Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Telegrammen te werkzaamheden zullen in den vervolge door den burgemeester worden waarge nomen. D' voorzitter zegt, dat hij dhr Brand verzocht heeft zich met de sociale zorgen te blijven belasten, omdat hij uit den aard der zaak nog niet op de hoogte is met de toestanden in de verschillende gezin nen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten met de gemeente Oostkapelle een rentelooze eening aan te gaan van f 3500 ten hoogste ter financiering van de uit breiding van de waterleiding in den Duinweg aldaar. De leening zal worden afgelost naarmate meer aansluitingen in den Duinweg tot stand komen. B. en W. stellen voor het betreden van het schoolplein der openbare school te verbieden behalve gedurende een kwar tier vóór en na den aanvang van den schooltijd, zulks in verband met de scha de door de jeugd toegebracht aan gebouw en omheiningen. Dhr Geldof stelt voor te lezen een half uur voor schooltijd, in verband met de drukke rijweg. B. en W. nemen dit over waarna het voorstel z. h. st. wordt aan genomen. B. en W. stellen voor als stempellokaal te huren een huisje aan den ingang van de manteling van dhr P. de Pagter voor f 1.50 per week en dan het tegenwoordige stempellokaal in te richten als burgemees terskamer, waar deze tot op heden op het gemeentehuis ontbreekt. Nadat dhr Brand gezegd had, dat het huisje tevens zal moeten dienen als berg plaats der te distribueeren levensmidde len, zoodat andere lokalen niet geschikt zijn, wordt dit voorstel aangenomen. Een crediet van f 150 tot inrichten der burge meesterskamer wordt daarna verleend. Het gemeentebestuur van Oostkapelle verzoekt mede te werken tot afsluiting van het wandelpad door de manteling tot het villapark voor alle rijverkeer en het drijven van vee. Zonder bespreking aan vaard. Op verzoek van Ged. Staten wordt een wijziging gebracht in de verordening op de heffing van schoolgeld. Zij, die hooger dan tegen f 26 per week zijn aangeslagen, zullen meer moeten gaan betalen. Rondvraag. De heer de Visser vraagt strenger toezicht van de politie in verband met de baldadigheid van de jeugd. Door den voorzitter wordt dit toe gezegd. Dhr Geldof vraagt plaatsen van borden inzake fietsverbod op het Groentje. B. en B. zullen dit overwegen. Verder vraagt dhr Goldof naar de plannen van de werk verschaffing. Antwoord zal hem gegeven worden in een besloten zitting. Dhr de Pagter wijst op de slechte toe stand van den weg Aagtekerke-Westka- pelle. De gemeente Domburg is voor een deel onderhoudsplichtig, maar ook de stoomtram Walcheren. Mede in verband met het verdwijnen der tram vraagt Spr. de aandacht hiervoor van B. en W., wat hem wordt toegezegd. Hierna besloten vergadering. O.- en W.-Souburg. Gemeenteraad Donderdagmiddag kwam de raad dezer gemeente bijeen. Afwezig dhr Jaques. E'en adres van houders van restau rants, café's en koffiehuizen, in verband met de a.s. feestelijkheden willen B. en W. voor kennisgeving aannemen. Dhr de Priester (S.D.A.P.) had dit gaarne aan de agenda toegevoegd gezien. De voorz. kan hieraan niet voldoen, daar dit buiten de orde is. Wel kan een voorstel tot intrekking tapverbod, enz. ge daan worden, waarover B. en W. dan praeadvies uitbrengen in een volgende vergadering. Dhr Goedbloed (Lib.) is het met dhr de Priester eens. Dhr de Priester (S.D.A.P.) stelt voor dit stuk terug te zenden naar B. en W. met verzoek om praeadvies. Dit voorstel wordt aangenomen. De benoeming van een grafdelver meld den wij reeds. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) had vooraf gevraagd, of gemeenteraadsleden, die aan voorgedragenen verwant zipa, zich moe ten onthouden. De voorz. toonde uit de Gemeentewet aan, dat zulks hier pas geldt bij herstem ming. Het is hier geen voordracht, maar een aanbeveling. Dhr de Priester (S.D.A.P.) was het hiermede niet eens. Bij de herstemming onthield dhr A. J. Arendse zich van stemming. B. en W. stelden voor tot betaling van de meerdere kosten voor de verbetering van den N. Vliss. weg op verzoek van Ged. Staten en wel tot een bedrag van f 504,06. Dhr de Priester (S.D.A.P.) vindt hierin iets dat hij niet 'kan verklaren. In Mei 1935 is aangenomen de onderhoudskos ten over te nemen voor een vastgestelde som. Sindsdien is dit verhoogd naar aan leiding van do percentenverhooging. Hier ia nu sprake van een paar duizend gulden verhooging daar het bedrag thans is f 15.804,06, zonder dat B. en W. hierin gekend zijn. De voorz,: hier is geen sprake dat de gemeente meer betaalt dan is aangeno men. Het geldt hier de verharding van den zijkant bij het rijwielpad. Dit staat geheel buiten den Polder Walcheren, dus moe ten wij dat geheel betalen. HHerna wordt dit voorstel z.h.s. aange nomen. Aangenomen worden de verordeningen Ofp de heffing en invordering van een ver goeding voor het verstrekken van inlich tingen uit het bevolkingsregister. Bij het voorstel tot verkoop van grond aan G. van Bslse», ter braedta van 3,3S M. en ter lengte van 17 M. tegen f2 per M2 meter, merkt dhr Jansen op: Gezien de situatieteekening zal de strook voor samenkoming der straat te smal worden. De voorz. zegt, dat dit de aandacht van B. en W. heeft gehad. Daarom is geen meerdere grond ver kocht aan belanghebbenden. Aangeno men. De voorz. stelt voor een bedrag beschik baar te stellen om aan alle schoolkinde ren een blijvend aandenken_te geven aan de blijde gebeurtenis in deze maand, en wel 25 ct. per kind. Van Soelen (G. H.) zag gaarne ook een bedrag uitgetrokken voor versiering ge meentehuis. De voorz.: Wat gegeven wordt, wordt gedaan in overleg met de hoofden van de scholen. Wat betreft de versiering van het ge meentehuis, zegt Spr., laten we versiering overlaten aan particulieren. Aldus aan genomen. Verder deelt de voorz. mede, naar aan leiding van het vast aanstellen van een losse arbeider, dat B. en W. na rijp be raad in hun meening om niet vast aan te stellen zijn versterkt, temeer, waar nu een grafdelver is aangesteld, die ook nog wel anderen arbeid zal kunnen verrich ten. Rondvraag: Dhr Jansen (S.D.A.P.) is voor de boompjesverplaatsing op den Oude Vliss. weg niet te vinden. De voorz. vindt dat na een vriendelijke wenk de situatie daar nu in orde is. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) vraagt de aandacht van B. en W. voor de trot toirs bij nacht. Spr. vraagt witte strepen hieiop aan te brengen. De voorz. zal dit nader bezien. Hierna sluiting met een toepasselijk woord in verband met de jaarwisseling. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Terneuzen. Op ruim 78-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer J. J. van P i e n b r o e k, die zich sedert enkele ja ren alhier metterwoon had gevestigd. De heer Van Pienbroek is achtereenvolgens rijksontvanger geweest te Wommels, Kol- lum, Goiredijk, Terneuzen, Heerenveen, Vlissingen, Den Helder en Amsterdam. De begrafenis zal Donderdag a.s. te Zaamalag plaats hebben. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Scherpenisse. Oude man aang e- reden. Aan den Mallandschen Dijk is de veearts L. V. te Scherpenisse met zijn motorrijwiel op den 80-jarigen W. B. al daar gereden. De oude man werd zwaar gewond en bekwam een hersenschudding. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Door de politie werd het motorrijwiel in beslag genomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wijk bij Heusden, J. J. Poot te Bunschoten. Bedankt voor Leiden, J. D. van Hof te Rotterdam-Delfshaven. Geref. Kerken. Bedankt voor 's-Gravenzande, A. S. Timmer te Bedum. DE LEERLINGENSCHAAL. Een motie. In de te Utrecht gehouden jaarlijk- sobe algemeene vergadering van de Unie van Chr. Onderwijzers is de volgende mo tie aangenomen: de algemeene vergade ring der Unie van Christelijke Onderwij zers en Onderwijzeressen in Nederland spreekt haar groote teleurstelling uit over de afwijzing der verlaging van de leer- lingenschaal en dringt alsnog aan op spoedige voorziening in den nood der scholen. DRIE KINDEREN IN EEN AUTO VERDRONKEN. Vreeselijik ongeluk. Zondagavond omstreeks half acht is onder de gemeente Koedijk een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij drie jonge kinderen den dood hebben gevonden. De beer J. Bakker uit Bergen, die per auto met zijn vrouw en vier kinderen van familiebezoek te Schoorldam huiswaarts keerde, reed onder Koedijk-noord met geringe snelheid in de richting Bergen. Op een recht gedeelte van den weg zag een voorbijganger, de heer Prins, de auto plotseling den berm van den weg afrijden en in het Noord-Hollandsch Kanaal ver dwijnen. Hij alarmeerde onmiddellijk een aantal omwonenden, die met een ladder naar de plaats van het ongeluk snelden. De auto bleek vlak aan den kant van het kanaal te liggen, terwijl de kap nog boven water uitstak. De bestuurder wist het portier van de auto te openen en zich naar buiten te werken. Door handreiking kon hij op den wal worden getrokken. De man was volkomen ontdaan en wil de zich opnieuw te water begeven. Men dacht eerst, dat hij dit uit zenuwachtig heid wilde doen, doch even later zeide hij dat zijn vrouw en kinderen zich nog in den wagen bevonden. Men sneed toen de kap open en met vereende krachten wer den de drenkelingen uit bet voertuig ge haald. De moeder en de vier kinderen waren bewusteloos. De politie en dokters waren inmiddels ter tas vemw?h9»(W,. De geneesheeren consta teerden, dat drie der kin deren, meisjes van vijf, vier en drie jaar inmid dels waren overleden. De heer en mevrouw Bakker en de baby zijn naar het ziekenhuis te Alkmaar over gebracht. De verongelukte wagen was een huur auto en vrij oud. Men vermoedt, dat er iets aan de stuur inrichting gehaperd heeft. De toestand van dhr en mevr. Bakker en de baby was naar omstandigheden vrij gunstig. Vorst en sneeuw in verschillende deelen van ons land. In verschillende deelen van ons land heeft het hard gevroren of gesneeuwd. Gisteravond waren er treinvertragingen tengevolge van sneeuwval. In het oosten heeft het flink gesneeuwd en ook in Utrecht viel een flink pak. In het Noorden kwamen de schaatsen al voor den dag. In Friesland is al druk gereden. Hoofdconducteur tusschen trein en perron doodgedrukt. Gistermorgen is de hoofdconducteur der Ned. Spoorwegen N. A. Kraan tusschen den trein en het perron te Schiedam be kneld geraakt en doodgedrukt. De hoofdconducteur wilde, zooals ge woonlijk in den trein stappen, toen het vertreksein gegeven was en de trein zich in beweging stelde. Het portier haperde evenwel, terwijl de trein direct veel gang kreeg. De heer Kraan kwam tusschen treeplank en perron terecht. Zijn borst kas werd ingedrukt. D'e ongelukkige, die 54 jaar oud was en woonde te Rotterdam, was op slag dood. Tilbury door stoomtrein gegrepen. Twee dooden. Een droevig ongeluk, dat twee slacht offers heeft geëischt, is Zaterdag gebeurd op een onbewaakten overweg in de spoor baan UtrechtGouda. Op de grens der gemeenten Lange Ruige WeideHeken dorp tusschen Gouda en Oudewater, is een tilbury gegrepen door een stoomtrein en totaal vernield. De in den wagen zit tende personen, een man en een vrouw, werden op slag gedood. Het waren de 46-jarige veehouder C. A. de Bruin, wonende in Snelrewaard ge meente Linschoten, en zijn 45-jarige vrouw, mej. M. de BruinVerweij, die per tilbury naar Lange Ruige Weide re den om Nieuwjaar te wenschen bij de moeder van de vrouw. Komende uit de richting Linschoten, moest het voertuig een onbewaa'kten over weg passeeren. Vooral voor bestuurders van voertuigen, die van den kant van Linschoten naderen, is het passeeren van de spoorbaan vrij