Overneming van crisisregelingen. j NKS Verblijd Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Radioprogramma. Moordaans George va ve Hoe denkt de landbouw er over. wn bomaanval I er Spaansche |0P vloog een VJ l®1! liet boven de bommen vallen, Nassau te doen toekomen (applaus). Spr. spelde hierop de onderscheiding op de jas van dhr Maas (applaus). Weth. Wolee voerde nog, mede namens zijn ambtsgenoot weth. Salomé, het woord Het is nu 40 jaar geleden, dat er een ver gadering uitgeroepen was tot oprichting eener werkliedenvereeniging. Ik was toen 26 jaar. Ik ben bij de opriohting gekozen tot secretaris-penningmeester. Deze func tie heb ik eenige jaren vervuld, totdat ik de gemeente moést verlaten. Bij de op richting waren de dagloonen van f 0,70 f 1. De ambachtslieden verdienden f 1 f3 per dag en de dienstboden kregen f 40 per jaar. De toestanden zijn nu ver anderd, maar er zijn nóg menschen, die bij ziekte hulp noodig hebben. Houd de vereeniging daarom in stand. D'hr Maas, aldus spr., is nu 78 jaar oud en is als 18-jarig schilder van Aar denburg naar Kortgene gekomen. In 1885 is op zijn iniatief opgericht de Kortgeensche Rederijkerskamer „Streven naar Ontwikkeling", waarvan hij sedert de oprichting tot de opheffing voorzitter was. In 1891 is dhr Maas oprichter ge weest van de brandstoffenvereen., welke vereeniging nóg bestaat. In Januari 1898 was hij mede-oprich ter der werkliedenvereeniging ^Onder linge Hulp tot Steun". In 1903 werd door hem en den toen- maligen veearts opgericht een vereen, tot bestrijding der vlekziekte bij varkens, waaruit later is ontstaan de vereen. „Door Eendracht Sterk". Van deze vereeniging was hij 27 jaar voorzitter. In 1907 heeft hij het initiatief genomen tot oprichting van een afd. van de vereen. „Het Groene Kruis", waarvan hij vele jaren voorzitter is geweest. In 1909 heeft hij medewerking ver leend tot oprichting van een ziekenkas. In 1903 was dhr Maas medeoprichter der Ambachtsteekenschool „Noord-Beve land", waarvan hij sedert 1908 voorzit ter ia, Van 1895'1929 was hij werkend lid en de ziel der muziekvereen. „Eendracht Maakt Macht" en was daar vele jaren voorzitter van. Ook persoonlijk deed dhr Maas veel voor zieken. Dhr De Looff, bestuurslid der werklie- denvereen. „Uit het Volk Voor het Volk" uit Colijnsplaat, feliciteerde daar na de vereen, en den jubilaris. Spr. bood namens het bestuur van „Uit het Volk Voor het Volk" een potplant aan. De heer Maas dankte, mede namens zijn vrouw, voor alle hulde. Op het tooneel verscheen daarna een fraai tableau, dat hulde bracht aan den jubilaris. Er werd een toepasselijk lied gezongen, waarvan door alle aanwezigen het laatste couplet is meegezongen. Het lied is gedicht en gecomponeerd door dhr P. Hollestelle. Er werden daarna een paar tooneel- stukjes opgevoerd. De burgemeester van Kortgene sprak het slotwoord. Kortgene. Uit het jaarverslag, uitge bracht in de algemeens vergadering van de Onderlinge Veeverzekering Maatschap pij „Noord-Beveland", gehouden op 21 Jan. j.l. bleek o.m., dat de afdeeling paar- denverzekering een zeer bevredigend jaar had en van de vaste premie dezer afdee ling een belangrijk deel naar de reserve kon worden overgebracht. De afdeeling melkveeverzekering had tengevolge van het mond- en klauwzeer een bijzonder slecht jaar en eischte een premie hooger dan ooit sedert de oprich ting. Gelukkig is de ziekte* voor een groot deel geweken, doch de nawerking daar van heeft in vele gevallen zeer nadeelige gevolgen. Het aftredende bestuurslid de heer J. G. van de Linde te Kortgene werd als zoodanig herkozen, terwijl inplaats van den heer J. L. Hoveijn te Wissenkerke, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer M. Kallewaard te Wissenkerke. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Belastingdruk op automobielen. Het bureau der Kamer legt een afdruk aan de kamer over van een door de K.N. A.G. tot den Raad van Ministers gericht adres, waarvan 't bureau met belangstel ling kennis nam. Ook de Kamer heeft reeds meerdere malen haar bezwaren doen hooren tegen den steeds zwaarder wordenden belastingdruk voor het bezit en gebruik van een automobiel. Het bu reau stelt voor aan het adres steun te ver- leenen. Retributie voor vestigingswet. Volgens art. 12 van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 kan de Kamer voor elke bij haar ingediende aanvraag een vergoeding heffen van ten hoogste f 10. Waar in vele gevallen een uigebreid on derzoek zal moeten plaats hebben, acht het bureau het in het algemeen niet te hoog f 10 te heffen. Er kunnen zich ech ter ongetwijfeld ook gevallen voordoen, dat een heffing van f 10 onbillijk zoude zijtn. Hieraan zou tegemoet te komen zijn door een bepaling, die meerdere ka mers hebben gemaakt, o.a. Friesland, waar is bepaald, dat hoogstens f 5 van het betaalde bedrag wordt gerestitueerd, indien naar het oordeel der betrokken commissie geen bijzonder onderzoek naar de aanvrage wordt noodig geacht of de vergunning geweigerd wordt zonder dat een bijlzonder onderzoek noodig werd ge acht. Alvorens de aanvrage in behande ling kan worden genomen, moet het be drag van f 10 op de secretarie der Kamer zijln gestort. Het bureau stelt voor in dezen geest te besluiten. Geen verhooging van de bijdrage voor het horgstellingsfonds. Het Borgstellingsfonds voor de Zeeuw- sche Eilanden heeft dank betuigd voor het over 1937 toegekende bedrag van f 750, doch verzocht de bijdrage over 1938 zoo eenigszins mogelijk te verhoogen tot f 1000. Aangezien de financiën van de De landbouwpers houdt zich bezig met de kwestie van het overdragen der uitvoering van bepaalde crisisregelingen aan de georganiseerde belanghebbenden. Erg enthousiast is men voor deze plan nen nog niet. Zoo schrijft het blad van de Holl. Mij van Landbouw o.m.: „In de landbouwcrisispolitiek der re geering wordt „bestaansmogelijkheid" ge lijk gesteld met „bestaansminimum". Wanneer dit de opvatting der regeering b 1 ij f t zal het ook voor landbouworga nisaties een onbegonnen werk zijn ver schillende der crisismaatregelen over te nemen hetgeen in de Troonrede werd aangekondigd als: het overnemen, voort zetten of opbouwen van nuttige regelin gen door de bedrijfsgenooten. „De landbouworganisaties hebben geen behoefte aan het in het leven roepen van instellingen, welke mogen werken vol gens den stelregel, dat slechts een be staansminimum voor boer en tuinder vol doende is, terwijl elke voortschrijdende opleving in het economische leven aan allen, behalve den boeren- en tuinders- stand ten goede mag komen.:" De voorzitter van de Overijsselsche Landbouw Mij betoogde o.m., dat de re geering mede ten gevolge van de critiek uit industriëele en landbouwkringen en ook uit den landbouw zelf, beu begint te worden van dit werk en er nu graag è,f wil. Het cardinale punt bij de over neming is z.i. echter, of de bewegings vrijheid dan voldoende zal zijn. Hij zeide: „Het moet niet zoo worden, dat de landbouworganisaties in schijn de ver antwoordelijkheid gaan dragen, terwijl in werkelijkheid de zeggenschap geheel bij de regeering blijft berusten. „Als het zóó moet, is het beter, dat den Haag het maar blijft uitvoeren, zoo als het thans is. „Het is langzamerhand zoo geworden, dat het bestuur eener landbouwcrisisorga nisatie weinig te besturen heeft. Nu de regeering eenige jaren met dit bijltje heeft gehakt en zich klaar bewust is ge- j worden van de groote verantwoordelijk- j heid en kwetsbaarheid, die zij zich met haar streven naar centralisatie op den hals heeft gehaald, begint zij tot andere gedachten te komen." Enthousiast was deze voorzitter geens zins over het aanbod tot overneming. „De landbouworganisaties hebben geen gebrek aan werk en om hun bestaans recht te bewijzen, daarvoor hebben zij geen intensieve bemoeiingen met de crisismaatregelen noodig", zoo zeide hij. Het