Telegrammen it Zoeklicht. De omroepprogramma's op den nationalen feestdag. Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws Politieberichten Burgerlijke Stand. Laatste Berichten organisatieleider" van ie heeft, blijkens het ver- >enschouw die de heeren Xndië hielden, o.m. het |n wil met knuppels door al die nette tuin- lag, de schuttingen om- slotte het Binnenhof op- Idie zaal binnen te trek- |s de volksontbindende pig zijin hun werk te ver- echter niet; maar men prootscher wijze aanpak- ^1 ij ven strijden, totdat het rolk zal zijh u i t g e - het uitschreeuwen, o n- desnoods, opdat die leringen en droogstop- [en worden. rijden totdat de rood- geeselend door de Jor- teéken, dat het Neder- opgestaan." heeft gewezen op het feit, dat dergelijke oprui- lië openlijk ten aanhoore ^msche bevolking gespro- belang. Izien daarvan is het goed ele uitspraken te signa- I brochures van de N.S.B. zijl ons den waren aard kennen. OPMERKER. WALCHEREN. («land. Odder leiding van El Verlare, werd Dón- alg. vergadering gehou- mjevereen. an het bestuur werd he inde programma vast te Tenheid van de blijde ge- |Kon. Huis: Dadelijk na den der geboorte, mede- Jrauten te paard en door [den nationalen feestdag pohoolkinderen door de door het gemeentebe- Ids te 6 uur een licht- felkinderen met lampions |or de muziekvereen., die dog enkele nummers ten Om 7 uur n.m. Kerk- elijlk op den geboortedag, ationalen feestdag. Om. 8 der leden van de Oran- cht wordt dat van alle wapperen. .ngemoedigd door de aan- [et onlangs geopende ver- [in de Van Cittersstraat, beoefenaren der schaak- dhrn M. J. te Boekhorst Sr. v. d. Wal, plannen op- |ting van een schaak- en Ai. R. Kiesvereen. hield jaarvergadering. De se- I penningmeester brachten luit. Dhr F. de Groot werd [herkozen. Een reeds be- j werd aangevuld door de dhr W. Wouterse. [lichtte de conclusies toe jngsrapport voor het be- jrmede de leden zich kon- Vrijdagmiddag had bij bewoners, een binnen- ij een zekere S. Van een ins woonkamer was een ■vallen, op de brandende deelde zich verder mede hangend dicht hij de voners ontdekten bijtij ds ■mst den brand, en slaag- Kramers water het brandje |an circa drie weken be- wiegje in het woonver- Idvertentle in de rubriek bod" kost slechts 75 cent |ng. I niet. Hij begint nu al af felechte gewoonten van zijn f't er later nog wel eens [krijgen. Wel wie weet let een zucht aan toe, ter- dat de zuster het kereltje droeg, „wie weet of ae L- niet in staat zal zijn om ade zondaar van een va- j Ik heb wel eens van gek ord, en wat jij, Delacoti- root knikte. «g, Delacot: ik moet terwe- Em bevrijd te worden van 1 me binden; 'k moet w n drank al was 't van den jongen, k^ou gx, dat hij ooit merkte wei* ik geweest ben. Wannee 1 ankijk, wel dan vo pet veranderen". liet een reden waarom nu weten", antwoordde m1^ l,daar 't goede het ■kwa, 'God machtiger ia dan Lena gedacht", zei R°S®r' liet graag van den jong het goed zou zijn, dat i wider toezicht plaatste. H ium, is 'tniet, voor ik ben?" zulke (Wordt vervo: ilgd.) Het secretariaat van den Radioraad deelt mede: Per voldoening aan den wensch van den minister van Binnenlandsche Zaken zal op den nationalen feestdag ter gele genheid van de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis door de vier groote omroeporganisaties (AVRO, KRO, NCRV en VARA) een in onderling overleg sa mengesteld „nationaal programma" ver zengd worden. De verzorging van dit programma ge schiedt aldus, dat over den zender Hil versum II (305.5 m) de KRO en de NCRV gemeenschappelijk zullen uitzenden, ter wijl de gemeenschappelijke uitzending van de AVRO