TEGEN DEN STROOM Radioprogramma. EER! Princ Nieuw vlo M FEUILLETON Gemengd Mieuws Rechtszaken ZAT] 52e J. Oostkapelle. Het Bestuur van de Oran- jevereen. heeft het volgende programma vastgesteld voor den dag na het bekend maken van de te verwachten blijde ge beurtenis in het Koninklijk Huis. 10 uur v.m.: samenkomst in de kerkge bouwen; 2 uur nam.: tractatie der school kinderen; 'sav. 7 uur: muziek en zang; 8.30 uur: lichtstoet; 10 uur: vreugdevuur. Nieuw- en St. Joosland. Dinsdag hield de jongensclub „Gelo" alhier haar jaar vergadering. De leider, de heer W. C. Keim, herinnerde er in zijn openings woord aan, dat juist op dezen dag de vereeniging vijf jaar bestaat. Vol animo werd door de jongens het programma vlot afgewerkt. Gelukwenschen werden uitgesproken namens Chr. Nat. Werk mansbond en Chr. Jeugdcentrale. Ook werd door den heer W. Joosse een boeiend verhaal verteld. ZUID-BEVELAND. Borssele. Maandagavond hield de ijs- club „De Winterkoning" alhier haar jaarvergadering. Voorzitter dhr J. Rot tier. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de club thans 66 leden telt. De penningmeester sloot zijn boeken met in totaal aan baten van f 158,52. De voorz. deelde mede, dat van B. en W. vergun ning was verkregen om ijsbanen aan te leggen op de Westeindsche weel onder voorbehoud dat er een genoegzaam aan tal bijlen tot behoud van den vischstand in worden gehakt. Het loon van den baanveger wordt weer vastgesteld op f 2,25 per dag plus 1 cent van elk door hem verkocht kaar tje. Als baanveger wordt weder aange wezen A. Servaas. De contributie bleef onveranderd. Dhr W. van Liere stelde vragen over het aanleggen van een kunstijsbaan naast de gewone banen, en J. Dekker over electrische verlichting, waarvan de inwilliging telkens weer stuitte op de fi nanciën. Tenslotte stelde N. de Regt nog een vraag aangaande het optreden van de vereeniging op den Zondag in verband met de Zondagsrust. De meerderheid sprak zioh tegen Zondagsrust uit. Men woos op het reglement, blijkens hetwelk het bestuur verplicht is voortdurend de banen berijdbaar te houden, en voorts wil dozo vereeniging neutraal genoemd zijni De vergadering was door slechts 14 leden bezocht, waarvan 6 bestuursleden. NOORD-BEVELAND. Kortgiene. Woensdagavond hield het muziekgez. „Eendracht maakt Macht" al hier baar jaarvergadering onder voorzit terschap van dhr P. G. Schippers. Uit bet verslag bleek, dat de vereen, goede vorderingen heeft gemaakt. Het aantal werkende leden is thans gestegen tot 30. Ook zijn er nog 7 leerlingen in op leiding. Besloten werd weder aan bet Bondsconcours deel te nemen. Tevens werd besloten om ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum in 1939, te trachten al hier het Bondsconcours te organiseeren. In het geheel werden in het afgeloopen jaar 9 concerten gegeven, terwijl buiten dien nog is meegewerkt op 7 Januari, 30 April en 31 Augustus 1937, alsmede bij het vertrek van burgemeester Koster en de installatie van burgemeester Schuit. Bij de a.s. blijde gebeurtenis zal de ver eeniging zich vanzelfsprekend weder ter beschikking stellen. Ten slotte dankte de voorzitter de leden voor hun ambitie, en in het bijzonder den directeur, dhr Adr. B. Holster voor zijn vele moeiten en opofferingen. DALING VAN DE EIERPRIJZEN. Door concurrentie van Denemarken. Uit Barneveld wordt gemeld: Door een plotselinge concurrentie van Denemarksche zijde op de Engelsche markt, daalden de eierprijzen op de eerste markt van dit jaar vrij sterk. De export is door de groote