DE ZEEUW tweede blad TEKEN DEN STROOM lar Drukmachine ik in Zeeland. Verarming en vervlakking. Uit de Provincie. De brug over de Maas bij Hedei. gen en Aanbestedingen FEUILLETON MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. Schore. Het ligt in de bedoeling om in deze gemeente de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis op de volgende wijze te vieren: Vlaggen van alle openbare gebouwen, klokluiden, speciale gemeente re adsvergadering en kerkdienst. Op de school zal aan de kinderen een eenvou dige tractatie worden gegeven, terwijl aan de burgerij wordt verzocht om de vlaggen uit te steken. WALCHEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUW SCH-VLAANDEREN. ten geven er Jie-mannetje" jor pastilles, [pleegster en Ivragen van dienstperso Ln kleine advertentie in |v" ad 0.75, altijd doel- 1DIGING VAN LEZINGEN, •NZ. JE GOES. CON- ond. bgstfilm. Isch. Belangen. lGeref. Kerk. lerlingen R.L.W. School IChr. Besturenbond.^ |gandavergadering Ned. eidersbond, feugdverband. Kantoor- en Handels- ^ch. Belangen, ig Chr. Gemengd Koor. Issen(essen) van ver- pds tijdig op de hoogte [leringen, enz.? Het 's van de vereenigingen volledig mogelijk is. pmeente. Zakenman, In- Vere rfng zijn eigen Lr-MACI. IE kost com- [klaar 55, litatie doch origineel [agent voor Zeeland: üRBEEK, Bagijnhof 30, Middelburg. befwerk en demonstratie. ve Dtruiven 2037 p. kg. [iten 611, Uien 45. Kroten 2, alles per kg.; -2.30, Roodekool 1.50— 1.502, alles per 100 |612 per stuk; Tulpen Ghrysanthen 3.50 per peieren 4.905.60. I /oensdag werd door de „Landbouwbelang" al- jiO.OOO kg. Superph. 17 (Superph. 20 pet. iren J. de Koster, superph. 17 pet. f 2.40, f2.75; N.V. Hulpmest r en f 2.63V2; de Groot fcht f 2.42Va en f2.721/»; 3oortugaal f2.3lV2 en [en.se, Kruiningen f 2.25 prijzen vet gedrukt zijn. VAN DONDERDAG 30 DEC. 1937, Nr 77. Het weekblad „Eenheid door democra tie", proipaganda-orgaan voor de bewe ging onder die leuze gevoerd, gevoelt zelf wel, zegt de Standaard, dat het negatieve van zijn streven een ernstig ge vaar oplevert. Het schreef in zijn jong ste nummer: „ieder negativisme is uit den booze; een groep menschen, welke zicli louter vereenigt, om een bepaalde organisatie of geestesstrooming te be strijden heeft, uit democratisch oogpunt, alleen daardoor reeds ongelijk." Het blad zoekt daarom naar een posi tieve doelstelling. Het streeft naar een Nederlandsohe volkseenheid door te trachten naar „eenheid in verscheiden heid" en meent, dat de leuze der demo cratie daarvoor de eenig aangewezene is. Maar het bereikt daardoor zijn doel niet, In de eerste plaats kiest het één wille- keurigen trek uit het rijke en inhouds volle begrip van het vaderland en ver armt daardoor den grondslag der natio nale eenheid. Wat ons volk moet saam- binden is liefde voor 't vaderland. Niet liefde voor de democratie. Het vergeet, bovendien, dat bij zeer velen, die niets willen weten van nat.-socialisme en com munisme, en die voor onze nationale staats- en rechtsinstellingen oprechte waardeering koesteren, de leuze der de mocratie allesbehalve sympathieke gevoe lens opwekt. Daarbij komt, dat door deze doelstel ling oppervlakkigheid en holheid wordt ggkweekt. Als men pleit voor „daadwer kelijke solidariteit", voor „den zin voor recht en vrijheid" en dergelijke meer, dan vergeet men, dat dit niet meer dan leege frases zijn, indien zij niet zijn gegrond op een diepe en welbewuste principieele overtuiging, gekweekt door waarlijke lief de voor hooge beginselen. Het duidelijkst blijkt dit wel uit het feit, dat men wil aansturen op„ verster king van een op de