TEGEN DEN STROOM IGemüh Onderwijs. De rente bij de Rijks postspaarbank. Rechtszaken Telegrammen Kerknieuws. feuilleton so.) _0_ TTeüïïT de vookkAne Van Soestdijk geen nieuws. worden verlegd. Met alg. st. aldus be sloten. ken verzoek van M. Poppe e.a. inzake opheffing van het voetpad, z.g. Molenpad aaar Kleine Putweg, wordt als ongeze geld ter zijde gelegd. De voorz. deelt ech ter mede, dat reeds voorbereidingen zijn getroffen om zoo mogelijk, dit voetpad ea, van den ligger te verwijderen. Bespreking werkzaamheden van de uitbreiding der begraafplaats. De voorz. deelt mede, dat na een ingesteld onder zoek is gebleken dat op de oude begraaf plaats nog ruimte is voor ongeveer 40 graven. Waar in de laatste vergadering ^erd besloten om nu reeds met de be planting van het nieuwe gedeelte aan te vangen, achten B. en W. het gewenscht om dit uit te stellen tot in bet a.s. najaar. Z.k.st. goedgekeurd. De heer Jobse bepleit om de oude boo- men aan de bestaande begraafplaats te rooien en daarvoor in de plaats te zetten jonge, niet hoog opschietende boomen, zoodat een gelijk opgroeiend geheel wordt verkregen met bet nieuwe gedeelte. Na eenige gedachtenwisseling wordt aldus zi.st. besloten. t Hierna sluiting. Niet op den dag van de blijde ge beurtenis zullen de schoolkinderen een aubade voor het gemeenethuis brengen, doch den volgenden dag, den nationalen feestdag. Domburg. Maandagavond vergaderde de af deeling Domburg van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De burgemeester heette de talrijk opgekomen landstormers en ge- noodigden welkom. De secretaris van het gewest, de heer J. Eckhardt van Goes, hield een rede, getiteld: „De huidige toer standen in Sovjet-Rusland" en verduide lijkte het gesprokene met lichtbeelden. Verder herdacht hij den vorigen voorzit ter, wijlen den heer L. J. van Voorthuysen, die zooveel voor de afdeeling had gedaan. Vervolgens sprak hij hartelijke woorden van welkom tot den nieuwen voorzitter en wenschte de afdeeling geluk met diens optreden als zoodanig. Aan één der land stormers werd daarna het brevet van scherpschutter uitgereikt. Westkapelle. Gemeenteraad. Maan dag kwam de Raad in spoedeischende vergadering bijeen. De voorzitter gaf een kort resumé van de belangrijke beslui ten in het afgeloopen jaar in het belang dezer gemeente genomen. Spr. wees o.a. op het besluit tot het aanbrengen van een rioleering in het geheele dorp, met welker uitvoering dezer dagen een aan vang is genomen. Spr. achtte het ook verheugend, dat de werkloosheid, verge leken met 1936, minder was, dank zij de gelegenheid, dat velen werk hebben kun nen krijgen in Vlissingen. De heer H. Cijsouw dankte den voorz. namens de leden voor deze woorden. Een ingekomen verzoek van Wb. Lie- vense tot aankoop van gemeentegrond voor bouwterrein, werd aangehouden. In verband met dit verzoek werd in prin cipe besloten tot het ontwerpen van een uitbreidingsplan. Na breedvoerige bespreking werd daar op het voorstel van B. en W. aangeno men tot aflossing van de annuïteitsleening Prov. weg en in verband hiermede tot het aangaan van een leening, groot f27500; het Burg. Armbestuur is bereid f13000 3y2 pet. te geven, terwijl ge tracht zal worden f14.500 3% 's jaars te krijgen, welk kapitaal zal afgelost wor den in 12 annuïteiten; de leening yan het Burg. Armbestuur zal eerst daarna aflosbaar zijn. Op voorstel van B. en W. werd ook besloten, in verband met de uitbreiding der werkzaamheden, betreffende de werldoosheidszorg, het salaris van den ambtenaar der secretarie, den heer W. Dieleman, met f 100 te verhoogen, en den heer A. Roelse, mede een groot deel van den dag met deze werkzaamheden be last, tijdelijk aan te stellen op een jaar wedde van f390, zulks met ingang van 1 Januari 1938. In verband met de uitkeering aan het bijz. lager onderwijs werd