Ingezonden Stukken. Rechtszaken Finantiëele Berichten Laatste Berichten Telegrammen Radioprogramma. MIDDELBURG. Nog geen 3 CCIlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnemen'sprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Het rijwielmagazijin brandde finaal uit; er kon niets worden gered. De oorzaak van den brand is onbelkend. Alles is ver zekerd. Ernstige fout van een radio-station. Op 24 Dec. is 't vlieg tuig „Amyd", op de lijn Weenen—ir raag, in Bohemen neergestort. Zooals gemeld, werdén hierbij drie personen gedood. In verschillende bladen wordt thans bevestigd, dat het ongeluk te wijten moet zijn aan een fout van het radiostation p>uzynPraag. Toen het toestel nabij Probram, ten Zuiden van Praag vloog en zich door den dichten mist niet kon ori- enteeren, heeft het inlichtingen verzocht aan et ghenoemde radiostation. D'e vlie ger van'het toestel kreeg hierop ten ant woord, dat hij in Zuidwestelijke richting moest vliegen om Praag te bereiken, ter wijl de goede richting Noordoost was. Onmiddellijk nadat deze foutieve inlich tingen waren doorgegeven, bemerkte men op "het radiostation welk een noodlottige vergissing begaan was, doch het bleek niet mogelijk opnieuw met den piloot in contact te komien. Zeventien minuten la ter was de ramp een feit geworden. Roode achterlichten voor een vliegtuig. Bij het onderzoek door de gemeente-politie van Bolnes is gebleken, dat de 11-jarige B. R. te Bol nes de 12 monturen van de roode ach terlichten van de gestalde rijwielen, wel ken diefstal wij hebben bericht, heeft ontvreemd. Hij wilde ze gebruiken voor de verlichting van een door hem ge maakt vliegtuig. Te veel duiven in Weenen. Een gedeelte der gevleugelde bevolking van de Oostenrijksche hoofdstad heeft zijn eersten gasaanval moeten doorstaan, nadat het gemeentebestuur van Weenen tot het besluit was gekomen, dat het groote aantal duiven, dat de openbare pleinen der hoofdstad bevolkt, vermin derd moest worden. Men kwam overeen, dat het ombrengen der dieren met Prui sisch zuur, welk gas door een sproeien verspreid zou worden, menschelijker was dan hen dood te d'oen schieten. Na de eerste proefnemingen is de plaatselijke vereeniging voor dierenbescherming ech ter tusschenbeide .gekomen, en heeft er bezwaar tegen gemaakt, dat de duiven gedood werden. Deze vereeniging zal nu zorg dragen voor de verplaatsing van het teveel aan duiven, echter op voor waarde, dat zij op behoorlijke wijze ge vangen worden. Inbraak in de R.-K. kerk te K e t h e 1. Gisternacht is ingebroken in de R.K. kerk te Kethel. De geheele kerk is doorzocht, maar voor zoover be kend wordt er niets vermist. De offer blokken waren pas geledigd. Het altaar is na de vorige inbraken die van gisternacht is de derde binnen enkele jaren zeer goed gesloten. Motorbakfiets door tram gegrepen. Te Noord wijk is gistermid dag de heer G. de L. uit Katwijk, d'ie met zijn motorbakfiets nog juist voor de aldaar rijdende tram wilde overstekan, door het voertuig gegrepen en tegen een ■richtingspaal geslingerd. Met ernstige ver wondingen is de man naar bet zieken huis te Leiden vervoerd. Auto door trein gegrepen. De bestuurder gedood. Gister avond is op den onbewaakten overweg op den weg EpeHeerde een auto, be stuurd door den heer S. uit Zwolle, onder een gesloten spoorboom doorge gleden en door den trein uit