Nederland en bet Conflict in Oost-AziB. Rechtszaken Onderwijs. Radioprogramma. Tot well jaar 191 Rijksi &\nen miss4 r 1 m - MM j Nederland Waakzaam! Opmerkelijke rede van onze Gezant te Londen. De Nederlandsche gezant, mr J. P. graaf van Limburg Stirum, heeft op het diner van de Royal Empire Society te Londen een rede gehouden, waarin hij o.a. sprak over de bezorgdheid die zoowel Nederland als Engeland ver vult als gevolg van de gebeurtenissen in het Verre Oosten. Na gewezen te hebben op het groeiende bewustzijn, dat de N ederlandsche en Brit- sche belangen in Oost-Azië onderling af hankelijk zijn, verklaarde graaf Van Lim burg Stirum: „Het is beslist zeker, dat, indien de regen door ons dak dringt, het uwe eveneens zou beginnen te lekken. Eeuwen van cultureelen arbeid liggen achter ons. Wij' mogen in vroegere tijden mededingers zijn geweest, het is duidelijk, dat de bescherming van ons cultureele werk in die gebieden een gemeenschappe lijk vraagstuk is. Laat men echter niet denken, dat wij ons in slaap laten wiegen door het ze kere vooruitzicht op steun van den groe ten broer. Neen, ook wij zijn een volk, dat het hoofd koel houdt en met sterke zenu wen. Wij1 zijn terdege waakzaam en bren gen groote offers om ons huis te bewa ken. Dit doen wij zeker niet uit vrije verkiezing. Wij kunnen niet anders en wij worden ertoe gedwongen door wat wij rondom ons zien gebeuren. Wij gaan uit van de veronderstelling, dat wij wel eens geheel op onszelf zouden kunnen zijn aangewezen". gebracht op den Oud-Heiligenweg. Twee fietsende meisjes werden bij de woning van H. H. opgeschrikt door een persoon die van het erf dier woning op hun toe sprong. Hevig verschrikt en luidkeels gillend, reden de meisjes zoo hard ze konden in de richting naar het dorp. Een patrouille Rijksveldwacht, die op den Oud-Heiligenweg was. zette een ach tervolging in. In de schuur, door mod derpoelen, over de mestvaalt, ging het in de richting van de woning van H. D'e verdachte G. H. zat inmiddels op zijn bed. Hij werd van zijn bed gelicht en medegenomen. (Z. Nsb.) Schandelijke wraakne ming. Het geschiedde in Utrecht, dat Zaterdagavond in een der bladen een overlijdensadvertentie was opgenomen, waarin melding werd gemaakt van het plotseling overlijden van een 22-jarige jongedame. De kennissen en vriendinnen van deze jongedame schrokken van dit plotselinge overlijden. Niemand had dit verwacht, daar de jongedame zich nog een uag te voren kerngezond in haar ken nissenkring had bewogen. Bloemstukken werden besteld enz. Doch de persoon in kwestie was springlevend. Le gekste tooneelen speel den zich rond haar af. Kennissen, die haar dood waanden, schrokken wederom, toen zij' de doode in levenden lijve tegen kwamen. Voor de jongedame werd de toestand bijna onhoudbaar, overal moest zij teksi en uitleg geven. De advertentie was de schuld van alles. Nu was het wel waar, dat een letter in den naam niet juist was, doch de rest klopte als een bus. Een onderzoek werd ingesteld, waarbij bleek, dat de advertentie, welke per tele foon aan het dagblad was aangeboden, door een andere jongedame was opgege ven. Deze kon worden opgespoord. Haar opvallende stem had haar verraden. Zij had zich willen wreken op haar vroegere vriendin, met wie zij; in dezelf de vrouwelijke organisatie had gezeten en aan wie zij haar verwijdering uit de organisatie verweet. Pasgeboren kind te von deling gelegd. Een bewoner van de Gerard Doustraat te Den Haag werd gisternacht wakker doordat een eigen aardig