Het gemiddel de bedrag per leerling van de openbare school voor 1938 voorloopig vastgesteld op f6,34. Bij de rondvraag vroeg de heer H. Cijsouw inlichtingen over de mutatie bij het brandweerpersoneel, welke de voorz. verstrekte, waarbij spr. opmerkte, dat het niet gemakkelijk ging te voorzien in de vacature van Commandant van dat corps. B. en W. zullen in een volgende verga dering met een voorstel dienaangaande komen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Hoek. Vrijdag werd alhier de 7e jaar vergadering gehouden van de afd. Hoek van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond. De vergadering stond onder leiding van den heer P. Allaart. Uit de 'jaarversla gen bleek, dat de afdeeling thans 101 leden telt. Spreker was de heer A. Vingerling, hoofdbestuurder, die aanspoorde tot trouw aan het beginsel en volharding bij het werk. Door verschillende leden werd door voordracht en inleiding meegewerkt deze vergadering te doen slagen. Tijdens de pauze's zorgden jonge dames voor eenige tractatie. Het slotwoord werd gesproken door Ds J. A. Vink, Geref. pred. alhier, die de vergadering met dankzegging sloot. Zaterdag hield de vereeniging „Steunt Elkander" baar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secr.-penn. bleek, dat deze vereeniging 218 leden telde en dus met 4 leden vooruitgegaan was. 187 varkens waren ingespoten tegen de vlekziekte. 20 varkens waren gestorven waarvoor uitkeering werd gedaan. De uitgaven bedroegen f 1136.88 en de inkomsten f 988.89, zoodat er een na- deelig slot was van f 197.99. In kas is er thans f 3736.72. 'Op deze vergadering traden 3 nieuwe leden toe. Besloten werd de contributie te handhaven zooals ze thans is, SCHOUWEN -DUIVELAND. Bruinisse. Onder zeer groote belang stelling werd. gisteren het stoffelijk over schot van den Donderdag j.l. zoo plotse ling overleden heer Joh. Padmos Fz., in leven wethouder dezer gemeente op de algemeene begraafplaats ter aarde be steld. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Dis Marsman, Herv. Predikant, door den burgemeester, die den overledene herdacht als wethouder, als lid van den Ddjkraad van het calamiteuze water schap Bruinisse en als voorzitter van de Landbouw vereeniging. Vervolgens sprak de heer Van Vessem namens den Vrijheidsbond, waarvoor de heer Padmos vanaf 1925 zitting had in den gemeenteraad. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (26ste pred. pl.), J. G, Salverda te Hoofddorp; P. J. van Veen te Hoogkerk en J. van der Wiel te Rijswijk. Bedankt voor Wijk bij Heusden, J. J. Poot te Bunschoten. Geref. Kerken. Beroepen te 's Gravenzande, W. G. van den Brink te Lunteren; te Dinteloord, O. van Noort te Schoonrewoerd. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Dokkum, P. W. Dam te Onstwedde. Bedankt voor Doesburg, H. Velema te 's Gravenzande. Geref. Gemeenten. Beroepen te Aagtekerke-Oostkapelle, W. G. Lamain te Rotterdam (Z.) Vrijte Geref. Gemeenten. Bedankt voor Puttershoek, M. Over- duin te Dordrecht. D1 s J. B r o e k e m a fTe Noord-Laren is in den ouderdom van 79 jaar overleden Ds J. Broekema, em. pred. der Ned. Herv. Kerk. Hij diende de ge meenten te Neerlangbroek, Heer-Hugo- waard, Onderschild, Gerkesklooster en Ëext. Vereeniging voor Christelijk B. L. O. Zaterdag bad in de melksalon Bustraan te Goes een tweede vergadering plaast van de vereeniging voor Gbr. Buitengewoon Lager Onderwijs in Zuid-Beveland. De door E. R. G a r r a 11. Uit bet Engelsch. „Onze tijd is beperkt", zei mijnheer Delacot, de stilte verbrekend, is 't niet? en wij hebben al reeds tien minuten ver wist met een gesprek over alles en nog at- ik ben hier gekomen om u te zien en u te 'danken voor wat u dezer dagen oor me hebt gedaan. Ik bad eerder moe- riet"1011' Weet k0t' maar ik kon ^tobeer Delacot keek den anderen hij 'deze