Zwolle gegrepen. De auto werd een twintig M. meegesleurd. De heer S. werd uit de geheel vernielde auto gehaald en een garage binnengedragen, waar hem hulp is verleend. Hij had een schedelbas.is- fractuur en eenige andere verwondingen opgeloopen en is spoedig overleden. Arbeiders bedwelmd. Zes ar beiders, in dienst van de N. V. Houthan del, v.h. Nanninga en Zoon te Gronin gen, waren gistermiddag in een grooton ketel bezig met het afbikken van de wanden bij het échijnsel van eenige kaar sen en een petroleumlamp. Door de vlam mende 'kaarsen geraakten eenige losse stukjes roet in brand, waardoor zich zulke kwaadaardige dampen ontwikkel den, dat de mannen het bewustzijn ver loren. Een van hen kon zich nog naar buiten wetken en hulp halen. Men slaag de er in de overige vijf mannen uit den Ketel te trekken. Zij werden door den politiedokter weer bijgebracht. —Klokgelui bracht ver- w a r r i n g. Hiet gebeurde in een klein Plaatsje in ons land, aldus vertelt de «telegraaf". Een mannelijke inwoner ;an dat plaatsje werd ten grave gedra gen. Zooals de gewoonte was, moest de klok 0 i® geluid. In het gezin van den mÜ j- e. was e°hter verdeeldheid op 8 ^dienstig terrein. D'e man ging naar -e eene de vrouw naar de andere kerk. aardoor kon het volgende gebeuren: e „vroluw had het kerkbestuur van 1 Jjr kerk gevraagd of de klok kon tv, f en geluid gedurende de begrafenis, psn T. toegezegd. De man was lid van oh,,, gr.a^entsvereeniging in welks be ha,u leden van ..zijn" kerk zitting t ®n; Deze meenden goed te doen aan 'kerkbestuur te vragen, of de klok fenis^T? n ge\ui^. gedurende de begra- ant™ °°k ^ier werd een toestemmend antwoord gegeven. de h!' ge7°'? was> ^at °P het tijdstip dat heirir^M m sstoet zi°h in beweging zette, be£ klokken begonnen te luiden demviSi0r in dat Plaatsie nog een an- rk, waar geen der familieleden bij aangesloten was, welks bestuur dus ook geen verzoek de klok te willen luiden, had ontvangen. Het was dan ook louter op eigen initia tief, dat, na even te hebben geluisterd naar het gelui der beide andere klokken, de koster van deze kerk zich naar het klokketouw begaf en uit alle macht begon te trekken, terwijl zijn gezicht van blijd schap straalde, want, het kon natuurlijk niet anders, er had een Blijde Gebeurte nis plaats gevonden in ons Koninklijk Huis. In datzelfde plaatsje is echter ook een gemeentebestuur. En ook voor dat ge meentebestuur was tie meest voor de hand liggende oplossing van het raad sel, waarom niet alleen die twee, ma,ar thans ook de derde klok bezig was het volk iets mee te dealen, de gedachte, d'at die mededeeling d'e hierboven genoemde Blijde Tijding inhield. Zooals ieder gemeentebestuur was ook dit gemeentebestuur op zijn eer gesteld. Het voelde zich dan ook danig in d'ie eer aangetast, dat het niet de eerste was die in dat plaatsje die med'edeeling ont- ving. Hevig verontwaardigd zond het een van haar vertegenwoordigers uit om zich te laten inlichten, hoe toch zulk een ver gissing mogelijk was. Deze, slimmer dan de anderen, meende beteT te doen zich eerst te overtuigen af wel werkelijk die reden de klokken zoo van streek had gebracht. Het gevolg was dat, na zijn bezoek aan het eerste kerkgebouw, hij zich haastte zijn op drachtgevers gerust - te stellen, want dat alles slechts op een vergissing berustte; waarna, op zijn verzoek, de