Waarom Anti-Revolutionair Dagblad voor de Provincie Zeeland programma. EERSTE BLAD De strijd in Spanje. Prinselijk paar gaat een zomerhuis bouwen. Belangrijkste Nieuws ZATERDAG 22 JAN. 1938 52e JAARGANG - No. 96 3 z a k e n. De voorzitter uit van een vergadering de Permanente commis- szaken, waarin het Voor- jke regeling kinderbijslag, jesp roken, elteeltregeling, It een rapport, uitgebracht lissie uit de 3 C. L. O.'s, aagstuk der consumptie- De commissie sprak als uit, dat een consumptie- ling niet gemist kan wor- ing staat op het standpunt dappelregeling het crisiska- orden ontnomen en indien Dodzakelijk blijft, deze door sn te doen plaats hebben, stelde zich op het stand- gedeelte, dat thans heffing kan blijven. Dit zou even- kunnen worden door het sfonds of Soc. Zaken. De is de meest gewenschte n behooren zich enkel uit de N. A. G.-aardappelen keuringswet. Er lofdbestuur van den C B. aangedrongen waakzaam toekomstige wijziging vat, ringswet. u w. De Perm. com. v. d. ak er haar dankbaarheid de Minister van Economi- m regeling voor de kleine et leven wil roepen. Veel doen zich hier voor en men dan ook niet te veel van erna sluiting. MM—W—i j g 22 Januari 1938. IM I. 1875 M. en 415.5 M. ).00—-10.20 v.m. en 7.30— 10.00 Morgenw. 10.20 Uitz. e Continubedrijven. 12.00 10 Reportage. 2.20 Viool en ïat.-uitz. 3.15 Causerie over VARA-orkest, m. m. v. so- 'uitz. 4,50 „Kris-Kras door 40 Declamatie. 6.00 Orgel- Wielewaal" en reportage, tellingen. 8.00 Herh. SOS- ANP, VARA-varia 8.15 „Fantasia", en solisten. Okól" 10.30 Toespraak. 150 Declamatie. 11.00 Zang 30 Berichten. 11.35'12.00 M II, 301.5 M. KRO-Uitz. n 10.00 Gram. 11.30 Godsd. Berichten. 12.15 De KRO- solist, en gram. 2.00 Half rijpere jeugd. 2.30 Grain, rtje. 4.05 Gram. 4.15 KRO- en gram. 5.30 Esperanto- De KRO-Nachtegaaltjes. .20 Journ. weekoverz. 6.45 Berichten. 7.15 „Nieuwe in de economische weten- rie. 7.35 Act. aetherflitsen. Meded. 8.15 Overpeinzing omlijsting. 8.38 Berichten, est. 9.00 Gram. 9.15 Caba- a. 9.25 The Hawaian D'e KRO-Melodisten. 9.55 Mprogr. 10.15 Verv. KRO- j.30 Ber. ANP. 10.40 Film- 12.00 Gram. !H 1500 M. 12.05 Het BBG-Northern Gram. 1.20 Orkest. 2.20 Orgelspel. 3.50 Het kwintet, piano. 7.30 De BBG-Zan- it BBC-orkest en solist. 10.50 322 en 484 M. 20 Gram. 12.50 Orkest. 1.50 duzik. voordr. (met gr.pl-)' :.20 Trio Jef Maes. 5.20 Ot- 7.20 Orkest. 8.20 Radiotoo- dek. 10.30—12.20 Gram. 20 Gram., 12.50 en 1.30 Or- 20 Gram. 3.20 Ehgelsch pro- !0 Blaasconcert. 4.50 Gram. 35 Luiks A Capellakoor. 7.R5 8.50 Uit Parijs: Symphe- 11.00 Orkest. 11.20'12.20 LANDSENDER 1571 M otooneel met muziek. 9.5f 10.20—12.15 Orkesten. ISCH WEERBERICHT. tot den avond van 22 Jan" ige, tijdelijk wejlicht toel??7 tot W. wind, zwaar hewolK later opklarend, weinig o reinig verandering in tempe- iets kouder. m hedenmiddag 3 uur: Uitgave: N. V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Goes Postrekening 44455 Telefoon 11 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Abonnementsprijs t"."O per fcwnr+ral Weekabonnementen voor MllUe.'burg Goes en Vlissingen f 0.20 Losse nummers 5 cent Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Advertentiën 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra BIJ contract belangrijke korting Dit nummer bestaat uit 2 bladen. gistermiddag 3 u.: ht op voor fietsen: 49 min, Er bestaat zoo schreven we de vo rige week 1 nog velerlei misverstand in betrekking met de vraag wat de Antire volutionaire partij is en wil Nog dezer dagen heeft men kunnen lezen, dat een leidend vrijzinnig orgaan betoogde, dat de Anti-revolutionaire par tij op het standpunt staat, dat alles wat vrucht is van de Fransche revolutie moet worden veroordeeld. Het is eigenlijk vreemd, dat dergelijke beschouwingen nog steeds