VERLOOFD Uit den Goeschen Raad. Als derde punt werd genoemd een voet brug over de Oostvest. Geen kwead idee! Hooren we er nog van? Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Aan het Zoeklicht. Nu B. en W. zich met het advies van de jury vereenigd hebben, en dus een besloten prijsvraag onder vier architec ten zal worden uitgeschreven, zullen B. en W. over eenigen tijd in overleg met de jury een aanvullend programma op stellen. GELIJKLUIDENDE PLAATSNAMEN. Postale moeilijkheden door onvoldoende adresseering. Vele plaatsnamen het zijn er eenige honderden komen meer dan eenmaal in ons land voor. Zoo zijn er hier met den naam Aalst 3, Alphen 3, Bergen 5, Driehuizen 10, Katwijk 3, Laren 3, Mid delburg 2, Ouderkerk 2, Rijswijk 3, Velp 2, Voorburg 2, Wirdum 2, en zoo voorts. In beide plaatsjes van laatstgenoemden naam, waarvan het een in Friesland, het ander in Groningen ligt, is onlangs een enquête ingesteld naar het aantal post stukken dat, wegens onvolledige adres seering, naar het verkeerde Wirdum was gezonden en zijn bestemming dientenge volge met vertraging bereikte. Dit aantal bedroeg, gedurende vier weken, niet min der dan 121, bovendien was nog op 17 stukken de provincie foutief aangeduid. Hieruit blijkt wel, dat het steeds noo- dig is, bij gelijknamige plaatsen op het adres ook de provincie aan te duiden, en die goed aan te duiden. Anders is vertraging in de bestelling met al de daaraan voor afzender en ge adresseerde verbonden onaangenaam heden, niet te voorkomen. HET VLIEGVELD „WAALHAVEN" NAAR DEFENSIE? Uit Rotterdam wordt gemeld, dat het departement van Defensie met de gemeen te Rotterdam onderhandelt over den aan koop van het vliegveld „Waalhaven". Dit vliegveld is bestemd om een der Luchtvaart-garnizoensplaatsen te worden, waarvan er, ook als dit vliegveld niet verkregen kon worden een gevestigd zal moeten worden nabij de monding van den Waterweg en nabij objecten als de Rot- terdamsche Petroleumhaven en de spoor- en verkeersbruggen over de Maas te Rot terdam. Defensie wenscht nu het vliegveld Waalhaven in eigendom to verwerven en heeft daarvoor een bod gedaan van ruim een millioen gulden, het veld en alles wat er aan gebouwen op staat en dat eigendom is der gemeente Rotter dam, inbegrepen. Over den aankoop is nog niet beslist. De gemeente Rotterdam schijnt wel be reid te zijn het terrein voor ongeveer het dubbele van den prijs, die het departe ment heeft genoemd over te doen. Wederom hulde aan den Goeschen Raad, die in ongeveer 4*/2 uur een agenda van behoorlijken omvang afdeed en tevens de begrooting voor 1938 behandelde. Van gezeur over kleinigheden was nagenoeg geen sprake. Evenmin van Tweede Ka mertje spelen. Men bleef bij de Goesche gemeentebelangen. Loffelijk voorbeeldI Nu zijn begrootingen van gemeenten als Goes die een extra rijksbijdrage genieten en daardoor aan handen en voeten aan Departement en Abdij gebon den zijn totaal uitgebeend. Van elke wijziging, die men er in aanbrengt, moet men zich afvragen: zal het wel worden goedgekeurd door hoogere colleges? Voor ruggegraatlooze burgemeesters en ge meenteraadsleden een prachtgelegenheid om de vlucht voor de verantwoordelijk heid te nemen. Niet alzoo B. en W. en de Raad van Goes. Meermalen heeft men hier een ge schil tot in hoogste instantie uitgebokst. En nog deze week zijn B. en W. naar Den Haag geweest om de Haagsche hee- ren, die van de Goesche straten wellicht nooit iets gezien hebben en die alleen maar de asfaltbanen van de Residentie kennen, aan 't verstand te brengen, dat er van de f 10.000 voor bestrating op de nog altijd niet goedgekeurde begrooting 1937 niets af kan en om de f 15 subsidie per leerling der bijz. bewaarscholen men vergelijke dit eens met de kosten der Openbare Bewaarschool ad f36 per leer ling te redden. Of ze succes zullen hebben, weten we misschien in de week tusschen Kerstdag en