beide andere 'klokken spoedig tot rust werden gebracht om niet de geheele bevolking van streek te brengen. Weekdier dat menschen vangt. In de Australische wateren wordt een schelpoester aangetroffen, die de schrik is van parel- en sponzenduikers. Het weegt 250 tot 300 kilo en men kan het met zijn beiden nauwelijks optillen. De schelp wordt twee tot drie meter lang, volgens de verhalen der inlanders soms wel vijf meter. Deze schelpen lig gen los van de rotsen in een koraalkom; het weekdier, dat er in woont, huldigt het stelsel van de open deur: -dag en nacht staat de dubbele schelp open ter gastvrije ontvangst van al wat zwemt en eet- en verteerbaar is, daarmede voedt het dier zich. Op het geringste teeken van gevaar echter trekt de krachtige spier, die aan het scharnier vastzit, zich samen, de val klapt dicht en de onge lukkige duiker zit er voorgoed met zijn voet in v.ast. Een van zulke schalen is groot genoeg voor een 'kinderbad; er wordt handel in gedreven en in kerken worden ze wel als sierhekken gebruikt. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Week der Gebeden. Mijnheer de Redacteur, Evenals vorige jaren zullen D.V. van Maandag 3 tot en met Zaterdag 8 Ja nuari a.s. te G-oes de door de Evangeli sche Alliantie uitgeschreven gebedssa menkomsten worden gehouden. Deze bij eenkomsten worden geleid door personen behoorende tot verschillende kerkgenoot- sohajp'pen (Ned. Hervormd, Gerefor meerd, Vrij-Evangelisch). Het comité wekt allen die daartoe in de gelegenheid zijn op deze bijeenkomsten bij1 te wonen en het zou het zeer op prijs stellen, wanneer organisaties op Christe- lijken grondslag het bezoek helpen bevor deren, door gedurende die week geen niet-beslist noodzakelijke vergaderingen te beleggen. Men zie ook de advertentie in het num mer van morgen. He t Comité. Goes, 29 December 1937. Kantongerecht te Middelburg. D'e Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor- en Rijwiel- wet" en/of het „Mo-tor- en Rijwielregele- ment", Reglement Autovervoer Personen, Rijkswegenreglement etc.: J. W. B. te Middelburg f 3 b. of 3 d. h.; J. B. te Kwa- dendamme f2 b. of 2 d. h.; G. v. B. te Krabbendijke f 2 b. of 2 d. h.; A. L. v. d. L. te Haarlem f5 b. of 5 d. h.; J. P. te Barendrecht f 10 b. of 10 d. h.; W. S. te O.- en W.-Souburg f 5 b. of 5 d. h.; J. J. P. te 's Heer Arendskerke f 1 b. of 1 d. h.; A. W. te Goes, A. W. L. te Vlissingen en P. M. W. te Deurne (B.), ieder f 3 b. of 3d. h.; W. v. d. V. te Kattendijke f 2 b. of 2 d. h.; A. de B. te Serooskerke f 3 b. of 3d. h.; A. D. te Oud-Vossemeer, M. F. G. te Vlissingen en P. J. v. D'. te Vlissingen, ieder f 2 b. of 2d. h.; M. R. te Driewegen f 5 b. of 1 week tuchtschool; J. W. te Goes: f 5 b. of 5 d. h.; P. S. te Biggekerke f 10 b. of 10 d. h. Visschen op een uitsluitend in gebruik gegeven plaats in de O'oster-Schelde, bui tenwaarts van de kreukelberm zonder consent: L. P. W. te Kortgene en D. B. B. te Kortgene f 1 b. of 1 d. h.; M. V. te Kortgene 2 maal f 1.50 b. of 1 dj h. voor iedere boete; G. W. te Kortgene f 1 b. of 1 d. h. Als schipper een Rijkskanaal bevaren zonder voorzien te zijn van de voorge schreven reglementen: S. D., gedomici lieerd te Hansweert f 3 b. of 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: A. I. en P. v. S. te Vlissingen, ieder f 10 b. of 10 d. h. idem bij derde