vaderlandsche tra ditie voortbouwend zedelijk volksbewust zijn boren partijipolitieke groepeering en met een eerbiediging van elke godsdien stige overtuiging." Zulk een „traditio- neele zedelijkheid" is op zichzelf reeds een onding, als men haar losmaakt van den religieuzen wortel, waaruit zij1 is voortgekomen. En zou men er 'n soort van autonome moraal mee willen leeren, dan is die Jeer geen eerbiediging, maar bestrijding van elk positief Christendom. Daargelaten dan nog de algeheele mis kenning van de waarde voor ons volk van welbewuste politieke partijforma tie, die in deze en andere uitlatingen tel kens tusschen de regels uitgluurt. Verarming en vervlakking dat is het waarop dergelijke bewegingen steeds weer onafwendbaar moeten uitloopen. DE SGHEEPSBOTSING OP DE WESTER-SCHELDE. Het Joego-Slavische s.s. „Srdj", is, zooals reeds gemeld, ter hoogte van den z.g. Baalhoek boven Walsoorden in bot sing geweest met een onbekend gebleven stoomschip. De aanvaring' was zoo hevig, dat de „Srdj" spoedig daarna zonk. Het is nog niet bekend met welk schip de „Srdj" in aanvaring is geweest, daar tijdens het ongeval ongeveer twee of drie stoomschepen in de omgeving van de „Srdj" waren. Vermoedelijk is het onbe kends schip doorgevaren naar Antwer pen. Twee opvarenden worden vermist. Het schip is vermoedelijk in aanvaring ge weest met het inkomende Duitsche s.s. „Consul Cords", komende van Rotterdam en bestemd naar Antwerpen, of met het zweedsche s.s. „Haga", komende van lransund en bestemd naar Antwerpen door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. «8 Holly had wat nieuws te vertellen", zei een ander; ,,'twas over de juffrouw van e twood", van wie ze wat afwist. Die °®t ook vaak in de kroeg en ze is noga) n lem met Molly en heeft haar een en 'l vertelt over de behandeling, die zij °P "Beltwood" ondervindt". 11 Vat een onzinl" zei D'oris scherp; 'ova 0n er h'er absoluut niet langer zano'i^v we gaan onze bijbeltjes nan u .e® meenemen en gaan samen 1 ,r tn'euwe gebouwtje. Het is al te te 5 0Vt ver^er over de wintercampagne dan^M®/ want wachten we nog langer, cir.ne we 8een bans meer op een v' 1e, P'aats. Kom, wie deelt ze uit? Ik Ifnii, aardig van jullie, dat je niet met lp ^eSgegaan bent. Jullie krijgen al- m; mee naar huis; als je het ten- f® lunt bergen", tie' fU U'.euwe Evang-elisatiegebouw- ónder3 ^aan was' hoewel de .afstand znair V1?' Sr(}t>' wasi li3®n gemakkelijke bons had het zich tenminste h©el Voor de werkloozen. Het is voor de commissie voor ontspanning der werkloozen. niet gemakkelijk om hen steeds weer iets nieuws te bieden. Daar om is het des te meer op prijs te stel len, als een gezelschap of vereeniging zich belangeloos beschikbaar stelt om de werkloozen en hun vrouwen een avond van genot en afwisseling te brengen. Dit was gisteravond het geval, toen Overschotje gesteund door de "Luökey Band de uitvoering waarmede zij kort geleden veel succes hadden, nu voor een stampvolle Schuttershofzaal, waarin de werkloozen met hun vrouwen de plaat sen bezetten, herhaalde. De heer J. M. Harthoorn, secretaris penningmeester der Commissie voor ont spanning, heeft beide vereenigingen har telijk dank gebracht voor wat zij brach ten en de hoop uitgesproken, dat meer vereenigingen dit voorbeeld zullen vol gen. Ook wekte h\j op tot grooter deel name aan de ontwikkelingscursussen. VLISSINGEN. Tot opzichter bij de stoomtram Mij. BreskensMaldeghem, standplaats Oost burg, is benoemd de heer P. A. Ligterin- gen te Vlissingen. (V. C.) GOES. Bevolking. Ingekomen: J. de Fouw, dienstb., van Wolf aartsdijk, Singelstr. 