DE ZEEUW tweede blad tegen den stroom Oe verdediging van Indië. De Nederlandsche Conversieleening 1938. Uit de Provincie FEUILLETON Uw Zenuwen en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mijnliardt's Zenuwtabletten VAN VRIJDAG 28 JAN. 1938, Nr 101. Vijftien millioen aangevraagd. Voor versnelde versterking van het leger. Uit Batavia wordt gemeld: Bij aanvullende begrooting zijn •ver schillende verhoogingen aangevraagd ten behoeve van het departement van oorlog tot een totaal van f 10.404.000,ten laste van de uitgaven in Nederland en van f4.740.700,ten laste van de uitgaven in Indië. In de memorie van toelichting wordt bet volgende gezegd: De opgebrachte credieten dienen in hoofdzaak voor de versnelde doorvoering van eenige maatregelen ter versterking van het leger, waartoe reeds bij voor gaande begrootingen werd overgegaan. Deze versnelde doorvoering zal zich uit strekken over: a, De verdere versterking der lucht strijdkracht, mode omvattend den verde ren aanleg en inrichting van vliegvelden en de bijdrage voor den bouw van een proto-type-bommenwerper in Nederland; b, de Instelling van het instituut kort- verband bij de niet tot het leger behoo- rende inlandsche corpsen; c, de reorganisatie van enkele legen onderdeelen als gevolg van de invoering van nieuw materiëel als bijv. voor den luchtafweer. Onder meer is gerekend op een eersten termijn voor de aanschaffing van pant ser-afweergeschut, met bijbehoorende tractiemiddelen, alsmede op verdere ven sterking van de militaire machtsmidde len in Nieuw-Guinea. Verder is een bij drage opgebracht in de stichtingskosten voor het nationaal luchtvaart-laborato rium in Nederland. Thans is een totaal bedrag van f 13.338.800 aan uitgaven voor leger-ver- sterking op den buitengewonen dienst ge bracht, waartegenover aan middelen staan f6.500.000 zijnde de opbrengst van het ontworpen defensie-uitvoerrecht. De gevraagde verhooging wordt groo- tendeels n.l. ten bedrage van f 7.802.000 in beslag genomen door kosten voor verdere aanschaffing van bommenwer pers. Voorts wordt het noodzakelijk geacht over te gaan tot werving van een grooter aantal recruten in Nederland dan waar op bij de hoofdbegrooting voor 1938 is gerekend. EERE-PROMOTIE VAN MINISTER SLOTEMAKER DE BRUïNE. Prof. dr J. R. Slotemaker de Bruïne is Donderdag gepromoveerd tot doctor ho noris causa van de Evangelisch-Theolo- gische Jan Huss-faculteit te Praag. De plechtigheid geschiedde in de rechtskundige faculteit van de Karei IV- universiteit, in tegenwoordigheid van den minister van openbaar onderwijs, Fran ke, den minister van buitenlandsche za ken, Krofta, den Nederlandschen gezant, L. larsten, en den consul-generaal, A. M. Doorn, den chef der Fransche militaire missie, generaal Faucher, alsmede tal van andere persoonlijkheden uit de po litieke, cultureele en kerkelijke, wereld. Minister-president Hodza, die ongesteld was, liet zich door den ministerieelen raadsheer Caha vertegenwoordigen. Verscheidene sprekers, w.o. prof. Bed aar en de deken der Evangelische facul teit, prof. Zilks, gayen uiting aan de dankbaarheid van Tsjecho Slowakije en de Tsjecho-Slowaaksohe Gereformeerde kerk voor de gastvrijheid, die Nederland aan Comenius heeft verleend, en voor de door de Nederlandsche regeering en prof. Slotemaker in het bijlzonder, verleende hulp bij den bouw van het Comenius- Mausoleum te Naarden. door E. R, G a r r a 11. Uit het Engelsch, o- 83.) "**et is de dubbelhartigheid van den va f' ik bejammer. Werkelijk, mijn tin,r1i"VW6S is danig geschokt. Hij had na- het „Zljn belachelijk plan al lang in °ofd, en hij zag, dat jij een geschikt ersoon was en wel bereidt zoudt zijn zijn tot eWaarster te worden. Van 't begin ik eil?d is 'thier een overlegd zaakje, h ej= ]e Katharine, dat mijn eergevoel k te'cl wordt. Ik begeer geen nicht, die Boes)ewaarster is in een asyl. Als ik son k1 yervolgde bevrouw Jame- ovp'v j nnner ik me, dat toen hij eens ik 7 ^sPrak> terwijl je er niet bij was, iii en° aas was hem te vertellen, dat men r V6el in karakter overeen kwa- deren „,e.zou me absoluut niet verwon- s dat gesprek iets met deze onder- Kanf te makei1 had-" kalrnt0a?ne had de grootste moeite haar Kevnt bewaren; 'twas haar in elk dn]ifi-oJlrï°.