DE ZEEUW tweede blad TEGEN DEN STROOM Buitenlandsch beleid der Regeering. feuilleton "Ik ^eb hooren zeggen", zei hij', „dat ze m p zbQ naar „Beltwood" te gaan, ar khoop hartelijk dat mjjn infor- 7on !eS n*et geweest zbtoi. De soldaten hef 811 Van kushington ontboden zijln en ons geraden zijln de ramen van de zon toestail(I meester te blijVen. Ik zen U «et ra|Ien, laat bij den weg te we er J froilw- Men kan nooit weten, wat een navon<* gebeurt. Men zegt, dat ze 't eiiror,611 anc^er geboord hebben over den Wej aar van Beltwood, wat, met zijn sering om het park af te staan voor Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. N OORD-BEVELAND, VAN MAANDAG 24 JAN. 1938, Nr 97, VoorloopiB Verslag der Eerste Kamer. Nederland en de Volkenbond. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over Buitenlandsche Zaken ont- leenen wij: Eenige leden waren van meening, dat Nederland, met het oog op de gevaren, aan het lidmaatschap van den Volkenhond verbonden, uit die orga- nisatie behoort te treden, ten einde te hunnen terugkeeren tot zijn vroegere po litiek van zelfstandige neutraliteit. Voorts achtten deze leden het onbegrijpelijk, dat ons land, in tegenstelling met België, geen aandacht heeft geschonken aan de ver klaring van de Duitsche regeering, dat deze te allen tijde bereid is de onaantast baarheid van het Nederlandsche grond gebied te erkennen en te waarborgen. Verscheidene leden verklaarden met voldoening kennis te hebben genomen van 's Ministers opvattingen omtrent de taak, die Nederland in de buitenland sche staatkunde heeft te vervullen. Zij deelden 's ministers gevoelen, dat nuch tere beschouwing van de werkelijkheid niet mag leiden tot de conclusie, dat Ne derland den Volkenbond behoorde te ver laten. Mede waren zij van oordeel, dat de mo gendheden, die in de eerste plaats belang hebben bij de onzijdigheid van ons land in een internationaal conflict in West- Europa, uitnemend zullen hebben begre pen, dat Nederland er niet aan denkt, zich daarin te laten meeslepen door aan een der oorlogvoerende partijen den door tocht toe te staan. Onze internatio nale positie is daardoor veel veiligergew orden. De hier aan het woord zijnde leden be toogden, dat ons land terecht niet is ge treden in het denkbeeld, omtrent de in tegriteit van ons grondgebied meer of minder directe overeenkomsten met an dere staten aan te gaan. Zelfs waren deze leden van meening, dat het mislukken van de toepassing der sancties, hoewel op zichzelf te betreuren, in zooverre een goede uitwerking beeft gehad, als zij de leden van den bond, en ook Nederland, heeft genoopt tot een meer realistische beschouwing van bet instituut, en dat zij dus in den grond der zaak den Volkenbond ten goede is geko men. Wat betreft de positie van de kleine naties, betreurden ettelijke leden, dat bij enkelen harer neiging blijkt te bestaan, zich uit het collectieve ver band van den Volkenbond en van de daaruit voortvloeiende verplichtingen los te maken. Vele leden verklaarden, ten zeerste te zijn gekant tegen een uittreden van Ne derland uit den Volkenbond. Vele leden achtten, uit juridisch oog punt, de politiek van non-interventie met betrekking tot de gebeurtenissen in Span je, strijdig met het volkenrecht. Voorts zouden zij het op prijs stellen .indien de minister hen zou willen inlichten aan gaande het verblijf van de ten onzent ge- interneerde aanhangers van het regime- franco. Verscheidene leden spraken de hoop uil dat het den minister zou gelukken, de tussohen Nederland en België hangende kwestie tot een bevredigende oplossing te brengen. Sommige leden stelden de vraag, of bet niet in strijd is met de diploma tieke gebruiken, de waarne- ming van een gezantschap, behoudens zeer abnormale omstandigheden, op te door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. >.Je bent een erg ruwe meid," zei juf rouw Sedgewidk, „of liever slecht," maar ze heenging, zwaar beleedigd, joelde zij zich de bezwijming nabij. Haar .