REGELING K1NDERBUSLAGVERZEKERIIIG. Bevestii Burgerlijke Stand. Radioprogramma. :sN De si Desti Tegemoetkoming in de lasten der kinderrijke gezinnen. De bijslag gesteld op 3 pCt. van het dagloon. De premie geraamd op 1 pCt. van het loon. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DIN 52e Ultgavs „Luctoi VOORSHANDS BEPERKT TOT DE GROEP DER LOONTREKKENDEN. Zooals is gemeld, heeft de minister van Sociale Zaken bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voor-ont werp van wet, houdende regelen inzake kinderbijslagverzekering. Om redenen van practischen aard heeft de minister zich, bij het ontwerpen der onderhavige regeling, voorshands be perkt tot de groep der loontrekkers. Bijl de vaststelling van den inhoud de zer algemeen geldende regeling is uitge gaan van de omstandigheid, dat de fei telijke loonbepaling ten onzent voor het grootste deel der loontrekkenden geen re kening houdt met verschillen in den om vang van het gezin, hetwelk voor het le vensonderhoud op het loon van den kost winner is aangewezen. Zooals dit loon wordt bepaald, moet het derhalve geacht worden berekend te zijn op de basis van de bestaansmogelijkheid van een gezin van feitelijk-gemiddelde grootte. Bij; dit gegeven van het economisch-so- ciale leven aansluitend, beoogt het wets ontwerp een grondslag te leggen voor een meer rechtvaardige verdeeling van het totale bedrag, dat wordt verloond, door met name verplichtend te stellen, dat bij de loonbepaling van hen, wier gezin den feitelijk-gemiddelden omvang overtreft, met de daarmee samenhangende grootere lasten wordt rekening gehouden. Naar het oordeel van den minister wordt de algemeens doorvoering van dit beginsel door het gemeene welzijn gevor derd. Dat welzijn toch brengt mede, dat de redelijk- en zedelijk-handelende mensch, die voor het levensonderhoud van zich en de zijnen aangewezen is op zijn arbeidskracht, in de algemeens orga nisatie der loonvorming niet een belem mering ontmoet tot het voldoen aan recht opi vorming van een gezin, naar de wet ten der natuur en aan zijn plicht tot on derhoud van het aldus alleen door hem gevormde gezin. Maar niet alleen uit het oogpunt van de levensrechten en de le vensplichten van het individu vordert het gemeene welzijn, dat bij: de loon-bepaling met den kinderzegen wordt rekening ge houden evenzeer stelt het algemeen belang hier zijn eischen uit den gezichts hoek der gemeenschap. Ook om deze reden heeft de gemeen schap er belang bij, dat de loonvorming niet zoo geregeld is, dat daardoor dege nen, die meer kinderen hebben dan het feitelijk-gemiddelde getal, materieel zeer ten achter moeten staan bij' hun met min der kinderen gezegende standgenooten. Het zou intusschen, zooals voor de hand ligt, tot ongewenschte gevolgen lei den, indien de individueels werkgever werd belast met het geven van bijslagen aan de in zijn dienst zijnde arbeiders. Te verwachten valt dan immers, dat in een aantal gevallen arbeiders met groote ge zinnen moeilijker werk vinden, of, bij in krimping van personeel, eerder voor ont slag in aanmerking komen. Degenen, in wier belang de maatregel bedoeld was, zouden juist daardoor gedupeerd worden. Zulks kan worden ontgaan door een regeling, waarbij' de kosten van alle in een bepaalden tijdsduur verschuldigde kinderbijlslagen worden omgeslagen over alle werkgevers naar evenredigheid van het door hen aan hun arbeiders uitbe taalde