Versterking van onze Weermacht. tegen den stroom I Rinso üit de Provincie De defensie draagt een uniek karakter. feuilleton VOORTAAN I N WE was- W\MACHINE ALLEEN .OVERVETTE" RINSO, SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE qE ZEEUW van Donderdag 20 Januari 1938 - Tweede blad Bij de algemeene beschouwingen over Staatsbegrooting heeft de Ghr. Histo rische afgevaardigde Jhr Mr B. G. de gavornin Lohman, een rede ge houden, waarin ook in het bijzonder aandacht werd geschonken aan de door Minister van Dijk tot stand gebrachte versterking van onze weermacht, Wij laten dit gedeelte der rede hier volgen. „Het Kabinet aldus Spr. ver schijnt, zooals heel vroeger een Minister- President het eens heeft uitgedrukt, met het geweer op den schouder. Daardoor is de Minister van Defensie in dit Kabinet uiteraard een der meest prominente figu ren. Als ik van de gelegenheid gebruik maak, om mijn vreugde uit te spreken over de benoeming van den heer Van Dijk tot deze verantwoordelijke functie, zal men wel zoo goed willen zijn, niet te re deneeren: „qui dicit de uno, negat de altero", alsof het mijn bedoeling zou zijn een tegenstelling te maken tusschen de- verdiensten van den Minister van Defen sie en die zijner ambtgenooten. Maar ik heb er behoefte aan, dezen bewindsman te danken, omdat hij- er in een vorig Mi nisterschap met groote moeite in geslaagd is, ondanks groote tegenwerking, althans het geraamte van onze legerorganisati" te redden en omdat hij daarna als Ka merlid jaar in jaar uit, zonder aanzien van personen en Kabinetten, met groot en ernst heeft gewaarschuwd tegen de steeds verder voortschrijdende afbraak van on ze weermacht. Ik gun daarom dezen Mi nister zoo gaarne het door hem in de an dere Kamer bereikte succes. Zijn vaste houding heeft het hem mogelijk gemaakt zijn voornemen, geen man, geen cent en geen dag te concedeeren, te verwezenlij ken. Natuurlijk juichen wij op zichzelf niet toe, dat zoo zware lasten van persoonlij ken en financieelen aard ten behoeve der defensie op onze natie moeten worden ge legd. Ook wij gruwen van den oorlog, ook wij zien in de toeneming der bewapening, nu weer dezer dagen op maritiem gebied, een verschrikkelijk symptoom van de ver woestende kracht der zonde. Maar als onzerzijds in de jaren, die achter ons lig gen, steeds voor een versterking van onze al te zeer verzwakte weermacht is opge komen, geschiedde zulks, omdat wij over tuigd waren, dat een ontwapend Neder land in Europa en in Azië juist den oorlog zou aantrekken. Gelukkig, dat eindelijk, eindelijk dit inzicht in ruimen kring veïd won. Maar velen krabbelen, nu de rekening wordt ge presenteerd, alweer terug en nog lang niet algemeen wordt de juistheid erkend van de stelling der Regeering, dat de defensie een uniek karakter draagt. Toch is dat voortreffelijk gezegd. Men kan b.v. Onderwijs vergelijken met Wa terstaat en bezwaren maken tegen een eenzijdig behartigen van een dier beide belangen ten koste van het andere. Maar men kan niet Defensie vergelijken met een der andere takken van Staatsdienst. Om twee redenen niet. Ten eerste niet, omdat een te zwakke defensie waardeloos is, terwijl, als er b.v. te weinig voor wa terstaatswerken wordt uitgegeven, bet nut van de gelden welke nog wèl beschikbaar worden gesteld, daardoor in geen enkel opzicht vermindert. Ten tweede mag men Defensie niet vergelijken met andere tak ken van dienst, omdat bet doel der defen sie is, onze onafhankelijkheid te bewaren en daarmede de groote volks- en staats belangen, door andere Departementen verzorgd, veilig te stellen. Het is daarom ook onjuist uitgaven ten behoeve der volkskracht eenvoudig af te wegen tegen uitgaven