rhb Genen» Uit de Provincie eeschenkenhufe De begrooting van Justitie. Aan het Zoeklicht. Kerknieuws. Predikbeurten. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. Deze handige Inkooptasch kost maar f 2.90 ZUID-BEVELAND. Dammen. Tal van vragen werden daarna gesteld en door den spreker beantwoord. NOORD-BEVELAND. Directe belastingen. Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der registra tie en domeinen G. N. Nelemans ver plaatst van het kantoor der registratie en domeinen te Hulst naar het kan toor dier middelen te G o e s. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland: a. tot dijkgraaf van den Schorerpolder, A. Boone te Rittem; b. tot plaatsvervanger van den dijk graaf van den Schorerpolder, J Durink te Nieuw- en St. J.oosland; c. tot lid van bet bestuur der water- keering van den calamiteuzen Suzanna- polder, M. Moerland te St. Annaland. Men vordert goed. Na een paar zeer lastige dagen bij de Kanaal- brug, zal heden de aansluiting aan den nieuwen kanaalweg gereed zijn, zoodat in beide richtingen het verkeer normaal kan plaats hebben. Dan wordt begonnen met het tweede rijwielpad langs den rijweg en daarnaast, dus langs het ka naal, een voetpad. Als ook dat gereed is, zal een zeer groote verbetering tot stand zijn gekomen. Donderdagavond hield de Geitenfok- vereeniging haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer W. Melief- ste. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 89 leden telt. Uit het verslag van den penning meester, dat er was ontvangen f 188 en uitgegeven f 176, dus een batig saldo van 112. Besloten werd om de contributie op f0,75 en het dekgeld voor dit jaar op 70 cent te brengen. De aftredende be stuursleden W. Meliefste en M. Barentse werden herkozen. Gekozen werd J. La- bruijere. De keuring zal op de gewone terreinen plaats hebben. Aan de aanbesteding van de geiten velletjes werd niet medegedaan. De heer Versluijs van Serooskerke hield een lezing over de voeding der geiten. Gemeenteraad. In de gisteren middag gehouden voltallige vergadering van den gemeenteraad heeft wethouder Edelman de Nieuwjaarsrede van den voorzitter beantwoord. Bij het voorstel tot wijziging der be grooting 1937 bracht de heer van Oor schot dank aan B. en W., die er voor het grootste deel in geslaagd zijn Ged. Staten te overtuigen van de wenschelijk- heid van verschillende posten al betreurt hij het, dat de post voor de vacantie- kolonies niet op f 1500 kon worden ge handhaafd. De heer Rorije zegt, dat dit niet de schuld is van Ged. Staten doch van de regeering. De wijzigingen werden goedgekeurd. Na enkele inlichtingen werd een be sluit om grond te verkoopen aan den heer Matzinger ingetrokken. Verkocht werd 516 vierk m. grond aan den Koudekerkschen weg voor f 1908 aan den heer J. Q. Brand en 157 vierk, M. aan de Bloemenlaan voor f 907 aan A, de Rijcke qq. Naar aanleiding van een toelichting van B. en W. over den voedingstoestand der schoolkinderen, merkte de heer Kónig op, dat er zeker een goede school- voeding is, doch dat er nog kinderen zijn, die een betere moesten hebben. Bij de rondvraag hebben talrijke leden uitvoerig van gedachten gewisseld over een bepaalde groep maatschappelijk ge- steunden, werkschuwen, wier huizen ver vuilen, terwijl de kinderen verwilderen Wat men doet om deze menschen te hel pen, is vergeefsoh. A.ls men hen huisraad geeft wordt het verkocht en het geld ver- dronken. De autoriteiten hebben besloten een poging te doen, althans de kinderen te redden. De ouders hebben toestemming gegeven, dat de kinderen dagelijks in de kazerne Willem III komen, waar een groot lokaal voor ben is ingericht; daar worden ze gezuiverd, gevoed, met speel goed bezig gehouden enz. Van de 29 kin deren zijn er den eersten dag slechts twee gekomen. Nu zijn bet er 7. De andere kinderen worden door de ouders opzette lijk thuis gehouden. Daar alle pogingen om hen tot