Het wereldkampioenschap Schaken. Verkoop van huisbrandstoffen. IGeMEHCD Meer tuinbouwproducten naar Duitschland, De 29ste partij door Dr Euwe gewonnen. Dinsdag is de 29ste partij gespeeld. Na de 40ste zet werd afgebroken met voor Dr Euwe gunstige kansen. Het verloop der partij was aldus: Wit dr Euwe Zwart: dr Al jee 1. Fgl—f3 Pg3—f6 2. c2c4 e7e6 3. Fbl—c3 d7d5 4. d2d4 c7c5 5. Lel—g5 c5Xd4 6. Ff3Xd4 e6e5 7. Fd4f3 d5d4 8. Pc3—d5 Pb8c6 9. e2e4 Lf8—e7 10. LgóXfö Le7Xf6 11. b2b4 0^0 12. Lfld3 a 7a5 13. a2a3 Lc8e6 14. Talbl a5Xb4 15. a3Xb4 Lf6—e7 16. 0—0 f7—f6 17. Ddlc2 Kg8h8 18. c4c5 Ta8a3 19. Ld3—c4 f6f5 20. Td5Xe7 Dd8Xe7 21. Lc4d5 Ta3c3 22. Do.2—d2 f5Xe4 23. Ld5Xe4 Le6f5 24. Le4Xf5 Tf 8 X f5 25. lfl—el Tc3Xf3 26. g2Xf3 De7—h4 27. Tel—e4 Dh4h3 28. Te4-g4 Dh3Xf3 29. Tg4g3 Df3e4 30. Tbl—al h7—h6 31. b4—b5 Pc6e7 32. c5c6 Tf5—f8 33. Dd2b4 Tf8—e8 34. c6c7 Pe7d5 35. Db4d6 Pd5—f4 36. Dd6d8 Pf4e2f 37. Kgl—fl Pe2Xg3f 38. h2Xg3 De4—hlf 39. Kfl—e2 Dhlh5f 40. Ke2—d2 Dh5—f7 Afgebroken. Gisteren heeft Dr Aljechin laten weten dat hij1 zich gewonnen verklaarde. zen het eerste. Het pensioen is dus van de haan. Spr. voldoet echter aan het ver zoek van den heer Stieger. Dhr van Vloten (Ged. St.) bespreekt de R.T.M. Deze subsidie is niet geheel van de baan, maar kon nu niet worden ge raamd, omdat de onderhandelingen nog voortduren. Als er een nieuwe regeling getroffen wordt, wordt deze onderworpen aan de goedkeuring van Prov. Staten. Algemeene beschouwingen. Dhr Dekker (N.S.B.) bespreekt de verkiezingen van 26 Mei j.l., die culmi neerden in een actie tegen de N.S.B. Maar na de verkiezingen ging alles op den ouden voet voort- Verder dringt Spr. o.a. aan op meer maatregelen tegen het luchtgevaar. Spr. is tot het inzicht gekomen, dat be lastingverlaging in dezen democratischen staat niet mogelijk is. (Gelach.) Dat leden van Gedep. Staten baten trekken uit lichamen, die door de pro vincie financieel worden gesteund, keurt Spr. af. Ook dat een Minister en een bur gemeester betaald worden voor hun werk voor de krankzinnigenverpleging. (Do voorzitter roept hem tot de orde.) De heer Van 't Hoff dankt Gedep Staten voor de duidelijke begrooting. Dhr Onderdijk herinnert aan het gebeurde in de zomerzitting (betreffen de het zitting nemen van leden van Ged Staten in ondernemingen, die door do provincie worden gesteund), dat op Spr een onbevredigenden indruk heeft ge maakt. Ged. Staten hielpen hun eigen voorstel om hals brengen. Er gebeurt nu niets, wat Spr. niet kan goedkeuren. Spr. juicht het toe, dat naleving van collectieve contracten door de provincie bij aanbestedingen verplichtend wordt ge steld. Maar waarom slechts tot 1940'? Verder bespreekt hij den toestand bij de kustvisscherij. Wanneer het maar eenigszins kan en er een vorm gevonden kan worden, moet de provincie hier hel pen. Vele visschers zitten vast aan hooge schulden, waarvoor zeer hooge renten moeten worden betaald. Spr. herinnert aan de toezegging van Ged. Staten, dat ze een onderzoek zullen instellen naar de positie van het Prov. Waterstaatspersoneel. Dhr Staverman bespreekt den ge ringen bevolkingsgroei in Zeeland, die kleiner is dan in vele andere provincies. Het gaat hier om een kwestie van de volkskracht. Onze provincie doet op dit gebied te weinig. Spr. beveelt het vraag stuk in de aandacht van Ged. Staten aan. De voorzitter vraagt of niet een commissie moet worden benoemd. (Ge lach.) Dhr Staverman antwoordt, dat er wel commissies van minder belang zijn. Dhr V i e n i n g s bepleit eenige belas tingverlaging, die dan als bemoediging en aanmoediging zou kunnen werken. Dhr B o u w e n s gelooft, dat de crisis het aantal huwelijken drukt. Laat ons daarom hard werken aan Saeftingen (ge lach), om bestaansmogelijkheid te