5; E. I. M. H. Bos en J. M. Wools, liefde zuster, van Maastricht, Kloet, weg 5a; W. Sinke, dienstbode, van Arendskerlke, Nieuwstr. 59; J. C. Antonisse, part. Ver pleegster, van Breda, W, Zelleweg 13; D. Q. van Breen, zonder beroep, van Koude- kerke, Wijngaardstr. 34; G. v. d. Poel, tee kenaar, kadaster, van Den Bosch, Oost singel 162; J. C. Krijnse, dienstbode, van Wolfaartsdijk, Wilhelminastr. 7; M. Rijk, dienstb., van 's Heerenhoek, Poelweg I 7. Vertrokken; A. J. de Feijter, controleur, van 'sH. H.kinderenstr. 8 naar Strijen; M. Oost hoek, dienstbode, van Wilhelminastr. 7, naar 's Heerenhoek; J. W. van Nienes, opzichter, van Blaauwbeenstr. 10 naar Middelburg; J. de Koeijer, huishoudster, van Emmastr. 8 naar Ierseke; F. Kieviet en Echtg., stationschef, van Stationspl. 1 naar Nuth; M. Koole, dienstbode, van Stoofstr. 16 naar Kloetinge; M. Heeren, werkman, van Molendijk 24 naar Roo sendaal: J. Pik, ambt. secretarie, van 's H. H.kinderenstr. 55 naar Arend,^ker ke; A. Damme, verpleegster, van Ruijter- laan 28 naar Den Haag; J. L. M. West- dijk geb. Bruël, zonder beroep, van Ruy- terlaan 68 naar Heinkenszand. Kanelle. F eestplannen. Onder voorzitterschap van Burgemeester Bierens kwamen de afgevaardigden van de di verse buurten met de feestcommissie Ka- pelle-Biezelinge bijeen in het café „De Veiling", om te bespreken wat te doen na de bekendmaking van de blijde ge beurtenis. Besloten werd, dat direct na de bekend making de klokken zullen worden ge luid. Herauten te paard zullen de blijde boodschap vertolken, kerkdienst zal ge houden worden, tractatie aan de school kinderen van alle scholen te Kapelle en Biezelinge zal ook plaats hebben. Des namiddags optocht der schoolkin deren door de gemeente. Alle vereeni gingen worden uitgenoodigd met vaandel of vlag aan dezen optocht deel te nemen. Des avonds omstreeks 6 uur zal een groote lichtstoet gevormd worden, die door de gemeente zal trekken. Gedefi leerd wordt langs het Raadhuis, dat fees telijk verlicht wordt en versierd zal zijn. Besloten zal worden met een vreugde vuur op het parkeerterrein tegenover het station. Allen burgers wordt verzocht te vlaggen. 's Heerenhoek. Nieuwjaaraca- deau. Een damescomité is opgericht, bestaande uit de echtgenooten of doch ters van leden van het B-Comité. Deze dames koopen. goederen in bij de plaat selijke middenstanders om daarvan Nieuw jaarspakketten te maken voor uitreiking aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen. Dezen zullen het cadeau kun nen afhalen aan het gemeentehuis. De wildstand alhier is dit jaar veel minder dan vorige jaren. Naar aan leiding daarvan hebben verschillende ja- wat gemakkelijker voorgesteld. De stra ten waren overvol en het kleine .groepje raakte uit elkaar, wat heelemaal geen wonder was, daar zij zich er door moes ten dringen. Doris en mevrouw Young kwamen aan haar bestemming met vier meisjes, om de zaal bijna geheelleeg te vinden. Het was Doris of zij droomde. De druk te van de meisjes, de rebellie van Molly, de herinnering aan de „juffrouw van Beltwood", de overvolle straten, en nu eindelijk het bijna geheel ledige evange lisatiegebouwtje, het werkte alles op haar in; 't maakte haar zenuwachtig en be droefd. Ze was dankbaar, dat mevrouw Young naast haar kwam zitten en haar op vriendelijk fluisterenden toon toevoeg de, „zeg, dat is een radicale mislukking". Doris beantwoordde den vriendelijken blik van mevrouw Young en zag dat deze glimlachte. 