Voor de A.R.JA. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Radioprogramma. Een groot deel van ons land wordt door duinen, die one ook hier in Zeeland niet vreemd zijn, tegen de zee verdedigd, Duizenden en nog eens duizenden zand korrels helpen mede in den strijd tegen de zee, die telkens weer met onvernietig bare kracht en taaiheid de 'landen, die zij eens bezat, poogt te hernemen. De Zeeuw vooral kent dien strijd, getuige symbool en spreuk van zijn wapen. Evenals op menig ander terrein des levens heerscht er op politiek-, staatkun dig- en sociaal gebied een strijd, die, hoewel van gansch anderen aard als tus- schen duinen en zee, niet minder ver woed is en pennen in beweging brengt en woorden doet paren aan daden. En schier iedereen meent mee te kunnen praten over rechten en plichten van volk en volksvertegenwoordiging, van kiezers en partijen. Menschen, jong en oud, van allerlei soort en slag, geleerd en onge leerd, iedereen acht zich welhaast mees ter op deze terreinen en tot oordeelen bevoegd. Men discussieert, delibereert en concludeert. Maar praat men met zulk een criticus, zoo'n hard-, zoo'n hoogdra- ver, dan blijkt vaak, dat hij geen bodem heeft waaruit opgroeit een innerlijke standvastigheid, geen doel noch ontwik keld onderscheidingsvermogen. Zooals die duizenden zandkorrels één gemeenschappelijk doel hebben, n.l. den vijand tegen te staan, zoo hebben wij, Christenen, te strijden tegen den vijand van den beginne, die het voortdurend gemund heeft op wat Godes is. Dat is het doel. Gemeenschappelijk in onze Christelijke vereenigingen, wat het politiek-, staat kundig- en sociaal terrein betreft in het bijzonder in onze A.J.A., trekken wij op De v o o r z. erkent dit. Maar de Gekro draagt een groot risico. Het voorstel wordt aangenomen. Kerstgave aan werkloozen. Dhr v. d. F e 11 z vraagt naar de Rijks bijdrage, De v o o r z. antwoordt, dat die nog niet bekend is. Dhr Wondergem wil ook de klei ne zelfstandigen, die bij do werkverschaf fing zijn te werk gesteld, hierin doen deelen. Dhr Heemskerk is om de bekende principieele redenen tegen dezen toeslag, ook al droeg het Rijk 100 pet. bij. Spr. ziet hier een taak voor de diaconieën en colleges van liefdadigheid, niet voor de Overheid. Dhr v. d. F e 11 z: daarvoor moet u in de Tweede Kamer zijn. De v o o r z. antwoordt den heer Won dergem, dat naar zijn meening de ge meente geen uitbreiding mag geven aan den Kersttoeslag. De bedoelde menschen zullen zich moeten wenden tot het Burg. Armbestuur. Het voorstel wordt aangenomen. 1e wijziging gemeente-begrooting 1938. Dhr K g e 1 e r dankt B. en W. voor hun voortvarendheid, waardoor de schoolbesturen nu gemakkelijker hun be grooting kunnen opmaken. Verhuring gemeente-grond Vlissing- sciie Singel en toekenning schade vergoeding aan den heer Davidse. Dhr v. d. F e 11 z ziet de noodzakelijk heid van de vergoeding niet in. De v o o r z. verdedigt deze uit billijk heidsoogpunt. De grond was zeer slecht en is verbeterd. In uitzicht is gesteld ver lenging van pacht voor vier jaar. Het gemeentebelang brengt nu mee, dat de grond aan niemand meer wordt verpacht. Er is dus reden, om f 200 vergoeding toe te kennen. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel aangenomen. Pachtvermindering volkstuinen. Dhr Lambermont juicht het voor stel toe. Maar Spr. is er verwonderd over, dat de landbouwdeskundige V2 jaar gele den tégen en nu vóór verlaging advi seerde. Dhr M 0 n d e e 1 wij'st er op, dat dit een ander stuk grond betreft. De Burger weide was reeds tegen een lagen prijs verpacht. Het voorstel wordt aangenomen. Bouw poortgebouwtje aan de Haringplaats. Mevr. W 0 ij 1 vindt nu den toestand op de Haringplaats treurig. Hij blijft zelfs treurig, indien dit voorstel wordt aange nomen. Van stadsschoon kan hier niet meer gesproken worden. Spr. doelt