I Nederlanders in uniform. Rechtszaken Finantiëele Berichten en Radioprogramma. De Grom de ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. WOEN 52e JA FWl'iii De nieuwe soldatenkleeding. Trek den Hollandschen jongen de in- fanterie-uniform aan, zegt hét H d b 1,, en... hij dreigt een ietwat droevige sol- daten-caricatuur te worden. De tuniek met haar leelijken, benauwenden, nooit passenden en altijd lastigen kraag; de hoogst onpractische ingenaaide in plaats van opgestikte zakken; de modellooze broek met haar om de dijen klemmen de bovenpijpen; de plooilooze overjassen, die altijd te nauw lijken; dat alles maakt van het heele pakje èn van den man een wangedrocht. Wij wezen er al eens eerder op, dat wat aan de Nederlandsche uniform ont breekt is: fantasie! Met dezelfde kos ten ware een uniform te creëeren, waar in de onder de wapenen komende jonge ling zich behagelijk en flink voelt, in plaats van potsierlijk. Een andere, niet alleen sierlijke, doch ook meer practische kraagoplossing, b.v. een halfliggende, dubbele, met regimentsdistinctieven, twee paar opgestikte zakken boven en beneden aan de tuniek, een pantalon van het model rijbroek en een paar halfhooge laarzen, tezamen met een wat hebbelijker hoofddeksel, dit alles zou ten goede ko men zoowel aan de practische bruikbaar heid, als aan het uiterlijk en wellicht óók aan de populariteit van onze weermacht. Het belang ervan is grooter dan men oppervlakkig zou denken, Het doet ons genoegen, dat het depar tement van Defensie thans inderdaad sommige dezer wenschen wil gaan in willigen, zij het dan ook, dat we van de laarzen en hoofddeksels nog niets hoor den. Doch de liggende kraag met regi mentsnummers, de vier opgestikte zak ken, de plooien in den rug en het rij broek-model zijn alle toegepast bij de nieuwe uniformen, welke de legerleiding heeft ontworpen en voor proef laat aan maken. Laat ons hopen, dat nu het contin gent wordt verdubbeld en de voorraden dus sneller zullen worden uitgeput de nieuwe uniform spoedig haar intrede zal doen, althans als uitgaanstenue. Voor de „jongens" en voor het leger zal dat een goede dag zijn! Wij zijn waarlijk niet van meening, dat het alleen de kleeren zijn, die den man maken, maar wel, dat de kleeren niet als het ware den man moeten hinderen bij zijn mannen werk. En wanneer onze soldaat een betere uitrusting krijgt, zal men ook met meer recht van spreken kunnen verlangen, dat hij zijn tenue goed blijft verzorgen. In de zorg voor het uiterlijk kan bovendien ook innerlijke toewijding worden aange moedigd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakten o.a. gebruik de heeren 't Hooft, de Looze, Philipse, Ort, v. d. Wart, en v. Oeveren, resp. over onder wijs, ouderdomsvoorziening, bedrijven, conversie staatsschuld en defensie. Op bevredigende wijze beantwoordde de heer Tilanus de verschillende vragen. 's Heerenhoek. Ford V-8 ontmoette concurrent Chevrolet. Een Verkeerspolitie- slee, geletterd G, botste tegen een bak kerslimousine, van S. Of omgekeerd! Ge volg? Kapotte autoneuzen en koplampen plus een hoofdwonde van het bakkers knechtje. Het gebeurde op de gevaarlijke bocht Burgemeester Timansweg-»Hoofdstraat. De remweg van den politiewagen was circa drie meter lang, enfin, de Rechter ziet dat wel op de viertal foto's door Hermandad genomen. De Chevrolet is wellicht door het passeeren van een stilstaande auto dicht bij den hoek wat links geraakt. Maar er staat ook ergens: verkeer van