Finantiëe? Radioprogramma. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. hoogte neerzien, doch het bezien in het kader 'van dien tijd, die nog niet kende datgene waardoor wij als jongere genera tie ons kunnen ontwikkelen en bekwamen, Groote veranderingen hebben zich sinds dien tijd in het bedrijfsleven voltrokken t.o.v. werkwijze; de steeds toenemende' machinale arbeid, werktijden (vroeger van zonsopgang tot ondergang), opbreng sten. Door de zegenrijke vruchten der we tenschap, kunstmest enz, is de productie sterk toegenomen. Ook in sociaal en geestelijk opzicht is veel veranderd. Ook op het platteland is meer tijd en gelegenheid gekomen om zich te ontwikkelen (cursussen, dagbla den, vereenigingen op land- en tuin bouwgebied), het organisatieleven is ver sterkt. Er is ondanks veel vervlakking in dezen modernen, gejaagden tijd toch re den om dankbaar te zijn voor veel veran dering ten goede. Dit te toonen in ons be drijfsleven, in ons vereenigingsleven en in onze levenshouding is onze taak. Dhr Jac. Meijers Jz. behandelde de verschillende kunstmeststoffen. De mestbehoefte van den bodem kan bepaald worden: uit scheikundig onder zoek van den grond en van den oogst, door het uiterlijk der planten, het groeien \an bepaalde onkruiden. Bij de hierop volgende bespreking werd opgemerkt dat men met kunstmest beter en voordeeliger dan met stalmest Ikan geven de voe dingsstof welke de bodem juist behoeft. Rilland-Bath. Vrijdagavond j.l. had in de O. L. school alhier een vergadering plaats van de oommissie voor de ontwik keling en ontspanning der jeugdige werk- loozen. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, met voldoening te kun nen constateeren, dat 't verloop van den cursus niets te wenschen overlaat. Hij bracht daarvoor dank aan den leider, dhr Van Lopik. Door de commissieleden werd het zaagwerk der cursisten bezichtigd, waarover men zeer voldaan was. Na eenige bespreking werd besloten te trachten de gemaakte werkstukken pu bliek te verkoopen. Dit zal vermoedelijk nog in Januari kunnen plaats hebben. Met behulp van de werkloozen zal dan tevens een gezellig avondje worden geor ganiseerd. Hoewel door vele ingezetenen reeds en kele giften ten bate van dit nuttige werk zijn gegeven, werd de hoop uitgesproken, dat men straks toch weer voldoende be langstelling en medewerking zal mogen ondervinden om in staat gesteld te wor den de werklooze jongens nuttige en doel matige bezigheid te verschaffen. Wemeldinge. In de Zaterdag gehou den jaarvergadering van de Maatschappij „de Bonzijbrug" bleek, dat op de beide weegbruggen in het afgeloopen jaar geza menlijk de navolgende goederen zijn ge wogen: suikerbieten 30.881.35 kg., pulp 2328353 kg., aardappelen 657702 kg., hooi en stroo 135567 kg., diversen 1489942 kg. en 2 stuks vee. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond hielden du Geref. Kleine Meisjesvereen. en 'Kna- penverg. alhier hun jaarvergadering on der leiding van den heer Van Wijk. Inlei dingen werden geleverd over Bijb. en Vaderl. geschiedenis. Voordrachten, sa menspraken en zang verhoogden de ge zelligheid. Er was veel belangstelling van oud en jong. Ds Van Heiningen sprak een slotwoord. Kapelle. Benoemd tot controleur voor de werkverschaffing in deze gemeente met ingang van 17 Jan. 1938 dhr Jacob Mallekote alhier. Krabbendijke. Luchtbescher ming. In het gymnastieklokaal der O. L. school werd een vergadering gehou den onder leiding van den burgemeester, met het doel te komen tot oprichting tot een plaatselijke afdeeling van de Nederi. vereen, voor Luchtbescherming. Ruim 100 personen waren aanwezig. Allereerst riep de burgemeester een bij zonder woord van welkom toe aan dhr Bierman uit Middelburg. Vervolgens richtte hij een woord van dank tot de aanwezige dames en heeren, die onmiddellijk bereid werden gevonden daadwerkelijke medewerking te verleenen aan de oprichting van een gemeentelijke luchtbeschermingsdienst. Juist hedenmor gen is bericht binnen gekomen, dat