Nieuwjaar, als de Raad nog eens moet bijeenkomen, om over deze twee punten iets te hooren en misschien te besluiten. We behoeven de laatste jaren niet, zoo als vroeger, nieuwsgierig te zijn of de nieuwe begrooting belastingverlaging of -verhooging inhoudt. We blijven ook ver schoond van debatten over de al of niet noodzakelijkheid daarvan. We zitten met onze belastingen tot aan het plafond. Er kan geen opcent meer bij. Sijmen moet betalenl Het onderwerp bij elke begrooting is nu werkverschaffing. Het groote werk, dat thans onderhanden is, de haven, loopt op een eind. Het wordt tijd uit te zien naar nieuwe objecten. De rioleering? Een prachtwerk met veel werkloonen. Ook te Middelburg, naar wij meenen, aangepakt. Maar voor Goes nog niet direct rijp voor uitvoering. Zal in ieder geval nog veel voorbereiding eischen. Een kinderspeelplaats? Door elk vader en moeder van kinderen van harte toe gejuicht. Immers het spelen op straat is levensgevaarlijk. De kinderen mogen tegen geen bal trappen of de politie neemt hem in beslag. In 't plantsoen moeten ze angst vallig in de paadjes blijven. Waar kan een Goesche jongen nu eens ongehinderd spelen zonder in conflict te komen met de politie? Maar ook hier is weer de vrees, dat hoogere autoriteiten aan zulk een pl&i? geen goedkcuriTisr zuRen hech ten. De burgemeester verwees dat punt i min of meer naar het particulier initiatief. Jammer, dat de Goesche jeugdige werk- loozen niet wat meer arbeidslust toonen. Maar zoo zei de heer Crucq soms moeten wel ouderen tegen zichzelf wor den beschermd. Dus zeker de jongeren, die hun eigen belang vaak niet inzien. Ook over de bedrijven is nog iets ge zegd. Natuurlijk juichte men toe de af schaffing van de huur voor de gasmeters. Ons gasbedrijf boert, ondanks leelijke tegenvallers in het Oosteind (de wijsheid komt niet altijd uit het Oosten), niet slecht. We hopen maar, dat er ook uit het Westen (Zegam) geen gevaar komt. Men is daar dol op uitbreiding van debiet! En een gemeente als Goes heeft tegen hoogere colleges weinig in te brengen. Inzake het slachthuis werd opgemerkt, dat de afschrijving in te snel tempo ge schiedt. Daardoor worden de slagers (fei telijk de consumenten) van het heden te zwaar belast ter wille van de komende generatie. Dit punt zal nog in studie komen. Verder zat er niet veel in de begroo ting. Gepleit is nog voor behoud van een zwemplekje, omdat het Sas, vooral voor kinderen, zoo ver is. Het politiebureau, de cellen incluis, krijgt een centrale verwarming, die plm. f2000 zal kosten. De Bijz. Vrijw. Landstorm krijgt voor het eerst f25. Maar o wee de vele stok ken achter de deur! Betreffende de ziekenhuizen hoorden we, dat het Gasthuisbestuur wederom contact zoekt met het R.-K. Ziekenhuis over de tarieven. Een derde klas tarief van f 2,75 is te laag. Toch is er hier reden voor eenige verwondering. Wij meenen n.l. met zekerheid te weten, dat het Gast huisbestuur tot verlaging van dit tarief is overgegaan, terwijl St.-Joanna voor niet- leden der Vereen, voor Ziekenhuisverple- ging het oude tarief handhaafde. Overigens kreeg ook het Gasthuis- bestuur verdiende lof voor zijn beheer. Dat over het Schuttershof weer zou worden gesproken, was te verwachten. Dit gebouw kost de gemeente veel geld. We zullen straks misschien wel precies te weten komen, hoeveel, want de heer Laport vroeg een overzicht over de laatste vijf jaar. Toch is maar besloten er weer f 500 aan te besteden voor nieuwe cou lissen. Dit over de begrooting. Buiten om de begrooting was er weinig stof voor een overzicht. De inspecteur van politie en wellicht een enkele agent werden verblijd door een salarisverhoo- ging, omdat nu voortaan ook als dienst jaren zal meetellen de tijd elders door gebracht in gelijke of soortgelijke be trekking. Zoo vallen er zelfs in dezen tijd nog meevallers te boeken. Echter niet voor het personeel der rei niging. Dit