loon, zoodat het voor den indivi- dueelen werkgever van geen belang is of en hoeveel arbeiders, die aanspraak op kinderbijslag kunnen maken, in zijn dienst werkzaam zijn. Gestreefd is naar een eenvoudigen op zet van de regeling. Het ontwerp kent recht op kinderbij slag toe aan arbeiders, die in dienst zijn van een onderneming of in daarmee ge- lijikgestelden loondienst. Het voorziet niet in de uitkeering van kinderbijslag tijdens verhindering om te werken wegens ziekte, ongeval of invaliditeit of tijdens werkloosheid van den arbeider. Het ligt in de bedoeling, daarvoor een aanvullen de regeling te treffen in de betreffende sociale verzekeringswetten. Blijkens de artikelen 210 van het ontwerp komt de kring van verzekerde personen in het algemeen overeen met die van de ziektewet. In afwijking van die wet is in het ontwerp geen loongrens gesteld, zoodat ook personen, wier loon meer bedraagt dan 3000 gulden per jaar, onder de regeling zullen vallen. Ook zijn niet, als in de ziektewet, van de verzekering uitgezonderd personen, die deel uitmaken van de bemanning van een zeeschip. In het ontwerp wordt recht op kinder bijslag toegekend aan den arbeider, die hier te lande zijn woonplaats heeft en wiens gezin meer dan twee kinderen telt. Bijslag wordt gegeven voor elk kind, dat denleef- t iji n van vijftien jaar nog niet bereikt heeft. Het ontwerp bepaalt den bijslag voor elk in aanmerking komend kind op 3 pet. van het dagloon van den arbeider. Voor de vaststelling van den bijslag wordt het dagloon, hetwelk meer dan f 8 bedraagt, voor dat meerdere niet meegerekend en wordt het dagloon, hetwelk minder dan f 3 bedraagt, geacht f 3 te hebben be dragen. De middelen tot dekking der toe te ken nen kinderbijslagen en der administratie kosten moeten worden opgebracht door de werkgevers naar een premiestelsel. De fciiremie zal worden berekend over het totale loonbedrag, dat de onderneming aan haar arbeiders uitkeert, ongeacht of dat loon wordt ontvangen door een on- gehuwden dan wel door een gehuwden arbeider, hetzij: met of zonder kinderen. Volgens een zeer voorloopige kosten raming zal de verschuldigde premie ver moedelijk bepaald kunnen worden op één procent van het loon. Het ontwerp kent geen premieverhaal op de arbeiders. D'e minister is van meening, dat het in de lijn der maatschappelijke ontwikke ling ligt, dat in de eerste plaats aan de bedrijfsraden een taak bij de uitvoering der kinderbijslagverzekering wordt toege dacht. Wordt door 'n bedrijfsraad, met machtiging van de Kroon, een kinderbij slagfonds opgericht, dan zijn alle werk gevers in het betrokken bedrijf bij1 dat fonds aangesloten. Voor zoover geen bedrijfsraden bestaan of deze nog niet in staat zijn het beheer van een kinderbijislagfonds op zich te ne men, zal gebruik kunnen worden gemaakt van het instituut der erkende bedrijfsver- eengingen, evenals bij' de uitvoering van de ziektewet. Werkgevers, die niet aangesloten zijn bij een kinderbijslagfonds van een be drijfsraad en die ook niet toegetreden zijn tot een erkende bedrijfsvereeniging. zijp (aangesloten bij het Rijkskinderbijslag- fonds. Dit fonds zal worden beheerd door het bestuur der rijksverzekerings bank, terwijl de Raden van Arbeid als administratieve uitvoeringsorganen zul len optreden. als vorig jaar te handelen. Het voorstel van B. en W. om de schenking van de „Dinteloord" ten opzichte van de haven, tot een bedrag van