andere gedachten te brengen gefaald hebben, werd een deel van hun steun ingehouden. Maar ook dit helpt niets. In een uitvoerige rede heeft de heer A. Rorije, wethouder van financiën en sociale zaken betoogd, het zijn plicht te achten er tegen te walken, dat groote her dragen nutteloos worden uitgegeven aan gezinnen, waar men er op uit is een le venslang pensioen van de gemeente te genieten. Tevens protesteerde spreker tegen de critiek die van bepaalde zijde is geoefend en die hem gegriefd heeft. Verschillende raadsleden van allerlei richting brachten den wethouder hulde voor de wijze waarop hij en het bureau voor sociale zaken deze aangelegenheid behandelen. Vere. Donderdagavond hield de A.R. Kiesver, alhier haar jaarvergadering on der leiding van haar voorzitter dhr A. P. Kasse. De voorzitter herdacht in zijn openingswoord 2 leden, die door den dood aan de vereeniging zijn ontvallen, waaronder dhr W. de Wojf, oud-voor zitter. Uit het jaarverslag Meek, dat in het verloopen jaar drie bestuurs-, drie leden- en één openbare vergadering zijn gehouden en dat het leden-aantal op 1 Januari 1938 41 was. De penningmeester kon rapporteeren, dat zijn kas met eep klein nadeelig saldo sloot. De voorzitter hield een lezing over ordening in bet bedrijfsleven. Hierop volgde een drukke bespreking. Gapinge. De afdeeling van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond hield Donder dagavond in de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier, onder leiding van zijn voorzitter dhr J. de Nood, een goed be zochte propaganda-vergadering. Na ope ning der vergadering door Ds J. W. Tun- derman, Geref. predikant, verkreeg de heer Vingerling uit Goes bet woord over bet onderwerp: „Goed georganiseerd". Spr. zette in zijn met aandacht gevolgde rede het belang van georganiseerd zijn uiteen. Na de propaganda-vergadering volgde een huishoudelijke vergadering ter bespreking van de loonactie. Aagtekerke. Door den Commissaris der Koningin is tot deskundig adviseur in zake verleenen Vogelwet-vergunningen aangewezen dhr S. Kodde. Vrouwepolder. Donderdagavond hield de Geref. Knapen vereen. „Samuël" alhier haar 29ste jaarvergadering onder leiding van dhr S. de Visser. Uit de verslagen bleek, dat er een batig slot is en dat de vereeniging 21 leden telt. Verder werd de avond gevuld met voor drachten, samenspraken, inleidingen enz Afgevaardigden brachten felicitaties over waarna deze gezellige avond door dor P. Duvekot gesloten werd. met ritssluiting en van binnen gevoerd jwiaw^awiliiaaMariLi-SKvïiiagaaS Uitslag van den damwedstrijd voor den Z. D. B. 2e kl. afd. B tusschen Ka- pelle I en Kruiningen II. P. BostelaarJ. Meier O2; L. v. Wel M. Goeree 20; J. MotA. v. d. Berge 20; M. de JagerE. de Bel 02; F. van WelJ. v. Wattem 11; C. Nieu- wenbuizeM. Dek 11; J. Balkenende M. de Buck 11; L. de GroeneJ. Olree 20; 'C. VeerboekH. Blok 1-1; A. KaatJ. de Bel 2'0; Uitslag 128. Krabbendijke. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. Al vorens werd overgegaan tot behandeling van de agenda sprak de voorzitter een Nieuwjaarsrede uit. Het jaar 1937 was een rustig jaar voor de gemeente Krabbendijke. Een jaar, waarin eenige opleving te 'bespeuren viel. De vooruitgang kwam vooral tot uiting in het geringe aantal werkloozen, zo o dat het zelfs mogelijk was de steunregeling gedurende eenige maanden stop te zetten. Ook in de laatste maanden van 1937 wa ren er minder werkloozen dan in de ge lijke periode van 1936 en wel in October een gemiddelde van 1 tegenover 7 in 1936, in November 9 tegenover 15Vs en in December 27 tegenover 29 in Decem ber 1936. In het geheel werd in deze ge meente in 1936 f '8100 aan werkloozen- zorg uitgegeven, terwijl in 1937 f 6150 voldoende was. In 1938 is er weer met werkverschaf fing begonnen en thans zijn twee objec ten in uitvoering. Indien deze objecten uitgevoerd worden naar genoegen van de uitvoerders