Geboorte-aangifte ten Paleize. HGEMEnco Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH" VLAANDEREN. NOORD-BEVELAND. 'Kind in teil heet water ge vallen. Het anderhalf-jarig zoontije van de familie De G. te Rotterdam is in de ouderlijke woning in een teil heet wa ter gevallen. Met brandwonden over het geheele lichaam, is het kind in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis •ver voerd. Steun voor de tuinders. VERKEERSONDERWIJS OP SCHOOL, j Minister wenscht er geen verplicht leervak van te maken. De K.N.A.C. heeft rich korten tijd ge leden tot den raad van ministers gewend met verzoek het daarheen te leiden, dat het verkeersonderwijs als verplicht leer vak in de lager onderwijswet zou worden opgenomen. In antwoord op het adres deelt de mi nister van onderwijs mede, dat hij den hoofdinspecteurs van het lager onderwijs verzocht heeft in een vergadering met de inspecteurs van ieders hoofdinspectie hen op te wekken de aandacht van de gemeente- en schoolbesturen te vestigen op den „leidraad voor het verkeersonder wijs", uitgegeven door het verbond van vereenigingen voor veilig verkeer. Aangezien den minister uit vorige rap porten van de hoofdinspecteurs is ge bleken, dat in het algemeen op bevredi gende wijze is voldaan aan vroeger door de regeering gegeven aanbevelingen om in het leerplan te doen opnemen perio dieke en verplichte behandeling van de verkeersregels, meent hij zich hiertoe te kunnen beperken en kan hij geen vrij heid vinden aan het verzoek tot opneming van het leervak „verkeersonderwijs" in de lager onderwijswet te voldoen. KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Een groot percentage ondervoed? Minister om onderzoek en maatregelen gevraagd. De heer Steinmetz heeft aan den Mi nister van Sociale Zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Heeft de Minister kennis genomen van een interview dat heeft plaats gehad met mr G. Kropman, wethouder der ge meente Amsterdam, omtrent maatschap pelijk werk in de hoofdstad? 2. Heeft de Minister er vervolgens ken nis van genomen, dat in bedoeld onder houd door mr Kropman wordt medege deeld, dat in een parochie, waarin een zeer groot aantal gezinnen woont, waar van hot gezinshoofd werkloos is, een groot peroentage der kinderen is onder voed? 3. Meent de Minister niet, indien de juistheid van het vorenstaande niet kan worden betwist, dat er ten aanzien van do steunregeling met spoed bepaalde maat regelen genomen behooren te worden om aan den toestand van ondervoeding een einde te maken tot behoud zoowel van de godsdienstig zedelijke als van de physieke volkskracht? 4. Wil de Minister doen nagaan, an ders dan bij wijze van het nemen van steekproeven, of er in meerdere stadsge deelten der gemeente Amsterdam sprake moet zijn van „ondervoeding van een groot percentage der kinderen" en een eventueel onderzoek ook doen uitstrekken *ot andere gemeenten? Verzekering van gemeen tegelden. Deze gemeente had reeds vanaf 1 Januari 1936 een uitgebreide fraudeverzekering loopen tot 1 Januari 1942. Assuradeuren hebben geen bezwa ren om de loopende fraudeverzekering te beëindigen op 1 Januari 1939, wanneer de gemeente zich wenscht aan te slui ten bij de Frauderisico-Onderlinge van Gemeenten. De voorschotpremie zal per jaar f 149.50 bedragen, terwijl na afloop van elk jaar een verrekening plaats heeft. De tegenwoordig© premi© ia f 139.84. 