De bewapeningswedloop. Gemengd Nieuws. Leestafel Ingezonden Stukken. Politieberichten. Radioprogramma. IN AFWACHTING VAN JAPAN'S ANTWOORD. Engelsche plannen Bereed voor schepen van 40.000 ton. De marine-medewerker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat Japan's antwoord op de nota's van Londen en Washington van grooten invloed zal zijn op den aard van hun vlootbouwprogram voor het loo- pende jaar. De Britsche vlootbegrooting, die aan het eind dezer maand zal worden inge diend voorziet in den bouw van slagsche pen en kruisers binnen de grenzep. van het vlootverdrag, dus van resp. 35.000 en 8000 ton, maar er liggen ook plannen ge reed voor grooter en sterker typen, welke zullen worden uitgevoerd, indien Japan's antwoord op eenigerlei wijze onbevredi gend zou zijn. Men is voornemens in den loop van den zomer en den herfst drie tot vijf slag schepen op stapel te zetten. Indien bekend wordt, dat Japan sche pen bouwt, die de door de andere mo gendheden overeengekomen tonnage zou den overschrijden, zullen de dit jaar op stapel gezette slagschepen de 40.000 ton overschrijden en een geweldige bewape ning van 40.6 cm kanonnen krijgen, ter wijl de nieuwe kruisers schepen van 10.000 ton met 20.3 cm kanonnen zullen worden. Men kan er van verzekerd zijn, dat men Japan onder geen omstandigheden gele genheid zal geven de leiding te krijgen door in het geheim nog grootere slag schepen en kruisers te bouwen. In Britsche marinekringen meent men, dat Japan reeds twee slagschepen van meer dan 40.000 ton bezit, en dat de kiel van twee andere binnenkort zal worden gelegd. De Fransche ambassadeur heeft heden aan Hirota een nota overhandigd, waar in Japan wordt uitgenoodigd zijn vloot bouwprogram bekend te maken. Zij heeft denzelfden inhoud als die van Engeland en de Vereen. Staten. Hirota, de Japansche minister van buitenlandsc'he zaken, heeft in de begroo- tingscommissie uit het Huis van Afge vaardigden in antwoord op een vraag verklaard, dat er geen wijziging was ge komen in Japan's vlootpolitiek sedert de Londensche vlootconferentie. De interpellant, die over dit antwoord niet voldaan was, zeide, dat de Japan sche vloot haar geringen omvang moest compenseeren door haar hoedanigheid, zoodat het niet noodig was, dat Japan voldeed aan het verzoek van Amerika om inlichtingen, maar dat het integendeel moest weigeren de verzekering te geven, geen nóg grootere schepen te zullen bou wen. Geheime zender te Hengelo in beslag geno men. Reeds ongeveer een half jaar was des Zondagsochtends in Twente' en den Gelderschen Achterhoek een geheime zender in werking, welke zich aankon digde als „De Nachtegaal". Hij ging met groote vrijmoedigheid te werk. Zelfs werd een gironummer te Hengelo op gegeven, waar men bijdragen voor den zender kon storten. De ambtenaren van de P.T.T. en de politie hebben langen tijd tevergeefs ge zocht, naar dezen zender, welke zich Spoedig in een bijzondere populariteit mocht verheugen. Vermoedelijk word elke week ergens anders uitgezonden. Gisteren is men er echter in geslaagd den geheimen zender op te sporen Hij werd door ambtenaren van de P.T.T. in beslag genomen in de boerderij „De Gelselaar" bij Diepenheim. De zender was juist in werking. De geheime zender „De Nachtegaal" bleek te behooren aan een ingezetene van Hengelo. Een ongewilde lucht reis, Twee jongetjes van zes jaar wa ren Vrijdag aan het wandelen