prijsverlaging der Deen- sche eieren in moeilijkheden gekomen en de afzetmogelijkheden zullen de eerste dagen wel zeer onzeker blijven. Om ex- door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 67.) o— „Ga met me mee, Doris", zei ze, met één oogopslag ziende, dat haar vriendin van streek was; „kun je er niet een oogenblikje tusschen uit breken?" En Doris, die geen goed excuus had voor een directen terugkeer, deed, wat Katharine vroeg en keerde met haar te rug, terwijl mijnheer Delacot zijns weegs ging. Maar D'oris voelde zich bij Katharine niet op haar gemak. Er was iets tusschen hen beide gekomen; de wereld scheen haar veranderd sinds zij dien morgen het huis had verlaten. Zij kon niet ver geten dien glans van geluk op het gelaat van Katharine, zoowel als op dat van mijnheer Delacot, toen zij zoo plotseling tegenover hen was komen te staan op den weg. Zij spiaken over Daphne en over het kind, dat zij had nagelaten; over 'twerk van Doris en over haar meisjesvereeni- ging; over Katharine's verblijf in Tor quay; maar bij dat alles voelde D'oris heel sterk?, dat zij niet als anders was, port naar Engeland te behouden zullen verdere dalingen der eierprijzen geboden zijn, hetgeen trouwens verwacht wordt, daar ook de vraag in het binnonland veel minder is geworden, Naar Duitschland is weer regelmatig geleverd, hoewel er nog geen contingent is vastgesteld. In afwachting daarvan is evenwel bepaald, dat voorloopig hetzelfde kwantum geleverd kan worden als in De cember. MOND- EN KLAUWZEER. Ruim 8400 dieren aan de ziekte gestorven In de week van 26 December tot en met 1 Jan. hadden de volgende sterfgevallen tengevolge van mond- en klauwzeer plaats, waarbiji de totalen sedert 19 Sep tember j.l. tusschen haakjes zijn ge plaatst: 71 (2697) runderen, 121 (3016) kalveren, 95 (2486) varkens en biggen, 4 (185) schapen en 0 (46) geiten. In totaal zijn tot dusver derhalve 8430 dieren aan de ziekte bezweken ofwel ge middeld 562 per week. Wanneer men nu ziet, dat in de afgeloopen week 290 die ren zijn gestorven, dan mag tevens het gelukkig verschijnsel worden geconsta teerd dat het aantal sterfgevallen thans eindelijk een aanzienlijke daling vertoont. Of het leed nu weldra geleden zal zijn? Uitvoer van koudbloeds naar Duitschland. De commissie voor den uitvoer van koudbloedpaarden naar Duitschland zal in de maanden Januari en Februari, aanvangende 10 Januari te Valkenburg 3-, 4-, 5- en 6-jarige zware trekpaarden afnemen. Achtereenvolgens zullen worden bozocht do exporteurs van koudbloed paarden te Valkenburg, Roermond, Eist, Gorinchem, Roosendaal, Groningen, Al melo, Winterswijk, Utrecht en ten slotte Zwolle op Zaterdag 19 Februari. In elk dier plaatsen zullen 20 tot 25 stuks wor den afgenomen. ZAG ER ERNSTIG ZIEK UIT DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Dankbaar voor een goede raad. „Do directeur van oen firma waar ik zaken mee deed, was gedwongen 12 wo ken in bod te blijven door zijn rheumati- srhö pijnen. Toon hij woer terugkwam, zag hij er uit of hij ernstig ziek was. Op mijn vraag, welke behandeling hij gehad bad, antwoordde hij: „Allerlei en U ziet wat er van mij geworden is". Toen vroeg ik hem of hij Kruschen Salts al had geprobeerd. Hij deed het en binnen zes maanden was hij totaal veranderd en bedankte mij iederen keer als ik bij: hem kwam". Mevr. J. L. T. Rheumatische pijnen, jicht, ischias e.d. ontstaan doordat zich in Uw lichaam afvalstoffen ophoopen, die Uw bloed ern stig verontreinigen. Kruschen Salts zorgt voor een geregelde