Dagblad voor de Provincie Zeeland rffc. 1 EERSTE BLAD Anti-revolutionair. De strijd in Spanje. De strijd in China. ogramma. boo M. ZATERDAG 15 JAN. 1938 52c JAARGANG - No. 90 De roep om religie. Koningin en Prinses maken samen een wandeling. Belangrijkste Nieuws .8 pi. nog nooit van ider gehoord, die een ig van ir M, was zeer bloher's houding kan in, Onaannemelijk is nlchers in zijn eentje ,an om een aanval te Irlichten dag en ieder- [ij deed. 'rijspraak, subs, vroeg itsvervolging op grond luari. jziJN WERKKRING DE 70 REEDS IS ISSEERD. telt waaraan hij dit iken heeft. jaren de gewoonte in een heel klein beetje nemen. Ik ben nu 70 iisschilder van beroep. werk doen, op hooge [ages die buiten hooge Er wordt mij dikwijls Jkomt, dat ik nog zoo |zie als 50. Ik vertel ze geregeld iederen dag [lts neem." J. S. A. i-en zijn de inwendige deren en ingewanden, zo actief als nodig is. iort deze organen zacht hun taak op natuur- ln vervullen, waardoor cs het ouder worden, md zal blijven voelen, ba verkrijgbaar bij alle [nde drogisten 0.40, flacon. Let op, dat op [each, zoowel als op de de naam Rowntree lm, voorkomt. (Adv.) Januari 1938. 1875 en 415.5 M. 10.0010.20 vm, en Morgenw. 10.20 Uitz. Continubedrijven. 12.00 Jhlmpraatje. 2.15 Viola rmbel. 2.45 Amat.-uitz. bsidentie-orkest, m.m.v. 10 Piano. 4.30 Causerie ■1. Vegetariërsbond. 4.50 pe causerie. 6.00 Org'el- Gron. uitz. 7.00 Film fiats van den Bijbel in 8.00 Herh. SOS-Ber. kRA-Var ia. 8.15 VARA- [st en gram. 9.15 „En 110.30 Ber. ANP. 10.40 Itars". 11.00 Bericbton. 301.5 M. KRO-Uitz |.00 Gram. 11.30 Godsd. erichten. 12.15 KRO- |00 Voor de jeugd. 2.30 3.05 Kinderuur. 4.05 |RO-Melodisten, m.m.v. 5.45 De KRO-Nachte- lm. 6.20 Journ. week- ÏGram. 7.00 Ber. 7.15 len tusschen Nederland b. 7.35 Actueele aether- [nP. Meded. 8.15 O'ver- omlijsting. 8.35 KRO- 10-Boys m.m.v. solis- [FMelodisten m.m.v. so- sfP. 10.40 Filmpraatje. 05 Orkest. 12.50 Gram. J.50 Gram. 1,20 Orkest. Jool en piano. 7.05 Miü- |BC-Theaterorkest. 11.50 isn 484 M. [ram. 12.50 en 1.30 Or- 1.20 Piano. 3.50- Orkest, [ito. 9.20 Orkest en Duo Gram. 12.50 en 1.30 Gram. 4.20 Mandoline- poneert. 6.35 Cello. 6.50 It. 7.35 Gram. 8.20 Ope ist. 11.20—12.20 Gram. D SENDER 1571 M. usch' orkest en solisten. Eme Butterfly", opera» H WEERBERICHT. pen avond van 15 Jan.. Jitige, Z.W. tot Z. wind. lof betrokken, met latei pr regen, weinig, veran- atuur. ienmiddag 3 uur: 1 Uitgave: N. V. Uitgevers - Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Goes Postrekening 44455 Telefoon 11 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vlissingen f 0.20 Losse nummers 5 cent Directeur - Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Advertentlën 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Ten opzichte van de vraag wat de Anti revolutionaire partij ia en wat zij wil be staat nog altijd veel misverstand. Hoewel bet reeds meer dan een halve eeuw is geleden, dat bet program van be ginselen der A. R. partij werd gepubli ceerd on door Dr Kuyper op meesterlijke wijze toegelicht; hoewel nadien in tal van boeken, in parlementaire- en andere re devoeringen, in artikelen, in tijdschriften en dagbladen de Anti-revolutionaire be ginselen werden uiteengezet, toch zijn er nog altijd velen, die van die beginselen en de beteekenis daarvan voor bet practisohe leven geen duidelijke voorstelling hebben. Dat is ook den laatsten tijd wel weer gebleken. De voorstelling is o.a. gewekt, alsof de A. R. partij er op uit zou zijn de men- schen des Zondags naar de kerk te drij ven. Adderen hebben betoogd, dat de A. R. partij militairistisch is en weer ande ren, dat wij geen oog zouden hebben voor