op een weg bij Praag, toen een hunner plot seling van den grond werd opgetild en voor de oogen van zijn ontstelde mak kertje op eon hoogte van 20 M. in de lucht bleef zweven, tot hij in den top van een kastanjeboom bleef haken en door de takken op den grond viel. De jongen werd dadelijk opgenomen en naar een ziekenhuis gebracht, waar hij slechts een lichte verwonding boven een zijner oogen bleek te hebben De oorzaak van dit zonderlinge avon tuur was spoedig opgehelderd. Een vliegtuig had bij het opstijgen van een naburig militair vliegveld met zijn on derstel de kabel gegrepen, waarmee een schietschijf voor machinegeweervuur de lucht wordt ingesleept. Zonder dat de vlieger het gemerkt had, sleepte het toestel een paar honderd meter kabel mee. Dit touw had zich geslingerd om een been van het jongetje en hem mee de lucht ingetrokken, totdat de kastan jeboom het ventje redde. Laffe overval te Am sterdam. Een 60-jarige winkelier kreeg het gistermiddag in zijn koffie- en theezaak in de Gerard Doustraat te kwaad met een 45-jarigen man. Op het moment, dat de gemoederen het kookpunt bereikt hadden, haalde de bezoeker een kleine handbijl uit zijn zak en diende den ander daarmee een har den slag op het hoofd toe. De dader koos onmiddellijk het hazenpad, doch de win kelier- die flink uit het hoofd bloedde, kon nog juist een agent, die zich op slechts enkele meters afstand van den winkel bevond, bereiken, wien hij den dader aanwees. Na een korte achtervolging wist de agent den man aan te houden en naar het bureau Stadhouderskade over te brengen. De winkelier is door den geneeskundi gen Dienst naar het Onze Lieve Vrouwe gasthuis vervoerd, waar bleek, dat de man twee kleine hoofdwonden had opge- loopen. Nadat deze gehecht waren, kon hij huiswaarts keeren. Op het politiebureau verklaarde de da der, dat hij: f 400 aan loterijgeld te vor deren had van den winkelier. Reeds her haalde malen had hij hem tot betaling gesommeerd, doch telkens zeide de win kelier niet in staat te zijn het bedrag te betalen. -Te snel door een bocht. Bij den spoorwegovergang aan den Over- ijlselschestraatweg in de nabijheid van het Barrahuis, op 5 K.M. te Zuiden van Leeuwarden, vond gistermiddag een ern stige aanrijding plaats. Van uit de rich ting Heerenveen kwam een autobus van den heer Slof te Joure die den overweg wilde piasseeren. Van de tegenovergestel de zijde naderde de motorrijder H. J. Erdman, leeraar M.O. te Assen. Door de geweldige snelheid kon deze de rechter hoekt van den weg niet houden en vloog met een hevigen slag tegen de voorzijde der bus op. Met een salto kwam hij op den weg terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het St. Bonifacius-Zieken- huis te Leeuwarden vervoerd. Dievenbende in de Mijn streek. De Heerlensche politie heeft Zaterdag en Zondag een goede vangst ge daan. Zij heeft niet minder dan zeven personen gearresteerd, die zich de laatste weken hadden schuldig gemaakt aan acht inbraken. Bezocht werden de pharmaceu- tische fabriek te Heerlen, scholen te Hoensbroek, Voerendaal en Gulpen, parti culieren te Heerlen en Voerendaal, het belastingkantoor te Gulpen en de coöpera tie „Gluck auf" te Heerlen. De buit was nimmer grooter dan f 400 per inbraak. Veelal werden ook levensmiddelen en si garen meegenomen. Verschillende malen mislukte een op touw gezette inbraak. Dp bende pleegde ook den overval met roof op