hier bij op een leelijken bepleisterden zijmuur van de fa. Belderok en Van Roo. Dhr K g e 1 e r acht ook de situatie bedorven. Spr. begrijpt niet, waarom voor het bepleisteren van dien muur door B. en W. toestemming is gegeven. De voorzitter antwoordt, dat te genover de firma aanmerking is gemaakt, dat van het bestek is afgeweken. Er is ge- eischt, dat alles volgens de oorspronke lijke plannen alsnog moet worden uitge voerd. Dhr Pa u 1 meikt op, dat de bedoelde muur een bestaande muur is, die reeds was bepleisterd. De voorzitter zal dit geval nog na der onderzoeken. Spr. is er ook van over tuigd, dat de situatie leelijk is. Er zullen nu nog' enkele verbeteringen worden aan gebracht, zoodat het wel wat beter wordt Het voorstel tot den bouw van het poortgebouwtje wordt z. h. st. aangeno men. Wijziging electriciteitstarieven. D'hr Paul is nog niet ten volle bevre digd. De middelmaat van woningen wordt te weinig tegemoet gekomen. En die zijn tegen hetgeen Jezus Christus, Wiens komst in het vleesch we weer herden ken mogen, wederstreeft. Tegen revolutie en ongeloof plaatsen wij de vaan van het Evangelie, de blijde boodschap. In de A.R.J.A. worden wij steviger ge fundeerd. Daar leeren we te onderschei den; daar trachten we door studie van de historie en van onze eeuwige begin selen van Gods Woord, ons meerdere kennis en levensernst te verschaffen. In de A.R.J.A. leeren wij de historie kennen; in gezelligen vriendenkring lee ren we hoe mannen, die onze A.R.-be- ginselen beleden, door dat 'beginsel ge dreven, met geschrift en woord en daad, gestreden hebben tegen dienzelfden ge- meenschappelijken vijand. In 't verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal. Aan ons, jongeren van het heden, de taak om der vaderen pand, door te geven aan ons nageslacht. Daar is arbeid voor noodig en niemand onttrekke zich aan dien plicht. Geen valsche gerustheid, lauwheid of luiheid mag ons beheer- schen,.want de vijand zit niet stil. Straks zullen weer de kerstklokken lui den voor onzen grooten Koning in Wiens dienst wij onzen strijd, ook op politiek gebied, te voeren hebben. Met Godes hulp arbeiden we in onze A.R.J.A. voort om den rijken inhoud van het antirevolutionair beginsel te leeren kennen. Hebt gij ook zoo de A.R.J.A. leeren zien? Zóó is ze, en, zijt gij nog geen lid, bezoek dan eens een vergadering en steunt haren arbeid waar gij kunt. Vervult ook in dezen weg uw roeping en staat met ons, als de duizenden zand korrels tegen de zee, pal tegen revolutie en ongeloof. er nogal wat in Middelburg'. Van de f 27.000 gaat f 10.000 naar de winkels en de grootverbruikers. Spr. vindt dit nogal veel. Ruim Y\ van de verbruikers zal er maar van profiteoren. Spr. voorziet, dat het verbruik door de verlaging zal toene men. Daarvoor is niets geraamd. B. en W. willen voor de eerste 100 M2. 25 cent heffen en voor de 2e 100 M2. 20 cent. Spr. stelt voor: do le 50 M2. 25 cent per M2., van 50200 M2. 20 cent. Dit zal f 2500 meer kos ten, wat wel gevonden kan worden, wat Spr. nader aantoont. De rekeningen van de electriciteit vallen altijd mee. Dit zal ook nu wel zoo zijn. Door sprekers amen dement zullen de bewoners van middel- groote woningen worden gebaat. Spr. wil verder het stroomverbruik voor electrische schellen van f 2 op f 1.50 brengen. Mevr. W e ij11 deelt mede, dat de meer derheid van de fin. com. met het voorstel van-B. en W. accoord gaat. Volgens Spr. is het niet te wagen om te komen tot ver laging van den meterhuur. Ten aanzien van het voorstel-Paul zegt Spr., dat het voorzichtige politiek is, het voorstel van B. en W. aan te nemen. Dhr Wondergem wil naast het op pervlaktetarief ook nog een ander tarief, waardoor b.v. grootere arbeiderswoningen worden gebaat. Dhr den Hollander steunt het voorsttl-Paul, hoewel hij graag een ander tarief zag. Ook