voor de defensie, al moet men natuurlijk ook bij de ver zorging van de defensie binnen zekere redelijke financieele grenzen blijven. Hoe zeer ons volk door de crisis geteisterd is, wij mogen God danken voor hetgeen wij nog behielden, Toch weten wij zeer wel, dat er veel wordt geleden en komt het natuurlijk niet in ons op, de Regeering de gelden te wei geren, die voor de instandhouding dor volkskracht noodig zijn. Maar stel dat het noodig ware moge God ons daar voor behoeden 1 -dat werkelijk door wat voor de verdediging des lands absoluut noodig is, de volkskracht eenige schade zou lijden, dan nog zouden wij niet daar om het noodige voor de defensie de Re geering mogen onthouden. Want volks kracht kan worden hersteld; de veer kracht van een gezonde natie, in den oor log ia het gebleken, is veel grooter dan men oppervlakkig zou denken, maar ver lies der onafhankelijkheid of te loor gaan van onze overzeesche gewesten is irre- parahel en ook voor de volkskracht fa taal. Ik ben voorts overtuigd, dat de Regee ring niet overvraagt. Geenszins. Eerder is er, wanneer men let op hetgeen zich afspeelt in bet Oosten in den Pacific, ruimte voor de vraag maar ik ga daar thans niet op in of voor de Indische defensie .met name, eigenlijk niet nog meer beschikbaar moot worden gesteld. Wie echter thans klagen over de in verhouding aanzienlijke stijging van het Defensiebudget, doen beter met, voor zoo ver zij vroeger vooraan stonden in de ac tie tot beknibbeling op de weermacht, deze uitgaven te beschouwen als een, he laas door den nood van het land geëisch- te boete voor jarenlang schuldig verzuim. DE AANLEGPLAATSEN DER PROV. BOOT TE HANSWEERT EN WALSOORDEN. Het Perkpolderplan wordt uitgevoerd. D'e burgemeester van Hontenisse, Mr R. J. J. Lambooij, heeft in zijn kwaliteit van voorzittfer van het comité tot behoud der aanlegplaatsen van den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde te Hansweert en Walsoorden, een schrijven ontvangen van den Minister van Water staat, waarin deze mededeelt op grond van een uitvoerig onderzoek, waarin ook de aanleg van een veer van den Noord naar Ossendrecht (N.-Br.) was betrok ken, besloten te hebben tot verplaatsing van de aanlegplaatsen van den veerdienst Hansweert-Walsoorden naar bij Kruinin- gen en in den Ferkpolder (gem. Hohte- nisse) te graven havens. Met uitvoering van de plannen zal spoedig worden be gonnen. 76.) door E. R, G a r r a 11. Uit het Engelsch. o- wijl dominé Emerson sprak was de jnemgte pas met de grootste moeite rus- 'g te houden. 'Zij, die vlak voor hem ancien, luisterden met een respect, dat mme Emerson altijd genoot van zijn L8.0?1'maar de honderden, die achteraan j en> en die niets konden hooren, wer- °nrustig. Telkens klonken ver- e e kreten op uit de achterste rijen en Delaoot, die naast den spreker bon, ?reeP Reel goed, dat ze tegen m gericht waren. u.'i°n dominé Emerson geëindigd was tbarin11 op, de kreten die Ka- ®er. haddi en haar gezellin in de torenka- en opgevangen. °en echter achtte mijnheer Delaoot bd gekomen om te spreken. Hij 'erder naar voren. Het licht der laat Ü;01? ee,n ,ro°de gloed op zijn ge- kwaï fakkels -m badf)o„Z^' ^ie dicht hit dominé Emerson op»™,, Sestaan, zijn woorden hadden waar en °v.ertuigd waren, dat zij «.impWaJen',werden getroffen door zijn tan stonT lge houding toen h« voor onbevreesd en rechtop. Op dat De Vlismar gaat uitbreiden. D'e N.V. Vlissingsche mineraalolie- en asphaltraffinaderij zal zich in de toekomst in sterker mate dan tot dusver het geval was, toeleggen op den handel in benzine, gasolie en petroleum. Reeds thans komen dagelijks uit België benzine-tankauto's van 3000. 