zullen zich in den loop van dit jaar misschien nog meer belangheb benden aanmelden om tot grondverbete ring met subsidie van Rijk en gemeente over te gaan. D'aar de wegen in 1937 weinig onder houd vereischten, was het mogelijk in den Doel eenige verbetering te brengen. Jammer is bet, dat er in Krabbendijke niet meer gebouwd wordt. Er werden in bet afgeloopen jaar 2 vergunningen voor nieuwbouw afgegeven, betgeen beduidend minder is, dan in de daarvoor liggende jaren. De moeilijke tijdsomstandigheden zijn hieraan ook niet vreemd. Dat hier aan goede woningen toch nog wel behoef te is, blijkt uit bet feit, dat de wonin gen in de Viele, welke door den Raad on bewoonbaar werden verklaard op 2 na nog niet ontruimd zijn en B. en W. met een voorstel moeten komen om de termijn van ontruiming te verlengen. De financieele toestand van de gemeen te is nog steeds niet rooskleurig, maar toch kan hierin een kleine bespeuring van verbetering worden gedaan. Deze rede werd beantwoord door weth. de Kok. Vervolgens wordt overgegaan tot vast stelling van de exploitatie-vergoeding voor de bijzondere scholen over 1935. Overeenkomstig bet voorstel van B. en W. wordt z.h.st. 'besloten de exploitatie vergoeding over 1935 voor de school in de Julianastraat vast te stellen op f 1839.82, voor de school in de Wil'hel- minastraat op f 927.78 en voor de Herv. school op f 851.17. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. besloten het voorschot om de exploitatie-vergoeding voor 1938 voor de school in de Julianastraat vast te stellen op f 1519.98, voor de school in de Wilhelminastraat op f 692.78 en voor de Herv. school op f 698.32. De leden van het Burgerlijk Armbe stuur, J. Adam en L. Molhoek worden herbenoemd. Aan de orde wordt nu gesteld de ver lenging van den termijn tot ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde wonin gen in de Viele. Dhr Nagelkerke voelt wel bezwaren hiertegen. De voorzitter ant woordt, dat dit de laatste verlenging is. Dhr Haverboek zegt, dat de raadsleden het allen noodzakelijk hebben gevonden, dat de woningen onbewoonbaar verklaard werden. De bedoeling is echter nooit ge weest om nu ineens alles af te snijden. Daarom werden ook termijnen gesteld. Op ontruiming zal aangedrongen worden, dit moet echter zachtjes aan gebeuren. Z.h.st. wordt hierna tot verlenging van den termijn tot ontruiming van de on bewoonbaar verklaarde woningen beslo ten. Hierna doet de voorzitter enkele mede- deelingen omtrent bet loon dat in de werkverschaffing wordt uitgekeerd. Uit deze mededeelingen blijkt dat de door de tewerkgestelden geuite klachten onge grond zijn. Dhr Haverhoek wijst er op, dat dergelijke praatjes wel een® verkeerd werken. We moeten met deze werkver schaffing blij zijn. Er moet in de werk verschaffing iets meer verdiend worden, dan dat men in de steunregeling ont vangt. De cijfers wijzen uit, dat dit ook zoo is. Dhr Vogelaar zegt, dat er waar schijnlijk nog een object zal komen om in werkverschaffing te worden uitgevoerd namelijk bet uitdiepen van een sloot langs den Rijksweg. Hierna volgt slui ting. 's Heer Arendskerke. Het is in het af geloopen jaar nog al eens voorgekomen, dat proces-verbaal is opgemaakt tegen eigenaars van in het landbouwbedrijf ge bezigde paarden, welke drukwonden on der het tuig hadden, kreupel waren of in zoodanigen toestand verkeerden, dat door die dieren op pijnlijke of knellende wijze arbeid moest worden verricht. De politie is voornemens met onvermin derde strengheid daar tegen op te treden. Men zij gewaarschuwd. Qvezande. Donderdag vergaderde de B.V.L., afd. Ovezande. De plaatselijke leider heette allen wel kom, inzortderheid den heer Eckhardt, secretaris der gewestelijke commissie. Aan P. Rentmeester en M. Huige werd een brevet als scherpschutter uitgereikt met resp. 183 en 182 punten en aan J. Sommeijer als koningschutter met 195 punten. Na de pauze werden