f 2293 in dank te aan vaarden en voor de haven te bestemmen werd met alg. st. aangenomen. Aan de orde kwam de aankoop van de haven te Kamper- la n d. De voorz. deelde mede, dat de aan te koopen oppervlakte ruim 31 H.A. is, welke begrensd wordt ten westen door de polders Jaeoba en Onrust en ten oosten door de Soelekerke in een lijn naar het vaarwater. Met algemeene st. werd beslo ten de haven aan te koopen voor een be drag van f 37.500. De heer de Boer bracht den voorzit ter dank voor de vele werkzaamheden die hij zich getroost heeft om deze belang rijke kwestie tot oplossing te brengen. Weth. Schippers sloot zich bij' de woor den van den vorigen spreker aan. De ge- heele 'bevolking, inzonderheid die van Kamperland zal den voorz. dankbaar zijn voor het werk, dat hij in deze verricht heeft. De raad gaf teekenen van instemming met de woorden van de sprekers. De voorz. dankte beide sprekers voor deze woorden en den Raad voor zijn in stemming. Spr. vindt het prettig dat zijn werk wordt gewaardeerd. Hij brengt den raad hartelijk dank voor de wijze waarop hij heeft medegewerkt tot de tot standkoming van dit besluit. Eveneens den secretaris en het verdere personeel voor de vele moeite hieraan verbonden. Voorts den heer Joh. Pilaar, oud-no taris te Goes, die als voorzitter van de commissie van ambachtsheeren al het mogelijke heeft gedaan om deze langdu rige kwestie tot oplossing te brengen. Moge dit besluit een gelukkig besluit zijn. Dat Gods zegen op dezen arbeid moge rusten. Vervolgens kwam aan de orde het aan gaan van een geldleening voor den aan koop van de haven, wegsverbetering en beklinkering achterwegen, hetgeen met algemeene stemmen werd aangenomen tot een bedrag van f 33.000. Nu een besluit tot beklinkering der achterwegen is genomen, is gebleken, dat verschillende stukjes grond gekocht en verkocht moeten worden, hetgeen hierop neerkomt, dat de gemeente ongeveer 30 M2 grond moet koopen. Dit werd ter nadere afhandeling in handen van B. en W. gesteld. Bij de rondvraag zegt de heer Kramer dat in het ontspanningslokaal de water kraan niet goed functionneerde. De voor zitter zegt, daar al verschillende malen verbetering in te hebben laten aanbren gen, maar de kwaadwilligheid of verniel zucht van cle jongelui kent geen grenzen. De leden geven te kennen dat dan tot krasse maatregelen moet worden over gegaan. Kortgene. Vrijdagavond vergaderde de Varkensvereeniging „Door Eendracht Sterk". De inkomsten over 1936/37 waren f249,81, de uitgaven f251,41, nadeelig slot f 1,60. Kasbezit f 1409,80. De voorzitter deelde mede, dat er wei nig uitkeeringen gedaan zijn. Toch is er een nadeelig slot. Dit komt, omdat de uitkeeringen, in verband met de hooge vleeschprijzen, zoo hoog zijn. Het bestuur stelde voor, om, in plaats van 100 80 uit te keeren. Dit werd verworpen. De dood op het voetbalveld. Gistermiddag is tijdens den voetbalwed strijd Krommensche boys—Broek in Wa terland een doodelij'k ongeluk gebeurd'. De speler J. Sch. van Broek in Water land, die na een neusbloeding .even het veld had verlaten, kwam na zijn terug keer bij een botsing te vallen. Hij bleef liggen en werd in bewusteloo-zen toe stand naar de kleedkamer gebracht. Toen een uur later een dokter ver scheen, bleek Sch. reeds overleden te zijn. Het lichaam vertoonde geen ver wondingen, zoodat de doodsoorzaak ver moedelijk hartverlamming is. Arnhemsch advocaat in Duitschland om het