geluid van buiten op straat tot hem doordrong. Het leek, alsof iemand stond te huilen, doch toen hij van bed was opgestaan en door het raam naar buiten keek, zag hij niets en niemand. Aangezien het gehuil aanhield, schoof men het raam open en toen eerst was het mogelijk te zien wat er in het nachtelijk uur in de verlaten straat eigenlijk gaande was. Midden op straat zagen zij tot hun grooten schrik een pasgeboren kindje, een meisje, liggen. De stakkerd had geen kleertjes aan: in den kouden nacht lag het daar naakt op de straatsteenen. De bewoner vloog onmiddellijk de trap af en droeg het huilende kindje naar binnen. Hij wikkelde het in een peignoir en liep direct naar het in de nabijheid gelegen ziekenhuis Zuidwal, waar het vermoedelijk te vondeling gelegde kindje liefderijk is opgenomen. De doktoren hebben nog niet kunnen vaststellen of het arme kind een nadeeii- gen invloed van de koude heeft onder vonden. Bevroren verwarming. Tijdens de strenge koude hebben bevro ren buizen der centrale verwarming aan twee menschen te Sofia het leven gekost. Toen de directeur van een verzeke ringsmaatschappij van een bergtocht te rugkeerde, verzocht hij zijn huisknecht de centrale verwarming in zijn huis aan te maken. Kort nadat zulks geschied was, barstte de ketel echter met een geweldige kracht uiteen, en werd de dienstbode, die vlak bij stond, op slag gedood, terwijl de huisknecht zóó erfistig werd gewond, dat hij eenige uren later in het ziekenhuis overleed. Ook het huis werd ernstig be schadigd. Bij een gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van het ongeval kwam vast te staan, dat de buizen in de centrale ver warming dichtgevroren waren, waardoor het heete water niet kon circuleeren en dat de ketel was gesprongen toen de druk te groot was geworden. Driejarig jongetje ver dronken. Gistermiddag is het drieja rig zoontje van de familie K. te Heem stede bij het spelen in de Glippervaart geraakt en verdronken. Het lijkje is latei- opgehaald. Hoogwater op derivieren. De peilschalen op Rijn, Waal, IJssel en Maas toonden gistermorgen op enkele kleine stijgingen na, nog tengevolge van afkomend water 1 overal daling van den waterstand. Daar op den boven-Rijn opnieuw was en dikwijls nog al aanmerkelijke, heeft plaats gehad, is het te verwachten, dat die was zich over eenige dagen ook weer in ons land zal doen gelden. Mannheim had gistermorgen een was van 49 c.m., terwijl het hooger gelegen Kehl-Straatsburg zelfs een was van 90 c.m. had. Te Keulen, waar het water Dinsdag 37 c.m. was- gezakt, werd gister morgen weer een stijging waargenomen van 2 c.m. Hoog water in Twente. Op verscheidene plaatsen in Twente veroor zaakt het hooge water, als gevolg van de hevige regens ivan de laatste dagen, overlast en schade. De Dinkel is weer buiten haar oevers getreden, waardoor vele wei- en bouw landen blank staan, terwijl hier en daar het water niet veel meer behoeft te stij gen, of 'het zal de woningen binnen drin gen. Rond Hardenherg staan vele velden blank, doch daar het hier alleen weide grond is, die is ondergeloopen, maken de hoeren zich nog weinig zorgen. Jeugdige inbrekers te Velsen aangehouden.. De recher che van Velsen heeft twee jongens aan gehouden, die er van verdacht worden, betrokken te zijn bij een insluiping, waar bij onder meer geld werd vermist. Uit het onderzoek is gebleken, dat deze jongens, die 17 en 13 jaar oud zijn, in de laatste maanden ten minste zes inbraken te Velsen hebben gepleegd, waarbij zij zich door