DE ZEEUW TEGEN DEN STROOM EEOE BLA Wijziging in steunregeling voor kleine boeren. Uit de Provincie feuilleton WALCHEREN. Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnemen'sprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Krulningen. Vrijdagavond werd in de VAN MAANDAG 21 DEC. 1937, Nr 69. Tegemoetkomingen aan groep B. De ministers van Sociale en van Eco nomische Zaken hebben een circulaire aan de gemeentebesturen gericht betref fende de steunverleening aan kleine boe- PGH> De ministers deelen allereerst mede in aansluiting op vorige missives dat voor de in deze missives vermelde B- groep (behoudens enkele uitzonderingen) alle bepalingen der steunregeling van 15 Januari 1032, alsmede de daarop betrek king hebbende aanvullingen, van kracht In dit verband wordt in het bijzonder de aandacht er op gevestigd, dat dien tengevolge ook de bij' de gewone steunrege ling bestaande leeftijdsgrens van 66 jaar voor de onder groep B vallende grondgebruikers geldt. Uitzonderingen hierop vormen de be palingen betreffende onderwerpen, welke reeds afzonderlijk zijn geregeld, alsmede die voorschriften, die niet strooken met de bedoeling en den specifieken aard der steunverleening aan kleine grondgebrui kers. Overigens schrijven de ministers, dat de gemeentebesturen steeds in het oog moeten houden, dat bij de beoordeeling van eventueel zich voordoende kwesties dient te worden uitgegaan van het stand punt, dat de voorschriften der gewone steunverleening ten deze primeeren. Extra bijslag aan inwonende kinderen. Met betrekking tot de circulaire van 16 September 1937, inzake extra- bijslag aan inwonende kinderen, deelen de ministers mede, dat bedoelde bijslag aan landarbeid ver richtende kinderen slechts verleend mag worden na gepleegd overleg met den in de plaatselijke commissie zitting hebben den vertegenwoordiger van den Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst en den districts leider van den Rijkscontroledienst voor de steunverleening; voor inwonende kin deren, die op een fabriek e.d. plegen te werken, geldt deze beperking niet. De ministers vestigen voorts de aan dacht er op, dat bovenstaande toepasse lijk verklaring der gewone steunregelings bepalingen alleen groep B betreft, en geenszins groep G geldt. De Regeering heeft echter besloten een uitzondering te maken ten aanzien van de bepalingen inzake den B-steun, de spaarregeling en do verstrekking van goedkoope levensmiddelen. Deze zijn dus ook op de onder groep G vallende grond gebruikers van toepassing. Aftrek van neveninkomsten. Waar voorts het van toepassing ver klaren van de circulaires inzake vrijla ting van f2 en f4 van de verdiensten van inwonende kinderen en betreffende den extra bijslag aan inwonende kinde ren op deze groep van grondgebruikers wel wenschelijk, doch practisch niet mo gelijk bleek, is ter tegemoetkoming hier aan bepaald, dat alle neveninkomsten, zoowel uit arbeid als niet uit arbeid ver kregen, van de inwonende grondgebrui kers, slechts voor 1/3 gedeel te behooren te worden af getrokken, uitgezonderd de baten uit kapitaal buiten bedrijf. Inzake het zoowel op de B- als op de C-groep toepasselijk verklaren van de be palingen van den B-steun en van de ver strekking van goedkoope levensmiddelen ten slotte nog het navolgende: Zoowel de onder groep B, als onder groep C vallende grondgebruikers mogen mede om practische