leven ge komen. Tengevolge van een verkeers ongeluk is Zaterdag in Duitschland mr S. Tromp Meesters, advocaat en pro- Op voorstel van dhr Post besloot men 90 uit te keeren en de huidige con tributie te handhaven. Verder kwamen or »e®2t v rranrterlngon, Colijnsplaat. Donderdagavond gaf hel Chr, muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" onder leiding van haar directeur dhr M, I G. Karman een uitvoering in de Geref. I Keiik. Ds Veenstra las de profetieën aan gaande Christus' geboorte. „Soli Deo Glo- j ria" speelde daarna op verdienstelijke wijze een achttal kerst- en chr, liederen. De organist dhr L. Verburg gaf een j orgelconcert. Als eerste nummer werd i uitgevoerd de Suite „Kerstfeest" nr 1 van Jan Zwart. Dhr Verburg gaf blijk van nauwgezette studie, j Mej. Lies van Gilst zong vervolgens als solo het „Onze Vader", wat mooi werd voorgedragen. Met het „O, verblijdende", wat later op den avond volgde, was zij minder gelukkig. Het „Komt allen te za- men" kon ons beter bekoren. Wat wij vooral opmerkten is de goede uitspraak. Ter onderbreking van het programma werd door Ds Veenstra een Kerstover denking gehouden. Tot tweemaal toe trad Soli Deo Gloria nog op met telkens een zevental liederen, waartusschen in dhr Verburg nog enkele werken speelde van Jan Zwart, Bach en Henschel. Zijn laatste nummer „Nun danket allen Gott" vormde een waardig slot. Dhr A. v. d. Wal sprak een slotwoord, waarin hij zijn spijt en teleurstelling uit sprak over het zeer geringe bezoek. Zij, die er waren, hebben veel genoten. Moge S.D.G. den moed niet laten zakken. Tholen. Uit deze gemeente zijn voor het buiten- en binnenland vorige week ver zonden plm. 5000 ton of 500.000 k.g. ge knipte en ongeknipte mosselen. Door de stakingen te Parijs is de verzending daar heen minder geweest dan voorheen. Terneuzen. Met ingang van 1 Jan. 1938 is eervol ontslag verleend als sectiecom mandant „Terneuzen" van het Vrijw. Landstormkorps Motordienst aan den sergeant J. K. Esselbrugge. Benoemd is als zoodanig de res. Ie luit. I. P. Tous- saint. Zaamslag. Donderdag kwam de Gew. afd. Z.-Vl. (O'.D.) van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in het Herv. Vereni gingsgebouw in algemeene vergadering bijéén. De voorz, wees op den ernstigen tijd, dien we beleven. Alles schudt op zijn grondvesten, maar wie gelooft, ziet ook dezen tijd voortkomen uit de hand van onzen He- melschen Vader, die door alle tijden heen voor ons zorgt. Naar aanleiding van de notulen vroeg dhr P. v. Alten inlichtingen over het schieten opi schadelijk gedierte. Dit punt wordt tot. tevredenheid opge lost. Dhr Bakker besprak de ondoelmatige kiembakken van verleden winter. Het be stuur heeft deze zaak tot groote tevre denheid der leden opgelost. Voorts deelde de voorz. mede, dat niet tegenstaande de tegenwerking, door den C.B.T.B. dezen winter een huishoudcur- sus zal worden ingericht. De leden wer den opgewekt hun dochters daarheen te zenden. Aangenomen werd een bestuursvoor stel om de boekhouding over te brengen naar het Boekhoudbureau van den C.B. T.B. te Middelburg. Dhr Dieleman van Hoek vroeg of er niet wat meer gezamenlijk met andere landbouworganisaties gedaan kon wor den, om voor de bedrijven te verkrijgen, wat in dezen tijd zoo hard noodig is? Zeer breedvoerig lichtte de voorz. hem in. Dhr Huyssen te Terneuzen vroeg of het in orde is, wat hij zijn pakhuishouder te Terneuzen heeft