De toestand van Prins Bernhard A ite Dagblad voor de Provincie Zeeland H. K. H. Prinses Juliana naar Soestdijk teruggekeerd. EERSTE BLAD Oe strijd in Spanje. leer Hendrikskinderen Heinkenszand MAANDAG 3 TAN. 1938 52e JAARGANG - No. 79 Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Belangrijkste Nieuws VR A-ANTIVRIES Uit de Provincie. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. iw, Landbouwer, [retee, Winkelier en Melkh. ipper, Landbouwer, |chipper, Landbouwer, Schipper Jz., Melkslijter. ferse en Echtg., Groentekw. en Echtg., Molenaar, mewijk en Echtg. Handel in iten en fruit. lers en Echtg., Schilder, jello en Echtg., Meubelmaker Jtoffeerderij. |k en Echtg., Schoen- en 10EILIJKE DAAD. hekel aan dieren, hij wan jlaag, maar nu hij de poes zoo ineens zag, en meteen ïdje moest denken, kon hij u op te jagen, l! Even bleef de poes ver- loen draaide ze haar kop om en loopen, maar, een gevaar gezien had, kwam van den sn hond 1 rongen kwam hij naar Blan woef fs terug, ze zette een hooge ging de lucht in en haar |tijf rechtop. hond kwam vlak bij Blan, ïg werd, ze wou vluchten, |r stond die jongen, die haar igd had, nee, daar kon ze teek ze in het rond, en toen 3g. Rutsch, vloog ze in een irondering nagestaard door die nog nijdig blafte, voef! hij sprong tegen den jij toch niet in kon klimmen, |rst vlak bij den stam had Dch voor de veiligheid maar |r een tak op. het. loode kale tak middendoor llan op het ijs en door het terecht komen, schrik bleef hij kijken naar ir nu een klein gescheurd daaronder Liesjes po&s. O, Winnen? |p hij, alsof misschien daar- 3or het gat op het ijs zou kwam niets st op het ijs loopen, het was am te houden; had hij maar I gat grooter te makenl ist verdrinken len weg af of er niemand S die hem kon helpen de poes maar er was geen mensch lier alleen met de hond, die den kant heen en wier liep. [•te was het huis van Liesje, rnaar keek, kreeg hij ineens Ingst dat ze hem hier zou- jder er over na te denken, pen op een loopen, en holde gemaal vergetend zijn ple- eén gedachte in zijn hoofd, verdronken, de poes waar feel van hield, en het was nog in zijn beenen kwam erug, waar nog rustig werd lek op en wou zeggen: Bert weggebleven, maar toen hij zag staan, zei hij: jongen lm, 'ben je niet goed, je ziet ioek. zeker koud, zei een jongen jnk, en Bert: Ja, ik moest hij nog te liegen ook, en ar zijn bank, maar met hee! ;ch en vreugd dan hij eeist lij dacht nu niet meer aan Ihem wel zou benijden, om- jschap had mogen doen op het verdere van dien [zijn gedachten er niet bij- veer waren ze bij de poes jtoch nog eens uitgekomen Ig niet zoo gauw dood. Was ineens zoo hard weggeloo- hem dan gezien hadden, et zweet hem uit! Was het Ie klas? Het kon toch wel, Jen hadden, ze wisten mis- ilat het zijn schuld was dat Ik. O, hij zou nooit meer |is durven, als Liesje daar g, zonder Blan, en wist dat vas. (Wordt vervolgd.) Uitgave: N. V. Uitgevers Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Goes Postrekening 44455 Telefoon IX Ln en Echtg., Mr Smid. Maris, Timmerman ir. en en Echtg., Winkelier, Ebhtg., Winkelier, roene en Echtg., Rijwiel" [aarde en Echtg,, Mr Mz., vertegenw. JeeCee igsmiddelen. en en Echtg., winkelier, je en Echtg., Melkster. Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vlissingen f 0.20 Losse nummers 5 cent Directeur - Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Advertentiën 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting Onverwacht vertrek uit het Burgerzieken huis in den namiddag van Nleuwjaarsdaj Ook H. M. de Koningin naar Soestdijk. Prinses Juliana is, na een verblijf van verscheidene weken, Zaterdagmiddag te tien minuten over half twee uit het Bur gerziekenhuis te Amsterdam vertrokken en per auto naar Soestdijk teruggekeerd, waar zij haar intrek in het Paleis heeft genomen. Het voornemen van de Prinses om op den Nieuwjaarsdag naar het paleis te Soestdijk terug te keeren, was geheel onbekend gebleven en toen de auto, waar mee dc reis werd gemaakt, kwam voor rijden en het publiek dat even voor den ziekenhuisuitgang bleef kijken, en dat in verband met den vrijen dag iets tal rijker was dan anders, de Prinses zag uitrijden, meende men dan ook, dat dit weder voor een wandelrit was, zooals men gewend is, dat Prinses Juliana dit in de afgeloopen weken herhaaldelijk heeft gedaan wanneer de weersgesteldheid zulks maar even toeliet. Het spreekt wel van zelf, dat na de toegewijde zorg, die Prins Bernhard zoo wel als Prinses Juliana in het Burger ziekenhuis hebben ondervonden, het af scheid van geneesheeren en verplegend personeel zeer hartelijk was. De Prinses werd vergezeld door haar hofdame, freule De Brauw; zij was ge kleed in een bruinen bontmantel. Het Amsterdamsche politie-escorte be geleidde de auto van de Prinses tot even buiten Diemen. Hier werd een oogenblik stil gehouden om de kap van de auto van de Prinses open te zetten, wat door het zachte, fraaie winterweer mogelijk was. Hierna werd in matig tempo de tocht naar Soestdijk voortgezet. In een zeer langzaam tempo heeft de Prinses den terugtocht naar Soestdijk gemaakt. Er werd niet harder dan 20 K.M. per uur gereden. De belangstelling langs den weg was -vrij groot. De auto's, welke zich zoo langzaam voortbewogen, trokken natuurlijk veler aandacht. Toen de Prinses Baara was gepasseerd, en zich op den weg naar Soestdijk be vond, gaf zij opdracht niet rechtuit te rijden doch eenige honderden meters voor den hoofdingang rechts af te slaan en via een zijweg den achtertuin in te rijden. Zoo gebeurde het en op deze wijze was de Prinses reeds in haar ver trekken aangekomen, voordat het publiek goed en wel wist, wat er aan de hand was. Zoo geschiedde de terugkeer van de Prinses niet alleen volkomen onver wacht, doch ook geheel onopgemerkt. Uit Soestdijk werd omtrent de aan komst van Prinses Juliana nog gemeld: De mare, dat Prinses Juliana in het paleis Soestdijk zou terugekeeren, scheen overal te zijn doorgedrongen. Een groote menigte nieuwsgierigen had zich voor de toegangshekken opgesteld in afwachting van haar komst. Ook vele persfotografen en een groot aantal verslaggevers. Maar het wachten is tevergeefsch ge weest. De tijd verstreek zonder dat de auto stoet, waarnaar honderden uitzagen, langs den rijksweg verscheen. Tot einde lijk te half vier de standaard werd ge- hesehen op het paleis, ten teeken, dat zijn vorstelijke bewoonster daar was teruggekomen. De Prinses had de wachtenden ver schalkt en is voor den Oranjeboom rechts af het Domein binnengereden en ook aan den achterkant van het paleis uitgestapt, onzichtbaar voor de honderden, die uren in den kou hadden staan wachten en zeer teleurgesteld heen gingen. Het aantal veldwachters, belast met de bewaking op Soestdijk, is met het oog op de te verwachten groote drukte, sterk uitgebreid. De Prins ontvangt bezoek van zijn moeder en zijn broer. Prins Bernhard heeft Zondag voor het eerst sedert het auto-ongeval, van welke gevolgen hij herstellende is, bezoek ge had van zijn moeder en zijn broer, die Zaterdagavond ten paleize Soestdijk, waar zij hun intrek hebben genomen, zijn aangekomen. Zondagmorgen ongeveer 10 uur arri veerde Prinses Armgaard aan het zieken huis te Amsterdam. Zij1 bleef ongeveer een uur Lij den Prins. 