TEGEN DEN STROOM Uit de Provincie Aan het Zoeklicht. LOOP DER BEVOLKING. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. WEER EEN DEFECT AAN HR MS •SUMATRA. Koppeling van een iurbine gebroken; Inlandsen stoker gedood. Aneta meldt uit Batavia De kruiser Sumatra heeft een licht defect door het breken van een koppeling van een der turbines. Hierbij is een inlandsch stoker gedood. De kosten van reparatie worden op ten hoogste tweeduizend gulden ge schat. Als de reparatie niet hier te lande tijdens het halfjaarlijksch onderhoud kan geschieden, zal zij in Nederland worden uitgevoerd. Nader wordt gemeld, dat hier een ver gissing in het spel is. Er is niet opnieuw een ongeluk gebeurd. Aneta heeft slechts willen seinen dat de schade van het des tijds gebeurde ongeluk ten hoogste f 2000 bedraagt, en dat de reparatie in Neder land zal worden uitgevoerd, wanneer dit niet tijdens het halfjaarlijlksche onder houd in Indië kan geschieden. WIJNPEEëN VRIJ VAN VEILEN. Naar men aan het Z. Lb.bld. uit be trouwbare bron mededeelt, is de bepa ling, dat de wijnpeeën geveild moeten worden, ingetrokken. Wel blijft de mogelijkheid bestaan, dat men de wijnpeen veilt, waarbij dan een bepaalde minimumprijs, die de peeën moeten opbrengen, is vastgesteld. Nadere bijzonderheden zijn momenteel niet bekend. AANTAL COLLECTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMSTEN IN 1837. In de 12de aflevering van het maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek komen cijfers voor betreffende het aantal op 1 Juni 1937 bestaande col lectieve arbeidsovereenkomsten en de aantallen daarbij betrokken ondernemin gen en werknemers. Laatstbedoelde aan tallen blijken, vergeleken met 1936, met 11 a 12 pet. te zijn toegenomen. Deze vermeerdering blijkt voor een belangrijk deel voor rekening te komen van de landbouwbedrijven, doch ook in de in dustrieels bedrijven ia het aantal onder collectief contract werkzame arbeiders gestegen. Burgemeesters. (De heer H. Hubert, burgemeester van Rijsborgen, heeft met ingang van 6 Febr. a.s. ontslag als zoodanig aangevraagd. Da nieuwe burgemeester van IJzendijke. Gistermiddag om twee uur is de nieuwe burgemeester van IJzendijke, jhr L. von Bönninghauaen tot Herinckbave op fees telijke wijze in die gemeente ingehaald. Na aan de gTens der gemeente door wethouders en gemeentesecretaris te zijn ontvangen, werd de burgemeester in de bebouwde kom der gemeente door een de putatie uit de burgerij begroet. Nagenoeg alle vereenigingen van het stadje hadden zich hier opgesteld en na een défilé werd in optocht door de be- vlagde straten naar bet versierde ge meentehuis vertrokken. Wethouder Ha- verbeke verrichte hier de installatie. Na afloop recipieerde de burgemeester in de laadszaal voor de bevolking. Des avonds werd op het feestelijk ver- liohte marktplein een muziekuitvoering gegeven. Dammen. Uitslag damwedstrijd tusschen 'Goes n en Kapelle I voor de 2e klasse, Af- deeling B, Z. D. B.: F. v. d. LooF. Bos telaar 11; J. SinkeL. van Wel 20; J. MangeJ. Mol 11; M. KikM. de Jager 0—2; J. de Jonge—G. v. Wel 02; A. BliekGh. Nieuwenhuize 02; H. SteinmeijerJ. Balkenende 02; M. MeulenbergL. de Groene 20; A. Ro- mijnseC. Veerhoek 20; J. den Her- de -P. Bruinzeel 02; Kapelle wint dus n 8—12. Aanvaring op de Westerschelde. Het Zweedsche s.s. „Marianne", dat op weg was van Antwerpen naar Zee is gistermiddag tijdens de vaart op de Wes terschelde in aanvaring gekomen met het s.s. „Balboa", eveneens van Zweedsche nationaliteit. Te Terneuzen gestationneer- de sleepbooten zijn uitgevaren voor het eventueel verleenen van assistentie. FEUIL L ET O N. door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 08) o— HOOFDSTUK XXV. De zoon en erfgenaam. „Rook je een sigaar?" vroeg Roger Maitland. Mijnheer Delacot rookte niet veel, maar hij voelde, dat voor deze gele genheid een sigaar geen kwaad kon. Zijn gastheer zou de ontmoeting ongetwijfeld vertrouwelijker vinden wanneer zij sa men een sigaartje zaten te rooken. Daar om nam hij de hem aangeboden sigaar aan, en gedurende eenige ©ogenblikken zaten beide mannen zwijgend te rooken. Ze waren bij het vuur gezeten in Ro gera rooksalon. 