hooren zeggen, dat door de G.T.O.Z. soms klas 5 wordt opgevoerd tot A-kwaliteit? Dhr Bakker lichtte deze zaalk nader toe en betoogde, dat al wat de G.T.O.Z. doet, zij doet in het belang van de tarweverbouwers. Dhr van Alten vroeg of er nog biggen- merken af te geven zijn te Goes. De voorz. antwoordde ontkennend. Ten slotte sprak Ir Ovinge, bedrijfscon- sulent voor Zeeland, over het kunstmest- vraagstuk. Eerst besprak hij de kunst meststoffen die wij hebben, daarna wel ke kunstmeststoffen wij' het beste achten, en ten slotte de nieuwe kunstmeststoffen. Na bespreking eindigde de heer Joh. de Feijter, oud-voorzitter, met dank gebed. cureur te Arnhem, om het leven 'geko men. Mr Tromp Meesters, die van een reis uit Oostenrijk terugkeerde, is met zijn auto, waarin hij alleen gezeten was, nabij Buedesheim in den Rijn gereden en verdronken. Hy was 47 jaar oud, ge huwd en vader van eenige kinderen. Dood in zjjn cel gevonden. Vrijdag arresteerde een rijksveldwachter in samenwerking met de gemeenteveld wachters van Wieringerwaard en Anna- Paulowna, zekere J. T., oud 32 jaar. T. werd verdacht konijnen uit de hok ken te hebben gestolen in de omgeving van de Wieringerwaard. In een verhoor, waaraan de verdachte werd onderworpen, Lekende hij eenige inbraken te hebben gepleegd. Hierna werd T. in een cel, onder het gemeentehuis, te Wieringer waard, ingesloten. Toen de gemeente veldwachter van den B. den arrestant Zaterdagmorgen wat eten ging brengen, zag hij, dat deze zich in zijn cel door ophanging van het leven had beroofd. Gevangenetrachtteteont- snappen. De 32-jarige Duitscher J. B., die op verzoek van de politie te Ooster beek in Utrecht is aangehouden en over gebracht naar Oosterveen, heeft een po ging gedaan tot ontsnappen. De man zat in het wachtlokaal van het politiebureau te Oosterbeek onder bewa king van een agent. Plotseling rende hij de deur uit en nam de vlucht. De agent zette hem achterna met een voorbijko mende auto, doch de man ontsnapte in het bosch. De politie doorzocht het bosch en toen de man opnieuw trachtte te ont snappen, loste de agent eenige waarschu wingsschoten, die hém tot staan brach ten. Hij verklaarde bang te zijn, over de Duitsche grens te worden gebracht. Felle brand. Gezin moest zich langs de dakgoot redden. Donderdagnacht omstreeks half vier werd de brandweer gewaarschuwd voor een fei len brand in perceel Haddingerstraat 40 en 40a, te Groningen. Dit pand is beneden bewoond door do familie J. J. Ros, een gezin met vier kinderen en boven door de familie R. Hemmes, een gezin met vijf kinderen. Toen de bewoners van het benedenhuis door het knetteren der vlammen wakker werden, had hot vuur roods zoo om zich heen gegrepen, dat er voor de bovenbe woners geen kans meer was om langs den gewonen weg het huis te verlaten. Met veel moeite wisten zij via de dakgoot het belendende perceel te bereiken en zich in veiligheid te stellen. Allen waren slechts in nachtgewaad gekleed en werden door de buren van kleeding voorzien. Het geheele pand is uitgebrand, terwijl de aangrenzende huizen gevaar liepen. De oorzaak van den brand is niet be kend. Kolendampvergiftiging. Donderdagnacht is de 25-jarige dochter van den landbouwer van S. te Nuland door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. De twee oudste dochters van het gezin sliepen in een opkamertje, waar een kleine kachel brandde. De moeder, die omstreeks middernacht