afdoende verwijdering van alle schadelijke stoffen, zoodat de oorzaak Uwer pijnen wordt weggenomen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, I 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. (Adv.) A u t o 's te water. Te Slochteren is gisteren tengevolge van de gladheid van den weg een auto van de pharmaceutische fabriek van de firma Mijnhardt uit Sneek geslipt en in een sloot geraakt. De eenige inzittende, een reiziger van de firma, wonende te Hilversum, sprong uit den wagen; hij liep daarbij verwondingen op en werd, na door een dokter voorloopig te zijn verbonden, naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht. Gisteravond is te Leiden, tengevolge van de gladheid van den weg, de 38- jarige mevr. v. B. uit Aerdenhout met een door haar bestuurde auto, waarin nog twee kinderen van 8 en 10 jaar gezeten waren, in het water van het Utreehtsche Jaagpad gereden. Mevr. van B. wist zich zelf uit de auto te redden en heeft vervolgens haar twee kinderen uit de auto getrokken. Met be hulp van iemand op den walkant werden alle drie op het droge gebracht. dat zij- niet natuurlijk was. Katharine merkte ook wel eenige verandering bij haar op, maar woet dit aan oververmoeid heid en aan den schok tengevolge van den dood van Daphne. Het is vreemd hoe een blik, een woord, een lach, soms de macht heeft om de we reld voor een tijd een somber aspect te geven; ja soms wel voor altijd; en hoe, aan den anderen kant, dezelfde dingen in staat zijn om wat vroeger vervelend, saai scheen, te omstralen met een het oog bekorenden goudglans. De wereld leek Doris erg somber, toen ze terug naar Stonely fietste en ze kon de wereld rondom zich slechts zien door een mist van tranen, terwijl ze de zon niet zag, die haar vroolijk bestraalde; en de vogels niet hoorde zingen. Voor 't eerst in haar leven voelde zij zich, toen ze haar hoed en mantel weg hing, heel erg eenzaam. Maar gelukkig voor ons, de wereld staat niet stil wanneer wij' somber en be droefd zijn. Of 'tons prettig is of niet, wij zijn gedwongen met haar op en neer te gaan. Nog maar nauwelijks had Doris hoed en mantel weggehangen toen Johanna aan de deur tikte. „Juffrouw D'oris, dat ondeugende nest uit uw meisjes vereeniging is er geweest om u te spreken. Ik heb haar gezegd, dat u den heelen dag bezet was en haar niet Malversatios bij een zie kenfonds. Do politie te Enschedé heeft tegen vier voormalige bestuursleden van het Nieuw ambachtsliedenzieken fonds aldaar en tegen den bode-admini strateur van dat fonds procesverbaal op gemaakt wegens verduistering van ruim veertienhonderd gulden. Gebleken is, dat van het vroeger aan dat ziekenfonds verbonden uitkeerings- fonds, dat geliquideerd is, een belangrijk bedrag was overgebleven, waarvan de bestuursleden diverse uitstapjes bekostig den. Daarna verdeelden zij de resteerende gelden onder elkander en verbrandden ze alle bescheiden. Een der bestuursleden is inmiddels overleden. De bode-administrateur beeft het geld wel aangenomen, maar het nog denzelf den avond in de kas teruggestort. De ledenvergadering beeft hem gehandhaafd, doch de bestuursleden werden vervangen. Het nieuw ambachtslieden-ziekenfonds is een fonds van kleinen omvang. D o o* r kolendamp ver giftigd. Gistermorgen heeft men den koster van de R. K. kerk te Borne bewus teloos in de stookplaats van de centrale verwarming gevonden. Hij bleek door ko lendampvergiftiging om het leven te zijn gekomen. Het slachtoffer laat een vrouw en zeven kinderen achter. Twee Baarnsche kleuters in