't Was een in alles onder scheiden tweetal, en toch was deze buur man van Roger Maitland den laatsten tijd do eenigste, die hij nog wel graag eens Lij zich zag. Hij was ook al eerder op be zoek geweest en het niet gebruiken van de stereotiepe woorden van deelneming maakten, dat Roger Maitland hem wel moéhi. Daarbij Mf •w GEMEENTE 1 Januari 1937 Geboren Gevestigd HuweL Overleden Vertrokken 1 Januari 1938 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Koudekerke 2083 2115 4198 35 31 66 187 183 370 18 26 44 149 155 304 2138 2148 4286 Vogelwaarde 2107 1909 4016 40 27 67 62 58 120 23 27 18 45 66 85 151 2116 1891 4007 Aardenburg 1032 1050 2082 13 21 34 64 24 88 17 14 31 68 68 136 1024 1053 2077 Zoutelande 935 13 11 24 15 15 30 5 4 9 26 23 49 485 446 931 Colijnsplaat 1907 15 21 36 20 19 39 7 7 14 27 45 72 981 915 1896 619 6 3 9 6 8 14 4 4 8 15 15 30 323 281 604 Noordgouwe 's H. Arendskerke 420 416 836 6 8 14 22 18 40 3 2 5 27 32 59 418 408 826 2177 2135 4312 46 47 93 54 74 128 27 23 21 44 79 104 183 2175 2131 4306 Ierseke 2140 2132 4272 52 38 90 36 60 96 22 16 33 49 73 81 154 2039 2116 4255 Schore 474 448 922 12 4 16 22 27 49 9 5 2 7 37 44 81 466 433 899 Poortvliet 873 824 1697 18 16 34 8 19 27 18 6 7 13 41 40 81 852 812 1664 Oud-Vosmeer 1159 1083 2242 27 13 40 23 31 54 20 7 27 26 35 61 1163 1085 2248 Scherpenisse 635 633 1288 3 10 13 12 19 31 7 9 9 18 18 31 49 623 642 1265 St. Annaland 1404 1300 2704 18 21 39 17 23 40 21 16 12 28 28 48 76 1395 1284 2679 Brouwershaven 587 624 1211 1 1 2 2 2 1 3 585 622 1207 Een nader bericht meldt, dat de „Ma rianne", die lichte averij heeft gekregen aan het voorschip aan bakboordzijde, de haven van Vlissingen is binnengeloopen voor onderzoek en eventueele reparatie. De „Marianne" was op weg van Ant werpen naar Novvesundert; de „Balbao" van Antwerpen naar San Francisco. Naar men nader verneemt ligt de averij, welke de „Marianne" heeft bekomen, boven de waterlijn. Verwacht wordt, dat het schip na goedkeuring door den expert de reis zal voortzetten. De „Balbao" heeft de reis reeds ver volgd. ■—Film Batakzending. Zooals per advertentie reeds werd medegedeeld zal a.s. Dinsdag 11 Januari in de Geref. Kerk alhier een film worden vertoond, betreffende de zending in de Batak-lan- den. De Batakzending op Sumatra heeft in October j.l. haar 75-jarig bestaan her dacht. Op zeer bijzondere wijze is dit werk, ondernomen door de Rijnsche zen ding door God gezegend, zoo zelfs, dat nu de Batakkerk ongeveor 400.000 leden telt. Van dit zendingswerk zal a.s. Dinsdag avond een beeld worden gegeven. De or ganisatie van dezen avond draagt een in terkerkelijk karakter en verwacht wordt dan ook dat heel het Prot. Christelijk volksdeel in Goes en omgeving tot het welslagen zal meewerken en op deze wijz8 dezen zoo gezegenden arbeid steunen. Gaarne wekken wij daartoe op. Zooals werd gepubliceerd wordt 's middags half 5 een kindervoorstelling gegeven, waarna om 8 uur de gewone vertooning volgt. Krabbendijke. Op eenigszina feestelijke wijze werd Woensdagavond in het ge meentehuis het feit herdacht, dat het 1 Januari j.l. 10 jaar geleden was, dat de gemeenteveldwachter A. J. Guiran als zoodanig in dienst trad van de gemeente Krabbendijke. Nadat de jubilaris met zijn gezin was binnengeleid, wenschte de voorzitter hem met zijn 10-jarig ambtsjubileum van har te geluk. Hij wees er o.m. op, dat het hem in het afgeloopen jaar duidelijk was ge worden, dat de gemeente Krabbendijke