4000 en zelfs 10.000 liter in houd te Vlissingen om dan gevuld naar onze Zuiderburen terug te keeren, terwijl ook veel benzine de Vlismar in ketelwa gens verlaat. Eén deel van de terreinen van de Vlis mar is in de afgeloopen maanden opge hoogd. Met den bouw van een benzine tank met ruim 5000 M3. inhoud is men zoo goed als gereed en binnenkort wordt begonnen met den bouw van meerdere tanks. Deze zullen dienen voor den op slag van benzine die rechtstreeks uit Amerika zal worden ingevoerd; de instal laties zullen van de nieuwste technische snufjes worden voorzien, zoodat o.m. het verdampingsverlies dat bij benzine-o-pslag zulk een gewichtige rol speelt, tot een mi nimum wordt beperkt. (N. R. C.) oogenblik verried alles aan hem den held en nieuwe toejuichingen vervulden de lucht. „Vrienden", zei hij, „ik heb slechts gedaan wat ieder mensch, die God vreest zou hebben gedaan, naar ik denk. Ik dank u, dat ge met zooveel aandacht hebt ge luisterd naar mijn geschiedenis en ik zou willen, dat gij verstond, dat ik evenals gij, haat alle slechtheid en wreedheid, waar om ik u ook respecteer, dat gij hier van avond zijt. Had ik geloofd van een ander wat gij hebt geloofd van mij, dan zou ik waarschijnlijk mij in uw midden bevon den hebben, als ik in uw plaats stond". De vreugdekreten die na deze woorden opklonken werden plots geistopt door een opdringen van de menschen, die achter aan stonden; een opdringen naar het huis met hernieuwde kreten van woede en het uiten van bedreigingen. Dominé Emerson en zijn metgezet ston den stil, zonder een woord te spreken. Voor hen vochten de menschen om zich een doorweg naar bet terras te banen geen acht gevend op de smartkreten der vrou wen, die zich bezeerden of op -de kaimee- rende woorden van mannen, die tot inkeer waren gekomen. Te protesteeren was, ze wisten het, nutteloos. Waren op dat oogenblik de gedachten van mijnbeer Delaoot te lezen geweest, dan zou men ontdekt hebben, dat hij' niet aan zichzelf dacht. Hij' werd geheel bezig gehouden door de gedachte aan de moge- .mmmen. Uitslag damwedstrijd van den Z.D.B., 2e kl, afd. I A, tusschen Goes D.I.D. en Vlissingen II H. SlabbekoornP. Geelhoed 11; M. v. d. LindeA. de Bruijne 0—2; C. Kole1 J. Koppejan 2—0; A, FoudraineCh. Kole O2; G. Temmerman—EL Ver- schoore 11; W. DekkerP, Pluijmers 11; J. v. d. KreekeF. de Jonge 0'2; J. NieuwdorpW. Izeboud 11; J. KnuistJ. Giljon 11; A. de JongeC. Wolf 20; Uitslag 911. ZUID-BEVELAND. Kapelle. De Ghr. Schoolvereeniging Kapelle-Biezelinge en Eversdijk kwam onder 'voorzitterschap van den heer P. Scheele in jaarvergadering bijeen. De secretaris deelde mee, dat de ver- eeniging 74 leden telt. Mej. K Eerman kwam 1 Jan. 1937 in dienst als kwee- kelinge met akte. De penningmeester deed rekening en verantwoording. Het Kassaldo bedroeg f 123. Het aftredend bestuurslid P. Fraanje werd herkozen, in de vacature Jac. de Jager. Az. werd gekozen dhr J. Balken ende. Dhr -de Jager, die een kwart eeuw bestuurslid is geweest, waarvan 10 jaar penningmeester, werd door den voorzit ter bijzonderen dank gebracht. De Jager, aldus -de voorzitter, is een oude Veteraan die vele moeilijkheden meemaakte en nu de leeftijd volgens 'hem gekomen is om te bedanken, mag bij1 zien een bloeiende school en vereeniging. Het Hoofd der School bracht verslag over 1937 uit. Het leerlingenaantal daalde tot 123. -Spr. stond stil bij verschillende wettelijke bepalingen, waarop een geani meerde bespreking volgde. Besloten werd een ouderavond te houden in de laatste helft van Februari. Yerseke. Oester-tentoonstel ling. Woensdagmiddag werd de ten toonstelling van pannen, pannenoesters en natuuroesters door den voorzitter H. Bol geopend. In een kort openingswoord