orgaan van de Geld. Mij voor Landbouw schreef o.m.: „De vraag, of onze organisaties vol doende geoutilleerd zijn om verschillen de regelingen in onderlinge samenwer king zelf uit te voeren, is zeer belang rijk. Wanneer deze vraag echter ontkennend moet worden beantwoord, dan is het eigen schuld. Lang genoeg is er tijd ge weest om zich voor te bereiden, want deze dingen zijn niet uit de lucht komen vallen. O.i. zou de georganiseerde land bouw zich onsterfelijk blameeren met zich nu te verschuilen achter allerlei bezwa ren, die aan de uitvoering zeer zeker verbonden zijn. De groote vraag is o.i. niet in de eerste plaats deze: of men eventueel aanbiedingen al of niet moet aanvaarden. Principiëel is er o.i. geen ander dan bevestigend antwoord mogelijk. „Maar wel is de groote vraag, of de bevoegdheden, welke de regeering wil geven aan de door de bedrijfsgenooten te beheeren organen, voldoende groot zullen zijn, om de verantwoordelijkheid te kunnen aanvaarden. „Dat is o.i. het groote bezwaar van het voorontwerp-Landbouwordeningswet, dat de wezenlijke bevoegdheden terzake van de prijsregelingen zóó miniem zijn, dat een bevredigend resultaat niet anders dan twijfelachtig kan zijn. Dat de regee ring tenslotte de touwkes in handen moet houden, wanneer de landbouworganisa ties b.v. de baconregeling, den spekexport of de aardappelregeling overnemen, is vanzelfsprekend. Maar voldoende bewe gingsvrijheid en waarborgen voor een behoorlijke financiering dezer zaken, is even noodig als wederzijdsch vertrouwen tusschen regeering en organisaties. „O.i. zijn dit de vragen, die tenslotte doorslaggevend moeten zijn ten aanzien van de in het geding zijnde zaken. En die dienen helder an klaar gesteld te worden, om te voorkomen, dat straks mysterieuze fabeltjes gesponnen worden om dezen „ordeningsboom"." Kamer een dergelijke verhooging niet toelaten, meent het bureau niet te mogen voorstellen aan het verzoek te voldoen. Afwijzen van een verzoek. Het Bureau stelt voor afwijzend te be schikken op het verzoek van bet bestuur van den Middenstands-Handelscursus te 's Heerenhoek om aan dien cursus gedu rende 3 jaar een bijdrage te verleenen van f 150 's jaars. In het oorspronkelijk verzoek van het bestuur van den cursus te 's Heerenhoek werd een ontvangst geraamd aan lesgel den van 36 maal f 19,75 of f712. De uit gaven werden geraamd op f 912. Derhal ve een tekort vap f 200. Aan de Kamer werd verzocht hiervan f 150 voor baar rekening te nemen. Het Departement, waaraan inlichtingen werden gevraagd, deelde mede, dat er geen bezwaar bestaat, dat de Kamers aan die cursussen een bescheiden bijdrage verleenen. De cur sussen moeten dan echter voor ieder toe gankelijk zijn ongeacht geloof of politieke richting. In beginsel zal het cursusgeld f 30 per leerling moeten bedragen. Uit bet antwoord van 't bestuur blijkt, dat de cursus voor ieder toegankelijk is. Het schoolgeld werd nader bepaald op f 25 en op f 12,50 voor een tweeden leer ling uit hetzelfde gezin. Het aantal leer lingen is echter slechts 30 terwijl oor spronkelijk 36 was opgegeven. De cursus zou zichzelf bijna kunnen bedruipen, indien vastgehouden werd aan den norm van het lesgeld. Het bureau stelt dan ook voor op het verzoek afwijzend te beschikken en meent, dat als de kamer onverhoopt van oordeel zou zijn, dat wel een bijdrage moet worden verleend, alvorens een be slissing te nemen een uitgebreid onder zoek naar den opzet van den cursus in ieder geval beslist noodzakelijk is. De gemeenteraad liep weg! Na een bewogen Raadszitting stapte Vrijdagavond laat heel de Gemeen teraad van Krimpen aan de Lek op en verliet uit protest de zaal, omdat men niet tegen heug en meug een nieuw hoofd van de openbare school II wenscbte te benoemen. Alleen de burgemeester en een wethou der bleven zitten, de andere wethouder was mee-vertrokken. De kwestie waar het om ging was deze: in de vacature, waar het hier om ging was