DE BEDREIGER VAN ONZE DIJKEN. PRINS J Loop der bevolking in Nederland in 1936. Politieberichten. Radioprogramma. K°eg zei onseve( Strijd tegen de bisamrat. Methoden, welke worden toegepast om de dieren onschadelijk te maken. WOENSE 52e JAAR Waarschijnlijk. De minste ge-drongen d; ZTude sch°°™ lï En ónder dat historisch waardevolle, boven aan het Huis van Oranje-Nassau, dat ons beschermer was van Geloof e'n van Recht, handhaver van Gezag en Vrij- heidl Ja inderdaad, wat we z ij n en wat we bezitten, wérden we en verkregen we mét en grootendeels dóór Oranje, dat zich altijd in zelfverloochening gegeven heeft. Zich en het zijne niet zelden vóór ons gegeven heeft. Ook in den hoogsten en heiligsten vorm, dien der zelfopoffering. Oranjes lieten het leven voor ons en onze zaakl Oranjes gewonnen het leven voor ons en onze zaakl Ook nul Hoe hebben wij, gelijk generaties die ons voorafgingen, gewenscht en gehoopt, dat wij en onze kinderen, door nazaten van Oranje geleid, de toekomst, de mis schien heel moeilijke en zware toekomst, zouden mogen tegemoet gaan. Dieper welhaast dan ooit te voren heb ben we in deze tijden gevoeld en beslister dan tevoren elkander bekend, dat Ne derland, menschelijkerwijs, Oranje en den samenbindenden zegen ons in dat Huis belichaamd, niet missen kan. Hoe onzeker heeft het ons, gelijk in de historie méérmalen, geschenen, of die zegen ons wel bestendigd zou blijven. Hoe onzeker, tot nog maar kort geleden! En hoe heerlijk werden nu onze hoop en verwachting versterkt! De Oranjezon rijst weer, Gode zij dank, in toenemende kracht van licht en van warmte aan onzen Nationalen hemel! Nu dit Oranjekind ons geboren werd, is het óns, Vaders en Moeders, óók als we den héérlijken tijd van baby's en wie gen reeds achter ons laten moesten, diep in het hart niet zóó, alsof ons eigen huis met de geboorte van nieuw, jong leven werd verrijkt? Zóó rechtstreeks gaat ons dit aan! Zóó blij en dankbaar gevoelen we onsl Toonen we ons dit bezit waard! Door sterke en sterker wordende Natio nale éénheid in zoo groote verscheiden heid. Ook, door de eeuwenlang ontvangen trouw, met nieuwe trouw te beantwoor den! Gelukkige, jonge Moeder, mét U juicht en dankt een Volk, dat U liefheeft! En dat van zijn eerste levensuur ai Uw kind je liefheeft! God zegene Oranje! Hij zegene en be ware Prinses en Prinsenkind! Hij zegene en behoede Nederland! 't Was Oranje, 't is Oranje, 't blijrve: Oranje Boven! Twee coupletten van het vlaggelied werden nu gezongen. Een onbekende hield daarna in Zeeuwsch dialect een toespraak en gaf uiting aan zijn blijdschap. Op 'n dag as vandaege m'n, aldus deze spreker, groote reden om vee blie te wezen. Blie vanself, omdat de Koneginne en de Prinsesse en de 1 rins zoo 'n groöten zegen gekregen deu de vorspoedige geboorte van 'n Prinses. Uut de grond van m n arte fielesesteere k daemee de gruotemoeder en d'ouwers en ulder fermielje. En 'k ope, dat dat kleine Prinsesje voorspoedig mag op- groeie toet 'n flienke, degelijke Prinses, die voraol vroeg mag verstae, dat goed meer is as groot. Mè ook ons volk eit 'n gröote zegen ge kregen. M'n reden om in gröot vertrouwen uut te roepen: ,,'t Is Oranje en 't b 1 u u f t Oranje". Bie duzende, duzende is groote dank- baereid. Bie ons in Middelburg d'r ok 'n eêleboel daevan wille getuge deur op te gaen nae verschillende kerreken, om dae te danken vó den zegen, die an Vor- stenuus en Vaoderland geschoenken is en om in aolen ootmoed te bidden, dat 't ook verder de Koninklijke Fermielje en ons Volk goed mag gae. 