^purde zoo hevig, dat zij den naastbijzijnden winkel binnenstapte en een oogertblik te mogen rusten, (terwijl zij den eigenaar vroeg haar iets e tortellen over de samenkomst op het marktplein. hoofdman scku<^e bedenkelijk met het Polit Yan vier te Zl- \e zal> naar ze zeggen, niet in staat dragen aan een ootn&iï-generaal, nooals thans te Brussel is geschied. Sommige leden drongen aan op het voeren van onderhandelingen met Frank rijk, ten einde te komen tot afschaffing van de voor ons land zoo nadeelige sur taxes d'entrepot. Eenige leden waren van oordeel, dat er thans alleszins aanleiding bestaat, de inlijving van Ethiopië door Italië te er kennen. Eenige leden verzochten een duidelijke uiteenzetting van bet standpunt, door do regeering ingenomen ten opzichte van het door de Duitsche re geering gedane aanbod tot waarborging van de onschendbaarheid van het Nederlandsche grondgebied. Verscheidene leden verklaarden, de er kenning van de Unie van Socialistische Sovjetrepublieken te beschouwen als een belang van staat en drongen er op aan, dat de regeering hare tot dusverre op dit stuk gevoerde politiek zou wijzigen. Vele leden konden zich met dit pleit niet ver eenigen. Eenige leden zouden gaarne vernemen, hoe de Nederlandsche vertegenwoordi ging in China is geregeld. Verscheidene leden spraken voorts de hoop uit, dat nog meer handelsmissies zullen worden uitgezonden dan tot dus verre het geval is geweest. Elenige leden vestigden de aandacht op de nota, door de Duitsche regeering op 12 October 1.1. aan de Belgische gericht, waaruit blijkt de opvatting van de Belgi sche regeering, dat deze vast besloten is, de grenzen van België tegen iederen aan- aanval en elke invasie te verdedigen en te verhinderen, dat het Belgische grond gebied zal worden gebezigd voor een aan val tegen een ander land, ofals door tocbtland of als operatie basis te land, ter zee of in de lucht. Uit deze verklaring volgt, zoo betoog den de hier aan bet woord zijnde leden, dat België een doortocht van vliegtuigen over zijn grondgebied beschouwt als in breuk op zijn souvereiniteit. Deze leden zouden gaarne vernemen, of kan worden aangenomen, dat ook andere mogendhe den die opvatting als algemeen beginsel aanvaarden. Nationale feestdag. Voor den nationalen feestdag hebben B. en W. bepaald dat do heer Ferwerda niet van 12 tot 1 doch van half een tot half twee het carillon zal bespelen. Het zal dan mogelijk zijn de muziek van den Lan- gejan ook voor de uitzending der N.C. B..V. vast te leggen. Direct na deze bespe ling wordt met zang en toespraken op de Markt begonnen. G. Boudewijinse Zaterdag middag was er voor vrienden en belang stellenden gelegenheid in het sterfhuis aan den Dam, een laatsten groet te bren gen aan het stoffelijk overschot van wij len den heer C. Boudewijinse. In een der vertrekken stond de kist met 't stoffelijk overschot, gedekt door een groot aantal kransen en bloemstukken. Velen hebben een bezoek gebracht cn in tegenwoordigheid van een drietal fa milieleden een stille hulde gebracht aan de nagedachtenis van den overledene om daarna hun naam in bet bezoekregister te plaatsen. Slagersoorlog. Alhier woedt sinds enkele weken een oorlog onder de slagers. Een ongeorganiseerde slager is begonnen met de prijzen van het vleesch belangrijk te verlagen. Gevolg natuurlijk een enorme toename van zijn clandizie. Maar tweede gevolg: een andere slager, nog wel een georganiseerde, publiceert nog lagere prijzen. Naar men zegt ge schiedt dit laatste op kosten van de ge zamenlijke, georganiseerde slagers, die op deze wijze probeeren den ongeorgani seerden collega knock-out te slaan. Ook bij den tweeden goedkoopen slager is bet bar druk. Dte buismoeders hebben er niet het minste bezwaar tegen, dat deze strij'd nog een poosije voortduurt. Een breuk in de waterlei ding. Zondagmiddag werd op den Se- een politieke demonstratie, de oorzaak moet zijln, naar men beweert, van de rebellie." Juffrouw Sedgewick ging, toen ze zich er toe in