Spr. wil de bewoners van groote woningen tegemoet kernen. Spr. voelt veel meer voor een vastrechttarief, dat rekening houdt met het verbruik en niet met de oppervlakte van het huis. Dit is echter nu niet mogelijk. Dhr J eronimus wil deze zaak uit sluitend zien uit het oogpunt van het be drijf. Ook Spr. vestigt de aandacht op de vele oude, groote huizen in Middelburg. Spr. voelt veel voor het voorstel-Paul. Weth. Boasson kan geen volmaakt tarief samenstellen. Verlaging van meter- huur kost veel geld, terwijl er geen meer der verbruik tegenover te stellen is. Wel licht kan de meterhuur bij1 een volgende gelegenheid eens worden bekeken. Het vroegere vastrechttarief was zeer onjuist. D'at rekende met het verbruik. Daartoe moeten we niet terugkeeren. Het bedrijf moet nu eenmaal rekening houden met alle kamers, waar verlichting kan worden ontstoken. Voor bepaalde wo ningen kan geen uitzondering worden ge maakt. Wat het amendement-Paul betreft, niet meer dan 41 perceel en zouden gebruik kunnen maken van de voordeelen daar van. B. en W. z;jn al verder gegaan dan oorspronkelijk de bedoeling was. In plaats van f 25.000 zal de verlaging f 27.000 kosten. Het is billijk, dat de win keliers nu een extra-tegemoetkoming krij gen, want zij waren den vorigen keer on- voordeelig uit geweest. Er op ïekenen, dat niet alle aangeslo tenen van het vastrecht gebruik zullen maken, is een slag in de lucht. Eveneens het ramen van een bedrag voor meer ver bruik. Dat er eenige elasticiteit in het voorstel van B. en W. zit, is wellicht de reden, dat het door hoogere colleges zal worden goedgekeurd. Het is nog onzeker, wanneer het gewijzigde tarief in wer king zal treden. Als het even kan, zal het geschieden met de meteropname in Maart, dus met ingang van het verbruik vanaf begin Januari. Het bedrag van f 27.000 is genoemd te genover Gedep. Staten en de commissie van overleg te Den Haag. Spr. ontraadt dit bedrag te verhoogen. Dat zal de kans op goedkeuring niet vergrooten. Bij een volgende gelegenheid kan wellicht wor den gerekend met het voorstel-Paul. Dhr Paul ontkent bij de replieken, dat door aanneming van zijn voorstel de kosten van het geheele voorstel f 30.000 zullen worden, Er is door B. en W. geen cent geraamd voor meer verbruik. Het amendement-P'iui word' verwor pen met, 10 tegen 6 st. (Voor dhrn Jeroni- mus, Mondeel, Paul, Wondergem, den Hollander en Sulkers.) Het voorstel van B. en W, wordt hier na aangenomen. De volgende voorstellen werden zonder discussie of hoofdelijke stemming aange nomen: Wijziging instructie gemeente-ontvan ger. Verhuring Langeviele-vest voor ijsbaan. Overneming grond Rozemarijnstraat. Ontbinding huur-overeenkomst gemeen tegrond Schoorsteenvegerssingel. Rooiing van boomen. Crediet voor bliksembeveiliging Stad huis. De geruchten over den directeur van den reinigingsdienst. Rondvraag. Dhr den Hollan der merkt op, dat er de laatste weken allerlei geruchten, zelfs de wildste geruch ten, loopen over een hoofdambtenaar der gemeente Spr. vraagt of B. en W. dien aangaande mededeelingen kunnen doen, voorzoover hierbij het gemeentebeheer be trokken is. Daarmee zou het gemeentebe lang gediend worden. Er worden heel lee- lijke dingen verteld van hoogstaande menschen. De voorzitter antwoordt: Omtrent de geruchten, die in omloop zijn aan gaande een onzer hoofd-ambtenaren, kan het college van B. en W. slechts d i t ver klaren, dat daaromtrent een rechterlijk vooronderzoek is ingesteld. Het college beschikt op dit oogenblik ook niet over gegevens, die eenigerlei op treden van zijne zijde, naast dat van de Justitie, zouden mogelijk maken. Op dit oogenblik kunnen B. en W. om trent deze zaak, die in geen enkel opzicht in hunne handen is, of geweest is, geen inlichtingen verstrekken. Intusschen is het voor B. en W. aan genaam, dat er gelegenheid is dit