en de VARA over de zen ders Hilversum I (Kootwijk 1875 m en Jaarsveld 415 m) zal plaats vinden. Valt dit nationale programma op een dag, dat de AVRO gewoonlijk uitzendt, dan geschiedt de programma-verzorging over Hilversum I van 816 uur door de VARA en van 1624 uur door de AVRO; valt het programma op een dag, waarop de VARA gewoonlijk uitzendt, dan zendt de AVRO uit van 8—16 uur en de VARA van 1624 uur. De taak verdeeling tus- schen den KRO en de NGRV op Hilver sum H is op dezelfde wijze geregeld. Een en ander met dien verstande, dat de VARA gelegenheid krijgt, binnen het kader van dit nationale programma zelf standig een uitzending te verzorgen van 19.20—20 uur. Deze uitzending, welke zoowel over Hilversum I als over Hilver sum II plaats vindt, zal bestaan uit een bijzonderen wijdingsdienst. Voor het geval, dat de geboorte van een Prins of een Prinses mocht plaats vinden op een tijdstip, dat des morgens om 7 uur het heuchelijke feit door mid del van kanonschoten bekend gemaakt zal worden, zullen de uitzendingen van de omroepvereenigingen op dien dag ook om 7 uur 's morgens aanvangen. Voor het geval, dat de blijde gebeurte nis officieel bekend zou worden tegen 12 uur 's nachts, zullen de omroepvereeni gingen haar uitzendingen voortzetten tot uiterlijk 0.30 uur. Bij onvoorziene omstandigheden zal er naar bevind van zaken worden gehan deld. De programma-verzorging naar Oost en West-Indië geschiedt zelfstandig door den Phohi. Arnemuiden. Donderdagavond verga- derde de A. R. kiesvereen. onder presidi um van dhr v. d. Graaff. De ingekomen conclusies van het rapport der bedrijfs- ordening werden besproken en aanvaard. Afgevaardigden naar de Centrale werden benoemd. NOORD-BEVELAND. Kortgene. De Werkmansvereen. „On derlinge Hulp" vergaderde Vrijdagavond onder voorzitterschap van dhr A. Maas Sla. De inkomsten ovter 1937 van het „Eén cents fonds" bedroegen f 163,08; de uitgaven f242,31. Nadeelig slot f79,23. Kasbezit op 1 Jan. 1938 f 483,80. Besloten werd in verband met het na deelig slot de uitkeeringen aan de leden inzake den aankoop van nieuwe brillen af te voeren. Oogoperaties vallen niet on der het bestuursvoorstel. Het bestuur stelde daarna voor om 80 pet uit te koeren van het oorspronkelijke bedrag bij een operatie inplaats van 90 pet. Ook dit werd aangenomen. De inkomsten van „Onderlinge Hulp" tot steun over 1937 waren f 582,43; de uit gaven f 843,93. Nadeelig slot f 261,50. Saldo vorige jaren f 1042,79. Kasbezit op 1 Jan. 1938 f 781,29. Om het nadeelig slot weg te werken, stelde het bestuur voor om 2 dagen te wachten voor dat uitbetaald wordt en in plaats van 15 weken 9 weken uit te 'kee- ren. Het nadeelig slot komt voornamelijk omdat er veel uitkeeringen gedaan zijn aan oudere leden. Daarom zou het be stuur er prijs op stellen, dat de jongeren uit de gemeente lid werden. Uit de vergadering rezen stemmen om de twee wachtdagen af te voeren en om gedurende 9 weken 80 pet. uit te keeren. Dit werd aangenomen. Het bestuur stelde daarna voor, om bij eventueel overlijden, inplaats van f 25, f 15 uit te keeren. Dit werd op f 20 gebracht. Dhrn A. de Waal 'en J. de Looff wer den bij stemming gekozen, inplaats van de aftredende heeren A. Maas (voorz.) en G. Verwey en namen hun benoeming aan. Het bestuurslid Hollestelle deelde daar na mede, dat 21 Jan. a.s. het 40-jarig be staan der vereen, feestelijk herdacht zal worden. De voorzitter treedt dan wegens heugen ouderdeftn af. Valt genoemde datum samen met de blijde gebeurtenis in het Kon. Huis, dan zal de herdenking een week later plaats hebben. De voorzitter sprak daarna een af