MIJMHARDTJES' Uit de Provincie De gebeurtenissen bij den reini- gings- en ontsmettingsdienst te Middelburg. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. Luchtverbinding met Indië in 1937. WALCHEREN. Aan het Zoeklicht. Rad r* ze<"> Urif worden op het traditioneele Heldersche excercüieterrein aan hot Atikerpark, doch in Ned.-Indië. D? oorzaak hiervan is te zoeken in het feit. dat er in Indië tekort aan zee-offi cieren is, waardoor het geboden is aldaar zoo spoedig mogelijk over voldoende per soneel te beschikken. Hoewel met boven staande mogelijkheid rekening gehouden wordt, berust de beslissing bij den com mandant van de zeemacht in Neder- landsch-Indië. Mochten de plannen geen doorgang hebben, dan zullen de laatste jaars toch met de Java naar zee gaan op de uitreis naar Indië en meevaren tot Colombo. Al daar zal overgestapt worden op Hr. Ms. Sumatra, met welken bodem zij weder naar Nederland terugkeeren. ALLEEN BRIEVEN VOOR INDIë EISCHEN GEEN LUCHTRECHT. Voor andere landen langs de lijn gelden speciale tarieven. De P.T.T. meldt: Nog dikwijls worden brieven verzonden per luchtpost Amster damBandoeng en bestemd voor andere landen dan Ned.-Indië, gefrankeerd met 12,5 ct. per 10 gram. In het bijzonder is dit het geval met brieven voor passagiers en andere opvarenden van Nederland- sohe mailschepen, gericht aan tusschen- liggende havens. Het port van 12,5 per 10 gram is ech ter uitsluitend van toepassing op de brie venpost voor Ned.-Indië. Voor alle an dere brieven geldt het gewone interna tionale tarief (eerste 20 gram 12,5 ct. en elk volgend gewicht van 20 gram 7,5 ct.); daarenboven ia een luchtrecht ver schuldigd, dat niet voor alle landen ge lijk is. Voor Egypte b.v. is het luchtrecht 5 ct. en voor Colombo 10 ct. per 5 gram. Voor deze brieven is ook. het etiket „per luchtpost, par avion" noodig, dat koste loos op de postkantoren verkrijgbaar is. Het postkantoor verstrekt gaarne nadere inlichtingen. VOORONTWERP KINDERBIJSLAG VERZEKERING. De voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid heeft benoemd tot voorzitter, leden en plaatsvervangende leden van de commissie, welke prae-advies zal hebben uit te brengen over het voorontwerp-wet telijke regelen inzake kinderbijslagverze kering: Voorzitter: Mr Dr L. N. Deckers; leden en plaatsvervangende leden: Mr F. J. H. Bach (R.K. Middenstandsbond); L. J. Bakker (N.V.V.); J. G. Blankert i(Kon. Ned. Middenstandsbond); A. Borst Pzn., (plv. mr A. Hoekema) (Chr. Werkg. Ver bond) Mr Dr J. van Bruggen '(Ver Raden van Arbeid); Mr T. A. van Dijken; W. Drees; Dr H. L. van Duyl '(plv. Mr H. Bijleveld) (Rijksverzekeringsbank)Joh. Bering (N.V.C.); Jac. Gemen (R.K.W.V.); Mr H. W. 'Groeneveld; P. J. Kolijn (C. B. T. iB.); H. J. Kuiper '(R.K.W.V.); C. van der Lende (N.V.V.); A. Mastenbroek; Dr J. G. Oortwijn Botjes (Kon. Ned. Landbouw Comité); K. L. H. van der Putt (plv. Mr B. J. M. van 'Spaendonck) (Alg. R.K. Werkg. Vereen.); J. Schipper (G.N.V.); Mr B. G. Slotemaker (plv. M!r P. Steinz) (Verbond van Ned. Werkge vers); A. Stapelkamp (C.N.V.); Prof. Dr J. A. Veraart en Prof. Mr C. W. de Vries. Aan den Directeur van dezen dienst den heer J, F. Vermeulen, is dezer dagen een week buitengewoon verlof verleend. Daar thans door den Officier vein Justi tie een strafvervolging is ingesteld hebben B. en 'V. dit verlof verlengd tot na de uitsp k van de Arrondissements-Recht- bank De leiding van dezen dienst is thans opgedragen aan den Directeur van Ge meentewerken. EEN TRIP DOOR ZEELAND VOOR INWONERS EN VREEMDELINGEN. Onlangs is gepubliceerd, dat bet be stuur van de Prov. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, plannen voor een trip' voor de geheele provincie voorbe reidde. De voorzitter en secretaris, de heeren Mr J. Moolenburgh en G. Houte kamer hebben ons in een onderhoud daarover een en ander 'verteld. De bedoeling der trips is te bevorde ren, dat in de eerste plaats zij) die bun vacantie in Zeeland geheel of ten deele komen doorbrengen of er enkele dagen vertoeven, niet op één plaats blijven, doch van de gelegenheid gebruik maken om zooveel mogelijk deelen van 'Zeeland te zien en te loeren kennen. Nu is Zeeland zeker moeilijker te berei zen dan vele andere deelen van ons land, maar dit behoeft geen beletsel te zijn om ook hier het stelsel van trips in te voeren De aanmoediging daartoe denkt men zich te doen bestaan uit een boekje mei kaart waarop de te bezoeken plaatsen worden aangegeven en ook in het kort de wijze waarop die verschillende plaat sen te bereiken zijn. Die 'kaart zal men dan in de te bezoeken plaatsen moeten doen afstempelen, om ze dan later in te leveren. Zijl, die alle of vele der nader aan te geven plaatsen bezochten, zullen dan een verrassing ontvangen. Ln de eerste plaats zullen de 17 ge meenten op' Walcheren, Zuid- en Noord- Bevoland, Schouwen en Duiveland en in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar V.V.V.'s be staan, die zich bij de Provinciale Vereen, hebben aangesloten worden bezocht. Maar ha. i.t'kiuUr V/i* LA. QST'Vvw 'SAï. ruimen blik te hebben en wil daarom ook de beide plaatsen, waar wel een V.V.V. is, doch niet aangesloten, opnemen. Wie moet voor de afstempeling zorgen? Men bleek van plan te zijn aan de burgemeesters der verschillende betrokken gemeenten te verzoeken iemand op de secretarie aan te wijzen, die bereid zal zijn tijdens de kantooruren zich bij aan bieding van een boekje dit van bet ge meentestempel te voorzien. Hierdoor krij gen de gemeentebesturen tevens de gele genheid zoo gewenscbt een statistiek te maken van de in hun gemeente komende vreemdelingen, hun nationaliteit enz. Men wil een boekje uitgeven zonder bij zakenlieden om advertenties te vragen, maar men vertrouwt, dat fabrikanten of anderen, die zich op 'Zeeuwsche speciali teiten toeleggen bereid zullen worden ge vonden, daarvan producten af te staan voor prijzen voor de bezoekers, die alom in de provincie een kijkje hebben ge nomen. Het bleek, dat er geen enkel bezwaar is, dat ook Zeeuwen, van wie velen hun eigen provincie niet kennen, ook zulk een boekje krijgen en een kansje op een prijs wagen. Het is geenszins de bedoeling, dat men achter elkaar alle deelen der provincie bezoekt, als men het maar binnen een bepaalde termijn, 'bijv. tusscben 1 Mei en 1 November doet. D'it maakt het ook ge makkelijk voor gasten, die eenigen tijd op een onzer badplaatsen of in andere ge meenten vertoeven om door verschillende uitstapjes een zoo groot mogelijk aantal stempels bijeen te krijgen. Emigratie en werkloosheid. De beer D. J. F i 1 i u s te Koudekerke secretaris der afd. Zeeland van de Chr. Vereen, voor kolonisatie en emigratie, schrijft ons: Door geheel Nederland is bekend de nood der werkloozen en wat tot leniging daarvan gedaan wordt, zooals werkver schaffing, steunregeling, bet Crisis-co mité, kleeding, schoeisel en dekkingfonds enz. Zal er ooit een einde komen aan de werkloosheid? De minister-president, dr H. Colijln, heeft reeds bij herhaling gezegd, dat we de werkloozen zullen blijven houden, al zal het dan natuurlijk in mindere mate zijln. Maar wat moeten we dan met deze menschen beginnen? Het ideaal moet zijn, dat we de werkloozen aan een vaste betrekking, aan vast werk helpen. Alle instellingen, zooeven genoemd, zijn nood- instellingen. We moeten echter niet alles van de regeering verwachten. We moeten daar allen hard aan meewerken. Een van de middelen tot verbetering is Emi gratie. Deze zal natuurlijk niet alle werkloosheid kunnen wegnemen. Dat