staat bevond, met loome schre den naar haar huis. Zoo zij dit klaar speelde, wist ze niet; alles danste voor baar oogen. Thuis gekomen, sloot ze de blinden om zich te onttrekken aan 't gezicht op de nu naar 't markt plein hollende menschen. Ze voelde, dat zij 't niet kon verdragen. Het uur der verantwoording was eindelijk gekomen I HOOFDSTUK XXIX. Wat dan? Katharine zag de eerste dagen niets van mijnheer Délacot. Zij had zoo half en half verwacht, dat hij den volgenden dag naar haar was komen informeeren, maar er verliep een week en nog was hij er niet geweest. Voor Katharine scheen die Zaterdag nog altijd een droom. Zij kon hem niet vergeten, en al 'had zij1 het ook graag gewild, mevrouw Jameson was er, nadat zij 't verhaal van 't gebeuren in de cou rant had gelezen, vol van. Ze begreep niets van de oorzaak; nog minder van de motieven, die dat slechte volk van Stonely konden hebben geleid tot hun monsterachtig voornemen om haar besten buurman zooveel kwaad te geerssingel ter hoogte van bet voormalige brandspuithuisje een fontein waargeno men, die veroorzaakt moest zijn door een defect aan de waterleiding. Zeer goed mogelijk, dat het voor dezen weg zeer zware vervoer van de laatste maanden daaraan mede schuldig is. Er moesten direct maatregelen worden genomen. Het personeel der gemeentebedrijven kwam naar den Singel, waar eerst de leiding werd afgesloten en daarna bet lek opge spoord. Aanvankelijk was de passage nu zeer moeilijk. Tijdelijk werd ook bet ver keer van Middelburg geleid langs den nieuwen kanaalweg, waarop reeds bet verkeer naar Middelburg plaats heeft. Later werd weer tot Giet eenrichtings verkeer voor snelverkeer teruggekeerd. - Zaterdagmiddag vergaderde in de Chr. Bewaarschool de afdeeling „Zee land" van Chr. Fröbelonderwijzeressen. Op deze vergadering, die onder leiding stond van mej. Mooy te Wemeldinge, werd behandeld „Het onhegrepene dat er tussohen onderwijzeressen en leerlingen wederzijds vaak wezen kan", door mej. v. Wuijck'huijse te Yerseke en „Het veler lei werk dat met eenvoudig materiaal door de oudste leerlingen te maken is" door mej. van Willigen te Kapelle. Nieuwe verkeersborden. De laatste weken wordt Goes onder de verkeersborden gezet. Deze dienen helaas niet tot verhooging van het stadsschoon. Wij achten het wel gewenscht te ver melden, dat de Agnesgang en de Kleine Kerkstraat nu voor het rijverkeer uit één richting gesloten zijn. De ronde borden, met witte cirkel en rooden rand, geven aan, dat de Agnesgang niet meer van den kant van den Westwal en de Kleine Kerkstraat niet meer van den kant van de Langevorststraat mag bereden worden. Zou het niet hoogst gewenscht zijn, dat op de verschillende scholen hetzij door eigen, hetzij door politiepersoneel eens onderricht gegeven werd in de heteekenis van de diverse borden? Wij hebben den indruk, dat dit op alle scholen nog niet voldoende plaats heeft. Wllhelmlriadorp. Bijna verdron ken. Gistermorgen miste men den drie jarigen Corn, de Munck, die even te vo ren nog met zijn vader had gewandeld. Men ging zoeken, tot de vader opeens zijn kind in het havenkanaal zag drijven. Hij slaagde er gelukkig spoedig in het aan den wal te halen. Op den kleinen drenke ling, die reeds bewusteloos was, werd direot door zuster Staal kunstmatige ademhaling toegepast. Ook dr v. d. Berg werd onmiddellijk gewaarschuwd. Men mocht er in slagen het bewustzijn weer bij het kind terug te roepen. Het ongeval veroorzaakte een groote consternatie op den stillen Zondagmor gén. Rilland-Bath. Vrijdagavond werd in de Chr. school a. d. Hoofdweg alhier een ouderavond gehouden, welke als gewoon druk bezocht was. De voorzitter G. Lob- bezoo sprak naar aanleiding van Ps. 31 een openingswoord, en heette alle aan wezigen waaronder den burgemeester en ds van Herwijnen, hartelijk welkom. Hierop sprak het hoofd der school over moeilijkheden hij de kinderen, vooral bij de jongens als ze de school kunnen gaan verlaten. De onderwijlzeres, mej. Bieger, gaf eenige