redenen, eerst met mgang van het dienstjaar 1938 voor B- steun in aanmerking worden gebracht. Met betrekking tot het voor de groepen ei1 C beschikbaar stellen van g o e d - door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 55) _0_ „Uan kent^ u Katharine niet. Ze lijkt zooveel op mij, dat zij, naar ik denk, zich even moeilijk aan iemand zou onderwer ken als ik. Intusschen heb i'k nog nie mand ontmoet, die daartoe een poging neett ondernomen. Zij is het eenigste eisje, dat ik ooit ontmoet heb, dat geen ontzag voor me heeft, en dat is het juist ik m haar prijs. Het maakt het leven i lS)6naaiu £ere£eld eens aanleiding te n tot verschil van meening. En weet mijnheer Delacot, wat ook het geval Iccin P Z-7° tijt* zij mij zelfs te prik- toont zich tegenover mij niet üd \an den besten kant. Ik heb het wel eens zwaar met haar." vin ^nJ.eer Belacot was stil. De beschriji- J°' mevrouw Jameson van haar saf deed hem nu niet bepaald ple- 'J en z® was ook volkomen in strijd had h d ^0n stee(*s op ^et meisje koope levensraiddalen wordt medegedeeld, dat inzake de voorschriften gesteld voor de distributie van heffings- vrije margarine en bak- en braadvet, stGun ingevolge de steunregeling voor werklooze arbeiders, werkverschaffing, alsmede steun ingevolgd de steunregeling voor kleine grondgebruikers als een doorloopend geheel moeten worden beschouwd. Polderbesturen. Benoemd: a. tot raad van den polder Walcheren, jhr P. J. Boogaert te Middel burg; b, tot lid van het bestuur der wa terkeering van het calamiteuze water schap Walsoorden, P. F. Lemsen, te Hon- tenisse; c. tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Wil- lem-Annapolder, N. de Regt te Kapelle. Burgemeestersbenoeming. Benoemd is met ingang van 1 Januari 1938 tot burgemeester der gemeente IJzendijke: jhr L, E. D, S. von Bönning- hausen tot Heringhaven. Chr. Vereeniging voor Kolonisatie en Emigratie. Afd. Zeeland. Woensdag werd te Middelburg de eer ste algemeene ledenvergadering dezer af- deeling gehouden, die geleid werd door Ds Vreugdenhil van Meliskerke. Statuten en huishoudelijk iregloment werden vastgesteld. Voorts werd het vol gend bestuur gekozen: Ds Vreugdenhil, voorzitter; J, Jobse, Zoutelande; F. van Sabben, Vlissingen; P. v, d. Heide, Kou- dekerke; D. J. Filius, Koudekerke. Tijdens de vergadering traden 7 leden toe. (Pas Maandagmorgen ontvangen. Verzoeke voortaan spoediger toezending. Red.) Hengstenkeurlngen. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat de gewone hengsten- keuringen in het voorjaar van 1938 o.a. zullen worden gehouden; te Kattendijke op 31 Januari; te Hulst op 1 Februari; te Axel op 2 Februari: te Oostburg op 3 en 4 Februari. Zeeuwsche Korfbal Bond. Zaterdagmiddag werden onder leiding van den voorzitter en secretaris van den Z.K.B. in Bergen op Zoom en Zevenbergen als vervolg op de, midden September, gehouden propagandaseriewedstrijden te Bergen op Zoom, propagandavergaderin- gen gehouden. Gezien de eerste resultaten belooft deze actie in West-Noord-Brabant en op het eiland Tholen met succes bekroond te worden. Aanwezig waren vertegenwoordigers van Be Quick, Oud-Vossemeer; T.K.V., Tholen; G.E.N.I.E., Bergen op Zoom; T.O.G.,Zevenbergen; Blauw Wit, Roozen- daal. Deze afgevaardigden toonden zich zeer ingenomen met de voorgenomen plannen inzake het spelen van twee competities, één met centrum Bergen op Zoom