misstanden op sociaal gebied. Samenvattend meenen velen de waar heid niet tekort te doen, wanneer zij de A. R. partij voor conservatief verslijten. Nu zit hierin 'tkan worden toege geven een element van waarheid. Zij is conservatief in dezen zin, dat zij de goede beginselen, die zijn in overeen stemming met bet Wo-ord Gods, wensebt te bewaren; dat zij wil trachten te behou den, te conserveeren, alles wat met Gods Woord in overeenstemming is. Het was den antirevolutionairen dan ook uit het hart gegrepen, toen het Kabi- net-Colijn bij zijn optreden verklaarde, dat het Regeeringsbeleid in zijn algemeen karakter bet kenmerk zal dragen van een doelbewust streven naar beveiliging en versteviging van de positief Christelijke grondslagen onzer samenle ving. In dezen zin is de Antirevolutionaire partij ongetwijfeld conservatief. Wanneer daar machten opstaan, die de Christelijke grondslagen trachten te ondermijnen, dan wenschen wij daar stel ling tegen te nemen. Wanneer daar een doelbewust pogen is om een gezonde ont plooiing van het huwelijks- en gezins leven te verhinderen, den Dag des Heeren te ontheiligen, dan wenschen wij dat de Overheid voorzoover deze op dit gebied een taak heeft, daartegen zal optreden. Wanneer gepoogd wordt ons volksleven los te maken van God en Zijn Woord, dan wenschen wij al het mogelijke te doen om dien band te 'bevestigen en te versterken. Zóó gezien, schamen wij ons niet te erkennen, dat de Anti-revolutionaire par tij behoudend wil zijn. En als men haar in dien zin als conservatief aanduidt, dan beschouwen we dat ook is de betiteling conservatief tot op ze kere hoogte onjuist niet als een scheld naam, maar als een eeretitel. Maar de Anti revolutionaire partij is niet conservatief in dien zin, dat zij alles zoo ongeveer bij het oude zou willen laten, dat zij alles wat nieuw is zou wil len schuwen en alles wat oud is zou wil len vasthouden, alléén omdat het oud is. Wie dit de Anti-revolutionaire partij in de schoenen schuift, heeft van haar beginselen en van haar optreden in de practijk nog niets begrepen. De anti-revolutionaire beginselen zijn niet te vergelijken met dood materiaal. ^Integendeel, ze zijn, omdat ze gegrond zijn op Gods Woord, levend en krachtig. Zij prikkelen tot steeds nieuwe werkzaamheid. Inplaats van te prijzen wat nu een maal bestaat en omdat bet nu eenmaal bestaat en vast te houden wat nu eenmaal geworden is, wenscht de Anti-revolutio naire partij heel bet leven te r e f o r - m e e r e n en het zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met wat hods Woord ons omtrent de verschillen de levensverhoudingen en levensterreinen [termiddag 3 u.: 763. voor fietsen: min. In tegenstelling met vroegere jaren is 1 rJ.n onzen tijd een vragen naar religie. lijd van het koude materialisme is 'b J0 menschen verlangen iets an- iets hoogers. Moeten wij dit zien als een vooruit gang? lot op zekere hoogte misschien wel. a®r voorzichtigheid blijft ook bier eisch. mi' 1S >,tock een ^at »religie" en nR Tuf' ^Szamerhand een beteeke- hnnit gekregen, die geen verband u en zelfe in tegenstelling staat tot dienen van God. euige jaren geleden werd daarop zelfs in bet orgaan van de religieuze socialis ten de aandacht gevestigd. „Religieus zijn 1 aldus toen dit or gaan is vrijwel alles wat onder ge- moeds- en schoonheidsstemming is in te deelen. Wie maar een zelfstandig naam woord met een hoofdletter schrijft (de Stem, het Leven, enz.) heet religieus. Wie een roos of een vrouw beschouwt is reli gieus, en zelfs stond eens in de „Blijde Wereld" vermeld, van een der modern denkenden, die iedereen religieus noemde wiens hart en longen goed