werd dank gebracht aan burgemeester Gunning voor zijn vele medewerking, die het be stuur van hem heeft ondervonden, en aan de (jury die een zeer moeilijke taak heeft gehad om onder de- vele pracht- inzendingen de prijzen te verdeelen en aan de vele inzenders voor hun werk. Burgemeester Gunning, daarna het woord nemende, kan niet anders dan het houden dezer tentoonstelling toejuichen. Veel wordt hier aangeboden, dat ontzet tend 'veel werk heeft gekost. De pannen met toebehooren brengen veel werk mede, werk dat in een tijd als deze met zijn werkloosheid wordt gewaardeerd. Reeds nu worden de vruchten van de pannen- cultuur geplukt. Twee soorten kweekers zijn ontstaan. Kleine pannengoed-boeren en koopers van dit pannengoed, die ex porteeren. Het is de vurige wenseh van spreker dat tusschen die twee categorieën van kweekers een goede samenwerking moge bestaan. Daarna sprak de heer G. Sinke woor den van waardeering voor betgeen de tentoonstellingscommissie heeft bijeen ge bracht. Deze schoone tentoonstelling, laat te kust en te keur onze prachtige oesters zien. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat de voorvechter van de pannen, burgemeester Gunning, nog veel plezier 'van zijn actie mag beleven. Als jury traden op de heeren Ph. Bom, Joz. van der Endt, J. D. van der Endt, M. Scheele, P. de Koeijer, J. G. Verwijs, Iz. Willemsen en C. Lindenberg van We- i meldinge. Prijzen Pannen 1937: le pr. P. de Koeijer; 2e pr. Esdra Daane; 3e pr. H. Bol; 4e pr. de Koeijer-de Jager; 5e pr. L. van der Have; 6e pr. Wed. J. F. Sinke; 7e pr. G. Bol; 8e pr. J. W. Bol; 9e pr. G. Boone; 10e pr. Jan Bol; 11e pr. J. W. de Jager; 12e pr. D. van de Berge: 13e pr. Meijaard-Van Stee; 14e pr. A. Kosten; 15e pr. C. P. van IJsseldijk. Pannen 1936: 1. Joh. van der Jagt; 2. L. Lamper; 3. Jan van Kruiningen; 4. A. Nolet; 5. D. Korstanje. Panoesters 1937: 1. J. J. Maas; 2. C. van den Bosch; 3. Gebrs. Verlare; 4. Joz. Luteijn; 5. A. van Stee Mz. lijkheid van redding van haar, die zijn volle zorg noodig had en dan van die an der, die hem meer waard was dan zijn leven. Plotseling vervulde een kreet de lucht, en op hetzelfde oogenblik ontdekte hij een troep ruiters in de oprijlaan voortruk- kend en voor wie de menschen beefden en vluchtten. De soldaten waren gekomen! Het was wonderlijk hoe snel de menschen bij hun nadering waren verdwenen; en niet meer dan tien minuten waren ver- loopen toen de soldaten, nog altijd op hun paarden gezeten, zwijgend een nu geheel ledigen oprijlaan bewaakten. Het was toen, dat dominé Emerson zich t.ot zijn metgezel richtte. „Vergeef me, Delacot", zei hij1; „ik kon niet anders spreken dan ik gedaan heb. Had ik bet bun niet verteld, dan zou uw huis een puinhoop zijn geweest, en zij voor wie u zooveel hebt gegeven wat zou er van haar geworden zijn?" „Ik begrijp het volkomen, en ik ben u hoogst dankbaar, dat u het leven hebt ge red van hen, die mij lief zijn. U hebt zoo veel voor mij gedaan", voegde hij er aan toe, „dat ik u zou willen vragen nog iets meer te doen en wel juffrouw Morrison even veilig thuis te brengen". „Juffrouw Morrison!" zei dominé Emer son verrast; en daarop vertelde mijnheer Delaoot hem, hoe hij het eerste gewaar schuwd was door Katharine, die thans de zorg voor zijn zuster droeg. Panoesters 19Sh: 1. G. Lindenberg Jz.; 2. J. A. Luteijn; 3. Jan Scheele; 4. Joh. van Stee; 5. P. Nolet. Panoesters 1935: 1. A. van Stee Mz.; 2. Joh. 