kan onmogelijk. De Centrale voor Kolonisatie en Emigratie doet al bet mogelijke de menschen die weg willen en kunnen, weg te helpen. Er zijn er velen die kunnen, doch zij willen niet. Dat is ook zeer goed te begrijlpen. Indien men het hier goed heeft, mag men geen vast en goed inko men prijs geven als men niet hetzelfde er voor terug krijgt. Maar wanneer iemand een goede betrekking heeft, doch niet voor zijn kinderen kan zorgen dat ze werk hebben, dan wordt het een ander geval. Ddt zijln dan degenen die willen en kunnen. Doch er zijn er ook (deze zijn verre in de meerderheid), die wel willen maar niet kunnen. Hiertoe behooren de werkloozen. Onder de laatsten zijn er, die niet willen. Dit is zeker een verkeerd standpunt. Men is verplicht werk te zoe ken, en indien men het in Nederland niet kan vinden, dan richten we het oog naar een ander land. Er zijn er ook onder die niet durven. Dit zijh de Jan Salies. Deze zullen meestal wel werkloos blijlven. Dan zijn er onder de werkloozen, die nog nooit aan emigratie gedacht bebben. We moeten die menschen wakker schud den, hen laten zien welk een toekomst er in verschillende andere landen voor hen is. Zij die willen en kunnen laat ze komen en gratis voorlichting vragen. Zij die wil len en niet kunnen laten ze zich doen in schrijven op de ledenlijst. Zij die niet willen, laat ze bijl de kachel blijven zitten. Eh zij die niet behoeven te emigreeren, laten deze meehelpen anderen te doen emigreeren. Voor hen die willen maar niet kunnen probeeren we bij de regeering steun te verkrijgen. Hoe meer er zich dan ook aansluiten, hoe meer kracht we kunnen bdj'zetten. Laten zij die piet behoeven te emigreeren de vereen, steunen door do naties en door het oprichten van onder- afdeelingen. Statencentrale Vlissingen. Zaterdag kwam de A.-R. Centrale Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" te Vlissingen in ledenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer G. van de Putte, sprak in zijn openingswoord enkele harte lijke woorden van gelukwensch in ver band met den aanvang van het pas be gonnen jaar. Secretaris en penningmees ter brachten hun jaarverslag uit. Het ledenaantal steeg aanmerkelijk. Het batig saldo stemt tot tevredenheid. Wat de propaganda aangaat, op bepaalde tijden zal in 't gebied van de „Centrale" „Neder land Waakzaam" huis aan huis verspreid worden, ten getale van 9500 exemplaren. De conclusies uit het „Rapport Orde ning Bedrijfsleven" werden uitvoerig be sproken. Een tweetal voorstellen tot wij ziging zal opgezonden worden naar het Centraal-Comité. Als afgevaardigden naar het a.s. Cen- tralen Convent werden gekozen de heeren G Davidse van Meliskerke en J. de Kroo De Chr. Hist. Statenkring „Middel burg" vergaderde Zaterdagmiddag. De voorzitter Mr Baron van der Feltz, verwelkomde in zijn openingswoord den V' xtegenwoordiger van de G. H. kiesver- eeniging, die eenige dagen geleden te Ar- nemuiden opgericht is, uitte de beste wen- schen voor ons Prinselijk Paar en vroeg zich af, wat de les is, welke de verkiezin gen ons gegeven hebben. Spr. meende, dat wij tot ons zelf moeten inkeeren en niet op dezelfde wijze moeten voortgaan, maar meer ons zelf geven voor den ar beid. Door afwezigheid van den secretaris las dhr Harff notulen en jaarverslagen. Tot leden van het bestuur werden her kozen en gekozen dhrn C. Langebeeke Sr te Gapinge, Baron van Tuyl van Seroos- kerken te Domburg, G. A. Harff te N.