scheidswoord en bracht aan het bestuur en aan de leden hartelijk dank. Het valt spr. moeilijk afscheid te nemen, maar het moet. Commissaris H. Kramer dankte den voorzitter voor zijn goede leiding, welke spr. gedurende 38 jaar als commissaris heeft meegemaakt. Dhr Joh. Noordhoek bracht namens de leden hartelijk dank Colijnsplaat, Loop der bevolking over de maand December. Ingekomen: Johan Snoep van Nieuw- vliet; Johannis M. Bom van Wissenker- p.l Elizabeth Versluis van Wissenkerke; neter M. Maas en gezin van Kortgene; Dignus G. Verburg vaa 's Gravenzande; Cornelia Verburg van Poortvliet. Vertrokken: Jacoba Verburg naar Wie- ringen; Christiana Huige naar Wissen kerke; Cornelia P. de Waal naar 'a Gra venpolder. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. St Maartensdijk. In de jaarvergadering van de Vereen, van Oud-Leerl. bij L. W. C. pp het eiland Tholen, bleek uit bet verslag van den penningmeester, dat er een goed batig saldo van f 86,98 was en dat het ledenaantal thans 85 bedraagt. Door dhr De Ronde werd een toelich ting gegeven pp de resultaten van het onderzoek op koolzure kalk in de ver schillende polders op het eiland. Uit de verstrekte gegevens bleek wel, dat inzon derheid in de oude polders de koolzure kalk uit de bouwvoor verdwenen is. Waar vaak geklaagd wordt over een minder goeden stand der gewassen, valt dit o.m. uit het kalkgebrek wel te verklaren, want kalk is immers een noodzakelijk element voor den groei der plant. Met klem werd er dan ook op gewezen, dat het ook op het eiland Tholen ten zeerste gewenscht is, dat het regionaal grondonderzoek met kracht wordt aangevat. Besloten werd een interprovinciaal proefveld van zomergerst aan te leggen en wel op het bedrijf van dhr J. Groene- wege alhier. Ter vergelijking zullen een zestal variëteiten in drievoud worden uit gezaaid. Door Ir Dorst, alg. secretaris der Z. L. M., werd een uiteenzetting gegeven van de door de Z. L. M. te stichten Zeeuwsche J eugd-organisatie. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar St. Pancras, P. J. Krop te Ferwerd. Naar Gulpen, J. Spreij cand. te 's Gravenhage. Promotie. Op Vrijdag 21 Jan. a.s. hoopt te pro- moveeren tot doctor in de godgeleerdheid te Utrecht Ds J. K o o p m a n s te 's-Heer Hendrikskinderen op proefschrift, getiteld: „Het oud-kerke lijk dogma in de reformatie, bepaaldelijk bij Calvijn". Zondag 9 Jan. 1938. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries (H.Av.), nm. ds Steinz (H.Av.), av. ds Dippel van Mid delburg (D'ankz.) Lokaal Chr. Bewaarschool, 9.30 u. lees- dienst. Baarland, 2 u. ds Dagevos (Voorber. H.Av.) Wissekerke, vm. leesd., nm. ds v. d. Most van Spijk (Voorber. H.Av.). Ovezande, vm. ds v. Burgeler. Driewegen nm. ds v. Burgeler. Domburg, 9,30 u. ds Nicolai, 6,30 ui ds v. Kooten van Koudekerks (Jeugddienst). Geref. Kerken. Geersdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. ds Datema te Driebergen. Rotterdam krijgt een nieuwe diergaarde. 'Het gemeentebestuur heeft een stuk gronds aangeboden, ongeveer evengroot als het tegenwoordige terrein en gelegen in 'Blijdorp (13Vz h.a.). Als tegenprestatie zal aan de gemeente om niet worden afgestaan een stuk van het tegenwoordige Diergaardeterrein. Alles tezamen, aandeelen inbegrepen, heeft de Diergaarde f 600.000 schuld. Als redder uit den nood verscheen de Stiohtings Volkskracht. Een nieuw op te richten „Stichting Rotterdamsche Dier- gaarne" zal geheel in de plaats treden van de Vereeniging Rotterdamsche Dier gaarde, die ontbonden wordt. Pensioenverplichtingen en personeel worden eveneens overgenomen. Rotterdam krijgt