I II bespaart tijd en geld Onze December-Actie. n Italië. uws. Nieuws Adm. van „De Zeeuw" Goes Rechtszaken Uitgaven voor armenzorg Versterking van de Amerikaansche vloot. Telegrammen Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten Een vreedzame wedstrijd Wie doet er mee? Wij stellen onze lezers in de gelegenheid mee te werken om het aantal abonné's van „De Zeeuw" op te voeren, Fraaie premies worden voor dit doel beschikbaar gesteld. Voor 1 abonné: Modern Borstelgarnituur, met prima haren borstelof Fraaie Kandelaar met kaars; of Verz. Dames of Heeren Vulpotlood. Voor 2 abonné's: Etui met 6 lepeltjes, Gero of Wellner; of Moderne Eiken Boekensteunen of Vlekvrij Sla-Couvert in etui; of Moderne Kandelaar met 2 gothische Kaarsen. Voor 3 abonné's: Verchroomd Dames Polshorloge met moiré bandof Etui met Lepel, Vork en Mes, Wellner; of Fraai Nikkelen Haardketeltje. Voor 4 abonné's: Verchroomd Heeren Polshorloge met lederen band; of Zilveren Dames of Heeren Vulpotlood; of Vulpenhouder met Gouden Pen, zelfvuller. Voor 5 abonné's: Electr. Schemer- of Bureaulamp, compleet met stekker of snoerof Dames Polshorloge, goud doublé; of Heeren Vesthorloge, chroom. Voor meer aangebrachte abonnementen speciale premie's. Hij of zij, die vóór 1 Jan. 1938 het grootste aantal abonnementen boven de 10 aanbrengt, ontvangt een prima Dames- of Heerenrijwiel uit le klasse Ned. Rijwielfabriek. Om het werk te vergemakkelijken stellen wij gaarne zooveel proefnummers beschikbaar als wenschelijk wor den geacht. Men heeft niet anders te doen dan even de namen en adressen op te gevenwij zorgen dan voor de toezending. Wie doet er mee? DE DIRECTIE. ig van Abessynië ig het initiatief nen. vragen van den tnd met de stap- ondernomen, in Italiaansche sou- nië, heeft de mi- iche Zaken Z.Ex. volgt geantwoord, leeft de regeering de Oslo-overeen- Ld, de vertrouwe- ;ij genegen waren in zake de feite- taliaansche bezet- loen bij de regee- mië en Frankrijk, latstgenoemde re- zij genegen zou- Ling over te gaan, at de regeeringen aens waren dit te ingen hebben nog nt bepaald. Het tog gaande, ifederlandsche re en hiertoe over te etting is een feit. wordt niets prijs punt, door de re- den oorlog tegen nomen. Door het e verhouding ten ar Nederland nog ezant is vertegen- Dp het oogenblik, mdere Oslo-staten zijn lidmaatschap l niet opgezegd en de hoop, dat een ild, Italië wellicht ierugkeeren. Een- ■rden aangenomen, ih moeten worden ng met de gedach- e vraag schijnt ten de regeering niet 3e moet worden ge- mogendheden het een, doch acht zij bevorderlijk voor lid. egeering toegeven, onafhankelijkheid vaar zou brengen, foor de verovering nd niet heeft kun- iring kan niet in- ig van het feit der eit, blijkens de op- ok de Volkenbond ligen, voor andere en zou hebben. Kerk. er dam, D. Bonman ord, G. van Doorn nnes-Buiten, J. J. )or Koudekerk a.d. te Kubaard. srken. ter, Dr H. N. Rid- 1. kanaal, D. Vreug- eenten. sen, H. Ligtenberg e r. Cand. J. v. d. die een benoeming iiker bij de Geref. urg, heeft er ook de Geref. Kerk te echt). n tot kerkvoogden irk de heeren Kr. r, tot ouderling de iaken de heer L. de Kerk tot ouder man en tot diaken en als ouderling bij jnsplaat dhr M. J. dhr J. Tazelaar. ïlangeloos bericht.) i een personenauto l ter hoogte van aanraking gekomen deren kant komen- auto, waarin vier uis en Loenen aan ■p weg waren naar geraakte ten ge in die Vecht, n wisten zich uit en zwemmende den ierde maakte even- iblikken door. Hjj uig