schep pen. Dhr V i e n i n g s onderstreept dit. Dhr Kodde erkent, dat er behoefte is aan belastingverlaging. Zij, die de moge lijkheid daarvan zien (Spr. ziet ze niet), dienen te spreken. Spr. berekent, dat 1932 een batig saldo had van f 13.000, 1933 f40.000, 1934 f 33,000, in 1935 was er geen saldo en 1936 zal er een nadeelig saldo zijn. We kunnen nu nog op een reserve te ren. Maar was die er niet, dan zou het moeilijk zijn de begrooting sluitend te krijgen, We moeten van rijkswege worden ge holpen speciaal voor de communicatie middelen. Het Rijk heeft daartoe een plicht. De hoofdaders van het verkeer dienen van Rijkswege te worden onder houden. Ook de bootdiensten op de Wes- ter-Schelde. Spr. zou graag zien, dat Ged. Staten alles zullen aanwenden, om te voorkomen, dat inzake de verpleging van krankzinni gen pressie woidt uitgeoefend op de keuze van de inrichting van verpleging. Spr. bestrijdt den heer Dekker, als zou de schuld van alles in het staatsbestel ge legen zijn. De oorzaak ligt in den afval van God, in de algemeene Godsverlating. Dhr v. d. Feltz vindt het beleid van Ged. Staten te voorzichtig. We moeten niet te veel de toekomst verlichten ten bate van het heden; en niet te pessimis tisch zijn. Spr. klaagt er over, dat de Prov. Sta ten in sommige instellingen (Zegam, P.Z. E.M., tram, waterleiding, enz.) te weinig invloed hebben. Laarna behandelt Spr. de samenvoe ging van polders. Daarvan is Spr. in het algemeen voorstander. Maar er is krach tig verzet gerezen. Spr. wil dat hierover ook de Prov. Staten hun oordeel kunnen geven. Wat de waterleiding betreft, vraagt Spr. of het de bedoeling is, dat eerst al het water, dat in Walcheren wordt ge wonnen, wordt verbruikt en dat alleen voor aanvulling water uit Zuid-Beveland wordt betrokken. Tot dhr Onderdijk zegt Spir., dat hij met betrekking tot het zitting hebben van leden van Ged. Staten in gesteunde on dernemingen wel voelde voor de motie- De Pauw in de vorige vergadering, maar dat hem geen goede oplossing mogelijk leek. Weten de heeren die wel, dan zal Spr. voor stemmen. Dhr de B a a r e voert het pleit voor steun aan de zwakzinnige kinderen. Dhr Stieger (Ged. St.) dankt voor de hulde aan Ged. Staten gebracht. Spr. vraagt den heer v. d. Feltz of deze de rekeningen van vorige jaren wel goed heeft, bestudeerd en of hij wel rekening heeft gehouden met de toekomst. Volgend jaar hebben we de eerste begrooting, die op eigen wieken moet drijven. Ged. Sta ten zijn niet te voorzichtig, maar voor zichtig. Reserves zitten niet in de be grooting. Ze willen rekening houden met toekomstige groote uitgaven. Het is zoo gemakkelijk te beschikken over de gelden der provincie, het is veel moei lijker te zorgen, dat ze er zijn. Spr. zou graag de belas ting verlagen, maar het kan op het oogenblik niet. Er kan geen sprake van z ij n. Gaan we de belastingen verlagen, dan moeten we dit in de toekomst kunnen vol houden. Er is eenige opleving, en de op brengst der opcenten stijgt iets, maar eenige zekerheid, dat dit zoo zal blijven is er niet. Zoodra het kan, zullen Ged. Staten met voorstellen tot belastingverlaging ko men. De luchtbescherming is allereerst een taak van Rijk en gemeenten. Wat het luchtgevaar voor de Prov. ondernemin gen betreft, hierin zijn Ged. Staten dili gent. Wat het voorstel-de Pauw, in de vo rige vergadering verworpen, betreft, dit bevredigde Ged. Staten niet. Daarom stemden zij tegen. Met de collectieve contracten hebben Ged. St. een proef willen nemen. Bevalt die proef goed, dan zal hij ook na 1940 worden voortgezet. De opmerkingen over de kustvisscherij zullen door Ged. St. worden overwogen. Het mogelijke zal worden gedaan. Ged. Staten meenen, dat er geen on derscheid wordt gemaakt tusschen