- en St Joosland en W. Kasse te Veere, ter wijl aan de kiesvereen. te Vrouwepolder gevraagd zal worden een afgevaardigde in het bestuur aan te wijzen. Na afloop van deze huishoudelijke werkzaamheden sprak dhr M. de Looze te Goes over: „Dé les der verkiezingen". Wemeldinge. Gemeenteraad. Vrij dagavond vergaderde de raad onder 'voor zitterschap van den heer J. A. Dominicus, waarnemend burgemeester, die de gebrui kelijke Nieuwjaarsrede uitspreekt, die door den heer F. Wabeke namens de raadsleden wordt beantwoord. Besloten wordt tot renteverlaging der leening p. r. groot f 41.500, welke door de gemeente Goes is overgenomen bij de overdracht der gemeentegasfabriek, met welke rente verlaging tot 3Va pet. zoowel de geld schieter ais de gemeente Goes accoord gaat. Aan den heer F. J. Keijzer wordt op zijn verzoek met ingang van 1 Dec. 1937 eervol ontslag verleend als ambte naar van den Burgerlijken Stand wegens vertrek uit de gemeente. In verband hier mede wordt besloten de benoeming van den opvolger aan te houden. Vastgesteld wordt een nieuwe verorde- nening, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging der gemeente veldwachters. De gemeente-begrooting, dienst 1937, ondergaat een wijziging, zoo mede de begroeting voor 1938, dit naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, aangaande den minder gunstigen financieelen toestand der gemeente. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde naar de in 1938 te houden algemeene vergadering van aandeelhou ders in de N.V. Waterleiding Mij. Zuid- Beveland worden herbenoemd respectie velijk de heeren Adr. Dominions en F. Wabeke Az., die deze benoeming aanne men. Aan de orde komt een gewijzigd voor stel van B. en W. tot uitvoering van straatwerken. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich genoodzaakt zien het oorspronkelijk plan straatverbetering waarvoor de raming bedraagt plm. f 4000 den raad voor te leggen, waaronder zijn begrepen de vernieuwing van den Bonzij weg (ged.) de demping en rioleering der sloot voor het perceel van den heer A. Pieterse, de vernieuwing van de berm- sloot bij: de Bonzijbrug, een en ander behoudens goedkeuring van hoogere in stanties. De heer Wabeke kan zich met het laat ste plan niet vereenigen en zal daarom tegen dit voorstel stemmen. 'De heer Adr. Dominicus zag de te ne men beslissing liever uitgesteld tot een volgende vergadering. De heer de Jonge, Ruissen en Linden- bergh dringen aan op spoedige uitvoering, terwijl de heer Lindenbergh meent, dat behandeling van den Bonzijweg in zijn ge heel goedkooper en. derhalve te verkiezen is boven verdeeling over meerdere 'jaren en de heer Ruissen gaarne een einde wenscht te zien gemaakt aan den huidi- gen toestand der stinksloot. Het voorstel van \B. en W. in stem ming gebracht wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer F. Wa beke Az. Bij de rondvraag wordt B. en W. een crediet verleend voor de aan de instal latie van den nieuwen burgemeester ver bonden kosten. De beer de Jonge informeert naar de vorderingen terzake van de plannen van hekwerken in de Wilbelminastraat, waar op de voorzatter antwoordt, dat de onder handelingen nog loopende zijn. De heer Ruissen geeft B. en W. in overweging de losse grind op het parkeer terrein nabij den kanaalweg te bestrooien met grind of zand, teneinde aldaar voor wielrijders vooral een vasten bodem te verkrijgen. De voorzitter zegt overweging toe. Voorts stelt de heer Ruissen een motie voor waarbij de raad zich uitspreekt voor opheffing van de ventvergunningen voor de kanaalkooplieden. Dit voorstel wordt niet ondersteund, zoodat het niet in behandeling komt. Hierna sluiting. Vrijdagavond hield de schietvereen. „Koos de La Rejj1" 'haar goed bezochte jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. Wielemaker. Aanwezig was de dezen zomer gewon nen zilveren wisselheker van den Zeeuw- schen Scherpschuttersbond „Pro Patria". Besloten werd speciaal te oefenen op de daarvoor aangewezen schijf. Tevens werd een 'bedrag uitgetrokken voor een dit jaar te houden onderlinge schietwedstrijd. De koningsmedaille werd toegewezen aan Joh. Hannewijk. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging zich in een ge- stadigen groei mag verheugen. De ver eeniging heeft 8 donateurs en 3 eere- Is&xf;.. Tot slot -r«rd bet 35-j&xis jubileum 1937 1936 3.912 2.816 18.058.336 12.776.910 130.809 85.853 1.236.089 738.781 6.299 5.026 41.252 33.109 40.194 29.767 259.795 186.607 18.312 13.248 85.818 52.865 Een historisch jaar in drieërlei opzicht. De AmsterdamBataviadienst der K. L. M. maakte in 1937 een belangrijk jaar door. Het werd gekenmerkt door drie his torische feiten. Op 5 Juni werd het lucht recht afgeschaft, zoodat vrijwel alle voor Nederland en Indië bestemde post in het vervolg met den AmsterdamBatavia dienst werd vervoerd. Op denzelfden dag werd ander materiaal op de lijn ingezet. De Douglas DG2, welke gedurende 2 jaren met goede resultaten den dienst on derhouden had, moest worden vervangen door 'n grooter type, de Douglas DG3, die over meer laadvermogen beschikte en het te veel aan vraag naar vervoer eenigis- zins zou kunnen verwerken. Toch werd eerst evenwicht van aangeboden en ge vraagde ruimte voor passagiers-, post- en vrachtvervoer bereikt op 2 October, toen de driemaal wekelijksche dienst kon wor den ingeluid. In November werd de 500ste Ihdië- vlucht uitgevoerd en wel van Amsterdam naar Batavia op 13 November door de „Torenvalk", met den heer K. D. Pannen- tier als gezagvoerder en van Batavia naar Amsterdam op 27 November door de „Reiger", met als gezagvoerder den beer E. E. Hulsebos. De 'vervoerresultaten op de Amsterdaxn- Batavia route, welke ten slotte hieronder vermeld worden, mogen tot voldoening stemmen. De grootste stijging vertoont het postvervoer met 651/» pet., terwijl het passagiersvervoer met 41.3 pet. (vorig jaar 68.3 pet.) toenam en 't goederenver voer met 44.3 pet. (v. j. 44 pet.). Aantal passagiers Aantal pass./km. Briefpost in kg. Briefpost in ton/km. Pakketpost in kg. Pakketpost in ton/km. Goederen in kg. Goederen in ton/km. Extra bagage in kg. Extra bagage in ton/km. Bij de beschouwing van bovenstaande cijfers diene men te bedenken, dat het bedrijfsjaar, hierin vastgelegd, verdeeld moet worden in drie perioden en wel 1. de 2 maal wekelijksche dienst, uit gevoerd met DG2. 2. de 2 maal wekelijksche dienst, uit gevoerd met DG3. 3. de 3 maal wekelijksche dienst, uit gevoerd met DG3. Een juist beeld van de huidige exploi tatie kan dus nog niet verkregen worden. Het eerste kwartaal van 1938, dat volle dig in 3 maal wekelijkschen dienst met D'ouglas DG3 toestellen zal worden uit gevoerd, kan eerst gegevens opleveren voor een belangwekkende vergelijking met de resultaten van den 2 maal wekelijk schen dienst, temeer daar dan de 3 maal wekelijksche dienst volkomen tot zijn recht zal zijn gekomen. van den voorzitter met zijn Koninklijke onderscheiding (eere-medaille in bet zil ver verbonden aan de orde van Oranje Nassau) nogmaals gememoreerd. Gevonden een paar zwarte been pijpen. Inlichtingen te bekomen 'bij: den Gemeente veldwachter. Krabbendijke. Het feestprogram ma der O'ranje vereeni ging luidt: 12 uur klokluiden; 1,30 u. godsdienst oefening in alle kerken; 3,15 u. optocht van de schoolkinderen, aubade aan den burgemeester; 6,30 u. Licbtstoet; 8 u. ont steken van een vreugdeboom. Spelen en nationale liederen. Daarna bij' gunstig weer muziek en zanguitvoeringen. De burgerij' wordt verzocht op den dag van de geboorte de vlag uit te steken. Enkele herauten zullen kondschap doen van de blijde gebeurtenis. Rilland-Bath. Aangehouden. Door den gemeenteveldwachter alhier is Zater dagvoormiddag op den Rijksweg alhier in zeer overspannen toestand aangehouden W. J. M., wonende te Middelburg. Zijn aanhouding en voorgeleiding