het Paleis Soestdijk. Bij zijn thuiskomst heeft Prins Bernhard van vele kanten bloemen ontvangen. Talrijke bloemstukken uit het geheele land wer den Woensdag ten paloize bezorgd. De veldwachters, die als trouwe bewa kers nauwlettend toezien wie mag wor den toegelaten, werden gisteren „overrom peld" door twee Baarnsche kleuters, de zevenjarige Marianne Romijn en haar vijfjarig broertje Kees, wonende te Baarn. Marianne had in haar kleine handjes een bos narcissen, welke zij aan den Prins en de Prinses wilde aanbieden. De veldwachter tot wien het vorzook gericht werd, om naar hot Paleis te mo gen gaan, telefoneerde naar hot Paleis on kwam ei en later terug met de mededee- ling, dat Marianne en Kees naar hot Pa lels mochten gaan. Hij wees hun den weg naar de groote Paleisdeur, waar iemand gereed zou staan om hen te ontvangen. Het duurde ruim een kwartier voordat Kees en Marianne weer de trappen van het Paleis afkwamen. Nu 'kwamen zij veel parmantiger dan eerst door de sta tige oprijlaan met de hooge hoornen aan gewandeld. Marianne had een kleurtje van opgewondenheid. De kinderen straalden. Zij bleken geenszins verlegen te zijn en Marianne deed goed haar woord. Marianne vertelde, dat zij eerst in een der kamers beneden moesten wachten. Twee vriendelijke dames traden op de kinderen toe en zeiden dat ze zelf de bloe men mochten aanbieden. „En toen mochten wij mee verder naar binnen en de trap op. Boven aan de trap zat Prins Bernljard en riep ons toe „Kom maar boven, lieve kinderen, „Wij gingen toen aan de hand geleid door de dames de trap op, en het was er alles zoo prachtig. Overal stonden bloe men en alles was als een sprookje." Prins Bernhard nam de kinderen op de bovengang bij de hand en leidde hen de prachtige kamer in waar Prinses Juliana hij het raam op een stoel was gezeten. De Prinses was in het wit gekleed en de Prins droeg een grijs pak maar, zoo zeide Marianne, „de Prins droeg geen bloem." „En wat zeiden jullie toen je binnen kwam?" „We zeiden: Hoogheid, die bloemen zijn voor U." Prinses Juliana nam zelf de bloemen aan en dankte vriendelijk. Prins Bern hard nam plaats naast de Prinses en zoo stonden wij daar „Waren jullie niet verlegen?" „Niets hoor, ik niet",' zei Marianne, „maar Kees wel, die heeft niets gezegd." „Dat vonden jullie toch zeker wel prachtig, niet? zoo te worden ontvangen in dat mooie paleis?" „Nou meneer, dat, vergeten wij niet licht weer en de Prins vroeg nog hoe wij heetten en waar wij woonden. Ik zei Marianne, Hoogheid." kon ontvangen; 'tis voor den derden keer, dat ze er geweest is". „Welk meisje? En waarom zei je haar, dat ik bezet was, zonder mij daarover te spreken?" „Omdat de meisjes altijd schijnen te denken dat u tijd over hebt om naar hun zaakjes te luisteren, alsof u niets anders te doen hadt. Ze komen maar op alle uren van den dag, en ik vind, dat zij maar eens moeten leeren, dat u niet hun slaaf is en maar niet op alle uren van den dag voor hen kunt gereed staan". „Maar wanneer is het meisje er eerder geweest? Je hebt mij er nooit eerder over gesproken", zei Doris, boos. „Wel, ze was er gisteravond toen u en de dominé aan tafel waren! Natuurlijk heb ik haar toen weggestuurd. 