functionneer- den. Vandaag of morgen wordt de me nigte, die in het Stadion aan de voetbal aanbidding deelneemt, religieus genoemd. Verder werd er nog op gewezen, dat er z.g, religieuze menschen zijn, die geen godsdienstig lied kunnen aanhooren, en die zich ergeren, wanneer in een verga dering gebeden wordt. Dit verschijnsel verdient onze opmerk zaamheid. Er is een vraag naar en een dwepen met religie, maar een religie zónder den Christus. En erger is, dat men onder de vlag van een dergelijke religie tracht te verzame len ook in politieke organisaties hen, die op het dienen van God naar Zijn Woord prijs stellen. Het is dus zaak vooral nul de ooren en oogen open te houden. Niet af te gaan op den schijn, maar door te dringen tot het wezen. Ook dat roepen om „religie" te toetsen aan het Woord Gods. Rust aan het Teruel-front. Franco's luchtmacht actief. D'e geringe activiteit van de opstande lingen aan het front van Teruel is tot eenige herzieningen in de verdedigingsli nies beperkt. De luchtmacht van Franco beeft verscheiden aanvallen uitgevoerd, waarbij vijandelijke troepenconcentraties werden bestookt. De opstandelingen in Beneden-Aragon houden zich bezig met het consolideeren van bun stellingen. Volgens de opstandelingen zou bet le ven in Teruel nu practiscb onmogelijk zijn, daar alle wegen, die naar de stad voeren, onder het vuur der opstandelin gen liggen, die den toevoer van levens middelen en oorlogsmateriaal kunnen verhinderen. Het weer wordt steeds beter. Aan bet gebeele Aragon-front is de laagste tem peratuur 's nachts twee graden onder nul. De worsteling om Tsining. Na een hevigen slag, welke dag en nacht heeft geduurd, hebben de Chinee- zen, zooals reeds gemeld, Tsining weder om heroverd. Dit is reeds de vierde maal, dat Tsining van bezitter is veranderd. De operatie werd uitgevoerd door een Chineesche strijdmacht, die aan den Westelijken oever van bet Groote Kanaal, dat onver wacht dichtgevroren was, was geconcen treerd. Alle 'beschikbare manschappen werden met grooten spoed naar de over zijde van bet 'kanaal gedirigeerd. De Japanners werden door deze actie volkomen verrast. Maarschalk Tsjang Kai 'Sjek leidt per soonlijk de operaties aan dit front. Vol gens berichten uit Chineesche bron zijn meer dan 400.000 man troepen gecon centreerd langs de door D'uitschers aan gelegde verdedigingslinie bij den Loeng- hai-sipoorweg. De correspondent van de „Daily Ex press" te Hongkong meldt, dat de Japan ners Donderdag den grootsten luchtaan val hebben ondernomen, dien de wereld ooit gezien beeft. Door 166 vliegtuigen werden bonderden bommen op Zuid- Ghina geworpen, waardoor de spoorweg en andere verbindingen tusschen Hong kong en Kanton verbroken werden. Er zouden vele slachtoffers zijn, terwijl de schade aanzienlijk moet zijn. Op bet station Kwantjen werd een trein gebombardeerd. De locomotief en vijf wagens werden vernield. De reizigers die niet getroffen waren, vluchtten naar de naburige rijstvelden, achtervolgd door de vliegmachines, die macbinegeweervuur op ben openden. Drie luchtaanvallen werden op Kanton gedaan, waarbij' vijf Japanscbe toestellen zouden zijn neergeschoten. Van betrouwbare zijde wordt vernomen dat bet Japanscbe hoofdkwartier ran Tientsin is verplaats naar Peking. De op perbevelhebber, Terautsji, heeft zijn staf te Peking gevestigd. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Bonnet waagt een poging. Bonnet, de minister van financiën in het afgetreden kabinet, heeft er in toege stemd, te trachten een nieuwe regeering te vormen. Hij zal den president van de republiek, Lebrun, vanmorgen een defini tief antwoord geven. Chautempa verklaarde gistermorgen bij het verlaten van het Elsée: „Dé president was zoo vriendelijk mij de opdracht tot vorming eener nieuwe regeering te ver kenen. Hoewel ik getroffen was door dit blijk van vertrouwen, was ik' toch van meening, dat de incidenten, die tot de crisis aanleiding hebben gegeven, te dicht achter ons liggen dan dat zij mij niet zouden hinderen bij de uitvoering van mijn taak. Ik heb derhalve de opdracht niet aanvaard". Ed'ouard Beladier, minister van de fensie in het afgetreden kabinet, die om vier uur gistermiddag tot den president werd toegelaten en om half zes het Ely- sée verliet, verklaarde tegenover de pers: „De president van de republiek is zoo vriendelijk geweest, mij te ontbieden, om mij de vorming van een nieuw kabinet toe te vertrouwen. Ik heb den president bedankt voor dit blijk van vertrouwen, dat mij diep getroffen heeft, doch het ge wicht van de taak, welke ik moet ver vullen en voortzetten als minister van nationale defensie en oorlog, liet mij' niet toe het aanbod, dat mij gedaan werd, te aanvaarden". Later werd Bonnet door Lebrun ont boden en al heel spoedig werd bekend, dat deze in 'beginsel de opdracht tot vor ming van een nieuwe regeering had aan vaard. DE ITALIAANSCHE ARBEIDERS VOOR DUITSCHLAND. Ontstemming in Oostenrijk. De aankondiging, dat dit jaar 30.000 Italiaansche landarbeiders werk zullen vinden in Duitschland, wordt in Oosten- rij'ksch Tirol zeer gegispt. In den regel werken er 30.000 Oostenrijkers 's zomers in Duitschland en vele arme landarbei ders in de Tiroolsche grensstreken vin den daarin bun bestaan. Thans zijn aan de bewoners van enkele districten reeds werkvergunningen in Duitschland gewei gerd en men verdenkt er de D'uitschers van, dat zij de Italianen de plaats van de Oostenrijkers zullen laten innemen. Die nationaal-socialis'tische agitators in Oostenrijk spreken van een „straf" aan de 'Oostenrijksche regeering wegens haar monarchistische neigingen, doch de alge- meene gevoelens schijnen zich tegen Duitschland te richten. DUURTE EN LOONSVERHOOGING IN ENGELAND. Sir John Simon, de Engelsche minister van financien, heeft in een rede te Swan sea over de stijging van de kosten van levensonderhoud gezegd, dat de prijsver- hoogingen zijn vergezeld gegaan van loonsverhoogingen en uitbreiding van de werkgelegenheid. Die loontrekkenden heb ben voorts geprofiteerd van de uitbreiding van de sociale diensten, welke bet levens peil beeft verhoogd. De kosten van bet levensonderhoud zijn na den oorlog het laagst geweest in 1933 en zijn sindsdien met ongeveer 11 pet. gestegen. Het ge middelde weekloon is in dien tijd met circa 9 pet. gestegen; de werkloosheid is echter thans 4 pet. lager dan in 1929. EGYPTISCH ZEILSCHIP IN DEN STORM VERGAAN. Veertien leden der bemanning omgekomen L'rie Grieksche matrozen van het Egyp tische motorzeilschip „Merusca", meldden zich, totaal uitgeput, bij het Grieksche consulaat te Bari. Zij deelden mede, dat de „Merusca" voor de Straat van Messina in een hevi gen storm schipbreuk bad geleden. De drie matrozen waren er in geslaagd, zich aan wrakstukken van het schip vastklam pend, de kust van Calabrië te bereiken, vanwaar zij, na een tocht van zeven da gen, Bari bereikten. Van de overige 14 leden der bemanning ontbreekt ieder spoor. DE 100STE ZITTING VAN DEN VOLKENBOND WORDT UITGESTELD Fransche crisis de reden. De l°0ste zitting van den Volkenbonds raad, die a.s. Maandag zou beginnen, zal hoogstwaarschijnlijk tot Woensdag 26 Januari worden uitgesteld. De Fransche regeering heeft met het oog op de regee- ringscrisis telegrafisch hierom verzocht en de Engelsche regeering heeft dit ver zoek onmiddellijk ondersteund. Deze