'Bronkenashap. Gistermid dag werd de Markt eenigszins in op- tschudd'uj gebracht, doordat een der be zoeker wegens dronkenschap moest op- gebra worden. De man, een zekere V. uit I kenszand, is ter ontnuchtering in hei c«w-iot gebracht. De op den nationalen feestdag in de Gerei'. Kerk te houden godsdienstoefe ning zal aanvangen om 9.30 uur v.m. D'e collecte voor de Commissie van Samenwerking bracht deze week f37.38 's Heer Arendskerke. Door dhr A. J. Vermet is een schaakvereeniging opge richt, waarbij zich voorloopig 15 leden hebben aangesloten. Ovezand. Oranjevereeniging Maandag hield de Oranjevereeniging een druk bezochte vergadering. Na vaststel ling van het reglement kwam aan de orde een bespreking over het vieren van de a.s. blijde gebeurtenis. De voorzitter deelde mede, dat, niettegenstaande de gemeente reeds een subsidie aan deze vereeniging heeft gegeven, er geen vol doende geldmiddelen zijn om een grootsch feest te organiseeren. Toch zal getracht worden zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Do plannen van het voorloopige comité tot het tracteeren van de schoolkinderen, het luiden der klokken, een fakkeloptocht en het ontsteken van een vreugdevuur, werden algemeen goedgevonden. Indien de blijde tijding vóór 5 uur in den namiddag bekend is, zullen op dien selfden dag do feestelijkheden plaats hebben. Indien de tijding pas nk 5 uur binnenkomt, den daaropvolgenden dag. Door Ds van Burgeier werd nog ter sprake gebracht het oprichten van een comité tot het beschikbaar stellen van een luiermand voor de daarvoor in aan merking komende gezinnen. De voorzit ter zegde zijn medewerking toe om dit alleszins mooie plan te doen verwezen lijken. Tot slot werd het voorloopig bestuur in een definitief omgezet. Voorzitter: Bur gemeester Mes; secretaris L. N. de Jonge, gem.-secr.; penningm. J. Geelkerken; J. Verhoef, veearts; Pastoor Ulleman, Ds van Burgeier en A. D. de Waal. 's-Heerenhoek. Dienstboden- o u r s u a. Maandag had de eerste samen komst plaats van de deelneemsters aan den dienstbodencursus. De Burgemeester heeft de cursus geopend en zag zich ge noodzaakt wegens overweldigende animo een 16-tal meisjes af te wijzen. Direct na beëindiging van dezen cursus wordt een nieuwe aangevangen. Borssele. Gisteravond hield de Koïen- vereeniging Ons Belang hare jaarverga dering. De inkomsten over 1937 bedroe gen f7184.16, de uitgaven f7163.40, goed slot f20.76, wat in de reserve werd ge stort. Op voorstel van 't bestuur zullen de leden wanneer hun kolen in de kolen hokken zijn gebracht hun handteekening plaatsen als bewijs dat een en ander naar behooren is afgeleverd. Buitenaf zal met bonnen gewerkt worden. Voor het op halen van gelden van leden die 'hun ver plichtingen niet nakomen, zal de secre taris een kleine vergoeding ontvangen. Verder werd besloten dat de bergplaats met de kolen en het aanwezige materiaal zal verzekerd worden. Nog maakte een lid de opmerking, dat de assurantie der kolenlossers te laag was. In een volgende •vergadering zal hieromtrent een beslis sing worden genomen. Bij de aanstaande aanbesteding van kolen zal de bepaling gemaakt worden, dat alle kolen zoowel in als buiten de kom door de lossers moeten afgedragen worden. Goedgevonden werd dat voor 1938 weer een contract wordt aangegaan voor levering van kolen met dhr Wibaut. Ellewcutsdljk. Ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis zullen de school kinderen getracteerd worden, terwijl ook een blijvend souvenir zal worden aange boden. Tevens zal bij bekendworden van het heugelijk feit de klok gedurende een half uur geluid worden. Kruiningen. Uitslag damwedstrijd tus- schen Kruiningen II en Goes II: J. Meijer 2, afwezig 0; J. C. Koster 0, J. Sinke 2; F. v. d. Berge 0, J. Mange 2; E. de Bel 2, afwezig 0; J. van Wattum 2, J. do Jonge 0; M. Dek 0, P. Bliek 2;; M. de Back 2, H. H. Steinmeijer 0; J. Olree 0, M. Meulenberg 2; H. M. Blok 2, A. Romijnse 0; J. de Bel 2, J. Legerstee 0. Totaal resp. 12 en 8. Koudekerke. Loop der bevolking. Gevestigd: J. G. P. Bergmans, G 40, van Engeland; mej. M. van de Vijver, A 145, van Middelburg; mej. T. de Visser, E 192, van Middelburg; J. B. Palmcoeck en gezin, B 219, van Vlissingen; mej. L. Wielemaker, B 201, van Vlissingen; mej. L. de Klerk, G 33a, van Vlissingen; mej. G. van den Berge, E 161, van Middelburg; G. Glarisse, G 54, van Biggekerke; mej. J. van den HamIzeboud en