gedu rende de maand Februari voor de Lucht beschermingsdienst alhier 'n 50-tal gas maskers worden beschikbaar gesteld. Dhr Bierman hierna het woord ver krijgende, wees er op, dat het hem te Krabbendijhe al zeer gemakkelijk wordt gemaakt te spreken over het noodzakelijke van een luchtbescherming, aangezien er hier reeds een actieve luchtbeschermings dienst bestaat. Hij zou zich dan ook de zen avond beperken tot het spreken over de gezinsbescherming, een taak waaraan iedere inwoner van de gemeente dient mede te werken. Spr. wees er op, dat de gevaren, ver bonden aan een luchtaanval, geenszins mogen worden onderschat, maar dat toch ook anderzijds ernstig gewaakt moet wor den tegen overschatting van die gevaren. Bij het gebruik van gasaanvallen moet zeer ernstig rekening gehouden worden met meteorologische omstandigheden. Zoo is b.v. uitgerekend, dat te Vlissingen ge durende een geheel jaar slechts 80 dagen geschikt zijn voor een gasaanval. Een van de grootste gevaren ziet spr in een bombardement met brandbommen, aangezien deze in groote massa's kunnen worden uitgeworpen en tot catastrofale gevolgen kunnen leiden. Vooral tegen bet gevaar van brandbommen is zelfbescher ming door ieder gezin wel een van de onmisbare factOTen waardoor aan cata strofale gevolgen kan worden ontkomen. Voor ieder en ook in zeer belangrijke mate voor de vrouwen, is een taak wegge legd: voor deze laatsten wel In het hij zonder ten aanzien van de maatregelen inzake de zelfbescherming. Eerst wan neer de zelfbescherming te kort schiet, zal een beroep gedaan kunnen worden op de hulpdiensten van den luchtbescher mingsdienst. Nadat dhr Bierman zijn met zeer groo te aandacht gevolgde rede had beëindigd, stelde de burgemeester voor om ook te Krabbendijke een afdeeling van de Ned. vereeniging voor Luchtbescherming op te richten. De volgende personen werden be reid gevonden om deel uit te maken van het voorloopig bestuur dezer afdeeling: de burgemeester, dhrn J. Vader Jr, W. P. Gebraad, A. G. van Houdt en F. J. van aen Bout. In de hierop volgende pau ze gaven zich reeds een 55-tal personen als lid der afdeeling op, welk aantal zeer zeker binen korten tijd nog flink zal aan groeien. Na de pauze was het woord aan het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst te Krabbendijke, om iets te vertellen over het vrijwel gereed gekomen luchtbescher mingsplan voor de gemeente Krabben dijke. Spr. wees er op, dat het de verdienste is geweest van den burgemeester van Krabbendijke, dat hij in Zuid-Beveland den eersten stoot heeft gegeven tot 't or- ganiseeren van een luchtbeschermings dienst zooals deze door de wet wordt vex- eisoht. In vele gemeenten was toch na de groo te oefening in 1936 vrijwel niets meer aan de geheele luchtbescherming gedaan, terwijl de toen aanwezige diensten toch maar zeer primitief waren en in vrijwel geen enkele gemeente een goed luchtbe- schermingsplan aanwezig was. Met vreugde werd geconstateerd, dat vrijwel alle daarvoor aangezochte perso nen te Krabbendijke zonder eenige aarze ling hun medewerking toezegden aan de oprichting van een luchtbeschermings dienst. Spr. somde vervolgens uitvoerig op, aan welke eischen een goed luchtbescher- mingsplan z.i. moet voldoen. Uitvoerig besprak spr. hierna het plan voor de ge meente Krabbendijke, alsmede de door de uitvoering van dit plan noodig geachte hulpdiensten. Met dankbaarheid werd ge wag gemaakt van den cursus, die door verschillende gemeenten is georganiseerd voor de opleiding van gasontkenners en gasontsmetters, waardoor de gemeente Krabbendijke de zekerheid heeft te kun nen beschikken over een voldoend aantal technisch opgeleide krachten. Vast staat, dat de gevaren van «en luchtaanval hij een goeden luchtbescher mingsdienst tot een minimum kunnen te ruggebracht worden, doch ook dat d< ze gevolgen verschrikkelijk zijn indien er geen goede luchtbeschermingsdienst is. Enkele vragen werden hierna nog be antwoord. Aan onzen vroegeren dorpsgenoot