het hulppostkantoor te Wijlre op Oudejaarsavond. De hoofddader is de Duitscher W. K., die het vorig jaar uit de strafgevangenis te Scheveningen werd ontslagen na een verblijf van vier jaar. Vier der gearres teerden behooren te Heerlen thuis, een te Schaesberg, en een te Kerkrade. Zij: z,ijn allen goede bekenden van de politie en hielden zich ook bezig met smokkelarij. Heden zullen zij' naar Maastricht worden overgebracht. Grondbeginselen der Economie, door Prof. Mr P. A. Diepenhorst. Uitg. G. J. A. Ruys' Uitg.-Mij., Zut- phen. In den eersten druk van dit werk, in 1917 verschenen, deelde de schrijver me de, dat bij het schrijven de bedoeling op den voorgrond stond een leerboek te le- uren voor onze middelbare scholen. Over de vraag, of dit werk aan het gestelde doel beantwoordt, behoeft niet getwist te worden. Hlier spreken de fei ten een tale. Telkens weer verscheen een nieuwe, herziene druk. Maakte bij een vorige druk de groote ommekeer dien de wereldcrisis bracht, andere bewerking van verschillende onderdeelen en inlas- sching van nieuwe onderwerpen noodza kelijk, in de thans verschenen zesde druk was het vooral het hoofdstuk over munt en bankwezen, dat niet ongewijzigd kon blijven. De aandacht verdient, dat dit werk niet alleen voor middelbare scholen bestemd is. Ook onze jeugdorganisaties kunnen er een dankbaar gebruik van maken. Oranje-nummer van „De Spiegel". Het in de feestweek verschenen num mer van „De Spiegel" (uitgave Zomer Keuning te Wageningen) bracht een schat van mooie en interessante foto's en artikelen over en naar aanleiding van de blijde gebeurtenis. Niet minder dan ruim 50 foto's, waaronder enkele zeldzame, worden over onze Prinses en het Vorste lijk huis gepubliceerd. In totaal staan in dit nummer bijna 100 foto's en teeke- ningen. Maar bovendien geeft het nog andere schitterende reportages. Onder de sug gestieve titel „De Sphinx" ontsluiert haar geheimen, laat men door woord en beeld zien hoe de kopjes en schalen, die wij eiken dag gebruiken, gemaakt worden. Verder trekken sterk de aandacht het boeiende vervolgverhaal, de korte ver halen, het medische artikel, de meditatie en de frissche rubriek Spiegeleieren. Ook de jeugd krijlgt haar deel, evenals de vrouwen en meisjes. Keurige hand werken, mode en goede huishoudelijke wenken worden gegeven. De abonné's van „De Spiegel" krijgen wel waar voor hun geld. A.R.J.A. Orgaan van de Anti-revolutio naire Jongeren-Actie. Gaarne vestigen wijl op dit maandblad nog eens de aan dacht. Behalve mededeelingen enz. van internen aard, bevat het Januari nummer een artikel over „Staats inrichting" door den heer Wage naar, lid der Tweede Kamer, en een studie-schets door Ds G. Chr. H. Plan tage over de Bellamy-beweging. HET MOND- EN KLAUWZEER. Bezwaren van de centrale landbouw organisaties tegen de officieele cijfers De Alg. Ned. Zuivelbond, de Chr. Boe ren- en Tuindersbond in Nederland, de Katholieke Ned. Boeren- en Tuinders- bond en het Kon. Ned. Landbouwcomité hebben gezamenlijk aan Prof. Dr H. G. L. E. Berger, directeur van den veeartsenij- kundigen dienst, geschreven, dat de in de bladen voorkomende 'berichten omtrent sterfgevallen tengevolge van het mond en klauwzeer den indruk vestigen, dat de officieele cijfers in deze niet juist zouden zijn; in het algemeen meent men meer sterfgevallen te kunnen waarnemen, dan deze officeele cijfers aangeven. (Volgens