mede te deelen. Dhr Lambermont meent, dat de steeds grooter wordendo vrachtauto's oen steeds grooter gevaar worden voor het verkeer in de stad. Kan geen beperkende bepaling worden gemaakt voor het rijden in do binnenstad met deze monster-voer tuigen? Spr voorziet op hoeken van stra ten ongelukken. Verder vraagt Spr. of er al antwoord is ontvangen inzake den kindertoeslag van het politiepersoneel. De voorzitter antwoordt op de laatste vraag ontkennend. Het eerste punt zal met den commissaris van politie wor den besproken. Dhr Mondeel wil boomen planten op den Blauwen dijk, nu de tram verdwijnt. De voorzitter staat hier sympa thiek tegenover. Hierna sluiting met de beste wenschen van den voorzitter voor de Kerstdagen en de jaarswisseling, welke wensch namens den Raad wordt beantwoord door den heer Heemskerk. Aanrandingen op den weg van Hilversum naar Vreeland. Don laatsten tijd is het nog al eens voor gekomen, aldus de „Rott.", dat de nieu we provinciale weg VreelandHilversum onveilig werd gemaakt door ongure ele menten. Ondanks het ijverig surveilleeren van rijks- en gemeente-politie en de ma rechaussee van de brigade-Bussum mocht het tot op heden nog niet gelukken de hand op deze onverlaten te leggen. De nieuwe weg wordt nog maar spo radisch bereden en toen enkele weken geleden een meisje zich van Kortenhof naar Vreeland begaf, werd zij aangespro ken door een haar onbekenden man. Toen het meisje niet op de voorstellen van het individu inging, pakte hij haar beet om haar daartoe te dwingen. Vermoedelijk heeft de aanrander onraad ontdekt en hij koos het hazenpad. De vader van het meisje waarschuwde de politie, maar men kon den aanrander niet vinden. Dezer dagen reed een boerenarbeider eveneens op den nieuwen weg. Hij werd aangesproken door een man, die hem op dreigenden toon vroeg: „Heb je geld bij je?" „En wat zou dat?", antwoordde de stevige Groninger boerenknecht. „Geef dat dan maar eens hier" kreeg hij toen ten antwoord. „Dat is goed!" antwoordde de Gronin ger, maar meteen gaf hij den man, die 'top zijn geld gemunt had, zulk een geweldigen slag, dat deze knock-out ging. In een minimum van tijd had dit ge val zich afgespeeld, maar eensklaps stond een tweede onbekende voor den Groninger. „Zoo, zoo, aan het vechten? Nu jullie treffen het, Ik ben de rijksveldwachter van Kortenhoef. Ik zal dit zaakje wel even uitzoeken. De boerenarbeider vertelde wat gebeurd was en zeide naar Kortenhoef te moeten, waarop de man, die zich voordeed als rijksveldwachter, hem toestond weg te gaan, zeggende, dat hij het andere heer schap, dat inmiddels uit zijn verdooving was bijgekomen, zou overbrengen naar Vreeland. Enkele dagen daarna vroeg de boeren arbeider aan den veldwachter van Vree land hoe het zaakje was afgeloopen. „Welk zaakje bedoel je?" vroeg de veld wachter. De boerenknecht vertelde het gebeurde maar er was niemand in Vreeland aan de politie overgeleverd en dit bleek ook niet het geval te zijn in Kortenhoef. Het kwam uit, dat niemand van Kortenhoefs politiemannen op den bewusten avond op de aangeduide plek geweest was, Het lag dus voor de hand dat men had te doen gohad met. een pseudo-veldwachter, Waarschijnlijk heeft de ombekende toen hij zag wat zijn makker was overkomen, deze list gebruikt om mét zijn metgezel te ontkomen. Weer waren enkele dagen verloopen toen een fletser werd aange sproken door een man, die een beetje vuur vroeg. De fietser vertrouwde het zaakje niet, want de man, die hem aan sprak, was zeer slecht gekleed. Hij bleef dus op zijn hoede, maar gaf hem het gevraagde. Zonder dat er iets voorviel reed de fietser weg. Ook deze wielrijder had zoo noodig zijn mannetje kunnen staan. Maar de bevolking van het rustige Kortenhoef en Vreeland vraagt zich thans af of de veiligheid op dezen weg niet beter beschermd dient te worden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie YERSEKE OF IERSEKE? Yerseke schijnt zijn naam te danken te hebben aan den voormaligen stroom, de Yersek-E, waarin E (van denzelfden stam als Aa) water zou beteekenen, ter wijl „sek", nog voorkomende in „sek- gronden", wijst op aangroeiend land en „Yer" landscheiding aanduidt. De naam Yerseke of Ye(r)se, zooals de volksmond het noemt, is van Angel- saksischen oorsprong en vindt men terug in het Engelsche Jersey. Yerseke is de eenige Nederlandsche gemeente, wier naam aanvangt met de 25ste letter van het alphabet. 