een modernen dieren tuin met roofdierterrassen, apenrotsen en alles wat verder tot den inventaris be hoort. In de verzameling kunnen daar door ook dieren worden opgenomen, die thans in de Diergaarde ontbreken. Men hoopt dat in 1940 alles gereed kan zijn. Gerekend naar het bezoek van niet- leden heeft een Diergaarde te Rotterdam reden van bestaan. In Augustus overtreft bet bezoek ver de 100.000. Tegenwoordig wordt er op de exploi tatie jaarlijks f 40.000 a f 50.000 verloren. De nieuwe inrichting kan met schoone lei beginnen. Ligt de oude Diergaarde bij bet D. P.- station, de nieuwe komt dicht bij den nieuwen Noordelijken uitgang van dat station een afstand van 5 a 7 minuten loopen. Een smokkeltruc die niet opging. Een vrouwelijke amateur-smokkelaar, die uit Luxemburg de Duitsche grens wilde overschrijden, is door de hitte van een kachel verraden. Toen haar gevraagd werd, of zijl iets had aan te geven, en zij ontkennend ant woordde, was de douanebeambte niet te vreden en verzocht hij haar in de wacht kamer te gaan, totdat hij een vrouwelijk ambtenaar had gehaald om haar aan den lijve te onderzoeken. De „verdachte" kreeg een plaats toegewezen bijl een ka chel in het vertrek. Toen de douanebeambte terugkwam, kon hij met één oogopslag vaststellen, dat zijn vermoedens juist gebleken waren: de hitte van de kachel had namelijk een pak rundvet, dat de vrouw tusschen haar kleeren had verborgen, tot smelten ge bracht. Het vet was door haar Meeding heengedrongen en droop op den grond. De vrouw kreeg een flinke boete. Jongen aangereden en zlwaar gewond. Op den drukken verkeersweg RijssenWierden is gister avond een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door mej. O. uit Wierden, reed een met 'n paard bespan nen kar, welke met turf beladen was, achterop. Hoewel deze behoorlijk verlicht was, heeft de automobiliste bet voertuig waarschijnlijk te laat bemerkt. Om een botsing te vermijlden, is zij den wagen toen scherp rechts gepasseerd. Het ge volg hiervan was echter, dat een veer tienjarige jongen, die rechts naast den wagen .liep, door de auto werd gegre pen en ernstig gewond. Mej. O. kon het stuur niet meer houden en reed in een sloot. Zij bracht het er, evenals een inzit tende heer, goed af. De jongen is naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd. Felle brand te Sneek. Gis teravond heeft te Sneek een brand ge woed in de veevoederfabriek „De Vlijt" van de firma Kok. Het vuur ontwikkelde zich zeer snel. De brandweer rukte met groot mate riaal uit. De schade is nog niet te over zien, maar men verwacht toch, dat zij aanzienlijk is, mede, omdat een groote hoeveelheid veekoeken, welke was opge slagen, door het bluschwater voor ge bruik ongesohikt is geworden. Tweejarig kind onder verdachte omstandigheden overleden. Onder verdachte omstan digheden is te Mill overleden een onge veer tweejarig meisje, dat inwoonde bij haar stiefvader, den werkloozen grond werker K. Het lijkje zou wonden hebben vertoond, welke duiden op nalatigheid ten opzichte van de verzorging van het kind. In verband hiermede heeft de ge meentepolitie in samenwerking met de marechaussee uit Grave, den ongeveer '54-jarigen K. gearresteerd en overge bracht naar het arrestantenlokaal te Mill. K. staat als een zonderling bekend, terwijl diens vrouw, de moeder van het kind, niet ten volle over haar geestver mogens beschikt. Ongeluk op onbewaakten overweg. Gistermorgen is te Apel doorn, op den onbewaakten spoorweg overgang de veehandelaar Z. uit Apel doorn per fiets met den trein van Apel doorn naar Zutfen in aanraking geko men, waardoor hij terzijde