gevaarlijk. De weg loopt enkele honderden meter parallel met de spoorbaan om dan bij den overweg plot seling een scherpe bocht te maken. De tilbury was op de baan, toen met een vaart van ongeveer 75 K.M. een trein kwam aanrijden. Er stond voor den trein een zware Jum'bo-locomotief. In volle vaart greep de zware machine het wagen tje, dat van bet paard werd afgerukt en door den trein werd meegesleurd. Het paard werd vrijwel niet geraakt; het werd slechts licht gewond aan een der achter- pooten en aan den buik. Ontzettend was het lot van de men- schen in de tilbury. Ongeveer 75 meter van den overweg werd de vrouw langs de spoorbaan geworpen. Het lichaam was ernstig verminkt en het slachtoffer moet op slag zijn gedood. Stukken van den wa gen vlogen in het rond en werden overal heen geslingerd. Over een afstand van 500 meter bleef een deel van het voertuig aan den kop van de locomotief hangen. Toen de trein tot stilstand was gebracht, heeft men een vernielde massa van de machine gehaald. Het lichaam van den man was er tusschen gewrongen. Ook hij was zwaar verminkt en eveneens gedood. Hoewel de juiste toedracht wellicht nooit zal kunnen worden vastgesteld, moet toch worden aangenomen, dat de veehou der niet voldoende heeft opgelet. De bouw van een tilbury is zoodanig, dat de inzit tenden gemakkelijk het hoofd buiten het voertuig kunnen steken om uitzicht te hebben. Vermoedelijk hebben de menschen niet gekeken of een trein in aantocht was. Geen voorrang verleend. 'Zondagmiddag heeft zich tusschen de Bilt en Soest, onder de gemeente Zeist, een botsing voorgedaan tusschen twee personenauto's. Het ongeluk is veroor zaakt, doordat de bestuurder van den eenen wagen, welke uit de richting Baarn kwam, van meening was, dat hij op een voorrangsweg reed, zoodat hij geen aan dacht schonlk aan een van rechts nade rende auto. Beide voertuigen vlogen met een harden klap tegen elkaar, waarhij de van rechts komende auto van voren ge heel vernield werd. De bestuurder liep verschillende lichte snijwonden op. Zijn echtgenoote, die naast hem zat, was er erger aan toe. Beiden zijn naar het zie kenhuis te Baarn vervoerd. De automo bilist kon, na te zijn behandeld, naar huis gaan, doch zijn vrouw moest ter verple ging worden opgenomen. Die andere auto, die een G-nummer droeg, kwam er vrij goed af. Oude vrouw levend ver brand. In de Bergstraat te Utrecht is Zaterdagmorgen de 78-jarige weduwe R. toen zij met haar kleeren in aanraking kwam met de kachel in brand geraakt en korten tijd later aan de bekomen brand wonden overleden. Omstreeks half negen werd de aan dacht van buren getrokken door een luid gegil, dat uit de kleine woning, wasr de oude vrouw woont, kwam. Daar de deur gesloten bleek te zijn en men op het bellen geen gehoor kreeg, werd de politie ge waarschuwd, die door het raam van de voorkamer de woning binnenging. In het woonvertrek hing een sterke brandlucht. Achter de voordeur in de gang vond msn het met ernstige brand wonden overdekte lichaam van de inmid dels reeds overleden vrouw. De vrouw, die zeer slecht ter been was, heeft waarschijnlijk nog gepoogd de straat te bereiken. Brand eischt vijf doo den. Bij een brand in een huis te Vil voorde is een arbeider met vier van zijn kinderen om het leven gekomen. Een vijf de kind kon uit het brandende huis ge red worden. Seinhuiswachter door een trein gegrepen. Gister avond is op het terrein van het station Feijenoord te Rotterdam de 58-jarige eer ste seinhuiswachter J. Sparreboom, die zich naar de toiletten begaf, gegrepen door een stoomtrein. Men vond S. totaal verpletterd naast de spoorbaan liggen. —•Dak van bioscoop be zweek. 