worden aan getroffen, terwijl toch Groen van Prinste- rer reeds in den breede het tegendeel aan getoond heeft. En na hem hebben man nen als Dr Kuyper, Dr Colijn en zoovele anderen precies hetzelfde gedaan. Wan neer het pas gaf hebben zij er telkens de nadruk op gelegd, dat de Anti-revolutio naire partij het contra-revolutionaire standpunt volstrekt niet deelt. Niet iedere vrucht die de Fransche re volutie ons bracht wijzen wij af. Wij1 aar zelen geen oogenblik te erkennen, dat zij, ondanks het verwerpelijk uitgangspunt, in sommige opzichten zegenrijke gevolgen heeft gehad. De Anti-revolutionaire partij stelt zich tegen 't leidend beginsel der Fran sche revolutie. Het beginsel, hetwelk de souvereiniteit Gods over al het gescha pene verwerpt en de autoriteit van den mensch stelt in de plaats van en. boven de autoriteit van den almachtigen God, den Schepper van hemel en aarde, Die Zich in Zijn Woord aan ons beeft ge openbaard. Het zou geen zin hebben van een Anti revolutionaire partij te spreken, wanneer deze revolutie-beginselen werden verzaakt en indien zij hadden opgehouden haar werking op het openbare leven uit te oefenen. Maar zoo is het niet. Veeleer kan worden gezegd, dat de be ginselen, die bij de groote revolutie tot uiting kwamen, zich in onzen tijd in tel kens nieuwe vormen openbaren. Het is ook hier helaas, een oude geschiedenis, maar die door allerlei variatie altijd nieuw blijft. In velerlei vorm en onder allerlei leuze openbaart zich bet revolutie-beginsel. Er zijn b.v. communisten, die openlijk en over heel de linie de revolutie predi ken. Die zich brutaal en zonder eenige terughouding stellen tegen God en 'Zijn dienst en op een volledige omkeering aansturen. De gruwelijke consequentie daarvan zien we in Rusland, waar de kerken gesloten zijn, de godsdienstoefe ningen verboden, de Evangelie-predikers ter dood gebracht, waar alles beproefd is en wordt om de inzettingen Gods terzijde te stellen, in staat en maatschappij, maar ook in huisgezin en school. Welbewust en systematisch wordt daar gepoogd, de goddelijke ordinantiën uit het leven te verdringen. Daarnaast staan socialisten en vrijzin nigen van allerlei gading, fascisten en nationaal-socialisten die een meer gema tigde toepassing van het revolutie-begin sel voorstaan. Onderling echter vertoonen deze groe pen een groote verscheidenheid. Er zijn er, die de volkssouvereiniteit prediken en die de macht van de overheid willen over brengen naar het volk en er zijn anderen die de dictatuur als het grootste ideaal beschouwen. Er zijn er, die het vrijheids beginsel ten troon verheffen en die de vrijheid van het individu ten koste van alles zoeken te handhaven en er zijn an deren, die alleen oog hebben voor het be lang van de gemeenschap, met verwaar lozing van de individueele belangen. Voor socialisatie wordt door sommigen als een begeerlijke zaak geijverd, maar ook zijn er, die socialisatie beschouwen als de verschrikkelijkste ramp die een volk kan overkomen.. Tegenover hen, die reohten en de vrijheden van het volk geëerbiedigd willen zien en die het par lementaire stelsel als van groot belang eschouwen, staan anderen, die deze rechten en vrijheden zoodra mogelijk zoe ken af te schaffen. D'e waarde van den godsdienst ook voor et sociale en staatkundige leven wordt oor sommigen gaarne erkend, in tegen- eiimg met hen die de god-loosheid zien s oen begeerlijk ideaal. Naast hen die algeheele nationale ontwapening pre- v k? en die droomen van algemeene erbroedering der volken, zijn er andere ePen die met onze regeering op het n'®Punt staan, dat 's lands Defensie zaak van uniek belang is, dat in de ereerste plaats moet worden behartigd z ^afrvoor ons volk zich zware offers ord te getroosten. Er zijn er die oaing van het sociale