's Middags bracht Prins Aschwin een bezoek dat eveneens ongeveer een uur duurde. TERUEL DOOR DE OPSTANDELINGEN HEROVERD. De troepen van generaal Aranda heb ben, naar het hoofdkwartier der opstan- dehn=en heeft laten bekendmaken, reruei na hevigen strijd heroverd, Om het bezit van Teruel, dat zoo kort in handen 'der regeeringstroepen is ge weest, is een korte, maar bloedi ,e strijd geleverd, Des morgens begonnen zwa.e kanonnen en 50 driemotorige bommenwer pers de stellingen der regeoringslroei-en te bombardeeren en korten tijd later achtte generaal Aranda reeds het oogen blik gekomen, om het sein tot den aan val te geven. Stormerderhand we.d ue hoogte genomen en toen konden ook de linies in 'leruel onder vuur worden ge nomen. Er zijn in Teruel vele ge angenen ge maakt, tot wie ook, naar United Press 1 verneemt, generaal Rojo, de chef van den repu'blikeinschen generalen staf, zou be- booren. j Het is nog niet mogelijk, rekenschap te geven van den omvang van het achter gelaten materiaal. I Het aantal krijgsgevangenen is zeer aanzienlijk en de verliezen zijn zeer hoog. Volgens te St. Jean de Luz ontvangen berichten duurt de slag bij Teruel voort, ondanks den sneeuwstorm. De tempera tuur is 12 graden beneden het vriespunt. Op 'verscheidene plaatsen ligt de sneeuw meer dan een meter dik, waardoor de be- wegingen der troepen zeer worden be moeilijkt, speciaal van de artillerie-afdee- lingen. Regeeringstroepen houden stellingen ten oosten van Teruel bezet. De operaties hangen voor een belang rijk deel af van de weersomstandigheden. D'e regeeringstroepen hebben hevige te genaanvallen ondernomen. Het slechte weer en de sneeuw maken de operaties zeer lastig. Niettemin hebben de regee ringstroepen met succes tegenstand gebo den aan de troepen der opstandelingen, die probeerden de belegerde troepen te Teruel te ontzetten. Bij hun tegenaanval len hebben de regeeringstroepen zekere stellingen, die zij twee dagen geleden had den moeten prijs geven, heroverd. De regeeringsartillerie te Teruel be stookt nog steeds de gebouwen, waarin de opstandelingen een toevlucht hebben ge zocht. Vooral in de vallei bij Teruel is Zater dag hevig gevochten. Verscheidene dui zenden manschappen stonden er met gra naten in de hand tegenover elkander, ter wijl zij tot de knieën in de sneeuw ston den. Bovendien waren zij van voedsel ver stoken. Het bombardement van Barcelona. Het bombardement van Barcelona door vliegtuigen op Zaterdagavond schijnt, hoe wel van korten duur, moorddadig van uit werking te zijn geweest. De toestellen vlogen op groote hoogte en boven Barce lona met afgezette motor, teneinde niel gehoord te kunnen worden. Tot nu toe heeft men 49 dooden en 60 gewonden geteld. IS JAPAN DEN STRIJD MOE IN CHINA? Geruchten over Duitsche bemiddeling, In officieele Duitsche kringen bewaart men het stilzwijgen over de geruchten en de mogelijkheid eener Duitsche interven tie in het Chineesch-Japansche conflict. In goed-ingelichte particuliere kringen wordt verklaard, dat in Japan een sterke strooming pro-wapenstilstand merkbaar is en den laatsten tijd vooral meer en meer stemmen opgaan in die richt.ng. Japan hoopt binnenkort gebruik te ma ken van Duitschlands bemiddeling om met China tot een wapenstilstand te komen. De Japansche vredesvoorwaarden wor den in Hangkau zoo drukkend geacht, dat men ze absoluut onaanvaardbaar acht voor de Chineesche regeering. Ofschoon Tëjang Kai Sjek de Japan sche vredesvoorwaarden van de hand gewezen heeft, worden, naar vernomen wordt, de besprekingen tusschen hem en den Duitschen ambassadeur Trautmann nog steeds voortgezet. Nu de Japansche voorwaarden gepu bliceerd zijn, verklaart men in officieele Chineesche kringen, dat Japan ze aan zienlijk dient te wijzigen indien het wer kelijk vrede