gezin, B 192, van Den Helder. Vertrokken: J. K. de Voogd, G 54 naar Buurmalsen; mej. M. "Wagenaar, B 129 naar Bergen op Zoom; L. J. Geus-, E 144 naar Middelburg; mej. W. Vërhage, B 203 naar Middelburg; W, J. de Bruijn, Dl 64 naar Middelburg; H. W. A. Bor, B 293 naar Arnhem; mej. M. E. Papegaaij, E! 5 naar Rotterdam; G. J. van Hese en gezin, E 137 naar Rotterdam. (V. G.) Aagtekerke. Dinsdagavond vergaderde de Oranjevereeniging onder leiding van den burgemeester. Van de 95 leden wa ren er 63 aanwezig. Namens het voorloopig bestuur werd de vergadering medegedeeld, dat de bur gemeester is benoemd tot eere-voorzitter, ds J. G. Panhuise, de beide hoofden der scholen de heeren J. Birza en J. Bouman en de beide wethouders de heeren P. de Visser en G. de Visser tot eere-leden. Zoodra de blijde gebeurtenis bekend is, zal de klok bij de geboorte van een Prins een half uur worden geluid, en bij de ge- boorto van een Prinses een half uur met korte tusschenpoozen. Een tweetal perso nen hebben zich beschikbaar gesteld om het nieuws door middel van sirenes in de gemeente bekend te maken. Wanneer het heugelijk feit voor 3 uur bekend is wordt nog denzelfden avond om 6 uur een kerk dienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk. In dezen dienst zal dan voorgaan ds J. G. Panhuise. Na afloop van den kerkdienst zal een lampionoptocht met de kinderen worden gehouden. In optocht zai dan naar de weide van den heer G. de Visser worden gemarcheerd, waarna door den eere-voor zitter het vreugdevuur zal worden ont stoken. Daar zooveel mogelijk alle kerkelijke richtingen in het bestuur dienen tegen woordig te zijn ,werd besloten het bestuur met 5 man uit te breiden en te brengen op 11 personen. Gekozen werden de hee ren J. Maljaars, A. de Visser, J. v. Eijze- ren, J. Kwekkeboom en J. de Lange. In het definitief bestuur werden vervol gens gekozen J. Jobso, voorzitter, D. W. Overweg, secretaris, P. Wisse Sz., pen ningmeester en vice-voorzitter S. Kodde. O.- en W.-Souburg. Gisteravond hield de afd. van den C.B.T.B. haar jaarverga dering. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat het ledental stationnair bleef. De kas sloot met een tekort van f 13,08. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de voorzitter en gekozen het nieuw be stuurslid A. de Visser. Dhr J. K. Voogd, Hoofd der school, sprak over de ongelijke ligging der wei- landen in Zeeland. Spr. beval ten zeerste aan het egaliseeren dezer gronden. Dat is in het belang van den eigenaar en gebruiker, maar komt ook den werkelooze ten goede. Hierop volgde bespreking. Serooskerke (W.). Hoofdzakelijk door de activiteit van de „Oranjevereeniging" zal de te verwachten nationale blijde ge beurtenis ook hier niet onopgemerkt j voorbijgaan. Wordt het feit vóór 12 uur des middags bekend, dan zal des avonds in de Herv. en Geref. kerk een dankdienst worden gehouden; indien na 12 uur dan den daaropvolgenden avond. Zoo het feit vóór 3 uur des n.m. plaats heeft zullen herauten te paard dit de in woners bekend maken, doch indien na 3 uur, den volgenden dag. Heeft bekendmaking in de morgenuren plaats, dan zullen de schoolkinderen der hoogste klassen van de beide Ghr. scholen een aubade brengen voor het gemeente huis, terwijl daarna traetatie van alle schoolkinderen plaats heeft. Valt de be kendmaking n a de morgenuren, dan wordt dit uitgesteld tot den volgenden dag. Des avonds van den volgenden dag, na het heugelijk feit, zal in de Geref. kerk een uitvoering worden gegeven door de beide Ghr. Zangvereenigingen en het muziekkorps, terwijl ook een toespraak door den Burgemeester zal worden gehou den. Na afloop van deze kerkdienst zal een groot vreugdevuur worden ontstoken nabij de baan naar de hofstede „Driewe gen". Axel. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig dhr v. d. Biet. In zijn openingsrede wees de voorzitter op het hoogst gewichtige besluit tot het bouwen van het nieuwe Raadhuis. Een adres van den Bond van Hotel-, Koffiehuis- en Restauranthouders om ge durende de feestelijkheden ter gelegen heid van de geboorte van een Oranjetelg alle belemmerende bepalingen van slui tingsuur en tapverbod te doen vervallen wordt voor kennisgeving aangenomen. Dö Raad ging hierna over in besloten zitting tot bespreking van bestek en voor waarden voor den bouw van het nieuwe Raadhuis. Na een langdurige besloten zitting werd dit ter vaststelling in open bare zitting aan de orde gesteld. Vastgesteld werd allereerst (zonder dis cussie) met alg. st. het stadhuis conform bestek en teekeningen uit te voeren. De wethouder Van Bendegem verklaar de zich daarna tegen de clausule, aan de Axelsche aannemers een voorsprong van 2 pet. te verleenen, waartoe de Raadhuis- commissie had voorgesteld. Met 10 tegen 2 st., die van de Ghr. Hist, raadsfractie, is daarop het voorstel van B. en W. aan genomen. Bij de omvraag besprak de heer Diele- man de wijze van verstrekking v. brand stoffen in den vorm van cokes, welke tot nadeel van de werkloozen zou strekken. Door den burgemeester en de beide wet houders werd deze meening weersproken. Weth. Oggel deed het voorstel namens de Axelsche Feestcommissie op den dag der geboorte van een Oranjetelg f 25 be schikbaar te stellen voor de geboorte van één of meerdere Axelsche wereldburgers of -burgeressen (ieder f25 eventueel). Dit voorstel is m. alg. st. aangenomen. Hoek. Gemeenteraadsverga dering met weinig hoog staande debatten. Dinsdag verga derde de Gemeenteraad. Besloten werd f 150 uit te trekken voor de feestelijkhe den bij de a.s. blijde gebeurtenis, te ver- deelen als volgt: f 100 voor de schoolkin deren, f 10 om de kinderen der bijlz. school op de Knol naar 't dorp te halen per autobus en f30 voor bet muziekgezel schap, terwijl er dan f 10 overblijft voor onvoorziene uitgaven. Over die dertig gulden voor de muziek werd nog al wat gediscussieerd, terwijl de voorzitter de uitdrukking, dat dit voor „een biertje" was, terugnam. De rondvraag scheen dit keer de hoofdschotel te zijn. De heer J. den Ha mer (S.D.A.P.) vroeg enkele inlichtingen waarom er aan de werkloozen niet gere geld boter wordt verstrekt en waarom deze niet via de winkeliers verkrijgbaar werd gesteld. De gemeente-secretaris gaf hierover enkele inlichtingen. Door de winkeliers zal hierop wel geen prijs wor den gesteld, omdat de winst voor ben te klein is. Hetzelfde lid vroeg of er voort aan niet voor gewaakt kan worden dat de arbeiders niet voor een paar uur naar de fabrieken te Sluiskil worden geroepen, aangezien dat voor hen een schadepost beteekent. B. en W. zullen dit onderzoe ken. Dan had de heer den Hamer een zeer ernstige grief tegen het beleid van B. en W. inzake het onderhands weggeven van het onderhoud der openb. school voor een bedrag van f 300 's jaars. Naar zijn mee ning is indertijd besloten om voor be dragen boven 150 publiek te laten in schrijven. Alle raadsleden vielen hem hierin bij. Weth. Haak meende, dat deze benoe ming tot de competentie van B. en W. behoorde. Er ontspon zich nog een woor denduel tusschen den Burgemeester en Weth. Meertens, daar deze den Burge meester beschuldigde van leugens en meer fraaiigheden. Het voorstel van den heer den Hamer, om deze zaak ongedaan te maken, werd met 3 stemmen vóór en 4 tegen verworpen. Het voorstel-Scheele (A.-R.) om de zaak thans te laten loopen tot '39 en dan opnieuw maar publiek aan te besteden, werd met alg. stemmen aangenomen. De heer de Kraker (V.B.) kwam thans nog met voorstellen over posten op de begrooting, omdat hij bij de behandeling niet tegenwoordig was geweest. Hoewel MINISTER COLIJN EN Mr BEELAERTS VAN BLOKLAND GETUIGEN. Naar gemeld wordt, is thans offi cieel vastgesteld, dat de geboorte van het kind van Prinses Juliana en Prins Bern- hard ten Paleize zal worden aangegeven door den Prins zelf ten overstaan van den burgemeester van Baarn, Jhr Mr G. G. J. 