laatste woorden en werd ietwat bleek. geloof niet, dat wij: meer uitleg dig hebben, u en ik," ging bij voort; j! 9 veJstaa]i elkander. I'k kon niet heb- ovo ®e a:an' wat i'k Zaterdag deed tegen- j- r eenige 'vrouw, dan tegenover de eene, a j respecteer en lief heb boven alle SOne- vrouwen. Maar, juffrouw Morri- r, v°el, dat bet mijn plicht is u mijn ee le nuder uit te leggen, en ik voel me m ®SZ1I^S schuldig mijn gevoelens niet r te kunnen beheerschen. Ik kan niet doen, wat een man met gevoel van eer, behoorde te doen na wat gebeurd is ik ben niet vrij het te doen; en", vervolgde hij, „omdat i'k niet vrij ben, heb ik niet durven te komen om u op te zoeken. Ik kan me 'zelf niet 'vertrouwen". Katharine zweeg stil. Haar oogen staarden naar de bijna kale takken der boomen, waar doorbeen ze de lucht zag. Een vreemde, die haar zou aanzien, zou nooit hebben kunnen gissen hoe haar hart klopte bij1 haar rustige uiterlijk. „Waarom is u niet vrij?" vroeg zij op zachten toon. „Omdat", zei mijnheer Delacot; „hoe meer ik lief heb, hoe minder i'k durf vragen de eene, van wie ik houd, om met mij te dragen den last, dien ik heb te torsen. Het zou onmogelijk zijn; ik kan het niet doen. Niet een weet wat zulk een leven is. U kent Clara niet. Ik kan het alleen verduren, omdat het mijn plicht is. Katharine, ik heb je lief, maar mijn op rechte liefde verhindert me 'je te vragen je leven aan dat van mij te verbinden." Katharine bloosde en keek hem aan. „En zou de liefde van mijn kant niet sterk genoeg zijn?" 'vroeg ze op zachten toon; zou je 't monopolie hebben? Geloof je niet, dat ik in staat zou zijn met mijn liefde alle hindernissen te overwinnen en sterker te zijn, dan alle tegenheden? Ik vergadering die gepresideerd werd door dhr W. 't Hooft, was druk bezocht. De ontwerp-stafuten en het reglement, ver kregen na een uitvoerige bespreking en eenige kleine wijzigingen, de goedkeuring. Voorts werd besloten, dat het voorloopige bestuur de zaken zal afwikkelen tot in een op 26 Febr. te houden vergadering een definitief bestuur zal worden gekozen. Ontrouwe loopknecht. De politie te Haarlem heeft een 28-jarigen loopknecht aangehouden, die zijn patroon een winkelier gedurende langen tijd heeft benadeeld. Reeds in 1936 en 1937 heeft hij bedragen verduisterd. Hij vroeg om geld voor fietsreparaties, die echter nooit plaats hadden. Toen deze vergrijpen niet werden opgemerkt, werd hij brutaler en hij zag kans, uit een geldkist van zijn patroon een porte feuille met f270 weg te nemen. De win kelier diende een klacht in bij de politie, voor wie de schuldige een volledige be kentenis aflegde. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Kolendampvergiftiging in een woonwagen. Zaterdagavond heeft zich te Delft in den woonwagen van V., werkzaam aan den nieuwen rijksweg een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. De kleine woonruimte had zich door het slechte trekken van den schoorsteen met kolendamp gevuld. V., die over hartkloppingen klaagde, zou zich naar bed begeven. Zijn vrouw, die zich ook niet goed voelde, ging naar buiten en verloor daar het bewustzijln. Dit werd door voorbijgangers opgemerkt, die on middellijk een dokter waarschuwden. Deze constateerde kolendampvergiftiging. De man is hersteld, de vrouw is onder geneeskundige behandeling. Verborgen schatten. Een on verwachte en ongedachte vondst heeft men gedaan in het huis van een bewo ner van Hillegersberg, een steuntrekker, die daar woont met zijn 23-jarige doch ter, een dienstbode van beroep. Men heeft daar namelijk aangetroffen een spaar bankboekje, waarop een tegoed van 2000 h 3000 gld. stond vermeld. De dochter vertoonde op het eind van de vorige week plotseling afwijkingen, die de veronderstelling wettigden, dat de geestvermogens van het meisje waren gekrenkt. Zij is dan ook spoedig