was door' den Oficier van Justitie gevraagd als ver dacht van onregelmatigheden bij een fail lissement. Hij werd Zaterdagmiddag naar Middelburg overgebracht. Hansweert. Het wrak van het nabij Bath gezonken sleepschip José is thans geheel gelicht en alhier in de vluchthaven op de slikken omhoog gezet. i Het motorschip Gelderland geladen met stukgoed van België naar Rotterdam is in bet Keeten (Oosterschelde) omhoog gevaren en blijven zitten. Bergingsvaar tuigen ziju van Wemeldinge vertrokken, die het dan ook gelukt is het schip met hoog water vlot te brengen. Met assisten tie van de bergingsvaartuigen heeft het schip, dat aanzienlijke bodemschade had bekomen, de reis naar Rotterdam voort gezet. Het Belgische sleepschip Anna is op de Oosterschelde omhoog gevaren, waar door bet met het achter hem hangende schip Horizon in aanvaring kwam en de Anna b elangrijke roerschade opliep en onbestuurbaar is. Het schip kwam op eigen kracht vlot. Arnemuldert. Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in bet Koninklijk buis werd door de Oranje-Vereeniging het vol gende programma vastgesteld. dag zal ingdeid worden met 'bet Het „kwartje van Minister Romme" ligt naar het schijnt de S. D. A. P. erg zwaar op de politieke maag. Zij is begonnen met de zaak te sabo- teeren. Met het gevolg, dat tal van werk loozen, die gewoon zijn op bet roode sein licht te koersen onaangenaam gedupeerd zijn. „Het Volk" tracht nu de zaken om te keeren door te beweren, dat nu wel in de practijk gebleken is, dat de spaarrege ling niet deugde, omdat een groot deel der werkloozen er niet van profiteert. Precies wat wij steeds gezegd hebben, aldus dit orgaan: de menschen bebben niet kun nen sparen. Het is duidelijk dat deze voorstelling onjuist is. Immers de werkloozen, die werkelijk onmachtig bleken een kwartje per week voor aanschaffing van kleeding enz. terzijde te leggen, konden daarin geholpen worden. 't Zou flinker zijn als de leidincr van de S.D.A.P. openlijk erkende, dat zij door haar houding er toe heeft meegewerkt, dat vele werkloozen belangrijke schade hebben geleden; dat de werkloozen door bet roode seinlicht te volgen, op een ge vaarlijken weg zijn gekomen. 'OPMERKER. K< iou en oriep verdrijft U wonder snel met CACHETS MIJN HARDT Koker /2 cachets 5Oct Proefdoosje 2stuks /Oct luiden der torenklokken. Daarna zullen de kinderen van alle scholen een optocht door de gemeente maken, waarna zij Le deren zullen zingen op het marktplein. Na afloop hiervan worden de schoolkin deren in de scholen getracteerd. In den namiddag zal het kinderkoor „De lustige zangers" zingen. Terwijl ook in den namiddag bij: voldoende deelname volksspelen zullen plaats vinden. Des avonds zal de muziekvereeniging „Arne's Genoegen" concerteeren, terwijl ook de zangvereeniging Oranje-liederen zal zingen. D'aarna licbtstoet met muziek. Ook een vreugdevuur zal ontstoken wor den. De 'Oranje-vereeniging wekt de ingeze tenen op gedurende deze dagen hun wo ningen resp. straten zooveel mogelijk te versieren en de driekleur uit te steken. Nieuw- en St. Joosland. Vrijdag hield Ds M. van Empel van Middelburg in de Ned. Herv. Kerk te Nieuw- en St. Joos land een opwekkende rede in het belang van bet Ned. Bijb. Gen. voor de afdee- ling Arnemuiden e.o. van bet N.B.C. Ds Burger van Nieuw- en St. Joosland leidde den spreker in, waarna deze in een boei ende rede bet belang van bet Genoot schap voor ons volk en niet minder voor de overzeesche gewesten schetste. Gewe zen werd o.a. op de toenemende vraag naar den Bijbel in deze don'kere tijden In verband daarmee werd de groote beteeke- nis van het Genootschap in het licht ge steld. Niet 'het minst voor de Zending in onze overzeesche gewesten, welk gezegend werk zou moeten ingekrompen worden