'kVraege julder uut volle bost mi mien uut te roepen: Leve de Koneginne, leve de Prinsesse en de Prins en leve ons klein Prinsesje! Ten slotte werd gezongen een couplet van „Wij leven vrij, wij leven blij". Vijf en twintig jaar in politiedienst. De heer R. A. Avink, inspecteur van politie eerste klasse herdenkt vandaag den dag, waarop hij voor 25 jaar, na melijk op 1 Februari 1913 bij de admini stratie van de Haagsche politie in dienst trad. Met ingang van 15 Nov. 1915 werd hij benoemd tot inspecteur tweede klas se te Middelburg. Op 1 Nov. 1917 ging hij als inspecteur tweede klasse naar Nijmegen. Daar bleef hij ruim 2 jaar, want op 23 Jan. 1920 keerde hij terug naar Middelburg en se dert dien is hij hier als inspecteur eerste klasse werkzaam. De heer Avink heeft speciaal voor de regeling van het verkeer veel gedaan en hij is voorzitter van de afdeeling Zee land van den Alg. Nederl. Politiebond. Hedenmorgen kwamen de Commissa ris van politie, de adjunct inspecteur, de oudste hoofdagent en de oudste agent den jubilaris ten zijnen huize complimen teeren. Daarna kwam ook het bestuur van de vereen, voor Veilig Verkeer, waar van de heer Avink secretaris is. Van zeer vele zijden mocht de jubilaris blijlken van belangstelling ontvangen Relatieve toeneming geringer dan in 1935. Aantal echtscheidingen stijgend. D'e statistiek van den loop der bevol king over 1936 is verschenen, waarin een groot aantal demografische gegevens zijn bijeengebracht. Uit deze publicatie blijkt, voorzoover betreft de bevolking in 't algemeen, dat de relatieve toeneming ook in (1936 weer geringer was dan in het voorafgaande jaar; van 18501931 was deze toeneming- steeds stijgende. In 1931 bedroeg zij 1.59 pet.; daarna is de daling ingetreden. In 1935 nam de bevolking met 0.98 pet. toe; in 1936 met 0.97 pet. De hoofdoorzaak van den bevolkingsgroei is gelegen in het geboorte-overschot (verschil tussphen ge boorte en sterfte), hetwelk in 1936 97.752 of 1.15 pet. bedroeg. Door grooter ver trek dan vestiging verloor ons land dit jaar 15.338 inwoners of 0.18 pet. De totale toeneming bedroeg derhalve 82.414 of, gelijk bovenvermeld, 0.97 pet. tegen 82.480 of 0.98 pet. in 1935. Het acciès der bevolking is niet gelijk matig over het geheele land verdeeld. Het aandeel der groote steden, zoowel als der gemeenten met minder dan 5000 inwo ners daarin, neemt af; dat der overige gemeenten stijgt, zoodat de groei van de gemeenten der middengroep relatitf het grootst is. 't Aantal levend geborenen be droeg in 1936 171.675. De daling van het relatieve geboortecijfer zette zich ook dit jaar voort. Per 1000 der bevolking be droeg dit cijfer in 1925 20.21 en in 1936 20.16. Het percentage onwettigen zette zijn daling voort. In 1901/05 bedroeg het 2.36 pet.; thans is het tot 1.53 pet. in 1936 verminderd. Het procent der doodgebore nen, dat in vergelijking tot vroeger even eens sterk is gedaald, blijft de laatste ja ren constant, n.l. 2.51 pet. Het percen tage meerlinggeboorten is in den loop der jaren ook afgenomen. In 1936 be droeg het 12.7 pet. Dit jaar was rijk aan drielingen. Het waren er 23 tegen 13 in 1935. Onder de eerstgeborenen is in ver band met den leeftijd der ouders, het jongensoverschot grooter dan onder de later geborenen. De daling van de sterfte, berekend per 1000 inwoners, zette zich ook in 1936 voort. In 1935 bedroeg dit cijfer 8.73, in 1936 8.68. De sterfte onder de mannelijke bevolking is grooter dan onder de vrou welijke; het verschil wordt evenwel steeds kleiner. In het cijfer der huwenden, even eens berekend per 1000 der bevolking, ziet men geen vaste tendens tot stijging of daling gelijk bijt de geboorte of sterfte; het is sinds 1840 schommelend. In 1936 was het weer iets hooger dan in de voor afgaande jaren; in 1935 bedroeg het 14.35, in 1936 14.77. Het aantal echtscheidingen, be rekend per 1000 gehuwde paren, is over het algemeen stijgend en was in 1936 weer hooger dan in de voorafgaande ja ren. In 1935 bedroeg het 1.78, in 1936 1.89. Het aantal echtscheidingen van ta fel en bed bedroeg in 1936 0.37 per 1000 gehuwde paren tegen 0.41 in 1935. F.en kleine advertentie in de rubriek Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni hij