de officieele lijsten zijn van 19 September 1937 tot 23 Januari 1938 ten gevolge van het mond- en klauwzeer gestorven: 2953 runderen, 3488 kalveren, 2766 biggen, 197 schapen en 48 geiten.) Bovendien geven, zoo schrijven de ge noemde centrale landbouworganisaties verder, deze cijfers geen inzicht omtrent de schade, welke het mond- en klauwzeer voorts nog aan de veestapels heeft berok kend In verband ook met het standpunt der regeering, inzake de verruiming van de kalverteeltbeperking lijkt het haar ge- wenscht, dat in een vrij groot aantal ge meenten een onderzoek worde ingesteld waarbij niet alleen de sterftecijfers, doch ook gegevens omtrent de nadeelige gevol gen van het mond- en klauwzeer voor de veestapels worden verzameld. Minder pluimvee In Duitschland. Op 3 December j.l. is in Duitschland een pluimveetelling gehouden. Gebleken is dat op dien dag het aantal kippen, gan zen en eenden in Duitschland 93.371.064 bedroeg tegen 97.086.299 op den over- eenkomstigen tijd van 1936. D'e daling bedraagt 3.9 pet. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Hoe vieren wij feest? Hooggeachte Redactie, Mag ik eenige plaatsruimte in uw blad voor het volgende? Bij voorbaat mijn har- telijiken dank. Toen ik de vorige week het artikel in uw blad las, dat tot opschrift droeg „Verblijdende cijfers", voelde ik mij dankbaar gestemd. Het deed mij genoe gen dat u de aandacht der oudere lezers wilde vestigen op het verblijdende en tot dankbaarheid stemmende feit dat de Pro- testantsch-Christelijke Jeugdbeweging in ons vaderland zulk een groote vlucht heeft genomen. Wijl jongeren, die door middel van onze Bondsorganen geregeld op de hoogte worden gehouden van het ledental van den bond waarbij, wij, zijin aangesloten, weten dit alles, maar het is toch wel goed en nuttig dat óók de oude ren onder ons geregeld op de hoogte wor den gehouden van den omvang van het 1 rot. Dhr. Jeugdwerk. Toen ik deze ge tallen las, werd het mij warm om het hart, want deze getallen zeggen ons dat er óók nog in onzen tijd. vele jonge man nen en vrouwen zijn die zich scharen wil len rondom de banier van Koning Jezus. Dat is toch ongetwijfeld iets, dat ieder, die belang stelt in het Prot.-Christelijk Jeugdwerk, inet groote dankbaarheid vervult. Zoo ging het tenminste mij. En toch kon mijn blijdschap daarover niet onvermengd zijn. Toen u dan ook enkele dagen later een artikel plaatste, dat u had overgenomen uit een ander dagblad, en waarin de vrees werd uitge sproken dat in dezen de kwaliteit wel eens niet evenredig kon zijln aan de kwantiteit, was mij dit alles uit het hart gegrepen. Zie, geachte Redactie, die gedachte komt ook vaak bij; mij naar bo ven. Als ingewijde in het werk onder onze jonge menschen van Ghristelijken huize, zie ik het spook der wereldgelijkvormig heid al nader sluipen en onze jonge men schen bespringen. In die meening werd ik versterkt door de wijlze waarop in mij:n omgeving vele (Goddank niet alle) christen-jongeman nen en -vrouwen hebben meegedaan aan de feestelijkheden ter eere van de ge boorte van ons geliefde Vorstenkind. En daarom wilde ik door middel van uw blad zoo héél graag eens van hart tot hart spreken met onze Christen-jonge mannen en -vrouwen. Mijn jonge vrienden, ik heb menige rede aangehoord die ter gelegenheid van de geboorte van ons geliefd Vorstenkind werd gehouden, maar een eenvoudig woord van een predikant