nuttige wenken voor de kinderen, voor zij op school komen. De heer M. Oostdijk sptrak over de moeilijkheden voor dé kweekelingen met akte. Door den secretaris van het schoolbestuur werd het onderwerp behandeld „Als de kinde ren school gaan". De burgemeester sprak namens het gemeentebestuur, terwijl ds van Herwijnen een slotwoord sprak. De avond werd afgewisseld door zang en voordrachten der grootste kinderen, wat de gezelligheid verhoogd». Yerseke. Door de firma Jan Koster en Zonen, mosselkweekers alhier, is bij' de firma van der Windt te Vlaardingen aangekocht een stalen kotter met kruis bek, lang 18,50 Meter. De nieuwe boot zal voorzien worden van een 3-cylinder- motor met dubbelen zuiger Junker Diesel doen. Hij was de meest oprechte man, die er rondliep, verzekerde ze Katharine. Zij, mevrouw Jameson, had in baar jonge jaren eenige van zijn familieleden gekend en ze was blij geweest toen ze hoorde, dat hij van plan was zijn intrek te nemen op „Beltwood"; daarenboven geloofde ze, dat hij haar het eerste mot een bezoek ver eerd had, na zijn komst. Ze had hem direct geschreven, hoe heerlijk ze het zou vinden wanneer ze hem eens zou ont moeten. Hij had, naar ze zich, nu ze er goed over nadacht, herinnerde, een half idiote zuster bij zich inwonen; maar ver der wist ze er ook absoluut niets van af en bij1 bad er ook nooit over gesproken. Als er ooit een meer trouwe en vriende lijke man op aarde was -dan hij, dan zou zij daarmee wel eens kennis willen ma ken. Wat kon dan toch de massa zoo tegen hem 'hebben opgezet? Ze zou het wel eens willen weten; 't was meer dan een schandaal; maar och ja, wat kon men ook anders van dat volkje in Stonely ver wachten de menschen daar deden altijd van die zotte dingen. Ze begreep eigenlijk niet, dat de invloed van dominé Emerson niet grooter was; het was zijn wonderlijke kijk op de din gen, naar zij veronderstelde. Hij zag geen kwaad bij anderen. Wat jammer, dat sommige menschen in zooveel gevallen erg kortzichtig zijn! Ofhij moest slechte raadgevers hebben gehad of niet in staat zijn geweest de menschen van en van een 4-korslier; bet schip zal on geveer 300 ton mosselen kunnen laden. Door enkele personen is in den Bu- renpolder in den nacht van Vrijdag op Zaterdag dusdanig vuurwerk afgestoken, dat de inwoners van half twaalf tot' kwart over twaalf wakker werden gehouden. Men wilde het doen voorkomen alsof de blijde gebeurtenis reeds was geschied. De politie stelt een streng onderzoek in en is de daders op het spoor. Nieuwdorp. Na de geboorte van een prins of prinses zal alhier in de Ned. Herv, Kerk een samenkomst worden ge houden, waarin Ds Wagner enkele woor den spreken zal. Bij klokluiden vóór des middags 12 uur is de samenkomst dien avond om 6 uur; anders den volgenden avond om 6 uur; echter niet op Zaterdag avond. Wolfaartsdijk. Baldadigheid. In den loop van de vorige week werd door het indrukken van een brandmelder de brandweer noodeloos gealarmeerd. Op het eind der vorige week werd wederom loos alarm gemaakt, terwijl den volgenden morgen weer op zoodanige wijze werd ge alarmeerd, dat alle brandschellen onklaar geraakten. Het net werd door kwaadwil ligheid voor een gedeelte vernield. De kosten van herstel zullen beduidend zijn. Door de Oranje-vereen, is thans een feestprogram opgemaakt. Op den avond van de geboorte van een prins of prinses indien nog mogelijk en bij gunstig weer concert van de mukiekvereen. Advendo op het dorp te Oostkerke. Op den nationalen feestdag (de dag na de geboorte) des na middag tractatie der schoolkinderen. Des avonds dank- en bedestond in de Ned. Herv. Kerk. Daarna muzikale wan deling door de gemeente van de muziek- vereen. Advendo. Ieder die mee kan wordt verzocht zich bij den stoet aan te sluiten voorzien van een lampion. Men wordt verzocht op beide dagen de vlag uit te steken. Hansweert. Op de Oosterschelde had een aanvaring plaats tussohen de sche pen Vesta en Confido. De Vesta bekwam belangrijke schade en lekkage