verbreking van glasruiten of met behulp van een valschen sleutel toe gang verschaft hadden tot perceelen, waarvan de bewoners enkele uren afwe zig waren, o.m. tot de woning van een politiebeambte. Zij; maakten zich meester van geld, gouden ringen, portemonnaies, enz. en verbraken in enkele gevallen tevens den gasmeter. De opbrengst werd besteed voor bios coopbezoek, snoeperij1 en voor aanschaf fing van hulpmiddelen voor inbraken. De knapen zijn zoo listig te werk ge gaan, dat de politie meende, dat bij; de in braken sprake moest zijn van volleerde vakmenschen. Koudekerke, Benoemd voor tijdelijk met ingang van 20 Januari te Amsterdam aan een Cbr. meisjesschool voor M.U.L.O. mej. N. M. Smit te Koudekerke. EXAMENS AKTE L. O. De resultaten van 1937. De St.crt. 'vermeldt den uitslag van de in 1937 gehouden eindexamens der rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen. Hieruit blijkt, dat aan de rijkskweek scholen werden geëxamineerd 310 maan. en 316 vrouw, candidaten voor de akte L.O. van wie er 272 resp. 273 slaagden. Voor nuttige handwerken slaagden 251 van de 266 candidaten en voor handen arbeid 194 van de 236 mann. en 146 van de vrouwelijke candidaten. De gemeentelijke kweekscholen telden 144 (78 m. en 66 vr.) candidaten voor het eindexamen van wie er 115 (65 en 50) slaagden. Van de 49 candidaten nut tige handwerken slaagden er hier 48 en van de 37 voor handenarbeid 34 (16 en 18). Van de prot. kweekscholen verwierven van de 647 (384 en 263) leerlingen die aan het eindexamen deelnamen er 580 (341 en 239) de akte L. O. 217 van de 227 slaagden voor nuttige handwerken en 151 (89 en 62) van de 168 (101 en 67) voor handenarbeid. Van de leerlingen der Katholieke kweekscholen namen 388 mann. en 552 vrouw, aan het examen voor de akte L.O. deel. 356 resp. 516 van hen slaagden. Bovendien verwierven 505 van de 532 meisjes, die dit examen maakten de aan- teekening in de nuttige handwerken, ter wijl van de 110 mann. en 37 vr. candi daten voor het examen handenarbeid er 92 resp. 37 slaagden. Samen met de candidaten van nog een tweetal andere kweekscholen namen in 1937 in totaal 1174 mann. en 1422 vr. candidaten aan het eindexamen kweek school deel, van wie er 1048 resp. 1300 slaagden voor de akte L.O. Week gevangenisstraf voor stelen van een rijwielachterlichtje. Gisteren is in het arrondissement Zut- phen de eerste strafzaak wegens diefstal van een rijwielachterlichtje, berecht. Zoowel de politierechter als de substi tuut-officier van Justitie waren van mee ning, dat tegen dezen diefstal, van dit nieuwe voorwerp in dienst der algemeene Veiligheid, streng moest worden opgetre den. D'e 20-jarige fabrieksarbeider W. F., uit Deventer, die dezen diefstal had ge pleegd, werd dan ook, conform den eisch, veroordeeld tot een week gevangenisstraf. DE LOONEN IN DEN ZEEUWSCHEN LANDBOUW. Contracten opgezegd. Door den Ned. Ghr. Landarbeidersbond zijn verschillende contracten, waarvan de looptijd bijna verstreken was, opgezegd. Op Walcheren voor de gemeenten Biggekerke, Grijpskerke, Oostkapelle en Serooskerke. Ook te Domburg en Aagte- kerke, waar slechts met enkele werkge vers was gecontracteerd. Te Serooskerke en Oostkapelle is reeds met de werkgevers over een nieuw con tract geconfereerd. Voor Biggekerke en Grijpskerke zal dit op 28 Jan. a.s. plaats hebben. Ook is een conferentie aangevraagd met het bestuur van den G. B. T. B., afd. Walcheren, om te spreken over de loon- actie en over de mogelijkheid om te ko men tot oprichting van