^e'Dk een glimlach te onder- 11 bij de laatste woorden. Nla de eigenlijke promotie-plechtigheid sprak prof. Slotemaker een dankwoord. Na de rede van prof. Slotemaker werd deze gelukgewenscht door minister Fran ke, die te zijner eere een noenmaal aan bood. Tijdens den maaltijd werden toe spraken gehouden, waarin de vriend schap tusschen Nederland en Tsjecho- Slowakije werd onderstreept. ONGEVALLEN OP ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Aantal neemt af. Naar wij vernemen, doet het verschijn sel zich voor dat, ondanks het over het algemeen toenemen van het aantal onge vallen op den weg, het aantal onge vallen op onbewaakte overwegen, in de laatste jaren blijft afnemen. In 1937 kwa men n.l. 116 ongevallen op onbewaakte overwegen voor, tegen 119 in 1936, 136 in 1935, 164 in 1934 en 174 in 1933. In 1937 bedroeg het aantal dooden 34, waaronder niet minder dan 7 gevallen van zelfmoord of vermoedelijke zelf moord, terwijl het aantal gewonden 40 bedroeg, waaronder één geval van poging tot zelfmoord. Ofschoon het aantal, hoe klein ook, altijd te groot zal zijtu, is het terugloopende getal toch een gunstig ver schijnsel. De voortdurende waarschuwingen en de opvoeding door de Verkeers-in- stanties kunnen ten slotte niet zon der invloed blijven, terwijl ook van de zijde van de spoorwegen al het mogelijke gedaan wordt, om de overwe gen veiliger berijdbaar te maken, HOFJAGER SPEK MORGEN NAAR HUIS. Naar gemeld wordt, zal de heer Spek, de hofjager die bijl het auto-ongeluk van Prins Bomhard ernstig aan de knie ge wond werd, Zaterdagochtend a.s. het Burgerziekenhuis hersteld kunnen verla ten en per trein naar zijn woning te Apeldoorn terugkeeren, De patiënt is vrijwel geheel genezen, al zal hij wellicht thuis nog eenige rust moeten houden. Woensdag heeft de heer Spek een be zoek gebracht aan de R.A.I., waarheen hij zich per tram had begeven Sinds on geveer een week heeft hij loopoefeningen en daarna korte wandelingen gemaakt in het Oosterpark tot volle tevredenheid van den behandelenden geneesheer. NIEUWE C. A. O. VOOR HET BOUWBEDRIJF. Ned. Chr. aannemers- en bouwvak patroonsbond voor aanvaarding. In de gisteren te Utrecht in het Jaar beursgebouw gehouden buitengewone le denvergadering van den Ned. Ghr. aan nemers- en bouwvakpatroonsbond werd besproken het ontworpen landelijk collec tieve contract voor de bouwbedrijven. Na een inleiding van den voorzitter, den heer Swarts, ontstond een breedvoe rige discussie, welke ten slotte er toe leidde, dat met overgroote meerderheid de vergadering zich uitsprak vóór de aanvaarding van het nieuwe collectieve contract, dat o.m. een loonsverhooging van 2 cent over de geheele linie inhoudt. APELDOORN AANVAARDT EEN GARNIZOEN. De Raad verleent een crediet van een kwart ton. Met 29 tegen 2 stemmen heeft gisteren de gemeenteraad van Apeldoorn het voor stel van B. en W. aangenomen tot het aangaan van transacties met het Rijk en het verleenen van een crediet van f 25.000 in verband met de vestiging van een gar nizoen. Dte burgemeester, Jhr Dr G. G. C. Quar- les van Ufford, deelde mede, dat reeds in Juni 1937 het gemeentebestuur ter be- voegder plaatse te kennen had gegeven, dat de gemeente het op prijs zou stellen, om in aanmerking te komen voor de ves tiging van een garnizoen, omdat opge merkt was, dat de ligging van de ge meente zich daar buitengewoon goed toe leent. Naar de meening van B. en W. was de vestiging wel een offer waard. Met klem heeft de burgemeester