en één met centrum Zevenbergen. Waar behalve deze vertegenwoordigen de vereenigingen, ook nog op enkele an dere vereenigingen zoo goed als zeker gerekend kan worden, is de hoop gewet tigd, dat binnen enkele maanden de Z.K.B. twee flinke afdeelingen rijker zal zijn. Met de vereenigingen H.M.S. (Dintel- oord), Velox (Lage Zwaluwe), Vrederust, Oranjegarde (Zevenbergen) en F.S.V. (Fijnaart) zal nog nader contact worden gezocht, terwijl in de plaatsen Willem stad, Klundert, Moerdijk en Steenbergen, waar tot voor kort nog korfbalverenigin gen bestonden, zal worden getracht de animo weer op te wekken. Voor de vereenigingen met centrum Bergen op Zoom werd reeds in principe besloten de competitie eind Februari te laten aanvangen en de wedstrijden te spelen op Zaterdagmiddag of -avond. Directe belastingen. Verplaatst met ingang van 1 Maart 1938 de assistent dgl. der directe belastingen enz. G. de Jonge van Wolf aartsdijk naar Maurik. MIDDELBURG. Het nieuwe Gasthuis. Zater dagmorgen heeft Mr Dr K. J. Frederiks, voorzitter van de interdepartementale commissie voor het Ziekenhuiswezen, een Mevrouw Jameson keek hem onderzoe kend aan en vroeg zich af wat de uit drukking van zijn gelaat beteekende. Voor haar echter was ze ondoor grondelijk. Zijn oogen staarden naar hel tapijt; terwijl hij nadacht over 't karakter van Katharine liet hij zijn oogen gaan over de prachtig gevormde patronen. Dan den onderzoekenden blik van mevr. Ja- meson opmerkende, keek hij op en zeide met een glimlach: „Als uw nicht zoo veel op u gelijkt, zou u heel wat beter kunnen oordeelen over de vraag wat u te doen staat dan ik het zou kunnen, 't Moet voor u toch werkelijk niet moeilijk zijn, want u kunt u immers in haar plaats zoo goed indenken en weet heel goed wat de een of andere stap bij haar zal uitwerken?" „Wat bedoelt u?" „Wel, u kunt voor u zelf wel de vraag beantwoorden of zij! zich overwinnares zou gevoelen wanneer u haar kwam ver klaren, dat uw houding tegenover haar den laatsten tijd niet juist is geweest. Een nobele geest zou zich zoo niet gevoelen. Ik geloof trouwens, dat u zooiets ook niet behoeft te vreezen. Ik geloof niet, dat juffrouw Morrison zich in dit opzicht verkeerd gedraagt. Ze is niet klein „van hart". bezoek aan het Gasthuis gebracht. Na een rondgang door het gebouw en be zichtiging der verschillende afdeelingen, zalen en klasaekamers, vond op het ter rein nog een bespreking plaats ten op zichte van het verdere bouwprogramma. Mr Frederiks sprak zijn groote voldoe ning uit over de reeds verkregen resul taten en de even uiterst sobere als prak tische indeeling van het geheel. Serooskerke (W.). Vrijdagavond kwam alhier de Cnr. Jongere B.T.O. in vergade ring bijeen, onder leiding van dhr P. Sinke. Dhr P. Slmonse van St,-Laurens sprak over de aardappelteelt, in het bij zonder de selectie. De aardappel groeit op bijna alle gron den. Eischt een goed Iosgewerkten bodem en flinke bemesting, daar hij veel voedsel aan den grond onttrekt. Bij het telen van aardappelen heeft men vele ziekten te bestrijden. De bekend ste is wel de „Phytophthora infestans", het z.g, „kwaad". Dikschillige aardappe len zijn beter dan dunschillige hiertegen bestand, Rijen Noord-Zuid laten loopen, enz. Bestrijdingsmiddel: Bordeausche- of Bourgondische pap. Voorts nog krulzlekte, pokken; gevolg van te veel kalk, rhizoctonia en nog meerdere. De