een bedrijfsraad. Op Zuid-Beveland zijn de con tracten opgezegd te Nieuwdorp, 's-Heer Arendskerke, Wolfaartsdijk, Wemeldinge, Kapelle-Biezelinge, Kloetinge, 'Kruinin- gen, Waarde, Krabbendijke en Rilland- Bath. Te Krabbendijke en Nieuwdorp ia reeds met de werkgevers geconfereerd. Voor Kruiningen en Wemeldinge zal dit van daag, voor Kloetinge en Kapelle-Biezelin ge morgen, voor 's-IIeer Arendskerke op 25 Jan., voor Rilland-Bath op 27 Jan. en voor Wolfaartsdijk op 29 Jan. plaats hebben. OpN oord-Beveland zijn de contracten te Kamperland en Wisseker- ke opgezegd. Conferenties zijn hier aan gevraagd tegen 26 Jan. a.s. PROV. VEREEN. TOT VERBETERING VAN HET GEITENRAS IN ZEELAND. Zi.veren jubileum secretaris. De Prov. Vereen, tol Verbetering van het Geitenras in Zeeland hield Woens dagmiddag haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer mr P. Die- leman, die de talrijke aanwezigen wel kom heette, in het bijzonder de beide ad viseurs der vereeniging, de heer G. Zwa german en W. Sietema en den heer dr D. Sioen, veeteelt-consulent van den Bel gischen Boerenbond te Leuven, die geheel belangeloos naar Middelburg was geko men om een inleiding te houden. Maar speciaal richtte spr. zich tot den secretaris-penningmeester, den heer J. Versluys, die deze functie nu reeds 25 jaar vervult. Spr. zette duidelijk uiteen wat de heer Versluys voor de vereeniging en haar fokstation heeft gedaan en nog steeds doet en- wees er op, dat dit niet alleen door de Prov. Vereeniging, maar ook door tal van andere organisaties op het gebied vooral van den landbouw wordt erkend. Namens deze organisaties bood spr. den jubilaris een enveloppe aan, welker inhoud hij; naar eigen wensch mag besteden. Een drietal bloemstukken, een van mr Dieleman, een van het bestuur en een van den voorzitter van de Centrale Commis sie voor de geitenfokkerij, den heer Roest uit Brielle, sierde de zaal. De heer V e r s 1 u ij s dankte voor de woorden en het geschenk. De heer M. Polak dankte voor de ge legenheid aanwezig te mogen zijn om namjens zijn firma den heer Versluijs te complimenteeren met wien men veel en aangenaam zaken doet. Spr. bood hierbij' een blijvend souvenir aan. De heer Zwagerman herinnerde er aan, dat in 1908 de eerste vereeniging op dit gebied in Zeeland te Waarde is opgericht en dat men in 1912 tot het fok station kwam. In 1913 vond men in den jubilaris de geschikte persoon met de ge schikte eigenschappen om het station te leiden. Iemand met een warm hart, groot optimisme, vlug begrip, welbe spraakt en niettegenstaande tegenslagen, ook in zijn gezin,, met kracht om te wil len voortwerken; Versluijs kwam, zag en overwon alom. De heer Sietema sprak eerst als secretaris1 der Nederlandsche Commissie voor de Geitenteelt, om den jubilaris dank te brengen voor wat hij' o.a. deed voor de propaganda voor het officieel or gaan, en voor zijtn werk als fouragemees- ter op de groote tentoonstelling te Den Haag. Voor zichzelf bracht spr. den heer Versluijs dank voor wat hy van hem als leermeester, als vriend en als mede- keurmeester in de afgeloopen jaren heeft mogen ondervinden. De heer M. Kleinepier sprak na mens de Z. L. M. hartelijke woorden. Voor de verheffing van het platteland en zijn bevolking heeft de heer V. veel ge daan. De heer V e r s 1 u ij s dankte al deze sprekers voor hun woorden. Een goed jaar. De heer Dieleman wees er nu op, dat het jaar 1937 voor de vereen, een goed jaar is geweest. Men telt nu 64 af- deelingen, 4358 leden en 6042 