issementen. De komende Blijde Gebeur tenis in 't Prinselijk Gezin. Laatste Berichten middelburg. LISSINGEN. GOES. WALCHEREN. Telegrammen Marktberichten Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Land- en Tuinbouw in 6, welke in 1937 im. et aantail uitgespro- waarmede de fail leer 1936 aanvangt, ke stijging van het in de jaren 1922 4036) een gestadige 929 bracht op 2589. Ie daarop volgende van den oeconomi- stempel op de be- Eet absolute aantal rderde tot 4361 in de jaren 1932 tot stabiel op een 'hoog irmindering belang- idelijke verbetering aantal faillissemen- 198 minder dan in fer (per 100.000 der liep terug van 51.2 eerde 'bedrijven be- 134 tot en met 1936 148. Er werden we- lelsbedrijven failliet 1936: 1268). Bij- de laatste jaren de tgesproken faillisse- vbedrijven, jacht en bedroeg het aantal 34 tot en met 1936 >4. der baten en schul door insolventie be ten waren bijzonder mtal insolventies 159 de baten van 67.687 en de schul- op f78.533.653. 'Dat zoo 'hoog zijn, is aakt door de afdoe- roegere jaren uitge- ten, waarbij buiten- icieele belangen wa- er aan alle concur- tezamen uitgekeerde L936 veel gunstiger, roote faillissementen oden worden uitge ver 1936 zijn voor- Ie maanden Januari er 1937 opgenomen, it aantal faillissemen- 1115 of bijna 28 pet. al gebruikt daarvoor Dat is verstandip inspectie der directe izen een clandestiene ;t in den kelder van le, gemeente Zelhem. Ie vorige week kwam het bezit van aanwijs ag gaven tot bet ver in de buurt van Halle eerderij bevond. Het ander was, dat aan orige week een huis- bij een zekeren W., niets verdachts' werd en ander de mare- eiding om ook eens stellen bij den smid jrde een eigenaardige varkenshok, dat zich tevond, werd namelijk gedekte opening ont gaf tot een ongeveer eraardsche gang, die et groote ijzeren pla- olwassen mensch zich rijelijk kon bewegen, deze gang bleek zich n, dat eveneens ver ijzeren platen, terwijl outen balken waren ■uimte had een opper- 9 vierkante meter, ftig gebouwde werk- ihtboomen, zoodat het eurig werd gecamou- tte onderzoek werden leelen van een distil- ffen. Zoo kon overge- e arrestatie van den jcht J.R., terwijl later verdachte, een zekere jrd aangehouden. Zij .elijk hardnekkig i0ts ande te hebben, doch ig in den kelder onder ledige distilleerinrich- ffen, stapelde 'het fei- ermate op, dat zij een aflegden. de distilleerderij, die ïen kelder had bevon den overbrengen naar hol, dat daartoe ver zij' na de huiszoeking mgst waren geworden worden overgebracht Bewaring te Arnhem. pillen geen et vierjarig dochtertje icretaris van Assenede f spelen een doos P"~ egen. lat de doos snoepgoed nd verschillende pill011 zijn hevige buikkram- en dood hebben ver- SOESTDIJK, 19 Januari. Dag na dag gaat voorbij, zonder dat er in bet Paleis Soestdijk en in de onmiddellijke omge ving iets bijzonders gebeurt. De stemming onder de groote schare buitenlandsche en ftederlan&sche journalisten is afwisselend Ju het begin der vorige week was een ieder gespitst op de dingen, welke naar het algemeen gevoelen, onmiddellijk ston den te gebeuren. Toen kwam de verida- ring van Dr de Groot, welke de spanning plotseling deed afnemen. Men wist toen, dat het nog één a twee weken zou duren, onvoorziene omstandigheden voorbehou den. Tegen het einde der week kwam echter weer een zekere nervositeit onder de wachtenden. Wie het 't eerst verteld heeft, weet na tuurlijk niemand, doch algemeen nam men aan, dat het week-end een verras sing zou