tegen gesproken, dat het garnizoen nadeelen voor het vreemdelingenverkeer zou bren gen. Hij meende juist, dat het de gemeen te meer levendigheid zal bezorgen. Voor dooien heeft de gemeente uit hoofde vau haar noodlijdendheid dringend noodig. „Waar lach je om?" vroeg mevrouw Jameson. „Je schijnt er absoluut geen eergevoel op na te houden. De gedach te, dat mijnheer Delacot is gaan uitzien naar een huisbewaarster en die in jou meent gevonden te hebben, moest jou met verontwaardiging vervullen. Ik begrijp je heelemaal niet," „Het zou mij ook met verontwaardi ging vervuld hebben, als het waar was", antwoordde Katharine, „maar de gedach te is zoo eindeloos ver bezijden de waar heid, dat ik er slechts om kan lachen." „Ik kan niet zeggen, dat het iets is om er om te lachen. Je bent een dwaas Katharine. Je had kunnen trouwen, wie je maar wilde. Je vader vertelde me hoe velen in Londen om je hand dongen, en nu te denken, dat je je gaat opsluiten in een in een bosch verscholen asyl, het is wel droevig". „Te oordeelen naar uw meening over me, zou ik zeggen, dat geen plaats ge schikter voor me was", zei Katharine lachende. „Kun je nooit serieus zijn? Ik verzeker je, ik voel de zaak zuiverder aan dan jij. Ik veronderstel bovendien, dat je nooit aan mij gedacht hebt bij dit alles. Wat moet ik? Ik zou dat wel eens willen we ten. Je weet heel goed, dat ik moeilijk zonder je kan". ARBITRAGE LAND- EN TUINBOUWBEDRIJF Dé Minister van Economische Zaken heeft aan de Christelijke, R. Kat'h. en mo derne landarbuxdersbonden medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt aan alle werkgevers in landbouw-, tuinbouw- en sierteeltbedrijven, aan wie voor 1937'38 krachtens de crisis-organisatiebeschik king 1934 II arbitrage moest worden op gelegd, voor 1938'39 eveneens arbi trage op te leggen, indien vóór 1 April 1938 tuschen voormelde werkgevers en de landarbeidersbonden over loonen en ar beidsvoorwaarden geen overeenstemming zal zijn verkregen. Het betreft hier landbouwers in een 80- tal districten en dorpen in alle provinciën behalve Limburg. CHRISTELIJK NATIONAAL VAKVERBOND. Buitengewone algemeene vergadering. Vandaag vond te Utrecht in 't gebouw voor Chr. Sociale Belangen een buitenge wone algemeene vergadering plaats van het Christelijk Nationaal Vakverbond. De algemeene vergadering werd heden morgen om half elf geopend door den voorzitter, den heer A. Stapelkamp van Utrecht, waarna hij een kort wel komstwoord sprak. Na vaststelling van de presentielijst werd allereerst overgegaan tot de ver kiezing van een gesalarieerd lid van het dagelijksch bestuur. Gekozen werd uit een drietal candidaten: de heeren F. P. Fuijk- schot te Amsterdam, secretaris van de Ned. Vereen, van Chr, Kantoor- en Han delsbedienden; C. Grashoff te Rotterdam, secretaris van den Ned. Bond van Chr. arbeiders in de kleeding-industrie en R. Hagoort, journalist te Utrecht, de heer Fuijksohotte Amsterdam. Op voorstel van het bestuur bracht de vergadering een wijziging aan in de sta tuten van het verbond alsmede in die van het tuberoulosefonds „Draagt elkanders Lasten". Na afdoening van de huishoudelijke za ken trad als referent op dhr J. Schip per van Utrecht, een der secretarissen van het Chr. Nat. Vakverbond, met het onderwerp: „W ettelijke rele- ling inzake kinderbijslag- verzekerin g". Spr. bezag dit voorontwerp nader aan de hand van de volgende punten: 1. Hei beginsel waarvan de opsteller van het voorontwerp uitgaat; 2. Voor wie deze wettelijke bepalingen van toepassing zul len zijn; 3. De premie en de uitkeering; 4. De uitvoeringsorganen. Hij vatte zijn betoog samen in de volgende punten: 1. Met t algemeen geldend beginsel, omtrent de kinderbijsiagverzekering, voornamelijk betaling daarvan uif,|het bedrijf en de wijze waarop invloed, wordt uitgeoefend op de loonvorming kap, instemming wor den betuigd; 2. De wijze waarop het recht op kinderbijslag wordt .bepaald, n.l. te be ginnen bij het derde kind; voor een zelfde bedrag ongeacht de hoegrootheid van het gezin, de vaststelling van de uitkeering op 3 pet. van het dagloon (met de loon grens van f 3 naar beneden en f 8 naar boven, per dag) wordt aannemelijk ge maakt. 