heeft mij bij zonder getroffen, en wel dit woord, dat ik hier vrij vertaald weergeef: „de kerk heeft een eigen geluid, een eigen stem in de algemeene feestvreugde". Deze woorden zijn ook u wellicht uit het hart gegrepen. En ik meen niet ver bezijden de waarheid te zijn, wanneer ik veron derstel dat u het heerlijk hebt gevonden dat in de onderscheidene bedehuizen dank- en bedestonden zijtn gehouden, waar de predikanten ons hebben gewe zen op den rijken zegen die G,od in zijtn groote goedheid aan Vorstenhuis en va derland heeft geschonken. Onder de groote schare die het huis des gebeds binnenstroomde bent u ongetwijfeld ook geweest. En ook in uw hart welde de danktoon op die culmineerde in de woor den van Psalm 126 3: „De H e e r e heeft groote dingen hij ons gedaan: dies zijn wij verblijd". Ging hot u als mij1, dan was die dankure in het huis dos gebeds het hoogtepunt van alles wat geboden werd. En toen de kerk uit was.,., ja, wat toen? Het doet er niet toe of die dankure gehouden werd op den dag der geboorte of op den nationalen feestdag zelve, of er 's morgens dienst was of 's avonds, maar beantwoordt nu eens eerlijk voor u zelf de vraag, hoe uw feestvreugde nè, den kerkdienst is geweest. Mijn vrienden, kon die óók voor Gods aangezicht be staan? "Was er toen ook het eigen geluid dat de gemeente van Christus, waartoe toch ook gijl krachtens doop en belijdenis be hoort, moet laten hooren? Kon die vreug de uw hart nu toch waarlijk bevredigen, en 'hebt ge toen ge 's avonds misschien wel heel laat thuis kwaamt, in oprecht heid uw knieën kunnen buigen en God kunnen danken voor den nationalen feestdag? Dezer dagen zei een jonge man tegen mij, en het klonk als een aanklacht: „Zóó kan ik niet mee feestvieren, er is heele- maal geen onderscheid meer." Mijn beste vrienden, verstaat ge de klacht van dezen jongen man? Wij Chris ten-jongemannen en vrouwen moesten niet mee willen doen aan de weinig ver heffende wijze waarop de wereld meent haar Oranjevreugde te moeten botvieren. Vrienden, laat toch een eigen geluid hooren, óók in uw feestvreugde. Als ge ernst maakt met het woord: „Ziet, hoe groote dingen de H e e r e bij' ulieden ge daan heeft, dan kunt gij geen vreugde bedrijven als de wereld, in holheid en brooddronkenheid. Mijn vrienden, gij hebt gezongen, ge jubeld en gedanst. Gijl hebt gefeest, ge fuifd en gewuifd. Maar vergeet nooit: God keurt ih oe wij dit doenl Mijin Hervormde vrienden, mag ik u eens vragen, hebt gij waarachtig beleefd óók op den nationalen feestdag, de woor den van ons mooie bondslied, dat wij zoo gaarne zingen: „Schoon met een wuft vermeten, Des werelds smaad ons sla, D'e wereld zè.1 'het weten, Wij vol gen Jezus na." Eh giji, mijn Gereformeerde vrienden, hebt gij1 beleefd de woorden van het 2e en 4e vers van uw heerlijk bondslied? Vrienden, ik ga eindigen. Onze tijd heeft meer dan ooit behoefte aan prin- cipieele menschen, óók jonge menschen, die zich hun belijdenis niet schamen. En nu ga ik in gedachten naast u staan, en ik leg de hand op uw schouder, en geza menlijk smeeken wijl: „0' God, treedt niet met ons in het gericht". Maar dan zien wiji elkander recht in de oogen en met dien blik beloven wij' elkander als voor Gods aangezicht: Voortaan zal het met Gods hulp anders zijn. „Ook bij mijn feestvreugde wil ik er aan denken dat ik als Christen-jongeman en jonge vrouw een hooge en een heilige roeping heb om als een licht te schijnen te midden van een krom en verdraaid geslacht. Een warm vriend van de Pro t.