en economische leven van harte begeeren en anderen die al onpasselijk worden wanneer ze het woord ordening hooren uitspreken. En zoo zouden we kunnen doorgaan. Men heeft den laatsten tijd 'herhaalde lijk kunnen hooren, dat het Christelijk be ginsel geen basis biedt voor een vrucht baar regeerbeleid, omdat de wenschen en verlangens van hen die deze beginselen ook voor het openbare leven willen beves tigen en versterken, te zeer uiteen zouden loopen. Maar veel grooter nog zijn de verschil len tusschen de partijen die voor bet open bare leven niet staan op den grondslag van de Christelijke beginselen. Groot en diep zijn de onderlinge ver schillen. Maar bij alle verschil is er één punt van overeenkomst en wel dit dat de Openbaring als kenbron voor waarheid en recht niet wordt erkend. Er is dit ge meenschappelijke, dat zooals Mr van Hou ten het uitdrukte, niet 'het Woord Gods, maar het geschenk Gods dat wij' in onze rede bezitten de lamp is voor onzen voet. Er is een principieel e band. Het ge meenschappelijk beleden revolutie-begin sel. En daartegen keert en weert zich de Anti-revolutionaire partij. Weer luchtbombardementen. Salamanca beeft gisteren bet ergste luchtbombardement sedert bet begin van den burgeroorlog ondergaan bij een aan val van zeven regeeringsv'liegtuigen. Voor zoover thans reeds bekend is, von den hierbij negen personen den dood en werden talrijke personen gewond. De Britsche agent bij de opstandelingen en zijn staf ontkwamen aan ernstig ge vaar: de ruiten van hun hotel werden door de kracht der explosies versplinterd. Er werden echter geen Britsohe onderda nen gewond. Gistermiddag is de stad Castellon door de luchtmacht der opstandelingen gebom bardeerd. Zeven personen werden gedood en een vijftigtal gewond. Gistermorgen omstreeks 5 uur is ook Barcelona opnieuw gebombardeerd. De strijd ten Zuiden van Teruel werd gisteren gedurende een half uur onder broken, terwijl de troepen van beide.el kander bestrijdende partijen een opwin dend luchtgevecht boven hun hoofden gadesloegen. Ongeveer zestig vliegtuigen van de regeering, jachtvliegtuigen zoowel als bommenwerpers, ontmoetten eenige eska ders vliegtuigen der opstandelingen. Ter wijl de meeste regeeringsvliegtuigen de vlucht namen, bonden achttien toestellen den strijd aan met twaalf aanvallende vliegtuigen der opstandelingen. Twee re- geeringsmaohines kwamen met elkaar in botsing. Een der piloten kon zich met behulp van zijn valscherm achter zijn eigen linie redden. De opstandelingen melden, dat nog vijf andere vliegtuigen van den vijand om laag geschoten werden. Het bombardement van de „Thorpeness". De Engelsche admiraliteit heeft offi cieel bekend gemaakt, dat twee leden van de bemanning van de „Thorpeness" wer den gedood, toen het schip in de haven van Tarragona door een bom werd ge troffen. Zeven matrozen werden gewond en vijf worden nog vermist. Het schip werd ernstig beschadigd, doch is niet gezonken. Het is niet waarschijnlijk, dat de Brit sche regeering stappen zal doen bij de autoriteiten te Salamanca, aangezien de bescherming van Britsche vaartuigen al leen geldig is buiten de territoriale wate ren, terwijl de „Thorpeness" zich op het oogenblik, dat bet schip door de bom werd getroffen, in de gevechtszone be vond. OVERWELDIGENDE MEERDERHEID VOOR HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. Precies acht dagen, nadat Herriot aan de kamer heeft medegedeeld, dat de minister-president Ghautemps niet lan ger belang stelde in de besprekingen van de kamer, heeft Ghautemps zijn nieuwe kabinet aan de volksvertegenwoordiging voorgesteld. Minister-president Chautemps las de regeeringsverklaring voor, welke herhaal delijk door applaus werd onderbroken. Op de regeeringsverklaring volgde een kort debat, waarna