rechts gaat voor. En de kar van S. kwam uit die richting. Wie is de schuldige? Een puzzle! Wolphaartsdijk. Maandagavond hield de Geref. Mannenvereen. „Belijden en Beleven", alhier haar 2de jaarvergade ring. Voorz. dhr J. Verschuure. Jaarver slagen werden uitgebracht. Vervolgens behandelde de heer W. A. van Wijk art. 11 der Ned. Geloofsbelijdenis, waarop een levendige bespreking volgde. Afge vaardigden van kerkeraad, Jongel. Ver. en Zustervereenigingen brachten hun beste wenschen over. Ds van Heiningen sprak een slotwoord. De vergadering was zeer goed bezocht. Zaterdagavond vierde de Ring van J. V. op G. G. in Noord- en West-Zuid- Beveland alhier haar 25ste jaarvergade ring. De voorz., dhr J. van Wijk, sprak het openingswoord uit, waarin hij1 aan spoorde tot meer studie en verdere ver dieping van het vereenigingswerk. De verslagen van secretaris en pen ningmeester gaven blijk van bloei van den ringarbeid. Hierna behandelde de heer N. de Regt van Borssele het onderwerp: De betee- kenis van Dr A. Kuyper voor het Geref. beginsel. D'e heeren Sandee en Pauwe na men afscheid als secretaris en penning meester. Tot penningmeester werd de heer N. de Regt gekozen. Maandagmorgen omstreeks 6,30 u. ging bijl alle leden van de vrijwillige brandweer alhier de brandschel, zoodat allen zich naar den commandant begaven ten einde te vernemen waar de brand woedde. Bijl onderzoek bleken alle brandmelders onbeschadigd. Er moet n.l. eerst een glasruitje ingedrukt worden voor de brandmelder in werking kan worden ge steld, doch bij nauwkeurig onderzoek bleek nader dat de melder te Oud-Sab- binge in werking was gesteld en dat het meldingskastje met een sleutel was ge opend en na de bel in werking te heb ben gesteld weer was gesloten. De politie zoekt naar den dader. Stopzettingwerkverschaf fing. Ook na Maandag j.l. is de cen trale werkverschaffing te Wolfaartsdijk stopgezet, gezien den drassigen bodem. Kruiningen. Benoemd door B. en W. tot brandmeester in de vacature A. Ba- veco, dhr J. Krijger, thans onder-brand meester, in de vacature J. Blok; tot on der-brandmeester dhr S. Krombeen, en in de plaats van J. Krijger tot onder- brandmeester dhr J. A. Poleij. Hooge onderscheiding. Dhr C. de Waard, leeraar aan de R.H.B. school te Vlissingen, is dezer dagen door den president van de Fransche republiek benoemd tot Ridder in de Orde van het Legioen van Eer voor zijn groote dien sten, die hij met zijn onderzoekingen de wetenschap heeft bewezen. In verband met deze benoeming is de heer De Waard gistermorgen in het gym nastieklokaal der R.H.B.S. op hartelijke wijze gehuldigd. Het woord werd daarbij gevoerd door den directeur der school, Dr de Noo, den burgemeester dhr C. A. van Woelderen en de voorzitter van de commissie van toezicht op het Middel baar onderwijs, dhr J. C. Paap. Zaamslag. De Afd. Zaamslag van den Ned. Chr. Landarb. Bond hield Vrijdag haar 7e jaarvergadering. Voorzitter dhr K. Hamelink. Meer dan 200 personen waren aanwezig. Ds Korevaar hield een korte toespraak. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan, dat de afd 202 leden telt, wat een vooruitgang van 5 leden betee- kent. Door dhr C. Herrebout werd gerefe reerd over: „De beteekenis van Dr A. Kuyper voor het sociale leven". De hoofdbestuurder, dhr A. Vingerling uit Goes, hield een opwekkende rede, ge titeld: „Wakker in alles". Na de pauze werd vertoond de film: „Nederland aan den arbeid", Een en ander werd afgewisseld door samenspraken en voordrachten. Door vele afgevaardigden werden goe de wenschen uitgesproken, o.a. ook door den burgemeester. Het slotwoord werd gesproken door den heer H. J. Wijne. Grcede. Door het district W. Zeeuwsch- Vlaanderen van den Ned. Chr. Landar- beidersbond werd alhier een goed geslaag de propaganda-vergadering gehouden. Voorzitter de heer G. de Kraker van Schoondijke. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Dhr A. Vingerling uit Goes sprak over: „Oude banden, naar nieuwe ontplooiing". Na deze rede zong het Ghr. Zangkoor uit Groede enkele nummers. Dhr H. Oudkerk uit Utrecht sprak over „Arbeid, die wacht". Uit alle deelen van West-Zeeuwisch- Vlaanderen waren de mannen en vrou wen per fiets of per autobus naar dezen toogdag gekomen. Wissekerke. Werkverschaffing stopgezet. Tengevolge van den velen regen en den daardoor ontstanen hoogen waterstand, is de werkverschaffing in deze gemeente stop gezet, met gevolg, dat het aantal werkloozen voorloopig weer met 30 is vermeerderd. Tholen. Loop der bevolking over 1937. 31 Dec. 1936 bestond deze uit 1473 m. en 1555 vr., totaal 3028. In 1937 geboren: 22 m. en 22 vr. Gevestigd 48 m. en 50 vr. Overleden: 12 m. en 6 vr. Vertrokken 45 m. en 66 vr. Bevolking 31 Dec. 1937: 1486 m. en 1561 vr., totaal 3047. Dezer dagen vervoegde zich bij een geacht inwoner dezer gemeente, in den avond een jongeling, met de boodschap: „Juffrouw, compliment van die en die, en hier hebt u een lekkeren, vetten haas". Uit erkentelijkheid gaf de dame den ge- willigen jongen een ruime fooi, welke opmerkte: „ik ben goed af, want ik heb van den gever al een kwartje ontvan gen". Toen men echter de langpoot be keek en betastte, bleek hij- opgevuld te zijn. BOTTE RETHORIEK ZONDER WERKELIJKE INTENTIES. De N.S.B. in Indië. Aneta meldt uit Batavia: Omtrent de uitlatingen op den landdag van de N.S.B. te Batavia, welke in de laatste dagen ter sprake zijn gekomen, kan nog het volgen de worden medegedeeld: Het hoofdparket heeft voorshands in de uitlatingen van den organisatieleider op dezen landdag geen strafbaar feit ge zien, omdat deze uitingen gezien de situatie waarin de N.S.B. zich bevindt en gezien de algemeene houding van de N.S.B. in Indië tegenover het gezag moeilijk anders dan als botte rethoriek zonder werkelijke intenties waren aan te merken. Dè,t is toch wel een vernietigend vonnis. En dat over den man, die door den grooten leider te Utrecht op een dor voor naamste vertrouwensposten in Indië was geplaatst! Hoog water. Te Tiel en om geving begint men ook last te krijgen van het hooge water. Door de schrikbarende stijging der rivier zijn verschillende zand en grintschippers genoodzaakt hun voor raden, die aan den rechter Waal-oever zijn opgeslagen naar hooger gelegen op slagplaatsen over te brengen. De veerpont Tiel-Wamel is Zondagmid dag 4 uur uit de vaart genomen. De veer dienst wordt thans onderhouden met een stoomboot „Gijsbrecht Stout". Te Deventer is door het hooge water de dijk om den Bergweidepolder onder mijnd en gedeeltelijk weggeslagen. De directeur van gemeentewerken heeft met personeel der Ned. Heide Mij. onmiddel lijk ingegrepen door bescherming van den dijk met zeilen bezwaard door rails. Met hoopt den dijk nog te behouden, doch het dijklichaam is vanwege de in het vorig jaar geleden schade nog zeer versch en biedt weinig weerstand. Tal van landerijen loopen onder. Auto tegen een boom vernield. Eén do ode, Gister nacht is op den weg tusschen Chaam en Meerle