'tDeed haar goed. Blijkbaar was alles toch niet zoo droef als zjj zich had in- ingebeeld en- bleef er toch altijd nog wat in de wereld over om een glimlach te voorschijn te roepen. Maar, toen mevrouw Young, gedurende de Bijbellezing haar vriendin zag zitten en de teleurstelling van haar gelaat kon lezen, teleurstelling en bezorgdheid te gelijk, kreeg zij medeleden met haar. „Het was een mislukking van 't begin gers, onder wie ook de heeren vanHat- tum, het thans niet de moeite waard geacht, om te komen jagen. Gapinge. Woensdagavond had op ini tiatief van den burgemeester in de con sistorie der Ned. Herv. kerk een bijeen komst plaats, ten doel hebbende, tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming te ge raken. De bijeenkomst, die wegens on gesteldheid van den burgemeester, werd geleid door weth. Langebeko, was zeer goed bezocht. De voorzitter heette de aanwezigen en in het bijzonder den door het Bestuur der N.V. voor Luchtbescher ming afgevaardigden spreker welkom en sprak zijn leedwezen uit, dat de burge meester wegens een ernstige ongesteld heid, welker verloop zich gelukkig gun stig laat aanzien, verhinderd was deze bijeenkomst te leiden. De spreker van den avond zette op duidelijke wijze de beteekenis van do op te richten afdeeling uiteen, na vooraf een breedvoerige beschouwing te hebben gehouden over de werkelijk groote ge varen, die aan luchtaanvallen zijn ver bonden. Na afloop der lezing werden den spreker verschillende vragen gesteld, welke op duidelijke en afdoende wijze door hem werden beantwoord. Hierna werd tot oprichting van een afdeeling met aanvankelijk 20 loden be sloten. Aagtekerke. Op verzoek van de omwo nenden wordt met ingang van 1 Jan. a.s. een tweede postbestelling ingevoerd van af het Tramstation tot Sint-Jan ten Heere. Stavenisse. Gemeenteraad. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd B. en W. machtiging verleend om te trachten eenige slooten in den Stav. weg te rioleeren en te dempen. In dezen zal de medewerking van het waterschap ge vraagd worden. Medegedeeld werd1, dat de steunregeling aan de kleine boeren niet aan de ver wachting beantwoordt. Van de 36 aan vragen zijn er slechts 4 ingewilligd. Aan gedrongen zal worden op wijziging. Tot 12 Maart 1938 zal aan de werfc loozen een kolentoeslag van f 1.30 ver leend worden en vanaf dien d'atum tot 10 April fl per week. Ter tafel kwam een verzoek van de samenwerkende landarbeidersbonden, niet verschillende wenschen omtrent de werk- loozenzorg. De voorzitter merkte op, dat alle wenschen reeds korter of langer tijd ingewilligd zijn. Op verzoek van Ged. Staten werd de post voor werkverschaffing en steunver- leening van f 13500 op f 11000 gebracht. Besloten werd per 1 Juli a.s. een leening, groot f 25100 a 4 pet. in zijn ge heel af te lossen. Bij het Weezen Arm bestuur te St. Annaland zal een nieuwe leening tot een gelijk bedrag 3 pet. ge sloten worden voor den lijd van 27 jaar. Vervroegde aflossing zal niet mogelijk zijn. Aan het college van B. en W. werd een crediet van ten hoogste f 150 toe gestaan om, met het oog op de te ver wachten blijde gebeurtenis in de Kon. familie, de schooljeugd en de behoefti- gen te tracteeren. Gevraagd werd, of uitgezien wordt naar conversie der geldleeningen ten laste van de NV.. Waterleiding-Mij'. Wellicht zouden de zeer hooge tarieven dan ver laagd kunnen worden. De voorzitter zegt, dat de Raad van Beheer in die richting werkzaam is. Kortgene. Gemeenteraad. Woens dagavond vergaderde de Raad. De hee ren Boot en Dorst waren resp. wegens ziekte en uitstedigheid niet tegenwoordig. De „Kortgeensche Oranjevereen." ver zocht om op den dag na de geboorte van tot 'teind", vertelde Doris aan haar va der, toen zij samen na de Bijbellezing naar huis wandelden. „Deze verschrikke lijke