komen, dat bij ier lag. Een voor- Slotboom, die het le man verkeerde, ment en begaf zich er in, de kap» van en, waarna hjj den en op het droge i den E is hij het ven door een auto, laarbij een ernstige en schedelbreuk op en overleden. Ongeval 1 en tjjdens de Kerstdagen. Te Hulshorst heeft zich een ernstig verkeersongeluk voorgedaan. De 15-jarige dochter van den heer H. kwam met haar rijwiel uit een zijweg en wilde den rijksstraatweg oversteken. Op hetzelfde oogenblik naderden twee personenauto's. De eerste liet zij pas- seeren, maar voor de tweede stak zij plotseling oven: met het gevolg, dat zjj weid gegrepen. De bestuurder, de heer R. uit Oldebroek, die krachtig probeer de te remmen en daartoe het stuur trachtte om te gooien teneinde het meis je te ontwijken, botste tegen een boom. Het portier werd losgeslagen, terwijl de bestuurder uit den wagen vloog. Geheel versuft werd hij opgenomen. Het scheen, dat hij slechts minder ernstige verwon dingen had opgeloopen. Het meisje was er ernstiger aan toe. Zwaar gewond weid zij naar het zieken huis te Ermelo vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. Inbraak in een kerk. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een inbraak gepleegd in de Ned. Herv. Kerk te Soest. De dief heeft alle offerbussiem buitgemaakt. Zeer opmerkelijk is, dat, terwijl sinds de vorige inbraak de ont vangen gelden na afloop van den dienst steeds worden meegenomen, dit thans voor den eersten keer verzuimd was. Gemeente-ambtenaar mocht niet aan het werk... De tweede ambtenaar ter secretarie, de heer R., te Krimpen aan de Lelk, die op ad vies van een geneesheer eenige dagen rust had moeten nemen, kwam Donder dagmorgen weer op den gebrui'kelijken tijd op het raadhuis, om zich aan zijn werkzaamheden te zetten. Onmiddellijk vergaderde het college van B. en W. en na eenigen tijd werd de heer R. binnengeroepen. Er werd hem toen de mededeeling gedlaan, dat hij di rect een maand vacantia moest nemen met behoud van salaris. Tevens kan nog gemeld worden, dat de rijkscontroleurs, die hier wekenlang doende zijn geweest om de boëken en bescheiden op de secretarie te contro leeren, vertrokken zjjn, doch dat hun plaats ingenomen is door rijksaccoun tants, Merkwaardig is ook, dat een rijks rechercheur nog steeds bezig is met het afnemen van verhooren en het doen van onderzoekingen. Vijf dooden bij een brand. In een gesticht voor zwakzin nigen te Montredon bij' Le Pey in Frank rijk is brand uitgebroken. Het geheele gebouw, waarin 135 menschen verpleegd werden, is vernield. Tot dusver heeft men vijf dooden terug gevonden. Op het oogenblik, dat de brand uit brak, waren 135 personen op de slaap zaal van het paviljoen voor de mannen Het geheele personeel hielp direct mee aan de ontruiming. Op het oogenblik, dat de brandweei arriveerde, begonnen de vlammen reeds de gebouwen te bedreigen. Tegen tien uui de brand was tegen half negen begon nen waren de gezamenlijke brandweer corpsen uit de buurt er in geslaagd hel vuur te beperken. Ernstige patiënten, die in de cellen waren opgesloten, heeft men niet tijdig kunnen redden, zoodat vijf per sonen om het leven zijn gekomen. Ljjkje van een jongen ge vonden. Op Kerstmorgen heeft men in de Vliet te Maasland, op 200 M. af stand van de ouderlijke woning, het lijkje van den sinds 27 November vermisten 4-jarigen Jacobus van Mill, drijvende ge- avonden. Gebleken is, dat het jongetje .on geveer vier weken geleden door verdrin king om het leven is gekomen. De geruchten over mogelijke ontvoe ring zijn dus ongegrond gebleken. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor- en Rij- wielwet" en (of) het „Motor- en Rijlwiel- reglement", eenige Verkeersverordening 0tc.: H. v. I. te Heinlkenszand f 5 of 5 h-; W. J. G. D. te Vlissingen f 2 of 2 d. h.; J. V. te Deurne (B.) f 25 of 10 d. h., met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd ran drie maanden en met toewijzing van de civiele vordering van P B. tot een be drag van f39,90; A. H. te Koudekerke of 5 d. h., ontzegging van de vorde- nng van de civiele partijl; J. N., te Ril- land-Bath f 10 of 10 d. h.; J. J. S. te Kat- f 1 of 1 d. h.; J. L. te Middelburg t i 10 °f 3 en 5 d. h.; L. K. te Goes, w n te Middelburg ieder f 1 of 1 d. h.; Z. te Koudekerke f2 of 2 d. h.; G. P. L d. E, te Goes f 5 of 5 d. h.; W. v. d E. to ,es> J- P- B. te 's Heerenhoek ieder 2 of 2 d. h.; T. S. te Barendrecht f5 iji. k-5 I- de B. te Vlissingen f0,50 of d. h.; C. G. te Arnemjuiden f 2 of 2 d. h.; V. te Zoutelande f 1 of 1 d. h.; A. W. te Horsten f3 of 3 d. h.; A. v. d. V. te Vüssmgen f2 of 2 d. h.; E. H. te Rotter dam f3 of 3 d. h.; J. J. v. d. Z. te 'sH. Arendskerke f 5 of 5 d. h.; J. B. te Hein- kenszand f 1 of 1 d. h.; P. S. te Goes f3 of 3 d. h.; G. v. L. te Ellewoutsdijk f 5 of 5 d. h. Handelen in strijd met een der krach tens de Landbouw-Grisiswet vastgestelde voorschriften: A. M. te Koudekerke: geen straf;J. K. te Koudekerke: ontslag van alle rechtsvervolging; J. K. te Koude kerke idem; A. M. te Koudekerke: geen straf; A. M. te Koudekerke, idem; A. M. te Koudekerke, idem; A. M. te Koudeker ke idem. Straatschenderij: Na gedaan verzet: A. B. te Rotterdam: bekrachtiging van het verstekvonnis: f 10 of 10 d. h. Een trekdier onbeheerd laten staan: J. de B. te Middelburg f 3 of 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: A. S., zonder bekende woon- of verblijf plaats; G. F. te Amsterdam, L. L. te Vlis singen ieder f 10 of 10 d. h. Dieren arbeid laten verrichten op voor die dieren noodeloos pijnlijke wijze: A. B. 'te Vlissingen f 10 of 10 d. h.; W. T. te Koudekerke f 10 of 5 d. h. Als vader van een leerplichtig kind niet zorgen dat het de school geregeld bezoekt: J. v. P. te Kruiningen f 1 of 1 d. h. Niet op de eerste vordering het vuur wapen, waarop een verleende machtiging betrekking heeft, toonen: J. B. te Koude kerke f5 b. s. 5 d. h., met last tot terug gave van de in beslag genomen machti ging. Overtreden Reglement op de Wegen en Voetpaden: L. K. te Biggekerke 2 m. f2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; J. M. te Koudekerke, vrijspraak. Een inrichting, die gevaar, schade of hinder kon veroorzaken, te Middelburg in werking houden, zonder de vereischte vergunning van het gemeentebestuur: P. B. te Koudekerke f7,50 b. s. 5 d. h. Overtreding Arbeidswet: J. de V. te Vlissingen f7,50 b. s. 5 d. h. Een geit vervoeren, die verdacht wordt te lijden aan mond- en klauwzeer: J. R. te Koudekerke f10 b. s. 10 d. h. Overtreding ventverbod: D. J. S. te Middelburg f2 b. s. 2 d. h.; A. J. te Kou dekerke f2 b. s. 2 d. h.; A. S., zonder woon- of verblijfplaats: f2 b. s. 2 d. h. Te Vlissingen wateren buiten de daar voor bestemde bakken: G. F. te Scheve- ningen f2 b. s. 2 d. h. Te Goes op den openbaren weg voetbal spelen: P. B. en M. J. P., resp. te Goes en 's-H. Arendskerke, resp. f2 b. s. 2 d. h., berisping. Te Yerseke zonder vergunning van B. en W. tusschen 9 uur v.m. en 6 uur n.m. liedjes te koop aanbieden: W. v. d. L. te St.