brengen. De Zondag ging echter ongestoord voorbij en ook de Maandag. Toen kwam Dinsdag de reactie en thans heersoht er een volslagen apathie ten aan zien van het tijdstip, waarop de eerste berichten tegemoet gezien kunnen wor den. Wellicht, dat er tegen Zaterdag, als de twee weken, welke Dr de Groot had genoemd in zijn communiqué, hun einde naderen, weer eenige verandering zal komen. Dr de Groot zelf acht het blijkbaar op dit moment werkelijk nog niet zoo drin gend, want van ochtend heeft hij gerui- men tijd met zijn auto door de mooie om streken van Baarn getoerd en van het zachte weer genoten. Een verpleegster, zr Boonstra, is op Soestdijk aangekomen. Zr Vermeer, de tweede verpleegster, is nog in Den Haag. Haar aanwezigheid ten Paleize wordt dus nog niet noodzakelijk geacht. De Prinses maakt het zoo werd ons verzekerd zoo goed als onder deze om standigheden maar mogelijk is. Het fraaie weer maakt het mogelijk, dat zij dage lijks in den tuin van het Paleis gaat ■wandelen. Meestal rijdt een auto Hare Koninklijke Hoogheid dan tegemoet en niet zelden wordt de wandeling dan ge volgd door een autoritje van ongeveer een half uur. Prins Bernhard blijft ook zijn gewoon te getrouw om indien het weer zulks toelaat dagelijks een autorit te maken. Bijna iederen ochtend tegen 11 uur wordt de beige Ford voor het Paleis gereden en neemt de Prins naast zijn chauffeur plaats, Zoo gaat het alledaagsche leven zijn gang. Van bijzondere belangstelling voor of bij het Paleis is geen sprake. Slechts het af- en aanrijden van de Hof- auto's trekt nog in eenige mate de pu- brieke aandacht, H. V. Hoog bezoek aan de werk verschaffing op Zuid-Beve land. Gisteren hebben de Commissaris der Koningin, de griffier der Provin ciale Staten en enkele leden van Gedep. Staten met den inspecteur der Rijkswerk- verschaffing in Zeeland een bezoek ge bracht aan verschillende werkverschaf- fingsohjecten in Zuid-Beveland. Te Goes betrof het bezoek voornamelijk de zwaai- haven, die voor een groot deel gereed is, maar waar men de werkzaamheden even stop gezet beeft om den grond tg laten zakken. Te Wolphaartsdijk werd 't dempen van een kreek bezichtigd. Daar en ook te Kloetinge en Hoedékenskerke werd kennis genomen van bet egaliseeren van perceelen grond. Ook Baarland en Driewegen kregen een bezoek, maar daar staat het werk tijdelijk stil. C. B o u d e w ij n s e. f Gisteravond is alhier na een ziekbed van enkele weken overleden de 'heer C. Boudewijnse, op richter in 1893 wan The Vitrite Works en thans nog directeur dezer Vennootschap. De heer Boudewijnse was op 4 Maart 1869 te Middelburg geboren en bereikte dus den leeftijd van bijna 69 jaar. Heeft hij 'krachtig medegeholpen om aan de stad zijner inwoning een indus trie te bezorgen die tot verre over de landsgrenzen bekendheid geniet, ook op andere wijze beeft de heer Boudewijnse de belangen van Middelburg helpen be vorderen. Wij denken aan zijn lidmaatschap van den gemeenteraad, waar hij' van 1909' tot 1Q9Q i i yvCt/C*"L tut deel uitmaakte namens de liberale groep. Zijn voorname plaats in de industrie, «acht hem reeds in 1903 in de Kamer an Koophandel, zooals die toen alleen iQoo Middelburg bestond en toen 1 April de Kamer van Koophandel en Fa- ®n'vo°r de Zeeuwsc'he eilanden haar Tio.t.1 e?on> was hij ook daar lid van. aideeling Grootbedrijf koos hem tot daar voorzitter. oen in 1925 een vacature was ont- wiiün i V00rzitter is de heer Boude- tj f® a's opvolger van den heer Jos. van jood S®kozen en heeft hij tot 1 Januari W(met z^n b0kende toewijding ook die „n waargenomen. Tegen laatstge- ontoi 6 datum heeft 'hij (na 33 jaar dus) T 8®nomen als lid der Kamer. ovor.i i tastuur der Godshuizen had de wiedene zitting van 1919 tot 1931. wiinc ve, ensten van den heer Boude- nnmr,: Z1JI1 offioieel erkend door zijn be- ift.Nr„tot bidder in de Orde van Oran- Overeenkomstig den wensch van den overledene zal zijn stoffelijk overschot te Westerfeld worden verascht. Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Alhier zijn de vaardigheids- proeven van het K. N. G. V. voor adspi- ranten afgenomen. Hieraan werd deelge nomen door 30 (jongens. Aan geen van hen werd het 'vaardigheidsdiploma toe gekend. Van de 37 meisjes behaalden 8 een diploma, n.l. E. Verhulst, Janny Ko- lijn, Annie van Ooijen, Corry Roelse, Corry Jansen, Martha Huijbens, J. van den Berg en G. Weststrate, allen lid van de V. T. V. Naar wij vernemen zal hier op Maandag 14 Februari, e'erst voor kinde ren en later voor volwassenen, de mooie film van het Chr. t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" worden vertoond. Ook zal een 'Oranjefilm worden afgedraaid. De ■opbrengst van den avond is voor boven genoemd fonds. Nadere bijzonderheden volgen per advertentie. 't Zand. D'e Oranjevereeniging organi seert in verband met de a.s. blijde ge beurtenis een kerkdienst. Indien voor des middags 4 uur de geboorte plaats heeft, wordt de dienst denzelfden dag 's avonds om half negen in de Nederl. Herv. kerk gehouden met als sprekers Ds van Koo- ten en Ds Heij, beide uit Koudekerke, In dien het bericht na 4 uur komt, dan heeft de dienst den volgenden avond op het zelfde uur plaats, doch wordt wel direct na het bekend worden, de 'klok gedurende een half uur geluid. St. Laurens. Woensdagavond vierde de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en ,0'ranje" haar 35-jarig bestaan in het keurig ingericht vergaderlokaal. Na ope ning op de gebruikelijke wijze, heette de voorzitter, de heer P. Boon, de vele aan wezige leden en afgevaardigden met hun vrouwen hartelijk, welkom, inzonderheid burgemeester van 't Hoff en wethouder Wondergem en de heeren Dr Huizenga en de Wolf, die namens den Statenkies- kring Middelburg aanwezig waren. In bet kort gaf hij een historisch over zicht van de vereeniging, welke 13 Ja nuari 1903 is opgericht en feliciteerde de heeren P. Gilde en Anth. Buys, die van de oprichting lid zijn. De secretaris bracht bet jaarverslag uit en wekte op de vergaderingen der kiesvereeniging nog meer dan thans bet geval is, te bezoeken. Nadat het Wilhelmus gezongen was, fe liciteerde Dr Huizenga namens de Cen trale Middelburg de jubileerende ver eeniging en sprak hij een opwekkend woord, waarbijl hij' wees op de eendracht van de A. R. partijl. Deze partijl is een wetenschappelijke partij, waarbijl hij denkt aan de stichting van het Kuyper- huis, waar zooveel wetenschappelijk werk wordt verricht. Ook is zij nuchter en weet het evenwicht te bewaren tus- schen gezag en vrijheid. Ook als partij moeten we leven bij Gods Woord, dan be houdt zijl ook haar vastheid en blijft zij eendrachtig. Als Anti-Revolutionairen kunnen wijl kerikelijk en maatschappelijk verschillen, doch in de politiek één zijn. Daarna werd een film vertoond van de onthulling van bet monument van wijlen Hl. M. de Koningin-Moeder te Middel burg. Verschillende afgevaardigden verkre gen bet woord om bun gelukwenschen over te brengen. Burgemeester van 't Hof sprak