herhaling, na gedaan verzet: H. K. te Hansweert, wonende in een woonwagen, bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet (3 d. h. en plaat sing in een Rijkswerkinrichting voor den tijd van één jaar). Oveitreding van het Reglement op de Polders en Waterschappen: J. F. F. te Wolphaartsdijk, geen straf. Binnenvisscherij uitoefenen zonder dat men voorzien is van een geldige akte: P. L. te Ierseke f 3 b. of 3 d. h. Visschen in een water waarvan een an der de rechthebbende is en zonder diens vergunning: P. L. te Ierseke f 2 b. s. of 2 d. h. Rumoer verwekken waardoor de nacht rust kan worden verstoord'. J. P. B. te Ierseke f 7.50 b. of 5 d. h. Loopen over eens anders grond waar van de toegang op blijkbare wijze is ver boden: J. J. D. te Oost- en W.-Souburg f 5 b. of 5 d. h. Jagen op grond waar hij niet tot het genot van de jacht gerechtigd is en zon der vergunning van den tot dat genot gerechtigde: J. J. D. te O. en W. Souburg f 10 of 10 d. h., met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer; schatting van de waarde daarvan op f 25 bij niet inlevering en niet betaling te ver vangen door 10 d. h.; J. J. D. te O. en W. Souburg: f 10 of 10 d. h., met verbeurd verklaring van het niet in beslag geno men geweer; schatting van de waarde daarvan op f 25, bij' niet uitlevering en niet betaling te vervangen door 10 d. h. Zijn hond die op de gronden waar hij niet tot het genot van de jacht gerechtigd is, wild opspoort, niet terugroepen of ophalen: W. de W. te O. en W. Souburg f 7,50 of 5 d. h. Óvertr. Arbeidswet bij' herhaling: J. C. B. te Vlissingen f3 of 3 d. h.; A. D. de W. te Vlissingen f 0,50 of 1 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn rij den oip en langs den spoorweg: M. v. d. P. te 's Heerenhoek f 3 of 3 d. h. Niet zorgen dat zijn schip is voorzien van de voorgeschreven verlichting: W. v. d, B. te St. Annaland gedom. f 2 of 2 d. h. To Middelburg op den openbaren weg wateren buiten de daartoe bestemde wa terplaatsen: E. F. te Middelburg f 2 of 2 d. h. 1 Mond- en klauwzeer niet aangegeven. Wegens overtre ding van de Veewet hadden zich voor het Bossche Kantongerecht niet minder dan 21 boeren te verantwoorden, nadat de vo- yige week voor dezelfde overtreding een vijftal boeren terecht stond. De overtreding bestond hierin, dat zij koeien, welke met mond- en klauwzeer waren besmet, zonder vergunning van de eene weide naar de andere nadden ver voerd. Ook hadden sommigen verzuimd door aanplakking bekend te maken, dat hun runderen waren besmet. Anderen weer hadden bij de politie geen aangifte gedaan. De ambtenaar van het Openbare Mi nisterie eischte tegen de meeste verdach ten een geldboete van 75 gulden. De Kan tonrechter hield er rekening mee, dat de boeren er toch al hard voor zitten en veroordeelde het meerendeel tot tien gul den boete. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerduinsulie Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van I-Ieel Co. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. Ned. Ind. Handelsbk. Philips Unilever A. K. A. Amsterd. Rubber Kon. Olie D'eli Mij. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 3 pet. Nederland v. Berkels Patent U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Beth. Steel Adj. Gh. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Radio Car Foundry Tidewater Midcont. Oil General Motors Am. Enka Am. Water Works Republic Steel Continental Oil 431 437 137 136 281 289 142 14372 437s 443/s 204 20972 359 36272-3 285 278 116 117-72 1007s lOO'Vs 98% 987s 64/5 65 3872 40% 2014 b 227,6 4 47e Wis 42B/s ex 272 2% l»/« l°/l8 31% 33 12 123/l6 267s 2672 ex 4% 177a 4 18% 107/s 107s-16/i8 13 2272 25 8% 12 20% 13 22% 25 872 12°/ie 2l7s De mar'kt verkeerde heden in een rus tige stemming en het herstel te Wall- street werd tenslotte overgenomen. Door de apathische houding van het publiek tegenover de beurs heeft de slumip te New York hier niet te grooten indruk ge maakt en geen belangrijke verkoopen uit gelokt. De omzetten bleven ook heden zoo ge ring en het meerendeel der affaire was afkomstig van den beroepshandel. De 3 pet. Nederland 1937 waren weer gevraagd, en noteerden tot 9872 pet. Voor Bethlehem Steel ex 1/4 pet. divi dend verhandeld werden bestond goede kooplust in verband met het feit dat de Vereen. Staten ruimschoots haar deel zal krijgen. De Londensche beurs was prijshoudend en eerder iets beter voor koperwaarden. Het feit dat de Rubhernoteering 7« d. la ger was, deed geen afbreuk aan de Rub- berkoersen, die algemeen beter dan gis teren waren. Aangezien Amsterdam morgen in te genstelling tot Londen en Parijs gesloten is, bleven de affaires beperkt. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Dec., 2.30 u. Berlijn 72.35—72.45. Londen 8.988.99. Parijs 6.10'6.11. Brussel 30.4930.52. New-York 1.79721.80. DE ECONOMISCHE TOESTAND. Oud-minister Mr T. J. Verschuur heefi in een vergadering van het R.K. Werk liedenverbond te Utrecht een rede gehou den over „Onze economische politiek". Aan het slot van zijn rede 'betoogde de oud-minister, dat er teekenen zijn die er op wijzen, dat wij aan het begin van een hausse staan. De grondstoffenprijzen en de rentevoet zijn laag. Er is overvloedig kapitaal, dat nog op 'belegging wacht. Het depressie- spook behoedt ons voor al te vermetele plannen. Het laag houden van de loonen is een gunstige factor om de hausse te doen slagen. Lage productiekosten zijn hierbij vooral in Nederland noodzakelijk. De regeering moet er voor waken, dat het levenspeil laag blijft. Dit is van groot belang voor onze concurrentie in den vreemde. Wij zijn gereed -en hopen, dat de lan den, die het eventueel tegen ons op willen nemen, daarmee nog eenigen tijd noodig hebben. Een economische oorlog is veel verschrikkelijker dan een normale strijd. Daarom is het noodig ons economisch zoo sterk mogelijk te maken door o.a. het sluiten van goede gefundeerde handels verdragen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat wij in de toekomst ons moeten aan een sluiten met andere kleinere landen. Wij' zien wel vaaöc boos naar 'Duitschland, doch ik kan u wel verklaren, dat wij aan Engeland een gevaarlijker cliënt hebben. D'e gevaren dreigen van meer dan een kant, niet alleen van Duitschland, maar ook Engeland neemt tegenover ons een niet zoo vriendelijke houding aan. Na afdoening van verschillende zaken behandelde de heer J. Boone de „Orde ning van het Bedrijfsleven." Een leer zame bespreking volgde. 