geiten, waardoor deze vereeniging na de Z.L.M. de grootste is. In 1937 nam de vereeni ging toe met 51 leden en 179 geiten. De beide in de provincie gehouden ten toonstellingen en ook de fokveedag te Oostburg slaagden uitstekend. De ver eeniging heeft in de provincie 89 bokken en op het fokstation nog 12 in reserve, totaal dus 101 bokken. Daaronder is een Geldersche bok en de tijd zal leeren of deze zal medehelpen aan bevordering van het Zeeuwsche geitenras. Op 63 plaatsen zijn 'keuringen gehouden, waarop totaal 1829 dieren waren aangevoerd. Van die dieren waren er reeds bijna 60 pet. onge hoornd; men gaat dus den goeden weg op. Het zou te kras zijn de gehoornde nu reeds niet meer in het stamboek op te nemen, doch zij moeten toch geheel weg. Dat zou moeten gebeuren binnen een ter mijn van 5 jaar. Van de aangevoerde gei ten waren er 81,75 pet. wit, 5,-75 pet. zwart gevlekt en verder vaal of een an dere kleur. Op 16 Juli zal men op de landbouwten toonstelling te Goes ook de geitjes weer kunnen exposeeren. Spr. wees er verder op, dat het zeer gewenscht is dat ieder tracht begunsti gers voor de vereeniging te werven. Ook het nemen van rentelooze voorschotten moedigde spr. aan. Onder de ingekomen stukken was de agenda voor de vergadering van de Ned, Commissie voor Geitenteelt. Daarop komt voor het eventueel houden van een natio nale geitententoonstelling te Utrecht. Spr. is van meening, dat als dit door gaat, ook Zeeland niet mag ontbreken en men b.v. 25 der beste dieren uit de Provincie zou kunnen inzenden en dan kan overwegen hoe dit met de minste kosten zou kunnen. De heer V e r s 1 u ij s bracht als secre taris het jaarverslag der Provinciale Vereeniging en van het Fokstation over 1937 uit, waarin hij] nog een korte terugblik wierp op de achter hem liggen de 25 jaar en daarbij de overleden leden herdacht, terwijl hij' verzekerde veel aan de vereeniging te danken te hebben. Maar ook bracht spr. danik aan Ged. Staten en anderen, die voor financieelen steun zorg droegen. I Spr. hoopte, dat in den kring Tholen, die eenigszins inslaapt, weer wat nieuw leven zal komen en voegde aan de door den voorzitter reeds genoemde cijfers nog toe, dat 46 dieren in het Prov. Geiten- boek en 156 in het Jongveeboek werden ingeschreven. Nog wees spr. op het groote belang van de melkcontrole. De Commissie van Toezicht op het fok station, bracht daarna een zeer gunstig rapport uit, waarna in die commissie in plaats van den heer G. Clarisse, die moest aftreden, benoemd werd de heer J. Sturm te Boudewijnskerke en als plaatsvervan ger de heer P. van den Bosse te Gapinge. „Zijn prijikampen nuttig en wat kan men er bij leeren". Hierna hield Dr Sioen een inleiding over bovengenoemd onderwerp. Spr. begon met de verzekering, dat hij niet belangeloos naar Middelburg is ge komen, maar om in dezen kring te zijn en om te kunnen getuigen van zijn be langstelling voor de geitenteelt. Spr. moest erkennen, vroeger tegen tentoon stellingen en prijskampen te zijn geweest, die veel geld kostten en niets opbrachten. Later is hij' echter bekeerd. Het is hem gebleken, da,t het niet gaat om de ten toonstellingen zelf, maar om de richting waarin zij bestuurd worden. Vroeger had men de prijskampen als onderdeel der kermissen en als attracties voor het trekken van menschen naar de kermissen. Ook op groote tentoonstellin gen ging het daarom, maar de kwaliteit der dieren was niet best. Er waren aller lei soorten en rassen dooreen. Men moest dan ook een anderen kant uit. Het is nu niet meer zoo, dat de geit de koe van den werkman genoemd mag worden. Ook de burger heeft groot belang bij' het houden van een geit, vooral bij' een groot gezin, waar de geit goede, t.b.c.