zich gelukkig mag prijzen een veldwach ter te bezitten zooals Guiran er een is. Hij spreekt de hoop uit, dat de jubilaris met voldoening en ook met genoegen op de afgeloopen periode zal kunnen terug zien ook al zijn er in de achter hem lig gende jaren moeilijke en misschien wel zeer moeilijke perioden voor hem geweest Spreker besluit zijn toespraak met den wensoh uit te spreken dat het God moge behagen hem nog vele jaren werkzaam te laten zijn in het belang van de ge meente Krabbendijke en te midden van al degenen, die hem lief zijn. Namens vele ingezetenen die door hun werkkring meer in het bijzonder met den veldwachter in aanraking zijn gekomen, bood spr. een kleine herinnering in den vorm van een vulpen met vulpotlood aan, terwijl het overschot van de binengeko- men gelden in den vorm van een spaar bankboekje werd overhandigd. Na een korte pauze, waarin de aanwe zigen door de zorg van de echtgenoote van den burgemeester op enkele verver- schingen werden onthaald, voerde de ge- man, wat, daar Roger Maitland sinds deu dood van D'aphne zelf veel zweeg, in zijn oogen een tweede aantrekkelijkheid was Zij hadden thans echter eenige minu ten zwijgend zitten rooken toen Roger de stilte verbrak door uiting te geven aan zijn gedachten. ,,'tls een aardig klein ventje", zei hij met een glimlach. Hij had zijn zoon en erfgenaam niet eerder tegenover Delacot genoemd, en de laatste was veriast, hoewel hij verstan dig genoeg was dit niet te doen blijken niet alleen om de woorden, maar vooral om den toon waarop ze gesproken wer den. „Hoe zal het heeten?" vroeg hij. „Wel, 'kheb daarover nog niet eerder nagedacht", antwoordde Roger. „Ik ge loof, dat het maar het beste is, dat ik hem christelijk laat opvoeden ik denk wel, dat zij zoo iets zou hebben ge- wenscht". „Ja, 'k geloof het ook wel", antwoordr de de heer Delacot. Geon van beiden sprak thans, waarom Roger nog eens het stilzwijgen verbrak. „Ik zeg, Delacot", zei hij ernstig, „de kleine jongen vraagt een hoop zorg; de verantwoording voor mij is haast ta groot. Ik voelde mij nooit vreemder, ik verzeker het je, dan gisteravond toen ik hem in zijn wiegje ben gaan zien; 'k moet •yvyv* (4is wir. sovoJbieJs jast meente-secretaris het woord namens het gemeentepersoneel. Vervolgens sprak dhr Tollenaar, als een der oudste aanwezige Krabbendijkenaren nog enkele woorden van waardeering tot den jubilaris. De jubilaris verklaarde, dat deze hul diging hem geheel en al overrompeld heeft. Hartelijk dankt spr. voor de goede woorden en het blijk van waardeering. Nog geruimen tijd bleef men hierna gezellig hijeen en werd nog voorlezing ge daan van een door Weth. Haverhoek, die verhinderd was aanwezig te zijn, aan den jubilaris gezonden felicitatiebrief. Rilland-Bath. Een brutale dief at a 1 kwam gisteren alhier aan het licht. Een bewoner van Eigen Erf, zekere G. T., vermiste ongeveer een maand ge leden uit zijn tuin aan den Derden weg alhier 15 jonge appelboompjes. De zaak werd in handen der politie gegeven, waar op deze een onderzoek insteldo en de ver miste boompjes aantrof in den tuin van zekere M. v .d. A. alhier, waar ze reeds waren geplant. Deze bekende den diefstal. Bij nader onderzoek werden ook nog twee broeiramen, welke een maand geleden waren vermist van het erf van den tim merman N. in zijn bezit gevonden. Ook deze bekende hij te hebben weggenomen. Dé politie nam boompjes en ramen in beslag en v. d. A. zal zich nader voor de Justitie moeten verantwoorden. i Bij de dezer dagen gehouden bespreking tusschen den Burge meester en een vertegenwoordiger van den N.C.L.B., waarbij heel wat misverstand werd opgehelderd, is gebleken, dat niet al de onlangs gemelde klachten juist wa ren. Ongeorganiseerden, die in te voor- deelige positie verkeerden, waren er slechts 2, waarvan nog één met