demonstratie heeft alles bedorven". „Wel kind, laat ons blij zijn als we vei lig en wel thuis zijn vanavond", zei haar vader lachend, „onze hoop moet wel gevestigd zijn op de achterdeur. Het marktplein begon zich te vullen even nadat je was weggegaan en ik had de grootste moeite om er door te komen op weg naar 't gebouw. We hadden aan deze demonstratie moeten denken toen wij den datum vaststelden voor de ope ning van ons nieuwe gebouwtje, 't Is een teleurstelling geweest. Ik geloof, dat er niet meer dan twaalf menschen wa- ren „Dertien, wij meegerekend", zei Do- ris moedeloos. „Ik ben werkelijk boos op de meisjes. Na alles wat er voor haar gedaan wordt ons zoo te behandelen! Hei zou mij kunnen doen besluiten met de meisjesvereeniging op te houden. Wal moeten de menschen er wel van zeggen. „Mijn lieve kind, maak je nooit druk over wat anderen zeggen van onze mis lukkingen en successen. Het komt er maar op aan wat onze Heiland er van zegt. Wij weten niet wat 't beste is, of wij falen of succes hebben Jij had een heele groote groep mee kunnen nemen en ik had een stampvolle zaal kunnen toespre- De laatste schakel in een kostbare keten. Gisteren heeft de Minister van Water staat, mr dr ir J. A. M. van Buuren, de groote, nieuwe verkeersbrug over de Maas bij Hedel, welke de oude schipbrug zal vervangen, officieel geopend, in te genwoordigheid van tal van autoriteiten. Hiermee is de laatste schakel voltooid in de kostbare keten, wellke Noord en Zuid in het midden van ons land ver bindt. In deze keten komen niet minder dan vijf bruggen voor: VreeswijkVia- nen, de brug over bet Zederikkanaal, de jbrug over de Linge, de brug over de Waal bij Zaltbommel en de Maasbrug bij Hedel. Tusschen deze bruggen in is een nieuwe verkeersweg gelegd, zoodat de weggebrui kers thans het nog geen veertig kilometer lange traject: Vreeswijk's Hertogen bosch in zeer korten tijd kunnen afleg gen. 0|p den Utrechtschen wal wordt thans druk gewerkt aan den nieuwen weg naar Utrecht en Amsterdam. Nadat gisteren een groot aantal genoo- digden door den burgemeester van Hedel, den heer H. Dronkers, was begroet, werd het woord gevoerd door den Minister van Waterstaat en den Commissaris der Ko ningin in Gelderland. Vervolgens werd door het doorknippen van een koord, de brug voor het verkeer opengesteld. De nieuwe brug is gebouwd tusschen de schipbrug en de spoorbrug. Deze schipbrug, welke uit het jaar 1905 da teert van 1864 tot 1905 werd de ver binding eveneens door een schipbrug, maar toen van houten scheepjes, ge vormd heeft gisteren haar laatste diensten bewezen. In dezen jachtenden tijd is voor een schipbrug, welke slechts 5,80 breed is, waarover het autoverkeer slechts mag plaats hebben met een snel heid van 12 km per uur, en welke bo vendien nog telkens voor de scheepvaart geopend moet worden, geen plaats meer. De nieuwe brug heeft één groote over spanning van 125 M. en voorts aan beide zijden aansluitende bruggen en wel aan de Noordzijde vijf en aan de Zuidzijde' twee „aanbruggen", elk van 4314 M. lengte. De groote overspanningsboog is vrijdragend, met zwaren trekband. De geheele lengte van de brug be draagt 425 M„ de rijweg heeft een breedte van 11 M„ terwijl zich aan weerszijden een voetpad bevindt van 2,35 M. Op 26 Febr. 1936 is met den bouw van deze nieuwe brug een aanvang gemaakt. Binnen twee jaar is dus de brug, die een behoorlijke verbinding van Amster dam met 's Hertogenbosch tot stand brengt, voltooid. Rijkswaterstaat heeft weer een werk tot stand gebracht, waarop met voldoening kan worden teruggezien. een prins (es) gebruik te maken van bet