r In zijn vo it Land- en Tuinbouw Politieberichten. Radioprogramma. EE RS WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Rechtszaken ZATE 52c JA. i J Mil lit J' I Franschen frano en de groote hoeveel heden die de kweekers daar hebben. Schore. De vrouw van P. en de heer S., die beiden op den dag der blijde ge beurtenis hun verjaardag vierden, wer den door een onbekenden gever een en veloppe, inhoudende tien gulden, toege zonden, terwijl aan de vrouw van St., wier gezin met een baby was vermeerderd, een spaarbankboekje enz. werd aangebo den. Dinsdagmiddag werden de kinderen der O.L. school getracteerd, waarna op het schoolplein door de kinderen een boompje werd geplant, hetwelk het Bea- trix-boompje zal worden genoemd. Onder het zingen van vaderlandsche liedjes werd een rondgang door het dorp ge maakt; bij terugkeer werd aan allen een souvenir, bestaande in een gedenkbord of beker aangeboden. Waarde. Donderdagavond hield het Varkensfonds „Nieuwe Hulp" haar ge wone jaarvergadering onder voorzitter schap van dhr Jan Bom. Aanwezig 38 leden. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat de ontvangsten waren f 352.14 en de uitgaven f 326.89, een goed slot f 25.25. Voor 7 afgemaakte of ge storven varkens was uitbetaald f 176.74. Besloten werd de. contributie te brengen van 7 op 8 cent per week en per varken. Nisse. Door den Commissaris der Ko ningin is alhier aangewezen als land bouwkundig adviseur in verband met de Vogelwetvergunning 1936 den heer A. J. v. Dijke. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: P. Jobse, van Kattendijke naar Postbrug; R. van Schijndel, van Veghel naar Julianastraat G If; Joseph Röber, van Ierseke naar Zuidel. Achterweg; J. M. Koopman, van Naaiden naar Oranjeboomstraat C 26; L. van Driel en gezin, van Dordrecht naar aan boord. Vertrokken: P. J. Keijzer en gezin, van Wilhelminastraat naar Goedereede; M. Randeraat van Sluisplateau naar Rotterdam; M. J. Noussen van Bier weg A 98 naar Rotterdam; W. Gijssel van Zuidel. Achterweg A 54 naar Kloetinge; M. J. Hout van W. Kanaalweg B 131 naar Rotterdam. Domburg. Loop der bevolking over Ja nuari 19b8. Ingekomen: L. Kodde D 41 van Oost en West-Soeburg; Vertrokken: G. L. Gochius naar Preto ria (Zuid-Afrika); J. Reijnhoudt en gezin naar Westkapelle, J. Meyer naar Middel burg. Grijpskerke. Loop der bevolking over Januari 1938. Ingekomen: Jacobus de Nood, onderwijzer, B 42, uit Ierseke. Koudekerke. Met ingang van 1 Febr. 1938 heeft de heer J. Jobse, tweede amb tenaar ter secretarie, den gemeentedienst met pensioen verlaten, wegens het berei ken van den 65-jarigen leeftijd. In de op Woensdagmiddag gehouden vergadering van burgemeester en wet houders is officieel afscheid van hem ge nomen. Daartoe was het gemeenteperso- neel, voorzoover dit met den scheidende in contact kwam, in de vergadering van het gemeentebestuur toegelaten. Ue burgemeester heeft in een uitvoe rige rede den heer Jobse hartelijk dank gezegu voor de vele en langdurige dien sten aan de gemeente bewezen. Spr. roemde de werklust van den ontslagene en wees er op, dat zijn eerlijk en rond karakter, samenwerking met hem zoo prettig maakte. Gewezen werd o.a. op de omstandig heid, dat de heer Jobse in gemeentedienst is gekomen, op een leeftijd, waarop an deren in normale gevallen reeds een lan gen staat van dienst hebben. Dit is ech ter voor den betrokkene geen belemme ring geweest, ondanks de zeer abnormale en moeilijke tijdsomstandigheden welke hij heeft meegemaakt, namelijk mobilisa tie- en crisisjaren, zich op te werken tot een ambtenaar, die geheel zelfstandig wedk