een groot gezin. De Kerstgave is verstrekt geworden, op aanzienlijk ruimere schaal dan vorig jaar, terwijl de georganiseerden 3 dagen per week uit de kas trekken en 3 dagen in werkverschaffing zijn. Ernstige over weging van kas- en kolentoeslag is toe gezegd. Voor de groote Prov. Verg. te Goes op 18 Jan, hebben zich thans reeds onge veer 60 deelnemers uit deze afdeeling opgegeven. lersske. Het bestuur der Oranjevereni ging besprak de feestelijkheden ter gele genheid van de a.s. geboorte van een Prins of Prinses. Aan de predikanten van Geref. Kerk en Vrije Evang. gemeente zal worden ver zocht in een te houden kerkdienst voor te gaan. Aan de kerkvoogdij der Neder!. Herv. Gem. is bereids gevraagd voor dit doel over hun kerkgebouw te mogen be schikken. De feestelijkheden voor kinderen zullen beperkt blijven tot tractatie op school en het houden van wedstrijden in hoepelen en touwtje springen. Voorbereidingen voor het organiseeren van een lichtstoet door volwassenen zijn door verschillende buurt vereenigingen getroffen. Voor dit doel worden door de Oranjevereeniging prijzen beschikbaar gesteld. Op de Paardenmarkt zal een vreugde- vuurboom worden ontstoken. Het feit van de geboorte zal worden aangekondigd door klokgelui en herauten. een paar oogen alsof hij wilde zeggen: „Je doet er goed aan eens naar mij te komen kijken; ik ben je zoon, zooals je weet". Mijnheer Dtelacot lachtte. „Ik zou hem wel eens willen zien", zei hij. „Zeg, wil je dat?" zei Roger, beide ver rukt en verrast. „Ik had het niet kunnen denken, daar ik uit ondervinding weet, dat andermans baby's weinig aantrekke lijk zijn. Maar ik heb 'tkind beneden", liet hij er op volgen, bellend, „en ik hoop, dat hij zich zal gedragen zooals mijn zoon en erfgenaam betaamt". Dutton gaf de boodschap door aan de verpleegster. „Hij gaat een nieuw leven beginnen", zei hij. De verpleegster, die er niets van moest hebben de baby naar de rooksalon te transporteerén, antwoordde niet. Ze had het al eens eerder moeten doen, ook ge heel tegen haar zin, maar ze had wel on dervonden, dat er niet met mijnheer Mait land over te praten viel. „Leg de kleine jongen op de sofa, zus ter", zei Roger toen ze in de deuropening verscheen; „ik moet hem eens aan mijn vriend hier laten zien. Ik zal bellen zoo gauw hij kan worden teruggehaald". „Ze moet er niets van hebben", zei Ro ger met een lach, toen zij de kamer ver laten had; „ze meent, dat niemand op Am fpsgar- bv. «ssast den stj aflibes. iNu Voorloopig ia besloten, wanneer het feit van de geboorte bekend wordt voorm. vóór half 12, dat dan om 2 uur de kerk dienst zal worden gehouden, terwijl des avonds om 6 uur een lichtstoet gefor meerd zal worden gevolgd door het ont steken van het vreugdevuur. De kinderwedstrijden zullen dan plaats vinden den volgenden dag om 11 uur. Bij bekendmaking na half 12 zal dien dag 's avonds de kerkdienst worden ge houden en mogelijk ontsteken van het vreugdevuur plaats vinden, terwijl de rest van het programma voor den volgenden dag zal blijven bewaard. Aan de muziekvereen. „Mozart" zal medewerking worden verzocht. (I. G.) Benoemd tot controleur der steun- verleening en werkverschaffing te Leer dam, de heer P. J. Pekaar, thans te Yer- Waarde. Donderdagavond werd in de melksalon een vergadering gehouden van de oranjevereeniging onder voorzitter schap van den 'heer A. Dek. In plaats van wijlen den heer L. Traas werd als be stuurslid gekozen de heer Matth. van Houte. Het volgende programma werd vastgesteld voor den dag na het bekend maken van de te verwachten blijde ge beurtenis in het Koninklijk Huis. 8 uur: Klokgelui en heraut te paard. 8.30 uur: muziek van den toren. 9.30 uur: 'kerk dienst. 1 uur: Optocht. 2 uur: Schoolfeest en gecostumeerde voetbalwedstrijd. 6 uur: Lichtstoet. 