-Wïllebord fl b. s. 1 d. h. Te Wolphaartsdijk zonder vergunning van den Burgemeester zijn bedrijf als muzikant uitoefenen: J. de W. te Hans- weert fl b. s. 1 d. h. Te Hoedekenskerke vuurwerk voor de ramen uitstallen: G. W. te Hoedekens kerke f3 b. s. 3 d. h. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard: Piet van Iwaarden, wonende te Krabben- dijke (Oostdijk). Rechtercommissaris Mr J. H. F. Bloemers, rechter. Curator: Mr Ph. R. Hugenholtz, advocaat te Goes. Het doodelijk ongeluk met D s S i 11 e v i s 'S m i 11. Op Zondag 20 Juni is te Haarlem Ds P. A. E. Sillevis Smitt, predikant bij de Geref. Kerk in Hersteld Verband in Haarlem, aangere den door een auto en zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna overleed. De auto bestuurder, de 23-jarige garagehouder K. uit IJmuiden, was oververmoeid en bovendien vertoonde de auto een defect, waardoor deze, Dij het remmen naar rechts trok. De officier van Justitie had, wegens het veroorzaken van dood door schuld, f 100 boete geëischt subs. 50 dagen hech tenis. Het vonnis luidde thans f25 b. subs. 25 d. h. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. AFNEMING VAN HET AANTAL OOIEVAARS. Het jaar 1937 schijnt voor den stand van de ooievaars in West- en Midden- Europa niet gunstig geweest te zijn. In- vele streken van Duitschland (ook wel van Nederland!) zijn tal van in 1936 be woonde nesten in 1937 niet bezet en de dieren die kwamen, waren in vele ge vallen 3 a 4 weken te laat. Ook het gemiddeld aantal uitgebroede jongen per nest was niet zoo groot als in andere jaren. In een bepaalde streek aan de Poolsche grens was in 1936 het gemiddeld aantal uitgebroede jongen van een zeker aantal nesten 2.53, in 1937 slechts 1.33. De oorzaak van de slechte uitkomsten op het broedterrein zoekt Schüz, de ver maarde Duitsche ooievaarkenner, in de droogte en het daardoor minder talrijke voorkomen van kikkers en andere prooi dieren van den ooievaar. De oorzaak van de afneming van het aantal broedende dieren en van het laat terugkeeren van de broedvogels moet echter buiten het broedgebied gezocht worden. Schüz heeft n.l. uit het winterkwartier van den ooie vaar (Zuid- en Oost-Afrika) en uit het doortrekgebied {Soedan, Egypte en Pa lestina) tal van berichten ontvangen, waaruit blijkt, dat in het overwinterings- gebied wel de normale groote aantallen ooievaars aanwezig waren, doch dat te gen den tijd van terugtrek in vele streken taillooze ooievaars te gronde gegaan zijn en dat de terugtrek sterk verlaat was. Dit te gronde gaan wordt weer geweten aan een parasitaire massa-infectie, die in 1937 door het abnormaal natte kli maat in het overwinteringsgebied begun stigd werd, daar de parasiet door bepaal de waterdieren, die als tusschengastheer fungeeren, verpreid kon worden. In 1935 kwam 78 pet. voor rekening van de overheid. Uit de armenzorg-statistiek van het Gentraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat door de overheid en 7992 instellingen van weldadigheid in 1935 f 116.3 millioen voor maatschappelijk hulpbetoon werd uitgegeven (na aftrek van de terugont vangsten). In 1934 bedroegen deze uitga ven f 115.4 millioen. De uitgaven voor den steun aan valide werkloozen, welke niet ingevolge de Armenwet wordt verstrekt, zijn niet in bovengenoemd bedrag begrepen. In 1935 werd voor hulp aan valide werkloozen ongeveer f 144 millioen uitgegeven. In 1935 werd bovendien door het Na tionaal