-vrije melk kan brengen. Zeer noodig is, dat men tot een bepaald type komt. Spreker zeide, dat mien in België haast geen gehoornde geiten meer heeft en juichte het toe, dat men in Nederland ook reeds ver is op dit gebied. Spr. begon met in België nationale tentoonstellingen te organiseeren met aanvankelijk 21 der beste geiten uit ieder der 9 provincies, maar hij merkte, dat dit nog te veel is en in 1937 bepaalde hij: het aantal op 12 dieren. Daardoor krijgt men de beste exemplaren van ieder provinciale type en is de tentoonstelling des te meer de plaats voor leering en voor het aangeven van de juiste richting. In September a.s. zal te Rousselaere een provinciale tentoonstelling worden gehouden, waar 500 geiten aanwezig zul len zijln. Spr. bekijkt de zaak ten slotte van so ciaal standpunt en wijist er op, dat de geitenteelt de menschen een bezigheid en een liefhebberij brengt, die hen af houdt van ledigheid. Zij, die zich aan geitenteelt geven, zijn goede en vreed zame menschen. Dr Sioen eindigde zijn meermalen door humor doorkruide rede onder luid ap plaus, De voorzitter bracht den inleider dank voor de wijze waarop hij' zijn leer zaam onderwerp behandelde. Hierna worden vastgesteld de rekening 1937 van de Vereeniging op een eindcijfer van f 3708,55, en oen nadoolig slot van f61.00, de bogrooting 1038 der voreeni- ging met een eindcijfor van f 3652; de re kening 1037 van1 het fokstation met een eindcijfer van f 2809 en een nadeelig slot van f 8.88 en de begrooting 1038 met een eindcijfer van f 2770, Ingekomen was nog een vraag van den heer T r i e 11 e r te Domburg, of er be zwaren bestaan geiten en varkens in één stal bijeen te brengen. Verschillende aan wezigen doen dit reeds jaren zonder dat er sterfgevallen voorkwamen en de hoor Zwagerman zegt, dat er theoretisch ook geen bezwaar tegen is. Wel moet men zorgen voor behoorlijke luchtverversching en behoorlijken bouw van den stal. Na tuurlijk mag de ruimte niet al te klein zijn. Verschillende klachten werden geuit, dat er nog met wilde bokken wordt ge wenkt. De houders daarvan koopen die ren van anderen z.g. op om ze na dek king weer terug te verkoopen, teneinde het gebruik van vereenigingshokken te ontloopen. O.a. de v o o r z. wees er op, dat men bij de politie moet aandringen op het opma ken van processenverbaal, zoo mogelijk ook tegen de geitenhouders, die geen be hoorlijk dekbewijs kunnen toonen. Er zijn reeds verschillende boetes opgelegd. De voorz. sloot nu de zeer geani meerde vergadering, waarna de heer Rottier mr Dieleman nog dank bracht dat hij' de Vereeniging op zoo'n eminente wijze leidt. Vrijdag 21 Jan. 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415.5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VAR.t 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 B clamatie. 10.40 Piano en gram. 11,10 Vervolg deel. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gr un. 12.30 De Palladians en gram. 2.00 C: u- serie „De tuin in Januari". 4.00 Gram. 5,00 Voor de kinderen. 5.30 Gram li,00 Amat.-uitzending. 6.30 Politiek radioji u naai, 6.50 Hammond-orgelconcerl. 7i „Het crediet", lezing. 7.20 Grain 7 Ber. ANP. 7.30 Berichten. 7.35 „Boeken uit onzen kring", causerie. 8.00 Yioe 8.30 Causerie over Afrika. 9.00 Gram, 9.30 Radiotooneel met muziek, 10,00 „Fantasia", m. m. v. solisten. 