Lucht Verdediqinqs Fonds Aanvaring tusschen Nederl. en Grieksch schip. Ue sttsgriep tast de wereld aan. Telegrammen Finantiëele Berichten Marktberichten. Nog geen 3 C@ïlf per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnemen'sprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 ^8Ch.tSZ3ke Wij moeten handhaven! Te land en ter zee, maar ook in de lucht. Steunt het: Schrnal te Voorburg, die deze benoeming heeft aangenomen. Gele schoolborden. Het En- gelsche Instituut ivoor Industrieels Psy chologie heeft onderzocht, welke school borden van psychologisch standpunt be zien de beste zijn. De leerlingen van een lagere school kregen opdracht twee ge lijkwaardige stukken tekst over te schrij ven; een daarvan was geschreven op een zwart bord met witte letters, het andere op een geel bord met blauwe letters. Het bleek nu, dat in denzélfden tijd van het stuik op het gele bord ongeveer 10 pet. meer was overgeschreven dan van het andere. Men schrijft dit toe aan het ge ringere reflexieverschil tusschen geel en blauw. De vraag blijft echter of het turen naar een geel bord op den duur niet veel sterker vermoeit. HET EINDE VAN EUROPA'S GROOTSTEN OLIFANT. In Münchens dierentuin doodgeschoten. In den dierentuin Hellabrunn te Mün- chen is „Boy", de grootste olifant van Europa, d.w.z. van de Europeesche die rentuinen, doodgeschoten. Het reusach tige dier was niet alleen een der grootste attracties, maar ook een van de kostbaar ste dieren van de „Artis" in de Beiersche hoofdstad. „Boy" was in den laatsten tijd erg hu meurig geworden; zoo nu en dan ging hij te keer als een bezetene. Vrijdagavond was „Boy" in een opwelling van onver klaarbare woede met volle kracht tegen een dikken boom opgerend; de boom werd ongeveer ontworteld en de geweldige slag tanden van het dier braken met een lui den knal af. Het was een vreeselijk schouwspel, dat de oppassers te zien kre gen. De dikke zenuwen der slagtanden hingen uit den bek van het dier, dat he vig bloedde. Dte zwaar gewonde olifant, die brulde van pijn, kon slechts met de grootste moeite in den stal gebracht wor den. Onmiddellijk werden vee-artsen ont leden, die evenwel als hun overtuiging uitspraken, dat het arme beest niet meer geholpen kon worden. Ten einde raad be sloot directeur Heek, „Boy", den trots van den Münchener dierentuin, den ge nadekogel te geven. Het neerschieten van een olifant, en nog wel van een olifant als den reusach- tigen „Boy", is evenwel lang niet gemak kelijk. De eenige plaats, waar het dier doodelijk getroffen kan worden, zoodat het meteen uit zijn lijden is, zijn de herse nen, die evenwel van alle kanten door dikke schedelplaten zijn gepantserd. Voor alle zekerheid had men aan beide zijden van het doodzieke dier machinegeweren opgesteld, die mocht de geweerkogel van directeur Heek zijn doel missen spoedig een einde aan het treurspel zou den hebben gemaakt. Maar de ervaren jager schoot met ze kere hand: als door den bliksem getrof fen, viel de geweldige kolos om. „Boy", die van de slurf tot den staart gemeten 7.90 meter lang was, en tot het schouderblad een hoogte had van 3 20 meter was te groot om in zijn ge heel uit den stal te worden getranspor teerd. Vandaar dan ook, dat de sectie in den stal moest geschieden. Daarbij werd geconstateerd, dat zich een groot aantal wormen van tot nu toe onbekende soort in de lever bevonden. Het skelet wordt in het zoölogisch staatsmuseum te München ten toon gesteld, terwijl ook de geprepa reerde huid daar zal worden onderge bracht. De afgebroken slagtanden wogen 28 en 24 kilogram. „Boy" zelf had een ge wicht van meer dan 10.000 pond. Van een begrafenis ko mende verdronken. Zaterdag avond is in de Zuid-Willemsvaart naast sluis 7 onder de gemeente Aarle-Rixtel het lijk opgehaald van den circa 60-ja- rigen landbouwer B. uit Beek en Donk. De man had Woensdag een begrafe nis te Balkei bijgewoond. Toen hij' des avonds niet naar huis terugkeerde, maakte men zich ongerust en stelde een onderzoek in. Men vond zijln rijwiel aan den kant van het kanaal, zoodat men het ergste vrees de.