vooruitbetaling Aloemeene ledenvergadering der Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord". Maandag j.l. werd te Roosendaal de al gemeens vergadering van de Coop. Sui kerfabriek en Raffinaderij: „Dinteloord" gehouden onder leiding van den voorzit ter, den heer W. Kakebeeke te Goes. In zijn openingsrede zet de voorzitter de omstandigheden uiteen, die geleid heb ben tot het voorstel van het bestuur om wijziging te brengen in de in 1928 geslo ten overeenkomst met de Coöp. Beetwor telsuikerfabriek te Zevenbergen. Sedert 1928 zijn de omstandigheden voor de sui kerindustrie hier te lande zoodanig in grijpend veranderd, dat de destijds ge sloten overeenkomst niet meer past in het kader der thans geldende verhoudingen. Spreker is er van overtuigd, dat de thans voorgestelde wijzigingen een grondslag zullen blijken te zijn voor een verdere vruchtbare samenwerking tusschen de heide coöperaties. Vervolgens bespreekt de voorzitter het tot stand komen der Londensche Conven tie en haar beteekenis voor de Nederland- sche suikerindustrie. Hij wijst er op, dat door deze conventie geen einde gemaakt wordt aan de protectionistische maatre gelen, die over de geheele wereld ien be hoeve van de suikerproductie warden ge troffen. Wel zal, dank zij deze conventie, de vrije wereldmarkt niet nog verder in gekrompen worden en wordt de moge lijkheid geschapen, door het vaststellen van export-quota voor de suiker-expor- teerende landen, het aanbod van suiker op de vrije wereldmarkt te regelen. Spr. verwacht echter, in verband met de samenstelling van den internationalen suikerraad, geen zoodanige stijging van den suikerprijs, dat deze in overeenstem ming zal zijn met de productie-kosten hier te lande. Het aanvaarden door Ne derland van deze conventie, in hoofd zaak ter wille van de Java-suikerindu- strie, brengt naar sprekers oordeel voor de regeering de consequentie mede, dat zij de Nederlandsche suikerindustrie, zoolang de suikerprijs niet genoegzaam stijgt, zal dienen te steunen. De beteekenis der Londensche Conven tie is dus deze, dat er voor de suiker-in dustrie hier te lande een periode van grootere bestaanszekerheid en stabiliteit zal aangebroken zijn, die in de vooraf gaande jaren ontbroken heeft. In die ja ren heeft het bestuur slechts weinig maat regelen kunnen nemen ter vernieuwing der technische outillage. Nu de vooruit zichten door 'het tot stand komen der Londensche Conventie gewijzigd zijn, zul len maatregelen getroffen moeten worden om den achterstand, die in de laatste crisisjaren is ontstaan, in te halen. De secretaris, de heer J. M. van Bom mel van Vloten te Goes, geeft vervolgens een uitvoerige toelichting op het voorstel tot wijziging der overeenkomst met Ze venbergen, hetwelk zonder hoofdelijke stemming wordt aanvaard. De Balans en de Exploitatierekening 1936'37 worden vervolgens, na toelich ting door den secretaris, ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. De Secrataris doet verslag over het verloop van de campagne 1937. In de fa briek te Zevenbergen werden verwerkt 90 millioen kg bieten, in die te Dinteloord 259 millioen. De leden van Zevenbergen en Dinteloord leverden echter veel meer bieten, zoodat op grond der bestaande contingenteerings-overeenkomst aan de C. S. M, een hoeveelheid van ruim 28 millioen kg moest worden afgestaan. In verband hiermede deelt de secretaris mee dat ten aanzien van de levering per aan deel in het volgende jaar door het be stuur minder soepel zal kunnen worden opgetreden dan tot dusver het geval was. De hoeveelheid, welke per aandeel gele verd zal mogen worden, zal mede in ver hand met de gevolgen van de Londensche Conventie beperkt moeten worden. De re geling, die te dezen opzichte door het be stuur zal worden getroffen, zal nader per circulaire bekend worden gemaakt. De Secretaris bespreekt tevens de ver houding der regeering tot de