van de spoor baan werd geworpen en zeer ernstig ge wond werd. Hij is naar het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan onoplettendheid van Z. aangezien het uitzicht daar ter plaatse vrij goed is. Bij een aanrijding gedood. Gisteravond is te Zeist een bediende van een Utrechtsch meubelmagazijn met zijn hoog opgeladen bakfiets met de Zeister tram in botsing gekomen. Het slachtoffer is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Zeist, aan de bekomen verwondingen overleden. Fabrieksgebouw, waar van de huur was afgeloo- peu, iu den nacht afgebro ken. Tot groote verrassing van velen is men begonnen met de afbraak van het gebouw Drakenburgh, aan de Vondellaan te Utrecht. Een verrassing was het ook voor den gebruiker, den heer S. Lantinga, directeur van de N. V. machinefabriek Drakenburg, v.h. D. W. van Rennes, die in dat gebouw is gevestigd. Toen het personeel gistermorgen op het fabrieksterrein kwam, zag het arbeiders bezig het gebouw af te breken, terwijl aan ieder de toegang werd ontzegd. Heelemaal een verrassing was het voor de directie niet. Het huurcontract van het fabrieksgebouw een oud buiten liep op 1 Januari j.l. af en de directie was er nog niet in geslaagd een voort zetting van het bedrijf te verzekeren. Daar de machinefabriek zich contrac tueel verbonden had, het perceel tegen het einde van het afgeloopen jaar te ont ruimen en hieraan inmiddels geen gevolg is gegeven, is de eigenaar Jes nachts om drie uur met eenige werMieden gekomen om, in tegenwoordigheid van de politie, met de afbraak van het gebouw te be ginnen. Deuren werden verwijderd en het dak werd van de pannen ontdaan. Door dit conflict zijn ongeveer 30 man werk loos geworden. De huurder heeft nog getracht, in kort geding van den president der rechtbank een verbod te krijgen om met de afbraak voort te gaan, maar hij is in het ongelijk gesteld. De huurder heeft tenslotte moeten ten toegeven en hij heeft de fabriek ver laten. VERBINDENDVERKLARING VAN COLL. ARBEIDSOVEREENKOMSTEN. Bezwaren veer ondernemingen, welke personeel hebben uit verschillende beroepen. Naar aanleiding van de aangevraagde verbindendverklaring der collectieve ar beidsovereenkomsten voor de bouwbedrij ven, merkt „Dë Nederlandsche Werkge ver" op, dat er aanleiding is om te ver onderstellen, dat het in de bedoeling ligt ook de werkzaamheden van on der- houdspersoneelen alles wat men in eigen beheer laat uitvoeren onder de verbindendverklaring te betrekken. Zoodoende wordt deze aanvrage tot ver bindendverklaring, zegt het blad, van be lang voor tal van ondernemingen bui ten het eigenlijke bouwbedrijf. Het or gaan acht het zaak, dat men zich tijdig van de bepalingen dezer collectieve ar beidsovereenkomsten op de hoogte stelt, ten einde zoo noodig vóór 17 Januari e.k. daartegen bezwaren te kunnen inbrengen bjj den minister van Sociale Zaken. Het blad zegt o.a.: „Dë collectieve ar beidsovereenkomsten worden afgesloten voor bepaalde bedrijven, terwijl vooral groote ondernemingen herhaaldelijk ten eigen behoeve allerlei werkzaamheden verrichten, die gerekend kunnen worden te behooren tot een ander bedrijf, dat door een collectieve arbeidsovereen komst wordt bestreken. Tot dusver gaf dit geen aanleiding tot moeilijkheden. Maar wordt nu zulk een C.A.O. verbindend verklaard, dan is elke onderneming, waarin werkzaamheden worden verricht, die vallen onder de om schrijving van het bedrijf, waarvoor die C.A.O. geldt,, verplicht zich aan alle be palingen van die C.A.O. te houden voor de arbeiders, die deze werkzaamheden uit oefenen, tenzij de minister die onderne ming uitdrukkelijk