verrichtte. Spr. wenscht§ hem een rustigen en lan gen levensavond toe en bood hem namens gemeentebestuur en personeel een stoel aan. Daarna verkreeg de gemeente-secreta ris het woord. Deze bracht den heer Jobse dank voor de hulp welke hij in ve lerlei vorm van hem mocht ondervinden. De aangename samenwerkingg zal ook biji spreker en de overige ambtenaren in dankbare 'herinnering blijven. Nadat de heer Jobse voor alles zijn hartelijk en dank betuigd had en men nog eenigen tijd gezellig bijeen gebleven was, onder het genot van eenige ververschingen, was deze plechtigheid afgeloopen. Het zal voor velen gistermorgen een ware verrassing geweest zijn, op; het nieuwe weggedeelte, verbindende de Kou- dekerkscheVlissingsche weg met de Middelburgsche straat, borden aan te treffen met het opschrift „Prinses Bea- trixlaan". Naar we vernemen is de plaatsing van deze borden uitgegaan van het gemeente bestuur. St. Laurens, Loop der bevolking over Januari 1938. Ingekomen: Joos van den Broeke, A 51 f, uit Middelburg; Elizabeth Barentsen B 145 uit Goes; Andries Ver- hage B 84 uit Koudekerke. Vertrokken: Pieternella G. van Dort, van A 92r naar Rilland-Bath; Willem Christiaanse van B 150 naar Ermelo; Jantje de Vries, van A 65c naar Middel burg; Wed. A. de Vries geb. Keur van A 65c naar Middelburg. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Annigje Cornelia Oskamp, B 93 van Maassen; Margaretha Gerarda Oortgijsen, A 15 van Ginneken. Vertrokken: Cornells Clarisse van A 103 naar Koudekerke. Aagtekerke. Gemeenteraad. Woensdagmiddag vergaderde de Raad. De voorzitter hield een Nieuwjaarsrede en deelde mede, dat hij namens de ge meente telegrammen van gelukwensch had gezonden aan H. M. de Koningin en aan het Prinselijk Paar. Dhr P. de Visser beantwoordde deze rede. Een voorschot werd verleend op de, aan de Bijz. Lagere Scholen uit te keeren exploitatievergoeding voor 1938. B. en W. stellen voor 45 voer schelpen, 30 m3 grind en 15.000 stuks steen aan te koo- pen voor onderhoud van de wegen. Daar toe werd besloten. In verband met het vast te stellen streekplan werd voorgesteld om, ingevol ge art. 36, 4e lid der Woningwet te be palen, dat een vaststelling van een plan van uitbreiding voor een gedeelte van de Gemeente in voorbereiding is. Uit de toe lichting van den voorzitter bleek, dat het hier betreft een strook grond ten Zuiden van den Noordweg van de grens van Domburg, bij „Het Mereltje" tot en met Duinvliet en langs den Zuiverschen weg en Roosjes weg, van de grens der gemeen te Domburg, bij: den Molen, tot eenigs- zins ten Zuiden van de splitsing van de Roosjes- en Zuiverschen weg, aan beide zijden van die wegen. Bebouwing zal daar niet mogen plaats hebben zonder een bijzondere vergunning. D'hr W. de Visser meende, dat door het nemen van zulk een besluit de vrijheid wel te veel aan banden gelegd wordt; ook dhr Wisse was van dezelfde meening. De voorzitter wees er uitdrukkelijk op, dat het hier meer betreft een besluit dat in het belang van Domburg is dan van Aagtekerke. De twee gedeelten, die het hier betreft, sluiten aan bij de bebouwde kom van Domburg en het is de bedoeling dat het voor Walcheren te maken streek plan hier nadere voorschriften zal vast stellen. Om nu te voorkomen, dat in het tijdperk, dat verstrijkt, tusschen nu en het vaststellen van een plan, onherstel bare schade wordt aangericht, strekt deze bepaling. Met alg. at. werd daarna bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan voor 'het hiervoor genoemde gedeelte in voorbereiding is. In bespreking kwam thans de wijze waarop de verharding van het