aardappel degenereert spoedig, doch is ook weer gemakkelijk door selectie te verbeteren. Ons land staat in dit opzicht gunstig bekend. Spr. behandelt voorts de wijze van selecteeren, wijst er v.n, op dat de bewaring van het pootgoed veel zorg eischt en schetst het nut van de poter-bewaarplaatsen. Bij de hierop gevolgde gedachtenwisse- ling kwam men tot de conclusie, dat de voor- en nadeelen van het sproeien tegen de aardappelziekte zoo ongeveer tegen elkander op wegen en wat betreft het bemesten met kali, men op goede condi-, tie verkeerenden grond gerust kalizout 40 kan aanwenden en dan in 't najaar gezaaid, niet spoedig gevaar heeft voor wegzakken. Dhr P. Sinke sprak vervolgens over het actueele onderwerp: „Emigratie en kolonisatie". Er zijn nog verschillende gebieden op de wereld, die dan bevolkt zijn en waai de bodem aan veel meer menschen een bestaan kon bieden. Doch vele landen hebben de emigratie niet gemakkelijk gemaakt, b.v. Noord-Amerika, Australië, Zuid-Afrika. Den laatsten tijd wordt het oog gesla gen op Zuid-Amerika, Brazilië en Argen tinië. Spr. behandelt dan speciaal emigratie naar Argentinië, aan de hand van het boek, geschreven door dhr van Balen, over Argentinië. In Argentinië, dat 90 maal zoo groot is als Nederland en dat spr. om zijn ligging in de sub-tropische zöne enz. zou ver kiezen boven Brazilië, is evenals in Bra zilië een Hollandsche Geref. kolonie ge vestigd, waar m endus onder geestver wante landgenooten komt. Van principiëëele zijde bezien is emi gratie niet af te keuren, maar aan te moedigen. Een geanimeerde hespreking volgde. Dhr P. Sinke werd gekozen tot voorz. der vereeniging. Arnemuiden. De A.R.J.A.-club „Dr Idenburg" vergaderde onder presidium van Ds Scholing, Mej. G. Wentink be handelde art. 3 der A.-R. beginselen, waarop een geanimeerde bespreking volg de. Ds Scholing gaf het politiek overzicht. (Belangeloos bericht,) Domburg. Een vreemde vogel. Toen de heer C. K. Zaterdagmiddag langs het strand wandelde, werd zijn aandacht getrokken door een vreemden vogel, die langzaam maar zeker de kust naderde en eindelijk geholpen door den golsfslag op het strand terecht kwam. Daar een maal aangekomen, was de vogel vlug ge vangen, omdat naar later bleek, dat soort Mevrouw Jameson vond het nooit erg prettig wanneer zij iemand anders dan haarzelf hoorde prijzen; en daar zij zelf erg kleinhartig was, meende zij verplicht te zijn haar ook als kleinhartig voor te stellen. Als regel be schuldigen wij anderen van de fouten, die wij zelf hebben. „Ik ben er nog niet zoo zeker van, dat juffrouw Morrison zoo edel is, als u wel meent. Ik weet niemand, die zoo kan snibben als zij en noemt u zoo iemand een edele inborst?" zei ze. „Wat iik van u gevraagd heb mij' te zeggen is dit of zij nog meer de baas over me zal gaan spe len wanneer ik mij voor haar verneder, Ik kan die vraag niet beantwoorden. Ik be'b baar dringend noodig, want sinds zij weg is is mijn leven niets meer. Man nen als u," voegde ze er lachend aan toe, „weten niet, wat dit zeggen wil. U denkt natuurlijk, dat bet alles maar dwaasheid is; maar 't is voor mij bittere ernst; mijn levensgenot is verdwenen. Als u eens wist wat een wereld bet is een meisje bij' zich te hebben als Katharine, 't Is een genot, zoowel wanneer ze kwinkslagen verkoopt als wanneer ze moppert over mijn humeu righeid. Ze komt binnen als een frissche