M. G. Fonteine, thans opperwachtmees ter der Kon. Marechaussee te Sluiskil, werd heden de medaille uitgereikt vo ir 24-jarigen trouwen dienst. Bruinisse. Gemeenteraad. Vrij dagavond kwam de gemeenteraad in een spoedeischende vergadering bijeen. Afwe zig dhrn Weth. Padmos en Van Vessem. Na de gebruikelijke Nieuwjaarsredevoe ringen werd op voorstel van B. en W. be sloten om f 100 uit de gemeentekas be schikbaar te stellen voor de tractatie der schoolkinderen op het a.s. oranjefeest. Dhr A. A. van Oeveren zou gaarne zien, dat B. en W. ook een klein bedrag uit trokken voor de muziekvereen. De burgemeester antwoordde hierop, dat in een vergadering van het Oranje-comité besloten is, om van de in de gemeente opgehaalde gelden, de muziek een zeker bedrag te doen toekomen. Door hem werd een woord van hulde gebracht aan de muziekvereen. „Nu met Hope", die zich nu reeds bereid verklaard heeft, om zich den geheelen dag voor het a.s. feest be schikbaar te stellen. Op voorstel van den voorzitter werd met alg. st. besloten om maximum f 100 te voteeren uit de gemeentekas voor trac tatie aan de vastbedeelden (armen), op den dag der te verwachten blijde gebeur tenis, met dien verstande, dat ook het Oranje-comité daarin tegemoet zal ko men. Besloten werd om de tractatie, zoowel van schoolkinderen als van armen, op te dragen aan het Oranje-comité. Hierna sluiting. i Zaterdag werd de Alg. Jaarverga dering gehouden van de Vereeni ging Schippers- en Vis- schersbelang, onder voorzitter schap van dhr M. Vijverberg. De voorzitter zeide in zijn openings woord, dat, evenals verleden jaar, niet allen tevreden konden zijn over de uit komsten in het mosselbedrijf. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten hadden be dragen f 728,90, de uitgaven f 726,99, ter wijl 't totaal bezit der Vereeniging thans nog f 4054,12 bedroeg tegen f 4131,10 het vorige jaar. Deze achteruitgang was hoofdzakelijk te wijten aan de actie van dhr Sterk, die totaal ongeveer f 188 vor derde. De voorzitter deelde mede, dat er op 11 Fehr. a.s. alhier de alg. vergadering van de afd. Schouwen-Duiveland van Schuttevaer zal worden gehouden, waar bij aanwezig zullen zijn de hoofdbestuurs leden van Dam en Keijzer. Naar aanleiding van een missieve van dhr Van Engel, inspecteur der Vissohe- rijen in het 4e district, over openstelling der Waddenzee in de maanden Nov, tot en met 15 Fehr,, was door het bestuur er op gewezen, dat openstelling gedurende dezen termijn voor kweekers te Bruinisse weinig zin heeft, daar men hier niet de geschikte perceelen heeft, om in dezen tijd te zaaien. Door het bestuur was de mogelijkheid onderzocht of ook hierwonende visschers in aanmerking zouden kunnen komen om hun vaartuigen met regeeringssteun te laten repareeren; evenals in de kustvis- schersplaatsen gebeurt. Gebleken is, dat dit niet mogelijk was. Voorgelezen werd een antwoord van den Minister van Economische Zaken, naar aanleiding van het onderhoud, dat deze met dhr Matth. de Koning Az. had gehad. Alles wat door dhr De Koning naar vorenwas gebraohten bepleit in bet belang der kweekers, werd catagorisch ontkend en afgewezen; zelfs dingen, die voor iedereen te con stateeren waren en thans nog van kracht zijn. Voorgelezen werd het adres van G. A. Jumelet en 41 anderen, dat door hen aan de leden der Tweede Kamer was verzon den. De Kamer was van oordeel, dat met het aannemen van een afwachtende hou ding kon worden volstaan. Naar aanleiding van het feit, dat door het bestuur der visscherijen een zeer soe pele houding wordt aangenomen tegen over kweekers van oesterperceelen inzake pachtbetaling, wordt het bestuur gemach tigd, te trachten om ook voor kweekers van mosselperceelen een soepele regeling te verkrijgen. Eenige bestuursleden zullen dezer da gen een onderhoud hebben met jhr de Casembroot, voorzitter van het C. V. K. en Mr van de Beke-Callenfels, voorzitter1 van het bestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen. Nadat nog breedvoerig was gesproken