de kamer met vijf honderd een stemmen tegen één haar ver trouwen uitsprak in de nieuwe regeering. RUSSISCH-CHINEESCHE GEHEIME BESPREKINGEN. Nog steeds wordt het diepste stilzwij gen bewaard over bet verloop der onder handelingen, die gevoerd worden tus schen de Cbineesche delegatie, welke zich op bet oogenblik in Moskou bevindt, om de mogelijkheid van een verbreeding der Russisch-Chineesche betrekkingen te on derzoeken en de officieele Russische in stanties. Zelfs houdt de Cbineesche legatie de namen der leden van de Cbineesche dele gatie geheim. Voortdurend worden bezoeken gewis seld tusschen Sovjet-Russische en Chi- neesche politici, zoodat men kan aanne men, dat de onderhandelingen nog in vollen gang zijn. BOUWT JAPAN SLAGSCHEPEN VAN 43.000 TON, OM DE VER. STATEN IN MOEILIJKHEDEN TE BRENGEN? In diplomatieke kringen wordt verno men, dat de Engelsche ambassadeur te Tokio Craigie, in opdracht van zijn re geering een onderhoud heeit gehad met den woordvoerder van de Japansche ad miraliteit, over het tonnage van de kruisers. Vermoedelijk is gesproken over het vlootverdrag van Londen, waarbij Enge.- land, Frankrijk en de Vereenigde Staten zijn overeengekomen, geen kruisers te bouwen, grooter dan 35.000 ton. Later hebben zich Duitschland en de Sovjet- Unie bij dit verdrag aangesloten. Japan en Italië hebben zich echter afzijdig ge houden. Indien de berichten juist zijn, volgens welke de Japanners slagschepen van 43.000 ton op stapel hebben staan, dan is het mogelijk, dat van sommige der vijf Britsche schepen, die thans in aan bouw zijn, de tonnage vergroot zal wor den, zoodat er kanonnen van 16 inch op gemonteerd kunnen worden. In welingelichte kringen verklaart men, dat, indien Japan schepen van een zoo grooten omvang bouwt, dit in de eerste plaats ten doel heeft, de Vereenigde Sta ten in moeilijkheden te brengen. Deze staan namelijk voor de moeilijkheid, dat zeer groote schepen het Panama-kanaal niet, of nauwelijks kunnen passeeren. Ten opzichte van Engeland bestaan der gelijke moeilijkheden niet bij het Suez- kanaal. Het Suez-kanaal zou slechts uit gebaggerd moeten worden, welke werk zaamheden veel minder kostbaar zouden zijn dan de verbreeding der Panama sluizen. Naar Reuter verder nog meldt, zouden, indien de berichten, volgens welke Japan slagschepen van 43.000 ton bouwt, juist blijken te zijn, besprekingen worden ge voerd tusschen de onderteekenaars van het Londensche vlootverdrag over de vraag, of de grens van 35.000 ton voor slagschepen zal komen te vervallen. ROOSEVELT'S VLOOTPLANNEN. Een vergrooting van 20 pCt. De „New York Herald Tribune" ver neemt, dat president Roosevelt in zijn boodschap over de vlootuitbreidmg een vergrooting van twintig procent zal aan bevelen, zoodat 97 tot 100 nieuwe schepen gebouwd zouden kunnen worden. Het nieuwe programma zou meer dan een milliard dollar kosten. In welingelichte kringen verzekert men, dat Roosevelt zal adviseeren tot den bouw van drie gepantserde schepen ongere kend de twee,, die thans op stapel staan en twee andere slagschepen, waarvoor de gelden zijn gevoteerd twee vliegtuig schepen, drie zware en vier lichte krui pers, 30 torpedoboot jagers, vijf duikboo- ten en een vijftigtal hulpschepen. In verband met het Japansche vloot- programma is het mogelijk, dat vijf van de zeven slagschepen tusschen 43.000 en 45.000 ton zullen meten. Noord-Afrika voornaamste gevechts terrein van een volgenden oorlog? De Romeinsc'he correspondent van de „Temps" betoogt, dat Noord-Afrika in geval van een nieuwen oorlog het aan gewezen gevechtsterrein is. De Maginot- linie en de natuurlijke versterking van de Alpen tusschen Frankrijk eener-, Duitsch land en Italië anderzijds en wat men nu in Spanje ten opzichte van een stelling- oorlog ziet