'Slechts weinigen spellen haar op de juiste wijze. Zeer velen schrijven Ierseke, doch daarnaast komen o.a. ook Yrseke en IJerseke meermalen voor. Dezer dagen ontvingen wij van een Nederlandsche firma twee gelijkluidende aanbiedingen, de ééne gericht aan het gemeentebestuur van Yerseke en de an dere aan het gemeentebestuur van Yse- kerdam. Niet alleen particulieren, doch ook vele gemeentebesturen en departementale bu reaux maken zich aan een foutieve schrijfwijze schuldig, Eén departement van algemeen be stuur zendt een circulaire dikwijls in duplo, de één geadresseerd aan den burgemeester van Ierseke en de andere aan den burgemeester van Yerseke. Eenigen tijd geleden ontvingen wij zelfs van een departements-afdeeling een circulaire gericht aan den burgemeester van Iersekendam. Yersekendam is nooit een zelfstandige gemeente geweest, doch was vroeger een buurtschap, die thans door aanbouw ge heel met het dorp is samengegroeid. Onlangs vernamen wij dat ook in an dere gemeenten dergelijke onjuistheden geconstateerd waren. Zoo ontving men b.v. in een gemeente, waarmede eenige omliggende gemeenten waren vereenigd, vijf jaren na de an nexatie nog telkens ministerieele circu laires, geadresseerd aan de besturen van de diverse geannexeerde gemeenten. Het zou werkelijk geen overbodige weelde zijn, indien van regeeringswege oen volledig bijgewerkte lijst werd samen gesteld van de officieele gemeentenamen en deze lijst werd toegezonden aan alle departementsafdee'lingen, die in corres pondentie staan met de gemeentebestu ren. Indien deze lijst bovendien geregeld werd bijgewerkt, zouden blunders, als hierboven vermeld, in het vervolg ver meden kunnen worden. Het gemeentebestuur van Yerseke voert thans een actie om te geraken tot een juiste en éénvormige schrijfwijze van de plaats zijner inwoning. Het roept de hulp in van allen, parti culieren zoowel als bestuurders en amb tenaren, om dit streven daadwerkelijk te steunen. Yerseke, de beroemde oester gemeente, die handel drijft met een groot deel van Europa, stelt er prijs op dat haar offi cieele, origineele en historische naam niet langer wordt verknoeid. Yerseke, December 1937. De gemeente-secretaris, G. 0. VEENENDAAL. OPFOK EN MESTEN VAN KALVEREN Belangrijke uitgaven voor onze veehouders Wij ontvingen een tweetal boekjes: „De opfok en het mesten van kalveren in Zeeland" door C. Zwagerman en „Rant- soenvoorbeelden voor gemengde bedrij ven". Van de laatste brochure versche nen twee soorten, n.l. a. voor bedrijven met weinig weiland en b. voor bedrijven met vrij veel weiland. Deze boekjes worden vóór Kerstmis aan alle Zeeuwsche rundveehouders (to taal plm. 7000) gratis toegezonden. De uitgave is financieel mogelijk ge maakt door geldelijke bijdragen van: a. het Zeeuwsche Veevoederbureau; b. de Bond van Roerenboterproduoenten in Zee land; c. De Zeeuwsche coöperatieve zui velfabrieken en een groot aantal plaat selijke en districts-landbouwvereenigingen. Elke veehouder ontvangt het voor zijn omstandigheden meest passende boekje. De boekjes zijn samengesteld, geheel aangepast aan de Zeeuwsche practijk, door den Rijkszuivelconsulent met behulp van den hem toegevoegden assistent voor veevoeding. De boekjes bedoelen in Zeeland de ra- tioneele en goedkoope opkweek van kal- veron en voeding van melkkoeien to he- Yw»is«»i. Deze vra?'