reeds twee jaar op bekwame wijze waargenomen door een der onderwijzers. Zoowel de ouders als de gemeenteraad wenschten dezen onderwijzer tot hoofd te benoemen, terwijl voorts nog een ander plaatselijk onderwijzer op de voordracht werd gewenscbt. De inspecteur maakte evenwel een an dere voordracht op, waarbij! een onder wijzer uit Steenwijk als nr 1 werd ge noemd, terwijl de plaatselijke sollicitan ten daarop niet voorkwamen. De burgemeester dreigde, dat, indien mpn buiten de voordracht van den in specteur een nieuw hoofd zou benoemen, deze onderwijsmagistraat zou bevorde ren, dat de school met Februari zou wor den gesloten. De Raad wenschte zich niet in een dwangpositie te laten plaatsen en toen de burgemeester adviseerde om dan maar blanco te stemmen of te verdwijnen, ver lieten allen de zaal. 'Meubelfabriek afge brand. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de meubelfabriek van de firma Van Gelderen en Van Os te Leeuwen-Beneden. In bet groote gebouw was een aanzienlijke voorraad materiaal en meubelen opgeslagen, waarin bet vuur veel voedsel vond, zoodat in minder dan geen tijld de vlammen aan alle kanten naar buiten sloegen. De brandweer, die met een handbrand spuit ter plaatse verscheen, stond mach teloos tegenover de geweldige vuurzee en moest zich beperken tot beveiliging van het nieuwe fabrieksgebouw, dat dezer da gen gereed gekomen was, doch nog niet in gebruik was genomen. Ook de kostbare machines bevonden zich nog in bet brandende deel van de fabriek. De brand, die uren ver in den omtrek zichtbaar was, woedde den geheelen nacht met groote hevigheid voort. Het geheele gebouw werd in een puinhoop borschapen. Van de machines en de voor raden kon niets worden gered. 40 arbei ders zijn werkloos geworden. De schade, die in de tienduizenden guldens loopt, wordt door verzekering gedekt. De firma is echter niet tegen bedrijfsschade verze kerd. DE VERHOOGDE TEELTHEFFING VAN AARDAPPELEN. Onrust onder de boeren in Zuidoost Friesland. Dezer dagen vergaderden te Gorredijk verschillende besturen van de afdeeling der Friesche Maatschappij van [Land bouw uit den Zuidoosthoek van Fries land, ter bespreking van de verhoogde teeltheffing voor den verbouw van aard appelen. Deze vergadering stond in het teeken van teleurstelling en verontwaardiging over dezen maatregel. De aardappelverbouw, welko voor deze streken noodzakelijk is in verband met de vruohtwisseling, is door deze verhoog de teeltheffing in vele gevallen niet loo- nend meer. Bovendien wordt het ernkoa- tencijfer in verband met de stijgende loo- nen en andere onkosten hooger, terwijl de in uitzicht gestelde richtprijzen van an dere producten der bouwlanden, op den zandgrond, ternauwernood of in het ga- heel niet bereikt worden. Ofschoon men er ten volle van over tuigd was, dat de vertegenwoordigers der Friesche Maatschappij van Landbouw en van het Kon. Ned. Landbouwcomité op alle mogelijke manieren hebben getracht het gevaar eener verhoogde teeltheffing voor aardappelen af te wenden, meende men toch, dat vanuit den boezem der boeren nogmaals een beroep op den mi nister moet worden gedaan, hierin ver andering te brengen. De vergadering was van meening, dat het zoo niet langer kon gaan, daar een verdere verhooging van lasten niet gedragen kan worden. Geneesmiddel tegen mond- en klauwzeer? Een lezer schrijft ons: Uit N.O.