een geluid hoorde, vond beide meisjes bewusteloos te bed. Onmiddellijk werd medische hulp ingeroepen. Het jongste meisje bleek reeds overleden. De andere dochter ver keert in levensgevaar. Toen Donderdagavond familieleden van een 70-jarige bewoonster van de Prin sengracht te Amsterdam zich naar haar woning begaven, omdat zij zich den ge- heelen avond niet had vertoond, werd op het bellen niet opengedaan. Nadat een raam was opgeschoven en men zich langs dien weg toegang tot de woning van de vrouw had verschaft, trof men haar in bewusteloozen toestand aan, terwijl het vertrek sterk naar kolendamp rook. Een zoon paste kunstmatige ademhaling toe en na ongeveer een kwartier, gaf de vrouw weer teekenen van leven. Zij is naar het O.L.V. gasthuis ter verdere ver pleging overgebracht. MIDDELBURG. Bevallen: C. E. Sinke- Wondergem, z.; J. J. van D'riel-Hane graaf, d.; L. A. J. Wattel-Louwerse, d.; G. Boogaard-den Hollander, z.; L. A. H. Peek-Bulteel, d. Overleden: M. Beun, 74 j., geh. met J. P. Gernler; H. Lorier, 78 j., wedn. M. de Blok; M. Maljaars, 80 j., wed. J. Schoe; M. J. Lorier, 84 j., ongeh. d.; J. A. G. van Sluijs, 25 j., ongeh. z. Ondertrouwd: W. J. de Bruijn, 28 j. en M. Zee, 22 j. Getrouwd: A. Th. van der Weele, 32 j. en M. Th. L. Taelman, 21 j.; W. Sinke. 38 j. en A. S. Laport, 35 j. (M. G.) Van 18—24 Dec. 1937. IERSEKF'. Geboren: Dingenis Hubregt, z. v. Willem Jacob Murre en Pieternella de Mul. Overleden: Maatje Elisabeth, 9 mnd., d. v. Pieter Pekaar en Alida Rottier; Ma ria Wilhelmina Ross, 80 j., weduwe van Marinus Martinus Frangoijs. (I. G.) Van 16—22 Dec. 1937. WEMELDINGE. Geboren: Jacob, z. v. F. J. Hoogesteger en H. J. Sentse; Jaco bus, z. v. J. Hamelink en J. Wabeke; Leintje Maria, d. v. J. Snoep en M. Lob- bezoo; Maria Hendrika, d. v. M. P. van Dijk en M. M. G. de Nooter. Levenloos aangegeven: een kind van M. van den Boogaart en K. de Haan. Overleden: Mattheüs Poelman, 57 j., echtgenoot van M. K. Nijssen. (I. C.) WISSENKERKEO'ndeTtr.: 18, Jo hannes Hendrik Kramer 26 j., jm. te Hoofdplaat en Adriana Cornelia Verburg 24 j. jd.; Eduard Aart de Looff 23 j, jm. en Hendrika Cornelia Verburg 21 j. jd. (N, B-) KOKTGE/N i1". 21 ?o t<! Krijger 78 j, avhrjt, van Louis a.;. s. (N. B.) Dinsdag 28 December 1937. HILVERSUM. I. 1875 m. on 415.5 m. KRO-uitzending. 8—9.15 en 10 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12 Berichten. 12.15 KRO-orkest. 1 Gramofoonmuziek. 1.20 Do KRO-melodisten, en solist. 2 Voor de vrouw. 3.05 Modecursus. 4.05 Gramo foonmuziek. 4.16 Kinderuurtje. 5.15 KRO- Nachtegaaltjes. 5.46 Felioitatiebezoek. 6 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist. 6.40 Esperantocursus. 7 Berichten. 7.15 „Ka tholieke Film-Actie", causerie. 7.35 sport- halfuur. 8 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 KRO-symphonieorkest m.m.v. solist. (In de pauze: Een Nederlander over Hon garije, causerie). 9.30 gevarieerd pro gramma. 10.30 Berichten ANP. 10.40 K RO-orkest. 11.3012 gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 m. AVRO-uit- zending. 6.30—7 RVU. 8 Gramofoonmuziek. 10 Morgenwijding, 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Pim de la Fuente's Radio Follies. 11 Huishoudelijke wenken. 11.30 vervolg concert. 12.30 gra mofoonmuziek. 1 F.ovacs Lajos' orkest, en soliste, 2 omroeporkest en solist. 2.45 Kniples. 3.45 gramofoonmuziek. 4.30 kinderhalfuur. 5 kinderkoorzang. 