3. Als uitvoeringsorganen dienen alleen in aanmerking te komen de bedrijfs- raden en de R. V. B. met de Raden van Arbeid, die dan de uitvoering en de ad ministratie zelf ter hand moeten nemen en niet aan een ander lichaam overdra gen. Het figuur van de bedrijfsvereeni- gingen zooals die thans bestaan, noch die door het voorontwerp-Romme worden geschapen, acht spr. voor toepassing van de Kinderbijslagverzekering ongewenscht. Het aantal radio-luisteraars in Nederland. Op 31 December waren volgens de voorschriften op de Postkantoren aange geven 605.879 radio-ontvangtoestellen! Het aantal aangeslotenen op de radio- distributie bedroeg op dien datum 375972. Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs. Op de komende voorjaarsbeurs, in Mrt te Utrecht te houden, zal voor de eerste maal ook de grafische machinehandel vertegenwoordigd zijn. De nieuwste fabri katen voor drukkerij, binderij en cliché fabriek znlen in de nieuwe machinehal der jaarbeurs in bedrijf worden geëxpo seerd. „Lieve tante Laura", zei Katharine ernstig, „dat is nu juist het eenigst ver velende in de zaak. Ik denk er maar lie ver niet aan u in den steek te moeten laten. Ik hoop hartelijk, dat wij' in staat zullen zijn u over te halen met ons mee te gaan en bij ons te blijven". „Ook in het asyl? Neen dank jel Houdt mij voor verontschuldigd. Als je kiest voor mijnheer Delacot zul je je tante moeten opgeven. Ik heb dan geen bood schap meer aan je. Ik heb altijd veel voor mijnheer Delacot gevoeld. Hij was een beste man. Maar nu hij zulk een dwaze onderneming op touw zet, directeur gaat worden van een asyl voor krankzinnigen, moet ik hem niet meer, temeer niet om dat hij jou voor zijn onderneming tracht binnen te palmen". „Maar tante Laura begrijpt u niet, dat wanneer men iemand lief heeft, dat an dere niets te beteekenen heeft?" „Zeg geen dwaze dingen, Katharine. Je weet vhn liefde nog niets af. Hou daarover daarom je mond. Dit huwelijk, als 'het er tenminste van komt, is niets dan een zaak van berekening. Ik betreur zeer, dat ik hem onlangs heb ingelicht over je karaktereigenschappen. Kom lie ve, voegde ze er op vriendelijiken toon aan toe, „wees verstandig en geef de heele on derneming op. Het is nog niet te laat. Slechts minimale toewijzing op de vrije inschrijvingen. Naar wij vernemen, is op de gisteren gehouden inschrijving op de 33,5 pet. Nederlandsche staatsleening 1938, groot f 1672 millioen tegen den koers van 99 'A tot een zoodanig bedrag van het recht van voorkeur gebruik gemaakt, dat op de vrije inschrijvingen slechts een minimaal percentage zal kunnen worden toegewe zen. Van deze leening was reeds f 623 mil lioen onderhands geplaatst, terwijl bo vendien de deelneming tot een bedrag van f 257 mililoen was verzekerd. De leening diende tot conversie van alle uitstaande 4 pet. staatsleeningen. II... 7 worden gekalmeerd Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Dro gisten. (Adv.) Zedelijke verbetering van gevangenen. De afdeeling „Zeeland" van het Ne- derlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen, hield Woensdag te Middelburg, onder voorzit terschap van Ds M. van Empel, haar jaarvergadering. Uit het door den secretaris uitgebrach te verslag blijkt, dat in hot jaar 1937, bij Rechterlijk vonnis, weder verschei dene voorwaardelijk veroordeelden onder toezicht van vorengenoemde vereeniging werden gesteld, zoodat aan het einde van het verslagjaar 1937, op elf voorwaarde lijk veroordeelden, over het geheele Ar rondissement verspreid, 'het toezicht door die afdeeling