-Indië wordt als geneesmiddel voor mond- en klauwzeer gemeld: de tongen 's morgens flink inwrijven met ruw zout en 's avonds met permangaanwater wasschen. De poo- ten met jodium 5 pet. insmeren. De resul taten schijnen gunstig te zijn. Appelprijzen blijven laag. Men schrijft uit de Overbetuwe aan de Telegr.: In den appelbandel gaat het in de Betuwe op het oogenblik uiterst kalm. Trouwens gedurende de geheele cam pagne is deze flauw geweest met prijzen, die lang niet de hoogte hebben bereikt, als waarop de verwachtingen waren ge steld. Door een export naar België heb ben de Bellefleuren even eenige neiging tot prijsstijging vertoond, doch al spoe dig is ook daarvan de noteering weer op het lagere niveau teruggevallen. Goudreinetten, waarvoor in den pluk tijd 13 cent per kilo werd geboden, zijn in het najaar qp de veilingen steeds be neden dien prijs gebleven. Zij konden niet hooger noteeren dan 10 a 12 et. per kilo. Dezer dagen heeft toevallig een opper vlakkige inventarisatie van nog voorra dige hoeveelheden plaats gehad. "Wat deze streek betreft was daarvan de bevinding als volgt: NijmegenEistArnhem circa 4 millioen kilo en TielKesteren 4 5 millioen kilo appelen. Als men daarbij nu nog rekent de hoeveelheden, die elders in opslag zitten, dan bezit men nog een voorraad, die aanzienlijk de consumptie van ons land overtreft. Het buitenland neemt helaas weinig of niets af, zoodat de handel geheel op de binnenlandsche maikt is aangewezen, waarop lang niet voldoende afzet kan worden gevonden. De prijzen zullen daardoor wel gedrukt blijven, tenzij alsnog export komt. Winterbespuiting van vruchtboomen. In verband met de propaganda, die op dit oogenblik voor eenige winterbespui- tingsmiddelen voor vruchtboomen gevoerd wordt, vestigt de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen er de aandacht van alle fruittelers op, dat nog niet aanbevo len kan worden de tot nu toe gebruike lijke bespuiting met vruchtboomcarboli- neum geheel door een bespuiting met an dere middelen te vervangen. Bespuiting met 68 pet. carbolineum moet vooralsnog als de meest aan te be velen winterbespuiting voor vruchtboomen beschouwd worden. Waar spintbestrijding noodig is, dient zij1 met een bespuiting met een minerale-olie-praeparaat te wor den aangevuld, welke ook tegen wantsen en bloedluis werkzaam is. Ten sterkste wordt aangeraden andere winterbespuitingsmiddelen slechts proefs- gewijs aan te wenden. MIDDELEURG. Bevallen: M. G. Alma geb. Ooms, d.; H. G. Korstanje geb. Beek man, d. Overleden: L. Boone wed. A. Bos- schaait, 87 j.; E. M. Barentsen wed. J. Bosschaait, 80 j.; W. P. Baerendse wed. L. J. Ruijtenburg. Ondertrouwd: W. F. Geldof, 28 j. jm. en M. J. Wondergem, 27 j. jd. (M. G.) Van 1218 Januari 1938. SOUBURG. Bevallen: B. Luteijn geb. Berends, d. Overleden: L. M. de Visser, 4 j„ d. Getrouwd: N. J. Minnaart, 26 j en J. Hoogesteger, 20 j.; P. Meijers, 28 j. en P. van Boven, 26 j. (Nbl.) Van 1522 Januari. YFRSEKE. Overleden: Franqois Bramsen, 63 j., ongehuwd. (I. G.) Van 1320 Januari. KRUININGEN. Geb.: Bernard Gerar- dus, z. v. Bernard Gerardus Netelenbos en Aagje Maria Schaap Marinus, z. v. Marinus Boone en Dina Koster. (I. C.) WEMELDINGE, Geboren: Adriana, d.v. J. B. Bentschop-Knook en J. P. Paauwe. I Overleden: Macheline de Vos, 72 j., echtg. van A. Vleugel. Ondertrouwd: Jacob Adriaan Kesteloo, 26 j. jm. en Laurina Slager, 22 j. jd. Gehuwd: A. J. Herrebout, 30 j. jm. en W. Gijssel, 31 j. jd. (I. G.) WISSENKERKE. Geboren: 14 Jan., Geertruida dv. Cornells Geldof en Wil- helmina Pieternella de Wit. 19, Jacoba Pieternella dv. Jan de Looff en Lena Wilhelmina Kramer. 20, Adriaan Wil lem, zv. Adriaan Pieter Verburg en Christina Hendrika Priester. Ondertrouwd: 12, Adriaan van de Zan- de 26 j. jm. te Colijnsplaat en Geertruida Adriana Luijk 24 j. jd. Overleden: 16, Cornells van der Weijde 83 j, wedr van Pieternella de Smit. (N.-B,) KORTGENE, Geboren: 14 Jan., Johan na Neeltje, dv, Leendert Pieter Wolse en Jacoba Tramper, (N.-B.) KATS, Overleden: 17 Jan., Abraham Tazelaar 88 j. wedr van Helena Jacoba van den Brink. (N.-B.) Dinsdag 25 Januari 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.4 M AVRO-Uitz., 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 J. Cantor's Ensemble. 11.00 Huieh. wenken. 11.30 Verv. conc. 12.30 Gram! I.00 Omroeporkest. 1.45 Gram. 2.00 Hei Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Gram. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinder koor „Zanglust". 