een auto in volle vaart tegen een boom gereden en totaal vernield, terwijl de beide inzittenden zeer ernstige ver wondingen opliepen. Omwonenden, die op den vreeselijken slag waren afgekomen, vonden beide inzittenden in bewusteloo- zen toestand en waarschuwden terstond den dokter uit Meerle. Deze was spoedig ter plaatse en verleende eerste hulp, waarna hij beide, nog steeds bewuste- looze personen, met zijn auto overbracht naar het ziekenhuis te Breda. De bestuurder van den wagen bleek te zijn de ongeveer 40-jarige G. I. te Prin- cenhage, terwijl de andere was de 28-ja rige R. uit Ghaam. De bestuurder, L., vader van zes kin deren, is aan de bekomen verwondingen overleden. Ook de toestand van R. is zeer zorge lijk. Oneerlijke dienstbode. Onlangs ontdekte men, dat de 28-jarige dienstbode M. J. v. d. M., die sedert zeven jaar in betrekking was bij' een familie te Rotterdam, niet in alle opzichten eerlijk door het leven ging. Ziji werd aangehou den en bij een huiszoeking, die de politie verrichtte, kwamen er niet vermoede din gen aan het licht. In haar woning trof men namelijk een groot aantal lijf- en tafelgoederen, sieraden tot een waarde van enkele honderdep guldens, antieke borden en wat dies meer zij, alles van diefstal afkomstig. Tevens bleek, dat zij nog een bedrag aan geld van circa f 150 had ontvreemd. Zij zal naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. Verdronken. Gisteravond is de 70-jarige echtgenoote van den heer Z., 'kassier van de boerenleenbank te Noord- Soharwoude, vermoedelijk tengevolge van een duizeling achter haar woning te wa ter geraakt en verdronken. Veerknecht in de Maas ver dronken. Gistermiddag is te Raven- stein de ongeveer 50-jarige ongehuwde veerknecht H. G. achterover uit een roei boot geslagen en verdronken. Wegens den sterken stroom in de Maas gebruikte de pont op dat oogenblik voor de verbinding tusschen den Brabantschen en den Gelderschen over den gierkabel. De kabel moest worden nagezien en daar toe begaf de veerknecht zich in een roei boot. Tijdens het werk is hij achterover uit de roeiboot geslagen. Het Staphorster boertje heeft een auto-ongeluk. Bij Rou- veen (gemeente Staphorst) is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan de 58-jarige heer K. Stegeman, alom in den lande bekend als het Staphorster Boertje, het slachtoffer is geworden. Deze reed met zijn two-seater in de richting Staphorst. Op den weg stond een zwaar beladen vrachtauto, die gerepareerd moest worden. De bestuurder had den wagen verlaten, om in Zwolle materialen te ha len. Hij had er niet aan gedacht de auto te verlichten. De heer Stegeman reed in volle vaart tegen de auto met het gevolg, dat zijn auto halverwege onder de vracht auto schoof en geheel in elkaar werd gedrukt. De heer Stegeman werd ernstig gewond naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Tegen den bestuurder van den vracht wagen is proces-verbaal opgemaakt. Vijfjarig jongetje verdron ken. Gistermiddag is te Nieuwe Tonge de vijfjarige K. van Buren bij het spelen in het Spui geraakt en verdronken. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Journaliste door auto aan gereden en gedood. Gisteravond- is te Amsterdam de 26-jarige mejuffrouw W. P. door een auto aangereden en zeer ernstig verwond. Zij werd met een sche delfractuur naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. In den loop van den avond is zij overleden. Mej. P. was verbonden aan het „Handelsblad". Zijn vrouw met een mes ge stoken. In het gezin van S. te Assen bestond reeds lang oneenigheid, welke veroorzaakt werd, doordat de man zijn verdiensten niet voor zijn huishouden bestemde en nauwe relaties met een an dere vrouw onderhield. Een en ander heeft gistermorgen tot een uitbarsting geleid, waarbij S. onder bedreiging haar te zullen dooden, zijn vrouw met een mes in een schouder heeft gestoken. De man is gearresteerd. DE LOGICA VAN DE GOEDE DAAD. Onder dit kopje schrijft de Stan daard: Bij het algemeen begrootingsdebat in de Eerste Kamer klonk weer het oude liedje. Het oude klaagliedje over de snoodheid van Dr Golijn, die een principieel rechtsch Kabinet formeerde, terwijl toch zeker vijf zetels der Antirevolutionairen in de Twee de Kamer zijn verkregen door de stem men op Golijn door liberalen en anderen uitgebracht, die een Kabinet op breeds basis begeerden. Op valschen toon is dit klaaglied gezet. De Antirevolutionairen hebben bij hun verkiezingspropaganda geen voedsel ge geven aan de gedachte, dat weer op een gemengd Kabinet moest worden aange stuurd. Tegen weinige gevaren heeft de liberale leiding en liberale pers zoo ernstig ge waarschuwd als tegen een stemmen van liberalen op Colijn, omdat anders een coa litiekabinet zou komen. „Dan worden wij met geweld Zondags naar de kerk gebracht" profeteerde de voorzitter van den Vrijheidsbond, Mr Wendelaar, in zijn beruchte rede. „Stemt in geen geval Golijn!" „Zet libe- ïalen naast Golijn" om hem en ons een coalitie-kabinet te besparen zoo heette het dag' aan dag in de „Nieuwe Rotter- damsche Courant" en andere liberale or ganen. E'n toch gingen, welbewust van het dreigend gevaar, liberale kiezers op Co- lijn over. En het Kabinet Golijn op „smalle ba sis" kwam! Dat is de logica van de goede daadl Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor- en Rijwiel- wet" en/of van het „Motor- en Rijwiel- reglement": A. L. te Breda 2 maal f 10 b. of 5 d. h. voor iedere boete; A. D. L. te Arnhem f35 b. of 10 d. h.; L. L. W. te Wissenkerke f 2 b. of 2 d. h.; G. K. te Wissenkerke f 5 b. of 5 d. h.; J. M. te O.- en W.-Souburg f 5 b. of 5 d. h.; C. G. te St. Laurens f 3 b. of 3d. h.; N. A. G. A. K. te Haarlem f 1 b. of 1 d. h.; J. de B. te Borssele f 3 b. of 3d. h.; A. D. L. te Arnhem f 5 b. of 5 d. h.; G. R. te Wemel- dinge f 3 b. of 3d. h.; W. V. te Seroos- kerke f2 b. of 2 d. h.; M. L. te Bergen op Zoom f3 b. of 3d. h.; P. L. te Zoute- lande f 12 b. of 6 d. h.; L. W. te Ritthem f 3 b. of 3 d. h.; J. v. d. B. te Meliskerke en J. D. v. O. te Ierseke, ieder f 2 b. of 2 d. h. In staat van dronkenschap verkeeren in het openbaar de orde verstoren: J. F. D. te Kruiningen f 10 b. of 10 d. h. Nachtrumoer verwekken: J. L. R. te Vlissingen f 10 b. of 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: Gh. K. te Wissenkerke f 7.50 b. of 5 d. h. Als hoofd der onderneming zonder de vereischte vergunning een smederij-on derneming in werking houden, na gedaan verzet: P. B. te Koudekerke, bekrachti ging van het verstekvonnis (f 7.50 b. of 5 d. h.). Zonder vrijstelling van Gedep. Staten een recamlebord aan een onroerend goed hebben: H. R. te Zoutelande, vrijspraak. Té Yerseke op den weg dieren aanhit- f sen: Ch. S. te Yerseke, berisping. Té Yerseke zonder schriftelijke vergun ning van B. en W. aan een landbouw- schuur een reclamebord maken: J. N. M. te Middelburg, vrijspraak; W. C. v. O1, te Yerseke, vrijspraak. Te Middelburg in het openbaar wate ren buiten