namens het Gemeentebestuur, de heeren H. Hille- brand namens de Ghr. Hist. Kiesvereen., S. Hillebrand namens den kerkeraad der Geref. Kerk, A. Ahrahamse Sz. namens den Kerkeraad der Herv. Kerk, A. van den Broefce namens de Arja, J. Sturm namens de Geref. Jong. vereen., W. Da- vidse namens de Herv. Jong. vereen, en J. Wondergem namens de Ghr. Histori sche raadsfractie; de dames M. P. Boon en C. Marinissen resp. namens de Geref. en de Herv. Meisjesvereeniging. Hierna volgde het tweede gedeelte van de film, n.l. een reis met de K.L.M., wel ke reis zeer in den smaak viel. Ds A. Koning sprak daarna een ern stig woord over de politieke toestanden in en buiten ons land, waarbij hii voor namelijk wees op de gevaren van Com munisme en Nlationaal-Socialisme. In de verschillende pauzen werden ververschingen rondgediend, terwijl eeni ge voordrachten de redevoeringen afwis selden. Tenslotte sprak de vice-voorzitter, de heer J. Koole, nog een kort woord, dat uiting gaf aan de groote dankbaarheid, niet alleen voor dezen mooien avond, maar ook voor wat de A.-R. partij in den loop der jaren voor de gemeente heeft mogen zijn. Na samenzang en dankge bed sloot hij de bijeenkomst. WERKTIJDENBESLUIT VOOR KOFFIEHUIZEN EN HOTELS. Ontslag van jeugdig personeel. De regeeringspersdienst deelt mede Op 1 Januari j.l. is zooals gemeld, in werking getreden het werktijdenbe sluit voor jeudige personen, werkzaam in koffiehuizen en hotels 1937. In sa menhang met eenige bepalingen van de hotelparagraaf der arbeidswet 1919, die tegelijkertijd zijn ingevoerd, geeft dit be sluit een regeling van de werk- en rust tijden van bet koffiehuis- en hotelperso neel beneden 18 jaar. Naar vernomen wordt, is de invoering van deze regeling voor verschillende werkgevers aanleiding geweest, om jeug dig personeel te ontslaan. Wanneer die leegkomende plaatsen worden vervuld door aanstelling van volwassen perso neel, verdient dit toejuiching, maar an derzijds is bet niet onwaarschijnlijk, dat, indien bet ontslag op eenigszins groote schaal zou plaats hebben, als gevolg daarvan in de betrokken bedrijiven na verloop van tijd een tekort zou ontstaan aan vakbekwaam personeel. Het ligt voor de hand, dat men dit tekort dan zou wil len aanvullen door indienstneming van buitenlandsche arbeiders. In verband hiermede wordt, ten einde het ontstaan van moeilijkheden te voor komen, nu reeds onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat, wanneer tengevolge van ontslag van jeugdig per soneel in het koffiehuis- en hotelbedrijf I een gebrek aan vakbekwaam personeel zou ontstaan, vanwege den minister van Sociale Zaken geen vergunning zal wor den verleend om daarin door aanstelling van buitenlandsche werkkrachten te voor zien. VAN HET HOF. SOESTDIJK. Z. K. H. Prins Bernhard heeft hedenochtend wederom een autorit gemaakt. 'Ditmaal ging de tocht naar Amersfoort naar de Rijschool, waar de Prins ziöh eenigen tijd met de verschil lende officieren onderhield. Daarna keerde Prins Bernhard naar Soestdijk terug. Boternoteering. De Deensche boternoteering is heden vastgesteld op f 0.95. De commissienoteering voor Nederland sche boter is f 0.81. Baldadigheid met ernstige gevolgen. GRONINGEN. Vanmorgen stonden eenige jongens, die op weg waren naar hun school te Groningen, op het achter balkon van de tram uit Drachten. Toen de tram te Peize eenige oogenhlikken stopte maakte een van hen de buis van de stoomverwarming los en richtte deze op zijn kameraad, de 12-jarige