laatste gedeelte van Koekoeksweg en Koperen Heulweg zal geschieden. D'e kosten wor den begroot op f2000. Dhr Kodde vroeg, hoe B. en W. zich de aanbesteding van het werk voorstellen en of dit werk ook door of met behulp van werkloozen uit de gemeente zou kun nen geschieden. Z.i. kan dit door perso nen uit de gemeente geschieden. De voorzitter zeide, dat omtrent de wijze van uitvoering van dit werk bij B. en W. geen eenstemmigheid heersekte. Hij' persoonlijk zag liever, dat dit werk door deskundigen zou geschieden en dat aanbesteding van het werk werd gehou den met uitvoering onder leiding van den gemeente-opzichter. Dhrn P. de Visser, W. de Visser en Kodde meenden, dat dit werk wel door inwoners der gemeente en door werkloo zen kon geschieden. Ten slotte werd met alg. st. besloten het werk, ondefr verschil lende voorwaarden, door ingezetenen te doen uitvoeren. Bij de rondvraag vroeg dhr Kodde nog inlichtingen omtrent den gang van zaken bij aanbestedingen, bijv. van het vervoer van materiaal en of men dit met gesloten briefjes deed. De voorzitter zeide, dat het vanzelf sprekend was, dat men dit met gesloten briefjes deed, maar dat het inderdaad voorkwam, dat inschrijvers zelf niet eens de moeite namen hun briefje te sluiten. Wanneer dan inlevering plaats had op een oogenblik dat hij niet aanwezig was scheen het hem moeilijk daartegen maat regelen te nemen. Op een vraag van dhr W. de Visser, waarom Maandag de klok zoo laat was geluid, antwoordde de voorzitter, dat eerst de officieele kennisgeving was af gewacht. O. en W. Soeburg. Met het oog op het feest op a.s. Zaterdag in verband met de blijde gebeurtenis in het Prinselijk ge zin, is de Rittemschestraat geheel ver sierd. Deze versiering is samengevat in deze woorden „Door alle eeuwen heen Neerland en Oranje één", hetwelk in symbolischen geest weergegeven wordt in 20 zuilen, vanaf het jaar 1533 tot 1938. Van deze jaren geven genoemde zuilen een beeld, hoe het Oranjehuis voor Ne derland was en nog is in het opkomen voor vrijheid en voor recht. Aan het be gin der straat wordt dit uit erebeeld door twee leeuwen staande op de zinspreuk Je Maintiendrai. Kdijjnsplaat. Feestelijkheden. Om 10 uur werd door de muziekcorpsen Wil'helmina en Soli Deo Gloria een con- cèrt gegeven. Om 1 uur werd met deze corpsen met de schoolkinderen een rondgang gemaakt. Allereerst werd bij den burgemeester halt gehouden die een korte rede hield, waar na uit volle borst het Wilhelmus werd gezongen. In de Herv. en Geref. kerk werd des avonds een kerkdienst gehouden, waarna nogmaals door Wilhelmina werd gecon certeerd. Met een fakkeloptocht door de beide corpsen werd de dag besloten. LOONACTIE IN DEN LANDBOUW IN ZEELAND. Men schrijft ons: Zooals reeds is gemeld, is door den Ned. Chr. Landarbeidersbond op verschil lende plaatsen in Zeeland de collectieve arbeidsovereenkomst opgezegd, omdat hij van meening was, dat het noodzakelijk was, vooral gelet op de gestegen kosten van levensonderhoud, eenige verbetering in de positie der landarbeiders te bren gen. Dientengevolge hebben in tal van ge meenten besprekingen met de werkgevers plaats gehad, waarbij de N.G.L.B. zijn loonvoorstellen indiende. Tot overeenstemming kon men nog niet direct komen, maar direct afgewezen werd het verzoek om loonsverhooging ook nergens. Overal erkenden de werkgevers, dat er wat gedaan moest worden en waren ze be reid de voorstellen met hun collega's te bespreken. Algemeen werd echter betreurd, dat de Minister zoo weinig aan de moeilijkheden op het platteland wil tegemoet komen. Te Nieuwdorp was het Bestuur van den C.B.T.B. niet