krijgt voor het verzorgen der paarden buiten de werkuren geen extra vergoeding. De meerderheid van den Raad beschouwde dit als normaal werk en week daarin af van het georganiseerd overleg. BEHOUD ZEEUWSCHE KLEEDER DRACHTEN. Bij het bestuur van het Comité tot be houd der Zeeuwsche kleederdrachten is bericht ingekomen, dat H. M. de Konin gin met belangstelling kennis heeft geno men van de oprichting van het Comité en dat H. M. de hoop uitspreekt, dat de Landbouwersbevolking van Zeeland, der traditie getrouw, hare schoone kleeding zooveel mogelijk in eere zal weten te hou den. Groene Krui avereen i- g i n g. In de 'gisterenmiddag onder lei ding van Dr H. Reilingh gehouden ver gadering van de Groene Kruisvereeni- ging bracht mej. M. Callenfels als secre taresse het jaarverslag uit, waaruit blijk! dat het ledental vrijwel stationnair bleef. Verschillende katholieke leden bedankten of verminderden hun contributie in ver band met de oprichting van de afdee- ling van het Wit-Gele Kruis. De secre taresse memoreert, dat 'jonkvrouw 'S. E van Doorn, wegens vertrek naar Vlis- singen, haar bestuursfunctie neerlegde Haar wordt dank gebracht voor haar ar beid in het belang der vereeniging. De vergadering koos in haar plaats tot bestuurslid mevrouw A. A. Ghijsen-van Marke en herkoos als zoodanig arts W L. Pel. i A.s. Woensdagmiddag 2 uur verga dert de Gemeenteraad. De poort op de Haring plaats. De Provinciale Zeeuwsche Schoonheidscommissie heeft d.d. 2 Dec. aan B. en W. gerapporteerd en medege deeld, dat zij ten zeerste de stedebouw- kundige ontwikkeling van de Bleek be treurt en van oordeel is, dat een poort gebouw aan de Haringplaats beslis! noodzakelijk ia Ten eerste als overgangsmotief naar de (bij den vorm der Haringplaats stede bouwkundig niet juist aansluitende) an dersoortige bebouwing van de Bleek. Ten tweede om de gesloten ruimtewer king aan de Haringplaats te herzien en ten derde om vanaf de Spanjaardstraa! de zeer leelijke onregelmatige 'zijgevels der nieuwe woningen van het vroegere pand Belderok en Van Roo zooveel moge- Kflr /IA'» <A B. en W. deelen den Raad o.a. mede, dat zij voor de Bleek het éénrich tingsverkeer en wel in de richting Ha ringplaatsZuidsingel hebben voorge schreven. Verder, dat zij den heer J. Onderdijk hebben aangewezen als bestuurslid >van de stichting „Zeeuwsche grondverbete ringsmaatschappij" De afd. van den Ned. Ghr. Bond van personeel in publieken dienst ver gaderde gisteravond. De voorzitter, de heer D'e T'roye, her dacht het 20-jarig bestaan. De af deeling heeft nuttig werk verricht. Tijdens haar bestaan zijn de arbeidsvoorwaarden me! 100 pet. verbeterd. Tijdens de verlagin gen der laatste jaren is het mogelijke ge daan om een goede positie te behouden Uit het historisch overzicht van den secretaris, dhr Onderdijk, bleek, dat de afd. gegroeid is van 7 tot 27 leden. Het eerste resultaat werd bereikt op 't gebied der Zondagsrust. In het georganiseerd overleg heeft de afd. haar invloed weten te behouden. De voorzitter van den Bond, dhr De Ridder, zeide, dat de invloed der Chr. vakbeweging is gegroeid, waardoor de arbeider meer gewaardeerd wordt als beelddrager Gods. Men strijdt niet enkel voor lotsverbetering, maar ook voor gees telijke goederen. De materialistische mo derne beweging noemde de Chr. org. een doorgangshuis naar haar eigen rijen, doch de Chr. sociale actie geeft de lijn aan voor de geheele arbeidersbeweging in Nederland. Onder haar invloed heb ben de andere organisaties hun zwenking gemaakt. Onder Gods zegen wordt krach tig verder gewerkt. Nadat gelukwenscben van den Chr Besturenbond, andere afdeelingen en den oud-secretaris waren overgebracht, werd de avond op aangename wijze doorge bracht. Kerstconcert. Naar wij ver nemen heeft de Harmonie „Hosanna" al hier, het voornemen om, als de weersge steldheid het maar eenigszins toelaat, op a.s. Ie Kerstdag