70 dooden en 68 ge wonden. Het dak van een bioscoop theater te Nigta, in Japan, dat met een dikke sneeuwlaag was bedekt, is inge stort. Van de ongeveer 700 bezoekers werd de helft onder het puin bedolven. Er zijn 70 dooden en 68 gewonden, van wie 32 er ernstig aan toe zijn. Ernstig ongeluk te Mont- f o o r t. Oudejaarsmorgen heeft te Mont- foort een ernstig ongeval plaats gehad. De ruim 50-jarige brandstoffenhandelaar A. K., werd door een melkauto aange reden en in zorgwekkenden toestand naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. De heer K. zou zich naar zijn 'kolen- opslagplaats begeven. De heer K., die links van de straat liep, heeft vermoede lijk een melkauto niet tijdig opgemerkt en werd dan ook door dezen gegrepen. Geheime distilleerderij ontdekt. Rijksambtenaren te Aalten hebben Vrijdag ten huize van den land bouwer C. K. een complete inrichting in beslag genomen, waarmee frauduleus al coholische dranken werden gedistilleerd. De bewoner werd aangehouden, terwijl groote partijen alcoholische dranken in verschillende stadia in beslag werden ge nomen. Haagsche inbrekers inge rekend. De politie te Wassenaar heeft met de aanhouding van drie beruchte Haagsche inbrekers, die sinds lang de omgeving der residentie onveilig maak ten, een goeJr ngst gedaan. Bij hun nachtelijke o e s maakten zij steeds gebruik van auto's. De vorige v\eek stopte 's avonds laat een personenauto te Wassenaar voor een tijdelijk onbewoond perceel. Twee mannen stapten uit en een derde bleef achter het stuur zitten. Zij wisten zich toegang te verschaffen tot de villa, terwijl de auto bestuurder goed oplette of er geen onraad dreinde. De omwonenden hadden vanwege de duisternis niets bemerkt van de in— braakplannen en in het feit, dat een auto ter plaatse stond, vond men niets ver dachts. De bewoner 'van het huis naast dat waarin de inbrekers bezig waren hoorde echter ongewoon gedruisch en daar hij wist, dat de bewoners afwezig waren, vertrouwde hij het zaakje niet en besloot eens naar buiten te gaan om pols hoogte te nemen. De chauffeur liet toen zoo luid mogelijk den claxon van den auto werken. Plotse ling zag de bewoner met groote haast twee inbrekers uit de woning komen, die zich naar den auto spoedden. Toen be greep hij dat hij met een inbrekersbende te doen had. De inbrekers sprongen in den wagen en met groote vaart verdwenen zij in de richting van Den Haag. De Was senaarder was evenwel zoo slim geweest het nummer van den wagen te onthouden en deelde dit met nog enkele bijzonder heden direct aan de Wassenaarsche poli tie mede. In samenwerking met de Haagsche po litie werd de auto opgespoord. Deze bleek te behooren aan een Haagschen garage houder, welk den wagen aan drie Hage naars had verhuurd. Dienzelfden nacht nog gelukte het den chauffeur op te spo ren, den 25-jarigen P. D., die van zijn bed werd gelicht. Bij zijn verhoor bekende hij medeplichting te zijn aan de inbraak en met de twee andere inbrekers ook elders te hebben ingebroken. D'e politie slaagde er in ook dit tweetal in Den Haag op te sporen, n.l. den 22- jarigen L. D. en den 23-ijarigen M. R., beiden beruchte Haagsche inbrekers. Zij worden van verschillende inbraken in de omgeving verdacht. Zij maken deel uit van een Haagsche inbrekersbende, welke ook van tal van groote kraken in Den Haag wordt ver dacht. T h e e s c h e n k e r ij uitge brand. De theeschenkerij' „In de Den nen", gelegen aan de Soestdijkerstraat- weg en aan het rijwielpad naar de Lage Vuursche, is geheel uitgebrand. Het café was in de wintermaanden overdag slechts enkele uren geopend en overigens onbe woond. Zaterdag was het gebouwtje, dat van steen was opgetrokken en met riet bedekt, verlaten. Tegen elf uur teekende zich bo ven de bosschen een roode gloed af. In minder dan geen tijd was het inwendige der theeschenkerij geheel door het vuur verwoest. De brandweer van Hilversum was spoedig met een motorspuit ter plaatse, doch er viel niets meer te redden. De oorzaak van den brand Ikon nog niet worden vastgesteld. Mogelijk moet zij worden gezocht in een defect in den schoorsteen. Geen achterlichtje... Op 1 Januari is het nieuwe voorschrift over de achterlichtjes in werking getre den. De politie te Haarlem heeft er geen gras over laten groeien en heeft op de beide eerste dagen van dit jaar niet min der dan 43 fietsers bekeurd, wier rijwie len niet voorzien waren van een achter lichtje. De Amersfoortsche politie is daarbij slechts weinig achtergebleven, door Zon dag 25 fietsers „op de bon te zetten", die zioh aan dezelfde tekortkoming hadden schuldiggemaakt. Autobus in ravijn ge stort. 