'kWas niet van plan u te storen na den drukken dag, dien u gehad hadt, toen u aan tafel van de vermoeienissen zat uit te rusten." „Johanna, je weet, dat je erg verkeerd gehandeld hebt toen je haar hebt wegge zonden", zei Doris ernstig, ,,'t Spijt me heel, heel erg. Ik wil heelemaal niet, dat een meisje wordt weggestuurd, zelfs niet wanneer we aan tafel zitten, zonder dal ik er iets van weet. Ik ben er erg boos om". „Maar, juffrouw Doris, dit was in 't geheel geen aardig meisje; ze was wat ik noemde een ondeugend nest. Den laat- sten keer kon ik haar bijna niet kwijt „Maar wisten jullie dan, dat je Hoog heid moest zoggen?" „Ja monoer, dat had moeder ons ge zegd, voordat wij woggingon." Keos scheen van den schrik te zijn be komen, want ook hij ging nu aan het vertellen, (Rott.) Aannemer verongelukt. Nadat de heer A. L. v. d. Kwast, aanne mer te De Meern, bij den bouw van een hofstede in Reierscop de gebinten voor den stal had gesteld, geraakte door een I rukwind 1 hiervan van zijn juiste stand- plaats en streek neer. De heer v. d. K. kreeg een slag tegen het achterhoofd en viel met verpletterden schedel neer. Zijn knecht wist zich door opzij springen te redden. De zwaar gewonde werd per zie kenauto naar Utrecht vervoerd, alwaar hij kort na aankomst is overleden. Hij laat een vrouw met 3 kinderen na. Gefingeerde roof-over- v a 1. De familie B., die een meubelwin kel heeft aan den Westduinweg 2, te Den Haag, was gisteravond uitgegaan, terwijl haar 7-jarig dochtertje en de 17-jarige knecht G. B. waren thuis gebleven. De knecht zou op het huis passen en op het kind letten. Toen de familie omstreeks middernacht thuis kwam, vond zij den knecht zooge naamd bewusteloos op den vloer liggen. Toen hij „bijkwam", vertelde hij, dat tij dens de afwezigheid der familie een paar mannen waren binnengedrongen, die hem bedwelmd hadden. Verder wist hij niet, wat er gebeurd was. Bij onderzoek bleek, dat geld en eenige sieraden waron ontvreemd. De familie B. waarschuwde de politie, die terstond een onderzoek instelde. Al lereerst werd de knecht aan een verhoor onderworpen. Toen hij duchtig aan den tand werd gevoeld, bekende hij, dat de geheele overval door hem en een paar van zijn vrienden in elkaar was gezet. Hij werd daarop gearresteerd. Het viel de politie niet moeilijk een van deze beide vrienden op te sporen. Het was de 25-ja- rige S. B., die in zijn woning werd aan gehouden. De aanhouding van den twee den „overvaller" zal waarschijnlijk ook niet lang meer op zich laten wachten. Het geld en de sieraden die werden buitgemaakt zijn nog niet gevonden. Het 7-jarig dochtertje van de familie, dat te bed lag, kon zich alleen herinneren dat zij eenig gestommel had gehoord. Anoniemehriefschrijverij. Voor den Centralen Raad van Beroep te Utrecht werd gisteren de zaak behandeld tusschen den gewezen ho-ofd-inspecteur van politie te Assen, den heer van der M. en den burgemeester van Assen, Mr J. B. Lohman. De hoofdinspecteur werd uit den dienst ontslagen, daar vast kwam to staan, dat door hem anonieme brieven waren geschreven, waarin beleedigonde uitdrukkingen waren opgenomen tegen den burgemeester. Tegen het oneervol ont slag, dat hierop volgde, was de hoofd inspecteur in beroep gekomen. Bij de be handeling werden gisteren twee schrift- deskundigen gehoord, die beiden ver klaarden, dat de brieven door den hoofd inspecteur moesten zijn geschreven. De verdediger van den hoofdinspecteur kwam er togen op, dat zooveel waarde werd ge hecht aan de verklaringen van de des kundigen. Volgens pleiter was de inhoud van de brieven zoodanig, dat deze alleen konden komen van de hand van een krankzinnige, Wanneer men dus volhield, dat de brieven waren geschreven door van der M., dan achtte pleiter het wen- schelijk, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de geestvermogens van den hoofdinspecteur. Tevens