3 nieuwe leden traden tot de vereeniging toe. Eind Jan. zal jaarvergadering worden gehouden. Weg- en terreinverbetering te Vlissingen. Te Vlissingen wordt thans in werkver schaffing uitgevoerd het egaliseeren van een uitgestrekt terrein 'bouw- en weiland aan den Nieuwen Middelburgschen weg, waar de twee bestaande sportterreinen zullen worden verbeterd, terwijl nog een derde terrein zal worden aangelegd. In dien mogelijk zullen de terreinen zoo wor den uitgevoerd, dat ze ook voor allerlei sportdoeleinden kunnen worden gebezigd, zoodat ook overwogen wordt, sintelbanen om de terreinen te leggen. Ook de landweg door de Zaaihoek zal in werkverschaffing worden verbeterd, terwijl in dit deel van de gemeente bin nenkort nog een nieuwe wandelweg zal worden aangelegd over den berm, waar langs tot voor kort de Domburgsche tram reed. Verder staan nog op het programma de aanleg van het nieuwe geëgaliseerde terrein hij het Nollebosch, dat ook beplant zal worden, benevens het egaliseeren van de punt van de Nolledijk, waar een pla teau zal worden aangelegd. Binnenkort zal. een aanvang worden ge maakt met het vernieuwen van den weg tusschen Vlissingen en Souburg, die voor al ter hoogte van het vliee-veld zeer slecht is en over de geheele lengte te smal is voor het moderne verkeer. De weg zal aanmerkelijk verbeterd worden en zal naast een goed wegdek voorzien worden van een fietspad en een wandelpad. (Volksbl.) De heer P. J. den Hollander be haalde op de Kersttentoonstelling van den Noord-Nederlandschen Bond, gehouden te Groningen, een derden prijs 'G. met Ha- vana-konijn ram jong en een eersten prijs G met eereprijs met Havana voedster jong. „Soli Deo Glori a". Deze ver eeniging hield een feestavond ter her denking van haar 40-jarig bestaan. De voorzitter, de heer J, Ornée, herdacht met dankbaarheid den zegen Gods in deze ja ren ondervonden. De leden studeeren met animo. Hoewel tevreden over het aantal kan men nog meer krachten gebruiken. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. Janse, 'bleek, dat Ds Oosten in een tijd van bloeiend Geref. Kerkelijk leven den stoot gegeven had tot oprichting van Soli. De dames Hubrechtsen en Mej. Zie- gers, nu ook aanwezig, gingen aan den arbeid en weldra had men een vereeni ging met den heer G. Weeda als directeur. De grondslag is 'Gods Woord en de drie formulieren van eenigheid. Soli heeft ook tijden van inzinking gekend, maar onder den tegenwoordigen directeur, den heer J. van Kamer, gaat het steeds vooruit. De heer Ornée, sinds 25 jaar voorzitter, ontving een mooi cadeau van de leden. Soli zong eenige mooie liederen. Het orkest gaf op gewaardeerde wijze een paar nummers en verder werd de avond gevuld met aardige voordrachten en film- vertooning. 't Zandt. D'e A.R. KiesveTeeniging kwam Woensdagavond in ledenvergade- ring bijeen onder leiding van den voorzit ter, den heer J. Lorier. Boternoteering D'e officieele Deensche boternoteering is vastgesteld op f 1.07. De commissienoteering voor Ned. boter is vastgesteld op f 0.83 per kg. DE STAKING IN PARIJS LOOPT TEN EINDE. PARIJS. Nog niet alle conflicten zijn opgelost. De staking in het particuliere transportbedrijf duurt nog voort, en het verzenden van levensmiddelen en kranten geschiedt nog door militaire vrachtauto's en soldaten. Voor het overige heeft de stad weer het gewone aanzien herkregen. WINST VOOR DE CHINEESCHE TROEPEN. SJANGHAI. Gemeld wordt dat de Chi- neesche troepen Kwangte ten Z.W. van het Taimieer hebben hernomen. Zij trach ten thans de Japansche troepen die rond Hangtsjau opereeren