R. M. uit Roden. De jongen liep door den stoom hevige brandwonden aan beide beenen op. Hij werd naar het Acad. Zie kenhuis te Groningen overgebracht. Lijk op spoorbaan gevonden. UTRECHT. Vanmorgen vroeg is op de spoorbaan bij' Zevenhuizen het lijk ge vonden van een man, die door een trein moet zijn gedood. De verongelukte is de 46-jarige J. Bakker uit Dten Haag, chauf feur bij den Rijkswaterstaat. DE DAMSTERDIJK IN AANVARING GEWEEST. GRAVESEND. Het Nederlandsche mo torschip Damsterdijk van de H. A. L. is in den vroegen morgen bij de monding van de Theems in aanvaring gekomen met een onbekend zeilschip. Laatstgenoemd schip is ge zonken. De bemanning wordt vermist. De Damsterdijk heeft zich naar een dok begeven. Het is nog niet bekend, of het Nederlandsche stoomschip averij beeft gekregen. (Bij de Directie van de H. A. L. zijn hieromtrent nog geen berichten ontvan gen.) SALAMANCA Het groote hoofdkwar tier van Franco heeft gisteravond meege deeld: In den sector Teruel hebben wij alle tegenaanvallen van den vijand afge slagen. D'e linkschen leden daarbij groote verliezen. Wij beheerschen de rivier Al- fambra thans volkomen. MIDDELBURG, 20 Januari 1938. Aan voer op de graanmarkt ruim. Schokkers f 15-16,25, kleine groene erwten f 9,60— 10,50; ongelezen witte boonen f 12-18,50; gelezen f 20-21; ongelezen ronde bruine boonen f 11-12,50; gelezen f 13,50-14,50; lange bruine boonen f 9-11. Aangevoerd door boerinnen: Boter f0,7272, kipeieren f3,75, eenden eieren f4. Aangevoerd door bandelaren: Boter f 0,7272, kipeieren f 3,50. Part. prijs van den marktzetter: Boter f0,80, kipeieren f4,75, eenden eieren f 5. Part. prijs voor den handel: Boter f0,80, kipeieren f4,20, poelje eieren f 3,80, eendeneieren f 3,85. Yeilingsvereen. „Walcheren". Aan voer 16000 eieren. Witte kipeieren: 46-48 kg f2,80; 50-52 kg f 3-3,01; 52-54 kg 3,09-3,20; 54-56 kg f 3,28-3,36, 56-58 kg f 3,26-3,35; 58-60 kg f 3,35-3,42; 60-62 kg f 3,52-3,55; 62-64 kg f 3,60. Bruine: 56-58 kg f 3,37; 58-60 kg f 3,48- 3,54. Eendeneieren f 3,60. GO'F'S. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Woensdag 19 Januari 1938. Groenten: Spruiten 3-13, Veldsla 67, Andijvie 813, Witlof 816, Wasehpeen 6.20'7.10, Breekpeen 0.803, Uien 27, Prei 35, Koolrapen 0.611, Roodekool 1.204, Groene Savoyekool 4—5, Gele id. 3, Boerekool 3, Wittekool 2.10, Bonte Aardappels 4.304.50, id. Drielingen 1.80, Gele Eigenheimers 2.50, id. Drielin gen 1.70, alles per 100 kg.; Bloemkool 5 12 per 100 stuks; Kroten 2 per 100 bos. KAPELLE, 19 Jan. 1938. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten 616, Zure Bellefleur 29, Sterappels 313, Gourtpendu 3'6, Roode Bachus 79.5, Striepelingen 58.5, Reine d'Or 4.57, Jonathan 716, Zoete E'rmgaard 38, Campagnezoet 1.54.5, Hollandsch zoet 1.55.5, Pomme d'Oranje 26, al les per kg. Peren: Gieser Wildeman 312, Klei- peren 310, Pondsperen 58.5, St. Re- my 5'10, Brederode 5.57.5 ct., alles per kg. Groenten: Spruiten 510, Veldsla 3 4.5, Uien 0.605.5, Breekpeen 3, Savoye kool 3.20, Roodekool 3.10, alles per kg. Kipeieren 3.203.60 per 100 stuks. THO'LEN. Veilingsvereen. „De Een dracht". Deensche Wittekool 2.50, Roode kool 6, Kroten 2.503, Gewone Uien 12.25, Bonken 12, Drielingen 10.02, Pick- lers 10, Stekuien 6.50. Alles per 100 kg. GO'EIS. Huw.