betreurde de ver dediger ten zeerste, dat de officier van justitie niet nader was ingegaan op de aanklacht van van der M, tegenover den agent H., die volgens hem de brie\en zou hebben geschreven. De burgemeester verklaarde, dat hij er van overtuigd was, dat de hoofdinspec teur de brieven had geschreven. Boven dien was hij van meening, dat na al het geen zich heeft afgespeeld, het niet wen- schelijk en verstandig zou zijn den hoofd- jaken. Ze was erg brutaal. Ze zei, dat ze Molly heette". „Mollyl Oh, 't spijt me heel erg, Jo hanna, dat je haar weggezonden hebt", zei Doris mistroostig; „liet ze geen bood schap achter?" „Neen, behalve dan, dat ze zei, dat zo u moest spreken; en ik zei, dat dit niet mogelijk was", zei Johanna norsch; ,,'t is klinkklare nonsens, dat de meisjes hier maar om u komen op alle uren van den dag, er geen rekening mee houdend of 'tu past of niet hen te ontvangen". „Je kunt wel gaan, Johanna", zei Do- ris ernstig; „ik wil nu een poosje alleen zijn". Johanna ging heen, volmaakt over tuigd, dat zij' gelijk en juffrouw Doris groot ongelijk had. Er was altijd heel wat tijd voor noodig om Johanna er van te overtuigen, dat zij ongelijk had. Het was een zeer hinderlijk gebrek, en D'oris vond haar dezen middag moer hinderlijk nog dan gewoonlijk, waarom ze dankbaar was toen ze de deur achter Johanna zag slui ten. Direct er op zette ze haar hoed op, trok haar mantel aan en besloot Molly op te zoeken nog voor het eten. Ze zou haar voor één uur kunnen krijgen, omdat het meisje dan thuis kwam eten. Maar haar bezoek was vruchteloos. Molly was dien middag niet thuis gekomen. „Molly komt niet zoo geregeld thuis als zij dat behoorde te doen, juffrouw", zei Inspecteur in hot politlocorpa to hand haven. Uitspraak 27 Januari, Zaterdag 8 Januari 1838. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M VARA-Uitzending. 10.0010.20 en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Uitz. Arb. in de Continubedrijven. 12.001.45 Gram. 2.00 Econ. lezing. 2.20 Zang en piano. 2.45 Amateurs-uitz. 3.20 Gram. 3.30 Residentie-orkest. 4.30 Esperanto- Uitz. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wiele waal", en declamatie. 7.00 Filmland. 7.30 Lezing: „De plaats van den Bijbel in ons volk". 8.00 Herh. SO'S-ber. 8.03 Ber A.N.P, VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.15 „En nuOké", gevarieerd programma 10.30 Ber. ANP. 10.40 Orgelspel. 10.50 Toespraak. 11.00 Souvenir-orkest. 11,30— 12.00 Gram. HILVERSUM II 301.5 M. KRO-Uitzen- ding, 4.005.00 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Beriohten. 12.15 De KRO- Melodisten en solist. 1.00 Gram. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram. 4.05 Causerie. 4.25 Gram. 4.30 HIRO-Post. 4.35 Gram. 4.50 Lezing. 5.00 KRO-orkest. 5.30 Esperanto- cursus. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Gram, 7.00 Berichten. 7.15 Lezing: „Dreigende goudovervloed?" 7.35 Actueels aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP. Mededeelingon. 8.15 Overpeinzing met muz. omlijsting. 8.35 Gevarieerd progr 10,30 Ber. ANP. 10.40 Sportoverzicht 10.55—12.00 Gram. D'ROITWICH 1500 M. 11.20 Gram. 12.05 BBC-Northorn-or- kest. 12.50 Gram. 1.20 Orkest. 2.20 Gram 3.05 Het Serge Krish Septet. 3.50 Dan ton en gitaar, 4.20 Declamatie. 4,85 Gram 5.20 Marius B. Winter en zijn Band, 7.05 UDG-orkest. 7.50 Reportage. 8.20 BBL Variété-orkest on solisten. 9.50 .loc Mar sala on zijn Chicagoans, 10.20 BDG-lTm menie-orkest, 11.20 Orkest, 11.20 Orgel spel. BRUSSEL 322 on 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 Omroep- kleinorkest. 