5.30 het omroeporkest en solist. 6.30 Causerie „Finale of Ouverture". 7 Voor de kin deren. 7.05 AVRO-dansorkest. 7.30 re portage. 8 Berichten ANP. Mededeelin gen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte n Dinsdagavondtrein. 10.15 Gramofoonmu ziek. 11 Berichten ANP. Hierna: AVRO- dansoikest. 11.4012 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 m. 11.20 Gramo foonmuziek. 11.50 New English strijk kwartet. 12.35 Radio-tooneel. 1.05 BBC Schots-orkest en soliste. 1.50 Colombo- octet. 2.35 gramofoonmuziek. 3.30 sport reportage. 4.20 Actuele causerieën. 4.35 gramofoonmuziek. 4.50 A. Dulay's kwin tet en solisten, 5.20 gramofoonmuziek. 5.50 Parkington's kwintet. 6.20 berichten. 6.45 viool en orgel. 7.20 Fred Hartley's sextet. 7.50 r(adio-tooneel. 9.20 bericli ten. 9.40 Zang. 10 BBC-orkest, BBC- mannenkoor en solist. 11.15 Sidney Lip- ton's band. 11.6012.20 dansmuziek (Gr. platen). BRUSSEL. 322 en 484 m. 322 m.: 12.20 gramofoonmuziek. 12.50 omroepor kest. 1.602.20 gramofoonmuziek. 6.20 omroep s al on orlces t. 5.50, 6.50 7.20 en 10.3011.20 gramofoonmuziek. 8.20 om roeporkest en soliste. 484 m.12.20 gramofoonmuziek. 12.50 omroepsalonorkest. 1.502.20 Gramo foonmuziek. 5.20 orgelconcert. 5.40 gra mofoonmuziek. 6.35 reportage. 7 piano- voordracht. 7.35 declamatie met muziek. 8.20 omroepkleinorkest en solisten. 9.35 „Le maitre de Chapelle", opera, 10.30 11.20 gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 m. 7.20 Barnabas von Geczy's orkest. 8.20 poli tiek dagbladoverzicht. 8.35 Het Breronel kwartet. 9.20 berichten. 9.50 pianovoor- dracht. 10.05 scheepsweerbericht. 10.20 11.20 Barnabas von Geczy's orkest. 3* .Hartelijk dank „uit naam van alls „leden der groote „hondenfamllle „voor het trapje op „uw voetrem, zoodat „het leven van een „mijner, soms erg „roekelooze, neven „niet voortijdig „wordt afgesneden." TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 28 Dec,: Meest zwakke veranderlijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen neer slag, aanvankelijk lichte tot matige vorst, later temperatuur om het vriespunt. Stand van hedenmiddag 3 uur. Bureau; Poatrck Bijkant J. J. F i Dlrectei Moorma merking g P. een kt ook in dez< zou zijn dienst. Indien e ten blijken A. P. b waarin do het woord Geconsta deze verga deze hoop koesteren, zijn uitgelo In de t< eenkomst Vorrink, r ernstigen t bevindt. Bij de welke wijzt kregen, ha woord, da naar een i Van den den te Bet niet gerept Christus ge toogen dat Christendoi kele basis En als c D. A. P. wi welvaart, c In denze Albarda, d fractie. De heer tegenstellin vergaderzal den de vr Hij verzi op te vesti scheidslijn Want ter diken als den Heilan in bet wel eere daaroi gezongen, die, met v door mensc Zoo was D. A. P. van de gre altijd is tus lisme. SJANTOEN dat Jap d Het mede, de hoofdst; genomen. De Chine, muniqué stoken, het h Sed provinc J apansche J apansche de ve: wen. Na de Japanne: Op Wash tal Ameriik Shanghai m neerboot „S Volgens le Ch met tegeno zal der de aai ve uitri twee zijn bezig groot of tv. moreel door nieuwe fronten. Voorts rijke lijke de Stand van Vrijdagmorgen 10 u. 777. Licht op voor fietsen: Dinsdag 4 u. 25 min. zi; wijzigi; en mili Chineescl treffend te wijzingen, c leiders, die gezind zijn, in de le mingen van bliceerd. DE GEV Volgens te berichten va neemt de str grooteren or fectieven, di

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6