-C h r. Jeugd beweging. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie: Vulpotlood met sleuteltje, Muts, Haarkam en riem, Portemonnaie, Huissleutel, Hondje. Bij particulieren: Foxterier, St. Joris, Balans; Belastingmerk, Cyvat, Penning- hoek; Centuur, J. Geense, Arm, Voetpad 15; Dameshoed, J. Lampert, Gapinge, B 118; Glacé handschoen, Mclse, Koudekerk- scheweg D 75; Vulpotlood en Vulpenhou der, J. Vader, 'tZand, D 68; Stuk gordijn, Bosschaart, Segeersweg 5; Oranjesjerp, N. Geers, N. Oosterschestr. 10; Broche, J. v. d. Driest, Maisbaai 4; Huissleutel, M. Vos, Seisweg 190; Centuur (groen), de Vos, Seissingel 70; Ring met sleutels, J. IJsel, Veerscheweg 175; Damesring, J, Alewijnse, Kerkstr., 'tZand, 261; Belastingmerk, I. Guiran, Weststr., Souburg, 4; Jonge hond, den Goed, Warwijstr., Veere, A 170; Huis sleutel, Flierman, Jasmijnstr. 43; Kinder handschoen, J. C. Roth, Nieuwstr.; Geld stuk, J. Wisse, Bellinkstr. 7; 1 p. gummi Schoenen, J. van Helleman, Breestr. 5; Port. met inh., van Sluijs, Giststr. 10; Rijwielbei,, Julianus, Markt 8; Insigne „Uit hot VolkVoor het Volk", J. de Vos, Spanjaardstr, 58; Jongenspet, H. Hieliger, Turflcaai 27; Kinderhandschoen, G. v. Waesberghe, Beenh. singel 45; Heeren handschoen, J. Geldof, Kade Veere 32; Mantelband (groen), de Jonge, Baanstr. 2; Dameshoed, Gem. Veldwachter St.-Lau- rens; Alpinemuts, J. Wisse, St.-Laurens, B 115; Dameshandschoen, Gem. Veld wachter, St.-Laurens; Koperen Gewicht 5 ons, Winkster, Koorkerkhof 5; Kinder handschoen, Wichman, Huidevettersgang 3; Kinderhandschoen, J. Behage, Punt- poortstr. 12; Damespolshorloge, Schippers, Seisstraat 22; Damespolshorloge, L. Cal- jouw, N. Vliss. weg E 125; Kinderwantje, K. v. Oosten, Veerscheweg 22; Dameshand schoen, v. Gemert, Baanstraat 14; Dames handschoen, L. Leijnse, Vliss. str. 11; Man telband stropdas muts, Wim Davitse, Baanstr. 20; Zwarte pet, Beekman, Noord singel 94; Poesje, Pagter, Molenwater 91; Centuur (groen), P. Taselaar, Wal 44; Centuur (blauw), N. Daniëlse, Houttui nen 34; Kindermuts, Mr Adriaanse, L. Delft 72; Dameshandschoen, N. Koole, Arn. Voetpad 56; Voordrachtenboekje, Pattenier, St.-Pieterstr. 9; Bruine muts, A. Labruijère, Rozenstr. 2; Padvindermes, Varik, Vliss. str. 16; Roode muts, Ros malen, Zusterstr. 27; Wimpel van een vlag, Wed. Sneevliet, Noordweg 91; Zak mes, Pledderis, Hendrikstr. 13; Gummi schoentje, v. d. Putte, Korte Geere 62; Snelbinder van rijwiel, P. Vrooke, Kou- dekerkschewog C 38; Schaar, P. v. Berge, Varkonsmarkt 8; Mantelband, Burgs, Schoorsteenvogorslngel 64; Damt", muts, S, Bostelaai', Jacob CatBstraat 53; Kindertaschje met inh,, de Hamer, Sein' plein 7; Belastingmerk, W. Janse, Seis weg 181; Mantelband, Ludlkhulze, Dwars- str. 8; Gesp van riem, J. Groenewegen, Lombardstr. 25; Blauwe muts, W. Wets de Swart, Branderijmolengang 4; Port, met sleuteltje, Chr. Mulder, Nieuwe Ha ven 35; Port. met inh., B. Kasander, Ka- relsgang 40; Belastingmerk, A. J. Klompe, Rijksweg, N.- en St.-Joosland, 224; Glacé' dameshandschoen, C. Moens, Oud.-Arnem. pad 19; Port. met inh. postzegels, J. de Klerk, Seisweg 100; Boodschappentascli, Wed. de Ruijter, Nederstr. 5; Honden penning no. 139, J. Isendoorn, Zuidsingel 30; Jongenshandschoen, F. Reijnhoudt, Breestr. 