grif fie- en waterstaatspersoneel. Een onder zoek zal echter worden ingesteld. Ged. St. betreuren ook den achteruit gang der Zeeawsche bevolking. Zij' zul len gaarne overwegen, of hun college hier een taak heeft. De verhouding tusschen Ged. St. en rov. Staten is zooals we die maar wen- schen kunnen. Wat de l'.Z.E.M. betreft, steeds hebben Ged. Staten alle vragen van Statenleden hierover beantwoord. En van de versla gen, ook van Zegam en W.M.Z. kunnen de leden geregeld kennis nemen. Dhr Dieleman bespreekt de samen voeging van polders. Om deze materie goed te kunnen beoordeelen, moet men kennen de geschiedenis en de ontwikke ling van het waterschapswezen en het waterschapsrecht. Een brochure door een jurist hierover geschreven, is er volgens Spr. naast. Het spreekt vanzelf, dat de Prov. Sta ten beslissen moeten over samenvoeging van polders. Het onderzoek daarnaar is uiterst moeilijk en tijidroovend. De bezwaren van de polders in W. Z. Vlaanderen zijn reeds gedeeltelijk weer legd. Andere moeten nog worden onder zocht. Zoo spoedig mogelijk, zeker eind April of begin Mei, zal een voorstel met uitvoerige toelichting aan de Prov. Sta ten worden toegezonden, teneinde behan deling in de Zomerzitting mogelijk te maken. De Waterleiding Mij1. Zeeland sup pleert de watervoorziening van Walche ren. Vlissingen en Middelburg blijven hun eigen gebied voorzien. Het wingebied van Vlissingen is gedeeltelijk uitgeput. Hier zal men dus water moeten betrek ken van de W.M.Z. Maar daartusschen liggen er gemeenten die door de W.M.Z. Bezwaren tegen de regeling van de kolenconventie. De commissie van overleg der drie Ned. middenstandsbonden, van meening, dat de door de kolenconventie aangeboden „regeling van den verkoop van huis brandstoffen" een hoogst onbe vredigende proeve van be drijfsregeling genoemd moet worden, heeft in een uitvoerig adres de aandacht van de ministers van Water staat en van Economische Zaken voor deze materie gevraagd. De 3 middenstandsbon den meenen, dat in de door de kolenconventie vastge stelde regeling de gezon de elementen ver te zoe ken zijn, terwijl de dicta toriale allures daarente gen overheerschen. Allereerst springt, naar de meening der bonden in de onderhavige regeling de absolute eenzijdigheid in het oog. Het machtige lichaam der kolenconventie de creteert en de handel heeft te gehoorza men op straffe zijn bestaansmogelijkheid te verliezen. De bevoegdheden en de rechten van den brandstoffenhandel, aldus heet het in het adres, zijn op zoodanige wijze in gevlochten, dat men gevoeglijk kan spre ken van nietszeggende formaliteiten. Het uitvoerend orgaan bij de regeling is de huisbrandcommissie, welker leden, met voorbijgaan van alle andere belang hebbenden, worden benoemd door de ko lenconventie. De brandstoffenhandel wordt in de huisbrandcommissie slechts vertegenwoordigd door adviseurs, hier aan toegevoegd door de kolenconventie zelf. Een punt waartegen de drie bonden krachtig meenen te moeten opkomen, is de volkomen gelijkstelling van de coöpe ratie-B mot de handelaars en coöperatie- A. De gelegenheidsdistributie wordt vol slagen op één lijn gesteld met den vol- waardigen handel. Voorts bestaat er geen enkele norm, waaraan nieuwe handelaren of coöpera ties hebben te voldoen, willen ze voor er kenning in aanmerking komen. Tenslotte hebben de drie bonden over wegend bezwaar tegen de manier, waar op de detailhandelsprijzen worden vast gesteld, waarbij alweer alle overleg met belanghebbende groepen is uitgesloten. De drie middenstandsbonden kunnen dan ook niet anders dan afwijzend staan tegen een vorm van regeling, zooals deze door de kolenconventie is gedecreteerd. Zij! doen een klemmend beroep op de ministers van Waterstaat en van Econo mische