1.50 Gram. 3.20 Gonservat- orkest en soliste. 4.50 Orkest en solist 5.20 Gertler-kwartet. 6.35 Orkest. 7.20 Zang. 8.20 Orkest. 10.30 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 Orkest. 1.50 2.20 Gram. 4.20 Gram. 5.35 en 6.35 Or kest. 7.35 Gram. 8.20 Gev'ar. progr. 10.30 Orkest. 11.2012.20 Gramof. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M 7.20 Orkesten. 950 Hakkobord, viool en viola. 10.2012.15 Orkesten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Jan Meest matige tot krachtige Z.W. tot W. wind, tijdelijk opklarend, later weer kans op regen, weinig verandering in temperatuur. Stand van 'riodenmidaag 3 uur Stand van gistermiddag 3 u.: 770. Licht op voor fietsen: Zaterdag 4 u. 33 min. haar moeder; „de samenkomston op hei marktplein hebben haar hoofd op hol ge bracht; ze is er in aanraking gekomen met verkeerde vrienden, als ik het goed zie, on dozen halen haar vaak over to komen eten in de „George", de kroeg ■zooals u weet, in plaats van thuis te ko men, zooals dat voor een wel opgevoed meisje past. Ik moet u zeggen, dat ik niet weet wat er nog van Molly moet tereclu komen". En zoo keerde Doris naar huis terug, niet wijzer geworden dan ze was met haar herhaald bezoek. Hoe echter ook, het uitstapje deed haar goed. Ze had daardoor geen gelegenheid zich over te geven aan haar droeve gedachten en dieu middag had ze een samenkomst in haar wijk waarvan ze ook niet thuis kon blij ven. In deze samenkomst kwamen tal van kwesties en moeilijkheden zich aan haar opdringen; en deze moeilijkheden maak ten het noodzakelijk voor haar in practijk te brengen het spreekwoord „Draagt elkanders lasten". Het deel der lasten ■dat zij te dragen kreeg was oorzaak, dat de last, die zij torste sinds de ontmoe ting van die twee op den wandelweg, daarvoor plaats moest maken. Ze kreeg haast geen gelegenheid moer or over to denken, zoo geheel als zij weor opging in de zaken van de wijk van haar vader. (Wordt vervolgd.) Uitgave: „Luctor Bureaux Postrekci Bljkantoo J. J. F A 1 Directeur - Dit numn De democi den goeden, woord, maak In meerde lementaire st tatuur. Van is in tal var bleven. Als gevolg aangewend o: men, door h waarin de pr den achtergrc eenheid in grond gestelc Een zwak zichzelf volst is. Er is 'n volksbelang, er is 'n demo setegenstellinj een democrat van de Overht naast ook te en er is een vereiniteit pr< altijd voert o tuur. Maar het if omdat het p houdbaar is, geestelijke be; Het is al ta „M a a s h o d komst der an „Het staatfk wisselende doch het beh' lij'ke aberratie: dat met het ve men, ook de menschheid, bied doen gele Doch in het hi hoe de vorm staatkundig lei van voortbesta stelling der gr die in laatste de wereldcrisi ten volle zal het parlement; doode is gedoe beslissende vra van zijn terreii Het kan nati der betrekkelijl zoo dikwijls is vraagstulkken achtergrond mc van den dag, valt, doch wan vraagstukken nen uit het pai valbijl, die het scheiden. Dit werd ges-. En sindsdien het is, wat hier Wij behoeven d. V begii Duitschland. geestelijke b_0. waren gesteld, king op z.g. de dan zou waarsc van den p andere zijn Voor het behc stelsel en de ha de democratie voeren van een vasthouden aan ginselen. Weer twee sla verkenningsva aanti Mussolini hee Program vastge Marine. Het omvat schepen van de „Impero" gen en een groo den bouw der f gonnen worden. •D'e bladen van nieuwe •d< 35 tw wij Itai T, na welke volgt op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6