- 1 V n, vorteam iiw in onze provincie een groot bei .a Dit moge blyken uit het volgende: Het aantal talveren dat de Zeeuwsche boer per jaar opkweekt, bedraagt tus- schen de 18 en 20.000. Al die dieren worden later weer ver kocht als 21/2-jarige of oudere beesten Elk jaar is een groot kapitaal gemoeid met de opkweek (voeding) van dit vee en elk jaar worden vele millioenen ont vangen door verkoop van dit vee. Ratio neele voeding en opkweek is van zeer grooten invloed op bet geldelijk eindre sultaat. Eiken winter komen in Zeeland plm. 25.000 melkkoeien op stal. Die moeten daar plm. 6 maanden gevoed en verpleegd worden. De kosten voor voeding hiervoor ba dragen globaal ongeveer 1^/4 millioon gul den per winter. Door meer of minder doelmatig voe ren ontstaan zeer gemakkelijk verschil len van 10 pet. naar boven of beneden, wat voor Zeeland plm. f 350.000 en per bedrijf en per winter plm. f 60 beteekent Uit deze gegevens blijkt wel, dat het hier een zaak betreft, die voor onze Provincie en meer speciaal voor de vee houders van veel belang is. Wij wekken daarom alle belanghebben den op, deze boekjes, die een schat vai. gegevens bevatten, ernstig te bestiideeren en ze zorgvuldig te bewaren, opdat men ze zoo noodig nog eens kan raadplegen In 't bijzonder geldt dit voor de jonge ren, die met de voeding en de verple ging van 'het vee te maken hebben. Laten zij van wat hier gratis aange boden wordt een dankbaar gebruik ma ken en bedenken, dat economische melk en vleeschproductie niet alleen is een groot boerenbelang, maar ook eeri volksbelang. Vrijdag 24 Dcc. 1937. Algemeen Programma, verzorgd door do K.R.O. HILVERSUM 1, 1875 M.: 8,00—9,15 en 10 Gramofoonmuziek. 11,30 Bijbel- sche causerie. 12,00 Berichten. 12,15 De KRO-Medolisten en solist. I,00 Gramofoonmuziek. 1,20 KRO-or- kest. 2,00 Orgelconcert. 3,05 Gra mofoonmuziek. 4,15 Kamermuziek (gr.pl.) en Declamatie (opn.). 5,15 De KRO-Melodisten en solist. (Om 6,00 Gra mofoonmuziek.!)1 7,00 Berichten. 7,15 „De huidige stand van het vreemde lingenvraagstuk", causerie. 7,35 Mu- sica catholica. 8,00 Berichten ANP. 8,15 KRO-orkest. 9,00 „Het werk voor Moeder en Kind", causerie 9,15 Het KRO-orkest. 9,45 KRO-koor, de clamatie en carillonspel. 10,30 Berich ten ANP. 10,4012,00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II, 301 M. 8,00 VARA. 10,00 VPRO. 10,20 VARA. 12,00 AVRO. 4,00 VARA. 7,30 VPRO. - 9.00 VARA. 10,40 VPRO. 11,00- 12.00 VARA. 8,00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgen wijding. 10,20 Declamatie. 10,40 Viool en piano. 11,10 Vervolg decla matie. 11,30 Orgelspel. 12,00 Gra mofoonmuziek. 12,30 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 2,00 Muzikale cause rie (met gr.pl.). 3,00 Gramofoonmu ziek. 3,15 Orgel en viool. 4,00 Gra mofoonmuziek. 5,00 Voor de kinderen 5,30 „The Lucky Birds" en solist. 5,55 Amateurs-uitzending. 6,30 Poli tiek Radiojournaal. 6,50 Hammond- orgelconcert. 7,00 „Het geld en zijn koopkracht", causerie. 7,20 Gramo foonmuziek. 7,25 Berichten ANP. 7,30 Toespraak over Weldadigheidspost zegels. 7,35 „De ezel en de heilige stal", causerie. 8,00 Orgelconcert. 8,30 Literaire lezing. 9,00 Gramofoon muziek. 9,30 Radiotooneel met mu ziek. 10.00 Socialistisch wijdingsuur tje (gr.pl.) en toespraak. 10,30 Be richten ANP. 10,40 Avondwijding. II,00 Sopraan en piano. 11,30 Jazz muziek (gr.pl.). 11,5512,00 Gramo foonmuziek. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 24 Deo.: Zwakke tot matige Z. tqt W. wind, aanvankelijk betrokken, later tijdelijk op klarend, weinig of geen regen, iets zach ter overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur. Stand van gistermiddag 3 u.: 768. Licht op voor fietsen: Vriidag 4 u. 22 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6