8 uur: Vreugdevuur. Ook zal een etalagawedstrfjd en een verlichtings wedstrijd worden gehouden. Ovezande. Vrijdagmorgen vergaderde de raad. Besloten werd in de gemeen schappelijke regeling aangegaan met de gemeenten Heinkenszand en 's-Heeren- hoek voor de controle op de werkloozen de door den Minister van Sociale Zaken voorgestelde wijziging aan te brengen. In verband met een oude regeling van het jaar 1865, betreffende het onderhou den van zekere wegsgedeelten gelegen buiten de gemeente Ovezand, werd beslo ten met de hierbij betrokken gemeente besturen te confereeren, teneinde hierin veranderingen aan te brengen. Met het ingekomen plan van den Prov. Waterstaat tot verbetering van den weg Ovezand^-Gravenpolder kon men zich niet vereenigen, daar men het totaal ver keerd achtte, den nieuwen weg gedeelte lijk achterom het 'dorp te leggen. Met alg. stemmen werd besloten tot verbetering van dezen weg vanaf den Achterdijk tot aan de grens der gemeente Nisse, indien deze door de dorpsstraat zal worden ge legd. Kapelle. Loop der bevolking over de maan'd December. Ingekomen: Da. Leijs, van Goes naar Kapelle, A 241; Me. A. Eggebeen, van Amsterdam naar Kapelle A 117; Jac. Touw en echtgen., van Goes naar Kapelle, A 128. Vertrokken: Chr. Sinke en gezin, van Biezelinge naar Schore; M. A. van de Sande, van Biezelinge naar Heinkens>- zand, A 144; Pa. van Oosten, van Bieze linge naar Haarlemmerliede, 'Spaarndam; Ja. de Visser, van Kapelle naar Hilver sum, 's-Gravelandscheweg 39. Schore. Loop der bevolking over Dec. Ingekomen Ghristiaan Sinke en gezin, veehouder, van Kapelle; Cornelis van Koeveringe, zonder beroep, van Kapelle. kijk naar den deugniet, Delacot", zei hij, zijn sigaar op den schoorsteenmantel leg gend en zich over den jongen heenbui gend; „is het geen wonder klein ventje? Heb je eerder zulke belachelijk kleine handen gezien. Wel, kijk eens, hij houdt den vinger van zijn vader vast! Dat is knap, oude man. Je kent je oude vader, als is 'took een slecht soort. Zie je, hij knipoogt tegen me, even zeker als ik hier sta. En te denken", zei hij plotseling op staande en zijn sigaar opnemende, „te denken dat 't kind van Daphne en mij is". „Je draagt een heele verantwoordelijk heid", zei Delacot. Roger knikte, stil kijkend naar zijn zoon. „Zoo denk ik er ook over", zei hij na eenige oogenblikken, „en ik geloof, dat 't beste is, dat de kleine bedelaar christe lijk wordt opgevoed. Maar 'k wil er geen drukte van hebben", liet hij er haastig op volgen. ,,'tKind kan gedoopt worden, maar die preciese schoonmoeder van me moet me niet op 't dak komen vallen, met koek, gebak en welke andere zaken meer. Alleen de verpleegster en ik kunnen het wel opknappen en dan natuurlijk moet de jongen er bij zijn en de dominé. 'k Zie nu al mijn schoonmoeders gezicht wanneer zij hoort, dat de jongen gedoopt is en dat ik haar niet geraadpleegd heb over den naam. Ho, ho, vent! Ga je schreeu- v*ea! Hij swat zeker niets van de rook De „algemeen organisatieleider" van de N.S.B. in Indië heeft, blijkens het ver slag van een wapenschouw die de heeren van de N.S.B. in Indië hielden, o.m. het volgende gezegd: „Gaarne zouden wij met knuppels op willen trekken door al die nette tuin tjes van Den Haag, de schuttingen om verwerpen en tenslotte het Binnenhof op- marcheeren om die zaal binnen te trek ken, waar thans de volksontbindende krachten nog bezig zijtn hun werk te ver richten. Dit gaat echter niet; maar men zal de zaak op grootsoher wijze aanpak ken. Wij zullen blijven strijden, totdat het Nederlandsche volk zal zijn uitge mest, we zullen het uitschreeuwen, o n- fatsoenlijk desnoods, opdat die slaapmutsen, slümeringen en droogstop pels wakker zullen worden. Wij zullen strijden totdat de rood zwarte bloedslag geeselend door de Jor- daan trekt ten teéken, dat het Neder landsche volk is opgestaan." Mr Marchant heeft gewezen op het merkwaardige feit, dat dergelijke oprui ende taal in Indië openlijk ten aanhooro ook van de inheemsche bevolking gespro ken kan worden. Dat is óók van belang. Maar ook afgezien daarvan is het goed dergelijke officieele uitspraken te signa- leeren. Beter dan alle brochures van de N.S.B. bij elkaar leeren zij' ons den waren aard van deze beweging kennen. OPMERKER. N.