^ Waarschijnlijk is de man door de duisternis misleid, te water gereden. Storm overvalt de bad gasten. Naar uit Sydney gemeld wordt zijn aan het strand aldaar twee honderd baders tengevolge van een plot seling opstekenden storm de zee ingedre ven. E'en reddingscorps van zeventig man stelde moedige reddingspogingen in het werk en slaagde er in de meeste baders behouden aan land te brengen. Vier per sonen zijn echter verdronken. Inbraken in leegstaan de v i 11 a's. Twee bewoners van Ber gen aan^ Zee ontdekten gisteravond laat onraad in een der vele zomerwoningen, welke daar den geheelen winter onbe heerd staan. Zij drongen de woning bin nen en doorzochten deze, waarbij zij1 tot de verrassende ontdekking kwamen, dat er onder het beddegoed een man verbor gen was. De politie werd gewaarschuwd, die den man arresteerde. Hij bleek iemand uit Alkmaar te zijln, h)aar de eigenaar der villa niet dade- mk te bereiken was, kon niet worden oagegaan wat vermist werd. Heden eeft de Bergensche politie een huiszoe- mg gedaan bij den kostbaas van den gearresteerde te Alkmaar en daar beslag gelegd op een groote collectie goederen, De bemanningen van beide schepen gered. D'e directie der Kon. Ned. Stoomboot- Maatschappij te Amsterdam heeft gister avond telegrafisch bericht ontvangen, dat het stoomschip „Pluto" dier maatschappij (gezagvoerder kapitein G. Duynker), dat op 5 dezer van Amsterdam vertrok met bestemming Gdynia (Polen), gisteravond omstreeks negen uur door een Grieksch stoomschip bij Otler Grund, ten Zuid westen van Roenne (Bornbolm), is aan gevaren en gezonken. De gebeele bemanning, be staande uit ongeveer twintig koppen, is gered. De naam van bet Grieksche schip is nog niet bekend. Dit vaartuig is eveneens gezonken. Ook de bemanning van bet Grieksche schip is in veiligheid. D'e „Pluto", gebouwd in 1905 op de werf Fijenoord, is een schip, metende 1156 biuto reg. ton en 709 ton netto. Nader wordt gemeld, dat de „Pluto" door sleepbooten van de Bugsir reederij te Hamburg naar Grasnitz, een kleine haven van bet eiland Ruegen wordt ge sleept Een gedeelte van de bemanning is aan boord gebleven. De overigen zijn aan boord van het lichtschip Adlergrund ge gaan. D'e verwachting is, dat de „Pluto" hedenmiddag te Gransnitz zal aankomen. Omtrent de positie van het Grieksche schip is nog "niets bekend. welke reeds eerder uit een andere villa was gestolen. De man is ter beschikking van den officier van justitie te Alkmaar gesteld. Geen voorrang verleend. Zondagavond is op den Koningsweg, te Den Bosch een ernstige aanrijding ge beuld. Een personenauto, bestuurd door den heer C. van H. uit Waalwijk, ver zuimde voorrang te verleenen aan den motorrijder i\ B. uit Eindhoven, die als duopassagier den beer G. K. uit 's Her togenbosch meevoerde. Een aanrijding was het gevolg. Beiden werden tegen den grond gesmakt, waarbij B. zwaar beenletsel opliep en zijn duopassagier met een zware hersenschudding werd opge nomen. De gewonden zijn naar een zie kenhuis overgebracht. De motor is geheel vernield. Bijt onderzoek- is gebleken, dat de remmen van de auto niet in orde wa ren. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. Vijftien jarige jongen op stap. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te Zwolle op den openbaren weg aangetroffen den 15-jari- gen P. M. uit Groningen. Bij ondervra ging bleek dit jongmensch van huis te zijn weggeloopen, nadat hij ten nadeele van zijn moeder een bedrag van f 10 had ontvreemd, afkomstig van een kwitantie, die bij had moeten innen. Met genoemd bedrag in zijn bezit was hij op den trein gestapt, had hier een biosooop bezocht, zich op chocolade onthaald, enz. Een be drag van f 1.25 was bij zijn aanhouding nog 'in zijn bezit. De politie heeft hem naar zijn woon plaats teruggebracht. Dit is al de tweede maal dat dit jongmensch een dergelijk uitstapje maakt. Verdachte sterfgevallen onder het vee. Gedurende de laatste weken, aldus de „N. Rott. Crt.", gebeur de hetherhaaldelijk, dat onder het vee van boeren in het zuidelijk gedeelte van de uitgestrekte Friesche plattelandsge meente Leeuwarderadeel merkwaardige sterfgevallen voorkwamen. Zoo zijn bij niet minder dan tien veehouders nabij het dorp Hempens koeien onder ver dachte omstandigheden gestorven. Vorige week stierven bij den veehouder P. de B. drie varkens en hij W. G. twee var kens en twee kalveren, eveneens onder verdachte omstandigheden. Aangezien in verband met deze sterf gevallen de namen van zekeren M. en sdiens zoon, welke in de omgeving min der gunstig bekend staan, als schuldigen werden genoemd, verbood G. hen in het vervolg zijn erf te betreden. Nochtans hebben M. en diens zoon dezer dagen een bezoek aan het erf van G. gebracht, waar, na een woordenwisseling over het gestorven vee, een vechtpartij is ont staan. G. werd door M. en diens zoon met mes- en sohoippen aangevallen. Om wonenden schoten hem ijlings te hulp, maar werden eveneens door de aanval lers met scherpe landbouwgereedschap pen bedreigd. Een ivan hen, zekere van D., kreeg daarbij' een vrij ernstige hoofdwonde, wélke door een inmiddels ontboden ge neesheer is behandeld. M. en zijn zoon, welke tenslotte op de vlucht sloegen, zijn later door de gemeentepolitie van Leeu warderadeel aangehouden en aan een verhoor onderworpen. Tegen 'hen is we gens mishandeling proces-verhaal opge maakt. Naar wij van de zijde der politie ver nemen, heeft een ingesteld scheikundig onderzoek van de magen van de gestor ven dieren uitgemaakt, dat van vergifti ging geen sprake is. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 8 Febr. 1938, Dé volgende personen waren gedag vaard: C. K., 52 j., reiziger te Vlissingen, we gens beleediging van zijn dochter. Eisch 2 maanden gev.straf. TJitspr. 1 maand gev.straf. F. M., 25 j., schilder, en L. M., 31 j., timmerman, heiden te Hansweert, wegens mishandeling van Willem Paasse. Eisch en uitspr. ieder f 15 b. of 10 d. h. A. S. Z., 27 j., echtgenoote van J. L., te Wissenkerke, wegens beleediging van Ma ria Snoodijk. Eisch f 10 b. of 5 d.h. Uitspr. f 5 b. of 3 d. h. Mr F. W. Adriaanse vraagt clementie. W. P., 52 j., timmerman, te Hansweert, wegens mishandeling van L. Mollet. Eisch f 20 b. of 10 d. h. Uitspr. f 15 b. of 10 d.h. M. v. d. A„ 42 jaar, arbeider te Ril- land-Bath, wegens diefstal van een aan tal jonge boompjes en twee broeirameo, ten nadeele van resp. G. Traas en J Nieuwenhuijzen. Eisch f 15 of 10 d., uit spraak: f 10 of 5 d. W, L., 52 jaar, arbeider te Kwaden- damme, wegens het door misbruik van gezag uitlokken, dat zijn zoon, P. Lauge- maire in de week van 19 tot 26 December 1937 te Hoedekenskerke heeft weggeno men een viertal draineerbuizen, toebe- 'hoorende aan Jan Hoekman. Eisch en uitspraak: f20 of 10 d. F. J. C., 37 jaar, reiziger te Goes, we gens verduistering van geldsbedragen in dienstbetrekking ten nadeele van J P van Wel aldaar. Eisch en uitspraak: 1 maand gev. straf. A. M. Azn, 50 jaar, visscher te Arne- muiden, wegens beleediging van J. Meer man Azn aldaar. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 dagen. Kantongerechi te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het Motor- en RijL wielreglement en (of) de Motor- en Rijl- wielwet, het Rijkswegenreglement, het Reglement Autovervoer Personen, enz.: A. B. te Middelburg f 10 of 10 d. h.; W. v. G. te Vlissingen f7,50 of 5 d. h.; F. H. W. te Vlissingen f 10 of 5 d. h.; M. W. te Vlake f 5 of 5 d. h.; J. W. te Me- liskerke, vrijspraak; J. S. K. te Kloetinge f 3 of 3 d. h.; A. G. v. S. te Goes, vrij spraak; G. G. n.. H. te Middelburg f 2,50 of 2 d. h.; B. V. i'. te Ierseke f 5 of 5 d. h.; K. v. P. te Kapelle, vrijspraak; J. A. v. d. B. te 's Heerenhoek f30 of 10 d. h.; B'. V. P. te Ierseke f 1 of 1 d. h.; L. P. te Middelburg, vrijspraak; A. G. te Rit- tem f 0,50 of 1 d. h.; J. H. te Hansweert, J. J. B. te Ierseke f 1 of 1 d. h.; L. de N. te Vrouwenpolder f 3 en f 2 of 3 en 2 d. h.; L. G. te Vlissingen f 5 of 5 d. h.; H. de H. te Middelburg f 3 of 3 d. k.; L. K. te Biggekerike f 2 of 2 d. h.; A. M. te Ier seke 2 rniaal f 1 of 2 maal 1 d. h.; G. V. te Kapelle f3 of 3 d. h.; M. v. d. R. te Hoedekenskerke, L. v. G. te Ovezande, J. H. te Zaamslag, A. op 't H. te Baarland ieder f 2 of 2 d. h.; D. S. te Ierseke, A. R. te Ierseke, ieder f 1 of 1 d. h.; J. J. L. te Goes f 2 of 2 d. h.; A. F. U. te Hans- beke f 10 of 10 d. h.; Oh. J. te Oostka- pelle f2,50 of 2 d. h.; J. II. te 0. en W. Souburg, G. J. P. te Vlissingen ieder f 1 of 1 d. h.; C. H. te Borsele f2 of 2 d. h. P. L. V. te O', en W. Soeburg f2 en f 1 of 2 en 1 d. h,; W. B. te Wolfaartsdij'k 2 maal f2,50 of 2 maal 2 d. h.; G. v. d. S. 2 maal f2,50 of 2 maal 2 d. h,; A. d. J. te Nisse, W. B. te Hoedekenskerke, A. N. te Borsele, A. G. te Driewegen, ieder f2' of 2 d. h.; J. H. te Westka- pelle f 5 of 5 d. h.; J. P., A. W. te 's Heer Arendskerke f 2 of 2 d. h.; W. J. J. v. R. te Middelburg f 1 of 1 d. h.; A. J. B. te Woensdrecht f3 of 3 d. h.; L. V. te Koudekerke f 1 of 1 d. h.; J. D. te Bor sele f 2,50 of 2 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: P. H. J. V. te Heinkenszand f 10 of 10 d. h. 1 In staat van dronkenschap in het open baar de orde verstoren, hij herhaling: J. de R. te Vlissingen: 4 d. h. Eten dier arbeid doen verrichten op kwellende wijze: A. J. D'. te Wissen kerke f 10 of 10 d. h. Overtr. Landbouw-Grisiswet: J. D. te Rotterdam! gedom. f 5 of 5 d. h., met ver beurdverklaring van het in beslag ge nomen spijsvet; W. Th. W. gedom. te Rotterdam f 20 of 15 d. h., met verbeurd verklaring van het inbeslag genomen spijlsvet. Jagen en niet voorzien zijln van een schriftelijk bewijs van den tot dat genot gerechtigde: J. P. te Ierseke f 5 of 5 d. h., met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, en, bijl niet uitlevering of niet betaling der geschatte waarde ad f 20 te vervangen door vijf dagen hechtenis. Overtr. winkelsluitingswet: G. J. J. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. E'en vuurwapen voorhanden hebben: W. G. te Breskens f 5 of 5 d. h., met verbeurdverklaring van den in beslag ge nomen revolver. In de O'osterschelde zonder vergunning visschen: W. P. v. L. te Ierseke f 1 of 1 d. h. Overtreding ventverbod: M. J. V. ge dom. te Bergen op Zoom f 1 of 1 d. h.; J. J. de F. te Terneuzen f 1 of 1 d. h. en f 3 of 3 d. h.; J. A. B. te Goirle f 1 of 1 d. h. Hoogerberoep. D'oor G. K., 52 j., reiziger, wonende te Vlissingen, is hoo- ger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 8 Februari 1938, waarbij hij wegens „een voudige beleediging" is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. „Oorlog en vrees voor oorlog