Zaken om te willen bevorderen, dat de „regeling" der kolenconventie als nog ongedaan worde gemaakt en vervan gen door een goed geregelde en goed functionneerende bedrijfsregeling voor den brandstoffenhandel. voorzien moeten worden, zooals enkele gemeenten op Walcheren, Noord-Beve land en Borssele. Met de laatste gemeente zijn reeds onderhandelingen begonnen. Dhr Stieger zegt nog den heer de Baare welwillende overweging toe van diens opmerkingen over het zwakzinnige kind. Dhr Van 'tHoff bestrijdt de cijfers van den heer Kodde. Zoo eenvoudig is zijn berekening over 1936 niet. Wel stemt Spr. in met het financieel beleid van Ged Staten. Dhr Onderdijk verwacht na de ver werping van het voorstel-De Pauw nu een oplossing van de zijde van de heeren v. d. Feltz c.s. Dhr v. d. Feltz weet geen oplossing. Spr. bepleit nogmaals belastingverlaging zoodra dit mogelijk is. Hierna worden de algemeene beschou wingen gesloten en volgt artikelsgewij'ze behandeling. Dhr Bosselaar verklaart z.ich te gen de uitkeering aan de Z.L.M. uit het landbouwfonds, groot f 765. Dhr Adriaanse merkt op, dat het renteloos voorschot aan de locaalspoor- mij. Zuid-Beveland is verstrekt op voor waarde, dat een aantal diensten zou wor den uitgeoefend. Aan deze voorwaarde wordt niet meer voldaan. Is dit geen re den om de Spoorweg-Mij. te interpellee- ren? Kunnen we van dit voorschot niet wat terug krijgen? Dhr van Vloten antwoordt, dat vóór invoering van de beperking der diensten overleg is gepleegd met de sub- sidieerende lichamen. De provincie was daarbij vertegenwoordigd door Spr. en den heer Stieger. Voor de gemeenten werd de subsidie gehalveerd. Door de provincie is echter, naar Spr. meent, niet de voorwaarde van handhaving der diensten gesteld. Daarom is geen geld terug gevraagd. Dhr Adriaanse is hiermee niet be vredigd. Hebben de heeren Stieger en Van Vloten eigenmachtig afstand gedaan van het voorschot? Dhr van Vloten ontkent dit. Spr. meent dat Ged. Staten hebben afgezien van het recht van terugvordering van het renteloos voorschot. Maar Spr. zal het nader onderzoeken. Dhr Dekker: Dan is het geen ren teloos voorschot, maar een cadeau ge worden! Dhr Adriaanse rekent dan op na dere inlichtingen in de zomerzitting. D'e N.S.B.'ers stemmen tegen den post verpleging arme krankzinnigen. Op de begrooting wordt nog een post ad f 600 gebracht als crediet voor de commissie-Bouwens. De begrooting wordt hierna z.h.st. aangenomen. (Enkele leden hadden de vergadering reed3 verlaten,) Tot leden dor commissie Bon wens wor den benoemd de heeren v. d. Wart (voor zitter), Bouwens, Hamelink, Vienings en Sonke. Hierna te kwart voor zes sluiting. Vader met twee zoons verdronken. Te Fijnaart worden drie personen, die waren uitgegaan om te stroopen óf te visschen, vermist. Men vreest ernstig, dat zij in de Mark zijn verdronken. Maandag zijn de circa 50-jarige arbei der G. van Ham en twee zijner zoons, jongens van resp. ongeveer 15 en 17 jaar er op uitgetrokken om te stroopen of te visschen. Zij zijn van dien tocht, naar thans blijkt, niet teruggekeerd. Toen de in groote onrust verkeerende familiele den het drietal gistermorgen nog niet zag opdagen, heeft men aangifte van de ver missing gedaan. De marechaussee vau Willemstad, geholpen door omwonenden, hebben gisteren de rivier de Mark afge- drecht. Zij vonden daarbij een vletje, dat mogelijk heeft gediend om de mannen naar de overzijde van de rivier te bren gen. Het ernstige vermoeden bestaat, dat de vlet bij deze overtocht is omgeslagen en dat het drietal jammerlijk is verdron ken. Gisteravond heeft men inderdaad op de plaats waar het vletje gevonden werd, de drie lijken opgehaald. De mannen had den het geweer nog om den schouder. D'e vader was kostwinner van