door den heer Eckhardt nog eenige mededeelingen ge daan omtrent het organiseeren van Korps- of Districts-schietwedstrijden. Ook werd gevraagd naar het schieten met scherpe patronen. De heer Eckhardt zegde zijn medewerking toe om dit plan te doen verwezenlijken. Hierna werd door den heer Eckhardt een lezing met licht beelden gehouden over de Russische re volutie. De plaatselijke leider betuigde den heer Eckhaidt zijn warmen dank voor deze le zing. Borsele. Donderdagavond kwam de A. R. kiesvereen. alhier in openbare verga dering bijeen in de Geref. kerk. Een 100- tal personen was aanwezig. De leiding berustte bij Ds Fransen. Alle aanwezigen, inzonderheid de beer W. Wagenaax, lid der Tweede Kamer, werden welkom geheeten. De voorzitter deed verder mededeeling van een telegrafisch ingekomen bericht uit Soestdijk, dat de film-operateur van de Ned. Ghr. Film Centrale, in verband met de blijde gebeurtenis verhinderd was. Daarna sprak de heer Wagenaar over: „Staatkundige vraagstukken van dezen tijd". Spr. stond stil bij de Kabinetsformatie in 1933 en 1937 en behandelde uitvoerig op welke wijze en met welke moeilijkbe den de samensteller, Dt Golijn, bij de tot stand koming beeft te kampen gehad. Het Ministerie van 1933 kan aangemerkt worden als een crisis-kabinet, dat bestaan beeft uit verschillende politieke groepee ringen (A. R., C. H., R. K., Lib. en V. D.), waarbij uiteraard principieele kwesties niet zoozeer op den voorgrond konden komen, zulks in tegenstelling met het huidige Kabinet, dat bestaat uit Minis ters uit de drie groote partijen ter rech terzijde en een tweetal kleurlooze minis ters, zoodat thans meer principieele ken de aandacht zullen kunnen hebben. Spr. noemt o.a. huwelijks»- en gezinsle ven, de publieke eerbaarheid en de be vordering van den wekelijkschen rust dag. Beloften kunnen niet worden gedaan. Verder besprak spr. de werkloosheids vraagstukken. Doot de meerdere werk verruiming was er in 1937 een minder aantal werkloozen. Minister Romme beeft ook voor deze groep Nederlanders een open oog, betgeen uit verschillende nieuw getroffen maatregelen wel gebleken is. Echter zal de werkloosheid nog blijven voortbestaan. Er heerschf onder de werk loozen nog veel ellende, maar niet verge ten mag worden, dat er geen land ter we reld is, dat zóó goed voor de minder met aardsche goederen gezegenden zorgt als ons Nederland. Spr. kenmerkte de A. R. partij als een nationale partij, welke onder hare aan hangers rijken zoowel als armen telt, menschen van verschillend beroep en be drijf. Zij werkt voor bet geheele Neder- landscbe volk. Daarna behandelde spr. de zaken die in verband staan met de leerlingenschaal bij het lager onderwijs en het vraagstuk van de werklooze onderwijzers. Groote voorzichtigheid blijft geboden. D'e belas tingen zijn zwaar, véél te zwaar en thans vraagt de Defensie ook groote sommen Voorloopig Verslag der Eerste Kamer. Aan het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer over de begrooting van Ju stitie is bet volgende ontleend: Sommige leden opperden de wensche- lijkheid, alsnog een ruimen termijn in acht te nemen voor de inwerkingtreding der Pachtwet. Andere leden drongen aan op een spoedige inwerkingtreding. Wat het h uw elijksvermogens- r e 0 h t betreft, waren verscheiden leden van oordeel, dat er reden is om de af doening van dit met veel arbeid en zorg voorbereide wetsontwerp, dat voor open bare behandeling gereed ligt, te bevor deren. Sommige leden brachten de wensche- lijikheid ter sprake, het arbeids recht als zelfstandig onderdeel van ons recht in een, een geheel vormende wettte- lijke regeling onder te 'brengen. Verschillende leden waren van oordeel dat een regeling van het ontslag- r e 0 h t, met name voor zooveel betreft den opzeggingstermijn en de schadeloos stelling, miet speed moet worden geno men. Zulks vooral met het oog op de uit breiding, welke na de