van 121 uur n,m, een concert te geven op de tent op de Groote Markt. Het programma zal bestaan uit Koraalmuziek, Oude- en Nieuwe Kerst zangen en Kerstliederenfajitasie. met Kerstmis? De 150 massief gouden verlovingsringen, de nieuwste Super kogelmodellen, de uiterst billijke prijzen (vanaf ƒ5,50 tot ƒ19,50), de gratis gra veering en liefst de volle voornaam, da 's veel aardiger dan alleen uw voorletters, dat alles verzekert U, dat U nergens beter zult slagen dan in Witkam's Geschenken huis, Goes. (Adv.) Oranje-vereeniging. Gister avond vergaderde de Oranje vereeniging met afgevaardigden der Buurtvereenigin- gen. De voorzitter, dhr van Ballegoijen de Jong, opende deze belangrijke, doch slecht bezochte vergadering. Als eerste punt van behandeling kwam aan de orde om op vriendschappelijke wijze met de buurtvereenigingen tot overeenstemming te komen betreffende de afdracht van contributie aan de Oranjevereeniging en het stemrecht der buurtvereenigingen, welke quaestie al meer dan een jaar han gende is, zonder dat overeenstemming is bereikt. Nadat langen tijd het vraagstuk besproken was, zonder dat een oplossing gevonden werd, was het bestuur van meening, voorloopig nog op denzelfden voet te moeten voortgaan. Nu kwam de feestviering ter gelegenheid van de a. s. blijde gebeurtenis ter sprake. Dhr Rothuizen vroeg of het niet mogelijk is, met alle Goesche burgers op den dag der geboorte 's avonds een bij eenkomst te houden in het Schuttershof. Dit vond bijval. Dhr D o n n e r merkte op, dat nog slechts f7 in leas is en vraagt den afge vaardigden der buurtvereenigingen om een bijdrage in de kosten. Verschillende afgevaardigden zegden reeds iets toe. Be sloten werd daarna om op den ge boortedag 's avonds spontaan samen te komen met alle Goe sche burger.s in het Schutters hof. Na nog eenige bespreking werd beslo ten. or. clen dig n de geboorte In,- plaats van vuurwerk, vreugdevuurboo- men zullen worden ontstoken in verschil lende plaatsen der stad en deze dan één voor één met muziek voorop aan te ste ken. Deze vreugdevuurboomen branden pl.m. 1% uur. De buurtvereenigingen zullen een cir culaire ontvangen, waarin zal gevraagd worden zoo mogelijk een vreugdevuur boom te koopen en een bijdrage aan het Oranjecomité te geven. Tenslotte kwam men overeen, dat het programma voor de a.s. feestelijkheden zal zijn samengesteld als volgt: De geboortedag: Klokluiden, mu zikale rondwandeling, 's avonds muzikale rondwandeling met lampionoptocht, enz. (zooals bij de verlovingsfeesten). De Nationale feestdag: 's Mor gens: Kerkdienst; 's middags: kinderfees ten met muziek; 's avonds: ontsteken der verschillende vreugdevuren. Tenslotte werd nog besloten een oranjeboom te plaatsen op een nader vast te stellen plaats. Heinkenszand. Donderdagavond hield de propagaudadienst van de A.N.W.B. ook hier een openbare vergadering met filmvertooning in het gemeentelijk ver gaderlokaal. Nadat uiteen was gezet de werking van den A.N.W.B. voor de ver keersveiligheid werd gelegenheid gege ven tot bezichtiging van de bondstentoon- stelling. De klankfilm „De veilige weg" was een krachtige aansporing lid te wor den van den A.N.W.B. Het lokaal was goed bezet. Bij den dienst der posterijen alhier is als hulpbesteller aangesteld de heer C. Pauwe Bz. en als plaatsvervangend hulpbesteller de heer L. Hamiewij'k. Kapelle. Voor de vereeniging van Oud leerlingen van de Tuinbouwcursussen sprak voor een flink bezette zaal ir Balk, verbonden aan de N.V. Vereenigde Kali- maatschappij, Amsterdam, over: Bemes ting, speciaal de Kalibemesting in de Land- en Tuinbouw. Allereerst kwam de Kalimaatschappij in woord en beeld. De film deed zien de plaatsen waar de Kali vandaan komt, de moeilijke arbeid, de reusachtige fabrie ken. Verder werden gedemonstreerd de kenteokenen van Kaligebrek. Op doelma tige, oordeelkundige bemesting drong Spr aan. Oudelande. Gisteravond werd door de vereen, v. Ghr. Nat. Schoolonderwijs een ouderavond gehouden welke stond onder leiding van den voorzitter van het school bestuur dhr E. Baikker, die zijn blijd schap uitsprak over de opkomst der ouders. Een 3-tal inleidingen werden ge leverd, door ds Leene over „De opvoeder en het kind", door de onderwijzeres mej. Stok over „Kindergeloof en kinderge bed", door het hoofd der school over „De kweekeling met akte". In de pauze's wer den ververschingen rondgediend en werd gelegenheid gegeven bet werk der leer lingen te bezichtigen. Bicjgekerke. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Medegedeeld werd dat de steunregeling 20 Nov. is begonnen en dat door 6 perso nen wordt deelgenomen aan de spaarre geling. Ingekomen was een schrijven dat de gemeente vrijgesteld is van de capitulan- tenregeling. Behandeld werd een verzoek van de heeren J. C. F. van Kamer en J. G. Puy- pe tot wederinhuring van het jachtrecht op het vroon. Besloten werd het vroon bij groot-Valkenisse te verhuren aan dhr v. Kamer voor f 2 en het vroon bij klein- Valkenisse aan dhr Puype voor f 5. Besloten werd z.h.st. op voorstel van B. en W. 1.40 H.A. vroongrond te verkoo- pen aan de gemeente Vlissingen voor de som van f 3500, terwijl ook werd inge willigd de door Vlissingen gestelde voor waarde, het uitbreidingsplan voor de duinstreek zoodanig te wijzigen, dat de geprojecteerde weg langs bet te verkoo- pien perceel wordt gelegd. Medegedeeld werd dat de ontvanger der domeinen zijln aanvankelijk voorne men een gedeelte van bet Biggekerksche strand te verburen aan de vereen, voor vreemdelingenverkeer te Zoutelande, heeft gewijzigd en dat thans het geheele strand voor de som van f 60 te huur is. Op voorstel van B. en W. werd z.h.st. aldus besloten. Vastgesteld werd een ver ordening tot heffing van rechten voor het verstrekken van inlichtingen uit het be volkingsregister. D'e aftredende leden van het Burg. Armbestuur de heeren J. Moens en J. Dekker werden herkozen. Op voorstel van B. en W. werd besloten bij de a.s. te ver wachten blijde gebeurtenis in het prinse lijk gezin, voor tractatie der schoolkinde ren een bedrag van f40 beschikbaar te stellen. Ingewilligd werd een verzoek van de heeren Abr. Janse en P. de Korte om het voetpad, vanaf Pereboompad tot den Noordweg aan het openbaar verkeer te onttrekken. Op voorstel van B. en W. werd de steunnorm voor ongehuwde kostwinners verhoogd van f 5 op f 6. Biji de rondvraag wezen de heeren J. Poppe en P. Janse op de slechte conditie waarin verschillende voetpaden verkee- ren. De voorz. zeide toe dat hierop zal worden gelet. Ook sprak dhr Janse de wenschelijkheid uit, dat door B. en W. een plan gevormd wordt, opdat ook onze gemeente eerlang een verenigingsge bouw zal bezitten, waaraan zoo groote behoefte is. De voorz. antwoordde dat ter verkrij ging van een verenigingsgebouw enkele jaren geleden met de besturen der ver- Onder den titel: „De wereld een chaos?" is een boek verschenen van Dr J. A. Nederbragt. Ik zag dit werk aangekondigd als een pendant van het veel geroemde boek van Prof. Huizinga: „In de schaduwen van morgen". Dit lijkt me niet juist. Wel is het in zooverre een tegenhan ger, dat het niet in de eerste plaats op de schaduwen de aandacht vestigt, maar op het licht. De schrijver ontkent niet, dat het wereldgebeuren een chaotischen indruk maakt. En in zekeren zin kan men ook wel zeggen, dat er chaos i s. Maar en daarop vestigt hij scherp de aandacht de haos is n i e t het over- heerschende. Want God heerscht. Hij volvoert Zijn raad. En bij Hem is er geen chaos, zelfs geen verandering noch schaduw van om keering. Van Godswege heerscht nergens chaos en daarom is er ook in het hart van den Christen geen plaats voor onrust. Want wat God doet zal in eeuwigheid zijn, daar is niet toe te doen en daar is niet af te doen; en God doet dat, opdat men vreeze