over de noodzakelijkheid van openstelling der Waddenzee voor het visschen van mosselzaad en het vrijgeven van de strek dammen, werd de vergadering gesloten. Door het Oranje-comité werd voor de a.s. blijde gebeurtenis het volgende programma samengesteld: 90.30 uur klokluiden; 910 uur mu zikale rondgang, voorafgegaan door he rauten te paard; 10 uur opening feest voor het gemeentehuis; 10.3012 uur schoolfeest; 1212.30 uur uitreiking der feestgave voor de armen; 1.303 uur volksspelen; 34 uur zang op de tent; 45 uur muziek op de tent; 7 uur licht- stoet met muziek; na afloop vuurwerk. De huiscollecte heeft f 331,60 opge bracht. De jacht op de Veluwe. Do jacht op hazen heeft dit jaar op de Ve luwe niet veel te beteekenen gehad. De vrij overvloedige regen in het voorjaar werkte reeds ongunstig op de jonge bees ten, terwijl door het lijden aan mond- en klauwzeer veel sterfte is voorgekomen De jacht op patrijzen en fazanten had al evenmin veel resultaat, ook door den regen in het voorjaar. De jacht op de fa zantenhanen staat nog open. De jacht op de herten en de wilde zwij nen bleef voornamelijk tot het Kroon domein beperkt, waar de stand der her ten met zorg op peil wordt gehouden. Verduistering. De politie heeft den penningmeester van de afdeeling Kerkrade van den Alg. Ned. Bouwvak arbeidersbond A. v. d. P. gearresteerd. Hij wordt verdacht van verduistering van f600 en is ter beschikking gesteld van de justitie te Maastricht. Groote fabieksbrand in België. Een geweldige brand is gister nacht uitgebroken in een fabriek van electrische lampen te Klein-Enghien, 200 M. van het station van Enghien gelegen. De brandweer van Anderlecht werd ge alarmeerd, doch deze was bet vuur eerst des morgens meester. De schade is zeer groot. In de fabriek vonden 180 arbeiders werk. Ongeluk in ijzergieterij. Zaterdag is op de ijzergieterij „Vulcanus" te Vaassen de werkmeester S. in gloeiend ijzer gevallen. Met ernstige brandwonden is hij1 naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. Drie andere arbeiders, die in de nabij heid van S. werkten, kregen lichte ver wondingen. S. stond tijdens het ijzergie- ten op een leeg olievat. Onder het werk is gloeiend ijzer onder het leege olievat geloopen. Door de hitte hebben zich hier in dampen ontwikkeld, welke tot ontplof fing zijn gekomen. Het vat vloog hierdoor uit elkaar met bovenstaand noodlottig ge volg. Verduistering van 28.000. Voortvluchtige verzekerings agentgearresteerd. De 53-jarige agent van de Algemeene Friesche Levens verzekeringsmaatschappij V. uit Haarlem, dien de recherche der Haarlemsche politie Vrijdagavond, omdat hij verdacht werd van ernstige knoeierijen, wilde arrestee ren, doch voortvluchtig bleek te zijn, is Zaterdagmiddag nabij Spaarndam, waar hij door den rijksveldwachter zwervend werd aangetroffen, aangehouden. Op het politiebureau te Haarlem heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. Het bedrag, dat hij zich op oneerlijke wijze heeft toegeëigend, schat hij op 28.000 gulden. Ongeveer zes jaar lang hoeft hij de knoeierijen kunnen volhouden. V. werd heden voor den officier van justitie geleid. -—Ontploffing in een vuil niswagen. Tegen half negen Zater dagmorgen werd de bezetting van de hoofdwacht der brandweer in de Hont- horststraat te Amsterdam opgeschrikt door een hevigen knal, welke veroorzaakt bleek te zijn door een ontploffing in den bak van een vuilnisauto. Een apotheker, wonende in de Jacob van Campenstraat, had de onvoorzichtig heid begaan eenige flesschen met restan ten chemicaliën, vermoedelijk zwavel en ook vitriool, in zijn vuilnisemmer te wer pen. Toen nu de 32-jarige chauffeur van de vuilnisauto den emmer in den bak leegstortte, ontstond een hevige explosie, gevolgd door brand. De chauffeur kreeg brandwonden in bet gelaat en aan een der handen. De onmiddellijk aanwezige brandweer heeft den man verbonden, waarna hij zich onder medische behande ling heeft gesteld. Het brandje in den bak kon door mid del van één