maken de menschheid ontoerekenbaar". De Amerikaansche Staatssecretaris, Huil, heeft voor de radio een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: Ter wijl wij gedwongen zijn, in een tijdperk waarin een allerwegen zich uitbreidende bewapening als een zeer betreurenswaar dig feit te registreeren valt, onze mili taire en vlootinstellingen op peil te bren gen, blijven wij te allen tijde bereid, o-ns bij andere naties aan te sluiten in een gemeenschappelijke poging, om een alge- meene beperking en vermindering van bewapeningen tot stand te brengen. Voortgaande deed Huil een aanval op de volken, die streven naar economische autarkie, en verklaarde, dat „de econo mische oorlog voor een groot deel verant woordelijk is voor de recente, verontrus tende ontbinding van de internationale betrekkingen. Oorlog en vrees voor oorlog doen een griep van den geest ontstaan en maken het verstand der menschheid ontoereken baar. De koortsachtige voorbereiding voor eventueele gewapende conflicten onder mijnt de reeds ernstig aangetaste econo mische gezondheid van vele volken. De wereld heeft thans een geweldige behoefte aan internationale orde op de basis van een opnieuw tot leven gebracht internationaal recht." Een der middelen tot vrede, die Huil tenslotte aan de hand deed, is zijn pro gram van handelsovereenkomsten. Dit program, aldus Huil, ivormt een practischen middenweg tusschen het rampspoedige uiterste van sentimenteel internationalisme met zijn gevaarlijke verwikkelingen en het enge isolationisme met zijn onontkoombare reglementeering en verslechtering van de binnenlandsche economie. Liatst*» iprichfipn MIDDELBURG Een adres aan de gemeen teraad. Het bestuur der Postduiven Vereeniging „Zeelandia" heeft zich met een adres tot den gemeenteraad gewend in verband met de in de ontwerp-politie- verordening opgenomen bepaling, krach tens welke het college van B. en W. ge durende een in het belang van den landbouw te bepalen termijn, het vrij uitvliegen van duiven van de houders kan verbieden. Een dergelijke bepaling wordt door de vereeniging van zeer ingrijpen den aard geacht. Immers, voor het be oefenen van de postduivensport is dage- lijksche vliegoefening der duiven een ab solute vereischte. Ware het geval zooda nig, dat een werkelijk landbouwbelang tegen een sportbelang zou moeten wor den afgewogen, dan zou het bestuur ze ker niet met bezwaren komen. Het meent er echter op te moeten wijzen, dat schade door duiven aan den landbouw toegebiacht in den regel of door wilde dui ven (z.g. woudduiven) of door op de torens en daken, ivan groote openbare gebcfuwen huizende, verwilderde, duiven veroorzaakt wordt. Deze duiven moeten uit den aard der zaak hun voedsel zelf opzoeken. Ge heel ander is dit met de postduiven der leden van de vereeniging, die verzorgd en voldoende gevoederd worden en hun voedsel op hun hok vinden. Tenslotte vestigt 'het bestuur de aan dacht er op, dat de leden hun duiven op verzoek van den Minister van Defensie, steeds ter beschikking van de landsver dediging moeten houden, welke ter be schikking stelling haar doel zeer zeker zou missen indien de duiven niet vol doende geoefend zijn. Het adres besluit met het verzoek de betreffende voor de vereeniging absoluut funeste bepaling in de politieverordening niet op te nemen, dan wel een uitzonde ring te maken voor het uitvliegen van postduiven. TIJDELIJK VESTIGINGSVERBOD VOOR SCHOENBEDRIJVEN. DEN HAAG. De Minister van Econo mische Zaken heeft een tijdelijk vesti gingsverbod ingevoerd voor het schoen- herstellershedrijf, het schoenmakersbe drijf, en 'het bedrijf voor orthopaedische schoenmakerij en die voor de volledige sdhoenbranc'he. 