zitting zonder een verantwoorde lijken Franschen minister van buiten- landsche zaken aan de raadstafel zou wel heel ongelukkig zijn. Want bet belang van de honderdste raadszitting zal waar schijnlijk juist gelegen zijn in de ver- In den laten middag toen de wind jets was gaan liggen, hebben H. M. de Konin gin en de Prinses gisteren samen een lange wandeling gemaakt in het park achter het paleis Soestdijk. Bleef de Prin ses op Haar korte wandelingen de laat ste dagen steeds in het gedeelte, dat vlak achter het paleis is gelegen, met de Ko ningin bracht H. K. H. nu een bezoek aan het gedeelte achter den vijver, dat aanzienlijk veel verder van het paleis is gelegen. Belangstelling In Zuld-Afrlka. Men meldt uit Pretoria: De a.s. blijde gebeurtenis aan het Nederlandsche Hof heeft in Zuid-Afrika groote belangstel ling gewekt, hetgeen niet behoeft te ver wonderen, gezien de afstamming der be woners en de hechte betrekkingen, die zij nog met het oude moederland onder houden. De blijde gebeurtenis zal daar te lande met eenige plechtigheden worden ge vierd. Er zal een groot vreugdevuur wor den ontstoken, zoodra het heuglijk nieuws zal zijn bekend geworden. Professor Gerrit Bon, de bekende Zuid- Afrikaansche componist, heeft ter eere van Prinses Juliana een fraai orgel muziekstuk vervaardigd. klaringen, die de Fransche en Engelsche vertegenwoordigers zullen afleggen over de toekomst van den volkenbond na het uittreden van Italië en na het „Nooit meer terug" van Duitschland. Communisten in Portugal gearresteerd. D'e politie te Lissabon zet bet onder zoek voort in de zaak tegen de commu nistische organisatie, welker bureaux wa/- ien ondergebracht in bet gebouw van het clandestien verspreide dagblad „Avante". Eb zijn tal van arrestaties verricht, zoowel te Lissabon als in de provincie. Tot nu toe zijn twee dokters, een gewe zen leeraar, een ingenieur en drie vrou wen gearresteerd. De politie heeft gisteren tijdens een on derzoek in een in de stadswijk Grace ge legen huis verscheiden kisten ontdekt. Daar de inhoud dezer kisten uit bommen bestond, werden de bewoners van het huis gearresteerd. De Portugeesche pers is van meening, dat men een der belangrijkste communis tische baarden in bet land beeft opge spoord. De onveiligheid in Palestina. In verband met de onveiligheid in Pa lestina zullen in het vervolg alle regee- rings'ambtenaren, die zich in bet open baar moeten vertoonen, voorzien worden van een revolver, aangezien de laatste maanden verscheidene malen regeerings- ambtenaren werden aangevallen. Boven dien wordt hun aangeraden tijdens bet donker niet te reizen. Korte Berichten. Tengevolge van de zware regens die gevallen zijn, is een gedeelte van den dijk van de Haine te St Vaast (België) bezwe ken, tengevolge waarvan het water ver scheidene straten van het plaatsje is bin nengestroomd. In talrijke huizen drong bet slijk en allerlei vuil binnen. De raad van beheer der Belgische Spoorwegen beeft besloten, met ingang van 20 Januari de tarieven met 5 pet. te verhoogen, welke verbooging door de re geering is goedgekeurd. Zij geldt zoowel voor reizigers als voor goederen. DE EERSTE KAMER. Komt 18 Januari weer bijeen. De Eerste Kamer zal weder bijeenko men op Dinsdag 18 Januari des middags half twee, ter behandeling van de Grond wetsherziening. Tevens zal mededeeling worden gedaan van het besluit der cen trale afdeeling. De voorzitter is voornemens, aan die afdeeling voor te stellen op Woensdag 19 Januari des voormiddags 11 uur afdee- lingsonderzoek te houden van eenige be grotingshoofdstukken en kleinere ont werpen. VRAAGSTUKKEN VAN PRACTISCH STAATSBELEID. Besprekingen