'van Reenen, als ambtenaar van den burgerlijken stand, terwijl als getuigen zullen optreden de hoogste twee functio narissen in den lande, te weten de minis ter-president Dr H. Golijn en de vice- president van den Raad van State, Jhr Mr F. Beelaerts van Blokland. Zij beiden zullen zich reeds vóór de geboorte naar het paleis te Soestdijk begeven. hem aan 't verstand werd gebracht, dat de tijd daarvoor voorbij was, liet de voorz. toch nog twee voorstellen van hem in stemming komen, die echter beide ver worpen werden. Het was voor B. en W. geen prettige zitting, daar de critiek (inzake het weg geven van baantjes aan „lieve vriendjes") op hun beleid algemeen was. Zelfs partij- genooten hebben elkaar harde dingen ge zegd. Het publiek kon zich vermaken over al het „moois", dat men elkaar toe riep en wat soms ver beneden peil was, Colijnsplaat. Maandagavond vergader de het bestuur der buurtcommissies. Het programma voor den nationalen feest dag werd vastgesteld. Om 8 uur wordt begonnen met klokluiden. Herauten zul len het blijde nieuws bekend maken. Daarna volgen concerten door „Wilhel- mina" en „Soli Deo Gloria". Des namid dags is er optocht schoolkinderen, waar na toespraak van den burgemeester en samenzang volgt en traetatie schoolkin deren. Nadat de kerkdiensten zijn gehouden volgen des avonds te half acht concerten en fakkeloptocht en ten slotte ontsteking vreugdevuren. Geref. Kerken. Drietal te Dinteloord, J. Groen te Venlo, O. van Noord te Schoonrewoerd en H. de Valk te Stellendam. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Terneuzen, H. Ligten- berg te Lisse. Emeritaat, Ds B. Boll, Ned. Herv. pred. te Marum, heeft tegen 1 Mei a.s. eervol emeritaat gevraagd. Theol. Hoogeschool te Kampen. Gisteren heeft aan de Theol. Hooge school te Kampen de overdracht van het rectoraat door Prof. D r G. M. d e n Eartogh aan Prof. D r K. D ij k plaats gehad. Bij deze plechtigheid droeg Prof. den Hartogh een nieuwe ambtske ten, geschonken door een hartelijk mee levende vriendin der Hoogeschool. Nadat de rede was uitgesproken en de fata waren vermeld, droeg Prof. den Har togh het rectoraat over aan Prof. Dijk, hem daarbij den ambtsketen, als teeken van waardigheid omhangend. —•Een „Zwarte Piet" te Enschedé aangehouden. De politie te Enschedé is er na lang zoe ken in geslaagd een persoon, zekeren R. ter R. aan te houden, die in den St Ni- colaastijd verschillende winkeliers heeft opgelicht, door zich voor te doen als ver tegenwoordiger van een comité, dat zich het verstrekken van levensmiddelen etc. aan werklooze gezinnen ten doel stelde. Menigeen teekende op de overgelegde lijst en een winkelier, die extra diep in zijn zak tastte kreeg de „klandizie" voor de levering van een hoeveelheid pakketten met levensmiddelen, chocolade enz. Als zwarte Piet vermomd kwam de „weldoe ner" zelf de pakketten afhalen, terwijl een kennis, die als St Nioolaas fungeerde hui ten in het rijtuig bleef wachten. Het kwam al spoedig vast te staan, dat het geheele verhaal verzonnen was en de St Nicolaasgaven niet bij arme gezinnen, doch in de woning van den pseudo zwar te Piet terecht kwamen. De leverancier kan naar zijn centen fluiten, evenals de stalhouder, die het staatsierijtuig had ge leverd en eenige kappers, die Zwarte Piet en zijn te goeder trouw zijnden kameraad in een pak hadden gestoken. De politie, die van een en ander op de hoogte was, zocht geruimen tijd tever geefs naar ter R,, totdat dezer dagen aan het licht kwam, dat hij zich ook aan rij wieldiefstallen had schuldig gemaakt. Men kwam verder te weten, dat ter R. zich in een woning aan den Eef- tinksweg bevond. Een gedeelte van deze buurt werd afgezet en inderdaad liep de lang gezochte daar in den val. Hij werd in verzekerde bewaring gesteld en zal zich nu binnenkort te verantwoorden heb ben wegens oplichting