daarop vervoerd naar een inrichting. Bij het ingestelde onderzoek trof men in de wo ning behalve het genoemde spaarbank boekje, tevens nog aan een aantal porte- monnaies. Aangezien de vader sedert eenige jaren steuntrekker is, werd aanvankelijk ge dacht, dat het meisje zich dit geld weder rechtelijk had toegeëigend in den tijd, toen zij in betrekking was. Hiernaar stelt de politie thans een onderzoek in. -Ernstig ongeval innik- kelfabriek. Gisteravond zijn twee arbeiders, resp. 18 en 55 jaar oud, tijdens den arbeid in het bedrijf van de N.V. Ned. Nikkelfabriek aan den Distelweg te Amsterdam, ernstig gewond. Tijdens het smelten van nikkel, terwijl deze arbeiders voor den vuurhaard ston den, geschiedde er een ontploffing in den oven tengevolge waarvan beiden 'n gedeelte van de gloeiende massa over het lichaam kregen en ernstige brandwonden oplie pen aan hoofd en borst, waarbij' ook hun 'kleeren verbrandden. Beide slachtoffers zijn naar bet Binnengasthuis overge bracht. Poging tot omkooping van raadsleden. Na een uitgebreid onderzoek heeft de gemeentepolitie te Boxtel proces-verbaal opgemaakt tegen een tweetal inwoners uit deze gemeente, die getracht hebben een aantal raads leden om te koopen. De verdachten heb ben pogingen in het werk gesteld, om de raadsleden, die bij de laatste raadsver gadering een gemeente-ontvanger moesten verkiezen, tegen betaling van een zekere som gelds te bewegen, op een bepaalden candidaat te stemmen, Het geval kwam de politie ter oore, doch het bleek, dat de raadsleden niet op de voorstellen waren ingegaan. heb je lief, en ik vraag, wat geen man van eer kan weigeren in staat gesteld te worden je te komen helpen in je werk." „Je gaat bet onmogelijke vragen," zei mijnbeer Delacot, „je weet niet wat je vraagt. Je gelooft niet, dat je zenuw achtig bent; je gelooft dat je liefde, en God moge je er voor zegenen 'je over alle moeilijkheden zal heendragen en alle zwarigheden voor je zal weg ne men. Maar je weet bet niet. En als je zou doormaken, wat ik al zoo- lang heb doorgemaakt, dan zou, wat je nu te dra gen leek, een te zware last blijken, en hoe zou ik dat kunnen aanzien? Mijn be lofte moet ik gestand doen, ook als ik zou getiouwd zijn en wanneer ik jou mijn vrouw zou mogen noemen. Ik zou 't niet kunnen aanzien; bet is onmogelijk". „Je vertrouwt me niet." „Juist omdat ik je vertrouw, durf ik niet te doen, wat je- vraagt. Ik weet wat je zou zonder eenig blijk van 'vrees of a. nuwachtigheid, zou je een taak aan vaarden, terwille van mij, maar je zou daarmee je krachten verliezen; neen, ik mag 'je niet opofferen ter bevrediging van mijn verlangens ik mag bet niet, ik kan bet niet." „Maar," zei Katharine, baar banden naar hem uitstrekkend, terwijl bij ze Verlaging ligt vooralsnog niet in de bedoeling. In verband met de sterke daling van de rente op de beleggingsmarkt is den laat- sten tijid van meer dan een zij'de reeds de noodzakelijkheid of wenschelijkheid be toogd, dat ook de rente, welke de rijks postspaarbank aan 'baar inleggers ver goedt, zou worden verlaagd. Bijl de behandeling van de begrooting van Binnenlandscbe Zaken in de Eerste Kamer is deze kwestie eveneens ter spra ke gekomen. Op de daar gemaakte op merkingen antwoordt de minister in de Memorie van Antwoord thans bet vol gende: Met betrekking tot de rentevergoeding voor inleggingen in de rijkspostspaar bank is steeds stabiliteit betracht. Van de oprichting der bank af heeft zij een rente van 2.64 pet. vergoed. In tijlden van hoo- gen rentestand is die rente nimmer ver hoogd, hoewel de particuliere spaarban ken met baar rentevergoeding daar som tijds aanmerkelijk boven uitgingen. Thans ligt het niet in de bedoeling onmiddel lijk tot verlaging over te gaan, zoolang er voor de bank voldoende rentemarge overblijft en overigens tegen handhaving der