en 'heeft de reis naar Antwerpen voortgezet. Al daar zal de schade gerepareerd worden. Het Duitsche sleepschip Rheinau is Zaterdagvoormiddag bij het binnen komen van de haven op de Westhaven- dam omhoog gevaren en blijven zitten. Met behulp van drie sleepbooten is het schip later vlotgesleept en de haven bin nengekomen. Oogenschijnlijk onbescha digd heeft het de reis naar Duitschland voortgezet. St Laurens. Vrijdagavond was in de consistorie der Ned. Herv. Kerk een bijv eenkomst belegd door den Ring Walche ren van den Chr. Nat. Werkmansbond. De bijeenkomst, welke slechts matig was bezocht, stond onder leiding van den heer Sohmelzer te Vlissingen. Dhr Vlieger van Vlissingen gaf een uiteenzetting van het doel en streven van den Bond en behan delde daarna het Program en het Soci aal Program. Naar aanleiding hiervan ontstond een drukke bespreking. Verschil lende aanwezigen opperden practische bezwaren tegen het oprichten van een plaatselijke afdeeling met als resultaat, dat niemand zich definitief als lid op wenschte op te geven. O.- em W .-Souburg, De burge meester. De nieuwe burgemeester, de heer A. H. S. Stemerding, woont nog niet in onze gemeente, aangezien hij tot dusver geen geschikt huis had kunnen vinden. Hierin zal echter spoedig veran dering komen. De burgemeester heeft het huis van zijn voorganger, Jhr van Doorn, gekocht. Er wordt momenteel centrale verwarming in aangelegd. Over circa drie weken hoopt het bur gemeesterlijk gezin de nieuwe woning te kunnen betrekken. (VI. C.) Veere. Vrijdagavond kwam de B.V.L. afd. Veere in combinatie met de afd. Ga- pinge in jaarvergadering bijeen. Burgemeester Huinink, voorzitter van de Plaatselijke Commissie, opende en heette allen welkom; in 't bijzonder den Stonely rustig te houden. Ze had wel graag gewild, dat zijn toespraak voluit in de courant had gestaan; dan zou zij beter dan nu nog met de situatie op de hoogte geweest zijn. Maar het blad sprak slechts van ongegronde lasterpraatjes, die de menschen op hun werk bereikt hadden, praatjes, die, als een sneeuwbal, waren aangedikt en aangedikt, zoodat een rel- •letje, zooals Stonely nog niet eerder bad gezien; was geboren, terwijl dominé Emerson ten slotte erger bad. weten te voorkomen. Het was jammer, dat de bla den dergelijke dingen altijd zoo kort ver telden. Ze kenden bun eigen belang niet en dat van de lezers nog minder. Toen dag na dag verliep en mijnheer Delacot niet kwam opdagen, begon mevr. Jameson zich er over te verwonderen en voelde zij zich er door op haar teentjes getrapt. Daar ik zijn oudste kennis ben hier, had hij mij behooren te bezoeken. Ik vind, dat bet niet van fijne manieren getuigt, dat hij er nog niet geweest is. Hij had het behooren te doen, omdat hij heel goed weet, dat ik belang stel in zijn zaken, meer dan iemand anders." ■Op een der volgende, regenachtige dagen terwijl Katharine bezig was haar brieven te schrijven vóór haar tante be neden kwam, keek ze op toen ze de deur zag open gaan en mijnbeer Delacot voor zich zag staan. Voor den tweeden keer in haar leven secretaris-propagandist, den heer Eok- hardt.. Overste Bierman was wegens ziek te afwezig. Uit het verslag van den Plaatselijiken Leider, J. Bakker, bleek dat de afdeeling een geringe groei vertoont. De heer Eckhardt hield daarna een voordracht met lichtbaden over de dic tatuur in het algemeen en die van Rus-: land in bet bijzonder. Daartegenover stel de spr. de rust en de vrede en vrijheid in ons eigen land. Colijnsplaat. Bij den schietwedstrijd dor afd. van den Bij'z. Vrijw. Landstorm op 22 Jan. om de prijzen der Gew. Land stormcommissie Zeeland werden de vol gende ipiunten behaald (max. 100 p.): J. B. van Gilst 97 p, Ie pr.; J. M. Contant 97 p. 2e pr.; Th. de Looff 96 p. 3e pr,; G. A. Groenleer 93 j. 4e pr.; A. Holle- stella 92 p. 5e pr.; I. Hoogerheide 92 p. 6e pr.; J. Karman 91 p.; J. van Gilst Pz. 91 p.; Kr. van Liere 91 p.; P Ver burg 90 p.; M. Tazelaar P.Hz. 89 p.; W. Alebregtse 88 p.; P. de Smit 88 p., G. Goulóoze 88 p.; C. Koole Jz. 87 p., Jac. Hoogerheide 85 p.; G. Kloosterman 85 p Kortgene. 