de daartoe bestemde bakken: H. S. te Middelburg f 2 b. of 2 d. h. Te Vlissingen tijdens sluitingstijd be zoekers aanwezig hebben in een voor het publiek toegankelijke verlofslocaliteit: C. F. D. te Vlissingen f 3 b. of 3 d. h. Te Vlissingen als bezoeker tijdens slui tingstijd zich in een verlofslocaliteit be vinden: F. v. G. en A. J. E. H., beiden te Vlissingen, ieder f 2 b. of 2 d. h. Verdacht vee vervoeren: J. R. te Kou dekerke, na gedaan verzet, bekrachtiging van het verstekvonnis ('f 10 b. of 10 d. h.). Een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten en vleesch dat aan keuring is onderworpen, doch niet is gekeurd, verkoopen: J. Z. te Wissenkerke 2 maal f 5 b. of 5 d. h. voor iedere boete. Overtreding Arbeidswet 1919: J. de V. te Vlissingen f 10 b. of 10 d. h. I DE GROOTE STAATS-CONVERSIELEENING. De 3V2 pet. een vogel in de lucht. Thans, nu het prospectus van de nieu we 33.5 pet. staatsleening is gepubli ceerd, aldus de „Msb.", mag men dus ver onderstellen, dat op 16 Februari alle vier pet. leeningen ten laste van den Staat der Nederlanden uit de Officieeie Prijscou rant zullen verdwijnen. Een lang leven hebben zij niet gehad. De oudste immers dateert nog slechts van 1931 en de jong ste van 1936. De andere van 1933 en 1934 Deze vier pet. leeningen hadden ook reeds voor een groot deel voor conversie go- diend. Voor het gedeelte der obligatiehouders die aanvankelijk gehoopt hadden al dozo jaren vijf en later vier pot, rente van bun stukken te maken is het ongetwijfeld een hard gelag thans twee vijfde resp. een vierde van hun inkomen uit dezen hoofde nog te zien vallen. Om het echter nog eenigszins aantrekkelijk te maken belooft de minister, dat hij de rente na tien jaar met een half pet. zal verhoogen. Uiteraard heeft deze clausule voor den belegger alleen beteekenis hieromtrent blijkt nog steeds misverstand te bestaan als de rentestand zou gaan stijgen, of, iets wat niet erg waarschijnlijk is, in die tien jaar onveranderd zou blijven. Mocht de rentestand tot vier of vijf pet. oploo- pen, dan krijgt de bezitter dezer staats leening na tien jaar 3.5 pet. Bij verdere daling van den rentestand echter heeft de geheele regeling voor den belegger geen andere waarde dan een vo gel in de lucht, daar de regeering zich de bevoegdheid voorbehoudt om te allen tijde de leening geheel of gedeeltelijk vervroegd af te lossen. Wissenkerke. Zaterdag werd door no taris Klop voor de erven wed. J. D. Je- ïonimus verkocht: 1. Woonhuis, schuur en erf, groot 1.74 A. Hoogste inschrijver A. J. Heijboer voor f 1333, Kooper M. Verlinde voor f 1335 plus onkosten. 2. Een hoveniering groot 4.05 A. Hoog ste inschrijver E. H. Meulenberg voor f255. Kooper M. C. van Hee voor f430. Woensdag 19 Januari 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30- - 8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Wenken voor de keu ken. 10.00 Morgenw. 10.20 Uitz. voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 „Licht en donker op de arbeidsmarkt", causerie. 12.00 Gram. 12.30 VARA-Orkest. I.15—1.45 Gram. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 „Fantasia". 6.00 Orgelspel. 6.30 Amat- uitz. 7.00 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP., Vara-Varia. 8.15 Noviteiten orkest. 8.45 Declamatie. 9.15 VARA-Or kest. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Zang. 10.30 Gram. 11.00 G. Steyn's accordeon-orkest. II.30-12,00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-Uiz 6.307.00 Onderwijst. v. d. Scheepvaart, 8.00 Schriftl., meditatie, gew. muz. Gr pi). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9 35 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Verv. ensembleconeer». 1.30 Gram. 2.00 Zang. 3.00 Cbr. Lectuur. 3.30 en 4.30 Piano en gram. 4.45 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuin- bouwpraatje. 6.30 Taalles en causerie over het binnenvaartsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 Boekbespr. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP. Herh. SO'S-ber. 8.10 Chr, Orat. „Con Amore", Ghr. Gem, koor „Pro Rege", Ned. Kamerorkest en solisten, (8.559.25 „De wederkomst des Heeren" causerie). 10.40 Ber. ANP. 10.45 Gymna stiekles. 11.0012.00 Gram. Hierna Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Orgelconcert. 11.50 Kwintet. 1235 Het BBC Schotsch orkest, m. m. v. solist I.35 Gram. 2.20 Orkest, 2.50 Orkest 3.50 De Scottish C. W. S. band. 4.20 Verper. 5.10 Gram. 6.00 Viool. 7.00 Orgel. 7 20 Piano. 7.50 BBC-variété-orkest en solis ten. 8.35 en 9.50 BBO-Symphonie-orkest, 10.50 BBC-Theaterorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Orkest. 650 Gram. 7.20 Zang. 8.20 Orkest, koor en solisten. 10.5011.00 Gram. 4.84 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 1.502.20 Gram. 5.20 Kamermuziek 6.35 Orkest. 7.35 Gram. 10.30 en 10.45— II.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Hans Busch' orkest. 8.35 Pit on- den: BBC-Symphonie-orkest. 9.50 Piano- voordr. 10.2011.20 Orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 10 Jan- Meest matige later toenemende Z tot Z.W. wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eoiige regen, later zachter Stand van hedenmiddag 3 uur Uitgave: „Luctor e Bureaux L Postrekenii Bijkantoor J. J. F A N Directeur - Stand van gistermiddag 3 u., 795. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 46 min. ZONDER H( A| Gisteren tweede lezing| herziening va De heer V wil mede nan (A. R.) en D m a n (C. H.I fracties gaarij deze wetaout schouwingen daar er niets behandeling ir behandeling l Eerste Kamer| wetsontwerpei men, waarbij van onze vri openlijke of btj De heer VI heeft evenmin! voerige beschcl Door de veri merg uit de pi betreffende hel redige vertegel Wat de vrij! deze behoort slagen van ons klaarde de reg antwoord? Dd bevoegdheid persvrijheid. sche volk dus met een doode I Dé nation! principieel del tegenover de I sche revolutie) tie heeft de N.f eindigt met dei geering met he vorige zitting lukwenschen. De heer K prijst het werj] die de Grondv bereid. Spr. verbeug. z.g. Derde Kai dat daarin een cratisehe staat] lert. Spr. erkent bevoegd is om zien van de i van bepaalde el tijd zou bij diel omdat juist in I dergelijke eleml worden gemaalT Wat de vrijH er is een legen] Tweede Kamer] deze Kamer p] geven hebben, art. 7 en de bev. inzake de persu Do heer D r oL (Lib.) zegt geel nieuwe beschq stemmen. De heer D e zich, dat de vo nairo vertegenv nomen, want veeleer hebben bet parlement eigen waardiglj zichzelf. De verdedig door den heer 1 oenken aan h(j preekt, boer tpe wijst op de hor Duitschland. Be heer V al weet heel goed, De heer D e oordeel aan bij ourg zeide. -Sp] Z1.ging niet bel| niet veel van. B0 M i n i s 11 f°heZaken acht de opmerij Lanschot en Fo omg meer ie 1, |en, voor spreh Bovendien heeft 'n? niet medeg| et met warml Be vraag bl Rechts, of het welke wy beleve -'H' I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6