suiker-in dustrie. De voorwaarden, die voor het jaar 1937'38 zullen gelden, zijn nog niet bekend. De tot dusver gevolgde methode, waarbij deze voorwaarden telken jare na een uitgesteld boeken-onderzoek worden vastgesteld, acht spreker onjuist, omdat zij doodend is voor het nemen van initia tief. Tenslotte komt aan de orde het voorstel van het bestuur om voor de op het terrein der fabriek per kar, wagen op vracht auto aangevoerde beetwortelen een bedrag van f 0,15 per 1000 kg in rekening te brengen wegens weegloon en ontvangkos- ten. Het voorstel wordt na uitvoerige dis cussies aangenomen. Een redacteur van de „Maasbod e" had een onderhoud met Dr H. N. Kluy- ver, die juist van een reis naar Budel is teruggekeerd, waar hij een onderzoek naar de Bisamrat had ingesteld. Op de vraag, wat zijn laatste ervaring over de sporen van de bisamrat op Ne- derlandsch gebied zijn, antwoordde dr Kluyver: „Ik ben op tocht geweest, om de juiste plaats te zoeken, waar het eerste exem plaar van de bisamrat gevangen is. U weet, dat het zoowat in den hoek moet zijn, waar Brabant, Limburg en België samenkomen. Dat het in de onmiddellijke omgeving van de zinkfabrieken en in de huurt van de Zuid-Willemsvaart is, le vert daarom zooveel gevaar op, omdat het niveau van dit kanaal aanmerkelijk hooger is, dan het niveau van het omlig gende land. Ik heb echter de juiste plaats, waar de rat gevangen is nog niet met ze kerheid kunnen vinden, omdat de man, die de rat gevangen heeft, voor mij onbe reikbaar blijft. Dat onbereikbaar zijn hangt samen met de vrees, dat hij door het levend-gevangenhouden van de bi samrat de wet overtreden heeft en daar door dus iii moeilijkheden zou geraken. Hij kan er echter van overtuigd zijn, dat voor die vrees in het geheel geen grond is. Integendeel zijn wij' hem erg dank baar en hij kan er zeker van zijn, dat wij hem nog zullen beloonen voor de moeite, die hij zich gegeven heeft. De volgende vraag aan dr Kluyver was, welke de bestrijdingsmethode van de bisamrat is, die tot nu toe het meeste resultaat heeft gehad. De beste methode om de dieren te van gen blijft altijd nog de bisamrattenval van dam Roith, den grootsten biramratten- jager uit Beieren. De val bestaat uit een soort fuik van metaaldraad, van boven rechthoekig met in het midden een ope ning, die toeloopt als een opening van een fuik. In het midden der smalle zijden van den rechthoek steken twee stangen omhoog, die verbonden zijn door een ijzerdraad. Ue constructie van deze bi samrattenval is geheel gebouwd op de zeer nauwkeurige bestudeering van de manier van doen van de bisamrat. Zooals reeds voldoende bekend is, leeft de bisamrat bij' voorkeur in stilstaand water, aan de oe\ers sterk begroeid met rietkragen en met houtgewas op de boor den. Zoo'n stilstaand water is vaak sterk begroeid met waterplanten. Om bij het zwemmen nu van de waterplanten zoo weinig mogelijk last te hebben, legt de bisamrat zwemwegen aan, n.l. steeds denzelfden weg kiezend duwt hij' de wa terplanten op zijn zwempad uiteen, zoo dat de wegen, die hij neemt steeds dui delijk kenbaar zijn. Dwars over zulk een zwemgang nu wordt de fuik te water gelaten. De fuik zelf ligt een eind onder den waterspiegel met de opening naar boven gekeerd. Aan weerszijden van den zwemgang staan de beide ijzeren stangen en dwars over den zwemweg heen, even aan de oppervlakte van het water, loopt de ijzerdraad, die beide stangen verbindt. De bisamrat heeft de gewoonte, zoodra hij in het water er gens tegen aan zwemt, onmiddellijk lood recht te duiken. Dat doet hij ook, zoodra hij- den ijzerdraad dwars over zijn zwem weg gespannen vindt. Hij duikt en duikt loodrecht in de onder den draad zich bevindende fuik. Daar komt hijl niet meer uit. Deze methode heeft zeer groote voor- deelen. De bisamrat verdwijnt door deze methode spoorloos, zonder dat de andere dieren van zijn soort