gebeuren, moet de belligeren- ten dwingen een gebied te zoeken, waar de krijgsverrichtingen sneller tot het doel kunnen leiden. D'e uitgestrektheid, het ge mis van groote steden als steunpunten, de geringe bevolkingsdichtheid en de afwe zigheid van permanente versterkingen moeten het mogelijk maken, dat de strijd in Noord-Afrika wordt uitgevochten niet tusschen volken, maar tusschen legers. Gedeelte van „Schuur van Botshol" ln Vlnkeveenschen Polder aangekocht. De particuliere secretaris van Prins Bernhard, Jhr Mr G. Dedel, heeft in op dracht van Z. K. H. in den Vinkeveen- sehen Polder een stuk van de bekende „Schuur van Botshol" aangekocht. Eenige maanden geleden heeft het Prinselijk Paar een bezoek gebracht aan den Vinkeveenschen Polder alsook aan den Polder „Botshol". H. K. H. Prinses Juliana heeft nog verscheiden malen, vergezeld van een hofdame en Jhr Mr Dedel, in den afge- loopen zomer een bezoek aan deze plaat sen gebracht. Bij twee bezoeken was Z. K. H. Prins Bernhard niet aanwezig. Het vermoeden werd toen reeds geopperd dat het gezelschap wel zou uitzien naar een stille plaats, waar men, zonder al te veel hinder te ondervinden, niet slechts de natuur kon aanschouwen, doch tevens de jacht- en vissoherijsport kon beoefenen Een gedeelte van de bekende „Schuur van Botshol" zal worden verbouwd, om dezen zomer dienst te kunnen doen als zomerhuisje, om dan tevens het uitgangs punt te vormen voor Prins Bernhard bij het beoefenen van jacht- en vissoherij sport. Vleeschverbruik. Uit een publicatie van het internatio naal landbouwinstituut te Rome blijkt volgens Reuter, dat de Engelschen in Europa de grootste vleescheters zijn met 140.14 Eng. ponden per hoofd per jaar; dan volgen Denemarken met 137.28, Duitschland met 112.42 en Zwitserland met 104.06. Voor Frankrijk is het cijfer 95.7 en Iatlië staat onderaan met 35.42 Eng. ponden. In de groote veelanden, zooals Argen tinië, Australië en Nw. Zeeland zijn de cijfers resp. 265.76, 201.3 en 228.36. Voor de Ver. Staten is het 136,18. Nederland en België noemt Reuter niet. Burgerlijk huwelijk met muziek in Duitschland. Dr Frick, minister van Binnenlandsche Zaken in Duitschland, 'heeft aangedron gen op grooter plechtigheid bij de burger lijke huwelijkssluiting. De gemeentelijke autoriteiten te Dusseldorp hebben nu1, naar de Telegr. meldt, een regeling ge troffen, volgens welke de voltrekking van het burgerlijk huwelijk door muziek wordt begeleid. Muziek van Handel weerklinkt als bruid en bruidegom 'binnentreden, verge zeld van getuigen en gasten. De ambte naar van den burgerlijken stand houdt vervolgens een toespraak, waarin hij wijst op „het belang van bet ras voor volk en staat" en de beteekenis van Duitschland. Wanneer het bruidspaar de vragen heeft beantwoord, wordt het Kaiser- kwartet van Haydn gespeeld. Dan wordt de inschrijving in het register voorgele zen, waarop „D'eutschland über alles" volgt. Nadat nog „Ich liebe dich" van Grieg ten gehoore is gebracht, verlaat het paar ten slotte de zaal onder de tonen van den bruidsmarsch uit Wagner's Lo hengrin. Korta Berichten. Bij Smallford in Hertfordshire (Eng.) is een militair vliegtuig in botsing geko men met een handelsvliegtuig. Beide toestellen stortten omlaag, waarbij drie van de inzittenden den dood vonden. Een militair vliegtuig, dat te Marig- nane thuis hoorde, is even na het starten verongelukt, doordat het zijn snelheid verloor. De beide inzittenden, twee onder officieren, kwamen om het leven. Vier mijl ten Noorden van Bedford, is een sneltrein uit Londen tegen een leegen trein gereden. Door deze botsing is een persoon om het leven gekomen, terwijl 25 menschen werden gewond, waarvan verscheidene ernstig. WIJZIGING VAN DE SUIKERWET. Nieuwe regeling voor de accijnsheffing op ruwe