morgenwind en weet den gang van je ge dachten in een richting te voeren, die vogels niet van het land af kan opvlie gen. De vogel was zeer vermoeid en ver magerd. Hij leek op een zwaan en had een zwarten kop en hals. Overigens was hij wit. Het bleek later te zijn een zwarte nek-zwaan (Cygnus nigricollis), Deze komt hier nooit voor, terwijl hij ook in dierentuinen weinig wordt aangetroffen. Hij hoort thuis in de omgeving van de Zuidspits van Amerika, het zuiden van Peru tot de Falklandeilanden en de Oost kust van Santos (Brazilië). De vogel heeft dus wel een verre reis gemaakt. Ocstkapelle. Vrijdagavond hield de Ghr. Jong. Ver. „Onesimus" haar 23ste jaar vergadering, onder voorzitterschap van Ds Don. Nadat de verslagen waren uit gebracht, werd door dhr A. Boone een bijbelbespreking gehouden. Door dhr K. Melis werd een opstel geleverd over „De Kerk" en door den heer B. Koene over „Gerechtigheid, Vaderlandsliefde". Ver der werden nog eenige samenspraken en voordrachten ten beste gegeven. Ritthem. De coöp, kolenvereeniging „Eensgezindheid" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering onder leiding van den vice-voorz. A. W, O'steé, Uit het verslag van den penningmees ter A, Schout bleek, dat de rekening en verantwoording sloot met een batig saldo van f 2:5,06, In kas is thans f 216, waar onder begrepen de waarde der nog aan wezige brandstoffen. Aangekocht waren 101 ton brandstof fen voor f1407, Aan de leden zal dividend worden uit gekeerd. De aftredende bestuursleden K. Louwerse en A. Goedhart werden herko zen. In de plaats van den voorzit ter Jn. Meliefste, van wien een schrijven was ingekomen, dat hij als bestuurslid bedankt, werd als bestuurslid gekozen de heer J. Barentsen Fz. Den afgetreden voorzitter zal schrifte lijk dank worden gebracht voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan. Tot volontair op de gemeentesecre tarie is benoemd dhr J. Jongkoen te Vlis singen. ZUID-BEVELAND. Kapelle. Onder groote belangstelling had Zaterdagmiddag de eindles van de gehouden verpakkingscursussen in Zuid- Beveland plaats. Het Veilingsgebouw al hier was daartoe welwillend afgestaan. De leiding van deze eindles was bij den Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland, Ir B. Bosma. Aanwezig waren de cursisten uit Goes (onderwijzers de heeren Paardekooper en Polderman), die van Kapelle (onderwij zers de heeren W. Glas en Johs Oele), die uit den Wilhelminapolder (leider de heer Provoost) en die van Neuzen (onder wijzer de heer W. J. Robijn). De jury bestond uit de heeren ir B. Bosma, C. P. Lenhoek en P. J. J. Dekker. Uit eiken cursus waren twee aange wezen om den wedstrijd te voeren. De navolgende punten, resp. sort., verp. en indruk, werden behaald: Kapelle: Janna de Visser 6, 5, 5; Pietje Rottier 6, 6, 6. Goes: Dina Stroosnijder 7, 7, 7%; Kees Sonke 6, 5, 6; Koos Kole 7, 6%, 7; Herre- bout 7, 7, 7. Wilhelminadorp: A. van Fraassen 8, 7, 8; I. Nousse 6, 6, 6. Terneuzen: P. Janse 5, 6, 6; J. Koster 5, 5, 5. Toegekend werd de eerste prijs aan A. van Fraassen uit den Wilhelminapol der, Wilhelminadorp; de tweede prijs aan Dina Stroosnijder uit Goes; de derde prijs aan Herrebout uit Goes. Het is te begrijpen, dat hiervoor veel belangstelling was. De heer H. A. Hanken, voorz. van de afd. Zeeland der Pomologische vereeni ging, verkreeg eerst het woord. Spr. deed het genoegen om den