'Het is derhalve van 'he- denaf verboden zonder vergunning van den minister een inrichting te vestigen, waarin één der bovengenoemde bedrijven wordt uitgeoefend. Het vergiaan van de Pluto. AMSTERDAM. Vanmorgen is 'bij de directie van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. telegrafisch bericht ontvangen omtrent de positie van de Pluto. Het blijkt dat het schip lek is gevaren en geheel onder wa ter ligt. Aangezien 'het niet mogelijk is 'het schip drijvende te houden totdat Grasnitz zal zijn bereikt, bestaat het voor nemen het schip op de z.g. Prorerwiek, een ondiepte langs het eiland Ruegen, aan den grond te zetten. RUSSISCH LUCHTSCHIP VERONGELUKT. MOSKOU. Het Russische luchtschip U.S.S.R. is niet ver van Kandalaksja, 277 K.M. ten Z.W. van Moermansk, neerge stort. Dertien leden van de uit 19 koppen bestaande bemanning zijn om 'het leven gekomen. Drie werden gewond, terwijl drie anderen ongedeerd bleven. Het luchtsohip maakte een oefenvlucht. Waarschijnlijk is het door het slechte zicht in botsing ge komen met een bergtop. KROONPRINS NICOLAAS VAN GRIEKENLAND, t ATHENE. Prins Nicolaas, neef van den Koning van Griekenland en vader van de Hertogin van Kent, is hedenmor gen overleden. Ut Postgiro 287177 Den Haag, ten name van de Vereeniging voor Nationale Veiligheid. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 413/4 421/2 Ned. Ind. Handelsbk. 131 129 Philips 292 2961/» Unilever 150 14 151 54 A. K. U. 3514 36 Amsterd. Rubber 19972 20214 Kon. Olie 34414 34814 Dteli Mij. 2917a 288/9 Scheepv. Unie 11014 11114 3 pet. Nederland 1938 100718 1003/s 3 pet. Nederland 9914 999/« U. S. Steel 37"/is 387a Anaconda 219/ia 2114 U. S. Leather 37/e 314 Beth. Steel 387io 386/s Adj. Ch. Milwaukee 26/s 2ö/s Cities Service 17e 17e Intern. Nickel 35 3414 Shell Union 11 ll7n Kennecott 256/s 257» Radio 414 4ö/s Gar Foundry 157s 1514 Tidewater 107s 107 a Midcont. Oil 1214 1214 General Motors 2414 24 Am. Enka 21 2014 Am. Water Works 63/e 614 Republic Steel 127s 127s Continental Oil 20 1954 Bij weinig handel was de stemming toch beter dan gisteren. De verkooporders waren zeer gering en er bestond wel eeni ge vraag, zoodat de meeste fondsen enke le procenten boven gisteren kwamen en tijdens het beursverloop nog iets konden monteeren. Ook voor de Scheepvaartaan- doelen, die den laatsten tijd erg veron achtzaamd waren, bestond wat meer vraag. Dte rubberwaarden waren over het algemeen wat lager, hoewel het hoofd fonds beter was. De ruhherprijs te Londen die 67/a d, was, geeft nog geen aanleiding tot optimisme. De Sumatra-tabakken wa ren circa 2 pet. lager, doch zonder han del. In de Amerikanen bestond wat vraag naar Staalwaarden tegen oploopend e koersen. De beleggingsmarkt leek wat vermoeid, er was weinig vraag naar obli gaties. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Febr., 2.30 u. Berlijn 72.2072.30. Londen 8.9614—8.9772. Parijs 5.865.90. Brussel 30.33—30.37. New-York 1.7814—1.7972. Goes, 8 Febr. 1938. Gondgerst f 8, haver f 6,50, kookerwten f 9f 10,25, schokkers f 14f 16, bruine hoonen f 7,50f 10, paardeboonen f 7, maanzaad f 35. Aanvoer ruim. Aardappelen: Zeeuwsche bonte en blauwe f 2,80f 2,90. Eieren p. 100 f 2.90, middenpr. 72,5 ct., winkelprijs f 3,90; eendeieren f 2,90, poel eieren f 2,50 p. 100. Boter per kg f 1,55, middenpr. 77,5 ct., winkelprijs 87,5 ct., 2e soort boerenhoter 72,5 ct., fabrieksboter 87,5 ct., afwijkende boter 50 ct. Noteering van Boter- en Eierhandela- ren: Boter 65 ct. p. pond, kip- en eend eieren f2,90, kleine eieren f2,50 p. 100 stuiks. V.P.Z. Aanvoer 5770 eieren. Prijs f 3,10, kleine f 2,30 p. 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3