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Gram. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Gram. U.00 Eer. ANP. 11.10 Georg. Frank's orkest, II.3012.00 A. Spezialetti's dansorkest. HILVERSUM H, 301.5 M. KRO-Uitz. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11,30 Godsd. halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melod. en solist. (Van 1.001.20 Gram.) 2.00 Vrouwenuur. 3.05 Modecur sus. 4.05 KRO-ork. en Gram. (Om 5.45 Folic.-bezoek). 6.40 Esperantoles. 7,00 Berichten. 7.15 „Het verzekeringswezen in Ned.", causerie. 7.35 Sporthalfuur 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRG-Sympkonie- orkest en soliste. (Van 9.009.15 Gram) 10.00 Gram. 10.30 Ber ANP. 10.40 Ch'. Wallace en zijn orkest. 11.20—12.00 Gram. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.45 Gram. 12.05 Het New English Trio, 1.05 Mandoline-orkest en solist, 4.35 Gram. 4.50 Kwintet en Solis ten. 5.20 E. Leggett's ensemble en solist. 6.00 Viool. 6.45 BBC-Midland- orkest 9.55 Blaaskwintet en soliste. 11.00 BBC- Harmonie-orkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 Gram. 12.50 Orkest. 1.50 2.20 Gram. 5.20 Orkest en gram. 6.50 en 7.20 Gram. 8,20 Gabaret. 9.20 en 10.30 Symphonie-orkest en solist. 10.5R—1.1.20 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 Orkest. 1.50 2.20 Gram. 5.20 Kwartet. 6.35 Gram 6.50 Zang. 7.35 Concert en soliste. 0.05 en 9.45 Gram. 10.3011.20 dito. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Blaasconcert. 8.35 Orkest en solist. 9.50 Kamerorkest, 10.2011.20 Hans Buscb en zijn orkest. L ÏS55-T van den weg staande auto s mogen wanneer licht op ver plicht is - géén andere ver lichting voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Rechts van den weg staande, moogt u in zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverlichtlng ói één links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geeft. ROOD TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 24 Jan,: Matige tot krachtige, tijdelijk afnemen de W. tot Z.W. wind, tijdelijk opklarend, later toenemende bewolking met kans op regen, koelere nacht, overdag weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur; D INSD 52e J A A1 Uitgave: N. „Luctor et he Bureaux L a n Postrekening Bijkantoor M J.J.FANO' Directeur - Ho Er is in onz< kan stemmen. Wij denken ning in het inte voortdurende 00 de wereld gebuk hier op bet ooj wijzen op een d in Europa. Er zijn donke Maar daarnaa selen van verbl den aard. In liet dezer book 1938 van de golingsvercenigin is ook opgenome van de Christëlij land, dal wij bic Nod. Bond van op Geref. Gro: Bond van Meisje Grondslag Bond voor Gert aatios K. V. en M. V. Bond van Chr. lingsvereenigin Bond van Ned lingsvereen. op Ned. Jongeiings mannenvereen. en Jongensclul Ned. Verbond Vrouwen- en Ned. Lutb. Jong Bond van Luth. Ned. Luth. Meis In totaal 53 138.567 leden. Ei de opmerking g aantal grooter nisaties baar leden opgaven. Zie, dat zijn baarheid stemm geven voor de to Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 777 Licht op voor fietsen: Dinsdag 4 u. 53 min. Op het laatste moordaanslag op nister-president i len. Aan het boo: zou de gewezen c: Polichronopoulus destijds op bevel slagen, gearreste Xanthi gevangen Volgens mededt het in de bedoeli kcining en den pi hij de jongste huv kathedraal. Polii jaar geleden een nizelos op touw ge kon worden verijc DE POLITI BUI Treedt het I M'en verwacht, afgetredenen, nog Bulgaarsche kabii Vernomen word een algemeene ka komen. Ee motieven, vt een reconstructie kabinet, hebben g In de maand I tot een crisis gel schenkomst van d schil toen bijgeleg TORPI Spaansche vliegt gebied zullen I Terwijl de Frai Loursuivante" gis uit de kust in luiste, verschene loiik vier oorlogS' I opstandelingen, II off en. Be oorlo ^®r wijder den zich dekking van een IS dj ku vlie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6