en diefstal. Vier rijwielen zijn inmiddels weer op gespoord. Inbrekerscomplot op het spoor. De gemeentepolitie te Aalsmeer is in samenwerking met die van Haarlemmermeer een inbrekerscom plot op het spoor gekomen. Er zijn eenige arrestaties verricht, doch in het belang van het onderzoek kunnen geen nadere bijzonderheden worden bekend gemaakt. De politie hoopt de hand gelegd te heb ben op de daders van de tientallen bru tale inbraken in Haarlemmermeer, Aals meer en wijden omtrek, Botsing tusschen bestel auto en tram. De chauffeur verminkt. Te Rotterdam is een ern stige botsing geschied tusschen een 'be stelauto, bestuurd door den 44-jarigen J, v. d. M. en een tramwagen. De botsing was zoo hevig, dat de chauffeur uit de cabine van de auto werd geslingerd en onder de tram terecht kwam. Nadat men de tram had opgevijzeld heeft men den chauffeur met een schedelbreuk, een ge broken linkeram, een gebroken linkerbeen en een verbrijzelden rechterarm in hoogst ernstigen toestand overgebracht naar het ziekenhuis. Auto over een reparatie- tent gereden. Gisterochtend is een auto uit Roermond, door een defect aan de stuurinrichting, op den grooten weg van Zwolle naar Meppel, even buiten laatstgenoemde plaats, over een repara tietent van de P.T.T. gereden, waarbij de 41-jarige monteur J. Bakker, uit Zwolle, die daarin werkzaam was, overreden werd; daarna reed de wagen tegen een boom en sloeg vervolgens over den kop, waarbij het voertuig deerlijk werd geha vend. In allerijl werd de monteur, die er hoogst ernstig aan toe was, naar het Dia- conessenhuis te Meppel vervoerd. De in zittenden van den auto, vier schippers, die op weg waren naar een vergadering te Meppel, en de chauffeur, kwamen er goed af. Alleen laatstgenoemde was licht gewond aan een been en een hand. Inbraak in kerk en pas- t o r i e. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de R. K. kerk en de pastorie te Edam. De huishoudster van den pastoor bemerkte Zondagmorgen direct, dat ongenoode gasten aan 't werk geweest waren. Na onderzoek bleek, dat 12 zilveren lepels en 12 zilveren vorken, 2 groote zilveren lepels, benevens een gou den polshorloge met armband van de huishoudster verdwenen waren. Het ver der onderzoek wees uit, dat in de kerk een offerblok gelicht was; de inhoud hier van was ongeveer acht gulden. Hevige brand in een school bij Montreal. Na een hevigen brand, welke gisteren heeft ge woed in een school te St Hyachinthe bij Montreal, werden 25 jongens vermist. 22 personen moesten in een ziekenhui worden opgenomen. Een hunner is intus- schen overleden. 20 jongens zouden om het leven zijn ge komen. Reeds zijn de lichamen van 15 jongens uit de rookende puinhoopen van het in ternaat te voorschijn gehaald. Nu de verwarring eenigszins bedaard is, blijkt, dat nog 19 kinderen vermist worden. De ramp veroorzaakte onder de 160 kinderen een vreeselijke paniek en in hun doodsangst trachtten velen zich het leven te redden door uit de ramen van het hooge gebouw naar buiten te springen. Drie en een half mlllloen beschikbaar gesteld. De minister van Economische Zaken heeft besloten uit het Landbouw-Crisis- fonds aan hen, die als teler van gewas sen van den tuinbouw zijn aangesloten hij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's Gravenhage, en op den dag der uitkeering geacht kun nen worden hun bedrijf alsnog uit te oefenen, onder bepaalde voorwaarden steun te verleenen tot een totaal bedrag van ten hoogste f 3.500.000. De desbetreffende beschikking, waarin mede de diverse steunbedragen voor de verschillende producten zijn vervat, is opgenomen in Stcrt. nr. 12. De producten welke eronder vallen zijn: druiven, fa- brieksfra.mhozen, meloenen, andijvie, au gurken, bloemkool, verschillende soorten boonen en kool, komkommers, kroten, peen, schorseneeren, sla, tomaten en vroege aardappelen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2