wenacht. AUTO MET JOURNALISTEN BIJ TERUEL DOOR EEN GRANAAT GETROFFEN. Twee oorlogscorrespondenten gedood. Eenige journalisten, die zich naar het terrein van den strijd bij Teruel wilden begeven, zijn het slachtoffer van hun plichtsvervulling geworden, doordat een granaat vlak voor bun auto ontplofte. xoen de wagens het dorp Caude bin nenreden, kwamen zij onder het spervuur van de roode artillerie te liggen, zoodat zij stopten, "Wat later leek het gevaar evenwel geweken en de journalisten wil den doorrijden, Op dat oogenblik echter viel een granaat van 75 m.m. een meter vóór een der auto's, die letterlijk open gescheurd werd. Johnson, correspondent van de „New- Yoik Weekly", was onmiddellijk dood. Sheepshanks, Router's correspondent, werd ernstig gewond. Later is hij aan zijn ve wondingen bezweken. Enkele anderen werden lichter ge wond. Een tweede granaat ontplofte op twin tig meter van de plaats van het ongeluk cn maaide vijf soldaten weg. TEKORT AAN SLACHTVEE IN FRANKRIJK? Naar de rijkslandbouwconsulent te Pa rijs meedeelt, is de uitbreiding van het mond- en klauwzeer in Frankrijk sinds eenige weken de oorzaak van een groot aanbod op de slachtveemarkt, waardoor de prijzen dermate gedaald zijn, dat de mesterij niet meer loonend wordt geacht. Op aandringen van de vleeschproducen ten heeft de intendancedienst van het. le ger besloten een belangrijk deel van den opgelegden veiligheidsvoorraad van bin- nenlandsch vleesch te vernieuwen, waar voor 1580 ton vleesch noodig zal zijn. De vleeschproducenten achten echter het uit de markt nemen van 3000 ton door opslag in de koelhuizen noodig. Men verwacht over enkele maanden een tekort aan slachtvee en een meer dan gewone stijging der prijzen als gevolg van het feit, dat een groot aantal dieren thans te vroeg wordt geslacht en het aantal der aan de ziekte gestorven die ren belangrijk toeneemt. HITLER 6 MEI TE ROME. Reuter verneemt uit goede bron, dat Hitier, op 6 Mei te Rome zal arriveeren, om het bezoek van Mussolini aan Duitsch- land te beantwoorden. Korte Berichten. D'e kinderverlammingsepidemie heeft zich thans uitgebreid over het geheele Zuiden van Australië en over Tasmanië. In Victoria alléén bedraagt het aan tal ziektegevallen i400. Het aantal sterf gevallen is gestegen tot 78. NIEUWJAARSONTVANGSTEN TEN HOVE. De Koningin heeft Zaterdag te 12 uur en te 2 uur, ten paleize aan het Noord einde te 's Gravenhage respectievelijk de dames en heeren van het corps diploma tique en de hooge Nederlandsche autori teiten in de gelegenheid gesteld Haar Nieuwjaarswenschen aan te bieden. HET OVERLEG MET GEMEENTE BESTUREN OVER GARNIZOENEN. Minister Van Dijk acht geen strijd met de Grondwet en geen o,evaar voor militaire belangen aanwezig. Op vragen van het Tweede Kamerlid Steinmetz betreffende de legering van het 2de regiment luchtdoelartillerie te Am sterdam en het plegen van overleg tus schen militaire autoriteiten en gemeen tebesturen omtrent voorwaarden waar toe garnizoenen in gemeenten kunnen wórden gevestigd, beeft de minister van defensie, de heer Van D'ijk, geantwoord: Dte minister heeft in beginsel beslist, dat het op te richten 2de regiment lucht doelartillerie garnizoen zal houden te Amsterdam. Bij de besprekingen, welke van mili taire zijde met den burgemeester van Amsterdam zijn gevoerd, is kenbaar ge maakt, dat de beslissing nopens de ves tiging van een garnizoen daar ter stede in belangrijke mate zou worden geïnfluen ceerd door de beantwoording van de v.aag, of de gemeente Amsterdam bereid zou zijn een oefeningsterrein te leveren en geschikt te maken. De militaire belangen brengen mede, dat bij de keuze van nieuw te ves tigen garnizoen niet alleen