Crisiscomité, de plaatselijke af- deelingen en het rijk ongeveer f 4.9 mil lioen aan hulpverleening besteed. Overigens werd door den rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet in 1935 o.m. aan 3971 belanghebbenden gel delijke tegemoetkoming verstrekt tot een totaalbedrag van f 1.5 millioen. Voor Maatschappelijk Hulpbetoon, in gevolge de Armenwet verleend, werden in 1935 de navolgende bedragen na aftrek van de terugontvangsten uit gegeven In mill. Geld en levensbehoeften f 47.7 Verzorging in gestichten, hofjes - 17.4 Verpleging in ziekenhuizen - 17.6 Verpleging van arml. kran'kz. - 14.9 Geneesk. hulp (buiten ziekenh.) - 4.3 Overige vormen van maatsch. hulpbetoon - 10.9 Beheerskosten, Armenraden e.d. - 3.5 Totaalf 116.3 Van het totaal-bedrag der uitgaven voor armenzorg in 1935 kwam 78.46 pet. voor rekening van de overheid. Het aan deel van de kerkelijke en particuliere in stellingen bedroeg 21.54 pet. Uit onderstaande cijfers blijkt, in welke mate de uitgaven voor de armen zorg sinds 1879 zijn toegenomen. Jaren Totaal der uitgaven Per hoofd van (netto) de bevolking 1879 f 11.9 millioen f 3.— 1898 f 16.3 millioen f 3.20 1913 f 27.6 millioen f 4.60 1918 f 50.5 millioen f 7.50 1928 f 90.1 millioen f 11.70 1935 f 116.3 millioen f 13.80 Wedloop met Japansche aanbouw in versneld tempo voortgezet. Uit Washington wordt gemeld: Na een bezoek van admiraal Leahy aan het Witte Huis is besloten de Amerikaansche vloot aanzienlijk te versterken. Het programma zal in het begin van het nieuwe jaar worden bekend gemaakt. De nieuwe voorstellen zullen waar schijnlijk het vlootbouwplan Vinson— Trammell overschrijden, waarbij de bouw van twee slagschepen, twee lichte krui sers, acht torpedojagers, acht onderzee ërs en vier hulpvaartuigen werd toege staan. De nieuwe voorstellen hebben o.m. betrekking op den bouw van nieuwe vliegtuig-moederschepen. Japan bezit op het oogenblik vier van dergelijke schepen ,en heeft er twee in aanbouw, hetgeen de grenzen van het verdrag van Washing ton te boven gaat. De Vereenigde Staten beschikken over zes vliegtuigmoederschepen en houwen er twee. Amerika zou voornemens zdjln het aantal kruisers van 37 op 50 te brengen. Aangezien de Japanners drie suiper- dreadnoughts van 46.000 ton elk op sta pel hebben staan, willen de Amerikanen ook dergelijke schepen gaan bouwen. Op het oogenblik heeft Japan voor 294.640 ton aan schepen in aanbouw, waardoor de Japansche vloottonnage op 1.119.000 ton zou worden gebracht. De Vereenigde Staten hebben op stapel en klaar op het oogenblik 1.418.900 ton. Daardoor is de oude verhouding van drie op vijf tusschen Japan en Amerika ver broken. Amerika zal alles doen, volgens Havas, om die verhouding te herstellen. Doodelijk ongeval. ZUTPHEN. Vanmorgen is de wielrij der A. uit Eefde op den rijksweg Zut- phenBrummen door een vrachtauto, be stuurd door Ter S. uit Almelo, aangere den, doordat hij plotseling, zonder eenig teeken te geven, den weg overstak. De man was onmiddellijk dood. HET KERSTFEEST IN HET BURGERZIEKENHUIS. AMSTERDAM. H. M. de Koningin heeft de Kerstdagen in het Burgerzieken huis te Amsterdam doorgebracht. Vrijdag heeft de Koningin aan alle verpleegden in het ziekenhuis een souve nir laten uitreiken. Den eersten Kerst dag des morgens na het ontbijt heeft de Koningin persoonlijk aan alle verpleeg sters een geschenk overhandigd. Ook het verdere personeel werd door Haar met een Kerstgeschenk verrast. H. M. wordt morgen in Den Haag