- en St. Jootland. Onder leiding van den voorz., dhr E. Verlare, werd Don derdagavond een alg. vergadering gehou den van de Oranjevereen. Op voorstel van het bestuur werd be sloten het volgende programma vast te stellen ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis in het Kon. Huis: Dadelijk na het bekend worden der geboorte, medo- deeling door herauten te paard en do' klokluiden. Op den nationalen feestdag tractatie der schoolkinderen door du Oranjevereen. en door het gemeentebe stuur. Des avonds te 6 uur een licht stoet van schoolkinderen mot lampion s voorafgegaan door de muziekvereen., die na afloop ook nog enkele nummers ten beste zal geven. Om 7 uur n.m. Kerk dienst, zoo mogelijk op den geboortedag, anders op den nationalen feestdag. Om 8 uur samenkomst der leden van de Oran jevereen. Verwacht wordt dat van alle huizen de vlag zal wapperen. St Laurens. Aangemoedigd door de aan wezigheid van het onlangs geopende ver- eenigingslokaal in de Van Gittersstraat, hebben eenige beoefenaren der schaad- en damsport, n.l. dhrn M. J. te Boekhor. t B. Verburg en J. v. d. Wal, plannen op gevat tot oprichting van een schaak- en damclub. Ritthem. De A. R. Kiesvereen. hield gisteravond haar jaarvergadering. De se cretaris en de penningmeester brachten hun jaarverslag uit. Dhr F. de Groot werd als bestuurslid herkozen. Een reeds be staande vacature werd aangevuld door de verkiezing van dhr W. Wouterse. De voorzitter lichtte de conclusies toe van hot ordeningsrapport voor het be drijfsleven, waarmede de leden zich kon den vereenigen. Arnemuiden. Vrijdagmiddag had bij afwezigheid der bewoners, een binnen brand plaats 'bij een zekere S. Van een droogrek in diens woonkamer was een kleedingstuk gevallen, op de brandende kachel. Het vuur deelde zich verder mede aan een deken, hangend dicht bij de kachel. De bewoners ontdekten bijtijds bij hun thuiskomst den brand, en slaag den er in met emmers water het brandje te blusschen. Een kindje van circa drie weken be vond zich in een wiegje in het woonver trek. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cenl bij vooruitbetaling. hebben. Allicht niet. Hij begint nu al af te geven op de slechte gewoonten van zijn vader. Ik kan 't er later nog wel eens mee te stellen krijgen. Wel wie weet voegde hij er met een zucht aan toe, ter wijl hij toekeek, dat de zuster het kereltje uit de kamer droeg, „wie weet of de kleine vent later niet in staat zal zijn om die verharde oude zondaar van een var der te bekeeren. Ik heb wel eens van gek ker dingen gehoord, en wat jij, Delacot! Mijnheer Delacot knikte. „Wat ik je zeg, Delacot: ik moet ter we reld iets doen om bevrijd te worden van de ketenen, die me binden; 'k moet los worden van den drank al was 't alleen maar ter wille van den jongen. "kZoo niet graag willen, dat hij ooit merkte welk een ellendeling ik geweest ben. Wanneer ik het ventje aankijk, wel dan voel ik dat ik me moet veranderen". „Er ia ook niet een reden waarom -1 het zou moeten weten", antwoordde mijn heer Delacot, „daar 't goede het kwade overwint en God machtiger is dan de duivel." „Ik heb wel eens gedacht", zei Roger, „al zie ik mij niet graag van den jongen gescheiden, dat het goed zou zijn, dat i mij een poosje onder toezicht plaatste, K is een sanatorium, is 't niet, voor zulk0 zwakkelingen als ik ben?" (Wordt vei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2