. Herv. Kerk te Enkhui zen is benoemd cand. A. M. C. Franken te Rotterdam; bij de Geref. Kerk te Aksel cand. W. J. de Ruiter te Capelle a. d. IJsel. Emeritaat. Naar wij verne men heeft de Classis Alkmaar der Geref. Kerken aan Ds E. Jansen te Anna Pau- lownapolder wegens voortdurende onge steldheid met ingang van 1 Febr. j.l. eer vol emeritaat verleend. Ds Jansen werd 30 Juni 1935 beves tigd. Hij heeft maar kort in actieven dienst werkzaam mogen zijn, want al spoedig openbaarde zich een ernstig ze nuwlijden. Het Prov. kerkbestuur van Noord- Brabant en Limburg heeft met ingang van 24 Aprij a.s. eervol emeritaat ver leend aan Ds P. M. Eigeman, Ned. Herv. predikant te Willemstad. Geslaagd te Den Haag voor costu- mière mej. S. Wolse te Kortgene. Bij de te D'en Haag gehouden exa mens der Eerste Nederlandsche Mode- vakschoolvereen. slaagde aldaar voor costumière Mej. S. van Maldegem te Kamperland. Bij Kon. Besluit van 7 Febr. is tijdelijk, benoemd aan de R. H. B. S. te Zieriksee D'r J. J. Boer. Auto door tram geramd. Bestuurder zeer zwaar ge wond. Gistermiddag is onder Oegstgeest een auto door een „blauwe tram" van den dienst Den HaagKatwijk gegrepen. In den totaal vernielden wagen bevond zich alleen de bestuurder. De man werd door het dak van de auto op den weg geslingerd, ongeveer dertien meter van de plants waar de auto door de tram is gegrepen. Zeer zwaar gewond is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Vergeefsche pogingen om de gestrande „Aldan"vlotte k r ij1 g e n. Het Russische vrachtschip „Aldan", dat Zaterdagavond op de Oos- tergronden bij Terschelling is gestrand, zit nog steeds aan den grond. Zes Nederlandsche sleepbooten hebben gedurende den geheelen dag getracht het schip los te trekken, doch zij zijn hierin niet geslaagd. Opvarenden van de sleepbooten Volhar ding en Texel hebben in den middag met groote zandzuiginstallaties een geul in het zand gezogen; de lading van het schip is gedeeltelijk over boord geworpen. Dit al les heeft echter nog geen resultaat gehad. Agentvanpolitiedoorauto aangereden. Gisteravond is op den rijksstraatweg te Sassenheim de agent van politie K. te Lisse, bij het oversteken Toekomst van Indië mag met rustig vertrouwen worden tegemoet gezien. Gisteravond is verschenen de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake de Indische begrooting voor 1938. Daaraan is het vol gende ontleend: De Minister deelt mede, dat hij voor het oogenblik niet de wenschelijkheid en veel minder de noodzakelijkheid inziet tot wijziging van de bestaande verhou ding tusschen Nederland en Indië. Met de opmerking, dat de nationale be weging niet moet worden afgestooten, doch in goede banen geleid, stemt de Mi nister geheel in. Blijkens de nieuwste ge gevens 'had de uitvoer van geheel Ned. - Indië in de eerste tien maanden van 1937 een waarde van ruim f828 millioen, terwijl de invoer een waarde van ruim f411 millioen had (over de eerste tien maan den van 1936 waren deze cijfers resp. ruim f473 en ruim f223 millioen). Zon der twijfel kan men hier spreken van een duidelijk teeken van een krachtig economisch herstel. Inderdaad is de economische toestand in Indië in sterke mate afhankelijk van de conjunctuur op de wereldmarkt. In verband daarmede wordt dan ook sedert jaren met succes gestreefd naar verster king van niet voor den export werkende bedrijven, met name van de kleine nij verheid. 'Ook de minister is van inzicht, dat men zich dient te hoeden tegen overschatting van de snel ingetreden opleving. Hij acht het intusschen niet vruchtbaar zich te hegeven in de vele en velerlei bespiege lingen ten aanzien van het karakter van de economische opleving in de wereld. Zijn standpunt is, dat er in elk geval aanleiding bestaat om voorzichtigheid te betrachten, want na elk, vrij plotseling optredend herstel volgt gewoonlijk weder eenige teruggang. Dit doet echter niets af aan het feit, dat Indië een land blijft met een voorbeeldige economische uit rusting en dat het concurrentievermogen van Indië door de rationalisatie der be drijven in de afgeloopen jaren nog aan zienlijk is versterkt. Deze economische kracht, alsmede de onmisbaarheid van de meeste Indische producten, welke we reldmarktproducten zijn, zoomede de om standigheid, dat voor de belangrijkste dier producten op internationalen voet regelingen zijn tot stand gebracht, welke de productie zoo goed mogelijk aanpas sen aan de consumptie, vormen zoodanige Gewichtige factoren, dat de toekomst van Indië met rustig vertrouwen mag wor den tegemoet gezien. - - F'en belangrijk voordeel van de nieuwe Mijnhardt-cachets (Mijnhardtjes is, dat zü veel vlugger pijnen stillen en kou en griep verdrijven, zoodat de duur van elke pijn en ongesteldheid er belang rijk door veiikort wordt. (Adv.) door een personenauto aangereden. Ern stig gewond is het slachtoffer opgenomen en naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Een bedrogen bruid. Reeds enkele jaren had Mej. P. uit Zut- fen omgang met zekeren H. uit Eefde. Hij gaf zich uit voor reclasseeringsamhte- naar en genoot in alle opzichten het ver trouwen en met genoegen luisterde men naar zijn geestige verhalen. Ook genoot hij voldoende crediet; bij zijn aanstaanden schoonvader kreeg hij vaak 'thenoodig- de geld. Toen H. zich ging verloven stuur den zijn „collega's" bloemen, maar ach teraf bleek, dat hij zelf voor de bloemen had gezorgd. Na de verloving volgde al spoedig de inschrijving voor het huwelijk. Achter den naam van H. kwam met sierlijke letters te staan: reclasseeringsambtenaar. In de bruidsdagen werd de woning op een luxueuse wijze ingericht. Hierna volgde het huwelijk. De nieuwe woning zou eerst na de huwelijksreis be trokken worden, maar van de huwelijks reis kwam ten slotte niets. H. scheen niet voldoende geld te kunnen krijgen, en men ging zoolang bij de bejaarde moeder van H. inwonen. Op den dag van de blijde gebeurtenis in het Oranjehuis gaf H. voor, dat at) naar Nijmegen moest voor het storten van een hoog bedrag voor een verzekering van zijn jonge vrouw. D'aar hij eerst den volgenden dag sala ris zou ontvangen, werd de schoonvader bereid gevonden het geld voor te schie ten. Samen met zijn echtgenoote onder nam hij de reis. Toen bleek, dat de kan toren in Nijmegen gesloten waren, was er een goede oplossing: dan maar op de huwelijksreis. Vanuit Amersfoort werd een telegram gezonden nar de familie te Zutfen. Op 1 Februari j.l. maakte het jonge paar eeD wandeling te Apeldoorn. Bij de Juliana- brug verwijderde de reclasseeringsambte naar zich een oogenblik om iets te halen Hij zou dadelijk terug zijn. Hij kwam evenwel niet terug en na lang zoeken keerde de vrouw ten einde raad naar haar ouders te Zutfen terug. Inmiddels hadden enkele winkeliers

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2