wordt uitgeoefend. In den loop van het jaar 1937 moest aan één voorwaardelijk veroordeelde, de hem voorwaardelijk opgelegde straf ten uitvoer worden gelegd, terwijl ten aan zien van één onder toezicht van de af deeling staande voorwaardelijk invrij- heidgestelde, de voorwaardelijke invrij heidstelling werd herroepen; in beide gé vallen, omdat door hen, gedurende den proeftijd, een der gestelde voorwaarden was overtreden. Evenals het vorige jaar, werden in 1937 wederom verscheidene voorlichtings rapporten over verdachten aan den be voegden Rechter uitgebracht, zulks had zoowel op verzoek van den Officier van Justitie als ten verzoeke van andere rech terlijke instanties plaats. Ook kwam het meermalen voor, dat op verzoek van den verdachte of hun aanverwanten, of raadsman, een reclasseeringsrapport werd ingediend. Aan diverse ontslagen gevangenen werd ook in het afgeloopen jaar mate- rieele hulp verstrekt, terwijl aan enke len hunner medewerking werd verleend bij het zoeken naar werk. Besmettelijke ziekten. In de week van 16 tot en met 22 Ja nuari kwamen in onze provincie vier ge vallen van roodvonk voor, twee te K o r t- g e n e (in één gezin) en één in ieder der gemeenten Krabbendijke en Schoon dijke. ZUID-BEVELAND. Wolfaartsdijk. Woensdag hield de ver eeniging „Landbouw en Veeteelt" haar jaarlijksche algemeene vergadering. Uit de verslagen bleek, dat het ledental stij gende is en dat er een batig slot is. Door verschillende leden werd de verhoogde teeltheffing voor aardappelen besproken. Algemeen was men van oordeel, dat een en ander voornamelijk voor kleine be drijven groote moeilijkheden medebrengt, ja, dat het zelfs riskant wordt aardappe len te verbouwen. De hoop werd uitge sproken, dat de betrokken Minister als nog de verhooging zal intrekken. Mevrouw Grundy weet er nog niets van." „Het opgeven?" zei Katharine zacht, „niets op aarde kan mij bewegen hem op te geven. Ik heb hem gezegd, dat ik liever met hem in het asyl zou willen leven, dan in een paleis zonder hem, en ik zeg ook u dit, tante Laura," „Je zoudt goed doen heen te gaan, Ka tharine", zei mevrouw Jameson ernstig; „je slaat wartaal uit." Maar voor Katharine de deur geopend had om heen te gaan kwam het dienst meisje binnen, geheel achter adem, zeg gende: „Juffrouw, een dame verzoekt u te spreken." „Waar is ze?" vroeg Katharine. „In de hal, juffrouw. Ik durfde haar niet binnen te vragen; ze ziet er zoo vreemd uit, en ik durfde haar haast niet bij de deur te laten staan." Het opklinken van een onaangename lach van achter dp deur, deed mevrouw Jameson plotseling haar hoofd oprichten van de kussens op de sofa. „Wat ter wereld is dat, Katharine?" vroeg ze, en terwijl daarop een vreemd- uitziende vrouw zich langs het meisje heen duwde en de kamer binnenkwam, slaakte ze een onderdrukte kreet. „Breng haar weg," zei ze; „breng haar weg ze is gek!" Door een groep inwoners is het ini tiatief genomen om op hun kosten op den avond van den dag der blijde ge beurtenis en den daarop volgenden avond de Herv. Kerk met schijnwerpers te belichten. Driewegent Woensdagavond kwam de Chr. zangvereeniging „Hosanna" in jaar vergadering bijeen onder leiding van den voorzitter P. de Muijnck. Uit de verslagen bleek, dat de vereen, veel activiteit be zit, al is zij klein in ledental. Ook de pen ningmeesteres kon een mooi saldo boe ken. Voorts werd de avond gevuld met zang, voordachten en samenspraak. Dhr G. v. Oosten leverde een inleiding over; „Kun je nog zingen, zing dan mee" In de pauze werden ververschingen ge bruikt. Ds Fransen eindigde met dank zegging. Hansweert. Door de controleurs van het Centraal Verkoopkantoor van mosse len werd alhier in de sluis aangehouden het mosselvaartuig „Cl. 10", welke mosse len vervoerde zonder voorzien te zijn van een geleibiljet en vervoervergunning. De marechaussee heeft tegen den