voor Zijn aangezicht. OPMERKER. schillende vereen, is vergaderd, doch dat verschillende vereen, niet mede wilden werken. Hij wil de gedachte van dhr Janse in een vergadering van B. en W. nog wel eens ter sprake brengen. Dhr J. Lampert wees op den slechten toestand waarin de keiweg naar Krom menhoek verkeert. Uit de besprekingen bleek, dat afdoende .verbetering veel geld zal kosten. Reden waarom B. en W. ge meend hebben den weg maar op de ge wone wijze opnieuw te bestraten. Toch willen B. en W. het door dhr Lampert geopperde plan, den weg te verbreeden, nader onder de oogen zien. Oostkapelle. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de gemeenteraad voltal lig. Ingekomen stu'kken: Vrijstelling van vak ,,'j" door Gedep. Staten verleend voor twee jaren. Ingekomen is een schrijven van den Commissaris der Koningin, dat den bur gemeester verlof is verleend van 128 Februari 1938. Ingekomen is een schrijven van den Ghr. Besturenbond met een drietal ver zoeken betreffende wijziging steunrege ling. Het eerste verzoek was om een verbod te maken om wachtdagen in werkver schaffing door te brengen door hen, die een Ioonnorm hebben boven f 12 en die meer dan 9 maanden per jaar niet werk loos zijn geweest. De voorzitter zegt, dat hier gelegen heid is om de wachtdagen, die men moet doormaken voor het trekken uit de werk lozenkassen in de werkverschaffing te werken, en dat B. en W. het moeilijk vin den om hier een regeling voor op papier te zetten hoewel zij overtuigd zijn, dat hiervan misbruik kan worden gemaakt. B. en W. stellen voor om te besluiten, dat de wachtdagen in werkverschaffing kunnen worden doorgebracht, doch alleen na goedkeuring van B. en W., die elk geval afzonderlijk zullen heoordeelen. Z.h.st. besloten. Het tweede verzoek was wijziging van de groepsindeeling, welke het aantal da gen bepalen, berekend naar het aantal kinderen, dat in werkverschaffing mag worden gewerkt, en wel Groep I geen en I kind is 4 dagen te brengen op geen kinderen is 4 dagen. 'Groep II: 2 en 3 kinderen is 5 dagen te brengen op 1 en 2 kinderen is 5 da gen. Groep III met meer dan 3 kinderen is 6 dagen te brengen op met meer dan 2 kinderen is 6 dagen. B. en W. stellen voor om Groep I te aanvaarden. Groep II uit te breiden met 1, 2 en 3 kinderen en Groep III te laten zooals thans. Jhr van Adriohem Boogaart vraagt of het niet mogelijk is om het loon iets te verhoogen van f 1.50 per dag tot f 1.65. Dan komt- men nog niet boven het loon in het vrije bedrijf. Hij maakt hiervan een voorstel. Weth. Maljaars ontraadt aanneming van dit voorstel, omdat aan de emolu menten der arbeiders geen hooge waarde moet worden toegekend. Verder bestaat het gevaar, dat de vaste arbeiders ook liever in de werkverschaffing worden opgenomen, 'en dat de werkgevers er eerder toe over zullen gaan om hun ar beiders te ontslaan. Jhr van Adriohem Boogaart trekt zijn voorstel in. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met alg. stemmen. Het derde verzoek was om toekenning van een Kerstgave van 25 pet. van het weekloon in werkverschaffing aan hen, die sedert Kerstmis 1936 meer dan 36 dagen werkloos zijn geweest. Het ver zoek werd ingewilligd met alg. stemmen. Aïsnu werd overgegaan ,tot toesloten vergadering. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat besproken is een schrijven van den Polder Walcheren be treffende plan tot verbetering van den dorpskomweg. Besloten werd om overeenkomstig het plan te besluiten en dit nader uit te werken. Ook is besproken een schrijven van den Commissaris der Koningin, in zake een brandvrije ruimte tot opberging van het archief die nu ontbreekt. Besloten werd om de oplossing te zoe ken in het geheel gaan gebruiken van het gemeentehuis, waar dan beneden een brandvrije kluis 'zou kunnen worden ge bouwd. Opnieuw kwam in behandeling

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2