wordt ge streefd naar het verkrijgen van een uit een oogpunt van landsverdediging zoo gunstig mogelijke ligging, doch dat te vens rekening wordt gehouden met het A. D. F. van der Wari. Morgen hoopt de heer A. D. F, van der Wart te Goes, lid van Gedep. Staten \an Zeeland, zijn 70en verjaardag te vie ren. De heer v, d. Wart werd op 4 Januari 1868 te Utrecht geboren. In 1872 ver huisde het gezin naar Amsterdam waar hij' op 17-jarigen leeftijd met succes toe latingsexamen aflegde voor het Rijksin- stit lut voor teekenleeraren. In 1888 be haalde hij1 de middelbare acte handteeke- nen en in 1892 die \oor lijnteekenen en perspectief. In datzelfde jaar werd hiji benoemd tot leeraar aan de Burgeravondschool te Til burg, wellke plaats echter al spoedig ver wisseld werd met Goes, waar hij' in 1892 werd benoemd tot leeraar aan de H.B.S. Onmiddellijk werd hier op zijn werk kracht beslag gelegd door zijn benoeming tot secretaris van de Vereen. De Am bachtsschool, door welker bestuur hij in 1893 tot directeur der school werd be noemd. Tijdens zijin directoraat en dat van de Burgeravondschool, later op zijn initiatief omgezet in een avondschool voor handwerkslieden, namen beide in stellingen zeer in bloei toe. De Ambachtsschool bestond in dat jaar uit één flinke timmermanswerkplaats en een kleine smederij met in totaal 28 leer lingen. Toen hij! in 1919 ontslag nam be stond de school uit 12 lokalen en werd deze bezocht door 80 leerlingen. Ook het meisjesvaikonderwijs had zijin groote belangstelling; overeenkomstig zijn rapporten aan het bestuur der Ambachts school ging deze vereeniging ertoe over om in 1916 een meisjesvakschool op te richten, welke zich van het begin af in een grooten bloei heeft mogen verheugen. Ook de Herv. Kerk heeft steeds zijn groote belangstelling mogen ondervinden. Een aantal jaren diende hij' deze als ouderling, terwijl hij thans nog lid is van het Class. Bestuur van Goes. In 1921 werd hijl president-kerkvoogd. In die kwaliteit heeft hij' er toe mede gewerkt, dat de fraaie Magdalenalkerk geheel werd gerestaureerd. In 1923 werd hij gekozen tot lid der Prov. Staten, terwijl hij, na eerst nog eenigen tijd lid van den raad van Goes te zijn geweest, in 1934 tot lid van het Ge deputeerd College werd benoemd, welke functie door hem thans nog wordt waar genomen. Door de Regeering werden zijn verdien sten erkend door zijn benoeming tot rid der in de orde van Oranje Nassau. in de onmiddellijke nabijheid beschikbaar zijn van gunstige oefenterreinen. Er behoeft dan ook geen vrees te be staan, dat militaire belangen worden op geofferd aan de mate, waarin gemeente besturen eventueel tot financieele mede werking bereid zijn, ten einde vestiging van een garnizoen binnen de kom hunner gemeente te bevorderen. De minister acht geenszins strijd met het gestelde in art. 188 der Grondwet, dat het rijk gebruik maakt van aanbie dingen van gemeentebesturen, welke de mogelijkheid openen ter plaatse een gar- zoen te vestigen. DE GEWIJZIGDE CRISISINVOERWET Op de vragen van het Eerste Kamerlid Van Embden betreffende toepassing van de Crisisinvoerwet, luidt het antwoord van den heer Steenberghe, minister van oeconomiscbe zaken: Bij' de beantwoording van de vragen der sprekers in de Eerste Kamer had de minister zijn eindoordeel ten aanzien van de toepassing der nieuwe bevoegdheden, over welke bij1 ingevolge de wijziging der Crisisinvoerwet de beschikking heeft, reeds gevormd. Een tegenspraak in de verklaringen van den minister bij zijn verdediging van het ontwerp bestaat in feite niet. Het zij opgemerkt, dat de gewijzigde wet de mogelijkheid opent, eenmaal geno men maatregelen, indien noodig en in dien het