3 dooden en 14 ge wonden. Een autobus met 23 Duit- sche toeristen, is nabij Bolzano, in een 50 m diep ravijn gestort. Drie inzittenden waren op slag dood. 14 gewonen moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Van drie hunner is de toestand zorgwek kend. Inbrekers aan het werk. Terwijl de 82-jarige bewoner van een perceel aan den Kanaaldijk, aan de over zijde van het Y, te Amsterdam, bij een zoon de jaarwisseling vierde, hebben tot dusver onbekend gebleven personen zich toegang verschaft tot zijn huis. Zij open den de brandkast en stalen uit een daar in staand doosje verschillende aandeelen polissen en een bedrag van f 400 aan haar geld. Elke aanwijzing ontbreekt, daar de die ven op listige wijze te werk zijn gegaan en geenerlei spoor achterlieten. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdanische Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 437 432Va Ned. Ind. Handelsbk. 136 136% Philips 289 2'85Va Unilever 143% 142% A. K. U. 443/a 44 Amserd. Rubber 209 Va 205 Kon. Olie 362% 362% Deli Mij. 289Va 285 £cheepv. Unie 117% 117 4 pet. Nederland lOOVa 100"/n 3 pet. Nederland 988/e 988/a Van Berkels Patent 66 67 U. S. Steel 40% 39V,„ Anaconda 22%. 20% U. S. Leather 4 Va 4% Beth. Steel 42% 417/e Adj. Ch. Milwaukee 2Va 25/8 Cities Service 1%. l5/s Intern. Nickel 33 32Va Shell Union 12a/io ll'/a Kennecott 26Va 26% Radio 4% 4% Car Foundry 18% 18 Tidewater W/s lO'/a Midcont. Oil 13 13% General Motors 22% 22'/a Am. Enka 25 25 ex Am. Water Works 8% 8% Republic Steel 12%. 12% Continental Oil 21 Va 20% De beurs was zeer stil en terughoudend Men wenscht af te wachten hoe de bood schap van Roosevelt heden in het Con gres zal worden ontvangen en wat de in vloed daarvan op de New Yorksche beurs zal zijn. Voor Kon. Petroleum bestond eenige vraag, waardoor de koers van 361 tot 364 pet. kon oploopen, en ajdus ongeveer op het zelfde niveau van de*laatste beursdag was. Ook Unilevers waren onveranderd; overigens waren de koersen meerendeels wat lager. Philips lagen wat aangeboden op 285Va pet. Tabakken een paar procenten lager en Rubbers verdeeld. Het hoofdfonds was hier weer 5 punten lager. Scheepvaart- aandeelen bijna zonder handel en weinig veranderd. De Amerikaansche aandeelen waren al len een weinig lager zonder dat er veel aanbod bestond. Wegens de verlaagde zilverprijzen was er eenig aanbod in Ana condas. Bethlehem Steel hielden zich ta melijk goed op ongeveer 42. Voor obligaties was meer vraag wegens herbelegging van vrijgekomen gelden. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 Jan., 2.30 u. Berlijn 72.30—72.35. Londen 8.988.99. Parijs 6.096.09%. Brussel 30.4630.50. New-York I.79V2—1.79%. Ernstig arbeidsongeval. MAASTRICHT. Vanmorgen is te Sie- bengewald (L.) in de smederij van den heer K. S. een Iaschapparaat uit elkaar gesprongen, waarbij een 15-jarige smids knecht werd gedood, en een andere knecht een ernstige hoofdwonde bekwam, door de rondvliegende stukken ijzer. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis vervoerd. De onbewaakte overweg. AALSMEER. Vanmorgen reed de melkhandelaar A. Vlek'haar in de rich ting Aalsmeer en wilde daarbij den spoor weg overgang passeeren, juist toen een trein naderde. De man zag den trein niet voor deze vlak bij hem was. De wagen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2