totstandkoming van de aanhangige wijziging der dienst plichtwet het jaarlijlksoh contingent van .dienstplichtigen zal ondergaan, en de ver lenging van den eersten oefentijd tot 11 maanden, opdat tijdig zoodanige maat regelen zullen worden getroffen, dat zij, die bij hun opkomst onder de wapenen een betrekking hebben, na vervulling van hun dienstplicht niet werkloos zullen zijn. Verscheidene leden verklaarden met instemming te hebben gezien, dat krach tige handhaving van het gezag door den minister in uitzicht werd gesteld. Enkele leden wezen op het huns in ziens onjuiste gebruik, dat somtijds wordt gemaakt van de mogelijkheid tot het toe passen van preventieve 'hech tenis. Eenige leden wezen op de toenemen de baldadigheid van de jeugd en het gewicht van dit probleem. Sommige leden stelden er prijs op, onder de aandacht van den minister te brengen, dat door de verandering,als ge volg van bezuinigingsmaatregelen in onze rechterlijke indeeling aangebracht, in de toekomst, tot groot ongerief van hun om geving, verschillende notariaten zullen moeten verdwijnen, althans van een groot deel der praktijk zullen worden afgesneden. Zij verzochten drin gend, dat de minister hieraan spoedig de noodige zorg zal wijden. Eenige leden bleven van gevoelen, dat te clemente straffen worden opgelegd aan bestuurders van motorrijtui- g e n, die het verkeer in gevaar brengen en soms den dood van anderen veroor zaken. Eenige leden vroegen of de Minister bereid is een einde te maken aan de be staande onzekerheid omtrent het recht van den journalist, zich te versohoonen als getuige, als hem wordt gevraagd naar zijn zegsman. Eenige leden waren van meening, dat mishandeling van dieren niet streng genoeg wordt gestraft. Andere leden bepleitten maatregelen tot beteuge ling van de vivisectie. Eenige leden betreurden, dat het wa pen der marechaussee meer en meer door de rijksveldwacht wordt terug gedrongen. D'e heer Wagenaar sloot met dankge bed. Oudelande. De vereen, van oud-leerlin gen van land- en tuinbouwcursussen niel.i een goed bezochte vergadering. Zeer op prijs werd bet gesteld, dat twee der leden een onderwerp uit de practijk behandel den. Ten eerste was dhr Joh. van 't Veer Az. aan 'het woord, die over de bietencultuur sprak. Vooral de ziekten die onze bieten teisteren werden breedvoerig besproken, als: aaltjesiziekte, vergelingsziekte, hart rat enz. en de bestrijdingsmiddelen daar tegen aangewend. Ook werden niet ver geten de nieuwste in den laatsten tijd aan bevolen mangaansulfaat en borax. Eén onderwerp op tuinbouwgebied, in leider de beer C. op 't Hof, vroeg daarna de aandacht voor: de rozencultuur. Spr. vertelde iets van de geschiedenis van de roos, de behandeling van de roos bij het planten, het snoeien, het bemesten, de verzorging in den zomer enz. Een vrucht bare bespreking, waarbij naar voren kwam, wat de voortschrijdende weten schap den laatsten tijd aanbeveelt, volgde nog. Kapelle. In allen eenvoud werd op de algemeene begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen dhr M. Willeboer, chef van de verede- lingsafdeeling vruchtboomen en rozen bij de firma D. J. v. <L Have alhier. Aan de groeve werd allereerst 't woord gevoerd door dhr P. v. d. Have. Spr. zei- de dat zijn vader was verhinderd deze droeve plechtigheid bij te wonen. Spreker herdacht den overledene, welke 56 jaar lang met voorbeeldigen ijver en trouw, niet alleen bij zijn vader, maar ook bij zijn grootvader is werkzaam geweest. De procuratiehouder, dhr M. Glas, her dacht den overledene namens bet perso neel. De overledene was voor allen de vraagbaak. We zullen dezen trouwen ve teraan noode missen. Br J. D. Schmidt bepaalde de aanwezi gen bij bet refrein, hetwelk ons toeklinkt In de „Middelb. Grt." las ik een scherp artikel tegen zich steeds meer openba rende sectarische, Roomsche zoowel als orthodox-protestantsche aanmatiging". Wat er dan