bereid over de ingedien de voorstellen te vergaderen met zijn le den, voor en aleer de hoofdbesturen van beide organisaties een ernstige poging bij den Minister hadden gedaan, om Z.Ex. te bewegen sommige richtprijzen wat te ver- li o ogen. Afgesproken is om beide hoofdbesturen te bewegen in bovengenoemde richting stappen te doen. SECRETARIAAT DRIE CENTRALE LANDBOUWORGANISATIES. Het secretariaat van de vergaderingen, welke door de dagelijksche besturen der drie centrale landbouworganisaties ge woonlijk eens per maand worden gehou den, wordt bij1 toerbeurt door den secreta ris van een dezer organisaties vervuld. Sedert 20 Januari 1938 vervult dr H. Molhuysen, secretaris van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité dit secre tariaat. Inspectie van den Landbouw. Bij Kon. Besluit van 19 Januari, is te rekenen van 1 Januari, bevorderd tot in specteur van den landbouw, Ir J. M. L. Otten, thans rijkslandbouwconsulent te Meppel. KON ZIJN KNIE NIET BUIGEN. Rheumatische pijnen voorgoed verdwenen. „Mijn man leed aan rheumatische pij nen in kniegewricht en rechterbeen. Soms kon hij zijn knie in het geheel niet buigen. Een jaar geleden besloot hij Kru- schen Salts eens te probeeren. Nu is hij die vreeselijke rheumatische pijtnen kwijt en voelt zich veel beter. Ikzelf neem nu ook smds een maand Kruschen Salts, daar het gewricht van mijn groote teen zoo pijnlijk en opgezwollen was, dat ik bij tijden mijn schoen niet 'kon aantrekken Het is bijna ongelooflijk zoo goed als de dagelijksche dosis mij doet." Mevr. G. C. te L. Rheumatische pijhen zijln een waar schuwing, dat zich in Uw organisme gif tige afvalstoffen hebben opgehoopt, o.a. het gevaarlijke urinezuur, dat meestal de oorzaak is van Uw klachten. Kruschen Salts zuivert Uw bloed van alle afvalstof fen, waardoor een einde wordt gemaakt aan die martelende rheumatische pijnen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0,40, 0,75 en 1,60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpalkking, de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. (Adv.) Echtelijk drama te Rotterdam. Gistermiddag heeft de 26-jarige J. H. S. in zijn woning aan de Bajonetstraat 62 te Rotterdam ruzie gekregen met zijn 25- jarige vrouw. Hij: bracht haar met een zakmes twee steekwonden toe. De vrouw zakte ineen en bleef bloedend op den grond liggen. De man, die in hoogst over spannen toestand verkeerde, werd later met zijn twee kinderen door de politie aangetroffen bij kennissen. Op het politie bureau legde hij een volledige bekente nis af. Al geruimen tijd bestond er oneenig- heid tusschen het echtpaar. De man, die werkloos is kon zich moeilijk bewegen en dit was voor de vrouw dikwijls een reden tot groote ontevredenheid. Gisterenmid dag ontstond over deze aangelegenheid wederom een twist. Op een gegeven oogenblik kon de man zich niet meer be- heerschen en in het bijzijn van zijn twee kinderen, die respectievelijk 3 en 5 jaren oud zijn, greep hij zijn vrouw beet en bracht haar twee steekwonden toe met een zakmes. Hevig bloedende en gillend zakte de vrouw ineen en bleef op den grond lig gen. De man is daarop, in hoogst over spannen toestand terwijl hij zijn beide kinderen bij zich had, de straat opge- vlucht, als maar roepend: „ik heb mijn vrouw vermoord". Buren, die de ruzie hadden gehoord en den man hadden zien vluchten, hebben onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Men trof de vrouw hevig bloedend in de woning aan. Terstond is de vrouw overgebracht naar het zieken huis, alwaar zij is opgenomen. De won den bleken niet levensgevaarlijk te zijn. De