straal gebluscht worden. De politie heeft de vuilnisemmers en den bak in beslag genomen. De apotheker zal er wel meer van hooren! Inval door de justitie bij een oud-wethouder van S o h a g e n. Gistermiddag heeft het parket uit Alkmaar, geassisteerd door rijksaccountants, een inval gedaan ten huize van den heer J. Sch. Pz., accoun tant te Schagen. Bij de huiszoeking, welke werd uitge voerd door majoor Holema en vijf rijks veldwachters, werd het huis van den kel der tot den zolder onderzocht. Tien groote kisten met bescheiden, waarbij de boekhouding van vele cliënten, werden op een vrachtauto geladen en naar het gebouw van de registratie te Schagen vervoerd, waar een en ander door d6 rijksaccountants zal worden onderworpen aan een nauwgezet onderzoek. Naar wij vernemen waren de rijksac countants reeds eenige dagen bezig met het opsporen van vermoedelijke belasting ontduikingen. De vrees voor het oefenen van invloed op getuigen heeft de justitie tot dezen maatregel doen overgaan, Zooals bekend, heeft de heer Soh. reeds eenige weken in voorloopige hechtenis doorgebracht; verdacht van fraudes hij het afwikkelen van nalatenschappen. 'Bijgeloof en dierenmis handeling. In een huisgezin te Dreumel moest het jongste kindeje tand jes krijgen, waardoor de kleine nogal las tig was. Een vriend des huizes wist raad: Snijd van een levende mol de pootjes af en hang die den kleine om den hals. Zoo de mol dan nog loopt, zal het wicht niets lijden met het tandjes krijgen. De huis vriend zou voor het een en ander zorgen. Spoedig was hij in het bezit van een mol en toog er mee naar de bewuste woning. Daar werden het arme beest de pootjes afgesneden, waarna het op straat werd gezet, waar het op zijn bloedende stomp jes voortsukkelde. Gelukkig kwam de po litie van deze wreede dierenmishandeling op de hoogte en de wreedaard kreeg twee processen-verbaal: één voor het vervoeren van een mol zonder vervoerbewijs en een voor dierenmishandeling. Tekort van ruim f 15.000 bij den Boerenbond te Don- g en. Reeds eenigen tijd had het bestuur van don R.K. Boerenbond te Dongen ver denkingen tegen zijn tweeden boekhouder F. E., die er een zeer luxueuze levens wijze op nahield. D!e gewone controle bracht evenwel geen bijzonderheden aan het licht, waarna een zeer consciëntieus onderzoek werd bevolen. Dit bracht ern stige vervalschingen en tekorten aan den dag, waarna de burgemeester der ge meente Dongen, hiervan in kennis ge steld, onmiddellijk tot aanhouding en voorgeleiding van F. E. overging. Terstond heeft deze bekend door val- sche boekingen gedurende ongeveer 89 jaar kleinere bedragen te hebben ont vreemd, waardoor thans een tekort van ruim f 15.000 zou zijta ontstaan, welk te kort evenwel vermoedelijk tot f 20.000 zal oploopen. De boekhouder, die sedert kort gehuwd is, genoot tot voor eenigen tijd het volste vertrouwen van het bestuur en den kas sier en is op een geraffineerde wijze te werk gegaan. Het geld is gebruikt om een levensstaat te voeren, die geheel bo ven de financieele krachten van den ge arresteerde ging. Dit werd evenwel eerst na zijn huwelijk in Dongen bekend. Voor dien zocht hij: buiten Dongen voorname lijk zijin genoegens, waardoor minder de aandacht op de verkwistingen werd ge vestigd. Hij! zal Maandag worden voorgeleid voor den officier van justitie te Breda. Fraude door bankier. In opdracht van 't parket werd te Brus sel gearresteerd de bankier J. T., gebo ren te Amsterdam op 27 April 1895 en wonende te Ukkel. Hij wordt er van be schuldigd, door bemiddeling van de ste delijke en landelijke kas, gevestigd te Antwerpen, en van de Société Entrepri- ses Auxiliaires en Immobilières, geves tigd in de Gongresstraat te Brussel, fic tieve kapitaalsverhogingen te hebben uitgevoerd en aandeelen ervan onder het publiek in omloop te hebben gebracht, waar de z.g. kapitaalsverhoging niet op gestort was. Tegelijkertijd werd gearresteerd een ambtenaar van de Belgische controle commissie op het bankwezen, die de