wel gebeurd is? Kort gezegd, komt bet, als ik het goed zie hierop neer, dat de G.B.T.B. en de N.C.B. zich laten gelden en voor volwaar dig wenschen te worden aangezien. En dat is natuurlijk onduldbaar. Op de zaak waarom bet ir bedoeld ar tikel in hoofdzaak gaat, de bezetting van het Pachtbureau ga ik niet in omdat ik niet over alle gegevens beschik. Waar ik op wil wijzen is dit dat „de zg. „clericale eischen" worden afgewezen en fel bestreden, met een beroep op het feit dat zoovele Christen-boeren en tuin ders zich van de organisatie op Ghriste- lijken grondslag afzijdig houden. Het is feitelijk h u 1. ontrouw die hier gehekeld wordt. Z ij worden aangewezen als de oorzaak dat met de Christelijke organisatie zoo weinig gerekend wordt. Als zij deden wat zij krachtens hun beginsel bebooren te doen, dan zou over do aanmatiging van de z.g. „Christelijke" dissidenten wel op een anderen toon geschreven worden. OPMERKER. uit de eerste bladzijden der H. Schrift: „en bij stierf"Van één dezer lezen wij aldaar, dat hij niet stierf. Henoch wandelde met God en God nam hem weg. Zoo zij ons aller leven een wandelen met God. Dan alleen is het sterven gewin. De oudste zoon van den overledene, dhr D. Willeboer uit Goes, dankte voor alle belangstelling en medeleven. Verschillen de kransen dekten de baar. Wissenkerke. Vrijdag vergaderde de raad. Afwezig met kennisgeving de leden De Ridder en Kramer. De burgemeester gaf bij den aanvang een uitgebreid jaaroverzicht, waarin hij o.m. den financieelen toestand der ge meente gezond noemde. Wethouder van der Maas beantwoord de de gelukwenschen van den voorzitter. Van den bond van café- en restaurant bedrijven was een verzoek ingekomen ot opheffing van het tapverbod en de ver ordening op bet sluitingsuur gedurende de aanstaande feestdagen. Dit adres werd voor kennisgeving aangenomen. D'e af handeling van deze aangelegenheid werd aan den voorzitter overgelaten. De aanvragen om voorschot op de ex ploitatiekosten van de bijzondere schobn werden met algem. stemmen ingewilligd en bepaald op f 11 per leerling. B. en W. stellen voor om, nu de open bare school te Wissekerke slechts 44 leer lingen meer telt, te verklaren dat de in standhouding van deze school door het bepaalde in art. 19 der l.o.-wet wordt ge vorderd. Met alg. stemmen werd daartoe besloten. De verordening veldwachters was door Ged. -Staten niet goedgekeurd. De voorzit ter zegt dat Ged. Staten zich aan de pro vinciale regeling wenschen te houden. Hij vindt het wel erg voor betrokkenen dat zij een gedeelte van hun traktement en (of) kleedgeld moeten afstaan, maar hij gelooft niet, dat Ged. Staten hun stand punt zullen verlaten bij hernieuwde in zending der verordening. Het voorstel van de hoeren van Halst en Balkenende om er in te berusten werd aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Daarna kwam een langdurige bespre king over de bestrating van den Achter weg met zijn vele bochten en hoekjes. Besloten werd de sloot bij het erf van G, de Smit te dempen en verder de regeling over te laten aan B. en W. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heeg, J. H. Wessel te Bu- rum. Bedankt voor Culemborg, E. J. Mulder te Herveld. Cbr. Geref. Kerk. Tweetal te Ede, G. Wisse te Amster dam en A. Gruppen te Eindhoven. Koudekerke. Benoemd tot notabel der Ned. Herv. Gem. in plaats van den heer A. de Lange dhr Jac. Besuyen. Zondag 30 Jan. 1938. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds Drost Driewegen, vm. ds v. Burgeier (verbeterd bericht). Ovezand, nm. ds v. Burgeler. Wissekerke, vm. ds Hansen, nm. dhr Kraak. Verduistering. De marechaus see beeft de heer van L. te Waalwijk gearresteerd, die ervan wordt verdacht ala secretaris-penningmeester gelden van den Binnen- en Buitenpolder te hebben verduisterd. De heer van L. is naar 's Hertogenbosch overgebracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2