gymnastieklokaal der O.L. school voor het vertoonen van een film. Dit werd toe gestaan. De bewoners van het rijtje huizen bij de z.g. kaaivaat verzochten den toegang tot hun huizen, welke langs den vijver loopt, te verbeteren en tevens de lan taarn van het electrisch licht terug te plaatsen bij den uitgang van het paadje. B. en W. stelden voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen, daar le. de uit gang niet aan de gemeente toebehoort en 2o. omdat het alg. belang er niet mee gediend is, dat de lantaarn verplaatst wordt. Aldus besloten. B. en W. stelden daarna voor f50 sub sidie te geven aan de Zwemclub „De Zandkreek", voor een cursus in het red den van drenkelingen. Verschillende sprekers waren van oor deel, dat deze subsidie niet moest wor den gegeven, daar er uit Wissenkerke ook deelnemers zijn voor den curus. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. verworpen met 32 stemmen. Het raadsbesluit dd. 16 Sept. 1937, in zake opzegging van het onderhoud van een gedeelte van den weg in de gem. Kats werd ingetrokken. Er is een stuk gevonden, waaruit gebleken is, dat de gemeente Kortgene in 1902 het onderhoud onder goedkeuring van Ged. Staten voor haar rekening heeft genomen. ken, maar daarmee is niet gezegd, dat dat, waartoe wij thans slechts in staat waren, in de oogen van onzen Heiland van minder waarde is dan het eerste. Wij hebben te werken en bet resultaat aan Hem over te laten. Denk eens aan Jezus. Wat is bet voor Hem geweest toen al Zijr. discipelen hem in den nacht waarin Hij verraden werd alleen lieten. Zouden wij dan deze kleine teleurstelling niet kunnen dragen, te meer nu wij weten, dat God het kleine niet veracht en daaruit iets groots kan doen geboren worden? Wat hindert het ons of juffrouw Sedgewiek er van hoort of wat zij er van denkt. Doris, die haar arm door dien van haar vader gesoken had, drukte dien; en hij verstond het. Zijn woorden hadden haar een pak van het hart genomen en hadden haar vertroost. HOOFDSTUK XXIII. Te la a t. Toen Roger Maitland hoorde, dat hein een zoon en erfgenaam geboren was, vier de hij het feit in den voor hem gebiuike- lijken weg. Verscheidene dagen achtereen werden de oudste en zeldzaamste wijnen uit den kelder gehaald en gedronken op de gezondheid van het zwakke kleine kindje welks leven aan een zijden draad De heer J. Kesteloo werd tot klokkenist benoemd tegen f25 per jaar, Daarna volgde er een bespreking over het uittrekken van een post f 800 op de begrooting '38 voor de aanstelling van een gediplomeerd ambtenaar ter secre tarie. De wethouders zijn van meening, dat de taak voor den burgemeester te zwaar is. De heer Versprille is door dit voorstel verreist. Hij is in principe niet tegen het voorstel, maar vindt het voorbarig. De heer Salomé zegt, dat het hier een zeer druk kantoor betreft, waar eiken dag besprekingen gevoerd worden. De vele bezigheden op het kantoor werden door den voorz. nader toegelicht. Alles wat er op 't eiland gebeurt, komt te Kort gene. Opgesomd werden besprekingen over de landbouwhuishoudschool met de Z.L.M., U.L.O., besprekingen met Inge nieurs, brugkwestie, aanleg van wegen enz, D'e heer Heijboer was van het bedrag f 800 geschrokken, daar dit vroeger f 600 was. De heer Verburg kon zich met het laatste bedrag vereenigen. Nadat de heeren vernomen hadden, dat van die f 800 het pensloenverhaal afgaat, konden allen zich met het voorst.el-B. en W. vercenigen. Aan den heer K. J. Roodsand werd per 1 Jan. '38 eervol ontslag verleend als tijdelijk agent der Arbeidsbemiddeling. Dte heer P. Tazelaar werd benoemd in bovenstaande functie, op een