af te snijden. Ver der hebben de Chineesche troepen Foe- jang ten Z. van Hangtsjau hernomen. Op 28 Dtec. hebben zij de Japansche troe pen aangevallen voor deze in staat wa ren hun slagorde te herstellen. Ook be dreigen zijl de Japansche troepen bij' Joe- hang. De kabinetscrisis in Egypte. CIAIRO. Koning Faroek heeft het ka binet Nahaspasja ontbonden. De leider van de liberale partij heeft opdracht ge kregen een nieuwe regeering te vormen, Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bij vooruitbetaling. Zaterdag t Januari 1937. HILVERSUM. I. 1875 m. en 415.5 m. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 9.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 orgelspel. 10.40 declamatie. 11.00 Gram. 12.00 orkest. 1.00 Gram. 1.30 sopraan en alt. 2.00 dialoog. 2.05 Gram. 2.20 prijsvraag. 2.45 amateurs-uitzending. 3.20 „Fantasia". 4.00 Declamatie. 4.15 VARA orkest en solist. 5.00 Uitz. van den Cen- tr. bond van Transportarbeiders. 6.00 „The four blue Stars", en gram. 6.30 Folkloristische reportage. 7.00 „Filmland" 7.30 Nieuwjaarstoespraak. 8.00 Herhaling SOS-berlchten. 8.03 berichten ANP, VA RA-Varia. 8.15 Radio-tooneel met mu ziek. 9.15 „En nu. 0'ké...l" 10.30 Be richten ANP. 10.35 toespraak. 10.45 Ham mond-orgelconcert. 11.00 Radiotooneel. 11.10 Weensche muziek. 11.4512.00 gra- mofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15—12.00 KRO. 8.30 mor genwijding. 9.30 jeugddienst-kerkko'or. 10.00 Gram. 10.20 Ned. Herv. kerkdienst. Na afl. gewijde muz. (Gr. pl.). 12.15 KRO- O'fkest. 1.00 Kon. Harmonie, den Bosch. I.30 Gram. 1.45 vervolg Kon. Harmonie Den Bosch. 2.15 kinderuur. 3.05 Gram. 5.45 de KRQ-Melodisten, en solisten. 6.30 Gram. 7.00 vervolg KRO-melodisten. 7.45 Gram. 8.00 berichten ANP. Mededeelin- gen. 8.15 Overpeinzing met muzikale om lijsting. 8.35 Gram. 8.45 Radiotooneel mot muzie'k. 9.25 Gram. 9.40 opera.. 10.30 berichten ANP. 10.40 de KRO-melodisten en solist. 11.3012.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 11.25 Gram. 12.05 BBC-Northern-oikest. 12.50 gram. pl. 1.20 Commodore Grand orkest. 2.20 Gram. 3.05 II. Sandler's Weensch Octet. 4.20 BBC-Sohots-orkest. 5.20 Jack Jackson's Band. 6.50 Causerie 7.20 BBC-zangers. 10.00 Menges-sitrijk- 'kwartet en solist. 11.10 declamatie. 11.35 Jack Harris' Band. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m.: 9.20 Gram. 10.20 A Felleman's orkest. 11.20 Acoordeonmuziek. 11.35 ver volg A. Felleman's orkest. 12.20 gram. 12.50 J. Schyders' orkest. 1.502.20 gra- mof. 2.35 J. Schyders' orkest. 3.35 gram. 3.50 pianovoordracht. 4.20 Gram. 5.20 omroepsalonorkest. 6.35 gram. 7.20 zang. 9.20 omroeporkest. 484 m.9.22 gram. 10.20 orkest, en gram. 11.05 gram. 11.20 pianovoordraeht. II.35 gram. 11.50 mandolineconcert. 12.20 gram. 12.50 orkest. 1.502.20 en 3.204 gram. 4.20 piano en viool. 4.50 gram. 5.35 Accordeonmuziek. 6.00 zang. 6.20 omroep-kleinorkest en solisten. 7.35 en 8.20 gram. 8.35 radio-overzicht van 1937. 9.20 omroepsalonorkest en solisten. 10.05 en 10.30 gram. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Berlijnsch philharmonisch orkest. 9.20 berichten. 9.50 kwintet-concert. 10.05 scheepsweerbericht. N.B. Wij maken de lezers attent op' de per 1 Januari 1938 (heden) ingaande driemaandeljjksche golflengte-wisseling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3