juiste tijdstip daarvoor aange broken is, op soepele wijze toe te passen. D'e ministtr kan niet verklaren, dat onder de huidige omstandigheden de strijdmiddelen niet zullen worden toege past. Hij moge verwijzen naar hetgeen verklaard wordt in de memorie van ant- BiiinenlnniJ. Prinses Juliana te Soestdijk terug. Prins Bernhard ontvangt bezoek van zijn moeder en broer. Verschillende ernstige ongelukken. Telegram van H. M. de Koningin aan den Negus van Aibessynië. Buitenland. Teruel door de opstandelingen heroverd. Onderhandelingen in het Japansch-Chi- neesche conflict? ANTIROEST t Vraagt Uw garagehouder 1 f 3.50 per 5 liter-bus woord aan de Tweede Kamer n.l„ dat te genover bepaalde landen steeds behoefte kan bestaan aan bijzondere onderhande lingsobjecten. Notariaat. Bij K. B. van 30 December is benoemd tot notaris te Ammerzoden, G. E. Land weer, candidaat-notaris te Buren. De omroepen en de B. U. M. A. Naar men verneemt, hebben de vier omroepen ook over 1937 wederom een be drag van f 50.000 aan het B. U. M. A. voor auteursrechten betaald. De uitkeeringen aan de gemeenten. Volgens het bij1 de Staatscourant van B'onderdag beboorende bijvoegsel zullen over het uitkeeringstijdvak 19351936 uit het gemeentefonds o.a. de volgende uitkeeringen worden verstrekt (in afge ronde bedragen): Middelburg f209.900; Neuzen f87.000, Goes 62.900; Vlissingen f286.900. Postkantoren te Terneuzen en Oostburg bestaan honderd jaar. Te Terneuzen is op Nieuwjaarsdag het 100-jarig bestaan herdacht van het postkantoor. Om 3 uur had het voltallig personeel zich op het postkantoor verzameld. De hoofdinspecteur der P.T.T. te Middelburg sprak het personeel toe, waarna een re ceptie werd gehouden. Hierbij waren o.m. aanwezig de burgemeester van Terneu zen en de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Nadat velschillende personen het woord hadden gevoerd, dankte de directeur voor de gesproken woorden. In Oo s t b u r g werd eveneens het hon derdjarig bestaan van het postkantoor al daar gevierd. GOES. Waar thans bij de havenwerken maar weinig arbeiders meer noodig zijn, schijnt het in de bedoeling te liggen een aantal Goesche werkloozen te plaatsen bij de centrale werkverschaffing te Bieze- linge. Schore. Ter waarschuwing. Mej. S. had haar nog geen tweejarig doch tertje eenige dubbeltjes gegeven om in de spaarpot te doen. Tot haar schrik bleek, dat het kind ze alle had ingeslikt. Ge lukkig zijn geen complicaties ontstaan daar het kind ze alle langs natuurlijken weg weer is kwijt geraakt. Domburg. Gemeenteraad. Don derdagavond vergaderde de Raad voltal lig. Een adres van den Bond van koffie huis- fen restauranthouders inzake de dag van viering der a.s. blijde gebeurte nis wordt voor kennisgeving aangenomen. Tér plaatse wordt reeds gehandeld in den zin van dit adres. Tot lid van het Burgerl. Armbestuur werdt herkozen dhr J. Wisse Fzn. Als lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. wordt herkozen Mej. G. J. Brakman. Als leden van de commissie voor de werkverschaffing en steunverleening wor den herkozen dhrn W. Brand, J. de Vis ser Szu en J. de Pagter. Dhr W. Brand (weth.) heeft bedankt als lid van de Streekplancommissie. In zijn plaats wordt benoemd de burgemees ter. Dhr Brand had bedankt voor verschil lende commissies, teneinde den nieuwen burgemeester gelegenheid te geven meer daadwerkelijk aan het bestuur der ge meente deel te nemen. Hij deelt ech ter mede, dat, na besprekingen in B. en W. hij zich mede op verzoek van den voorzitter zal blijven belasten met alle za ken betreffende sociale voorzieningen. De overige door hem als wethouder verrioh-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 1