jaarwedde van f 50. Er werd besloten om de Van Otters- straat, Snellenstraat en een gedeelte van den West-Achterweg tot Notaris Klop te beklinkeren. De kosten zijn pl.m. f3800, waaronder pl.m. f800 gerekend is voor werkverschaffing. De kosten kunnen ge dekt worden uit den verkoop van het huis aan den Molenweg. De heer Adr. Markusse alhier werd als kweekeling aan de O.L. school benoemd tegen een vergoeding van f300 per jaar. Er werd besloten een geldleening aan te gaan van f 13.500 voor betaling van het aandeel van de kosten Inzake de weg- verbetering Kortgene—Geersdijk tegen ten hoogste 4 rente. Er werd een verordening vastgesteld, regelende de heffing en invordering van leges van het bevolkingsregister. Er kwam daarna een bespreking over verbetering van de haven. In de z.g, „Oude haven" zijn dicht onder de be schoeiing puttenügekomen van pl.m. 1 M. diepte. B. en W. stelden voor deze putten vol steen te gooien en met rijshout ver der af te werken. Aldus besloten. Aan den havenmeester zal opdracht gegeven worden om op te letten of er genoeg water in de haven is om de schroef der uitgaande of binnenkomende schepen te laten werken, daar de putten veroor zaakt zijn door schroefwerking bij te weinig water. De heer Jac. van Maldegem wil zijn vijver in werkverschaffing laten dempen, B en W. stelden voor 50 in de kosten bij te dragen plus de sociale lasten. De heer v. Maldegem zorgt dan voor toezicht. Mr Fransen van de Putte te Goes wil de sloot onder aan den Torendijk, te be ginnen bij het huis van den heer Kramer tot aan de hofstede van dhr De Vos, laten rioleeren, benevens een weg aan leggen onder den Torendijk op bedoelde plaats. Dit werd geregeld als bij het werk van den heer Van Maldegem. De voorz. deelde mede, dat de werk verschaffing begin Januari zal beginnen. Hoek. De A.-R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" alhier hield Dinsdag een vergadering. Dtior den voorzitter werd in zijn openingswoord herinnerd aan den voor ons in 1937 gunstige stem busuitslag. Het propagandablad „Neder land Waakzaam" zal verspreid worden, zij het dan in een geringere oplaag dan voorheen. Door den heer J. Dregmans werd een referaat gehouden over: „Onze Gemeente- financiën". De inleider kreeg vele vragen te beant woorden. Besloten werd dit seizoen nog twee keer te vergaderen waarop gerefereerd zal worden over: „Ordening" en „Dr Kuy- per in zijn beteekenis voor onze A.-R. partij". hing. Hij was verrukt, dat Daphne het le ven geschonken had aan een zoon, maar al spoedig sprak dat geluk niet meer tot hem, beneveld als hij was door den drank en datterwijl zijn jong vrouwtje langzaam maar zeker, voorgoed van hem ging scheiden. Even schrok hij uit zijn beneveling op toen hij dacht, dat Daphne in de deur opening stond en bedeesd naar liem keek. Ze zag er uit precies eender als in die dagen toen hij met haar was gaan ver loven het was hem als in een droom. „Ik zeg, Daphne", zei hij zwak, maar toen zag hij, dat hij1 zich vergiste; hij her kende het meisje, dat in de deuropening stond als Sybil, de zuster van Daphne. Sybil, voor wie het feit, dat haar zwa ger vaak toegaf aan zijn drinkgewoonten zoo lang mogelijk verborgen was ge houden, had tot haar smart Daphne telkens en telkens weer met zwakke stem naar Roger hooren vragen. Zij kon het niet langer dragen, en was naar beneden gehold naar de rooksalon om hem te vragen bij Daphne te komen. De plotselinge aanblik van Roger, toen zij de kamer binnentrad, deed haar schrikken. Hij' zag er zoo vreemd uit. Zij bleef bedeesd bij de deur staan. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5