schipper proces-verbaal opgemaakt, Krabbendijke. Woensdagavond verga derde de A.R.J.A, „Adeldom Verplicht" onder leiding van dhr C. Haverhoek. Na opening leidde dhr P. Smallegange Art. II van het A.R. program in. Een breede be spreking volgde hierop, Mej, M. Haver hoek hield daarna een politieke rondblik. Kruinlngien. Zaterdag 29 Jan, des n.m. 2 uur komt de gemeenteraad in een spoedeischende vergadering bijleen ter be handeling der volgende agenda: Instal latie raadslid A. Dek Sr.; Benoeming le den Burg. Armbestuur. Nleuwdorp. Dammen Z, D, B., 2e kl. A, NieuwdorplSoeburg II: 1. Anton Deur- looM. Bakker 02; 2. J. Modder- kreekeM. Pluymers 1—1; 3. A. Beu- kemaF. v. Eenennaam afgebr. 4. J. BlankenburghM. de Roo 20; 5. J. HuissoonJ. Jagt O2; 6. A. Blanken burghJ. Walrave 11; 7. J. Rottier J. Koch 02, 8. P. Brasser—-J. Jacques 20; 9. M. GeschiereF. Dixhoorn 2 0;10. P. Deur]ooA. v. Sorge 02. Voor- loopige uitslag 810. Wemeldinge. Gevonden een dames- parapluie. Inlichtingen bij den gem. veld wachter. 's Gravenpolder. Uitslag schietwedstrijd 's-Gravenpoldeie—'s-H. Hendrikskinderen. Korpswedstrijd. Ie Korps 's-Gravenpolder met 283 punten (2e maal beker); 2e korps idem, met 286 p.; 3e korps 's-Heer Hen drikskinderen met 285 p.; 4e korps idem met 282 p.; 5e korps idem met 271 p. Eerebaan: le groep: le prijs C. J. Moele- ker 59 punten; 2e pr. M. H. van Liere 58 punten. 2e Groep: le prijs M. Vermeulen 59 pun ten; 2e prijs C. Beeke 56 punten. Vrije baan: le groep: le prijs C. J. Moe- leker 108 punten; 2e pr. Johs. op 'tHof 108 p.; 3e pr. Johs. Schipper 107 p.; 4e pr. C. van Liere 107 p.; 5e pr. B. Tramper 106 p.; 6e pr. M. H. van Liere 106 p.; 7e pr. Joh. Rouw 106 p.; 8e pr. Jan Moe- leker 105 p. 2e groep: le prijs Jac. Weststrate 107 GEMARTELD DOOR HOOFDPIJNEN. Nu altijd even fit. „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen; dikwijls werd ik er zelfs duizelig van. Na een serieuze proef met Kruscben Salts werd ik echter een ander mensch. De hoofdpijnen en duizeligheid verdwenen. Ik ben nu 58 jaar en voel me altijd even fit, vervuld met energie, die me het leven tot een plezier maakt". G. F. te G. Hoofdpijnen beginnen meestal wanneer Uw afvoerorganen onvoldoende werken en zoodoende Uw organisme niet vrij hou den van afvalstoffen. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen voor een geregel de, gezonde werking Uwer inwendige or ganen, waardoor U spoedig vrij zult zijn van hoofdpijnen, vermoeidheid en allerlei kwaaltjes ontstaan door onzuiver bloed. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij' alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam voorkomt. (Adv.) Katharine schrok geweldig toen zij de vrouw onmiddellijk herkende als de stief zuster van mijnheer Delacot. „Zoo, heb ik je eindelijk gevonden,'' riep Clara, toen zij op Katharine toe- stapte met een glans van blijdschap ia haar oogen; „ik dacht wel, dat ik je zou vinden, al wilde Eustace me niet vertel len waar je woonde. Maar ik wist wel, dat ik je zou vinden." „Breng dat schepsel weg!" riep me vrouw Jameson. „Ik wil haar niet in mijn huis hebben. Wat mankeert je wel, Ellen, met haar hier binnen te laten? Ga weg, zeg ik!" „Ik ga niet weg," antwoordde Clara, plaats nemend met haar rug gekeerd naar mevrouw Jameson; „ik kom hier niet bij jou op bezoek, en 't kan me niet schelen wat je tegen me zegt. Ik kom jou opzoeken," voegde ze er aan toe, tegen Katharine knikkend met een boos- aardigen glans in haar oogen. „Ik wil weten waarom je me onlangs al die leu gens hebt verteld. Je gaf voor, dat je Eustace niet kende, dat hij je vriend niet was, en nu vertelt Amos me „Stil!" zei Katharine doodsbleek, maar op fermen, tevens fcalmen toon; „stil, ik kan je hier niet spreken in deze kamer. Ga met rne mee en ik zal op al je vragen antwoorden." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5