'van Stee; 3. J. C. Sinke; 4. Joz. Luteijn; 5. J. W. Bol. Panoesters 1934: 1. E. P. C. Poelman; 2. J. C. Sinke; 3. P. Vlaming; 4. Wed. Sinke. Natuuroesters1. J. C. Sinke; 2. H. Bol;' 3. K. van IJsseldijk; 4. J. W. Bol; 5. R. Vlaming. Driewegen, Dinsdagavond hielden de Geref. Jongelings- en Meisjesvereen. een gecombineerde jaarvergadering onder lei ding van Ds Fransen, Deze sprak een openingswoord naar aanleiding van Deu- tern. 6. Beide vereenigingen mochten een batig saldo boeken. Deze avond werd ver der gevuld met inleidingen, samenspra ken en voordrachten. In de pauze werd de gebruikelijke trac- tatie genuttigd. Door verschillende vereenigingen wer den felicitaties uitgebracht. Heinkenszand. Op de jaarvergadering van geitenhouders waren 20 leden aan wezig. Voorzitter dhr A. van de Reepe. De vereen, telt 90 leden. De inkomsten waren f 63,48, uitgaven f 47,53, goed slot f 15,95. Dhr G. Traas Jz. bracht verslag uit van de vergadering der Prov. vereen, en dhr M. Hannewijk van de vergadering van het district. Dhrn A. v. d. Reepe en Jac. de Jonge werden benoemd als afge vaardigde naar de vergadering der Prov. Vereen, te Middelburg. Na bespreking van eenige huishoudelijke zaken en een speech van dhr Duivestein over de geitenhouderij werd de vergadering gesloten. Oudelande. Door den burgemeester is bekend gemaakt, dat, als bericht zal zijn ontvangen van de geboorte van een prins of prinses, in bet eerste geval de to renklok een uur zal luiden en in bet tweede geval een half uur. Tevens verzoekt bij dan de vlaggen uit te steken. WALCHEREN. N.- en St. Joosland. Het Ziekenfonds alhier hield Dinsdag zijn jaarlijksche alg. vergadering. Het jaarverslag van den penningmees ter, den heer L. Sluimer, sloot met een ontvangst van f 802.05 en een uitgaaf van f 872.85, dus is er een nadeelig slot van f 70.80. D'aar dit reeds het vierde jaar is, dat de kas met een nadedig slot sluit, stelde het Bestuur voor: a. Vermindering van den tijd der uit- keering, welke thans in» maximum 26 we ken per jaar bedraagt, tot 20 weken per jaar, of b. vermindering van het bedrag der uitkeering, hetwelk thans f 0.50 per dag bedraagt tot f 0.45 per dag. Na eenige discussie werd het eerste voorstel aangenomen. 0.- en W.-Souburg. Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis zal in de Ned. Herv. Kerk alhier des middags te 2 uur een dankstond worde'' gehouden en wel op den nationalen feestdag. Een verrassing. De spaar ders voor den extra B-steun, zijn Woens dagmorgen bij den inleg van hun kwartje blij verrast, toen behalye dat kwartje en de suppletie, op hun spaarbankboekje bij»- geschreven werd een bedrag van f 2,86 als eerste uitkeering van de opbrengst der plaatselijke collecte vanwege het kleeding- schoeisel- en dekkingfonds alhier iü 1937 gehouden. (V. G.) ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Terneuzen. Dinsdagavond werd de 7e jaarvergadering gehouden van de afd. van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. De heer v. d. Graaf, hulpprediker, sprak de vergadering toe naar aanleiding van een Schriftwoord over: „Gouden kalve ren". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afd. thans 78 leden telt, wat een achteruitgang beteekent van 9 leden. De heer C. v. Maastricht hield namens het hoofdbestuur eeu opwekkende rede over: „Niet zoo, maar zóó". Hijl spoorde daarbij1 aan tot volharding en meerdere activiteit. De penningmeester meldde een batig saldo. De heer P. de Kraker Lzn. hield een inleiding over: „Chr. sociale beweging en Chr. Vakorganisatie". Verschillende afgevaardigden spraken woorden van gelukwensch. Voordrachten vulden den avond. Het slotwoord werd gesproken door De Van Houte. Tijdens de pauze's werd voor tractaties gezorgd. Het geheel was een mooie avond. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Si. Maartensdijk. Loop der bevolking over 1937. Op 1 Jan. 1937 bestond de bevolking uit 1390 mannen en 1373 vrou wen, totaal 2763 personen. Geboren wer den 19 jongens en 24- meisjes, terwijl zich hier vestigden 24 m. en 40 vr. Door ver trek verminderde de bevolking met 33 m en 38 vr. -en door overlijden met 16 m. en 17 vr., zoodat op 1 Januari 1938 de be volking bestond uit 1384 m. en 1382 vr., totaal 2766 inwoners. 4 kinderen werden levenloos aangegeven, terwijl 19 huwelij ken werden voltrokken. Oosterland. Geruimen tijd werden des avond rond het dorp fietsende meisjes en vrouwen lastig gevallen. Ook Maandag avond werd die praktijk weer ten uitvoer DE NIEUWE RINSO DOET BE' SLIST WONDEREN METMIJNGOEOIN DE WASMACHINE. De nieuwe „overvette" Rinso is het enige wasmiddel, dat speciaal voor de wasmachine wordt gefabriceerd. Duizenden vrouwen hebben het reeds kunnen constateren: met Rinso komt de wasmachine het best tot zijn recht. In een oogwenk een overvloedig Sop, dat in anderhalf uur al het wasgoed van 5 personen prachtig wit maakt, voor slechts 121/2 cent. Dat is het resultaat, dat U alleen maar met Rinso kan bereiken in elke wasmachine en ook in elke tobbe! R2A-0309 Mijnheer D'elacot ging naar het torenhuis; hij was verbaasd, dat hij de gang naar de kamer van zijn zuster geheel donker vond. Hij had vergeten, dat de verpleegster weg was en dat er nu niemand was geweest om de lampen aan te steken en terwijl dit tot hem doordrong herinnerde hij zich tevens, dat hij de deur van de kamer van zijn zuster had afge sloten uit vrees, dat zij vanuit een der andere kamers door het venster de dich te menigte in de oprijlaan zou zien en daardoor opgewonden, ja woest zou wor den. Maar deze werden alleen afgesloten wanneer om de een of andere reden, zij alleen moest worden gelaten. Mijnheer Delacot snelde vlug naar de deur aan het eind van de gang en draai de den sleutel om. Hij vond de kamer in het duister en kon alleen nog de figuur van Katharine ontdekken, voor het ven ster staande met zijn zuster aan haar zijde. Toen zij hoorde, dat de sleutel in het slot werd omgedraaid, keek Katharine om. Ze dacht, dat ze zou zijn bezwijmd, nu aan die vreeselijke beproeving einde lijk een einde was gekomen. Het half uur dat voorbijgegaan was sinds zij en Clara verschrikt opgesprongen waren bij het hooren van de luide kreten daar buiten, had haar een jaar geschenen. Op het geluid was Clara hevig geagiteerd ge weest en had zij door de kamer heen en weer geloopen als een opgejaagd beest, veel en zeer onsamenhangend sprekend. Het etmigste wat Catharine had kun nen doen was pogen haar te kalmeeren door het vertellen van allerlei mogelijke verhaaltjes en onmogelijke geschiedenis sen, en wanneer het verhaal even onder broken werd door een opmerking van Clara, had zij zeer ingespannen geluis terd of er geen voetstappen van mijnheer Delacot weerklonken. Had hij niet be loofd, dat hij 'teerst aan de torenkamer zou deuken en dat hun geen leed zou over komen? Maar minuut na minuut waren verstreken en geen voetstappen hadden geklonken in de gang naast het vertrek. Tót eindelijk, juist toen zij begon te ge voelen, dat zij haar gevangenschap niet langer kon dragen, zij een stap hoorde en een oogenblik later den sleutel in 't slot hoorde omdraaien en mijnheer Delacot verscheen. „Geen licht?" zei hij, een doos lucifers uit den zak halend; ,,'t spijt me zeer; ik heb schandelijk vergeten, dat nu Amos uit is, er geen licht in de kamer werd ontstoken. Vergeef het mij, juffrouw Mor rison!" En terwijl hij op heel gewonen toon sprak en de kandelaars ontstak, was het Katharine of zij ontwaakte uit een verschrikkelijken droom. Toen het licht op haar gelaat viel, keek mijnheer D'elacot haar beangst aan. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5