een ge zin van acht kinderen. Moord te Utrecht. Ongeveer 4 0-jarige dame het slachtoffer. Gisteravond heeft te Utrecht een schiet partij plaats gehad, waarbij een ongeveer 40-jarige dame het slachtoffer is gewor den, Deze dame, mevrouw van E., woon de met haar 16-jarige dochter in het perceel Boomstraat 20bis. Bij haar op kamers woonde een crisis-ambtenaar, de 30-jarige A., die den laatsten tijd een vreemden indruk maakte. Toen om tien uur gisteravond de dochter hem wat brood kwam brengen, ontstond een stoei partij, waarbij het meisje om hulp riep. Dadelijk kwam de moeder boven, doch toen zij in de kamer was, deed A. de deur op slot. Hij greep een revolver en loste een schot op mevrouw van E., waarbij hij haar in de linkerzij trof. Het meisje rende angstig de deur uit, om hulp te halen, doch voordat zij beneden was, loste de kamerbewoner op haar een schot, zoodat zij in het portaal neer viel. Zij kon nog opstaan en bij kennis sen haar beklag doen, die de politie waar schuwden. Moeder en kind zijn naar het ziekenhuis overgebracht, waar mevr. E. in den loop van den avond is overleden. De dader heeft zich korten tijd daarna aangemeld bij de politie. Hij is na een voorloopig verhoor opgesloten. Bevangen door kolendamp. Toen gistermorgen een zuster van de wijkverpleging haar bezoek wou brengen bij het echtpaar van V. te Uithoorn, werd op haar bellen niet opengedaan. Terecht vermoedde zij, dat er iets niet in orde zou zijn, daar de gepensionneerde postbode van V. als matineus bekend stond. Toevallig passeerde dr Hennis en hij adviseerde direct een ruit in te slaan om zoo de woning te kunnen betreden. Nadat alle ramen, en deuren waren open gezet, betrad dr Hennis de woning, waar in hij het echtpaar in diepe bewusteloos heid aantrof. De menschen waren er zeer ernstig aan toe, doch na ruim 3 uur is men er in geslaagd de levensgeesten we derom op te wekken. Het mag öen groot geluk heeiten, dat het echtpaar alsnog op het laatste nippertje werd gered van een verstikking tengevolge van kolendamp. Malversaties te Rotterdam Bij het in staat van faillissement verkee rende effectenkantoor van de firma V. en S. aan de Wijnhaven te Rotterdam is een onverantwoord tekort ontdekt va.n twee ton. In verband hiermee zijn de di recteur en de procuratiehouder ,T. J. V. en zijn zoon D. J. V. aangehouden en opgesloten. De malversaties te Krim pen aan de Lek, De arrestatie van twee gemeen t o-a mbtena- ren. In aansluiting iop het bericht, be treffende de arrestatie van den gemeen te-secretaris van Krimpen a. d. Lek en een crisis-ambtenaar aldaar kan nog wor den gemeld, dat laatstgenoemde verdacht wordt van valschheid in geschrifte en de eerste van het op onrechtmatige wijze onttrekken van gelden aan openbare kas sen. Bij het onderzoek is gebleken, dat de controle op de diverse gepeentelijke kas sen zeer veel te wenschen heeft overge laten; al sedert het begin van dit jaar. Gebleken is voorts, dat de gemeente secretaris geruimen tijd gelden uit de gemeentekas heeft ontvangen voor andere doeleinden, dan waartoe hij gerechtigd was. Voorts, dat het met het uitbetalen van de steungelden aan werkloozen niet heelemaal in den haak was. Tal van per sonen kwamen op de steunlijsten voor, zonder dat zij uitkeering ontvingen. Toch werd er iedere week voor het steungeld geteekend. Deze handteekeningen waren evenwel valsch. Zelfs is het voorgeko men, dat op de lijst handteekeningen voorkwamen van al sedert eenigen tijd overleden steuntrekkers. In jaren is eï Hid tmïar.'ngsverkeer. Als een bewijs, dat de Regeering er steeds op uit is al het mogelijke voor den uitvoer van tuinbouwproducten te berei ken, aldus schrijft de minister van Econo mische Zaken in zijn Memorie van Ant woord over de