man was zeer onder den indruk van het gebeurde en voelde zich heel wat op gelucht, toen hij vernam, dat zijn vrouw niet levensgevaarlijk was verwond. Hij is in bewaring gesteld. De St. Bernardshonden hebben zich gerehabiliteerd. Eerst gisteren is bekend geworden, aldus de „Daily Telegraph", dat het beroemde hospitium van St. Bernard door twee la wines getroffen is tijdens den hevigen or kaan, die de laatste dagen in de Alpen heeft gewoed. Het hospitium ligt op een hoogte van 2471 M., vlak aan de Zwitsersch-Italiaan- sche grens. Zeven-en-dertig monniken wonen er met hun beroemde St. Ber nardshonden, die honderden menschenle- vens hebben gered, Zij waren van Zon dagnamiddag vijf uur af van de buiten wereld afgesloten, totdat gisteren de ver binding werd hersteld. Pater Depri vertelde o.a., dat eenige van zijn confraters, die er in de sneeuw op uit hadden willen trekken even voor dat de lawines omlaag kwamen, van een wissen dood gered waren, doordat de honden weigerden mee te gaan. Wij deden juist alle mogeijlke pogin gen, aldus pater Depri, om de honden in j beweging te krijgen, toen wij een oorver- doovend gekraak hoorden. Twee gewel dige sneeuwlawines stortten zich naar be neden, de een kort na de andere. Als de monniken naar buiten waren gegaan, zouden zij ongetwijfeld onder de reusachtige sneeuwmassa bedolven zijn. Hun leven werd evenwel gered door het wonderlijke instinct van de honden. Vele vensterruiten van het hospitium werden verbrijzeld en drie deuren werden ingedrukt door het gewicht van de sneeuwmassa. Zooals men zich zal herinneren, werd het vorig jaar een smet geworpen op den goeden naam van de Sint Bernardshon den, toen een hunner in een vlaag van razernij een klein meisje zoo ernstige verwondingen toebracht, dat het kind kort daarna overleed. Een oogenblik heeft men toen erover gedacht, alle honden van het hospitium af te maken, doch door een milde gift van een te Genève gevestigde vereeniging voor dierenbescherming, die de monniken in staat stelde moderne ken nels voor hun trouwe metgezellen te bou wen, werd het plan om de dieren te doo- den, gelukkig niet ten uitvoer gelegd. Kinderen spelen met buskruit. Vijftal jongens gewond. Een vijftal jongens van zes tot tien jaar, dat gistermiddag te Hen gelo (Geld.) van school huiswaarts keer de, vond een hoeveelheid buskruit, dal was overgebleven van de donderbussen, die bij de saluutschoten van Maandag hadden dienst gedaan. Zij deden het kruil in een cylinder, waarna zij de springstof in brand staken. De ontploffing, die hier op volgde was zoo hevig, dat de cylinder met een hevigen knal, die kilometers ver te hoeren was, uiteensprong. De vijf kin deren liepen allen verwondingen op. Drie van hen kregen ernstige brandwonden aan gelaat en handen. "Waarschijnlijk zal de zesjarige W. een oog moeten missen. De drie kinderen zijn naar het algemeen ziekenhuis te Zutfen overgebracht. De andere twee kinderen bekwamen lichte verwondingen en zijn naar de ouderlijke woning vervoerd. 'Door vrachtauto ge grepen en gedood. Gistermid dag is het zesjarig dochtertje van de fa milie S. te Spijk door een vrachtauto aan gereden en gedood. De chauffeur, die van het ongeval niets bemerkte, reed door. Dood gebleven tijdens jongenstwist. Gistermiddag kre gen te Tegelen eenige schooljongens het met elkaar te kwaad. Er ontstond een vechtpartij waarbij gebruik werd gemaakt van leeren riemen. De 11-jarige v. W. werd door twee jongens achterna gezeten. Plotseling viel v. W. en 'hij bleef op den grond liggen. Voorbijgangers waarschuw den een geneesheer, die slechts den dood kon vaststellen. Steunfraude te Acht- karspelen. De gemeentepolitie van Achtkarspelen heeft tegen den steuntrek- kenden arbeider R. v. d. H. en tegen J. V. te Boelenslaan proces-verbaal opge maakt wegens oplichting en valschheid in geschrifte door middel van een valsch stempelmerk v. d. H. 