terugverwacht. MADRID GEBOMBARDEERD. BARCELONA. Vannacht heeft de ar tillerie van de rechtschen een bombarde ment op Madrid geopend. Het telefoon gebouw werd getroffen evenals verschil lende andere gebouwen in deze wijk. De slechtgebouwde huizen in de arbeiders wijk werden ernstig beschadigd. Het aan tal slachtoffers is nog niet bekend. De artillerie van de Regeering bracht tenslotte de kanonnen van Franco tot zwijgen. Inbraak In postkanfoor. R HE NEN. Inbrekers hebben in den nacht van Zondag op Maandag een be zoek gebracht aan het postkantoor te Rhenen. Als eenige buit hebben zij enkele postwaarden uit de loketten der ambte naren meegenomen. Wel is getracht de kluis te forceeren, dooh dat is niet gelukt. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go, N.V. te Goes, vorige koers lieden H. V. A. 447 448% Ned. Ind. Handelsbk. 139 139 Philips 2991/» 301 Unilever 1467/a 146% A. K. U. 46V» 46% Amsterd, Rubber 211% 214 Kon. Olie 377 373Va Dëli Mij. 296% 296 Scheepv. Unie 122% 123V« 4 pet. Nederland 100'/e 1007/e 3 pet. Nederland 98% 98Vs U. S. Steel 44% 44l/s-% Anaconda 237/s 23"/« N U. S. Leather 4Va 4% Beth. Steel 473/s 47s/ia Adj. Gh. Milwaukee 3 27/d Cities Service l"/i» l11/» Intern. Nickel 347/s 34% Shell Union 13 13'/i> Kennecott 297/is 29Vs Radio 5 5 Gar Foundry 20V2 20% Tidewater llVs 1 l3/e Midcont. Oil 14% 14Va General Motors 24Va 24% Am. Enka 27 27 Am. Water Works 9% 9Va Republic Steel 14'/a 14%» Continental Oil 223/e 22% De markt was vandaag bijzonder stil en er ging slechts wat om in de speciali teiten. In Kon. Olie was wat vraag, doch op een iets lager niveau. Men meent, dat nog vóór het einde des jaars een be richt gepubliceerd zal worden omtrent de uitgifte van nieuwe aandeelen. Ook Philips liepen wat op en HVA waren vast gestemd evenals Fokkers, waarvoor vandaag ook weer van speciale zjjde meer vraag bestond. Op de beleggingsmarikt waren Deensche leeningen wat zwakker, nu de laatste uit gifte geen succes is geweest. Blijkbaar is het publiek hier thans verzadigd van Skandinavische beleggingen en op het gestegen niveau is er niet veel animo meer. Omtrent een nieuwe staatsleening ver neemt men weinig. Wel neemt men aan, dat in de eerste helft van Januari een uitgifte kan worden verwacht. Wisselkoersen. Amserdam, 27 Dec., 2.30 u. Berlijn 72.40—72.50. Londen 8.988.99. Parijs 6.106.11. Brussel 30.5030.53. New-York I.79V21.80. GOES. Huw.-afkondiging: Frans An ton Jozias v. Beveren, 25 j. jm. te Oude land e en Neeltje Zuidijk, 27 j. jd. Geboren: Maria Jacqueline Everharda, d. v. Nicolaas Johannes Karhof en Hen- drica Johanna Wassenaar; Alphonsus Franciscus Maria, z. v. Petrus Judocus Buijsrogge en Angela Emelie de Maat, te Kloetinge; Cornelia Adriana d.v. Pieter van der Weele en Tannetje Maria Holle- stelle te Colijnsplaat. Overleden: Adriaan Braamse, 53 j., echtg. van Maria Oudkerk te 'sHeer Arendskerke; Maatje Gorstan je, 70 j., echtg. van Cornelia Gprstanje te Borssele; Kermanus de Bokx, 41 j., echtg. v. Tan netje Verstelle to Wolphaartsdijk. COLIJNSPLAAT. Geboren: 12, Maria Wilhelmina d.v. Abraham Bouwense en Janna Eikenhout. Overleden: 16, Abraham Post 66 j. echtgen. van Gatharina Jozina de Vos. (N. B.) ROTTERDAM. 27 Dec. 1937. Aanvoer veemarkt: 540 vette runderen, 152 vette kalveren, 913 schapen en lammeren, 377 varkens, 9 nuchtere kalveren, 3 biggen. Prijzen per kg.: vette koeien tot 78, tot 70, 5256, vette ossen tot 74, tot 70,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3