worden gestoord. De methode van klemmen zetten is hierom zoo gevaarlijk, omdat een schreeuwende bisamrat de anderen ver stoort, die dan op den loop gaan en zich verspreiden. Het tweede voordeel is, dat men met deze val alleen maar bisamrat- ten vangt en niets anders. Alleen de bi samrat duikt loodrecht, andere dieren duiken schuin of zijwaarts. En dan vangt men er niet één bisamrat mee, maar kan men er velen tegelijk mee vangen, Een andere methode is het opzoeken van de holen van de bisamrat. Alle uit gangen worden bepaald en afgezet door vallen, strikken en klemmen. Aan iedere uitgang, wanneer strikken en klemmen worden gebruikt, natuurlijk meerdere exemplaren, want de mogelijkheid be staat, dat meerdere ratten uit één uitgang komen en iedere rat moet dan een klem of strik gereed vinden. Dan worden in één der openingen of in een opening, die gemaakt wordt, gaspatronen of knallende patronen gedaan, zoodat de bisamrat- lenfamilie vlucht en door alle uitgangen in de val loopt. Ik behoef u echter niet te vertellen, dat deze methode alleen kan worden toegepast door menschen die ge heel met het vak op de hoogte zijn en alle knepen van het vak kennen. De algemeene maatregel van bestuur, waarbij wordt vastgelegd, dat gevaar voor den inval der bisamrat voor de provincies Zeeland, Brabant en Lim burg bestaat, heeft de bestrijding zoo ge regeld, dat de uitroeiing practisch steeds door den Plantenziektenkundigen Dienst geschiedt. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie: Damoshaml- schoen. Bij particulieren: Dameshandschoen, gem,-veldwachter, St,-Laurens; Das. J. p' Kasse, Noordweg A 111; Kinderhand- schoentje, F. Pape, K. Noordstr. 9; Be- lastingmerk, C. Janse, Noordweg B i4o; Kinderport. met inh., A. Goeman, Volde- rijstr. 16; Heerenhandschoen, Fiegen, Var- kensmarkt 4; Huissleutel, Annot, Gast huis; Nagelknijper, A. P. W. Jobse, Se- geerstr. 15; Wollen muts, P. Wondergem, Bellinkstr. 22; Vulpotlood, P. Boekhorst, Noordweg A 115; Handschoen, A. Gons sens, Parklaan Handschoen, F. de Ko ning, Oostkerkplein 4; Heerenhandschocn, J. v. d. Berge, Singelstr. 36; Port. met inh., N. Goeman, Volderijstr. 16; Kinder handschoen, M. Paardenkooper, Smids- bolwerk 5; Muts, Beekman, Nieuwland- sche weg 10; Rozenkrans, J. M. Dunnis, Seg.str. 41; Kinderwantje, K. Adriaanse. Kalverstr. 9; Zilv. broche, Janse, Lange Noordstr. 70; Heerenhandschoen, Cuj St.-Pieterstr. 42; Kinderwantje, Jo v, cj. Berge, Bleek 18; Mantelband, L. Sinke, St. Jansgang 4; Bankbiljet, R. A. Basti aanse, L. Viele 7; Armband, P. J, Wolf, Koudekerksche weg D 98; Gouden ring, W. Davidse, Spanjaardstr. 20; 1 p. glacé handschoenen, Holster, Vlasmarkt 25/27; Huissleutel, F. de Boer, Kinderzorg 14s, Sleutel no 11, F. Haak, K. Geere 21; Be- lastingmerk, Blecourt, Seissingel 10; Da meshoed, A. de Waard, Spanjaardstr. 43; Kosteloos belastingmerk, A. Midavaine, N. Oosterschestr. 7; Leerboek, M. van Hercules, Vliss. str. 20; Kinderhandschoon, J. Poppe, Arn. Voetpad 38; Rijwieltasch, A. v. d. Broeke, Noordweg B 9; Huissier tel, S. Hubregtse, Werfstr. 13; Kinderhand schoen, L. v. d. Berge, Spuistr. 2; Dames port. m. inh., J. Davidse, Brigdamme B 84; Rozenkrans, Boogaard, Oude Viis- weg E 378; Belastingmerk, M. Schuit, Schuttershofstr. 3; Belastingmerk, S. den Hoed, Veere B 107; Boodschappenmand, Cor Buys, Molenberg 49; Gouden ring, Juffr. Sanderse, Heerengracht 90. Woensdag 2 Februari 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 4.15 M VARA-Uitz. 10.0010.20 v.in. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 „Onze keuken", cau- serie. 10.00 Morgenw. 10.20 Voor Arb. in de Continu-bedrijven. 11.30 „Bestr. van de werkloosheid", causerie. 12.00 Gram, 12.30 „Fantasia" en gram. 1.301.45 Gram. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6,00 „Do Ramblers". 6.40 Causerie „Friesch op de school". 7.00 Koorzang. 