'heeft Rijk en gemeente voor f 800 benadeeld, doordat hij gedurende twee jaren het bezit van eenige koeien niet had opgegeven, waarvan hij inkom sten had aan melkgeld. Ook heeft hij gel den van een erfenis, van den verkoop van vee en van den daarop uitgekeerden cri- sis'steun op zijn formulier voor steunuit- keering verzwegen. Wanneer hij de vee markt te Leeuwarden bezocht, stempelde hij met valsche stempelmerken zelf zijn steunformulier af, waardoor hij zich we kelijks f 2,50 toeëeigende. Dit stempelmeik kreeg hij van J. V. tegen wien proces-verbaal is opgemaakt wegens het verschaffen van een stempel merk en het uitlokken van valschheid in geschrifte. deeld tot zes jaar gevangenisstraf onder aftrek van voorloopige hechtenis. De huishoudster J. D. werd wegens medeplichtigheid aan moord en het niet ter kennis brengen van het plan aan poli tie en justitie op het tijdstip, dat dezo moord nog had kunnen worden voorko men, eveneens tot zes jaar, met last tot onmiddellijke gevangenneming veroor deeld. Pasgeboren kind ver moord. De rechtbank te Groningen heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen H. G. te Nieuwe Pekela, gedetineerd, die vorige week terecht stond verdacht van moord op het kind waarvan zijn huis houdster J. D. in zijn huis was bevallen. Yerd. werd ten eerste wegens moord en ten tweede wegens het verbergen van een lijk met het oogmerk geboorte en over lijden van het kind te verbergen, veroor- Gevonden voorwerpen. In de maand Januari 1938 zijn aan het bueau van Politie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aange geven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een sleuteltje, een paar handschoenen, 4 rijwielbelastingmerken 1937'38, 10 handschoenen, 6 ceintuurs, 2 hondjes, 3 zakmessen, een 'houten schot, een blikje sardines, 4 portemonnaies met en zonder inhoud, een lederen riem, een zakje bo terhammen, een koperen gewicht, 3 rij- wielhandbeschermers, een rolletje men- tol, een zilveren kinderarmbandje, 3 sleu teltjes, een slinger van een auto, een manchetknoop, een damestaschje met in houd, 23 straatsteenen, 5 coupons van de Toekomst, een broche, 4 mutsen, een haarkam, een lap stof en rolletjes zijde, een rieten koffertje, een rozenkrans, een oranje lint, een dameshoed, een bood- schapmandje, een vulpenhouder, een ae- tetasch met inhoud, en een gleufhoed. Goes, 3 Febr. 1938. De Inspecteur van Politie. RENEMAN. Zaterdag 5 Februari 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. VA- RA-uitz. 1010,20 v.m. en 7,308 u. VPRO. 8.00 Gram. 10.C0 Morgenwijding. 10,20 Voor arbeiders in de continubedrijven. 12,001,45 Gram. 2.00 Causerie „M'ed. hulp aan Spanje". 2,15 Zang en piano. 2,45 Amat. uitz, 3,15 Resid. -ork. (Gr.pl.). 4,05 Gram. 4,30 Esp.-uitz. 4,50 Verv. van 3,15. 5.40 Lit. causerie. 6.00 Orgelspel. 6,30 „De Wielewaal" en causerie. 7.00 Filmland. 7,30 Bijbelvertelling. 8.00 Her haling SOS-ber. 8,03 Ber. ANP., VARA- Varia. 8,15 Orkest, koor en solist. 9.05 Toespraak. 9.15 „En nu.Oké 10,30 Ber. ANP. 10,35 Intern, progr. uit Lon den en Kopenhagen. 11.1512.00 VARA- Orkest. HILVERSUM II. 301,5 M. KRO-uitz. 4.00'5.00 HIRO. 8.00—9,15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.00 Ber. 12,15 KRO-Melod. en solist. 1,00 Gram. I,20 KRO-ork. 2,00 Voor de jeugd. 2.30 Verv. KRO-ork. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram. 4.05 „Dr Annie Besant en de Theosofie", causerie. 4,25 Gram. 4,30 HIRO-Post. 4.35 Gram. 4.40 Causerie „Bellamy wil welvaart door Recht". 5.00 Giram. 5.30 Esp.-nieuws. 5.45 Kinder koorzang. 6.15 Gram. 6.20 Journal, week overzicht. 6.45 Gram. 7.00 Berichten. 7,15 „Het zien van schilderijen", causerie. 7.35 Act. aetherfl. 8.00 Ber. ANP. Meded, 8.15 Overpeinzing met muz. oml. 8.35 KRO-ork., de KRO-Melod. en solist, ac- pordeon-ensemble en gram. 10.30 Ber, ANP. 10.40 Sportrevue. 10.55 De KRO- Melod. en solist. 11.3012.00 Gram. DROITWICH, 1500 M. JU .20 Gram. 12.05 BBC-Northernor- kest. 12,50 Gram. 1.20 Orkest. 2,20 Gram. 4.40 Gram. 5.20 Orkest. 7.05 Ork. en so liste. 9.55 BBC-Theater-orkest en soliste, II.50 Orgelspel. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322M.: 12,20 Gram. 12,50 Orkest. 1.50 Gram. 2,20 Kamermuziek (Gr.pl.) 3.20 Mandolinekwartet en zang. 4.20 Conser- vatorium-ork. en solist. 7,20 Zang. 8,20 Orkest en solist. 10.30 Concert uit Ant werpen. 11.3512.20 Gram. 484 M. 12,20 Orkest. 12.50 Gram. 1,30 O'rkest. 1.50-2,20 en 3,20 Gram. 4.20 Zang en piano. 4.50 en 5,10 Accordeon- muz. 5,35 Klein-ork., -koor en solisten 6.35 Luiks a Capellakoor. 7,35 Gram. 8.20 11,20, 11,50—12,20 Orkest. DEUTSGHLANDSENDER, 1571 M 7.20 Koor en militair orkest. 10.20 12,15 Orkesten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 5 Febr Meest matige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met later kans op eenige regen, weinig verandering in tem peratuur. Stand var. 'ledenmiüaau 3 uu Uitgave: „Luctor ei Bureaux L Postrekenii Bijkantoor J. J. F A N Directeur De Antirev zooals het in len is uitgedri volkskarakter zigden volkst een vorm, die van onzen tijd Zij wenscht ginselen niet ze, hoe ook veranderen, meer te doen D'it is een teveel uit het dan geen rel historische ont dat het beleden van het leven het een stuwen uitoefent. Dr Kuyper ernst gewaarse Een beleden „Antirevolulion gebonden aan passing en uit1 zelfde beginsel vorm van bewi en zulks niet verandering, m standen en gest vraagstukken nieuwe vondst gingen in het riepen. Wie dit niet rekent, verhoog hem beleden bi het buiten lijder er van to En \trder: „Klopt wat meer op den v mag daarom s e 1 waaruit zij hun heroïeke geen oogenblik ,mlin prijs gege onverbiddelijk e. een wijze van d 1 e n wordt afge het heden kan moet daarom de bestreden; eensi waakt, dat men beginsel late af, anderdeels, dat niet verstikken 1 lijlk te binden aa: Een „beginsel", alleen vraagt da beginsel zal ziji dragen en uit d kens nieuwe 1 o 1 Het is te betr™ al te veel uit het gevolg, dat er i waar krachtige worden. Reeds Groen zfin dagen met d, stelen gehad, do™ vankelijk ook Da volgelingen, geen voor de gewijzigd In Groens daj ste plaats de st£ usme die voor de sche revolutie ee: zag waartegen g Later was het ■bijzonder de a En ia oaze a toieit het Marxi •staande national ■selen, waartegem ons volkskarakte handhaafd. Lange jaren gmg van de i nett volk, Ihet Waartegenov fl nn i - 1 aan d nsgcuAJver "v üen te bepalen e TT "Int- „11 IS reel Si n*et alleen u stelling moest wc Daarna was h« Ue die de aandac len 'partij' °P gi nT' e®n eigen gel -in de dagen di. waren het eieelen en nega' wo de vr econoi vrTiv i u econo volksleven beroer, Zl PTT oir, Stand van gistermiddag 3 u.: 772. Licht op voor fietsen: Zaterdag 5 u. 12 min. zien als een g ont toen een ma aardig represei toon van oi "et gegeven ^Lip van Staa P-en te sturen. pom-T ziJïl het Politiek en 's ia ons vc wer Staat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6