knoeierij; van T. had ontdekt maar tegen betaling van 15.000 francs het geval niet bij het gerecht had aangegeven. N.V. Rubbermaatsc ,<ir, te Middeibu. j In 't, In de op 25 Jan. te nuuden vorga- dering van aandeelhouders der N.V. Rubbermaatsohappij „Tjibantjet" te Mid delburg uit te brengen jaarverslag over 1937, wordt met voldoening teruggezien op bet verloop der zaken in 1937, dat in het teeken stond van economische ople ving. Mede dank zij de werking der rub berrestrictie, kon de geoogste hoeveelheid rubber behoorlijke prijzen opleveren. Zooals de directie reeds eerder enkele malen publiceerde, slaagde zij er in alleszins belangrijke hoeveelheden rubber tegen acceptabele prijzen te verkoopen, terwijl zij uit den oogst 1938 een hoeveel heid van 60 Engelsche sheets voorver kocht ad 45 cent per halve kg levering o.i.f. Europeesche basishaven of New York, waardoor behoorlijke resultaten ook voor 1938 verzekerd schijnen. Opgemerkt dient echter te worden, dat bovengenoemde restrictie verhoogde kost prijzen met zich brengt, terwijl de steeds stijgende belastingen loodzwaar op het bedrijf blijven drukken. De uiterste zui nigheid zal dus nog geboden blijven. De verlies- en winstrekening sluit met een batig saldo van f 54.270.49, vermeer derd met f 1374.57 saldo 1936, samen f 55.645.08. Voorgesteld wordt f 13.500 te bestem men voor vervangingskosten van aan plantingen en gebouwen en f4286,63 op nieuwe rekening over te schrijven. Dan blijft ter verdeeling f 37.858.43. Voor aan deelhouders kan worden uitgekeerd f 28.000, nl. 20 pet. van f 140.000; voor de oprichtersaandeelen f2896.55; voor reservefonds f 1892.92 en voor tantièmes f 5068.90. Dinsdag 18 Januari 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. AVRO Uitz. 6.30-7.00 R.V.U. 8.00 Gram., 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Jetty Cantor- ensemble. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Ven concert. 1.00 Het Omroeporkest. 1.45 Gran 2.00 Omroeporkest en soliste. 2.45 Knlj cursus. 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoor zang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Gram. 1 0 Biolog. causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Orgelconcert. 7.30 Engelsche les. 8.0" ANP. Meded. 8.15 Gram. 8.30 Bonte Dins dagavondtrein. 10.15 Film-reportage. 104". Actualiteitsflitsen. 11.00 ANP. 11.40—12 Gram. HILVERSUM II, 305.5 M. KRO-uitz. 4.00 5.10 HIRO. 8.00—9.15 Hoogmis. 10.000 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Bcri L ten. 1.15 KRO-Orkest. 1.00 Gram. 1.20 De KRO-Melodisten en solist. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 „Nieuwe stroomingen in de R.-K. Kerk", causerie. 4.30 Gram. 4,35 HIRO-Post. 4,40 Gram. 4.45 „Harmonia als HIRO-Scha kei", causerie. 5.10 KRO-Orkest. 5.45 Ge lukwenschen. 0.00 Verv. concert. 6.40 Es- perantoles. 7.00 Berichten. Causerie na mens het R.-K. Werkl. Verb. 7.35 Sport praatje. 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Sted. Orkest Maastricht en soliste. 9.00 De Boys en solisten. 10.20 Gr" ANP. 10,40 KRO-.VIelorii j —12.00 Gram. DROITWICH 1500 Het Philh. Strijktrio, i. Wethmar Trio. 1.50 Gram. 2.23 Het - Schots Orkest en soliste. 3.20 Orkest - Orgelspel. 5.20 Cellovoordracht. 5.40 kest. 6.45 Cello en piano. 7.15 Orkest. Klu Pianosoli. 9.55 Strijkkwartet en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50 2 Gram. 5.20 Viool, 6.35 Gram. 6.50 Orkest, 7.35 Declamatie, met muziek. 8.20 „Le Dé luge", opera. 9.35 Omroepsymphonie-or kest. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Orkesten m.m.v. solisten, 9.50 Fluit, viool en altviool. 10.2011.20 Orkest en solisten Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 18 Jan- Aanvankelijk krachtige tot matige, la ter afnemende W. tot N.-W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, regen of hagelbuien met natte sneeuw, kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen: Dinsdag 4 u. 45 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6