vooruitgang op het tuinbouwgebied te mogen meemaken. Zeeland behaalde op de Amsterdamsche tentoonstelling een eersten prijs. Dit is om trotsch op te zijn. Gewezen werd op de noodzakelijke sorteering en verpak king. Spr. beveelt het aan om zeker een goed gebruik te maken van de pakstations zoowel in Kapelle als Goes. Ook de voorz. de heer Dekker voerde het woord, plei tende voor goede verpakking en sortement. Ir Bosma noemt de verpakking den sluitsteen. Meer dan ooit wordt in de laatste jaren ingezien, hoe broodnoodig een goede verpakking en een goed sor timent zijn. zij de gewenschte oordeelt. Niet een, die haar zoo waardeert als ik het doe." Zoo luisterend naar mevrouw Jameson kwam mijnheer Lelacot tot de conclusie, dat het niet noodig was te gelooven, dat haar oordeel over juffrouw Morrison juist was. Dat Katharine Morrison alles behalve een edel meisje was, niets dat hem verplichtte dit te gelooven, waarom hij ook de critiek van mevrouw Jameson over haar nioht uit zijn gedachten bande en zich vast voornam zich ten opzichte van Katharine niet door mevrouw Ja- meson te laten beinvloeden, maar haar karakter te blijven bestudeeren wanneer daarvoor de gelegenheid weer aanwezig was. Hij stond, thans op, en glimlachend neerblikkend op mevrouw Jameson, stak hg zijn hand uit met deze woorden: „I'k geloof, dat u verstandig doet, juf frouw Morrison te vragen, terug te ko men; kost het u een "overwinning op u zelf, welnu, overwin ze dan. I'k geloof, dat ik u niets beters kan adviseeren". En zoo, ofschoon mevrouw Jameson aan mijnheer Delacot bij 't begin der conversatie had gezegd, dat zij er nooit toe zou komen, om toe te geven, zag diezelfde middag haar nog zitten met de pen in de hand, een brief schrijvend aan haar nicht, een brief, die naar zjj1 dacht, i De leiders van de cursisten met hun leerlingen wenscht hij van harte geluk met het behaald succes. Spr, spoort aan om voort te gaan op den ingeslagen weg. Tenslotte sprak dhr Provoost namens de Tuinbouwvakonderwijzers, waarna de uitreiking van de diploma's plaats had. Kapelle had 13, Goes voor lederen cur sus 12, Wilhelminadorp 13 en Terneuzen ook 13 geslaagden. Ghr. Stehool een ouderavond gehouden, welke als altijd goed bezocht was. De ver gadering stond onder leiding van het hoofd der school dhr D. Huijisen, die ver schillende mededeelingen deed betreffen de de school, het onderwijs, de finan ciën, het leeren offeren der kinderen en schoolreizen. Mej. P, Verheul gaf een bij drage, D'hr D'. Huijsen behandelde het onderwerp „Tucht", en de onderwijzer A. Koprpejan: „Onwaarheid spreken van kinderen", alles afgewisseld door zang en een kopje chocolademelk. In de pauze werd met veel belangstel ling het werk der leerlingen bezichtigd. De voorz. van het bestuur dhr C, Min naar, deed een beroep op aller steun ook in verband met de financieele bezwaren van de kweekelinge met akte. Burgemeester B. G. de Mul sprak een slotwoord, terwijl D® Mortier den avond met dankzegging sloot. Vrijdagavond hielden de Geref, Jon- gelings\ereenigingen hun Ringvergade- ring in de Geref. Kerk onder leiding van dhr v, Wouwe te Goes, Door dhr Re- mijnse uit Goes werd het onderwerp be handeld: „De beteekenis van de Geref. beginselen in het maatschappelijk leven", en door dhr J. de Kok van Kruiningen „Verloving en huwelijk in crisistijd", waarop een geanimeerde bespreking volgde. De vergadering was druk bezocht. Door dhr A. Maveco is ontslag ge vraagd uit zijn functie van Brandmeester en secretaris der brandweer. Rilland-Bath. Met ingang van 2 Ja nuari a.s. is de heer W. Wijsbek, sta tionschef alhier, ais zoodanig' overge plaatst naar Best, terwijl de lieer Ste vens, stationschef te Borculo, naar hier is overgeplaatst. 