40-jarig bestaan der Werkliedenvereeni- ging. De heer A. Maas ge huldigd en geridderd. De werkliedenvereen. „Onderlinge Hulp tot Steun" herdacht Vrijdagavond in „De Stadswijnkelder" alhier 'haar 40 jarig hestaan. De oprichter en vanaf de oprich ting voorzitter der vereeniging, de heer A. Maas Sr., trad wegens hoogen leeftijd af. De feestelijk versierde zaal was ge heel gevuld. O.a. waren aanwezig de bur gemeester, de beide wethouders, alsmede enkele leden van den Raad. Ook Dr Gel derman was aanwezig. Dhr Hollestelle riep het welkom toe tot de aanwezigen, w.o. het bestuur der zusterverëen. „Uit het Volk Voor het Volk" van Colijnsplaat. Dhr Maas verkreeg hierop het woord. De vereeniging, aldus spr., is een zegen geweest voor allen, die aan het ziekbed gekluisterd zijn. Veel moeilijkheden heeft de vereeniging gekend. De vereeniging kon met 24 leden op 26 Jan. 1898 worden gesticht. Het is zeker een unicum, dat ik de functie van voorzitter 40 jaar heb mo gen vervullen. Het ledenaantal groeide in den loop der jaren tot 163. In 1930, toen de ziektewet ingevoerd werd, daalde het aantal tot 80 leden. In 1923 werd het „Een-cent-fonds" op gericht. Het doel hiervan is, om leden, welke in een ziekenhuis opgenomen moe ten worden, eenige uitkeering te geven. De uitkeeringen van „0. H." over 40 jaar bedragen f28.116,50; de uitkeerin gen van het „Eón-cent-fonds" over vijf tien jaar f 1610,06. Aan renten is f 1378 in kas gekomen; van de donateurs over al die 40 jaar f 967. Vanaf 14 Aug. 1911 tot heden heeft Dr Gelderman plm. 1000 bewijzen van ziekte onder de leden afgeschreven. He dank hem voor zijn belanglooze administratie (ap plaus). Dhr P. Hollestelle dankte nu dhr Maas Zijn leiding is een groote prestatie ge weest. De voorzitter bood daarna den heer Maas het Eére-voorzitterschap aan (ap plaus). Spr. overhandigde hèm hierop een ca deau in enveloppe. Dhr Maas dankte met eenige woorden voor het geschenk en richtte zich tot den nieuw benoemden voorzitter, dhr P. Hol lestelle, hopende, dat deze de functie van voorzitter op waardige wijze mag uitvoe ren tot heil der vereeniging. Eén meisje bood hierna aan Mej. Maas een mand bloemen aan. Burgemeester Schuit nam nu het woord. TJw vereeniging, aldus spr. heeft veel werk gedaan op sociaal terrein. De geheele gemeente heeft het nut uwer ver eeniging ondervonden. Uw initiatief, mijnheer Maas, tot oprichting der ver eeniging is prachtig geweest. Namens den Minister van Sociale Zaken deel ik U mede, dat het H. M. d e Ko ningin behaagd heeft U de Eeremedaille in zilver in de Orde van Oranje- verloor Katharina haar zelfbewustzijn. Een hoog roode kleur overtoog haar wan gen, maar ook maar even, want toen ze opstond om hem te groeten werd zij 'bleek. „Komt u mijn tante opzoeken?" vroeg ze. Hij nam niet plaats op den hem aan geboden stoel, maar bleef voor haar staan. „Ik ben gekomen om u te bezoeken", antwoordde hij. Het is merkwaardig, zelfs ietwat ver makelijk, hoe wij stervelingen 'door dwaze handelingen trachten op een afstand te houden dat, wat we weten, dat moet komen. Soms zeggen we dingen, die niet weer achterhaald 'kunnen "worden en be derven daarmee ons geluk, terwijl wij dat geluk toch zoo hartelijk begeerden; soms wijzen we met onze handen terug wat we wel graag willen hebben, alsof we vreezen, dat het bezit slechts ons heel tijdelijk groote vreugde zou scheppen en daarna ons groot verlies zou brengen. Zoo iets had ook Katharine op dat ocgenblik over zich. Haar hart klopte snel; maar zij sprak over het weer, over het korten der 'dagen, over alles wat haar 1 maar in de gedachten kwam, tot ten laatste, daar zelfs de meest prettige cau seur eens aan 't eind van zijn conver satie komt, en zij geen van beiden drukke praters waren, 'zij zwijgend tegenover el kaar stonden en elkaar verlegen stonden aan te kijken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5