suiker. Blijkens bij het departement van Finan ciën binnengekomen berichten worden in den, laatsten tijd groote hoeveelheden ruwe suiker ingevoerd, welke hier te lande niet worden geraffineerd, doch die bestemd zijn om voor consumptie-doeleinden te worden gebruikt. Men mag aannemen dat het gebruiken van ruwe suiker, in de plaats van geraffineerde suiker, geschiedt met het oog op de daarmede te verkrijgen accijnsbesparing, maar het belang van de Binnenland. Meer dan twee ton voor het kind inge zameld. Recordproductie van de mijnen in 1937. Opening van de R.I.A. tentoonstelling. Buitenland. De vlootbouw van Amerika en Japan. Luchtbombardementen in Spanje. Overweldigende meerderheid voor het nieuwe Fransche kabinet. Russisch-Chineesche geheime bespre kingen. schatkist wordt er niet door gediend. De minister staat daarom een nieuwe rege ling voor, waarbij voor den accijns van ruwe suiker evenals reeds ten aanzien van basterd is geschied bet werkelijk gehalte wordt genomen. Bij: K. B. is een regeling getroffen volgens welke crediet kan worden ver leend voor den accijns van suiker, die als grondstof dient voor de bereiding van suikerhoudende goederen. Nu beeft een vereeniging van fabrikanten van vruch tenwijnen bet verzoek gedaan, bedoeld crediet te verlengen in dier voege, dat de accijns invorderbaar zal zijn in twee ter mijnen, vervallende respectievelijk aan 't einde van de zesde en van de twaalfde maand volgende op de maand van inslag. Ten einde mogelijk te maken, dat ten dezen met de belangen van de vruchten wijnfabrikanten rekening zal kunnen wor den gehouden is het noodig, dat de thans geldende termijn van zes maanden wordt verlengd. DE NATIONALE FEESTDAG. Adres van hei C. N. V. Het dagelij'ksch bestuur van het Chris telijk Nationaal Vakverbond beeft aan den minister van sociale zaken oen adres gestuurd, waarin het schrijift: „Met teleurstelling hebben wij kennis genomen van de beschikking van Uwe Excellentie, waarbij een algemeene over- werkvergunning is verleend aan hoofden of bestuurders van ondernemingen in wier fabrieken en werkplaatsen op den komenden nationalen feestdag, geen ar beid wordt verricht. Wij' hadden iets an ders verwacht. Wij hadden verwacht, dat door Uwe Excellentie, namens de regee ring, het verzoek tot de ondernemers zou zijh gericht, op den nationalen feestdag vrijaf te geven met behoud van loon, op- dat deze nationale feestdag ook door de arbeiders als feestdag zou kunnen worden gevierd. Aan de arbeiders op dien dag vrijaf te geven, met de bepaling dat de verzuimde uren moeten worden ingehaald, schijnt ons weinig in overeen stemming met bet karakter van dien dag, die naar wij: hopen, een groote vreugde aan ons volk zal bereiden. Tegen het in bepaalde gevallen, indien bij spoedorders en dergelijke, voor bepaalde ondernemin gen, bet inhalen van verzuimde uren noodzakelijk zou zijn, verleenen van een overwerkvergunning, hebben wij uiter aard geen bezwaar. Maar wel gevoelen wij ons verplicht, U ons bezwaar kenbaar te mjaken tegen een regeling, die er als algemeene regeling van uitgaat, dat ar beiders slechts dan aan nationale feesten mogen deelnemen, indien de verzuimde uren door hen later worden ingehaald. DE N. S. B. IN INDIë. Ontstemming over optreden van Ir Mussert. In de afdeeling Padang van de N. S. B. heerscht ontstemming over het optreden van ir Mussert tegen den organisatielei der ir van der Laaken. Verscheidene leden hebben bedankt. RECORDPRODUCTIE DER MIJNEN IN 1937. Ruim 1V« millioen ton honger dan in 1936 Gedurende de afgeloopen maand De cember zijn door de gezamenlijke Steen kolenmijnen in Limburg geproduceerd: 1.223.971 ton steenkolen. De totale pro ductie over bet geheele jaar 1937 is daar-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 1