bogrooting, moge dienen, dat toen in den loop van dit jaar hot mo gelijk bleek de betalingscontingenten voor den uitvoer naar Duitschland te verhoo- gen, voor den uitvoer van tuinbouwpro ducten een grootere vermeerdering werd bedongen dan voor de overige uitvoerpro- ducten. Over het geheele jaar 1937 stegen de betalingscontingenten voor den uitvoer van tuinbouwproducten met 48 pet., ver geleken bij 1936. Ook bij de komende on derhandelingen met de Duitsche regee ring zal met de tuinbouwbelangen ten volle rekening worden gehouden. Wat betreft den uitvoer van groenten en fruit naar andere landen dan Duitsch land zegt de minister, dat ten aanzien van de invoer-mogelijkheid in het alge meen steeds in het oog moet worden ge houden, dat de bezwaren tegen den in voer van tuinbouwartikelen in vele lan den bijzonder groot zijn, veel grooter veel al dan tegen den invoer van andere agra rische producten. Dit neemt niet weg, dat indien de mogelijkheid zich daartoe voor doet, steeds getracht wordt afzetmoeilijk- heden ook naar die landen te verkrijgen. Ten aanzien van den invoer van bui- tenlandsch fruit merkt de minister op, dat de monopolieheffingen, op grond van de Landbouwcrisiswet ingesteld, in het algemeen aan haar doel van prijs-corri- geerenden factor beantwoorden. Dé groote invoer van perziken, die in een kort tijds bestek heeft plaats gehad en waarvan een prijsbedervende invloed is uitgegaan, is ook hem niet ontgaan, De mogelijkheid, een herhaling hiervan te voorkomen, is thans in onderzoek. geen afdoende controle op deze kas uit geoefend. Het onderzoek wordt met kracht voort gezet. Bjj den agent achterop de fiets. Een politieagent, die op den rijksweg nabij Hoefloo in burger op do fiets reed, werd door een jongen van een jaar of zeventien aangesproken, die hem vroeg of hij een eindje achterop do fiets mocht meerijden. Hij moest naar Amsterdam. „Best", zei de agent, en hij bracht het ongunstig uitziende jongmensch naar het bureau. Toen het jog zag, waar hij te recht zou komen, sprong hij van de fiets maar werd gegrepen. De politie-agent had goed getaxeerd, want de jongen bleek ■ontsnapt te zijn uit het rijksopvoedings gesticht te Amersfoort. Hij had een looper in een van zijn zakken. Hij zal naar Amersfoort worden teruggebracht. Bang voor de operatie De omgeving van het St. Ludwinagesticht te Boxtel is gisteravond in opschudding gebracht door een niet alledaagsch voor val. De 22-jarige B., die in dit zieken huis was opgenomen om een operatie te ondergaan, werd steeds angstiger, naar mate de tijd van de operatie naderde. Hij besloot daarom te vluchten. Toen bij zijn kans schoon zag, wist hij door een raam te ontkomen. Hij was slechts gekleed in zijn nacht- kleeding. waaromheen hij een laken ge slagen had. Toen de aldus uitgedoste vluchteling op den Bossch-eweg ver scheen, verwekte dit groote consternatie. Versch'llende vrouwen, die meenden ou spookverschijning te zien, maakten zich. hevig geschrokken, uit de voeten. Men waarschuwde de politie. Inmiddels was een groot aantal menschen op de been gekomen, die de spookverschijning volgden. Het raadsel was echter spoed c opgelost, toen de politie verscheen. Bij omwonenden werd de operatiopatiönt van de noodige kleeding voorzien en na op zijn verhaal te zijn gekomen, per auto naar zijn woning vervoerd. Inmiddels had men het ziekenhuis van de verdwijning van den patiënt in ken nis gesteld. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 17 Dec. Zwakke tot matige wind uit N. rich tingen, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk buien van regen of natte sneeuw, temperatuur om het vriespunt. Stand van hedenmiddag 3 uur Licht op voor fietsen: Vrijdag 4 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6