bestaande rentevergoeding geen ern stige bezwaren zajn aan te voeren. Mantelsnijder gearres teerd. Een der Nederlandsche leden van de bemanning van de Amstelstroom heeft, naar het „N. v. d. D." meldt, te Londen opzien gewekt, door daar zijn trieste bekwaamheid als mantelsnijder te toonen. Onmiddellijk na aankomst is hij er blijkbaar met een klein mesje op uitge gaan, zoekende naar slachtoffers, wier mantels of jassen bij ongezien kon ver nielen. Gelukkig heeft de politie hem kun nen arresteeren, nadat bij den mantel van een dame met een forsche snede van zijn mes bad vernield. Zijn afschuwelijk werk liep ditmaal in het oog, doordat hij zulk een langen haal over den mantel van zijn slachtoffer gaf, dat hij tevens het been van de dame verwondde. Op het gegil van het slachtoffer kwamen dadelijk vele voor bijgangers toeloopen en al spoedig had men den dader gevangen. Nu men eenmaal van dezen zeeman weet, dat hij bet op mantels en jassen voorzien heeft, zal hij te Amsterdam ver hoord worden naar aanleiding van vroe gere dergelijke gevallen in de hoofdstad. Aanslag uit minnenijd. Zaterdagavond half negen stond W. F., een 18-jarige jongen, met zijn meisje te Doornspijk achter haar huis te praten. Plotseling kwam er iemand uit het duis ter op hen af, die een mes in zijn hand hield. Het meisje wilde nog iets roepen, doch de onbekende sneed W. F. reeds tweemaal over zijn gezicht. F. snelde daarop het huis van zijn meisje binnen, terwijl bet meisje om hulp riep. Toen de 30-jarige broer van het meisje, E. v. d. P., op dit hulpgeroep eenige stappen naar buiten deed, kreeg ook 'hij een diepe snede onder zijn kin. Daarop koos de da der het hazenpad. Dé ijlings ontboden arts constateerde dat de halsslagader nog juist gespaard was gebleven. Het bloeden was bijna echter niet te stelpen, zoodat v. d. P. veel bloedverlies leed. Met W. F. scheen het meegevallen te zijin. Hij' had niet zoo veel bloedverlies en is later naar zijn woning vervoerd. Een verdachte is 's nachts om 2 uur van zijin bed gelicht en naar de cel over gebracht. De aangehoudene blijft echter hardnekkig ontkennen. Minnenijd schijnt oorzaak van deze snijpartij te zijn. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 25 Jan. 1938. De volgende personen waren gedag vaard A. 'C. de W», 36 jaar, echtgenoote van J. v. L., wonende te Middelburg, wegens beleediging van C. J. Goedbloed. Eisch en uitspraak: f 10 b. of 5 d. 'h. P. B., 18 jaar, werkman te Zierikzee, wegenis diefstal van 14 kg. oud ijzer. beide omklemde, „veronderstel aan den anderen kant, dat mijn 'liefde voor je mij niet in staat stelt te leven zonder je; en stel, 'dat mijn liefde voor je zoo groot is, dat niets me te zwaar en te moeilijk zou vallen wanneer bet uit liefde voor je moet gedaan worden; stel," 'voegde ze er op zachten toon aan toe, en het wekte bij hem groote ontroering, „stel, dat ik jou eigendom ben? Wat dan?" HOOFDSTUK XXX. Door de liefde in staat gesteld. „Het is de duivel in me", 'gromde Roger Maitland; „ik vrees1, dat Ik niet meer te herstellen ben." Mijnheer Delacot bad zijn hoed opge zet om been te gaan, maar keerde zich nog eens om en keek den man aan, die als een wrak aan het venster van zijn kamer in Rendall Park zat. „Hoe maakt de jongen het?" vroeg mijnheer 'Delacot. „Jinks? Heel goed; maar zie je; als ik mijn leven niet ga verbeteren voor hij gaat opmerken wie i'k ben, en wat ik ben, dan gaat 't met hem verkeerd, 't Ergste is, dat hij geen moeder heeft; hij heeft mij maar alleen, arme kleine bedelaar!" „Heb je nog wel eens gedacht over een Eisch 1 mnd. gev. st,r., uitspraak 14 d. gev. str. P. R., 48 jaar, arbeider te Kortgene, wegens beleediging van Jacomina Felius. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. Pb. P., 27 jaar, schippersknecht te Yerseke, wegens 1ste vernieling van een keukenraam, toebehoorende aan P. No- let; 2e. verzet tegen den veldwachter D'. C. Nijssen, door naar dezen te slaan en te schoppen. Eisch f 15 b. of 10 d. h., uitspraak f 20 b. of 10 d. h. J. L., 49 jaar, schilder te 's-Graven- polder, wegens bet door misbruik van gezag uitlokken dat zijn knecht W. Nijsse op 18 Dec. 1937 te Kloetinge een looden kabel, toebehoorende aan M. van Dxiél, beeft beschadigd. Eisch f 5 b. of 2 d. h„ uitspraak vrijspraak. J. D., huisvrouw van C. L., 33 jaar te Vlissingen, wegens het 'Zich niet aan stonds verwijderen to'en zij op 18 Novem ber 1937 te Vlissingen door den admini strateur van het 'bureau voor Sociale Za ken werd gelast dat lokaal te verlaten. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. J. Ch. K., 40 jaar, stoker te Vlissin gen, wegens diefstal van een hoeveelheid electriciteit, toebehoorende aan N.V. Z.- Nederlandsche Radiodistributie Mij. Eisch en uitspraak: f 15 b. of 10 d. b. A. de V., 30 jaar, werkman te Nw. en St. Joosland, wegens diefstal van 2 ko nijnen, toebehoorende aan A. Tissink te Serooskerke. Eisch 1 mnd. gev. straf, uitspraak 14 d. gev. straf. Hooger beroep. Door J. J. D., slager te O', en W. Souburg, is hooger beroep aangeteekend tegen bet vonnis van den kantonrechter te Middelburg van 22 Dec. 1937, waarbij' hij' wegens overtre ding der jachtwet is veroordeeld tot f 5 boete of 5 d. h. met verbeurdverklaring van het geweer. Door H. K., 30 j., los werkman, te Kruiniiigen, is hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis van den Kanton rechter te Middelburg van 22 D'ecember 1937, waarbiji bij' wegens dronkenschap is veroordeeld tot 3 d. h. en plaatsing in een Rijkswerkinrichting voor één jaar. Door den Ambtenaar van het Open baar Ministerie is hooger beroep aange teekend van het vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg van 22 Decem ber 1937, waarbij S. M., 69 jaar en P. B., 50 jaar, beiden landbouwer en wonende te Serooskerke, als verdacht van overtre ding der Vleeschkeuringswet, zijn vrij gesproken. Faillissementen. Het faillisse ment van J. Bakker, koopman, wonende te Oost- en West-Souburg, Abeele, is op geheven wegens gebrek aan baten. Cura tor: Mr A. Bolle te Middelburg. Want aan hun oranje koppen kunt M zien, dat u op 'n voorrangsweg rijdt. En verder dient u op vierkante oranje bordjes met witten rand te letten, dot zijn óók voorrangsweg-kenteekeni. BAABN. Het is nu twee weken geleden dat D'r de Groot zijn communique gaf. Twee weken zijn in wachten voorbijge gaan, een tijid van romantiek, waarin heel het land zich vereenigt in blijde ver wachting. De dag van vandaag vertoonde van middag nog niet de vooruitgeworpen schaduw van de groote gebeurtenis. Alles is als andere dagen. sanatorium voor drankzuchtigen?" „Ja, maar dat houdt in, dat ik Jinks moet achterlaten, en begrijp je, wat dat beteekent?" „Neen, wat dan?" „Wel, dat die schoonmoeder van mij beslag op hem zal leggen en hem van mij zal aftroggelen. Ze valt mij lastig met baar brieven; ik beantwoord ze al niet meer. Als je jongen eenmaal onder haar leiding komt te staan, zou ik er tegen moeten opzien hem weer terug te ontvan gen; het eerste wat zij zou doen als bij gaat nadenken is hem vertellen wat ik voor zuiplap ben. Neen, ik doe geen af stand van Jinks'". „Ik ken een inrichting, waar ze jou, zoowel als den Jongen, zouden willen opnemen". „Waar is die?" „Beltwood". Kom mij daar bezoeken en breng den jongen mee. Ik weet heel veel van de behandeling af, daar ik er studie van heb gemaakt en zal tevens een dokter laten komen. Wat zeg je hiervan?" Roger Maitland keek op. „Jou met de zorg voor mij en mijn jon gen belasten? Neen, waarde vriend, je hebt al een arm schepsel te verzorgen, je moet er niet nog een patiënt en een kind bijnemen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3