-aang.: Pieter Cornelis Ventevogel, 25 j. en Huijgtje Elisabeth de D'reu, 20 j. jd. In verband met het te verwachten drukke bezoek op het paleis Soestdijk na de geboorte van een Oranjetelg werden Dins dag bij' de opritten van het paleis verschillende opmetingen verricht. Overleden: Izaak Luteijn, 81 j., wedn. van Neeltje Temperman. MIDDELBURG. Bevallen: W, Berwald geb. van de Linde, z.; A, J. Meulenberg geb. Leenaars, d. Overleden: M. P. Vroonland, geh. met M. de Smit, 39 j.; J. Wisse, wedn. van J. Joosse, 78 j.; J, Paardekooper, ongeh. vr. 67 j. (M. C.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 4497a 450 Ned. Ind. Handelsbk. 138 138 X Philips 3077a 314(5 Unilever 152 158 A. K. U. 41 kt 41 X Amsterd. Rubber 222 X 2237a-4 Kon. Olie 367 X 367 X Deli Mij. 2947a 295% Scheepv. Unie 121X 120%-1 4 pet. Nederland lOOVs 1007e 3 pet. Nederland 985/i» 985/n U. S. Steel MX 447s Anaconda 2ö5/s 257a U. S. Leather 4s/s 46/n Beth. Steel 46 X 46 Adj. Ch. Milwaukee 87e 3 Cities Service l8/s lVs Intern. Nickel 37s/e 37 X Shell Union 1215/» 12 X Kenneoott 30s/is-kl 29B/s Radio 5 X 6X Car Foundry 19 19 X Tidewater ll*/i« 11X Midcont. Oil 15 X 15 General Motors 26 X 27 Am. Enka 26 X 26 Am. Water Works SX 9 Republic Steel 14"/ie 14u/w Continental Oil 233/s 22 X D'e beurs was weinig veranderd. De lo cale fondsen waren prijshoudend en de koersen iets oploopend. Unilever en Phi lips waren vast en ongeveer 5 a 6 pet. hooger. Dit waren de eenige fondsen waar tamelijk 'handel plaats had. In Scheepvaarten, Rubbers en Tabakken ging vrijwel niets om. De laatsten liepen op ge ringe vraag middenbeurs eenige pet. op. Ook in de Amerikaausche hoeken ging weinig om. De stemming was evenwel niet slecht en de koersen hadden eerder neiging tot oploopen. D'e Staatsfondsen waren goed prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Jan., 2.30 u. Berlijn 72.25—72.35. Londen 8.967a8.97 X. Parijs 6.026.05. Brussel 30.3830.42. New-York 1.79^—1.79%. Jan. 21 Goes, Afbraak, de Wilde en Heijboer. 26 Krabbendijke, Woonhuis met Tim mermanswerkplaats, Jonkers. 27 Wemeldinge, verpachting Bouw- en Weil., Kram. 2'7 Wemeldinge, Bouw- en Weiland, Kram. 28 Kortgene, Afbraak, Heijboer. 28 Kloetinge, woonhuis, schuurtje en erf, Jonkers. 28 Goes, Woonhuis, v. Dissel. 28 Kapelle, Hofstede Veldzicht, Kram. 28 Oostkapelle, Kaphout, Blaupot. Febr. 1 Koudekerke, Zomerhuisje met ga rage, Loeff. 23 Borssele, Inspan, Jonkers. 25 Kloetinge, Boereninspan, Jonkers. 2'8 Wolf aartsdijk, Boereninspan, Jon kers. Mrt. 10 Nisse, Boereninspan, Jonkers. Heinkenszand. Gisteren werd door No taris Van Werkum publiek verkocht een woonhuis en erf Knaphof F 272, groot 1.60 A. voor de prijs van f370, aan dhr G. Traas Lz. te 's-He eren hoek. Kruiningen. Woensdag werd ten ver zoeke van de wed. en erven van wijlen dhr M. Kole Jz. ten overstaan van no taris J. J. van Dijike, publiek verkocht: le Een buis en tuin op de Meidam alhier groot 5 A. 73 o.A. Hoogste inschrijver J. Blok voor f 1611, kooper E. Wiskerke Pz. voor f 2430; 2'e Een schuur en erf alhier groot 2 A. 40 c.A. Inschrijver en kooper dhr P. Kole Lz. voor f900; 3e E!en perceel bouwland in den Ver loren Hoek groot 40 A. 60 c.A. (1 gemet 10 roeden). Hoogste inschrijver E. Sinke voor f 1251, kooper L. van Zweeden voor f 1400. UITVOER VAN LANDBOUWPRODUCTEN. Jaarcijfers over 1937. Aanzienlijke verbetering tegenover 1936. De maandstatistiek van den in-, uit en doorvoer, uitgegeven door het Cen traal Bureau voor de Statistiek, geeft thans de cijfers over 'het pas verloopen jaar. Er blijkt uit, dat in het algemeen genomen het jaar 1937 belangrijk beter

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3