van (de toepassing van de verbindendverklaarde C.A.O. mocht hebben uitgezonderd." „Het groote bezwaar hiervan is, dat de uniformiteit van de arbeidsvoorwaarden in de onderneming op den duur geheel verloren gaat, indien men met allerlei soorten verbindendverklaarde collectieve arbeidsovereenkomsten te maken krijgt, die in een en dezelfde onderneming kun nen gelden voor diverse categorieën ar beiders. Op deze wijze zullen b.v. ondernemin gen in de metaalindustrie op den duuT rekening moeten houden met de verbin dendverklaarde bepalingen van collectieve arbeidsovereenkomsten, geldende voor typografen '(huisdrukkerijen), electriciens, meubelmakers, stukadoors, schilders, bouwvakarbeiders, enz. Ook uit organisatorisch oogpunt heeft dit groote bezwaren. Men zou het zoo kunnen uitdrukken: de hedrijfsgewij'ze or ganisatie der ondernemingen naar het hoofdbedrijf, dat zijl uitoefenen wordt doorkruist en doorbroken door een be- roepsgewijize groepeering van de in het bebedrijf werkzame arbeiders, vallende onder diverse verbindendverklaarde col lectieve arbeidscontracten, welke oor spronkelijk voor verschillende bedrijven golden, doch welker werkingssfeer thans over het gansche beroep wordt uitge breid. Daarbij komt, dat de werkgevers, aan wie op deze wijze arbeidsvoorwaar den zullen worden opgelegd uit de meest verschillende bedrijven, daarbij geen en kele medezeggenschap hebben, want men kan toch moeilijk verwachten, dat b.v. een onderneming in de metaalindustrie ook lid wordt van de patroonsorganisa ties in de houtbewerking, het schilders bedrijf enz. Waarschuwing. Dë Commissaris van Politie te Roosen daal en Nispen maakt bekend, dat bij hem klachten zijn ingekomen uit het buitenland over benadeling als gevolg van handelingen (verkoop van Belgische Staatspremie-oMigaties op krediet met zoogenaamde koopbewijzen) van de Gre- diet en Effectenbank, directeur H. M. J. W. Engelen, vroeger gevestigd aan de Spoorstraat 64 te Roosendaal. Sedert eenigen tijd is genoemde instel ling niet meer te Roosendaal gevestigd. H. M. J. W. Engelen verblijft te Antwer pen. De poststukken, welke voor de Crediet- en Effectenbank voornoemd binnenko men, worden te Roosendaal afgehaald en mede genomen naar Antwerpen, alwaar „de zaken" worden behandeld. De Commissaris van Politie voornoemd waarschuwt tegen het aangaan van ver bintenissen met voornoemde instelling of met personen, die daarvoor werkzaam zijn. In verband met de zeer vele klachten, die hem den laatsten tijd bereiken, her haalt de Commissaris van Politie te Til burg zijn reeds meerdere malen in de dagbladen gedane mededeeling, dat de „Superbe" niet gevestigd is te Tilburg doch te Zellick bij Brussel. Klachten over het niet terug ontvan gen van photo's, die ter vergrooting aan de „Superbe" zijn opgezonden, kunnen alzoo door hem niet in behandeling wor den genomen. MIDDELBURG. Bevallen: L. M. Liplijn geb. Hoornick, d. Overleden: L. Mesu, 54 j., echtgen. G. Poppe. Ondertrouwd: C. L. de Munter, 27 j. jm. en G. Verdaasdonk, 24 j. jd.; A. C. Debra, 35 j. jm. en W. van den Berge, 33 j. jd. Getrouwd: W. J. de Bruijn, 28 j. jm. en M. Zee, 23 j. jd. (M. C.) Van 29 Dec. 37'—5 Jan. '38 WEMELDINGE. Geboren: Jacomina d.v. M. de Jong en M. G. de Leeuw. Overleden: Mattheus Schouwenaar 71 j. echtg. van J. de Schipper. (I. G.) Over de maand December. ZOUTELANDE. Bevallen: K. Kleine- pier geb. Wondergem, d. Overleden: D. Verstraate, 68 j., echtgen. van J. Adriaanse; K. Jolse, 69 j. echtgen. van P. Ovaa. (M. C.) KAPELLE. Geboren: Gerard Adriaan z. v. J. A. Leijis en F. Verhaagen; Jacoba Neeltje d.v. J. A. de