47Tortelduif, W. Geertse, 't Zand| D 133; 1 p. Dameshandschoenen, Roeijen' Zandstraat 21; Knipmes, W. J. Kamper, K. Delft 1; Kindermuts (blauw), C. de Klerk, K. Geere 45; Heerendas, J. Boone, Oost-Kerkstraat 2; Sleuteltje, P. Koopman, Segeerstr. 32; Glacé handschoen, F. Adri aanse, Rozenstr. 7; Stalen duimstok, C. Sturm, Veerschesingel 112; Boodschappen- tasch met inh., P. Vos, K. Geere 46; Dames rijwiel, J. A. Schutte, Schuitvlotstr. 36; Heerenport. met inh., Mej. Adriaanse, Penn. singel 85; Heerenrijwiel, Poelman, Stationstr. hotel; Glacé handschoen, W. C. A. Faase, Seisweg 60. Woensdag 9 Februari. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. VARA-Uitz. 10.0010.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenw. 10.20 Voor arb. in de Gont.- bedrijven. 11.30 Causerie „Bestrijding van de werkloosheid". 12.00 Gram. 12.30 VARA-Orkest. 1.151.45 Gram. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 7.00 Zang. 7.30 Cy clus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herh SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP, VARA-Varia, Gram. 8.20 Ramblers, C. Stey's accordeon- Orkest, „The Four Blue Stars" en solis ten. 10.00 Ber. ANP. .10.05 VARA-Orkest 11.0012.00 Gram. HILVERSUM II, 301.5 M. N.C.R.V.- Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftl., medit., gew. muz. (gr.pl.;. 8.30 Gram. 9.30 Gelukw. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Sopraan en piano. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.45 Kwintetconcert. 2.30 Voor jeugdige post zegelverzamelaars. 3.00 Friesch progr. 3.30 Gram. 4.00 Orgel. 4.45 Felicit. 5.00 Voor jong'es eu meisjes. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaanvaringsregle- ment. 7.00 Berichten. 7.15 Declamatie. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP, Herh, SOS-Ber. 8.15 Zangavond van de Xederl, Vereen, voor den Volkszang. 9.15 Cause rie „De Wederkomst des Heeren IV". 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Dam- praatje. 10.20 Piano. 10.45 Gymnastiek les. 11.0012.00 Gram. Na afloop: Schriftlezing. DR0ITWICH, 1500 M. 11.2011.50 en 12.05 Orgelconcert. 12.35 BBC-Northern Orkest. 3.20 BBC- Schots Orkest. 4.05 Gram. 4.205.10 Ves per. 5.20 Gram. 5.40 Orkest. 7.00 Cello en piano. 7.35 BBC-Variété-Orkest en solist, 8.35 BBC-Symphonie-Orkest. 10.35 Jack Payne en zijn Band. 11.20 Joe Loss en zijn Band. BRUSSEL, 322 en 484 M, 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 Kleinorkest. I.502.20 Gram. 5.20 Zang. 6.50 Gram, 7.20 Blaaskwintet. 8.20 Relais VARA- Programma. 10.00 Gram. 10.30 Folklor, propr. 10.5011.20 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 L. Darcy's Orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.35 Or kest. 6.55 Pianoduetten. 7.35 Gram. 8.20 Symphonie-orkest. 10.00 Orkest. 10.30 en 10.45—11.20 Gram. DEUTSCHLANDSEND'ER, 1571 M. 6.30 Orkest. 7.30 Orkest en solisten. 8.50 Gram. 9.50 Weinkauf-Trio. 10.20— II.20 Otto Kermbach's orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Febr Zwakke tot matige wind uit Z. lichtin gen, nevelig tot licht of half bewolkt, la ter wellicht toenemende bewolking, w®;' nig of geen neerslag, temperatuur om M vriespunt tot lichte vorst 's nachts, over dag weinig verandering in temperatuur Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 77"- Licht op voor fietsen: Woensdag 5 u. 15 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6