7.30 Cy clus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herk. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP, VARA-Varia. 8.15 VARA-Oïkest. 9.00 Radio-iooneel. 9.30 VARA-Orkest. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Koorzang (Gr.pl.). 10.30 Gram. 11.15 Or gelspel. 11.45—12.00 Gram. HILVERSUM II, 301.5 M. NCRV-Uitz. 6.307.00 Onderwijs! v. d. Scheepv. 8.00 Schrift!, meditatie, gew. muz. Gr, pl.) 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 P nsemble van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Verv. conc. 1.30 Gram. 2.00 Sopraan en piano. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gram. 6.00 land- en tUinb.halfuur. 6.30 Taalles en causerie over het binnenaanvaringsr' lo ment. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespr. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP. Herh. SOS- Ber. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 Ou- rie „D'e Wederkomst des Heeren" (III), 9.30 NCRV-orkest en soliste. 10.00 Ber. ANP 10.05 Dampraatje. 10.20 Verv. concert. 10.45 Gymn.les. 11.0012.00 Gram. Hier na: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 en 12.05 Orgelconcert. 12.35 BBC-Northern-orkest. 1.20 Gram. I.50—2.20 De Wessex Players. 4.05 Gram 4.20 Vesper. 5.05 Gram. 7.00 Orgels] 7.20 „Rhe Rebel Maid",operette. 8.33 BBC-Symphonie-orkest en soliste. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50' New Pabco- orkest. 1.50'2.20 Gram. 5.20 Orkest. 6..»" Gram. 7.20 Zang en piano. 8.20 Symi I' nie-orkest. 9.55 Gram. 10.5011 20 dito 484 M.: r2.20 Gram. 12.50 J. Schyders' orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Orkest. 6.20 Zepparoni-kwartet. 7.35 Gram. 8,20 Sa-/ lonorkest en solisten. 9.05 Luiks Koor- ftd orkestconcert. 10.3010.40 en 10.50 II.20 Gram. DEUTSGHLANDQENDER, 1571 M. 6.30 Ferdy Kaufmann's orkest en solis ten. 7.20 Orkest. 9.50 Cello en piano, 10.2011.20 O'. Kermbach's orkest Door de Rijksveldwacht te Baarn wordt na het bekend worden van de blijde ge beurtenis de vlag geheschen. Stand van hedenmorgen 10 u Uitgave: N. „Luctor et Ei het Bureaux Lang Postrekening 44 Bijkantoor M i J. J. F A N O Y, Directeur - Hoof Gistermiddag on cleele geboorte-a Beatrix ten paleis had ten overstaan der gemeente Baa van Reenen, in twee getuigen, den H. Colijn en den Raad van State, Jl Blokland. De namen, welki ses verkreeg zijn: Beatrix Wilh Ter toelichting laatste namen die ders zijn. De eers verband met eenig sluitend gekozen o; van dezen naam. lukaanbrengende") Do Prinses zal ses Beatrix. Wanneer Prinse: roepen zal worden zal zij desverkieze onder haar tweed? Na afloop van d boorte-aangifte hee: Baarn, Jhr Mr va lendheid gehad -de lichten over het ve: De burgemeester, in ambtsgewaad, gen 5 uur in gezi van den burgerlijk! Rennes van het Ba het paleis Soestdij! de heide heeren c den Soestervieugel den ze ontvangen c taris en kapitein d' adjudant van Z. K en vervolgens naar oude gedeelte van Hier bevonden zi H. Colijn en Jhr Bi die ais getuigen va; zouden fungeeren. ken wachten werde: laerts van Blo'klan zwarte jas en burg geleid naar de verl: nieuwen vleugel aa: aan den achterkan legen. In dit ruime vei held en betimmerd heeft de geboorte-a waarbij uitsluitend I rins Bernhard autoriteiten. Kort nadat dezen ren aangekomen, hard het vertrek. De Prins, die zag er volkomen maakt kalm, hij den indruk een gmu drie bezoekers uurlijk allereerst wenscht met de i van Zijn dochter, ee; ge; ma geli te!LPrms Dernha on Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsen: Woensdag 5 u. 5 min, vertrek verlaten, O heeren met het 6erv ge®]-zij'den kuss e Drins, die zi< zal heeten Armgard. dpro°n^en de gezml Enigszins vei aant fn 'eersten na: aantrof in den stflI hebben6 voe&en. leen WlJ gekozen, en h y was geW kin H 7lel den bt Aindje, dat 52 C.M. eegt en blond haa:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6