10,30 lier, ANP. 10.40 Avondw. 11.00 zang en a am. 11.55—12.00 gram. HILVERSUM II, 301 M. Algein. Progr. verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 Berichten. 1. KRO-Melodisten, m .m. v. solist. 1.00 Gram. 1.20 Verv. concert. 2.00 Orgdcon eert en gram. 2.05 Gram. 3.15 I)e KRO Melodisten en solist. 4.00 Gram. 5.15 KRO-orkest. 6.00 Land- en tuinb.praatje. 6.20 Verv. concert. 7.00 Berichten 7.15 „De voorgestelde regeling van een kin la, bijslag in Nederland", causerie. 7 be drijfsreportage. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO orkest. 9.00 Bela Kiss en zijn Horna i- orkest. 9.25 De Kon. Mil. Kapel. 10.00 Gram. 10.10 Verv. concert. 10.30 Har ANP. 10.40 De KRO-Boys. 11.3012 0 Gram. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram 11.55 Orgelspel. 12.20 Tango-orkest 1.35 Piano. '2.40 Kwintet, m. m. 'v. solist. 3.20 Het BBC-Northern-Ireland orkest, m. m. v. solist. 4.20 Gram. 6.00 Zang. 7.0 Or gelspel. 7.20 (J,,Manon", opera. 10.2 Or kest m. m. v, solisten. 11.00 Pianovoor dracht. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 1.502.20 Gram. 5.20 Orke-t, 6 20 Piano. 7.20 Volksliederen. 8.20 Orkest en radiotooneel. 10.3011.20 Ensemble voor Oude Muziek. 484 m.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 2.002.20 Gram. 5.20 Harmonica- soli. 6.00 Cello. 6.35 Gram. 6.50 Piano 7.10 en 7.35 Gram. 8.20 Omroepsympho- nie-orkest en soliste. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M- 7.20 Trautoniumconcert. 7.40 Gram 10.2011.20 Hans Busch' orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 Jan.: Meest matige Z.W. tot Z. wind, ge" deeltelijk bewolkt of betrokken, weinig «f geen regen, weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 uur. Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsen: 1 Vrijdag 4 u, 48 min. VRIJI 52e JA Uitgave: „Luctor Bureaux L Postrekeni Bijkantooi J. J, F A Directeur In den go^ een Minister dagen werdei verschenen vooruitgang raming of me| jaar. Men zc dat in zulk innerlijke teg dit niet het kwam 'het nal van een zoodl ambtgenooten| besprongen van nieuwe hoogere inkor de verwachtiij In deze omst| oorzaak van waker van 's| hoogere opbr automatisch de uitgaven. Die goede tegenwoordige die zich op heugen in stfj zal, naar gernis van zij| vinden, maar zelfs zijn er op grond vanl Rijksmiddelen I we uitgaven bi Voor de inv zou er wellichl Rijksbudget, middelenophrel zou verkrijgen! geval is, zijn dezen tijd zeer toelaatbaar tel over D'ecembeiT het totaal der het jaar 9137. Het blijkt, dl kohierbelasting beloopt dat de niet-kc gen in totaal bracht Tezamen De raming vo loopt Er is dus méq dan geraamd De zuivere op kohierbelastingl Dec. 1937, doel van 1937, nog een verhol gaan, als gevl vast^ te stelle! Matig geschat f een vermeerde van zoodat wij de q Je belasting-;] over 1937 in t<| willen schatter] En nu zullen! ten te beantwol opschrift van „Tot welk I Rijksbudget, dl hoogere opbrer 'en over de laa. In de Milliol liet dienstjaar] geraamde inkoil kort berekend Op het eerste gen, dat (a3 fige gegevens kend, geen wijzl Jaar 1937 een! Va.n f33.125.O0J nnddelenophrenf f33.250.000 geJ Toch zal het 1 taat over 1937| De heer 5| ehandeling val derwijs voor ij Kamer-zitting J „Maar uit del f gebleken, dat| ,.e opbrengst tol boen is overtrol meer ingekomej m November 1 me0r dan 4 ®en dan bewer| gee„ng, dat d| rekr had hff jan de leerlind ni0t kunnen KeJ Woa® Praatjes

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6