indien niet nog (krachtiger steun door ons volk aan het Genootschap wordt ver leend. Nadat spreker de slechts matig be zochte bijeenkomst met dankgebed had gesloten werd aan den uitgang de z.g_ „heTdenkingscollecte van het N. B. G gehouden. Korfbal. Middelburg. Swift I speelde Zaterdag middag een korfbalwedstrijd tegen Mad- jou I uit Vlissingen. De Vlissingers won nen met echte korfbalcijfers, n.l. 11—0. Vlissingen. Madjou II kreeg bezoek van E. W. W. uit Middelburg. Ook hier was Madjou de winnende partij met 10. DE UITBREIDING VAN DE „ZEELAND"-VLOOT. „Reizen en Trekken", het orgaan der Ned. Reisvereeniging, schrijft over de nieuwe schepen van de St. Mij Zeeland: „De schepen van de Maatschappij „Zee land" zijn voor velen onzer leden geen onbekenden. Het was dan ook daarom, dat wij een bezoek aan het hoofdkantoor van de Maatschappij „Zeeland" zijn gaan brengen, teneinde enkele bijzonderheden over de toekomstige nieuwe aanwinsten van de vloot op te teekenen. Wij werden er ontvangen door de hee ren Kuyk en Ravelli, resp. inspecteur van den nautischen dienst en chef van de passageafdeeling. „Wat zijn zoo al de oorzaken geweest, die U er toe hebben doen besluiten deze beide nieuwe booten te bestellen?", was onze eerste vraag. „Dat wij nieuwe booten gaan bouwen, ligt niet zoo zeer daaraan, dat de oude „op" zijn, dan wel in het feit, dat de omstandigheden waaronder zich het pas sagiersvervoer ontwikkelt, zoo geheel en al in de laatste jaren zijn gewijzigd. at zeewaardigheid en capaciteit betreft be hoeven de „Prinses Juliana", de „Mecklen burg" en de „Oranje Nassau" nog voor geen modern schip onder te doen, maar de passagiersaccommodatie is langzamer hand ontoereikend geworden. Bedenkt u wel, dat wij onze booten destijds als nachtbooten hebben laten bouwen, zoo-a' er practisch niet voldaan kon worden aan den wensch naar voldoende salon ruimte. Dan komt er nog bij, dat de RADIOGRI NAT 101 Het volgend zonden, als de een Dinsdag, 24 Januari. HILVEIRiSU tionaal progra 4,00 VARA, VPRlO, 8,00— 8,00 WiLheli H. E. van Ge 8,45 GTam 10,20 Sopraan matie. 11,2 gram. 1,45 orkest en soli Oranje", hooi „Pro Musica" W. G. Bas. 5,00 Oranje-r Omroeporkest tage. 6,50 dienst. 8,0 8,15 „Een vo beeld. 9,00 hoorspel, m. v. soliste koor. 10,40 bericht in Ind: ANP. en Gram. Re n me o Dii progran de Nationale dag, een Vrijd dag 17 Januar Nationaal 8,00—4,00 AV —8,00 VPRO, 8,00 Openin 8,03Feestred 8,30 Oranj Reportage. concert en Zar 10.15 Verv Gram. 10,' jos", hoorspe (Eventueel va dienst). 12 m. v. soliste 'koor. 12.55 klankbeeld, het bericht in 2,30 Het Omrc verhouding tl klasse passa: klasse ongevee 2 5, zoodat t accommodatie maatregelen r. „Aan de bes gedokterd. Zoo luxe hutten, w gebruikt, wegg plaats een r ten, met een tweede klass spronkelijk ge Nu is echter i stadum gekom onzen tijd mee ten gaan bouw „En wat za nieuwe schepe Spoedig wori dat de nieuwi zullen worden Kanaal- en zijn. Doordat spaart men treft, een wordt het een flinke de volle breede, op zee dan de de 2e kb men het van één Per zalen den bediend hier glas dien zal vertoonen: den grond tjes en stoc zal krijgen rijtuig te van ligs want er daarvan Wij naar N het w bels mog ruil brei ruime geven, pantr aan voord pantr maaltijd tezamen oediend. glasdicht dit p er en stoeltj wori i s< ligstoelen zal aanw verzoeke boven te gemakkelijke smaakvol Diet bar. i Ie kl. en voor de 2e een c datie het het 2e"kl, ship" beg het geval veranda heerlijk zonnedek, Opk in u Projecteerd promenaded' Harwich Noord- gem Deze sluit kl. 1 aandacht e besteed bestudeerei kl. gede begint is. en me bruin 1 te voor aantal beschi De PeQ zal de 2i en lek. wil l-En smaakt likking. tonnage '~1 600 tor

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2