Roo en F. N. Dees; Jan, zoon van J. Hoogstrate en D. M. de Bad; Ida Catharina d.v. J. van Zweden en L. van Driessen; Maria Margaretha d.v. W. Korstanje en C. Kraak; Neeltje Cornelia d.v. C. Paauwe en D. P. Huige; Hendrik Willem z.v. J. F. Schot en J. G. Slot; Janna Jozina d.v. J. Bliek en G. Slabbekoorn; Jacob Johannes z.v. J. M. Huissoon en J. M. G. Schot. SCHORE. Overleden: 12, Leendert Theophile LuYk, 49 j., echtg. van Helena Elisabeth Huysmans. Gehuwd: 9, Jakob Kole 33 j. jmi. te Waarde en Lena Johanna Houtman 23 j. jd te Schore. RILLAND-BATHGeboren: 9, Adri aan Gillis z.v. J. J. de Bokx en J. P. v. d. Vrede; 19, Gornelis z.v. Cornelis de Brui ne en Maria Cornelia van Boven; 24, Jacomina Jacoba d.v. Jacob Nagelkerke en Johanna Blok; 25, Cornelia Elizabeth Angeline d.v. Leo Jacobus Kalle en Jo hanna Maria Dioggen; 29, Pieternella Maria d.v. Jan Eliza Vogelaar en Jaco mina Blok. (I. 0.) KORTGENE. Overleden: 29, Joppa Verburg, 65 j., wed. van Leendert van Gilst. (N.-B.) KATS. Geboren: 4, Tannetje Pieter nella, d. v. Joost Schrier en Lijdia de Wild. Overleden: 4, Lena de Regt, 67 j., wed. van Thomas Maat. (N.-B.) COLIJNSPLAAT. Overleden: 17 Deo., Kornelia de Witte, 62 j„ wed van Fran cois Weststrate. (N.-B.) STAVENISSE. Geboren: Neeltje Jan na d.v. J. A. Nortier en P. Henze. Overleden: J. Steketee 87 j. wed. van D. van Zanten. Gehuwd: H. de Vos 21 j. jm. en Adr, de Rijke 19 j. jd. (Th. Ct.) Felle brand. ROTTERDAM. Vanmorgen vroeg heeft door onbekende oorzaak een brand ge woed in de opslagplaatsen van de N.V. Everest, die een complex gebouwen om vat aan de Nassauhaven. De brandweer heeft den brand zoo deskundig aangepakt dat zij haar vrij spoedig had bedwon gen. Een der houten loodsen, ongeveer 15X50 M. groot, is echter geheel een prooi der vlammen geworden. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 756. Licht op voor fietsen: Zondag 4 u. 34 min. Maandag 4 u. 35 min. MIDDELBURG. Fusie OranjevereenigingiUit het Volk, voor het Volk. Gisteravond werd in de vergadering der Oranjevereeniging besloten op de fusie- voorstellen van Uit het Volk, voor het Volk in te gaan. Dit besluit werd verge makkelijkt doordat de voorzitter der Oranjevereeniging te kennen had gegeven, als voorzitter te bedanken, waardoor er van de 3 door de vereeniging aangewezen bestuursleden om zitting te nemen in het bestuur der Ver. Uit 'het Volk, voor het Volk, 2 dverbleven, n.l. de heeren Hart- hoorn en Kerckmeijer, die beiden in het bestuur van Uit het Volk, voor het Volk zitting zullen nemen. Uit het Volk, voor het Volk heeft zich bereid verklaard reglementswijziging te bevorderen, waardoor de leden van de Oranjevereeniging worden overgenomen met een minimum-contributie van f 1. per jaar. ■—De remmen- en licht- dagen. Van Maandag tot en met Za terdag van de volgende week organiseert de Vereen, voor Veilig Verkeer voor Mid delburg en omgeving, Remmen- en Licht- dagen. De Middelburgsche Politie zal, ge steund door Rijksveldwaoht en Kon. Ma- réchaussée op verschillende, natuurlijk geheime punten in de gemeente controle houden op rijwielen en motorrijtuigen. Bij riewielen zal in het bijzonder op het punt verlichting (achterlicht met rijks- keur) en bij! motorrijtuigen in het bijlzon der op een goede verlichting van letter en nummer, welke nog dikwijls zeer te wen- schen overlaat, worden gelet. Zooals wijl van de Vereen, voor Veilig Verkeer gewoon zijn, zal ook deze actie een „waarschuwend" karakter dragen en zullen eventueels overtreders, indien hun overtreding althans niet getuigt van ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3