's-H. Hendrikskinderen. Vrijdagavond werd alhier de eerste Chr. Winterlezing gehouden. Ds J. Koopmans sprak over: „Het Bijbellezen". Spr. vestigde op drie punten de aan dacht: le. De Bijbel in het algemeen; 2e. De Bijbel in het gezin; 3e. De Bijbel voor ons persoonlijk. De Bijbel, aldus spreker, is het Woord Gods. Daarin spreekt God tot ons. Door Zijn Woord komt Hij tot ons met straf en oordeel, doch ook met vertroosting en beloften. Daarin wordt ons Jezus Christus geopenbaard. De Bijbel moet echter in geloof gele zen worden, willen wij datgene ontvan gen wat God in Zijn Woord ons biedt. Een huis, waar de Bijbel niet gelezen wordt, leeft zonder God. Niet enkel Zon dags, maar eiken dag moet er in gelezen worden met alle huisgenooten. Ook persoonlijk moet de Bijbel gelezen worden, opdat persoonlijk meer met God contact worde verkregen en alzoo ons leven meer geheiligd worde. Lewedorp. Vrijdagavond hield de Gei- tenfokvereen. „Lewedorp en omstreken" haar jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een ba tig saldo geboekt kon worden. Het aftre dend bestuurslid, dhr M. Vermeule, werd herkozen. Als bode werd wederom be noemd dhr B. Baas. Bij de bespreking geitenkeuring werd als vorig jaar vastgesteld, dat f 0,15 per geit geïnd zal worden voor het vervoer der geiten naar de keuring. Bij de bespreking bokkenstal werd be sloten om van de vereeniging een nieuwe bokkenstal te plaatsen en de contributie daarvoor voor een jaar met f 0,25 te ver- hoogen. Krabbendijke. In aansluiting van het bericht betreffende de openbare eindles van den cursus voor landbouwhuishoud- kunde moge nog vermeld worden, dat het diploma werd uitgereikt aan de volgende jonge dames: Ha. Allewijn, Ca. de Bart, Aa. Blok, Ja. Deurwaarder, Kruiningen; Aa. Krijger, Rilland; Ja. Lamper, Ha Me loen Ca. Otte, Aa. Polderman, Ja. Pol derman, Ca. Sonke, Aa. Traas, Pa. van nog voldoende haar waardigheid' op hield en toch zóó was ingekleed, dat, naar zij geloofde, Katharine er door ver- teederd zou worden. Zij lachte nu ach teraf bij de herinnering aan de vele brieven, die zij reeds had geschreven en die zij weer verscheurd had om dat ze haar prestige zouden kunnen scha den en het was bepaald een genot voor haar er over te denken, dat Katharine de tante Laura van voorheen nog uit dezen brief zou herkennen. Wat zou Katharine er van zeggen? Wat zou zij antwoorden? Toen de brief geschreven, dicht geplakt en geadresseerd was, vond mevrouw Jameson hem meteen een ver dediging van den brief, d!ien zij geschre ven had aan juffrouw Brooks, en waarin ze deze haar congé had gegeven. Ze dacht er geen oogenblik aan, dat reeds deze brief het verlangde effect zou heb ben en Katharine zou terugbrengen, maar hij zou het begin zijn van een interes sante correspondentie met haar nicht, een correspondentie, die op den d'uur na tuurlek zou leiden tot haar terugkomst; een terugkomst op een wjjze, die haar 1 voor een knieval voor haar nicht zou bewaren. (Wordt vervolgd.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5