tusschen minister van Boeyen en de Commissarissen der Koningin. Op het departement van Binnenland- scbe Zaken vond gisteren een samenspre- king plaats van Minister van Boeyen en de Commissarissen der Koningin in alle provinciën over verschillende vraagstuk ken van practisch staatsbeleid. Binnenland. De algemeens beschouwingen over de rijksbegrooting in de Eerste Kamer ge ëindigd. De leening van de Mij. Zeeland. Treinontsporing te Culemborg. Buitenland. Bonnet tot kabinetsformateur in Frank rijk benoemd. De vergadering van den Volkenbondsraad uitgesteld 12 cachets 50 et* HII1 Uw?|r1 Tusschen de ochtend- en middagvorga- dering bood de minister den Commissa rissen een lunch aan in bet restaurant van het hotel „De Oude Doelen". MINISTERSDINER. De ambtgenooten van dr Colijn hebben gisteravond in Hotel des Indes den mi- nister-president een diner aangeboden. WIE BOORDE DE „HANNAH" IN DEN GROND? Vragen van een Kamerlid aan twee ministers. De beer Donker heeft aan de mi nisters van Buitenlandsche Zaken en De fensie de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de regeering bereid een nauwkeu rig onderzoek te doen instellen naar de nationaliteit van bet tot dusverre onbe kende schip, dat in de Spaansche wate ren een torpedo beeft afgeschoten op het Nederlandsche schip „Hannah", ten ge volge waarvan dit is gezonken? 2. Is de regeering bereid bet resultaat van dit onderzoek aan de Kamer mede te deelen? 3. Wil de regeering een uiteenzetting geven van de maatregelen, die in den loop van den Spaanschen burgeroorlog, hetzij ten gevolge van internationaal overleg, hetzij! van Nederlandsche zijlde op eigen initiatief zijn genomen ter be scherming van de scheepvaart in de Mid- dellandsche Zee? 4. Welke van deze maatregelen waren nog in werking ten tijde van het torpe- deeren van de „Hannah" en in welken omvang waren zij dat? 5. Geeft de torpedeering van een Ne- derlandsch schip der regeering aanlei ding na te gaan op welke wijze de Ne derlandsche scheepvaart in de Middel- landsche Zee doeltreffend beschermd zou kunnen worden? 6. Zoo ja, hoe stelt de regeering zich voor dit doel te bereiken? HULPVERLEENING AAN KLEINE BOERENBEDRIJVEN. Op basis van den toestand op 1 Nov. 1937 In verband met eventueel aan te bren gen veranderingen in den toestand der kleine boerderijen deelt men mede, dat, in dien voor het jaar 19381939 en volgen de jaren behoefte zou blijken te bestaan aan hulp van kleine boerenbedrijven, zal worden uitgegaan van den toestand, zoo als deze is vastgesteld op 1 Nov. 1937. Nieuwe bedrijfjes zullen dus niet tot de steunregeling worden toegelaten. Het aanbrengen van wijzigingen in de samenstelling van de bedrijfjes, ten ein de daardoor te komen tot verhoogde steunbedragen, of bet splitsen van be staande bedrijven, om in het bezit te ko men van steun, zal derhalve niet tot het gewensebte resultaat kunnen leiden. In zeer bijzondere gevallen kan de minister op voorstel der 'plaatselijke commissie van deze algemeene regeling afwijken. Het bovenstaande beteekent uiteraard niet, dat geen veranderingen in de kleine bedrijven mogen worden aangebracht of geen nieuwe bedrijven mogen worden ge sticht. Deze mededeeling heeft uitsluitend tot doel aan belanghebbenden te doen weten, dat als regel in deze gevallen geen steun zal worden verleend. DE AUTOMOBIEL EN DE PERSONEELE BELASTING. Adres van de K.N.A.C. inzake de auto voor beroep. De K.N.A.C. heeft zich met een adres tot den Minister van Financiën gewend naar aanleiding van een kennisgeving van de inspectie te 's Gravenhage, welke bij de uitreiking van de aangifte voor de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 1